Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
17. čer 2010

Ahoj holky, tak se po dlouhé době zase s Viky hlásíme. Nějak jsme se nedostali k PC, přes ty vedra máme v pokoju uplnou saunu, tak jsme byli furt zalezlí v přízemí nebo v lese. No už aby byla ta stavba dodělaná. Taky jsem přidala nějaký nový foto.

Ani jsem vše nedočítala, jen poslední asi dvě stránky.
@teri: malá je kouzelná, fakt princeznička!
@craw a @eri : kluci jsou parádníci, vubec tam není vidět ten měsíční rozestup.

Jinak co se týče srazů tak se hlásím k Brňandám, jsme sice 30km od Brna, ale rádi bychom taky dorazili. A hromadnej sraz by byl taky supr, jen jak píše Janinka, záleží kde a jak 🙂 Ale určitě bychom se snažili taky dorazit.

janinka22
17. čer 2010

@skretik jéé já ani přesně nevím,bylo to pár dní,asi tak do týdne.. ale u každýho je to jinak..

janinka22
17. čer 2010

@evuss Evi,taky to mám do Brna 30 km 🙂 ale jezdívám tam tak to problém není,spíš se obávám toho hromadnýho..

miselaniki
17. čer 2010

@janinka22 ,@evuss - holky super, ještě se zeptáme veriska až bude on-line🙂.

skretik
17. čer 2010

@janinka22 no tak uz mame 3dny skoro za sebou 😉

ivet6
17. čer 2010

@skretik
@janinka22 a to jste je celej den nosily? My sme taky už 3. den protivní, dělá jako by měl hlad a přitom mi to prso jen volizuje, a když ho odložim, tak vřeští 😠 Ukolíbe ho jen procházka v kočárku, jinak chce bejt pořád v náručí a nejlépe neustále přiložen 😲 Ráno už sem po 4 hodinách fakt nemohla, tak sem ho prostě odložila a nechala vyřvat 😕 , nebylo mi to moc příjemný, ale alespoň sem se nasnídala a vysprchla 😎

katy007
17. čer 2010

Ahoj holky,
tak včera jsme byli poprvé na plavání a Ada max. spokojena, ta byla ve svém živlu, papí instruktorka nás dost chválila, dokázala i cviky co se dělají až později a vůbec jsme ji nemuseli přidržovat zadeček jn lehce pod hlavičkou, krásně kopala nožkami, polévání obličeje s vodou z toho měla pořádnou legraci (příprava na potápění) tak jsem ráda trochu jsem se bála, že to propláče a neužije si to , navíc i taťka si to max. užil jak s ní ve vodě blbnul 😅
Včera jsme ji koupila i super fleesovou podšitou bundičku na chatu ať je ji na túrách teplo a zároveň je za frajerku, dneska vyhlížíme pošťáka s nosítkem od Chicca a furt ho není 😠 tak snad dneska nebo ráno dorazí. S kočárkem se na chatě nedá, to bych ho totálně odrovnala. Zítra pádíme zase na chatu a asi zůstaneme až do po.
v út mám zubaře ale už to naštěstí přestalo bolet asi antibiotika zabrala a ve čt jdeme na poradnu jsem zvědavá jak dopadneme, Ada mi ted moc nepije, bud mám méně mléka, nebo ji tak po ant nešmakuje, nebo pije normálně, aale už u toho konečn neusíná a kojení nám zabere kolem 10-15 min. z 1 prsu a mě se tudíž zdá že málo pije.

Mišo: proč máš 2 dávky?my máme jen 1.

skretik
17. čer 2010

@ivet6 vlastne ano 😅 , prevazne v satku. A nebo je celkem ok v kocarku, ale ja jsem nejak na prochazku vycerpana 😖 .No za chvili jdeme s kamoskou. Nastesti v noci dokaze spat sam v postylce-tuk tuk tuk. Pres den ho tam spiciho polozim a zase rve... Mluvila jsem se sestrickou (volala jsem na vysledky me krve)a ta mi rikala,ze to muze byt i tou zmenou pocasi, je o 10stupnu mene a nektere deti to hure nesou nebo to muzou byt prdiky nebo proste cokoliv 😀, takze mam vydrzet a chovat 😅 . Ted zase ztropil strasny hystak u pritele v naruci a jen co jsem si ho vzala, okamzite se uklidnil a uz spokojene spinka,sycak 😝 .

@katy007 my pijeme od zacatku jen z jednoho prsa max 15minut, umi si vysat co potrebuje podle toho jak moc pribira 😀

mandragora10
17. čer 2010

ahoj holky,

jsem taky pro srazik nekde na chate, auto mame a Tomik jezdi autem rad 🙂
Byli jsme dneska u doktorky, ve 2 mesicich (9 tydnech) ma Tomasek 61 cm a 6,05 kg, takze mame doma peknyho velkyho chlapa 🙂

ivet6
17. čer 2010

@mandragora10 tak to je Tomášek už dobrej borec 😵

Taky bych Vás chtěla vidět všechny, ale to by nás musel přítel hodit, jelikož jsem sváteční řidič a se Štěpulkou bych se do větších akcí raději sama nepouštěla 😀

verisek
17. čer 2010

hoj holky, zatim jsem to jen tak prolitla, ale se srazem nemam problem 🙂
jinak mam za sebou prohlidku a vse je v poradku, takze muzu zacit normalne cvicit atd..
jo a jinak ja uz mela teda mesicky.. pry je to normalni pokud nekojim 🙄
tak jsem se domluvila na antokoncepci co mi doporucila kamoska, jsou to krouzky ktery se zavedou, jeden na 3 tydny a nemusite se o nic starat, akorat to stoji 1000 na 3 mesice
jenze ja ty tabletky moc nemusim, obcas jsem si zapomnela vzit.. 😅

crawler
17. čer 2010

Pěknej večír🙂

Zkoušku MÁM!!! 🙂 sice za 3, ale to je fuk - byla to šílená improvizace nicméně na tu nejhorší známku stačilo😀 UFF...teď už mi chybí "jen" 2... 😝

@verisek já mám dnes už 3.den menzes - první den to bylo teda jen lehké špinění, ale dnes už řádné krvácení...Pěkně mě to štve - taky si to ještě mohlo počkat...a to tak trochu kojím...a měla jsi bolesti? já teda nic, ale uvidíme, jak další cykly...přeci jenom teď se to teprve zase rozjíždí to naše tělo....

já jsem růstovej spurt u Františka zaznamenala tak, že místo 100ml z lahve vypil najednou 200ml...toho si nejde nevšimnout. Samo, vy co kojíte nevíte kolik vám vysosaj, tak to poznáte tak, že jsou nevrlý a chtěj být u prsa pořád...

Já už taky musím na ko po 6n...říkali mi v porodce, že můžu jít klidně už po 3 týdnech...hlavně jsem zvědavá, jaká budu mít cvičební omezení - ráda bych totiž kolo, zkusit inlajny, badminton apod. Tak doufám, že nebudu mít povolený jen anaerobní aktivit jako pilates - né, že by mě to nebavilo, aler ráda se spotím na kole...

já nevím, jak budu řešit antiko - trochu kojím, takže bych musela nějakou spešl...no uvidíme...možná budeme jen na gumičkách... 😕 nelíbí se mi totiž představa umělých hormonů... 😝

miselaniki
18. čer 2010

ahoj holky,
@crawler - moc gratuluji ke zkoušce, máš můj obdiv, já sice dělám nějaké věci do práce, ale není toho moc
@verisek - super, tak vymyslíme nějaké termíny a domluvíme čas aby to vyhovovalo hlavně janince a evuss když nejsou přímo z Brna
Malý spal do čtyř a pak nemohl usnout tak jsem ho musela uspávat což tedy běžně neděláme, možná to bylo i po tom očkování. Teď už se usmívá tak snad už to bude dobrý🙂.

skretik
18. čer 2010

Dobre rano, jsme zase od 6 vzhuru a trapi nas prdiky 🙄 ,Tomasek mi usina v naruci, ale nesmim ho odlozit 😠 , jsem uplne vyrizena a chci spat 🙄 . Dari se vam spat trochu pres den?Me tedka nenecha ☹.

@crawler moc moc gratuluju, to je parada, jsi fakt sikulka,cim dal vic te obdivuju,ja bych to nezvladla...

Dnes to zase vypada na hnusne pocasi, co ☹ , tady od rana prsi 😠 . I presto vam vsem preji ci nejhezci a hlavne nejklidnejsi den 😵

janinka22
18. čer 2010

Ahoj holky,

to je venku zase hnusný počasí.. 😒 Adámek v noci docela dobrý,snažili jsme se ho uspat včera poprvé v postýlce,ale docela bída teda..dala jsem ho tam v osm hodin,sice nebrečel,ale spát se mu nechtělo,pustili jsme mu kolotoč a líbilo se mu to,pak ale začal i kňourat,tak jsem k němu pořád lítala,dávala dudlík a hladila po hlavičce,nebo chytala za ručičku,to vždycky pomohlo,ale za chvíli to bylo na novo..pak ztichl i bez kolotoče,asi po dvou hodinách..ale nespal stále..pak sme si šli i my lehnout v půl jedenácté a kupodivu byl klid,takže pak sám usl..doufám,že dnes to bude už o něco lepší.. ale k ránu začal zvlykat asi ho trápilo bříško,tak nějak jsme usoudili,teď už je to snad dobrý,pospávali jsme spolu ještě pak až do devíti na sedačce 😎

holky,tak to je super s tím srazem,no já se docela taky dokážu přizpůsobit,ovšem musím to vědět dopředu,aby mi manža nechal autí 🙂 mě by to teda vyhovovalo nejvíc dopoledne,nebo brzy odpoledne,abych pak jela s manžou domů jak půjde z práce.. 😉

@verisek veri,já si zkusila nechat píchnout antikoncepci v injekci,tak jsem zvědavá co to se mnou bude dělat..je to na tři měsíce,takže se taky nemusím o nic starat a stálo to 420 Kč.. tak uvidíme jak budu spokojená

janinka22
18. čer 2010

jo a ještě něco-tak první sexík mám za sebou,noo co budu povídat,nic extra to nebylo,navíc asi protože to bylo s kondomem tak to nějak "drhlo" a zrovna nejpříjemnější to nebylo,ale příště to bude určitě už jen lepší a lepší 🙂 antikoncepce mi začne působit až o úterý,takže to "bez" nešlo

eriska
18. čer 2010

dobré ranko, maminky a miminka,..

já to mám stejně daleko do brna i do prahy, a myslím, že by craw nevadio, kdybychom se vtěstnali s prcky do jednoho auti a někam za vámi vyrazily😉

craw, moc gratuluju ke zkoušce, ty dvě taky levou zadní zmákneš a v záři státnice a máš to z krku😉

u nás noc super, v osm usnul a vstával ve 4.45, a pak se ještě do 8 dospával a teď jsem ho nakojila, usnul při krkošovi a světe div se, ale spí v postýlce🙂 no a teď na mě zvonil soused, že tak za 10 minut budou dost hlasitě vrtat prahy. 🙄takže asi budeme brzo vstávat... ☹

já jsem s počasím spokojená, tomulkovi spíše vyhovuje, takže až se vyspinká, nabaštíme se s hurá ven do kočárku, na poštu zaplatit za něj popelnice, někam na nákup, zítra frčíme až k hluboké nad vltavou na nějakou mysliveckou akci, tak musím udělat na cestu rexovky😀

holky, tak my měli první nehodu s kočárkem, včera jsme píchli kolo, tak jsem volala příteli, ten ho dojel opravit, ale ta hodinka, kdy jsem jezdila na třech kolech byla hrozná, ruce jsem měla vytahaný až ke kolenům..a bylo to tím, že jsme kola měli méně nafouknutý a ten plášť o to dřel☹

andrea110409
18. čer 2010

@crawler velká gratulace ke zkousce, jsi šikula 😎

Já mám po prohlídce v šestinedělí a byla to pohoda, doktorka byla moc ohleduplná a vůbec to nebolelo....podle mě se není čeho bát 😉 Dokonce mi dala i nějakou mast na jizvy aby tolik nebolely, tak doufám že to zabere.

Jinak mám upečenou babovku a s mrňousem vegetime na gauci 😉

andrea110409
18. čer 2010

S tím uspáváním u nás neni problém, ale Šimon chodí spát kolem 21:30 protože kolem 9 je ještě poslední krmení. Je pravda, že většinou jdem s nim, ale on leží ve své postýlce a nijak mu to nevadí. Maximálně ho držím za ručičku, ale žádné "scény" u toho nejsou.

mercedesse
18. čer 2010

Ahojky holky
craw gratulka a obdiv. Já bych to asi nedala ani bez mimča natož s ním. Nějak už jsem si dávno odvykla učit se, teda já to spíš nikdy neuměla. Vždycky jsem všechno musela odposlouchat.

zuzi82
autor
18. čer 2010

Ahojky,
Craw: gratulace.
Jani: Zkuste Adámka ukládat později. My Matěje tak v osm nakrmíme, pak jdeme koupat a do postýlky jde až po deváté, když je už dost unavený. Ve všech článcích o ukládání miminek do postýlky píšou ukládat unavené, ale klidné dítě. Neměl by brečet. Jestli krmíte dříve, tak bych si s ním ještě krátce pohrála, tím ho unavíš a pro něho nebude tak těžké si tam sám usnout. 😉
Já jdu na prohlídku po šestinedělí až v červenci 😅 Můj dr. má teď dovču a protože s ním chci řešit antikoncepci a zároveň chci, aby mi kouknul na ten čípek, jestli mi to už mizí, tak jdu, až bude zpátky.
Dnes jsme byli v poradně a byla jsem v šoku. Před třemi týdny měl Matěj 3,80 kg, tak jsme doma tipovali kolik bude mít teď. Všichni hádali tak mezi 4,10 - 4,40kg. Jen manželova babička říkala, že nebude moc chybět do 5 kg. A měla pravdu. Náš drobek už má 4,80 kg. Je hubený, ale dlouhý. Dr. ho neměřila, ale říkala, že klasické faldíky mít asi nebude, že je od narození dlouhán, tak si večer zkusíme změřit sami. 😅

skretik
18. čer 2010

@eriska ja ti teda zavidim 😅 . Me teda taky ted spinka v postylce kupodivu, tak jsem si dala slofika s nim, ale po necele hodince ho vzbudili prdiky, nejak spatne si odkrkava po jidle, tak je to asi tim. Ty jsi mela Tomaska hodneho od zacatku,vid?! Muj Tomik byl taky moc hodny, ale ted od pondelka casto place, ale to se zase srovna, dneska se na me poprve poradne usmal a to i to nevyspani mu odpustim 😵 😵 😵 .

Holky jak se uziva ten Sab simplex? Davali jste opravdu 15kapek pred kazdym kojenim? Neni to moc? Ja jsem mu ted zacala davat trochu fenykloveho cajiku, ja ho piju 2x denne a sem tam ho dam i jemu. Je mi ho hrozne lito a mrzi me, ze mu nemuzu pomoct ☹ .

evuss
18. čer 2010

Pěkné poledne přeju a dobrou chuť pokud právě obědváte 🙂

Vydím, že se řeší spinkání. Viky spí od začátku ve své postýlce, až teda na pár výjimek, kdy už jsem neměla sílu se zvedat a jít ji dát dudlík. S usínáním je to u nás jak kdy. Ale teď jsme si tak trochu navykli, že ju dám mezi 8 a 9 do postýlky, sednu si k ní a čtu si nahlas nějakou knížku. Myslím, že je spokojená když mě vidí a slyší a já si aspoň počtu. Občas teda musím taky držet za ruku, ale většinou to zabere a usne. Ikdyž jsou výjimky, že čtu třea hodinu a už u toho usínám a Viky ne a ne zabrat, ale to je jen zřídka. No a v noci při krmení to je v poho většinou usne při odříhnutí a když ju položím chrní dál a když ne dáme dudlík a je klid.

Já jdu na ko po 6nedělí v úterý tak su zvědavá. Sexík ještě nebyl, nějak na něj s manžou nemáme síli. On chodí večer utahanej ze stavby a já su většinou taky ráda, když můžu zalehnout a spát. SIce bych si sem tam dala říct, ale když ho vidím jak je vyčerpanej a usíná jen když se mnou mluvím, tak ho nechám spát 🙂 Už aby ta stavba byla hotová.

Craw: taky gratuluju a jak už jsem jednou psala, máš můj obdiv.
Zuzi: téda Matěj už je pořádnej chlap, skoro pět kilo. No je vidět, že asi nestrádá 🙂

janinka22
18. čer 2010

@zuzi82 zuzi díky za radu,tak já ho dám dnes schválně později,je fakt,že většinou nám usíná až spíš tak v půl desáté..tak to dnes zkusíme jak píšeš a jak píše evuss,zkusím mu kdyžtak taky číst a uvidíme jak to zabere!

@skretik nám víc zabral BabyCalm když jsme vyměnili v 1 měsíci za Sab ..je to přírodní 😉

holky,tak my šli ven a chytl nás ten pěknej liják!! A já samozřejmě bez deštníku..naštěstí jsem šla zrovna kolem nemocnice,tak jsme se schovali ve forhausu.. nooo čekala jsem až přestane úplně takže jsme tam trčeli hodinu a čtvrt! Pěkná procházka že 😠 ale malej byl aspoň na vzduchu a světle 😀 pak jsem to už vzdala a šla domů,navíc mi byla už i zima,tak jsem si udělala čajík s medem.. no nevím jestli ještě půjdu dnes ven,i když bych potřebovala nakoupit..

joo v pondělí jdu konečně ke kadeřnici! Ale docela blbě,v půl desáté ráno a půjdu tam s malým,tak jsem zvědavá..mají docela narvaný termíny,tak jsem vzala co šlo 😒 tak doufám,že se mi ho podaří uspat a bude tam v klidu!

verisek
18. čer 2010

ahojky
craw: gratuluji ke zkousce, obdivuju te, ja bych do te hlavy ted nic nedostala
jinak u nas docely dobry i noc byla v pohode
ohledne sabsimlexu, tak ja davam do kazde lahve asi 10 kapek a na lzicce davam baby calm, ten je prirodni takze se to muze kombinovat, ale i tak ho to obcas chytne, ze nechce jit prdik ven, ale je to urcite lepsi..
tady zaclo zase prset, uz me to fakt s..e, chtela jsem jit na brusle, takze opet nic, tak pojedu aspon na kukanek do Olympii, uz zacly slevy 🙂

janinka22
18. čer 2010

holky jak často teď kojíte? Já kolikrát i po hodině... by mě zajímalo kdy se to ustálí..nebo jestli nemáme zas nějakou krizi či co..
jo a kdo jste měly citlivý bradavky od kojení,spravilo se vám to? Já je mám pořád citlivý na dotyk,při otírání ručníkem a tak..spraví se to někdy vůbec??? Nemyslím tím teda až přestanu kojit 😅

eriska
18. čer 2010

jani, my kojíme taky třeba po hodince, ale tomík pije max. 10, 15 minutek, někdy si dá 5, tak mu dám,když si řekne..a to nemá růstový sprůt..mně na bradavky pomáhá 100% gel z aloe vera, to mi doporučili v porodce a zabírá

skreti, jojo, tomík byl hodňoučký už od začátku..ale v potýlce přes den nespinká..

janinka22
18. čer 2010

@eriska eri,tak to jo,ale Adámek je schopnej pít jako třeba dneska odpoledne 40 minut a pak za hodinku jsem mu musela dát zase prso a pije 20 nebo 30 minut.. já nevím no,taky se mi teď u toho docela trhá,nevím proč to dělá,co se mu nelíbí,jestli to třeba málo teče to mlíko nebo co.. a taky se několikrát během jednoho kojení odpojí,ale to je asi normální,když pije rychle tak si chce odpočinout,odkrknout,nebo mu i někdy zaskočí vyloženě.. no je to s ním těžký 😅
Gel z aloe vera jo? Hmm, to věřím že bude dobrý.. a po tom už ty bradavky nemáš tak citlivý jo?

verisek
19. čer 2010

ahoj holky,
je asi mozny, ze si vypijou min a za chvilku chteji zase ne? to u nas to je jednoduchy, dostane to co ma a vetsinou papa tak po 4 hodkach, nekdy uz i po 5
nekdy kdyz mu to nestaci a zacne plakat po jidle takmu jeste dodelam a je klid
preju vsem hezky vikend

mandragora10
19. čer 2010

@janinka22 Jani, tak mne ted Tomasek uz asi dva dny dela u kojeni to same.....nekdy dokonce i rve a dela, ze se vubec nechce chytnout bradavky, musim mu ji tam doslova vpacit a teprve po chvili zacne brecet a pije....pak doslova hlta tak 5-6 minut a potom uz se chvilkama odpojuje, kouka, kde co lita a po cca 10 minutach se zacne vztekat, tak ho musim odpojit a znovu uz nechce. Bezne pije tak 15-20 minut, tak nevim, co se deje, ze mu staci jen 10. Zkoumala jsem, jak z bradavky tece mliko, prijde mi, ze ho je dost a ze ani netece moc, tak nevim, co se deje. Doufam, ze se to brzy srovna, protoze je to kolikrat o nervy. A kdyz se pak jeste vzteka u krkani, furt mele hlavou, az me kolikrat bouchne do obliceje, to mam dost 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru