Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
7. kvě 2010

Dobre ranko,

tak dneska mame za sebou celkem fajn noc, Tomaskovi na noc davam proti prdikum kapicky a fakt asi pomahaji, dneska mel dokonce dve pauzy po 4 hodinach, takze jsem konecne do syta vyspana. Ted sice v postylce trosku radi, asi se nudi, o spanku nemuze byt ani rec....vydrzel 15 minut v sedatku, pul hodiny jsme si povidali, pak jsem mu do postylky dala na koukani nejake barevne hracky (ale kdo vi, jestli uz je vnima 🙂 ) A ted uz fakt nevim, co s nim, abych ho zabavila 🙂

Andy, tak s jizvou mam taky porad problemy, jedno misto mi porad krvaci, specialne kdyz jdu na velkou....tak pak se to rozjede...to je fakt pech, vetsine holek se to hoji bez problemu a my si to takhle uzijeme, co? ☹

Veri, prdiky se u na sprojevuji uplne stejne, jak to popsala Andy...brisko ma taky mekke...moc si nenecha na brisko sahnout, takze masaz nebo teply polstarek nezabiraji, tak bud cvicime nozickama a chovame ho, na nco pak davame kapicky Sab Simplex.

verisek
7. kvě 2010

tak to bude asi ono, zacne se kroutit a jakoby svijet, plakat az rudnout, chvilku je klid a znova..uplne je videt jak ho neco tlaci a chce to dostat ven a nejde to
dneska jsem mu masirovala brisko a daval pecicky, ale asi to nezabralo

iivet
7. kvě 2010

holky me kamoska na prdiky radila nahrivat brisko fenem tak to zkuste 😉

miselaniki
7. kvě 2010

ahoj holky,

tak jsme byli na převážení, a malý skoro nic nepřibral jsem z toho špatná. Přitom normálně kojím, on překadí a přečurá 10 plínek a nic. Prý ho ještě mohli v porodce špatně zvážit. Tak jsem v úterý na zkoušku kojení, odváží ho před a po a uvidí se, ale jsem si i pobrečela, hormony dělají své.
Veri: na prdíky dávám saab simplex jak man a už mám i probiotické kapky ty prý jsou výborné.

skretik
7. kvě 2010

Ahoj holky. Mis urcite to bude v poradku a v utery se ukaze, ze se jen zmylili ve vaze, kdyz krasne papa a nevypada, ze by mu neco chybelo, kdyby mel hlad a nestacilo by mu to, tak by plakal, ne?!
Hele a co Arnica,myslis, ze Ti zabira?

Ja jsem dneska mela noc tak pul na pul. V 1 v noci jsem se vzbudila, uplne spocena a bolava, vubec jsem nevedela co se se mnou deje, i jsem si rikala jestli mi neodtekla plodovka, ale asi to nebyla a vlastne vubec nic to nebylo, po hodce jsem vytuhla a uz jsem zase uplne fit 😀. Tak nevim. Ted jdeme s pritelem aspon na prochazku, kdyz se to pocasi konecne umoudrilo, tak vam vsem preji prijemne kocarkovani (pokud vyuzivate zlepseneho pocasi) a hlavne at ty vase miminka moc nezlobi prdiky a krasne vam papaji!!!

andrea110409
7. kvě 2010

mis: vůůůůbec se nedivím tvé reakci, já brečim taky kvůli všemu, včera jsme se ubrečela až usnutí i Šíma na mě koukal těma svýma vykulenejma očkama 😖 neboj to bude v pořádku...mě se zase zdá, že my těch plínek tolik nezlikvidujeme jak píšou 6-8, ale nechci si kvůli tomu moc dělat hlavu...maximálně se na to v poradně zeptám, ale my přibíráme tak snad dobré.

Jo a na prdíky ještě jeden typ holky a jestli to bude zabírat tak by to byla bomba ......a to jogurty a zákysi od Activie a nebo hodně ty podctivé Kefíry ...obsahují totiž ty složky na urychlení trávení. Tak když tak dejte vědět, já už si dneska nakoupila kefíry s černým rybízem a klidně se v nich utopím jestli to zabere 😎

andrea110409
7. kvě 2010

Holky omlouvám se za pravopis, mám sice vejšku takže by se předpokládalo, že budu člověk vzdělaný, ale mám vystudovanou techniku a tam ta čeština neletěla ani kolem 🙂

mandragora10
7. kvě 2010

Mis, uplne te chapu...ale treba ho opravdu spatne v te porodnici zvazili....kdyby mel hlad, tak by urcite brecel a dal ti to nejak najevo....treba ze by chtel pit casteji....ver svym pocitum 😉

Skretik....takove stavy jsem par tydnu pred porodem taky mela...tak hlavne ze jsi brzy zase usnula, ja mela nejvetsi problem vzdy znovu zabrat....a uz se ti to taky krati....Uzijte si prochazku!

My dneska taky vyrazime ven, Tomasek snad do dvou bude spinkat, pak se naji a hned vyrazime, uz se moc tesim, ted jsme dva dny nebyly a docela mi to chybelo.

Andy, kefiry si jdu nakoupit...zkusim cokoliv, co by na ty prdiky melo zabrat.
Ivet....fen taky vyzkousim, az bude nejhur 🙂

andrea110409
7. kvě 2010

man: jsem na tom jako ty taky vyzkouším cokoliv, ale teď krásně spinká a tak sem trochu klidnější. Hlavně se mi do něj nechce cpát moc chemie.
Jo a další "problém" do placu: Šíma si oblíbil jednu stranu na kterou chce mít otočenou hlavičku...zatím se mi ho daří přemluvit a přelstít, ale začíná být docela paličák a tak je to občas boj 😎 Jak jste na tom? Já to docela hlídám protože se i bojím a by ji neměl slehlou, viděla sem teď u doktora holčičku, které rodiče nechali slehnout hlavičku a tak má vzadu placku. Nejhorší, že už jí to zůstane na furt a bude jí to jednou možná vadit. A nebo taky ne a jen plašim.

baterka
7. kvě 2010

sreti: tak vidíš, to už se Ti to možná blíží 😉 já tohle nemám, mě se asi neblíží vůbrc nic, si říkám, jestli jsem vůbec těhotná 😀
Arniku beru, tak uvidíme, zda to pomůže a právě si louhuju maliník, no co by člověk pro to mrně neudělal 😉
andy: pravopis neřeš, já taky píšu jak blbec, manžel se mi směje, že myslím dělohou .... 😀 čímž chce jemně říct, že jsem teď úplně pitomá 😎 , ale neberu si to osobně. Určitě se nám to zas časem upraví!

já byla dneska na dalším monitoru, prý mi děloha pracuje ukázkově, mám prý dost slušné kontrakce (to moc nepociťuju, nebolí to, ale když to doktor říká ... 😎 ) a v neděli jedu na další. Otevřená ale nejsem (jen na špičku prstu), takže si myslím, že budu jen co dva dny dojíždět do porodnice... Ach jo, nechci vyvolávaný porod.... chjooooo...! 😖

renys
7. kvě 2010

Ahojky holky,

koukám řešíte prdíky, tak pak dejte vědět, jestli ty jogurty zabraly, když já na ně nějak nejsem, ale kdyby to mělo pomoct 😒 ..Nám ty kapičky Sab sipmlex moc nepomáhají, cvičíme s nožičkama a to prdíci krásně odchází a pak nahříváme plenku a dáváme na bříško a při chování v náručí to zaspí.

Andrej, my měli problém s hlavičkou už v porodnici a pak se to doma srovnalo, ale v kočárku jí má stále na tu jednu stranu. Máme jí prý rovnat lehce aktivně i pasivně - poutat pozornost na druhou stranu - tak jsme otočili postýlku, ale on většinou kouká do zdi 😅 . Prý tam hrozí, že se mu na tý jedný straně zkrátí svalíky, do 2 měsíců je ještě prý čas to řešit, pak už je to horší, no to si mě vystrašila s tou holčičkou 😒 .

Jo a taky s vámi cloumají hormony? Mně fakt stačí málo, třeba nějaká písnička nebo nějaká smutná fotka a bulim 😅 .

Misi, držim palce s tim kojeníčkem, ale ty plínky - to je znamení toho, že pěkně papá! 😉

mandragora10
7. kvě 2010

Andy, ty strany taky peclive kontroluju, v kolibce ma Tomasek urcite jednu stranu oblibenejsi, taky ho nutim obcas lezet na druhe, ale moc to nepomaha. Ale vsimla jsem si, ze v kocarku preferuje tu druhou stranu. O placate hlavicce jsem jeste neslysela...to me trosku desi...navic dneska Tomasek na brisku jen lezel a vubec nezvedal hlavicku ☹ Tak snad jen nemel naladu a priste to bude lepsi. Nerada bych s nim pak musela cvicit doma a chodit na nejake rehabilitace.
Bater....vyvolavany porod zase neni tak hrozny, vezmi si Zuzi nebo Veriska....hlavne ze uz malej bude venku 🙂

miselaniki
7. kvě 2010

Holky tam vám děkuji za podporu, uvidím co v úterý. Chodí ke mně i kamoška dětská sestra a nějak se jí to nevidí, že by malý neprospíval a viděla mně i kojit a malý rozhodně saje.
skreti: arnicu beru a myslím, že dobrý
bater: taky bych se nebála vyvolaného porodu, podívej jak holky fajn rodily

baterka
7. kvě 2010

man, mis: díky za podporu 😉 asi máte pravdu!!!

skretik
7. kvě 2010

Man nekolik TYDNU pred porodem 😀 , to si me moc nepotesila 😝 . Ba ne, ja uz jsem to ted prestala resit, jeste mame do terminu chvilicku cas 😉. A uz je zase lepsi pocasi, takze uz je i moje nalada lepsi, tak snad nam to vydrzi. Akorat jsme se vratili z prochazky, celou dobu mi tvrdlo bricho, ale jinak to bylo moc fajn, ted se to tu zase zacina kazit ☹ a to chceme na vecer opekat burty, tak snad to pujde...

Bater tak to zni docela pozitivne ten monitor, ne?! Ja jdu v pondeli, tak jsem na to zvedava. Proc se bojis vyvolavani? Ja docela uvazuju, ze pristi tyden se domluvim s tou mou doktorkou na vyvolani, protoze mi 15.5 odjizdi na dovolenou, ale ja ji chci u porodu mit.

Doufam, ze jste vsechny stihli prochazku nez se zkazi pocasi.

mandragora10
7. kvě 2010

Skretik, neboj, mela jsem to nekolik tydnu, ale i dnu pred porodem 🙂
Prochazka nakonec byla fajn, porad se to nejak mracilo, tak jsme nejdriv jezdili jen kolem domu, ale pak mi prislo, ze se to vycasilo, tak jsme se vydali i na delsi prochazku. Tomasek celou dobu krasne spinkal a dochrupava ted jeste na terase, tak snad mu ten cerstvy vzduch prospeje a bude pekne spinkat i v noci.

skretik
7. kvě 2010

😀 , tak aspon, ze tak 😉 . Ja teda dnes tvrdnu jako blazen, jdu se na chvili natahnout, pritel mi sem zve na vecer na burty navstevy 😖, jsem z toho fakt nadsena. Mel jet na chatu, ale po dnesni noci se me boji nechat samotnou, tak pojede az zitra rano...

Jojo dneska se to pocasi konecne umoudrilo, tak snad to bude mit vliv i na vase miminka a budou dnes moc hodny 😉

baterka
7. kvě 2010

skretik: no protože mám dost kamarádek, u kterých to po oxytocynu mělo dost brutální průběh, silné kontrakce, bolet, dítě stejně nechtělo ven, tahání kleštěma či vakuovým "zvonem", velká porodní poranění a tak, mám kolem sebe 4 případy, takže i když verisek a janinka nakonec dopadly dobře..., tak stejně bych radši počkala, až bude mimi i mé tělo připravené, mám ráda věci přírodně a bez násilí ... 😅 , ale nějak to dopadne, třeba přijde další bouřka a pojedu 😉

verisek
7. kvě 2010

ja mela porod vyvolany gelem ktery se aplikuje na delozni cipek, ne oxytocinem, ten se dava v pripade, ze nezaberou dva cipky
zalezi jak moc uz je vse nechystane, u me to bylo uz dobry, ale pokud je nekdo zavreny a na porod to nevypada, tak je jasny, ze to je asi horsi

verisek
7. kvě 2010

a do kdy te bater nechaji prenaset?

baterka
7. kvě 2010

do příštího pátku..., no uvidíme, spoléhám, že Marek do toho půjde sám a když ne, zabere nějaká bouřka 😀 , ale máš pravdu, díky za optimismus. A co Ty, jak to jde doma s Nicolasem?

andrea110409
7. kvě 2010

Tak to holky nechci zakřiknout, ale možná že ten zákys od Activie opravdu trochu zafungoval....odpoledne jsme měli klidné. Jdu si dát ještě jeden a budu pozorovat dál jestli to opravdu funguje 🙂 Krásný víkend

eriska
7. kvě 2010

ahoj holky,
tak já nějak nestíhám psát..ale číst stíhám..zatím žádné nové miminko..bat, jsi na řadě,co? 😉

holky, já fakt hodně piju fenyklový čaj a na prdíky celkem dobrý..občas nás trápí, ale to trápí i dospělé..musím zaklepat, že žádné kapky nedáváme..prostě se dost omezuju v jídle a hooodně moc piju, neperlivou vodu, kojící čaj a fenyklový..

veri, kdepak jsou fotečky malého fešáka? a můžu se zeptat, jak mu doma říkáte? pořád nicolasi? já právě přemýšlela nad nějakou zdrobnělinkou..

my poslední dvě noci celkem dobrý..kolem 10 usne, probere se kolem 3,4..ale pak tak hodku brečí a pak chrupká tak do 8 a dneska jsme spolu po kojo ještě o půl 9 usnuli..

maminky, stíháte uklízet, vařit? já nějak nee..dopo prospím s tomíkem, pak jdeme ven, pak se nabaštíme, jdeme ven, pak si hrajeme, koupačka, kojo..a pak honem uklízím a vařím..

baterka
7. kvě 2010

eri: jojo, jsem na řadě, ale to, myslím, Marečka moc netrápí 😀 , má to prostě na háku 😎 . Vzpomeň na craw, ta byla taky na řadě a "předběhly" jí asi dvě nebo tři mamky, ne 😲 . Takže tak. Ono to přijde, do pátku nejdýl a já na jednu stranu vím, že je mu tam dobře a tak není kam spěchat. Manžel se mi směje, že porodím s tímhle "tempem" pětikilové mimi, ale to snad neee 😨
mám radost, že u Tebe funguje fenykl a hooodně vody, já jsem zvyklá taky pít dost a tak doufám, že to nějak zmáknu s minimem "chemické podpory". A že nestíháš uklízet? No a cooooo!!! Vždyť inteligent ovládá i chaos a navíc trocha prachu podporuje Tomáškovu imunitu, rozhodně lepší než vše otírat savem! Tak kliiiiid 😀 a odpočívej!

verisek
8. kvě 2010

zatim mu rikame tak ruzne, ja treba pusino, mysaku, ale myslim, ze pak zustaneme u Niky
jinak to zvladame docela dobre, je moc hodnej, ted se budi po 3 hodkach, napapa se a spinka, obcas ho teda asi boli brisko..tak mu ho masiruju, mazu mastickou pupik a cvicim mu s nozkama
akorat mi prijde ze casto skyta, ale dost hlta, takze to bude asi tim
jinak co je narocnejsi tak to, ze musim odsavat, ohrivat, sterilizovat lahvicky, delat dokrmy a furt dokola
ale vcera jsme byli u pani doktorky a konecne pribira 🙂
fotku jsem hned dam

mandragora10
8. kvě 2010

Verisku...krasne fotecky, Nicolas je moc pekne miminecko 🙂
Jinak nas Tomasek taky prvni dva tydny po kojeni hned usnul, pekne papal, hrozne hltal a skytal tak 5x za den. Ted uz se mu rezim meni, min spinka...po kojeni je minimalne 1 hodinu vzhuru, kdy si s nim musime povidat nebo mu dat do postylky nejake hracky...ne ze by si s nima hral, ale podle me uz zacal trosku lip videt, tak aby mel na co koukat 😉
Ale hlavne, ze uz zacal pekne pribirat.
Andy, to je fajn, ze kefiry a Activie zabraly...ja piju kazdy den actimel ci jine podobne drinky, do toho jeste normalni kefir a denne minimalne 1 jogurt...brisko Tomaska obcas boli, ale pres den v pohode zvladame bez kapicek...v noci jak kdy.
Eri...teda, to mate uzasny spaci rezim....to se da rict, ze uz se docela pekne vyspite, vid? 😉 Tise zavidim, ale pevne doufam, ze se k tomu casem taky dopracujeme. 😉

katy007
8. kvě 2010

Ahoj holky,
tak my zase sedíme doma na zadku, venku tma jak v pytli a provazce deště jako v tropech! to počasí mě už štve! Dneska jsm epoprvé Adélku dali do lehátka a byla v něm spokojená a my se konečně zase najedli jako lidé.

Co se týče spánku tak vstávám 1x za noc mezi 1-3 hod. podl toho v kolik večer kojíme a pak ráno mezi 6-8 hod. tak jsem ráda a prdíky netrpíme zatím snad bolelo bříško 2x a to nám rychle pomohla masáž s Pupík gelem - klepu na dřebvo, abych to nezakřikla jak spánek tak bříško.

A jdu hledat nosítko ala klokánka P. ji chce koupit aby jsme mohli na túry s malou a byla spokojena. Jednu český výrobek jsem objevila a dost mě to oslovilo. Máte někdo to nosítko?

crawler
8. kvě 2010

AHÓÓÓJ HOLKY!

Konečně nás včera odpoledne pustili domů, tak hned píšu. Těším se až budu mít možnost vás dočíst!🙂

Gratuluju k novým miminkám - vím o Janince a snad jsou i nějaká další?🙂

jdu se vám pochlubit (4.fotka): http://svitavsky.denik.cz/miminka/miminka-z-lit...

bohužel jsem Erice žádnou mms neposílala, ale co nejdřív vyplodím album,abyste se pokochali dalším krásným miminkem 🙂

katy007
8. kvě 2010

Ahoj Craw: už jsem vás omrkla malý je moc krásný 🙂

Hodila jsem do alba nové aktuální fotečky 🙂

miselaniki
8. kvě 2010

craw: vítejte doma, malý je nádhernýý, pak doplň fotky a napiš co porod a tak
katy: adélka je nádherná slečna🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru