Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
4. led 2010

Ahoj holky,

přeji vše nejlepší v novém roce, pohodový konec těhotenství, rychlý porod a pak plno radosti s miminkem.

My jsme si svátky užili, byli jsme s manželem 14 dní spolu což bylo báječné. Byla jsem i na výprodejích a nakoupila prckovi nějaké věci a konečně jsem se dokopala to i nafotit. Na předporodní kurz se jdu nahlást tento týden. Porodnici pořád vypbranou nemám. V lednu chci zajít k pediatričce a nahlásit se. Jo a váha - 3,5 kg nahoru od začátku, tak jsem i ráda, protože ty vánoce to bylo něco, teď se snažím krotit.
Zítra jdu do poradny a na 4D tak se moc těším.

mandragora10
4. led 2010

Dobre rano vsem,

preji krasny a uspesny rok 2010, at miminka krasne rostou, jsou zdrava a my to vsechno v pohode zvladame 🙂
Svatky mi utekly rychle, po svatcich jsem byla v praci, Silvestra jsme travili u znamych a jinak jsem hodne odpocivali, byli jsme cvicit, v kine, delali prochazky a musim se priznat, ze uz se na MD opravdu tesim...vubec nevm, jak to v te praci jeste 2 mesice vydrzim, myslenky uz mam uplne jinde. 🙂
Ja mam nahore 4.5 kg, nastesti je vse v brichu,tak si nejak moc nemotorne ani nepripadam, ale pro okoli uz brisko zacina byt konecne zretelne a pomalu si ho prestavaji plest se spekem 🙂 Ale zatim se jeste vejdu do nekterych svych kalhot, tak zatim tehotenske setrim....ale zacalo ted rust fakt docela rychle, takze myslim, ze za 14 dnu uz se vejdu jen do tehu vecicek.
Lahvicku mam zatim jednu, taky to ted nebudu resit, pevne doufam, ze kojit budu a ze ji nebudu aspon v zacatcich vubec potrebovat. O klobouccich na kojeni neuvazuju, bradavky mi prijdou dost velke, aby to mimco zvladalo.
Na predporodni kurz se chystam az kolem 30.tydne, absolvujeme 1 hodinu s pritelem primo v porodnici (ukazi, kam prijit, az to na nas prijde, jak vypadaji saly,jak vypadaji pokoje a pak uz je to asi takove to bezne povidani jak poznat, ze rodime, faze porodu atd.) a pak jsou jeste 2 zvlast, ktere uz absolvuju sama.

zuzi82
autor
4. led 2010

Katy: nikdo mi to nepotvrdil, ale jám mám bradavky spíš ploché a někdy dokonce vpáčené, tak myslím, že to bude trochu problém. Moje kamarádka, která rodila před dvěma lety si myslela, že má bradavky dobré a pak jí musel kloboučky kupovat přítel a vézt do porodky, protože jí vynadali, že s takovýma prsama s tím musela počítat. Navíc jsem někde četla, že to pomáhá i na rozprazkané a bolavé bradavky a musím říct, že co jsem těhotná, tak mě bradavky bolí pořád, tak bych nerada kvůli tomu vzdala kojení, to radši s kloboučkama než vůbec. Například moji tchýni to tak bolelo, že kojila jen tři týdny a pak začala dávat umělku, protože už to nevydržela.
Moje mamka měla ve 24 tt nahoře už 12 kg, tak to si vůbec neumím představit. Taky si už připadám někdy jako tank, přestože to je vše jen v břichu, v zadku jsem dokonce zhubla. Ale třeba obouvání a vázání tkaniček je teď celkem za trest. Doufám, že se ta váha teď trochu po těch vánocích zase uklidní. Přece jen ty návštěvy byly na jídlo dost náročné.

katy007
4. led 2010

No já mám asi trochu tuku i v zadku ☹ 😢 ale na jaře na bruslích shodíme 🙂 zkoušela jsme staré džíny a vešla jsem do nich akorát břicho nezapnu přes nohy a prdel se mi zdají, že je mám OK i když trošku knap (nebo že by byly čerstvě vyprány) 😅
Tak já si je raději taky koupím. O vánocích jsem četla "super" knihu o mimčách a kojení, vůbec jsme nic nepochopila a tak složitě vše popsáno, že jsem si říkala, to abych šla hned pro Sunar! 😀 A co za hefty tak psaly! Do 5 let dítě v posteli rodičů, a min. do 12 let v ložnici ve své posteli! 😀 tak jsme si řekla, že už nic o mimčách, apdo. nebudu studovat, abych nebyla příliš "chytrá", že se dozvím vše potřebné na kurzu (alespoň doufám) a pak nějak bylo, nějak bude. Někdy není na škodu méně vědět než více a pak zbytečně stresovat.

Zuzi: kde uvažuješ rodit? Jinak v Palkovicích je nějaká super fotografka těhulek nevíš o ní něco nebo neviděla jsi její práci?

eriska
4. led 2010

dobre ranko, tehulky,

tak jsem rada, ze vas je tady dneska vic🙂 co se vahy tyce, tak ja mam, dle prukajdy nahore 7kg, dle toho, jak jsem se vazila, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehu a prukajda jeste nebyla tak mam 5kg..svatky jsme zvladli s vahou jako u dr. tak uvidime, vazit se budu az vecer..ted, kor po chlebiku s medikem a kakajicku, to by asi nebylo nejlepsi😀

katy, ja to taky nectu, teda, hoooodne moc veci vim z praxe, jak jsem hlidala prtata u nas v rodine, ale rikam si, ze v tu chvili, kdy budu muset neco resit, se spolehnu proste na svuj instinkt anebo, bude-li to neco dlouhodobejsiho, tak mrknu na konika a bude to😉 vsechny jsme docela postejne, tak si myslim, ze zkusenosti bude pak dost..teda, holky, doufam, ze pocitate s konikem i po porodu? ja jo, nevim, co bych si bez vas pak pocala..kor, v tom sestinedeli..to si myslim, ze tohle bude super odreagovani..

jo, jinak, miminko v posteli, zatim jsem pevne odhodlana, ze bude chrupkat u sebe v postylce, ale buh vi..bude.li vstavat nekolikrat za noc, myslim, ze hodne rychle zpohodlnim a pujde k nam do postele..navic jsem ted cetla studii, ze deti, ktere spinkaji od narozeni s rodici, jsou vyrovnanejsi..ale fakt uvidime..to zalezi na tom, jak nam to pak pujde..

zuzi, tak s tema bradavkama na tom budeme asi podobne..taky si koloboucky koupim, nestoji moc a kdyz je budu potrebovat, budou po ruce..a maji jich vice druhu? to jsem jeste nezjistovala..

holky, jinak seznam veci pro mimco i pro me do porodky se snad blizi ke konci, tedy, napsanim, koupeno nemam zdaleka vsechno..porad to odkladam..ne, ze bych nechtela, ale ted jde hooodne moc korunek do bytecku, ale snad uz do 3. tydnu budeme bydlet zase ve svem🙂 a hlavne, spolu..

jee, jeste jsem se chtela zeptat, netvrdne vam brisko? mne totiz docela casto..nekolikrat denne..

zuzi82
autor
4. led 2010

Nám teď na kurzu říkala porodní asistentka, že kojení je složitá věc a dokonce tomu věnuje dvě lekce po dvou hodinách, tak jsem zvědavá. Ale jinak je ten kurz super, protože se tam dozvíš spoustu takových těch info, co v knížkách nejsou. Takové ty praktické věci, se kterými se ony běžně setkávají.
Jinak uvažuji o porodnici ve Frýdku-Místku nebo o Vítkovicích. Byla jsem dost rozhodnutá pro Frýdek, ale po kurzu zase trochu váhám. Prý tam dělají nástřich hráze celkem automaticky, my budeme masírova, už máme i koupený olejíček, takže bych se tomu ráda vyhnula, ale ta porodní asistentka, která vede kurz říkala, že ve Frýdku je nástřih běžná praxe. Ale na diskusích Frýdek chválí a i z okolí jsem slyšela spíš chválu. Ale ty Vítky jsou taky dobré, tam hlavně chválejí pomoc při kojení, tak ještě nevím. Pro manžu by byli asi ty Vítkovice lepší, dělá v OV u autobusáku tak by to měl do Vítkovic na návštěvy blíž a byl by tam dřív. Bojím se, že to do těch pěti co jsou návštěvní hodiny nebude moc stíhat.

evuss
4. led 2010

Ahoj holky, všechno nej v novém roce.... Začnu postupně 🙂

Flaštičky jsme pořídíli už dvě větší, jsou se zvláštním přisáváním vzduchu (nebo jak to říct) takže se mimčo tolik nenalape vzduchu a pak není takový bolení. Našla jsem je v inzerátu od jedné mamči za dobrou cenu tak jsme je vzali, ale musíme na ně dokoupit ještě dudláky. Jinak obyč dudláky máme asi čtyři, nejmladší tetička nás jima zásobuje 🙂

Předporodní kurz: ten asi vynechám. Do porodnice se půjdem podívat někdy v průběhu tohoto nebo příštího měsíce. Na netu jsem četla, že se není potřeba "objednat" takže půjdem jen omrknout co nás čeká.

Váha je u mě o 9kg nahoře a zachytilo se to na břiše a bohužel i na zadku. Ale co aspoň nebudu přepadávat 😀

A jinak už to u mě přestává být taková sranda jako do teď. Od včerejška mě furt pobolívá břicho, hlavně když sedím. Večer jsem se vyprděla 🙂 tak to bylo dobrý, ale od rána zase. Asi si budu muset dát trochu jídelní oraz páč to střeva asi nestíhají. Takže na oběd si dám jen polívku a uvidíme co to udělá jestli se protáhnou. Ale mimčo řádí pořád o 106 takže su v klidu. Jen je mi ho líto že ty moje střeva musí poslouchat. Jinak břicho mi moc netvrdne. Občas teda trochu jo, ale vyjímečně.

zuzi82
autor
4. led 2010

Eri, je více druhů, já si koupila silikonové, které jsou takové jako vykrojené kolem prsu. Někde jsem četla, že není dobré, když máš ten dvorec pod tím silikonem, že se mimčo potřebuje dotýkat kůže, takže ten klobouček není kulatý ale takový vykrojený. Já je koupila v Tescu, jsou v tom balení dva kusy s krabičkou, kam si je ukládáš a stály myslím něco kolem stovky.
A bez koníka už bych taky asi nemohla fungovat. Už jsem se celkem na dnešek těšila, až tu všechny budete.
Já mimíska taky v posteli mít nechci. Plánuju brát si ho jen ráno na pomazlení, až taťka odejde do práce.
Bříško mi netvrdne, ale z pátku na sobotu jsem skoro nespala, protože mě pořád bolelo, při každém otočení, takže jsem byla pořád vzhůru, teď už je to zase dobré, tak nevím. Doufám, že to je jen takové to natahování dělohy a tak.

eriska
4. led 2010

zuzi, a jaka to je znacka? taky teda po nich v tescu kouknu..ted jeste koukam na net, jak maji slevy, ze bych dokoupila nejake to oblecko, abychom byli frajeri🙂

ja uz jsem si zvykla, ze v noci moc nespim, kdyz me nepicha v brisku pri nejakem tom otoceni, tak se protahnu a mam krece v lytkach..magnesie, nemagnesie☹ ale dr. mi minule rikal, ze kdyz jsem s tim mela problemy uz na zacatku tehu, takze to uz bude behem tehu "normalni" hlavne, ze se obcas mimisek ozve a ja jsem aspon v klidu..jinak si tam moc neradi..je to klidasek...snad nam to vydrzi..

holky, mate nejaky netovy stranky, kde maji hezke detske obleceni?

katy007
4. led 2010

Eri: občas mi bříško tvrdne a není to příjemné, už jsme zase v šuplíku vyhrabala hořčík a tak zobu občas.

Zuzi: já o Vítkách v poslední době nic dobrého neslyšela, nechci strašit a odrazovovat, ale po tom se stalo kamarádčině kámošce ani za nic! Kamarádka tam pracuje, na jiném odd. a kdyby tam x krát za den nešla a neviděla vše na vl. oči by nevěřila a myslela si, že si to musela vymyslet. A taky žádná z kamarádek/kolegyň co rodila ve Vítkách nezačala kojit hned byli na UM.

soniq
4. led 2010

Ahoj, všem budoucím maminkám a jejich mimískám přeji krásný Nový rok, hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky 🙂 .
My jsme oslavily svátky na pohodu, Silvestr jsem trávila doma, jen o půlnoci jsme si otevřeli dětský šampus 🙂 .
Předporodní kusrz vynechám taky, jen se půjdem mrknout do porodky a stejnak na konci těhotenství budeme chodit už na kontroly jen do porodnice.
Bříško mi tvrdne ale jen občas, spíš když potřebuji na malou 🙂 .
No my s přítelem pomalinku začneme stěhovat věci z pokoje do pokoje a přítel bude stěhovat skříně, posouvat postel atd, takže tu nebudu moct bejvat.
Tento týden si jeden pro postýlku k známím a na Aukru mám vybraný i krásný mantilem a nebesa do postýlky, je to tam levný, tak proč malýmu neozdobit postýlku 🙂 .
Jinak já zhruba oblečky por malýho už mám, ted budu kupovat převážně už velikost 68 a kdyžtak ještě něco dokoupím ve velikosti 62. Kočár pořád vybíráme, autosedačku, na ni nemám štěstí na Aukru, vždycky mě někdo přeběhne 😝 , už jen dokoupit nějakej krém na opruzeniny a krém Pupík na prdíky 🙂 .No, a ještě plínky začnu kupovat pomalinku at máme do zásoby. Já s tím obleč moc nepřeháním a když mi bude náhodou něco chybět tak to dokoupím. Jé, já jsem se nějak rozepsala 😀

soniq
4. led 2010

Jo, jinak jsem přibrala zhruba 7kg, ale není to prej vidět 🙂. A taky mě začíná dost pálet žáha a o víkendu mě bolel žaludek. A mimi kope a kope, tak jsme zvědaví, co z něho vyroste 😀

katy007
4. led 2010

Holky půjdete letos ještě na plesy, apod.? Já bych hned v lednu chtěla ještě zkusit vydržet a zajít pak se nikam už nekoukneme.

eriska
4. led 2010

katy, tak nas ceka jeden myslivecky, ale zatim nevime kdy..minule byl v unoru..tak uvidime, kdy bude letos..ale urco pujdeme🙂 sice uz neobleknu zadne saty, ale cerne kalhoty a nejaka tunika ci halenka to jisti..jen asi nebudu tolik tancovat..a bude horsi potom pritele dostat domu, ale jit chceme😉

jinak, holky, dobrou chut..ja si jdu udelat vlockovou polivecku🙂

crawler
4. led 2010

krásný den těhulky🙂

mis: přeju ať je 4D pořádný zážitek🙂

k těm bradavkám - tak já mám teda takové mega špunty nebo jak to slušně nazvat 😅 😅 😅 takže co se tohoto týče, tak nemusím řešit, ale erisko a andy - se určitě zeptejte - nebo zkuste prozkoumat diskuze tady na MK - bylo by škoda, kdyby mělo kojení krachnout na tomhle - však když vám někdo poradí, tak to budete moct bez problému řešit🙂

eriska: hned prozkoumám ten odkaz na kurzy...no ve svitavách je to jen o cvičení - asi tam párkrát půjdu (pokud se mi zlepší to píchání v bříšku při námaze), ale víc mě zajímají nějaké ty přednášky o porodu, šestinedělí a tak...tak ještě nevím - v litomyšli dělají za 500kč 4 přednášky - 1 s porodní asisten., 2. s laktační poradkyní, 3. s lékaři atd....tak ještě uvidím😉

náš mimís mě dnes ráno krásně okopal a zašišatěl mi břicho ;-D chvílema byl evidentně hlavičkou dolů, ale zatím má dost místa a tak se vrtí a vrtí a vrtí 😉

Holky, už druhý den se děsně potím - je to u mě nezvyklé, páč jsem taková zmrzlina, ale teď chodím v tričku a v podpaží jsem pořád mokrá;-DDD a jinak četla jsem, že v tomto období už se může začít trpět na zácpy - no u mě to je spíš naopak - sice ne průjmy, ale den co den sedím na oné místnosti a říkám " tak prcku, dělám ti tam víc místa" ;-D

a přeskočím na jiné téma ;-D

taky přeju dobrou chuť - my máme fazolovou polívčičku Mńamy;-D

eriska
4. led 2010

craw, tady je to na kurzech super v tom, ze bud si zaplatis cely kurz a co nevycerpas, tak si dovyberes potom s mimcem anebo muzes jit na ty prednasky, ktere se ti libi..coz tato moznost se mi libi nejvic..jen si vybrat a jit na to, co me zajima..jinak cvico, to bych rada, ale ted jsem sla jen do penace, a ze to mam kousek, a hned me v brisku pichalo..tak nevim, musim se zeptat dr., co on na to..nechci to nijak pokouset..a co zkousky? uz ti zacaly? ja toho ve tretaku v zimnim mela docela malo..tak at mas taky to stesti🙂

verisek
4. led 2010

ahoj holky, moc vas vsechny zdravim v Novem roce 🙂
konecne jsem vas docetla, jinak se pridavem do klubu plochych bradavek 😅
uz jsem o tom dost cetla a jsem si jista, ze mi kojeni bez kloboucku nepujde, uz je mam objednany v lekarne, od Medely, maji 3 velikosti a stoji do 200,- pry je lepsi je mit uz do porodnice
jinak co se tyce predporodniho kurzu tak ja chodim, je tam hodnka teorie a hodka cviceni, je to fajn 🙂
preju hezke odpoledne, ja musim neco povyrizovat a vubec se mi nechce, dost tady snezi 😒

zuzi82
autor
4. led 2010

Já už ty malé oblečky mám taky komplet. Včera jsem objednala kolotoč nad postýlku, byl ve výprodeji zlevněný z 1200 na 670 Kč tak doufám, že ještě bude. Příští měsíc koupím postýlku a vše do ní a v březnu pojedeme s našima do PL na kočárek. Taky musím někde na netu v lékárně najít všechny potřeby pro mě a kosmetiku pro mimíse.
My plesy rozhodně nevynecháme. Sice tam nebudeme tak dlouho a vynecháme polku, valčík a jive, ale já si je nemůžu odpustit. Dříve jsem tancovala závodně (teda je to už hoooooooodně dávno), takže zima bez plesů, to vůbec. Na příští rok už mám domluvené dvě hlídačky, tak snad se na nějaký ten plesík taky dostaneme. A s oblečením to bude jako u eri. Mám jedny černé a jedny hnědé těhu kalhoty, černou dlouhou sukni na gumu, k tomu nějaká ta tunika a taky by mi mohly být jedny šaty, to musím vyzkoušet.
Craw: já měla se zácpou problémy už dřív a teď přes vánoce bych řekla, že se to opravdu už začíná zhoršovat.

crawler
4. led 2010

eri: jojo, ten zimní semestr opravdu není tak zlý, ale děsím se letního a státnic 😢...nejenže bude na světě mazlík a já nevím, jak dobře budu zvládat roli maminky, manželky, hospodyňky a studentky, ale psát bakalářku? no sice jsem už začala, ale potím jednu stránku tak dlouho, že nevím, zda se někdy dopracuju do konce😀

zuzi: a nepomohly by ti třeba mléčné výrobky - já si myslím, že na zácpu netrpím hodně díky tomu, že miluju mléčné výrobky - denně mám jogurty, mléko, podmáslí, kefír, apod. a všechno tohle na mě působí projímavě, tak to zkus 😉

zuzi82
autor
4. led 2010

Jo veri: kurzy jsou fakt super, alespoň já si to moc užívám.
Eri ty kloboučky co jsem si koupila jsou od NUK 2 silikonové + box
A abych nezapomněla, já byla teď u zubařky na prohlídce. Bylo to v pohodě, dala razítko, odstranila zubní kámen a šla jsem. Ale mám asi šťastný den. Moje zubařka je naprosto úžasná, citlivá a je na ní jen samá chvála. Já se k ní dostala asi před dvěma lety po známosti. Do té doby jsem pořád jezdila k předchozí do Prahy, ale to už se pak moc nedalo. Chtěla jsem tam přihlásit i manžu, ale měla plno. Manžel chodí k jiné a to je sadistická zlatokopka. Musí chodit pravidelně dvakrát za rok, jinak si musí zaplatit celou prohlídku a pravidelně dvakrát za rok mu vrtá. Když nemá kaz tak mu alespoň vytáhne nějakou starou plombu, trochu povrtá a nahradí novou, kterou samozřejmě platí, takže každá návštěva přijde tak asi na 500 Kč. Prý mu dává nějaké lepší, ale pak nechápu, proč mu je musí tak často měnit. Já mám ty úlně obyčejné už od šestnácti a nikdy mi nevypadly ani mi je zubařka sama od sebe neměnila. A dneska jsem se zase zkusila zeptat, jestli manžu nevezme a ona, že nové pacoše nebere, ale rodinné příslušníky současných ano, tak ať si zavolá a objedná se a dokonce mi pak vezme i mimíse. Na první prohlídku máme jít prý v roce. Bude to jen taková rychlovka, mrkne do pusinky, povozí na křesle a dá obrázek. Tak mám obrovskou radost. 😅

zuzi82
autor
4. led 2010

Craw: když já právě ty mléčné výrobky zase tolik nemusím, ale asi bych měla celkově víc pít. Se školou ti držím pěsti, určo to nebude lehké, ale když bude nejhůř, tak to o rok protáhni. Ten rok navíc nestojí za nervy, které bys z toho mohla mít. Vím o čem mluvím, taky jsem jednou měla pocit, že všechno zvládnu a pak jsem to odnesla na zdraví, tak bacha. 😉

crawler
4. led 2010

zuzi: no jo, třeba postačí jen více pít 😉 jinak závidím odbytého zubaře - já se ještě nedokopala objednat se ☹ a to mám také dobrou zubařku, ale celkově je to pro mě stres...a co se týče školy, tak rozhodně to nebudu lámat přes koleno - chtěla bych to mít už sice zkončený, ale za stresy mi to nestojí - na 1. místě je manža + mimi a pokud souběžně nebudu zvládat školu, tak o rok protáhnu a bude...😉

eriska
4. led 2010

craw, tak na prvnim miste je urco role maminky a od toho se odvijeji ty ostatni..aspon pro me..bydlite s manzovou maminkou,ne? tak ji kdyztak nejak nenapadne zapojis do vareni, nebo bude drandit s kocarkem a ty se budes ucit..jestli neni vyprano, nebo vytreny prach, tak to mu urco trapit nebude..a pritele jsem na to taky uz pripravila, ze mimisek bude na prvnim miste..aspon ze zacatku, nez se to vsehno naucim zkloubit dohromady..a vzal to teda krasne, rekl, ze bude jezdit s kocarkem a ja ze mu za to uvarim veceri a uz se tesi, jak bude malyho koupat..od 6. tydnu zacneme ve vane potapet, tak to bude super😉kazdopadne, jsem rada, ze jsem si statnice odbyla v zari..za 14 dni jsem napsala bakuli (do te doby asi tak 2 stranky, ale jak to horelo, tak to slo samo) a behem tydne jsem se nasrotila na statnice (ale to fakt nedoporucuju, mela jsem totalni okno..chce to aspon 14 dni) ale ty to urco zvladnes..tak zkoukni ty kurzy a mohly bychom jit pristi stredu omrknout tu uvodni hodinku, o cem to bude, atd..🙂

zuzi, ja mam taky hodnou zubarku, ale i tak se ji bojim..pritele mi bohuzel nevzala, ale kdo by vzal pacienta, ktery 5 let u zubare nebyl, ze..ale mimco mi taky vezme.a rikala, ze cim driv, tim lip..bratranka teta brala k zubarce od jeho prvnoho zoubku a on se dodneska tam neboji jit...tak uvidime..ja se budu asi bat vic nez mrnous a on to ze mne vyciti..

zuzi82
autor
4. led 2010

eri: já jsem jako dítě taky chodila pravidelně a často, takže pro mě zubař taky není nějak velký strašák. Jako dítě jsem měla sice vždycky nějaký ten kaz ale u nás to bylo spojené s tím, že jsme pak šli s mamkou do práce a byly tam až do odpoledne a mamky kolegyně se nám věnovaly, kreslily obrázky a tak, takže to bylo super a od té doby se zubaře nebojím. Doufám, že to ten náš mimís bude mít stejné.

evuss
4. led 2010

Téda holky já vám závidím, že máte ty zubaře za sebou. Taky se chystám objednat, ale ještě se dokopat 😅 Eri manža taky nebyl u zubaře asi pět nebo šest let pak sem ho dokopala ať se přehlásí k mojí, ta ho teda kupodivu vzala, tak doufám, že vezme i našeho drobka, ikdyž normálně myslím, už taky nenabírá. Já sem sice jeden čas u zubařky byla pečená vařená, ale stejnak se mi tam nechce. Ono by se myslím za těhu mělo jít 2x, že?

crawler
4. led 2010

eri: jojo, bydlíme s tchýní, ale popravdě - nevím, jak to bude až bude malé na světě, ale teď mám takový vnitřní pocit, že se nebudu chtít dělit - že se o něj budu bát a budu ho dávat jen manželovi a jiným asi jen ve stavu nouze...ale možná se mýlím a budu se mimiho zbavovat často, ale moc tomu nevěřím🙂 Jinak manža mi zrovna včera říkal, jak se hrozně těší na vození v kočárku a mazlení a že mi ho bude dávat jen na kojení a přebalování ;-DDD

jinak jsem si dala do alba další pupík, tak přeci jenom vyrostlo ve srovnání s předchozí fotkou 😉

crawler
4. led 2010

evuss: to záleží na zubaři - některý ti dá razítko do těhu průkajdy hned a jiný si tě pozve ještě jednou a dá ti ho až potom - takhle mi to aspoň říkala sestřička na gyndě...ale myslím, že většina jde jen 1x...každopádně chce to o zuby víc se starat v době těhu - moje sestra a mamka mi říkaly, že jim těhu dost odrovnalo zuby - začaly se jim víc kazit...Já jsem si koupila měkký kartáček, zubní vodu a pastu Lacalut na parodontózu - je výborná - stahuje dásně a já mám v těhu pproblémy s krvácením, tak snad těm dásním aspoň trochu pomáhám...

katy007
4. led 2010

No k zubaři taky musíma bojím, bojím 😢

Co se týče oblečků už kromě ponožeček a 2 ks osušek mám úplně vše do cca až 1,5 roku. Mezi vánoci jsm ese byli kouknout v Sam Baby a líbil se nám tam dost dětský nábytek tak ve finále budeme mít i novou postýlku. Ve čt jede P. do PL pro garnýže tak dáme záclonu do dětského a v lednu chci objednat přes e shop závěs, mantinely, nebesa vše stejný vzor do postýlky, něco do kočárku, zavinovačku a pak někdy březen/duben pro kočík 🙂

No my asi vyrazíme na ples Měst. obvodu a pak na myslivecký 🙂

t.kosticka
4. led 2010

Ahoj holky! vše nej do nového roku!!!

Náš Silvestr byl takový podivný...

A vůbec začátek roku byl hroznej, doufám, že teď nebude platit, jak na Nový rok, tak po celý rok...prasklo nám nové vodovodní potrubí ve sklepě a vytopilo barák. Škoda asi 40.000,-(i když je to holostavba) což je šílený, máme už tak dost dluhů a chtěli jsme vše stihnout, než porodím, takže teď na to 1/nemáme a za 2/to nestihneme, protože zase musíme nějaký věci rozjet od začátku ☹ ☹ ☹

Tak jsme začla docela pesimisticky, co?! 😀

Nás taky čeká Obecní ples, tak doufám, že tam ještě na chvilku půjdu....

Jinak u mě žádné novinky, jen příští týden jdu na ten 4D utz, na který se šíleně těším...manžel jde porpvé se mnou, taky se nemůže dočkat... Tak držte pěsti, ať se mrňous nenatočí prdelkou a my zjistíme pohlaví...

t.kosticka
4. led 2010

Páni, craw, to je teda bříško!!! 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru