Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
2. čer 2010

ahoj holky, tak vtam novopecene maminky doma
tak nam se udelali nejaky pupinky na tvari, vypada to jak kdyz ma clovek akne a takovy ty maly pupinky
nevite co to muz byt?

jajik25
2. čer 2010

verisek jestli to nejsou potničky

verisek
2. čer 2010

jaji: a z ceho se to dela? ma na kazde tvaricce tak 4 takze nic hroznyho

jajik25
2. čer 2010

dělá se to když mu je horko,slyšela jsem že pomáhá omívání převařenou vodou a nebo to nech třeba do zítra a uvidíš sama,buď se to ztratí a nebo ne

verisek
2. čer 2010

uz zo ma druhej den, vcera mel jednu mozna dve a dneska vic, tak asi zajedu zitra k doktorce at se mu na to mrkne

evuss
3. čer 2010

Ahojky holky, tak konečně neprší. Jdu se nasnídat a vyrazíme na prochajdu. Doufám, že zas nezačne, je tu nějak zataženo.
Veri: já bych řekla, že to jsou potničky, jak říká Jajik. Viky se to dělá taky. Jsou to takový malinký pupínečky. Dělá se jí to, když třeba dlouho spí na jedné straně, tak pak jí to vyraší na tvářičce a to se nemusí ani potit. Většinou jí to během 24hod. zmizne. Ale jednou se nám spotila a osipal se jí celý dekolt. A to už teda mizlo pomaleji. Mylím, že tu holky radili i šalvěj nebo potírat tím lihem na pupík. Ale nevím já to nechávám zmiznout "na vzduchu".

mandragora10
3. čer 2010

Ahoj holky,

Ivet, vitej doma....prvni dny jsou nejhorsi, uvidis sama, za dva tydny uz to bude mnohem lepsi. Zmena nalad je uplne normalni, kdyz to na tebe prijde, proste nam sem o tom pisni a my dame hlavy dohromady a neco poradime 🙂 Na siti mne pomahalo chodit i doma jen v tech sitovanych kalhotkach, co nejvic to nechat vetrat a zaschnout, potirat odvarem z dubove kury.

Evej...taky te vitam zpet z porodnice. Popis porodu zni teda silene, ale mas to za sebou, miminko v naruci a to je hlavni, vid? 😉

Veri...to budou urcite potnicky, Tomasek je ma taky a za den zase zmizi a pripadne se udelaji zase na jinem miste. Ja je potiram bud kalciovkou nebo rubisanem a oboji pomaha.

Skreti...Tomasek taky vydava hrozny zvuky pri spani....nekdy chrape, nekdy sipa, nekdy si jakoby odkaslava, nekdy tlaci, nekdy vzdycha a nekdy chrochta...my kvuli tomu hrozne spatne spime....trva to od zacatku, co jsme prisli z porodnice, taky jsme to resili, zkouseli mu odsavat nos, jestli nema rymu, pozorovali ho, zda umi dychat nosem, ptala jsem se i doktorky a je v poradku, proste se tak jen projevuje.

Jinak my meli desive pondeli i utery, Tomasek skoro vubec nespal pres den, porad brecel, jedl casto, vcera pro zmenu cely den prospal a budil se jen na jidlo, v noci si pak v jednu rano chtel hrozne povidat a hrat, ale nastesti po hodine zase zabral a ted zase spinka. Tak asi reaguje na to pocasi. Dest uz v Praze taky ustal, tak snad budeme moct vyrazit na prochazku.

zuzi82
autor
3. čer 2010

Ahojky,
mám na vás dotaz. Zaregistrovaly jste nějak výrazně růstový spurt. My jsme asi právě v něm. Včera večer jsem měla pocit, že máme doma Otesánka. Dostal v pět 100 ml a v půl sedmé už zuřivě cpal ruce do pusy, tak dostal dalších 70 a v osm si dal ještě 70 ml. Pak byla koupačka a v deset dalších 80 ml. Taky je od včerejška docela protivný. Pořád kňourá a nic ho dlouho nebaví. ☹

miselaniki
3. čer 2010

ahoj holky,
veri: to budou potničky, potírám rubisanem, bepanthenem, nebo to zmizí samo
zuzi: práve jsme ve spurtu ( 6. týden), ve 3. týdnu jak má být to měl trochu posunuté do čtvrtého týdne, žravou měl tak 2-3 dny, teď jí každou 1,5 hodiny přes den, v noci vydrží déle naštěstí a béká furt🙂).

zuzi82
autor
3. čer 2010

My to ve třetím týdnu nijak nezaregistrovali, ale teď je neskutečně žravý. V noci taky naštěstí spí. Dnes jsme krmili ve 3, to měl 120 ml, pak o půl osmé dalších 110 ml a teď právě dostal zase 110. Večer jsem se bála, aby se mi nepoblil z přejedení, ale nic, tak asi má opravdu větší hlad. 😉

verisek
3. čer 2010

mis: diky, dnes jsem koukala a trosku mu to zmizlo a jak bojjujete s prdikama, nam vubec ty probioticky kapky nezabraly, 14 dnu byl klid a zaclo to zase, tak ted davam sab simlex a baby calm a vymenila jsem UM, ale zatim zadny zlepseni

verisek
3. čer 2010

jinak my mame doma doma otesanka porad, kdybych ho nechala tak pije az do prasknuti 🙂 ale ji zhruba po 3 hodkach pres den, v noci tak po 4 nekdy vydrzi 5 ale to se stalo snad dvakrat

baterka
3. čer 2010

ahoj holky,
veri: to mě mrzí, snad to brzy přejde, nevzdávej to 😉 . chápu, že je to únavé a je Ti ho líto..., za rok na to budeme vzpomínat s láskou, jak byli ti naši drobečkové malí a roztomilí

zuzi: Marek taky začíná mít žravou, přes den jí po dvou hodinách, v noci po třech, mazec

dneska jsem byla s Markem v poradně, přibral za 14 dní 520g, takže má už 3,86 kg, takže pohoda. Jen nás poslala na neurologii, Marek je takový dráždivější, projevuje se to tak, že když ho vysvlíknu donaha, začne se třepat, už je to lepší než v porodnici, ale dr. chce mít jistotu, tak pojedem do Krče, jdu tam zavolat a objednat ho

skretik
3. čer 2010

Ahoj holky,teda jak to tak ctu,tak vam snad i tu UM zavidim, ja uz z tech noci zacinam byt vycerpana... Vstavame tak cca po 2hodinach, dneska k tomu byl i takovy uknourany mezi papanim,vcera cely den spal, tak to ma asi prehozeny, tak se dnes chci pokusit drzet ho co nejvic pres den vzhuru. Kdy se vam ty noci tak nejak ustalili? mate uz kazdy den podobny rezim, myslim v krmeni a spani?

Man ja se taky prave budim a koukam na nej jestli je ok a to mam monitor dechu, kdybych ho nemela tak nad tou postylkou sedim asi nonstop 😕

A jak jste na tom s dudlikama,davate? Me se do nej nechce, ale mysllim, ze by uspel. Tomasek ma neustale ruce v puse a to i chvili po jidle... Prospiva dobre, takze si nemyslim, ze by to bylo z hladu

baterka
3. čer 2010

sketi: no u marka bych to zatím režimem fakt nenazývala 🙂, prostě jí po 2-3 hodinách v noci stejně jako ve dne, akorát vždy dopoledne tak dvě hoďky nespí a večer to samé, vždy mezi dvěma kojeníma, jinak je to jedno v noci nebo ve dne
dudlík Marek má asi od d´vou týdnů a je spokojen, když je třeba, tak na třeba hoďku denně, na kojení to nemá u něj vliv, takže doporučuju. Ale je vybíraví, chce jen od Aventu, ostatní dva (lenější 🙂 )odmítá

baterka
3. čer 2010

laktační demence 😀 , vybíravý !!!

mandragora10
3. čer 2010

Skreti, ja se dudliku nebranim, diky nemu Tomasek skoro nebreci a nebojim se s nim do MHD, na urady a na nakupy....kdyz si brekne, dostane dudlika a je klid. Prsty ma taky tendenci si cucat, hlavne kdyz ho dam na brisko, takze ten dudlik pomaha. A ji pekne, takze se nebojim, ze to znici techniku sani.
Jinak v noci se taky budime po cca 3 hodinach, nekdy i drive....taky me napadlo, ze UM je v tomhle lepsi....ale hold stoji za to vydrzet a verit, ze diky nasim probdelym nocim davame prckum to nejlepsi. Ale neboj, nas Tomik tak kolem tretiho tydne zacal spat uz jednu pauzu kolem 4 hodin a ted uz jsme na 5, takze se aspon jednu pauzu mezi kojenim vyspime 😉
Rustovy spurt jsem ani moc nezaznamenala....jime porad hodne.
Dneska mame spavou....spal rano, ted pres poledne v kocarku, tak uvidime, jestli mu to vydrzi a zalezeme si spolu do postele i odpoledne nebo si s nim budu muset hrat 🙂

zuzi82
autor
3. čer 2010

My máme dudlík od druhého dne, kdy mi Matěj rozkousal prsa, protože se mu líbilo dudlat.
Nevím, jestli naše noc je vlivem UM. My vstávali jen jednou i v době, kdy jsem ještě kojila a dokonce měla i málo mlíka. Matěj pil vlastně poloviční dávky, než měl mít, ale je to spáč. Teď už se mu přes den moc nechce, ale večer ho uložíme a do půl hodinky krásně sám usne a spí. Vstáváme kolem třetí na krmení a pak až ráno kolem sedmé. Ale jak říkám, bylo to tak i v době kojení. 😅

skretik
3. čer 2010

my jsme taky spac, ale jen pres den 😀 , ale dyl jak 3hodky bez jidla malo kdy vydrzi. No snad se nam ten spanek v noci trohu protahne, pak budu spokojena 😅 .

no tak ja ten dudlik taky zkusim az teda bude nutny 😅. Tomasek celkove moc neplace, jen si brekne, kdyz ho trapi prdik, ale pak se s tim sam popere a ozve se, kdyz ma hlad,ale zatim zadne hystaky - nastesti, vlastne mam zlate dite 😀 .

Man, Zuzi to uz je parada,kdyz v noci takhle spi 🙂

miselaniki
3. čer 2010

Tak jsme zpět z kontroly - kyčle má Kryštof v pořádku, máme přijít po prázdninách. Zvládli jsme i jízdu MHD i když někteří se tváří, když jsem chtěla pomoct s kočárkem jako kdyby po nich chtěla ledvinu🙂). Už aby bylo hezky ať můžeme jezdit víc do města na zahrádky na kafíčko🙂).

miselaniki
3. čer 2010

veri: přes den máme klid tak od šesté odpo už pobrekává, takže jsem i probiotické kapky začala dávat odpoledne a na večer a v noci dávám baby calm, sab už na něho nefunguje. A v tomto režimu relativně v pohodě. A funguje na něho když ho rozbalím, nechám ho bez plínky, zakryju a on si kopká nožkami.
skreti: Kryštof má režim, přes den jí tak po 2 hodinách, večer jí naposledy kolem deváté a budí se dvě a pak ráno kolem šesté. Kojím tak 8-9x za den.
Dudlík má jak jsme došli domů a jsem ráda, v porodnici do nás hustili, že dudlík nee, pediatrička mi řekla, ať mu ho klidně dám a už si to bez dudlíku nedokážu představit. Taky tedy avent, žádný jiný nechce🙂).

katy007
3. čer 2010

Ahoj holky,
tak kolečko opraveno tak za chvíli vyrážím ven snad hned nepíchnu 😅 zajdu konečně s fotkami a do knihovny, nevím zda to bude na půjčení knihy nebo jen na nějaké časáky či něco o dětech,

A už mám vakcínu na rotaviry zítra nebo v př. týdnu bude Aďa očkována, zítra nám má lékárník volat zda vakcína dorazí už zítra nebo až v po.

Taky jsem okoukla dneska to nosítko od Maducy a budeme ho kupovat. Jen čekáme až dorazí kávová barva.

mandragora10
3. čer 2010

Ahoj holky,

tak jsem prihodila do albicka taky aktualni fotecky, roste nam ten nas kluk jako z vody.
Zrovna se tady pokousi snist plinku, tak nevim, jestli ma takovy hlad nebo jen zacal cucat veci 😉

miselaniki
3. čer 2010

katy: taky už mám doma vakcínu na rotaviry, a kdy vám ji bude dávat mudra? My se máme domlouvat teď v úterý, prý se to dává od šestého do devátého týdne - první dávka
man: malý je kouzelný, ty dupačky sparta - tak to mně dostalo🙂)
holky někdo to tady psal já už si to nepamatuji, myslím andy, že prý se ke konci šestinedělí může vyhodit vyrážka u mimi, malý má takovou drobnou jako krupičku, z čeho to je nevíte? potničky to nejsou to poznám

zuzi82
autor
3. čer 2010

@mandragora10 Tak vidím,že nejen náš tatínek je blázen do fotbalu. Dnes přišel z práce s tím, že Matějovi koupil kartu fanouška Baníku, na kterou pak má levnější permanentku na fotbal. Samozřejmostí u nás je baníkovská zavinovačka 😅

crawler
3. čer 2010

ahoj holky🙂

byli jsme dnes na převážení 😉...za necelé 2 týdny máme nahoře 700g - kombinace UM a kojení cca půl napůl - mám radost, že prospívá 🙂
@zuzi82 vy už jste komplet na UM?
@verisek a jakou dáváš teď UM? a dáváš ho na bříško pást koníky? Našeho to tedy netrápí - jen výjimečně, ale když už, tak ho rozbalím a cvičíme, měníme polohy z lehu na stojáka - stejně jako když si má odříhnout a on si většinou i uprdne...Některé děti jsou na to háklivé ☹

My jsme zase hrozně hákliví na potníčky - když brečí, že má hlad, tak se hned spotí a má plný obličejík...nijak to neřeším - malého to nechloudí a rychle to mizí...taky máme pořádné nehýtky, tak jsme poškrábaní...už stříháte? mám už stříhat taky?

Nějak se nemůžu dostat k sestavení tabulky 😅

Co Terka? Ještě nic? Myslím na ni...

crawler
3. čer 2010

@zuzi82 jo zuzi: růstovej spurtík u nás trval cca 2 dny - vypil 120ml a za hodinu dalších 120ml...a i v noci chtěl pít častěji...jsem zvědavá na ten 6.týden...

já se pořádně nemůžu stále rozkojit - mlíko mi pořád teče, v noci mám mokré pyžamo, ale Išek si odsaje jen málo, hned usíná a tak se mi tvoří stále stejně...Nedokáže ho vytahat celé...☹ Mrzí mě to, páč už jsme dávno mohli plně kojit, ale on vytuhne a nevzbudí ho nic...navíc saje jen tak light - tipla bych (podle toho kolik pak vypije UM), že si od mě vytáhne tak 60ml, ale potřebuje pít 120ml...chjooo...nenapadá vás něco??? asi ne, co? 🙄 😔

crawler
3. čer 2010

taky jsem přidala aktuální foto🙂

jo holky, všem nám rostou jako z vody...je to síla, jak to letí...

zuzi82
autor
3. čer 2010

Tak holky, volám třikrát sláva! Přišla sms od Kostičky:

Ahoj, tak konečně můžeme s velkou radostí, hrdostí a ulevou oznámit, že se nam dnes v 15:35 hod. narodila Adélka. Měří 51 cm a váží 3,75 kg. I mamka i dcerka jsou v pořádku.

mercedesse
3. čer 2010

Tý jo tak obrovská gratulka, to byl holčiny pěknej kus. Tak teď už tu opravdu těhulím jen já. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru