Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
29. led 2010

Dobré páteční ráno 🙂

Tak mám ty výsledky z cukrovky,ale k dr. jdu do poradny až v úterý,takže z těch hodnot co tam uvádí moc chytrá nejsem.. vím že Veri tu psala,že to měla v pohodě a hodnoty kolem 4.. Já mám hodnoty 1. odběr - 4, 2.odběr - 6,2 a 3. odběr 5,5 ... nevíte jestli je to taky dobrý?

man,u nás taky zas přes noc napadlo,ale oproti včerejšku už jen tak lehce..aspoň že se zas trochu oteplilo..ty mrazy mě nebaví.. dnes ráno bylo znát že je tepleji,ale o víkendu se snad má prý zas ochladit 😒

evuss
29. led 2010

Dobré ráno holky, teda to je informací za včerejší odpoledne. Eri gratuluju ke zdravímu miminku, což je nejdůležitější. Docela závidím že máš tu placentu ok, páč mě dr. řekla že ju máme trochu níž, tak doufám, že vyleze, furt mímu vysvětluju ať si ju přehodí nahoru ať mu tam nezavazí 😀 Tak su zvědavá jestli umí poslouchat a co nám 23.2. dr. řekne ...

An: souhlasím s holkama pořádná flákota masa je kolikrát lepší než čokoláda. Tak to vydržte, nebude to dlouho trvat... Pěkně se nám to krátí co? 🙂

Jinak u nás taky napadly další 3-5cm sněhu. Ale musím říct, že su radši když takhle je těch +cm sněhu než -x stupňů. Ta veliká zima mi moc nevyhovuje. Ale pěkně se číní jen co je pravda 😀

zuzi82
autor
29. led 2010

Ahojky,
u nás tentokrát ještě sněžit nezačalo. Teď to dokonce vypadá, že se dere i sluníčko.
Jak mi včera přišel ten kolotoč, tak jsme ho večer s manžou sestavili a zkusili a já jsem úplně nadšená. Je fantastický. Původně jsem si říkala, že to světýlko, co promítá nahoru obrázky je tam zbytečné, ale jak jsem to večer zkusila, tak musím říct, že to je bomba. Všude jsme zhasli a pustili to a je to prostě nádhera. Já už se táááááááááák strašně těším, až to pustíme mimískovi. Navíc je na tom ze spoda i lampička. Původně jsem chtěla v Ikee koupit lampičku na stěnu, která svítí hodně tlumeně, ale teď už nemusím. To světýlko, co je na kolotoči mi bohatě stačí. Navíc se dá rozsvítit buď jen lampička, nebo ty obrázky, nebo obojí a bez hudby i s hudnou, takže jsem fakt nadšená. Navíc jsme ho po vánocích sehnali na netu ve výprodeji za 670 Kč, ale normálně stojí tak 1000 Kč, tak mám fakt radost.

eriska
29. led 2010

Dobré ranko,
zuzi, v tom krámě jsme na kukandu byli, ale nic moc, kočárků pár a ten typ, co chceme, už byl dávno vyprodaný, hrazdičku tam sice měli, ale ta, co byla za 390 tak se mi tolik nelíbila, takže jsme nekoupili nic..jo, z oblečka bych vybrala, ale to už máme a nechci zbytečně utácet..

jani, ty hodnoty, ta kolem 4 je určo v pohodě, ta kolem 5 si myslím taky a ta 6 už je zvýšená..ale jen malinkato, takže podle mě to máš v pořádku..já to teda beru hodnot, které si měří babička a ta má cukrovku už víc jak 30 let, takže se to třeba bere jinak, ale 100% do 6 je to v pořádku..dokonce, druhá babina ta měla kolem 8 a dr. ji nedal žádný prášek, žádnou dietu..takže ty se podle mě stresovat vůbec nemusíš..

u nás taky nenapadlo, jen včera a to jsem ještě večer musel jet pro ségru, protože ji ujel bus, cesta hrozná, hrozný vichr a jazyky, takže jsem na cestu neviděla a aby to nebylo málo, tak jsem zapadla na parkovišti..hrůza děs..dneska se z domu nehnu na krok..a teď jdeme posnída cini minis s mlíčkem🙂

andrea110409
29. led 2010

Ahoj holky prosím dejte kolotoče do alb nevím jestli mám správnou představu🙂 na tlumené světlo máme papírovou lampu z Ikei. Zatím mi to přijde jako dobrá varianta🙂. EVU:vzala jsem si vaší radu k srdci a posnídali anglické housky a bylo mnam mnam.

eriska
29. led 2010

an, my máme kolotoč na stejném principu, jako zuzi - má ho v albíčku - jen nám nesvítí a nebliká..už je taky nějakých 6 let starý..🙂 mňam, anglický rohlíček, tak to je určo lepší než něco sladkýho..u nás mají ještě dobrý sýrový housky..ty bych si taky dala..ale jsou mooooc daleko😀

katy007
29. led 2010

Ahoj holky,
včera bylo konečně tepleji tak jsme vyrazila na špacír a musím se pochlubit mám dětskou dr. a hned za domem, u JIrouškové kam jsme chtěla sice nejsem tam mě daly košem, ale jsem vedla u dr. Mikeskové a ta je taky fakjn, moc sympatická i sestřička a krásně nově zařízená ordinace tak snad budeme spokojeni. PAk jsme se šli odpo projít, když tak krásně svítilo sluníčko, pak jsme cvičila jogu a den utekl ani nevím jak 😅
Dneska jdeme plesat na myslivecký ples tak jsme na něj zvědava.

Holky uvžujete u porodu epidurál? Původně jsme byla rozhodnuta, že bych do něj šla, ale po st kurzu nevím, nevím.

andrea110409
29. led 2010

ERIS: ono u toho cukru záleží na počáteční hodnotě já měla nalačno 5,5 a na konci 8,2. Normal by u mě bylo 7,7 na konci.

eriska
29. led 2010

katy a co ti k tomu na kurzu řekli, že tě tak odradili? Já jsem rozhodnutá pro, pokud to bude tak moc bolet, bude to neúnosný, tak do něj jdu, ale pokud se to bude dát nějakým způsobem vydržet, tak to zkusíme bez něj..já se jsem ten typ, co bolest nesnáší, takže ten pocit, že si můžu ulevit mi třeba bude stačit..

verisek
29. led 2010

katy: ja epidural chci, vi to i moje doktorka, ktera me bude rodit, nebudu si hrat na hrdinu.. bavila jsem se s ni o tom a rikala, ze bolestli hlavy ma potom tak 1% zen a to ,ze bys ochrnula je pry pravdepodobny asi tak, ze te prejede tryskac..
nesmis mit zadne zdravotni problemy a musi se to pichnout v urcitou dobu, kamosky i sestrenka epidural mely a porod byl opravdu daleko prijjemnejsi a snesitelnejsi, setrenka taky puvodne nechtela, ale rikala, ze ty bolesti byly tak vycerpavajici, ze uz by nememla ani silu na porod

zuzi82
autor
29. led 2010

Já epiduralu nechávám volný průběh. Uvidím, jak bude probíhat porod. Rozhodně se nebráním. U mě to ale může záležet na tom, jestli budu na heparinu. 12 hodin po píchnutí injekce mi epidural nedají a někde to prý funguje tak, že jak dorazím do porodky, tak mi hned na začátku píchnou, tak pak bych měla smůlu. Navíc v porodnici ve Vítkovicích se platí 1500 Kč, což mi přijde docela dost. Když vezmu, kolik v té porodnici necháme i tak peněz. Takže já uvidím, podle momentální situace.

verisek
29. led 2010

to docela nechapu, ze v nekterych nemocnicich za epidural platite a nekde ne..

katy007
29. led 2010

Veri: já jsem nemyslela, že po epi ochrneš to vůbec z toho bych obavy neměla je mizivá pravděpodobnost, ale zastaví to dost porod třeba o 5 hod. i více, bolesti hlavy a migrény se z toho docela dost často rozjíéždí a taky mimčo je takové oblblejší .

Já jdu do epi jen v nejnutnějším případě že už to nevydržím, nebo pak do spinálního pokud šla na císaře. Jinak zatnu zuby a vydržím, nechci být hrdinka, to ne, ale vydržely to naše mamky tak vydržím taky. JInak porodu sestále nebojím 🙂 a příště už s panenky nacvičujeme kojení, PA říkala, že tatínky máme nechat doma a P. ožil, když tuto větu slyšel, nikdy se mu tam nechce! 😅

eriska
29. led 2010

katy, jsem na tom stejně jako ty, když to holt nepůjde, tak si o něj řeknu, teda, řeknu si o něj hned zezačátku, aby pak už nebylo pozdě..my jdeme teď ve středu na přípravu k porodu, tak jsem zvědavá, co nám tam řeknou..🙂

katy007
29. led 2010

Eri: nám pak bude PA posílat porodní plán tak ti ho pak přepošlui, máš si ho sebou vzít do porodnice, je to mústr jak si to asi představuješ. Jinak si sebou vezmu aromaterapii, mas. olejíčky a asi i hudbu na rozptýlení, kdoví jak dlouho tam budu čumákovat a trápit se!

eriska
29. led 2010

katy a jaké olejíčky a mastičky? nad tím jsem ještě neuvažovala..to budeš moooc hodná, když mi to přepošleš..

katy007
29. led 2010

Eri: namixuje ti speciální mas. olej s vůněmi co ti vyhovují na masáž bříška, zad to máš aplikovat už pár dní před porodem a v porodnicic a tak samo do lampičky a taky tam má spec. olej na masáž hráze a pak po porodu na zavinutí dělohy oba si chci pořídit a apk co mě tam u ní zaujalo nějaký olejíček do lampičky vítáme miminko a moc krásně jemně voní. Zatím ten plán neposlala pak ti vše přepošklu včetně shnutí kdy nepanikařit a kdy naopak ano.

zuzi82
autor
29. led 2010

Taky budu kupovat masážní olej na 1. dobu porodní. Prý by to mělo uvolňovat, tak bude manža masírovat a masírovat. Už máme z kurzu olej na masáž hráze. My s panenkama budeme nacvičovat zítra. Porodní plán už jsme nějaký dostaly, jen si ho máme přepsat podle svého. Vypustit pro nás nepodstatné věci a naopak, to co je pro nás důležité, tak tam zahrnout.
Dnes taky jdeme na ples a zítra ráno mám od osmi aquaaerobic a pak kurz, tak se moc těším.

eriska
29. led 2010

katy, to je hezký kdy nepanikařit a kdy jo..já si myslím, že panikařit začnu tak jako tak..pořád jsem totiž v klidu, ničeho se nebojím, nic mě nestresuju, myslím, kolem porodu..jediný, z čeho mám strach je, abych to zavčasu poznala, nebo něco nezanedbala, neříkala si, ještě to zvládneme, ještě je klid..hlavně, aby přítel nebyl někde odjetý (což jsem mu pro jistotu od půlky března zakázala) a byl tam se mnou a nějak to dopadne, nejdůležitější je, aby byl malý v pořádku..tak teď tady sepisuju, co musíme pořídit a je toho docela dost☹

zuzi82
autor
29. led 2010

Jinak mi přijde celkem neuvěřitelné, jak vám některým už naskočily ty 30 tt. Strašně to letí. Pořád to mám tak, že jak u fotky vidím 30 tt a více, tak si říkám, ta už to má za pár. A já tam budu příští týden už taky 😨

zuzi82
autor
29. led 2010

Eri: chápu, nám na kurzu říkala, že nemáme hysterčit a jet do porodky, co nejpozději a raději si ty bolesti užívat v klidu domova. Že filmy typu: auu, už to asi začalo tak rychle jedem, jsou nesmysl. Ale stejně si myslím, že pojedeme zbytečně dřív, než bude nutné. 🙂

katy007
29. led 2010

Nám taky říkala, že nejezdit do porodky dříve než po 2 hod. kontrakcích co cca 5 min. tedy pokud nekrvácíš nebo nepraskla plodovka.

Zuzi: letí to jak blázen! Tak si říkám ještě 9-10 týdnů to je za pár, ale když řeknu duben tak se mi to zdá hrozně daleko, ale už se moc těším na jaro, sluníčko, teplo, jak vše bude kvést 🙂

eriska
29. led 2010

jj, už aby to bylo..myslím, to teplo, to bude hned příjemnější čekání..jinak v bříšku ať si mrňous ještě pěkně zůstane😉 je mi jasný, že třeba už v březnu budu tvrdit opak, aby byl venku, ale dokud je v bříšku, tak se má líp, než být na přístrojích a být s námi..ale letí to hrozně..a podle včerejšího utz, když to tak budu brát, tak jsem 31 tt takže už jen 9 týdnů a to mi toho tolik chybí a tolik věcí musím zařídit, na matriku dojít...hrůza děs..

miselaniki
29. led 2010

Ahoj holky,

tak vidím, že řešíte epidural. Já zatím netuším jak je to v Brně s placením, ale jsem rozhodlá zatím rodit bez epiduralu, ale v případě, že se budu trápit řadu hodin, budu unavená a bude mi třeba doporučen asi se bránit nebudu.
Holky moc vám závidím, že chodíte na kurzy, já jsme se tak tešila a teď kvůli tomu čípku trčím doma, tak věřím, že se to zlepší a stihnu aspoň nějaký rychlokurz.
Katy: mohla bys mi taky poslat ten porodní plán od PA i to shnrnutí jak píšeš eri? Byla bych ti vděčná. Já jsem si mustr na porodní plán ztáhla z netu, tak mně zajímá jestli je to stejné. Napíšu ti mail do IP.
No holky letí to jak blázen já jsem včera začala vyšilovat co ještě nemám a kdy to koupím když jsem pořád doma a manža, však máš dost času a pak mu taky došlo, že je to už za pár🙂 Ještě, že je ten internet.

zuzi82
autor
29. led 2010

Souhlas, když si vezmu že před devíti týdny jsem byla na velkém utz, připadá mi to celkem nedávno. Duben se zdá daleko, ale myslím že až do 38 tt to pofičí, pak bude asi hůř.
Na jaro se taky těším, jak pokvetou sněženky a zaltý déšť a tak, jen se při letošní zimě bojím, že cestou z porodky se budeme ještě brodit sněhem 😀 😀 😀

eriska
29. led 2010

zuzi, s tím sněhem z porodky nestraš..to nevím, co bych prckovi dala..máme bavlněnou kombnézku, ale fusak, nic..já doufám, že bude krásně a teplíčko🙂

zuzi82
autor
29. led 2010

Já bych ho musela omotat dekou. 😀 Taky fusak už nekupuju, zdá se mi to zbytečné, když budeme mít jarní miminko

eriska
29. led 2010

My to naštěstí máme z porodky fakt kousíček, tak bychom to v té kombinézce a v dece nějak zvládli, ale štvalo by mě to..chci, aby bylo hezky a mohli jsme chodit co nejdříve ven na procházky😉 to se mi líbilo, když jsme to tak probírali s přítelem a on mi říká, ale to šestinedělí, co s ním stejně ven nesmíš a nikdo nesmí k nám,ne? mi to přišlo takový roztomilý🙂

mandragora10
29. led 2010

Holky, tak co se epiduralu tyce, jsem rozhodnuta pokud to jen trochu pujde, rodit bez nej, nebot v Krcske porodnici je to placena sluzba a cena je desiva 5 700 Kc ☹ To je fakt sila!!! dela to pro ne pry nejaky anesteziolog, ktery je 24 hodin na prijmu, venuje se jen jedne pacientce, je to bezpecne....ale stejne tu cenu nechapu.
Tak hold budu muset byt hrdinka, protoze tohle mi prijde prehnany.
Jinak nam to ale pekne utika, dneska zacinam 30tt...pamatuju, jak jsem si nekde ve 12tt rikala, jak je ten 30tt vzdaleny a ze ty, co jsou v nem uz to maji za par 🙂

miselaniki
29. led 2010

Man tak to je opravdu síla, já nechápu jak v tom může být až takový rozdíl od neplacení až po 5700 Kč. To je tedy nejvíc co jsem zatím slyšela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru