Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
1. pro 2009

Jani: ty 4 dny nehrají roli a pokud bude špatně natočené tak do něj vrtnou, aby se překulilo, stejně ho budou přeměřovat a prohlížet ze všech stran. Možná bych hned ze startu řekla, že chceš znát pohlví, aby číhal na ten správný okamžik.

mandragora10
1. pro 2009

Jani, pohlavi je videt uz okolo 15.-16. tt, takze ty 4 dny nehraji opravdu zadny rozdil, neboj 🙂

crawler
1. pro 2009

janinko: jak říkají holky přede mnou - ty 4 dny nehrají roli - záleží jen na spolupráci mimča - pamatuji si, jak mě u NT screeningu musel dr. masírovat břicho - bylo to až nepříjemné, ale to naše mládě leželo pořád na zádech a on ho potřeboval z profilu 🙂 Takže se neboj - pohlaví je vyvinuté již kolem 12.-13.tt a záleží jen na kvalitě utz a praxi lékaře, ale poznat to jde 😉 Moc Ti závidím, že jdeš dřív - kéž by mě taky zavolali na dřív - já jdu 15.12. a to budu 22+0...áchich to těhu je o neustálém čekání ;-D

katy: je mi to jasný, že menší nebude - podle mého břicha už bych to tipla spíš na půlkilovou hroudu ;-DDD

janinka22
1. pro 2009

holky,díky za reakce,to jste mě všechny potěšili 🙂 já už se tak těšííím,teď budu počítat fakt dny 😀

andrea110409
1. pro 2009

Ahoj holky, tka jsem se dneska vrátila od kožní.....diagnoza atopický ekzém ☹ No holt se teď budu léčit a uvidíme jestli se to srovná. Jinak poradna dopadla dobře, dokonce i předpisově přibýváme na váze i tlak byl tentokrát lepší...ještě uvidíme co zítřejší UTZ. 😎

verisek
1. pro 2009

nam pohlavi rekl uz ve 13 tt, ale diky opravdu kvalitnimu ultrazvuku a doktorovi, pohlavi se zacina rozlisovat uz od 12 tt, u holcicek je to nekdy tezsi a nemusi se to poznat hned, ale poku tam neo vykukuje, tak uz to tam zustane 🙂

andrea110409
1. pro 2009

verisek: u nás to ve 12 byla marná snaha 🙂 mrňous se totiž uměl dobře natočit

crawler
1. pro 2009

andy: téda to je nepříjemnost - atopák má synovec a někdy je chudáček olezlej hlavně kolem pusinky a nejvíc v zimě...no snad to nebude zas tak zlé 😉

andrea110409
1. pro 2009

crawler: ono je několik intenzit jen jsem teď zvědavá jestli to odnese i mrňousek a nebo ne 😒

eriska
2. pro 2009

holky, zdravim..
ja vam ty utz taky moc zavidim..jdu az 17., a mam pocit, ze do te doby to nevydrzim☹ minule jsem se nezeptala, jak je drobek velky, tak to musim napravit..ale mame stejne jako katy, 350g..🙂

an, ja jsem atopicka od malicka..mne nezabiraly zadne masticky plny hormonu atd..nejlepsi byla klasicka modra indulona, calciova masticka..koupala jsem se v odvaru z ovesnych vlocek..ted mam olejicek z lekarny, ten se pridava do vody, kuzi krasne promasti a pak se namazu indulonou, nebo excipialem..ten je super..jinak ja doufam, ze mrnous to mit nebude..zase, z domu..teta ma silny exem a vsechny jeji tri detulky nic, druha teta, ani ona ani stryc na exemy, alergie netrpi a pepin exem ma..takze je to podle me dost o nahode..jen treba ja vim, ze se mi to horsi po jahodovy presnidavce, tak treba tu si ted nedavam..tak drzim pesticky, at to mimo nema.jinak to je fakt mazec..mamka mi licila, jak mi zasivala konce u rukavu, abych se nedrapala, nebo jak sedela u postylky a drzela mi rucicky, nez jsem usnula, jak dr. predepisovala masticky, po nekterych se to zhorsilo..no, mazec..tak taky doufam, ze mimo to mit nebude..

vcera me doktor prohlidl, rekl, ze se stahuje deloha, predepsal mi magnosolv a klid..nic netahat, odpocivat a zakaz sexovani 😠 😝 tak si jdu opet lehnout, ackoliv me to nebavi, zrovna me neboli hlava, tak by se toho dalo vyuzit..takze, holky, bolesti bricha nepodcenovat!

jooo, jeste se musim pochlubit..uz mam skoro vsechny darky..vcera jsem to obesla..chybi mi jen mamka, segra a pritel🙂 a tem uz mam vymysleno, takze si pockam, az se brisko uklidni a pujde se na nakupy..😉

katy007
2. pro 2009

Eri: a jak dlouho tě to bříško bolelo a jak?

mandragora10
2. pro 2009

Eri, to me mrzi, ze te boli brisko. Tak radeji polehavej a nic nepodcenuj. Miminko ma prednost pred jakymkoliv obihanim obchodu nebo treba domacimi pracemi!!!
Darecky uz mam letos vsechny, nakupujua si posledni 3 tydny, kazdy den po praci 1 obchod a ted uz dokupuju spis drobnosti, pripadne si delam zasoby darecku na jaro, kdy ma vetsina clenu nasi rodiny narozeniny, abych pak s velkym briskem uz nemusela nikam chodit 🙂
O vikendu jsem byla u sestrenice a dovezla jsem si spousty oblecku, taky vanicku, klokanku a kolotoc nad postylku. Tak az budu mit cas, vsechno nafotim a pridam do alba.
Jinak mam pocit, ze ted me ceka takove klidnejsi obdobi - 10 tydnu bez ultrazvuku, mezitim asi jen 2 poradny, ach jo....roc ten ultrazvuk nema primo muj doktor a nedela mi ho casteji ☹

katy007
2. pro 2009

Tak já mám taky už nakoupeno na vánoce dnes jdu ségře vyzvednout kabelku už dorazila a pak jen do velkoskladu papíru pro vánoční papír, tašky na zabalení a mám vše a už jen vyhlížet Ježíška 🙂 samozřejmě ještě musím koupit něco pro piškotka a mateskovi novou houpajdu ve zverimexu a nějaké oplatky pro papoušky 🙂 ať si taky užije i když on chodí i na cukroví tak mu kousek suchého bez krému ulomíme.

t.kosticka
2. pro 2009

Eri, hlavně na sebe dávej pozor, ale to Ty dáš,viď?!....Čím je způsobené takové stahování dělohy?!

janinka22
2. pro 2009

ahojda holky,tak jsem byla dnes u zubaře,všechno vypadá prý v pořádku,tak mám konečně i razítko v průkajdě. Jedna starost z krku 😎 prý mám dojít ještě tak za půl roku,nebo až porodím.. říkal,že mi prý můžou v těhu krvácet dásně,že je to prý normální..no zatím mi naštěstí nekrvácí.

andy,tak to mě mrzí s tím ekzémem,to musí být opravdu nepříjemný 😔

eri,to by mě taky zajímalo,čím je způsobeno stahování dělohy..a tebe jako nějak bolelo břicho? Tak na sebe hlavně dávej pozor 😉

andrea110409
2. pro 2009

Ahoj holky tak vám řeknu že jsme se tu pěkně sešly, my totiž čekáme taky kluka 🙂 Dneska jsme si ho prohlídli ale žádnej metrosexual to nebude, fotit se vůbec nechtěl a paní doktorka ho musela pořádně prohnat.🙂 eri: mám tu kosmetiku a které jsi mluvila - olej a promazavaní a jako léčivou mást mám slabounky locoid. Nadšená z toho nejsem ale v té akutní fázi už to bylo dost bolestivé a tak sem odolávání vzdala. Holky hlavně na sebe dávejte pozor o nějakém stahování dělohy už nechci ani slyšet však oni se ty Vánoce taky nezblazní🙂

mandragora10
2. pro 2009

Andreo, tak gratuluji ke zdravemu chlapeckovi. To se nam tu ti chlapeckove v briskach pekne sesli 🙂

janinka22
2. pro 2009

andy,gratulka ke chlapečkovi 🙂

crawler
2. pro 2009

Ahojky holky!🙂

andy: tak taky gratulace k dalšímu pindíkovi - jsem teda zvědavá, která z nás to zlomí a nahlásí holčičku😀 A jakpak je prďous veliký? ptala ses?😉

eri: a měla jsi jen bolení bříška nebo i tvrdnutí dělohy? Mě před měsícem tvrdlo několikrát za den, ale ne bolestivě - dost jsem si toho o tom načetla a tak jsem byla v klidu, páč čípek tuhej, porodní cesty uzavřený a tuhnutí nebolestivý, takže potrat by nehrozil, ale stejně jsem ráda, že už to přešlo. Bylo to nepříjemné, ale opět - asi je to v rodině, páč sestra amamka na tvrdnutí dělohy trpěly taky. Zhruba od 28tt už je to ale celkem normální...A jak dopadla moč - ty bílkoviny a tlak? Jsi ok?

Já mám dnes za sebou taky poradnu - zkontrolovala mi čípek - ten je ok, pak mi změřila kam až dosahuje děloha (16cm - naměřila mi ji asi až 3cm nad pupíkem, což nějak neodpovídá tabulkám, který jsem četla - asi mi roste nějak rychleji). Kouknete se do těhu průkazek, kam už dosahuje vám? Vy co máte za sebou 20.tt? a pak mi dala poslechnout srdíčko mimíska - to bylo krásný - tak děsně rychle mu bušilo 😀DD Bylo to tak zvláštní pocit slyšet srdíčko...no však to znáte...člověk je celej naměkko🙂

mandragora10
2. pro 2009

Crawler, tak to jsi s tou delohou fakt napred, ja byla pred cca 2,5 tydnem a mela jsem ji 2 cm pod pupikem...ted jdu do poradny pristi ctvrtek, tak dam vedet....ale dle tvaru briska....kulicka je zatim jenom pod pupikem...bych rekla, ze tvych rozmeru nedosahuje. Ale ono je to asi ve finale uplne jedno, hlavne ze mimiskove se maji dobre 🙂

crawler
2. pro 2009

man: díky za info😉 jojo, ať si klidně děloha roste - hlavně když mi tam nechá místo ještě na vnitřnosti 😉)) ale je vidět, že mimísek si buduje pěknej apartmán🙂

crawler
2. pro 2009
miselaniki
2. pro 2009

Ahoj holky teď jsem dorazila, přečtu za chvíli. Všechno OK a víte co čekáme? KLUKA! Manžel jásá, já jsem trochu překvapená, ale jinak moc šťastnáááá🙂. Jméno zatím máme Lukáš, ale není to finální.

mandragora10
2. pro 2009

Ahoj mis., no tak vida, tak tim padem pada zatim posledni nadeje na holcicku...jsme hold banda samych maminek s chlapecky v brisku. Kazdopadne gratuluji!!!
Oni chlapi jsou ve finale urcite radeji, ze maji kluka....pritel celou dobu tvrdil, jak chce vic holku a ted kdyz vi, ze cekame kluka, tvrdi, jak je kluk lepsi 🙂

crawler
2. pro 2009

další chlapeček??? jůůůj! mocinky moc gratuluju 🙂hlavně, že je zdravý a ty si na to taky brzy zvykneš🙂

crawler
2. pro 2009
crawler
2. pro 2009

man: taky si myslím, že drtivá většině chce kluka - no, kdo by chtěl, aby byl doma v menšině, že? Náš tatka měl doma 4 baby a snad ho to moc nepoznamenalo, ale chlapi si prostě rádi zablbnou a tak a né, aby pletli copánky svým dceruškám😉
já osobně si myslím, že se taky přidám k těm, co nosí v bříšku klučíka, ale uvidíme🙂

evuss
2. pro 2009

Ahoj holky, no tak to mě podrž, samej chlap 😀 Jak se tak dívám na tu tabulku tak ještě Janinka a Katy to můžou v současné době přetrhnout a jinak je to na nás co chcem překvápka 🙂 No su zvědavá jak to v tom dubnu dopadne 😀

miselaniki
2. pro 2009

Holky tak jsem to dočetla.
andy: mrzí mně ekzémek, snad se to zlepší, ale hlavně garuluji ke klukovi - to jsem se tedy tedy potkaly, snad i nějaká holka bude
eri: hezky se šetři, mně pobolívá břicho ráno i nohy tak mi dnes ten mudr na sonu říkal ať si nechám napsat od svého gyndaře magnézium
craw: mně to zatím neměřili tu dělohu, ale poradnu mám až příští týden tak pak napíšu
man: no taky mám dojem, že skoro každý chlap řekne že je to jedno, ale jak slyšíí, že to bude kluk tak málem lítají, manža má od toho sona takový přiblbý úsměv pořád🙂)

Holky moje ještě počkám na sono srdíčka příští týden a konečne tomu našemu prckovi něco koupím.
Jinak já jsem dnes uklouzla na listí jak jsem venčila psa, nic se mi nestalo spíš jsem tak dosedla na zadek. Tak si říkám ani nemrzne a už padám, tak musím dávat bacha.

crawler
2. pro 2009

mis: to tě ještě zvlášť posílají na sono srdíčka? mě nic takového dr. neříkala... 😅 tak snad nic nezanedbám no...
jinak upřímně se už teď děsím náledí - jsem hrozná hrouda a není zimy, kdy bych sebou aspoň 1x nezinkla o zem...musíme na sebe dávat moc pozor...nedej Bože si narazit kostrč a už vůbec nemyslím na to, že bych spadla na pupíka... 😲 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru