Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
25. bře 2010

jinak mer: jdeš zítra na potvrzení nebo jak? nebo už jsi byla a byl gestační váček? já jen aby ses případně nevylekala jako já, když jsem byla tuším v 5tt a ještě nebylo srdíčko a mudra mi začala povídat o možném mimoděložním - na to se vykašli...pak jsem šla znovu za 2 týdny a vše naprosto ok...takže já jen, zda nejdeš brzy...tak se případně neděs 😉

mercedesse
25. bře 2010

Vždyť já zatím pořádně ani nevím v kolikátým tejdnu jsem, jen tak přibližně teda jo, ale jinak jsem nabrala proti vám neskutečný zpoždění. 😀 Tak nevím jestli už nebudete úplně na jiným tématku, až já budu aktuální pro tabulku. 😀

crawler
25. bře 2010

tabulka pro nás bude aktuální pořád - bude to taková melancholie a ty nám budeš všechno připomínat😉

mercedesse
25. bře 2010

Jdu prostě na první kontrolu, ale asi nebude ani utz, dr. ho nedělá, takže ani srdíčko určitě nebude ☹ , to si musím ještě počkat tak 14 dní. Vlastně mi asi napíše jen vitamíny a nevím jestli mi nedá utroš, kvůli tomu potratu, možná jen kdyby si nebyla jistá v jakým týdnu jsem, protože naposledy mi ms vyvolávali, takže jestli už se třeba něco nědělo a nejsem dál, ale já si to nemyslím.

zuzi82
autor
25. bře 2010

Holky, díky za podporu. Výsledků hystologie se ani nebojím. Vím, že tohle, pokud se to zachytí včas, je velmi dobře léčitelné a já tam ještě před půl rokem nic neměla. Obvykle se ta rakovinová tkáň vyvíjí i 10 let a až potom to je problém. Spíš mě vzalo, že to musím řešit zrovna teď na konci těhulení. A už vůbec nemluvím o možnosti plánovaného CŘ. Brala jsem, že se může stát, že třeba porod nebude pokračovat a budou muset rozhodnout po CŘ, ale že bych to taky mohla mít tak, že mi dopředu řeknou: Ták maminko 20. dubna se narodí vaše miminko, s tím jsem teda nepočítala vůbec. Ale jak jsem psala, už jsem s tím naprosto srovnaná. Tak jen aby už to zítra vyšlo a bylo to za mnou.
Reny: u mě mutace nebyla prokázaná, ale před třemi lety jsem měla trobózu v levé noze. Teď jsem v těhotenství chodila na hematologii a taky na utz s nohama, kde kontrolovali žíly. V šestinedělí píchat injekce nebudu. Nasadí mi tabletky Warfarn, které se v těhu nesmí, ale pak už můžou. Jen se musí pořád chodit na krev a sledovat INR. Možná to po porodu budeš mít taky tak, že už budeš brát jen tablety. Já injekcím unikla jen o kousek, ale jsem za to ráda. Už jsem kdysi píchala a nebylo to nic moc. Břicho samá modřina.

andrea110409
25. bře 2010

mer: ta moje kamarádka má potvrzený 5 tt a má už první fotku z ultrazvuku .....krásná černá fazole. To na tom budete asi podobně 😎
Jinak jsme se dopoledne snažila dospat tu noc, ale je dneska nějaký divný den a do toho mě trápí ta vyrážka na nohách...ach jo kdyby šlo jen o mě tak je mi to šumák, ale nevim jak prďolka. I když dneska pěkně dovádí a je sranda pozorovat jak se mi dělají boule na bříše 😉
reny: koukám taky strastiplná cesta, ale teď už to určitě zvládnete 🙂
Taky vám holky každej přeje ať to dobře dopadne ? Já vím, že je to od těch lidí milé, ale trochu mě tím děsí...nechci si totiž připouštět vůbec nic jiného. Působí to ještě na někoho stejně ?

andrea110409
25. bře 2010

zuzi: moooc držím pěstičky a určitě už to zvládnete a pak budete mít klid dořešit i ten čípek 😉

crawler
25. bře 2010

andy: no pár lidí už mi tky tohle popřálo, ale popravdě to beru jako ohranou frázi...prostě jak to bude tak to bude - nijak se tím nezabývám...prostě to beru tak, že bude pár hodin utrpení a pak dáli Bůh sladká odměna...Třeba tuhle měla sestra žlučníkovou koliku a to mi přijde horší - nevěděla kolik hodin bude ta bolest trvat a na konci se dověděla, že ji čeká operace...Věřím tomu, že když to budeme brát pozitivně, tak se nám bude rodit o 100% lépe...Teď je to pro nás takové těžké v tom, že ani nevíme, jaká to je bolest - prostě je to velké neznámo, ale pořád je na konci to sladké překvapení 😉

ivet6
25. bře 2010

craw, moc mě neděs s tím praním, já sem udělala jednu hromádku světlou a druhou barevnou . . . jestli se tam něco obarví, tak mě jebne 😀!

andrea110409
25. bře 2010

ivet: já tmavě modrá body taky prala v ruce a jeste ze tak...byl by to průser 😎

zuzi82
autor
25. bře 2010

Ivet: ještě jsem zapomněla. Ty podprsenky v Tescu mají takhle normálně, ale já je třeba sehnala jen ve velkém Tescu v Ostravě, když jsem se po nich dívala ve Frýdku, tak tam je vůbec neměli.
Já taky prala některé hodně barevné kousky v ruce a myslím, že to bylo jedině dobře.

verisek
25. bře 2010

ahoj holky, ja si koupila podprsenky v Tezenisu,, nejsou sice kojici ale jsou super, pujde to i s nima.. ty kojici to je des bes...
jinak piju caj z maliniku a ptala jsem se na to doktorky, rikala, ze to rozhodne porod nevyvola, jen to uvolnuje, prej si mam dat svarak, tonik, jelikoz obsahuje chinin a umyt okna..

evuss
25. bře 2010

Verii: umýt okna? To čučím. Většinou se říká, že se okna umývat nemají, kvůli otočení pup. šňůry kolem krku mimča.
A jinak čaj taky piju, někdy jeden za den někdy tři, záleží jak si vzpomenu 🙂

mandragora10
25. bře 2010

Zuzi, ta hystologie nebyla nic strasneho...jen takove male stipnuti, kdy odebrali cast tkane, ani jsem nejak moc nekrvacela a normalne jsem chodila do prace. Neboj, to dopadne dobre, drzim palecky 🙂 Od te doby, co mi udelali konizaci, mam cytologii v poradku.

Craw, ja jsem ted tyden necvicila, mela jsem vytok, tak jsem se na to necitila....az vcera a dala jsem 8,2 cm.....dalsi cviceni planuju az na pristi tyden....docela se mi osvedcilo necvicit denne, ale mezi cvicenim si davat pauzy. Pristi tyden se na to vrhnu intenzivnejsi, tak snad se dostanu aaspon na 9,5 cm.

zuzi82
autor
25. bře 2010

Man: říkali, že normálně je to v pohodě, ale teď v těhu, jsou ty sliznice víc prokrvený. Proto mi to nedělal můj dr., ale poslal mě do nemocnice, aby, kdyby mi to víc krvácelo, mi to mohly zatampónovat a nechat si mě tam přes noc.No uvídíme, už aby to bylo za mnou.

renys
25. bře 2010

Ahojky, teda dneska bylo tak nádherně!

Craw, príma nákupík kalhotek, taky si je chci někde splašit. Monitor je boží, slyšet toho pokládka, no a bylo by dobrý, aby byl zrovna mimís akční, takže je dobrý před odchodem spapat něco sladkýho 🙂 . Jinak ty pohyby jsou tam pěkně slyšet, jak se malej hne, tak to jakoby zahučí. Jo a děkuju za milá slůvka, jojo, je to prostě náš vymodlánek, když už se to stalo po 4., tak mi v nemocnici dr říkali, zkoušejte dál, některý ženy potratí i 8 x a pak se zadaří...ale kdo to má vydržet??..no a pak jsem nějak cítila, že je něco špatně, řekla jsem si stop a rozjela to ve velkym 😅 ...super léčitelka, pomohla mi od mykóz, ekzémů a srovnala cyklus a pak v červnu dala pokyn ke snažení, jsem si myslela svý, otěhotnění nám trvalo třeba i dva roky...a bum, v červenci to vyšlo..v dubnu jsem byla v lázních...takže asi se na tom podílelo víc aspektů 🙂 ..ale oddechnu si, až bude malej doma v postýlce 😔..

Andrej, Ty si měla taky nějaký problémky? Já si i o to držení pěstí někdy sama řeknu 😀..

Zuzi, držim palečky s tim čípkem, doprčic, zrovna v těhu, viď, ale neboj, oni si s vámi poradí 😉.

renys
25. bře 2010

Craw, jak máš často ty poslíčky? Mně tvrdne břicho od 20. týdne, ale teď prvně v noci na minulou neděli jsem je měla poprvý, normálně mě ta bolest otevřela oči, jako před menzesem, vystřelovalo to až do kříže..nic moc teda a bude hůř 😀 😝 ...pak za 10 min..pak za dalších 10 min...a pak konec..Pak jsem se s hrůzou budila po hodině a čekala co bude 😀 ..divnej pocit...

verisek
26. bře 2010

dobre rano holky, ja se dneska vubec nevyspala, bolelo me bricho v noci, jak pred mesickama
vubec nevim proc a co to je, na poslicky mam jeste cas 😅
jinak preju krasny den 🙂

crawler
26. bře 2010

Krásný den holky🙂

tak dnes je žaludek v klidu, tak snad to vydrží😀

za chvíli se chystám za tou dětskou mudrou, tak snad nám mimi vezme...

zuzi, mer: moc na vás myslím a oběma to dopadne jistě dobře 😉

renys: no některý ženy si fakt užijou svý než otěhotní a pak i při těhulčení to nemají snadný...Nám s manžou se zadařilo hned napoprvý - až jsme si říkali, že to ani není možný, když někdo se musí snažit a snažit a ještě to končí neúspěchy...Jojo, věřím, že už se těšíš až to malé budeš opravdu chovat v náručí...každopádně jsi ve finiši, takže to nejhorší máš za sebou, ale ty začátky asi musely být psychicky hodně náročný viď? Páč si vzpomínám na sebe, jak jsem se modlila před každou kontrolou, aby tam to srdíčko bylo a tlouklo a tak...natož, kdybych měla tak špatné zkušenosti, to bych asi většinu těhu nespala...:-/

co se týče poslíčků, tak mě břicho taky začalo tvrdnout už kolem 20.tt, ale pak jsem měla i křeče do lýtek, tak mě mudra napsala magnésko a tvrdnutí taky ustalo....Ty opravdové poslíčky jsem měla poprvé cca před 3-4 týdny a celkově zatím 3x. Přesně jak píšeš - v noci mě probudila mens.bolest, chvíli trvala, pak nic, pak znovu bolest a konec...Taky jsem potom čumákovala do stropu - jestli náhodou nezačínám rodit 😀DD

crawler
26. bře 2010

veri: ale jo, to byly poslíčky a někdo s nima může trpět už dost brzy - však už pomalu končíš 8.měsíc, tak proč by ne 😉 ?

andrea110409
26. bře 2010

Ahoj holky,

taky jdu za dětskou lékařkou, anštěstí to mám s ní dojednané a tak to bude snad jen formalita. Odpoledne pak letim nakoupit protože na víkend čekám naše 😉
Dnešní noc naprosto v pohodě, vzbudila jsme se až v 5 což je nádhera, jen se mrňous kned po ránu rozškytal a tak jsme to měli i s cukatůrou, poslední dobou se mu to stává poměrně často.
Jinak je tu nádhrné ráno a vůbec nevim jak se obléknout abych se neuvařila.

crawler
26. bře 2010

andy: já jdu jen ve slabé halence...kor v čekárně bude možná hnusně..:-/ jo, náš mimís má škytavku denně - to jsou mi otřesy 😀 směju se, ale vždycky ho lituju bumbrlíka 😀

evuss
26. bře 2010

Dobré ráno holky, tak jsem si libovala, že poslední dobou spím dobře, ale dneska taky nic moc. Furt jsem byla v takovým tom polospánku a mímo se rozhodlo, že taky spát nebude takže jsem ho furt cítila. No su zvědavá jak dlouho vydržím než se mi začnou zavírat oči. Po třech dnech jsem šla zase do práce, tak uvidím, kdy si budu muset jít lehnout 🙂

mercedesse
26. bře 2010

Ahooooj, tak jsem doma. Dopadlo to tak jak jsem čekala, jen mě prohlídla a utz nedělala, protože kdyby tam ještě nic nebylo tak bych zbytečně panikařila. Kontrola za 14 dní tj. 9.4.. To prej kvůli tomu jak vidí, že jsem vynervovaná jinak by mě zvala až za 3 neděle. No bolesti v pravo jsou asi jen od roztahování dělohy, protože na pohmat to nebolí. Tak asi tak. Já vím, že má dr pravdu, ale docela mě to štve. Napsala mi silnější listovku a toť vše. Vlastně jsem to čekala. ☹ No vlastně nebyly žádný špatný zpávy, tak vlastně dobrý. 😉

evuss
26. bře 2010

Mer: tak příště uvidíš už i srdíčko a budeš klidnější. Na ty bolesti si vzpomínám, já je měla na začátku často, vlastně jsem podle nich poznala, že su těhu. Tak se hlavně šetři a užívej si to, všechno bude ok

mercedesse
26. bře 2010

Evi: můžu se zeptat, kdy tě to přešlo, mě to prostě děsilo, aby to nebylo mimoděložní.

katy007
26. bře 2010

Ahoj holky,
tak já zase chrobák, teče mi z nosu a kuckám ach jo, na dalšíí KO už MHD nepojedu, beztak jsme to zase tam někde chytla. Dneska jsem chtěla žehlit, ale nechám to až na vík není mi ještě 2x nejlépe, aby se mi to zase nevrátilo.

Mer: neboj mě taky ze začátku bolelo břicho jak čert, byly to takové divné křeče dost silné až jsme se zkroutzila, byly ale jiné než co jsem znala u MS. Stává se to, když máš citlivější dělohu mi říkala, dr. že nemám panikařit. Jinak kamarádce na ty křeče ze začátku těhu napsali nějaký Utrogestan či co, já nedostala nic jen doporučení zvýšit magnezium a bolelo mě to cca 7-10 dní pak to zase odeznělo.

crawler
26. bře 2010

mer: a ani ti nezjišťovali hladinu hcg v krvi? prostě nic?...já myslela, že ti to těhu nějak potvrdí...tak stejně budeš mít 2 týdny nervy, no já to měla tak podobně - teda utz mi dělala hned, ale nebylo nic vidět a za 14 dní srdíčko🙂 Ono ti to uteče, ale šetři se! a k těm bolestem - normální jakoby menstruační bolest je prostě roztahování dělohy a všechny ty změny v těle...mimoděložní by jsi dozajista poznala, protože to jsou takové křeče a bolesti, že bys třeba omdlela, apod. S tím si vůbec nelam hlavu a nesnaž se příliš se pozorovat, páč pak by ti přišlo všechno divný...prostě odpočívej a dej mimískovi klid, aby hezky rostl a za 14 dní se ti ukázal v plné kráse a síle 😉

katy: takové krásné počasí a ty nachřapaná: to je teda pech...tak přeju ať je brzy líp! 🙂

eriska
26. bře 2010

ahojky, těhulky,

panečku, tak koukám, jak fakt každá něco máme, někdo nemůže spát, někoho bolí tohle,někoho támhleto..no nejsme my dobrá parta, jak spolu krásně držíme?😉 já teda už vybočuju, byla jsem na monitoru, dělá se 20 minut,že? já tam byla 35, náš prďolka se ne a ne vzbudit, takže mi na břicho přikládala budík a pouštěla, ale ono ho to nerozhodilo, pak si tam povídaly, pak tam přišla nějaká protivná baba a stáhla ten zvuk srdíčka, že jsem nic neslyšela, pak ta sestra, co mi ho měřila, volala dr.,že ji potřebuje k monitoru na konzultaci, tak to už jsem začínala být vyjevená a skončilo to tak, že o půl jedné jdeme znova, protože se tam doktorce něco nelíbí☹

katy, už máš nové autíčko, tak musíš místo dopravou, jezdit autíčkem, tam nenastydneš😉

mer, lepší, že ti utz nedělala, akorát by ses nervovala..a za 14 dní už uvidíš i srdíčko a to bude super zážitek, takže se vyplatí si počkat😉

crawler
26. bře 2010

eri: šmankote...ten váš prďousek vás teda napíná - zlobidlo jedno! ale určo bude vše ok! dej vědět, jak to napodruhé dopadlo, ju? budeme na vás myslet! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru