Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
14. led 2010

Tak já žádné šatičky, sukýnky zatím nemám, ale jednou jsme byla v dětském to jsme ještě nevěděla co budeme mít a měly tam úžasné šatečky pro 3 měs. holčičku mohla jsem na nich oči nechat, ale šatičky koupím až po porodu, stejně ze začátku bude v dupačkách a overalcích.

Já mám taky džínové lackáče a k tomu krásnoui oranžovou mykšo-bundu s krokodýlem a taky úžasné červené dupajdy se zajícem takové ty semišové. Jinak z oblečení mám kromě ponožek a punčocháčů vše už nic nekupuji taky mám kompletní kosmetiku pro mimčo, jen pleny a čtverečky s borovou vodou mě chybí.

eriska
14. led 2010

katy, budeš borovou vodu pořizovat? ona asi není na škodu,co? a taky líh na pupík? já mám ještě pár lístků od mamky do lékárny, tak to pořídím tam..jinak já punčošky kupovat nebudu..akorát mrňouskům slézají, tak mi to přijde zbytečná investice..zatím nám postačí dupačky a bodyčka..když bude teplo, tak dám jen bodyčko a hotovo..nebo máme takový letní overálek..ale to člověk musí brát podle teploty..když budou venku 30, tak bude spinkat doma na chodbě, tam je chládek a na procházku se půjde až na večer, když vedro poleví..tak nafoť mykšo-bundu, na tu jsem zvědavá😉

ivet6
14. led 2010

holky teďka sem se začetla do toho, kolik kočárky obsahují škodlivin 😒 A co u jakých kočárků našli! Jestli někde najdu ten náš, tak mi jebne!!

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

verisek
14. led 2010

ahoj holky, dnes jsem zasla na nakup do Tesca a maji tam akci na miminkovske veci, obleceni, kosmetika, papani,oblecky i 50% sleva, ja uz mam teda vseho haba dej, tak jsem koupila jen dudlik a nuzky na nehtiky NUK a 2 bryndacky, plinky tam maji taky ve sleve, ale ne new born

janinka22
14. led 2010

veri a to mají ve všech prodejnách tesco? Ty jsi byla na Dornychu nebo v Shopping Parku? Že bysme se zítra s manžou taky mrkli, moc věcí zatím pokoupených nemám, tak by se mi hodilo něco nakoupit.. 🙂

crawler
14. led 2010

tak jsme po obídku🙂 holky, co to jsou ty čtverečky s borovou vodou? vůbec nevím k čemu se to používá? a kupují se v lékarně?

já se byla v tescu dívat asi před 2 týdny a žádnou extra akci neměli - měli slevy až 70%, ale ne na miminkovský věci, takže kdyby to bylo teď ve všech tesco, tak bych tam taky zašla...

janinka22
14. led 2010

tak jsem to našla na netu, ty slevy jsou od 13.1. do 26.1. ve všech hypermarketech,supermarketech a obchodních domech Tesco.. takže tam taky mrknu 🙂

zuzi82
autor
14. led 2010

Já teda v Tescu nakupuju hodně v různých slevách a výprodejích. Dají se tam najít krásné kousky, takže určitě nejpozději v pondělí se tam stavím.

mandragora10
14. led 2010

Ja jsem v Tescu byla vcera a koupila jsem tam nejaka bodicka, dupacky, overalky, dziny, cepicku, ponozky, rukavicky....pak lahvicky, dudliky a potvrzuju, vse za polovinu. Premyslim, ze tam jeste pro nejake drobnosti vyrazim tento vikend.

eriska
14. led 2010

jj, já to četla v novinách,ale ještě jsem se tam nedostala..asi až zítra s přítelem..a mají tam mít v akci i pampersky, troje balení za 898..jenže nějak ani nevím, kolik jeden balík stojí, jestli se to vyplatí..

holky, jakou lahvičku jste koupili? já chci tu od aventu, malou, ale mají asi více druhů,co? a jaký dudlíky? my dostali od NUKu, ale není silikonový a je to typický dudlík, tak bych radši ten tvarovaný a silikonový

crawler
14. led 2010

co se týče lahviček, tak já koupím jednu, max.2 - na mlíčko, aby měla 250ml a na čajík taky tak nebo menší...spíš přemýšlím zda sklo nebo plast...? značka mi je jednu slyšela jsem klady i zápory na NUK i AVEnt - založila jsem kdysi diskuzi na "výbava", tak se tam kdyžtak jukněte na názory zkušených🙂
dudák jsem koupila silikonový ortodontický myslím od MAM...

sím sím, poradíte, co ta borová voda - dotaz viz výše? 🙂 díkec

crawler
14. led 2010

jo a eri nad šátkem konkrétně jsem ještě nepřemýšlela - jen jsem se dívala, že různé délky - třeba 1,7m a pak jsou i 4m, tak nevím, který zvolit...každopádně nebudu kupovat nový, ale na mimibazaru nebo aukru obnošený...ty nové stojí často i 2OOOkč...jsem zvědavá, co ti poradí holky z plaváčku - pak písni ať se můžu inspirovat🙂

eriska
14. led 2010

craw, určo, jen nevím, jestli tam půjdu tenhle týden..asi až příští, teď jim začíná nový kurz, tak toho budou mít plný zuby..a já mám těch dotazů víc🙂
já myslím, že katy myslela jen borovou vodu na očička a buničitý čtverečky zvlášť..ale jestli existují nějaký čtverčky s borovou vodou to nevím a ani kupovat nebudu..já asi ani nebudu kupovat ani tu borovou vodu, u nás to nikdy nevyužil..a na to se zeptám v porodnici a kdyžtak ji koupí přítel..jen koupím ty čtverečky na pupík a ty se prostě hodí🙂

crawler
14. led 2010

a to je jakoby vatovej čtvereček, kterým se zalepí pupík? no já u svých synovců nic takového neviděla, tak se ptám jako dežo...oni měli pupíky už z porodnice krásně zahojený, takže nic takového nepotřebovali...teda jestli chápu správně, že se používají na pupíček jako náplast...?

verisek
14. led 2010

jani: byla jsem v shop. parku, maji tam toho docela dost, hlavne obleceni..
plinky pamprs maji taky, ale bohuzel uz na vesti mimi

janinka22
14. led 2010

veri,díky. Uvidím jestli se nám zítra bude chtít tam zejet,jezdíme nakupovat na víkend do olympie,takže je to po cestě..
holky,tak jsem konečně hodila do albíčka aktuální pupík 🙂

eriska
14. led 2010

craw, co já si pamatuju, tak teta ten buničitý tamponek potřeba lihem a tím pupík otřela..ale je to už šest let, takže úplně přesně taky nevím 😅 každopádně ty tampony pořídíme, babička si píchá inzulín, takže když zbydou, tak jí je necháme..navíc, když třeba teče krev, tak se dají použít

jani, to je pidimidi bříšečko 😀 ale je vidět, že oproti minulým fotečkám ti malinkato podbřišek vylezl😉

crawler
14. led 2010

ale stejně - kdepak ty miminečka máte schovaný? ale moc vám to sluší - jinak mě opět vyrostlo - zvrchu to oproti prsům můžu srovnat a je větší...ale nechci trapčit, takže další fotečku sem hodím nejdřív za týden - no já budu velryba 😖 😲 😅

mandragora10
14. led 2010

Janinko, to je krasne pidi brisko 🙂 Na tobe to urcite jeste nikdo nepozna, vid ?
Jinak uz mam vysledky tedtu na cukrovku - negativni, tak to asi oslavim nejakou zmrzlinkou, at ma prcek radost. Dneska zase cely den radil, vubec nespinkal, ukolebal se teprve az na tehotenskym cviceni, ale ted uz zase kope 🙂 Ale zacinam citit, ze uz jsem na cviceni trosku neohrabana a pupek mi nedovoli vsechno, ale bude jeste hur. ☹

janinka22
15. led 2010

Dobré ránko.
Díky holky, no já vím, pořádný bříško zatím nikde.. no ale taky jsem i ráda, čím kratší dobu se budu tahat s velkým pupkem tak tím líp 😀 taky mi přijde, že jak mám malý bříško, tak o to víc cítím malýho a to mi vyhovuje, páč jsem aspoň klidná, že se tam hýbe, tak je v pohodě.. ten náš prcek je nejživější večer 🙂
Si představte, jsem teď ráno vystupovala z auta, do baráku do práce pár metrů ale přes sníh..byla vyšlapaná cestička, tak jsem šla ve stopách, ale na konci to bylo zledovatělí a normálně jsem sebou sekla!! Naštěstí na zadek a utlumila jsem to ještě rukou, no ale byl to šok že padám ☹

janinka22
15. led 2010

man, tak to je dobře, že výsledky na cukrovku máš v pohodě, tak to hezky oslav 🙂

katy007
15. led 2010

Ahoj holky,
Craw: myslela jsem borovou vodu na očka, líh na pupík a buničné tamponky na ošetření. Láhev budu kupovat od Aventu, má dudlík stejně tvarovaný jako prso. A koupím jen 1 ks.

koukala jsme na ty kočárky a ten můj výrobce tam uveden není taky je z PL, ale myslím si, že v každém kočárku se něco najde a pokud to nebudu kočárek tak nějaká hračka, apod. která ftaláty obsahovat bude! Smutné je, že třeba u levného kočárku i čekáš že se něco může objevit a je v pohodě a naopak předražené věci z Chicca, kde by člověk za ty prachy očekával tu nejvyšší kvalitu tak je hodně věcí vadných, vše je tam vyráběno v Číně. tak si nevybereme! Možná lepší nijak extra hodně to nepitvat.

Co mě taky překvapilo jsme dárce krve a plasmy ty hadičky co vedou přímo do žíly jsou samý ftalát! 😠

zuzi82
autor
15. led 2010

Dobré ráno,
Man: gratuluji k dobrým výsledkům.
Kočárky neřeším. Asi bychom se zbláznily, myslím, že těch co opravdu vyhovují všem normám je velmi málo. A navíc si asi nikdy nemůžete být jisté, jak to je přesně u toho vašeho. Když jsme byly míma my, tak se to taky neřešilo a jaké jsou z nás dnes kočky 😀
Já měla holky dneska naprosto krásný sen. Zdálo se mi, že se nám narodil krásný kluk a byl pořád hladový a krásně pil mlíčko. Byl to moc hezký sen. Jen víc takových.

mandragora10
15. led 2010

Dobre rano,

Janinko, tak hlavne ze jsi spadla jen na zadek, ale je to sok, to si umim predstavit. Taky ted chodim hrozne pomalu, doslova se souram jak duchodce, ale nechci nic riskovat.
O kocarcich taky nci nectu, proste uz ho mame koupeny, tak se nechci rozptylovat myslenkama na jiny nebo ze by snad mohl byt nevyhovujici....vidim, ze maminky s mimcama ho celkem po meste maji, tak snad bude dobry.
Jinak jsem vcera na cviceni pro tehotene dostala takovou brozurku o kojeni, cestou do prace jsem si v ni cetla a normalne se mi z toho zacala motat hlava 🙂 Asi jsem cekala, ze to nebude takova veda....tech poloh na kojeni kolik je, tech problemu s prsama co muze byt...asi jsem to vubec nemela cist 🙂
Lepsi to mit jako ty, Zuzi, pekny sen o tom, jak se chlapecek hned prisaje a bude bumbat.

janinka22
15. led 2010

man, to jo, taky jsem si říkala, že jsem spadla naštěstí na zadek, tak dobrý.. ale lekla jsem se jak sviňa teda 😔 já právě chodím taky opatrně, ale ten zmrazek nebyl vidět, jen jsem na něj našlápla a najdnou jsem byla na zemi 😕 nedalo se tomu zabránit...
Já kočárky taky až tak nepitvám, jak píšete je to zbytečný, na každým se stejně něco najde, to bysme taky žádný nemuseli vybrat že 😅

andrea110409
15. led 2010

AHOJ holky dávejte na sebe pozor už žádné padání ať se zbytečně nestresujete. Mě dneska prvně ráno ztvrdlo břicho. Bylo to jako by se mrňous rozhodl že si domeček udělá cihlovy, chvilku jsem teda ležela na boku než ho předělal zase na měkký stan. Co se týká kočárku tak už mám asi jasno a nic už číst nebudu. Rozhodli jsme pro nový Xlander a už ho jen objednamé. Chtěli by jsme dva mrňousky a tak ať nám vydrží na oba.

katy007
15. led 2010

Jani: no hlavně že se nic nestalo a nic sis nepolámala, já včera jak šla z jogy mě taky pěkně ujela noha sice jsme neupadla ale pronula se mi pořádně noha a bolelo mě koleno jako čert. taky chodím jako připosmolená a navíc ještě kontrolu střechy zda tam nejsou rampouchy pokud ano raději jsu na druhou stranu nebo po cestě!

Man: já taky měla půjčenou knihu o kojení a složité jak žebř, pak jsme to zavřela a říkám prckovi to vypadá hned ze startu na sunar 😀 ale já doufám, že vše v porodnici ukáží a bude to OK

janinka22
15. led 2010

holky,já o kojení zatím nic nečetla, docela se taky bojím o tom číst, aby mě to hned z kraje neodradilo 😅 radši na to nemyslet a počkat co přijde.. 😀

evuss
15. led 2010

Ahojky holky, tak s tou chůzí sme na tom asi všichni stejně 😒 Já taky vždy nasadím důchodcovský styl a jdu, ale když jdu dlouho tak mě pak z toho věčnýho držení balancu bolí břicho. Jinak co se týče toho študování všeho možného tak já to moc neřeším. Knížky doma mám dvě tak jimi listuju, ale nijak moc nepátrám, radši 🙂 Furt si říkám, že některý věci přece musí přijít samy nehledě na to, že dřív to ženský zvládli bez knížek, internetu a předporodních kurzů a jak psala Zuzi jaký jsme kočky? Takže já se zbytečně moc informacema nezahlcuju, informuju se to jo, ale odsud posud 🙂

andrea110409
15. led 2010

Co se týká kojení tak když jsem viděla s jakou lehkostí koji moje lektorka angličtiny tak to prostě musíme zvládnout.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru