Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
14. čer 2010

@eriska jo Eri - tu cucání ručiček - v té mé chytré knížce se píše, že je to jejich jeden způsob, jak se uklidňují, takže bych to vůebc neřešila 😉 Já si teda cucala palec ještě ve 3 letech - to už byl zlozvyk, ale u takhle malých to nemá smysl řešit - ještě by z toho stejně neměl rozum 😉

crawler
14. čer 2010

@mercedesse no bodejť by ne! 😉 a blíží se velký utz ve 20.tt - těšíš se, že se dozvíš pohlaví? co myslíš, že budete mít?

eriska
14. čer 2010

zpětně dočítám a mer, gratulka k úspěšným triplům...co výbavička? už nakupuješ?a nějak nevím, už víte pohlaví? já bych se někdy do doby s bříškem ráda vrátila..jen na pár hodin.ale zase bych tomínka za nic na světě neměnila😉

katy, co se vítání týče, tak nám přišel už do porodnice z matriky rodný list a u něj byl papír, pokud chceme na vítání, ať vyplníme a odevzdáme...tak to zkus tam..no, šikovný, bylo tam děsné vedro, tak půlku probrečel...ale aspoň v té kolíbce to zvládl na jedničku.jen škoda, že můj táta neumí fotit (nikoho jiného před sebe nepustil, takže přítele brácha s foťákem měl prostě smůlu) a všechny fotky jsou rozmazané☹ s tím nosítkem neporadím, my ho budeme pořizovat až kolem půl roku, až bude tomík starší a bude s tatínkem chodit myslivečit do lesa, tak ať netahají kočár😀

mercedesse
14. čer 2010

No já to vidím na klučinu i bříško mi hodně vybíhá dopředu a takovej ten pocit mám. No ale uvidíme, určitě si to nechám říct, jdu na ko příští středu, tak nevím jestli už utz bude, nebo až za týden potom. Budu 19tt. Zapomněla jsem se na to sestřičky zeptat jak jsem byla zblblá a potřebuju to vědět, jeslti se mnou má jít Michal nebo ne. Moc bych chtěla aby tam tentokrát byl.

mercedesse
14. čer 2010

Ještě nic nenakupuju, ale po tom utz už se do toho asi pustíme. 🙂

eriska
14. čer 2010

tak jsem tu dlouho nepobyla, tomík se zase vzbudil, jdeme dát sváču, obléknout a pojedeme nakoupit na véču🙂 mám chuť na restovanou zeleninku s mozareou..

craw, dej vědět, jak s tou středou😉 já si z toho nic nedělám..tak ať si cucá, hlavně, že je v pohodě..jsem strašně spokojená a šťastná, že mám tak hodné a pohodové miminečko, které teda teď už pohodové přestává být a hlasitě se o svoji sváču hlásí😀

jajik25
14. čer 2010

holky to cucání ručiček bych neřešila,takhle malý děti to dělají.Můj starší syn se naučil cucat palec,ale jen s látkovou plenou tak teď se odnaučuje a aby toho nebylo málo tak ten mladší to dělá taky ale bez pleny.Uvidíme časem jestli to bude dělat dál

jasekd
14. čer 2010

@crawler
To jestli mas vyzkouseny, ze umis i rucni odsat, pokud mliko je, tak neni co resit... Ja taky mela prsa krvavy, to asi dost lidi, ale malej se naucil. S tim slazenim mi to nemusi nikdo dvakrat rikat, ja jsem zubar 😀 Jenze horkej do nej skoro nedostanu, ani vodu, a na to vysetreni bylo potreba ten caj mu dat, 50 ml! Poprvy mu zavadeli nasogastr.sondu, podruhy jsem radsi osladila. Ono ho ta sonda nebolela, to ne, ale vypada to jak peknej masakr, dite svazany v plince, jeci jak na lesy..tak jsem se tomu podruhy chtela vyhnout. Navic ma i problemy s ledvinama, je v nefro poradne hlidanej a ty tekutiny by mel mit, kdyz neni plne kojenej, a ted jak je do nej dostat, kdyz prska, vzteka se a pak zvraci... Davam po lzickach a neco v nem zustane, neco vyplivne.
Tak dik a drz se.

eriska
14. čer 2010

jasekd, tak to teda taky nemáte vůbec jednoduché, hlavně se drž a vydrž🙂 ono to je jen na pár měsíců, jak budou starší, bude líp😉 budeme držet pěstičky, ať jste zdravý..a nechceš se k nám přidat?

crawler
14. čer 2010

@jasekd no jo, zubařka 😉 a jaký jsi čaj dávala? fenyklový? nebo nějaký spešl? já s čajem u malýho neměla problém, když jsem mu ho nalila do umělky - pil mlíčko a to že mělo fenyklovou příchuť neřešil, když jsem mu ho dala čistě fenyklovej, tak se šklíbil jako bych mu cpala citron🙂 Koukám Tvůj prcek má teda taky problémy ☹ Tak se držte!!!😉

mandragora10
14. čer 2010

Eri...moc ti to slusi na vitani obcanku a Tomikovi taky!!!
Mer...gratulace k testum, to je super, tak ted uz se muzes tesit na velky ultrazvuk a prozrazeni pohlavi 🙂
Jinak ja s ena vitani obcanku musela zeptat, kdyz jsem sla zadat o porodne. Musela jsem vyplnit formular, ze vitani chceme, tak ted cekam, kdy nam prijde pozvanka.

miselaniki
14. čer 2010

@crawler @mercedesse - tak já mám taky kamošku co má první dítě po ivf a ted otěhotněla přirozeně. U nás obou s manželem jsou ty výsledky fakt na hraně, tak jedině, že bychom se zázračně zlepšili. Budou mi brát krev příští týden na kontrolu hemoglobinu tak mi udělají i horm. profil, když tak budeme na kondomech. Hormony brát nechci vybrala jsem jich tuny do 12tt.
@mercedesse taky jsem nakupovala až po velkém utz

miselaniki
14. čer 2010

@eriska no moc vám to sluší, tomínek je borec.-))

eriska
14. čer 2010

díky holky, já už bych asi na vítání nešla..přijde mi to jako strašná komedie, ten jeden karafiát, fotoalbum a dlouhej proslov, to nemusím..když by to udělali nějak jednoduše, zazpívat jednu písničku, představit prťousky, dát je do kolébky a konec, ale takhle..no co, k tomu miminkování to patří a asi by mě mrzelo, když bych tam nešla..tak na vás myslím, ať je vítání lepší než u nás

misi, přesně, tvůj dr. určo ví, co dělá.já HA beru, ale jen proto, že nám se zadařilo i přes ha, díky střevní viróze, a další mímo určo neplánujeme a na kondomy nejsme..

mer, já taky výbavičku pořizovala až skoro ke konci..a když to tak vidím, tak nejvíce stejně pořizuju za chodu, protože ze všeho strašně rychle rosteme..už mám dvě tašky věcí, které musím přebrat, něco dám na hadr, něco nechám na památku a zbytek prodám..ale dokopat se k tomu..to budu radši tady s váma vysedávat..nechce mi dnes nic dělat..a tomík zase usnul, tak než se vzbudí je chvilka času

eriska
14. čer 2010

a co budete maminky na vítání pořizovat vy? jinak u nás byly maminy normálně ve sportovních kalhotech, v plátěné sukni, prostě to ani nebylo slavnostní, což mě trošku mrzelo..

jasekd
14. čer 2010

@eriska No rada, kdyz vam to nebude vadit... Jak jsem psala, muj Martin je o den starsi nez tvuj Tominek, takze vase starosti jsou velmi podobne nasim, proto jsem vas obcas cetla, je to lepsi nez hledat jednotliva temata 🙂 Jinak je Martin hodny mimino, to zvraceni se mu lepsi, takze pokud to bude dobre,pri pristi kontrole nas z gastra vyradej a zustanem jen v ty nefro poradne, kde zatim staci pravidelne kontroly. Martinek ma dilataci ledvin.panvicky,nastesti mu to neutlacuje tkan v ledvine, takze ta funguje. Tyhle deti jsou nachylnejsi na infekce, proto hlidat a ty proklety tekutiny 🙂
@crawler nejakej bylinkovej detskej, kupovali jsme to puvodne jen kvuli tomu UZ vysetreni na gastru, to jsem tehdy jeste plne kojila, tak ho ted zkousim dodelat, no a mam koupenej fenyklovej, coz je ovsem taky basta, mam vyzkouseny na sobe 😖 Nekdo rika, ze ty granulovany jsou lepsi na chut, ja mam pytlikovej, jinej nebyl. Do UM jsem to taky nekdy dala, to pak OK, jenze neresi to piti mezi krmenim, navic pak toho UM nevypije tolik (meli jsme starosti i s vahou, tak potrebuju, aby jedl, on tomu moc neda, nejspokojenejsi je po ranu, kdy ho brisko netlaci, je hladovej, ale vysmatej, on mi nikdy hlady nerval, ja ani neprisla na to, ze mam malo mlika, az pak tim vazenim)
Ale jak pise Eri, cim je starsi, tim je to lepsi, a taky uz se clovek tak nestresuje vsim, jako po porodu.

mercedesse
14. čer 2010

No já se to právě bojím s tou výbavičkou nějak uspěchat a hlavně to nebudu určitě přehánět, protože mu stejně bude všechno hned malý, tak nemá cenu, aby toho měl tunu, že. No ještě budu určitě potřebovat poradit, až mě to chytne a začnu nakupovat. Určitě se vás pak příjdu na spoustu věcí zeptat. 😉

verisek
14. čer 2010

no vy jste se teda dneska rozepsaly, jen jsem to tak prolitla
my mame taky kycle v poradku 🙂
ja asi dostala mesicky, takze parada, ale neni se cemu divit kdyz nekojim 🙄
craw: ja resila to stejny, ale nekojila jsem, odsavala jsem, ze zacatku dost, ale pak uz jen treba 30ml tak jsem se na to vyprdla uplne, bylo to dost unavny a navic kdyz jsem videla, ze uz skoro nemam mliko... no co se da delat
takze chapu, ze pro tebe to musi byt jeste narocnejsi
mer: gratuluju k vysledkum
ve ct mam jit na gyndu na kontrolu, myslite, ze to mam presunout diky tomu? 😖

eriska
14. čer 2010

jas, myslím, že můžu za všechny holky tady říci, hurá k nám mamino a koukej se s náma podělit o fotečky martínka😉 každá nová mamča dobrá, každá máme jiné starosti, každé mudři radí něco jiného, tak si z toho tady člověk musí přebrat, co vyhovujeme a pasuje právě na jeho miminečko🙂 to jsou asi ty březnový miminka..ten náš je taky úplný zlatíčko..a věřím tomu, že to bylo klidným těhu

mer, přesně, nemá cenu toho mít tuny..nejhorší je, že třeba když jsme přijeli z porodky, tak tomíkovi bylo vše děsně velké a během dvou týdnů mu byla velikost 56 malá, pak byla malá i 62 a teď už je občas malá i 68..třeba bodyčka z tesca,které mi teda moooc vyhovuje materiálem i cenou, tak už kupujem 6-9 měsíců, on má ty 3-6 jen tak tak..

eriska
14. čer 2010

veri, já první měsíčky měla 7 dní, teď, když beru HA, tak při dalším balení jsem to měla jeden den a jen špinění..takže v tom neporadím..asi bych to přesunula..to bylo první, na co se mě sestřiška při objednání ptala..

ivet6
14. čer 2010

ahoj holky,

tak můj synek se rozhodl, že dneska nebude skoro spinkat a když, tak jedině se mnou 😀, chtěla sem se dneska konečně po porodu udělat hezkou a upéct štrůdl a taky vyvenčit naše potkany, kteří jsou už skoro 3 týdny zavření jen v kleci 😔 a já vůbec nestíhám, já jen kojim a chovám.... 🙂 Už mě z toho děsně bolí hrudní páteř - já nevim, holky jsou ty kojící polštáře fakt super kvůli zádům? Já bych si ho snad ještě pořídila 😠 😠 a taky mě hrozně svědí to šití, to je taky na palici 😅

mercedess: já si zase říkala, že jsem měla koupit alespoň 2 pyžámka (overálky s dlouhým rukávem) tak v 52 nebo i 50, protože nám je zase všecko veliký, tak pořád peru dokola 3 ks 56, který jsou nám jakžtakž....hlavně že v 62 toho máme tunu 😠

eriska
14. čer 2010

ivet, já taky jen kojím a chovám a to jsme o dost starší.to ostatní je bonus.. a popravdě,do ničeho se mi nechce...mi tohle maminkování a tulení se k miminku moooc vyhovuje..samo, takový ty domácí práce a vaření se musí zvládnout, ale to si časem zajedeš a uvidíš, že to bude lepší..tomík dneska zase zázračně spinká..a já bych šla ven, nakoupit a na zmrzku a on si chrupká..

eriska
14. čer 2010

holky, ještě jsem se chtěla zeptat, necháváte na noc rozsvíceno? já jsem se to naučila v porodce a od té doby ve vedlejším pokoji jede v noci lampička..já mám takový lepší pocit, že na tomíka vidím..

zuzi82
autor
14. čer 2010

U nás je to dneska peklo. Matěj mě chce dnes celý drn mít u sebe. Po obědě jsem ho dala do postýlky a hodinu brečel a přestal vždy jen když jsem k němu přišla. Dopadlo to tak, že jsem si lehla do postele a skrz žbrdliny ho držela za ručičku a jedině tak spal, ale nesměla jsem ho pustit. Teď už zase řval, tak jsem začala chovat a usnul v náručí, takže teď píšu jednou rukou. Půjdu ho zkusit položit do postýlky, ale bojím se,že to ho probudí. ☹

zuzi82
autor
14. čer 2010

Možná se to povedlo. Už leží v postýlce a zatím ještě spinká. 🙂
Mer: gratuluji k výsledkům. My to máme s oblečením tak, že na začátku jsme nosili padesátku a teď máme 56 a některé věci i 62, ale ty jsou spíš větší a to nosíme dvě látkovky na široko.
Tak už je ho z postýlky zase slyšet ☹

jasekd
14. čer 2010

@eriska Ja si taky dost dlouho netroufala zhasnout, jak malej blinkal, bala jsem se, ze to vdechne, skakala jsem k nemu pri kazdym zaknourani, furt na nej musela videt... A to mame monitor, jenze taky parkrat houkal (snad falesny poplach,malej vypadal vzdy Ok, dejchal...) Manzel byl proti a kvuli nemu jsem nakonec zhasla, a ted uz spim v pohode. V sobotu rano zase poplach, mela jsem sok, ale malej jen vycestoval mimo tu podlozku 🙂 Je to o zvyk, pokud mas monitor, malej nezvraci, je zdravej, tak zhasni, na druhou stranu kdyz te to uklidni, proc ne. Ja chtela i koupit tu nocni lampicku, ale kaslu na to.

ivet6
14. čer 2010

Já to chápu holky 😉, my spíme s maličkým pořád v naší posteli 😅 nejdřív mi bylo tak děsně, že bych k němu nebyla schopná vůbec v noci vstávat, a teď už sem si tam na něj tak zvykla (můžu ho super kontrolovat, jestli mu je zima, teplo, jestli dejchá nebo tak...), že se mi ho už vůbec nechce dávat do postýlky......ale vim, že už bysme měli....ale nechce se mi, mám pocit, že se mi bude hrozně stýskat 😀

crawler
14. čer 2010

@verisek ach - už MS? tak to taky můžu čekat každým dnem, páč to mé "kojení" se kojením nedá nazvat...ach jo, mě bylo bez menzes tak dobře!!! já totiž každých 28 dní strávila 2 dny v posteli, na ibalginu a ještě protivná jak ... 😝 😠

my teď nosíme 62 - je mu tak akorát, ale nemáme široké balení...doufám, že kyčle bude mít v pořádku...
@zuzi82 chovej co to jde - víš, jak by byl vyděšenej, kdybys ho neukonejšila? byl u tebe schovaný moc dlouho a teď se teprve začíná přizpůsobovat jinému světu a je z toho právěm neklidný a jediné, co ho může uklidnit je teplá náruč - až povyroste, tak to zvládne sám a zabaví se pozorováním a tak...Navíc dle výzkumů jsou chované děti psychicky vyrovnané - zatímco děti maminek, které nechávaly "vyřvat" jsou více neklidné a nedůvěřivé...
@eriska já teda nesvítila ani v porodnici...já uložím Iška do postýlky a on si tam heká, povídá si až se utahá a usne a lampičku rozvěcím až když ho slyším kňourat, což je signál že chce jíst 🙂

verisek
14. čer 2010

@crawler tak to jsem na tom byla stejne jako ty, ibalgin jsem jedla jak lentilky a bolesti jsem mela teda taky silny, ale kupodivu ted o tom vubec nevim, ani me neboli bricho, ono se rika, ze se to po porodu muze zlepsit, kez by, nebo se to zase rozjede dalsi mesic, no taky mi bez toho bylo kraaaasne🙂
jinak ja uz jsem malyho dala do kolibky vedle postele, taky s nama spaval, hlavne kdyz ho bolelo to brisko, ale nechci aby si na to zvyknul
jinak ja teda nesvitim v noci nikde, mam jen pidi lampicku kdyz ho krmim, proste chci aby vedel, ze je noc a v noci se spinka, takze nakrmit, zhasnout a hotovo 🙂 zatim spi v noci maximalne 4 hodky
dneska jsem teda meli nejakej protivnej den, dopoledne hezky spinkal a odpoledne porad cumakoval a knoural, pak zacal uz rvat a usnul az v 9

zuzi82
autor
15. čer 2010

Dobré ráno,
tady vůbec nikdo není.
Craw: my nenecháváme vyřvat, ale taky neuklidňujeme jen chováním. Já jsem přesvědčená, že rozmazlit jde i týdenní mimčo. Ti tvorečkové jsou strašně inteligentní a rychle přijdou na to, jak na tebe. Sama jsem to poznala na Matějovi. Po týdnu doma, kdy nás trápilo, že si neumí odříhnout, si nás začal pěkně omotávat kolem prstu. Po krmení jsme ho nechali odříhnout, ale většinou to nešlo, nebo to jednou nestačilo. Tak jsme ho položili a když se začal kroutit, tak jsme ho znova vzali na ruku. A takhle třeba třikrát. Brzy pochopil, že když se bude kroutit, tak ho vezmem do náručí a začal to tak dělat, takže jsme ho třeba po čtvrté vzali, on se přestal kroutit a nic z něho nevyšlo. Takže jsme pak museli začít sledovat, kdy ho něco trápí a kdy nás jenom zkouší. Vyřvat ho nenecháme, ale třeba k němu jen přijdeme, pohladíme a mluvíme na něho. Tímhle stylem jsme ho naučili i usínat o samotě v postýlce. Teď ví, že když ho uložím, tak si má v klidu usnout a i když třeba ještě hodinu nespí, leží si v postýlce sám a nepotřebuje nás. Teď se snažím ho to stejně naučit i po obědě, ale zatím trochu bojujeme. Taky mi nedělá dobře brek, ale chci, aby se něco naučil a mám pocit, že teď mu to jde dobře, takže pro mě čím dřív ho začnu zvykat na nějaký režim, tím líp. Máme mazlící chvíle, třeba ráno v posteli,ale taky máme chvíle, kdy si vystačíme sami. Já stihnu něco udělat a Matěj se pořádně vyspí. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru