Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
10. únor 2010

eri,máš pravdu,jsem zvyklá na obrácenej lavor 😀 takže i když mám pěkný menší bříško to mě neuklidní 😎 ale to přejde,však hlavně až se mimčo narodí tak i tak budou jiný starosti ale hlavně radosti a těším se na to 😵

ivet6
10. únor 2010

jani, podívej se laskavě na to moje 😀, na tvůj popud sem se přefotila ještě večer a můžu ti říct, že sem na tu fotku pak čuměla a říkala si, že to snad ani nejsem já 😀 Takle sem si kdysi představovala, že budu vypadat v 8. měsíci a né v šestým 😀

andy, mně ve 20.týdnu napsala doktorka "plod v poloze labilní hlavičkou".......neměla sem odvahu se zeptat, co to znamená 😀

eriska
10. únor 2010

jj, určo je to taky o tom, co je kdo zvyklej nosit😀 já měla vždycky něco navrch,tak mi to teď tak nepřijde..ale zase chápu vás, co máte to štěstí a vůli a jste hubené, že je to změna, mít najednou před sebou bříško..je pravda, že se na sundávání těch kil doopravdy netěším 😒 na sport nejsem, ale budu se muset k něčemu dokopat..

zuzi82
autor
10. únor 2010

Eri: taky to máš jako já? Já teď to bříško dokonce miluju. Konečně to nevypadá jako špek, ale jako těhu, takže nejsem tlustá, ale těhotná. Já jsem spokojená, takže holky taky nechápu 😀
Jinak moje mímo je hlavičkou dolu a doufám, že tak zůstane.

eriska
10. únor 2010

zuzi, jj, mám to stejně, jako proč si dělat depky z toho, jak to bříško vypadá, když s tím teď nic neudělám? potom, to bude horší, a budu zase závidět holkám, co přijdou z porodky a budou vypadat krásně a hubeně..ale jsem ráda, jak píšeš, konečně se to nikde neklepe, je pěkně kulatý, prostě těhu🙂 hele, já je chápu, když vidím kámošku, co je kost a kůže a tvrdí o sobě, že je tlustá, tak se nedivím, že se holky s bříškem necítí ve své kůži..ale zase já si to fakt užívám, pak ho budu dlouho schovávat, než se podaří dostat ho aspoň trošku dolů..z toho mám depku já, jak ty kila dám dolů☹

ivet6
10. únor 2010

prostě nikdo není holky spokojenej 😀 ať vypadá, jak vypadá 😉 Asi je to tak správně.....stokilová by si taky klepala na čelo, jak třeba vy o sobě můžete říkat, že máte jinak tlustý bříška 😉

Pak to sklepem a budem zase kočky 😎

baterka
10. únor 2010

ahoj holky, po delšé době zdravím, dočítám a mám i chvíli něco napsat 🙂!
Teda, véte, že já ani nevím, jak tam teď mimi je otočené? Naposledy vím dva měsíce zpátky z velkého UTZ, že byl hlavou dole, ale mezitím ty veletoče v břiše..., asi se zeptám dr., on to bere dost hákem a v průkajdě mám poloha plodu "A", což netuším co je... 😅
Jinak naposledy jsem Vám psala, že mám stále jen 4 kg nahoře, to už neplatí, mám 6 nebo dokonce 7, šlo to teď nahoru, ale nic si z toho nedělám, protože přibírám jen přes břicho (nebo mám ten dojem? ), ale hlavně, zda má mimi vše co chce a má mít a to ostatní se vyřeší případně po porodu. Nás čeká další část rekonstrukce, k tomu 4000 m2 zahrady, takže málo pohybu mi fakt nehrozí.

baterka
10. únor 2010

jinak holky chválím za úžasný fotečky, už taky musím něco sem zas hodit, jsem ostuda... 😨

andrea110409
10. únor 2010

Eri: doktorky mi neřekla kolik váží a přiznám se že sem pak neměla ani odvahu se zeptat....míry máme dílčí jako např. průměr hlavičky 8,3 cm a podobně 🙂

crawler
10. únor 2010

hezký večer🙂

ivet: to bříško Ti nehorázně sluší - je to překrásný!

Já závidím holkám (jani, veri, man), že nemají problém s pohybem a tak, ale jinak - jsem těhotná a k tomu patří bříško - vždyť je to tak hezký - uvědomme si, že tam nosíme ty naše zlatíčka - není to nic za co bysme se měly stydět. A víte co? chlapi to opravdu tak neřeší - myslím ty strie a tak...Manže mi dokonce včera řekl, že mi to bříško ohromně sluší a že je to sexy a myslím, že vaši chlapi to cítí taky tak i když to třeba neřeknou. Já si to bříško budu upřímně užívat až do konce - vždyť to může být naposledy v životě a pak na hubnutí máme času dost! takže ženský si to svý bříško pěkně pohlaďte a představte si, jak vám tam spinká ten malý zázrak a na ty kila se vyprdněte! 😀

veri: ty problémy s jídlem jsou možná kvůli tomu, že tam máš mimíska opravdu nějak stlačeného na žaludku - je prostě víc mezi vnitřnostma než třeba u mě a nás pupíkatých - nám vylézají víc ven, takže taky výhoda...Určo pomůže jíst častěji, ale menší porce - přeju ať to pomůže, páč nevolností jsme si užily dost v prvním trimu 😀

andy: téda už 8.3cm? páni to už je do těch koncových průměrných 10cm jen kousíček! pořád mi nedochází, že porod už je fakt blízko... 😅

co se týče polohy mimiho, tak já ho mám během dne několikrát jinak - jak už je velký, tak už poznám, jak se otáčí a poznám, kde mě hlavička tlačí - zatím je častěji nožičkama dole a hlavičkou mě tlačí do žeber, ale přeci jenom má ještě dost času na otočení...jen se bojím, aby nepropáslo ten správný čas a pak už nebylo moc velké na to otočení...a taky mě děsí představa, že bude omotané pupečníkem, protože někdy opravdu hrozně divočí 😒

nevíte, jak sledují tu polohu na konci těhu? nějak pohmatem? protože většina mudrů nedělá ultrazvuky a pak se chodí jen na natáčení toho monitoru, tak by mě zajímalo, jestli se dozvím polohu teď v tom 30tt a pak co? 😕

andrea110409
11. únor 2010

Craw: porod je opravdu už za chvilku a z omotané šňůry mám taky strach. Teď jsou 4 ráno a já přemýšlím jestli si vezmu teď na ty dva dny dovolenou. Mám kašel kterej by mě normálně netrápil,ale když mám k tomu ještě rozšambo v břiše tak je to i na mě moc. Jen jsem si svůj nástup na mateřskou takhle nepředstavovala. No nic ráno si obvodní nechám udělat poslech a uvidím. Krásné ráno holky

janinka22
11. únor 2010

Hezké ránko.

ivi,pěkný bříško náhodou máš 😉 máte pravdu,člověk se sebou hold nikdy není naprosto spokojenej.. mě se líbí být těhotná,jen mám prostě občas takový stavy,jak jsem psala,ono je to asi normální.

craw,pěkně jsi to napsala 😉 (i když to cítím tak,že mýmu miláčkovi zrovna sexy nepřijdu 😒 ale snad se to po porodu zase změní)

jak se sleduje poloha na konci těhu nevím,asi to opravdu bude jen nějak hmatem.. z té pupeční šňůry mám taky obavy,švagrová když teď rodila tak měl malej Martínek šňůru právě omotanou a byl krapet přidušenej ☹ ale tak na takový věci radši nesmíme myslet 😉

katy007
11. únor 2010

Ahoj holky,
včera jsem se tu neukázala, šla jsme na poradnu, pak se stvila v práci a pak dorazím domů a nějak se mi spustila extra rýma, tak mě manža nepustil ani na poslední předporodní lekci tak zkusím se s PA zda na tu lekci mohu dorazit s tou další skupoiniou co bude.
Na poradně vše OK už máme 1330 g a jsme pořád otočení hlavičkou dole, zádička má na levém boku tak snad tak vydrží, aby mě netlačila do zád.

dneska asi na jogu nepůjdu, ještě uvidím jak mě bude. Jinak dneska bych z mami tati měla dostal jumbo balík z PPL 🙂

t.kosticka
11. únor 2010

Ahoj holky!

Mě taky povídejte o depkách z kynoucího těla 😀 ...

Já vám zapomněla včera říct...když se tady bavíte o tom kašli... včera jsem byla na tom plicním pro razítko...vůbec nechápu proč tam ty těhule posílají. 3/4hodiny jsem tak stála!!! na chodbě - nechtěla jsme sedět mezi těma chrchlajícíma v čekárně...metr ode mě holka, kašel jak blázen, tak se vždycky jen otočím stranou...pak k ní přijde sestřička a ptá se za kým jde a ona na to: Já sice nejsem objednaná, ale zas se mi vrátil ČERNEJ kašel...no řeknu Vám, mě málem omyli... 😠 a já stála metr od ní. Teď se budu klepat, jestli ho nedostanu.

zuzi82
autor
11. únor 2010

Dobré ránko,
už to máme opravdu za pár. Nějak mi připadá, že to od vánoc strašně letí. Už se hrozně těším, až budu mít miminko v náručí. A pevně věřím, že ty naše porody budou bez komplikací.
Tady už zase chumelí. Už by to mohlo přestat a začít tát. Ať máme skutečně jarní miminka. Já už se na jaro strašně těším. Začneme trochu zkulturňovat zahradu. Musíme jí ze staveniště změnit na zahrádku pro prcka, ať si může to příští léto pěkně chodit po krásné travičce a ne mezi paletama s cihlama 😀 Nejvíc se asi těším, jak si vysadím bylinky a pak to bude u nás pořád vonět. Taky zasadíme nějaké stromy a možná si už udělám i nějaký záhonek na zeleninku. Bude svítit sluníčko a naše hodná miminka budou krásně spát a nechají mamky odpočinout 😀 Krásná představa!!!
Katy: a co všechno ti z mamitati přijde?

zuzi82
autor
11. únor 2010

Teri tak to je síla. Mě teda zatím doktor neposlal ani na EKG a o plicním taky nepadlo ani slovo. Musím se na příští kontrole zeptat, jestli si to mám zařídit, nebo jak?

t.kosticka
11. únor 2010

Zuzi, letí to, že?! Vy jste přeci jen o dost blíž... 😉
Tady taky sněží, jela jsem zas o půl hodiny dýl do práce 😒 už abych byla doma...

Já se na nic neptala, on mi to řekl sám...hned po 1.poradně mě poslal k zubaři a na EKG a teď, po testu na cukrovku mi poslal na plicní jen kvůli razítku a doktor mi tam asi ve 2 minutách řekl, že pokud v rodině nebyla tuberkuloza, tak bude mimi očkovaný jako starší, pokud by byla tuberkuloza, tak by ho museli očkovat hned po narození... ale tohle mi mohla říct i dětská doktorka, ne?! POdle mě to teda bylo zbytečný...

janinka22
11. únor 2010

Teri,tak to je něco teda,ale snad na tebe ten bacil neskočil.

Zuzi,představy máš pěkný,ale už aby tu jaro doopravdy bylo 🙂 zatím mám pocit že i já v květnu budu snad rodit do sněhu či co 😒 já teda taky nebyla ani na EKG ani na plicním.. tak asi pokud nemáme problémy tak to není potřeba ne?

janinka22
11. únor 2010

Tery tak to si taky myslím,že jsi tam šla zbytečně! Ach jo někteří ti doktoři jsou fakt pitomci..
Ty jsi jela i dýl do práce jo? No tady zatím sněžilo jen tak slabě dneska ale podle předpovědi by to mělo přijít dnes už i sem 😒 tak uvidíme,my máme zatím silnice v pohodě..

t.kosticka
11. únor 2010

A kdo mohl tušit, že?! 😒

Tady je, zejména vesnice kolem Prahy, docela kalamita. Zase! 😖 Holky, už mě to fakt krká 😠

t.kosticka
11. únor 2010

jo, Jani, vypadá to, že máme vybranou stejnou matraci...do postýlky. KOlik Tě vyjde ta Tvá?

janinka22
11. únor 2010

Tery, matrace stála 550,- Kč. Tak uvidíme jak se na ní bude malýmu spinkat,doufám že dobře.

eriska
11. únor 2010

Zdravím vás,
katy, páni, ty píšeš už máme 1330, já když si vezmu, že jsem podle utz v tom 31tt byla na utz a malý měl podle dr. asi 1500 g, tak se už teď děsím, jakýho budeme mít cvalíka.. 😒 ale zase mi přijde, že mi to dr. oznámil nějak od oka, nic neměřil, tak doopravdy nevím..

no, holky, blíží se to jako blázen..teta mi říkala, ať klidně počítám, že od 38.tt to může přijít..a když budu věřit ulz a ne poslední MS, tak to už mám za 5 týdnů..hrůza děs..jen ať maličký v bříšku vydrží aspoň do dubna..

jinak souhlasím s craw, nevím, jak vaši chlapi, ale tomu mýmu bříško vůbec nevadí, když jsem chytla depku, že roste nějak moc rychle, tak ho pohladil a říkal, že jsem sexy i s tím bříškem, kde roste jeho miminko, a že se mu to líbí víc, než předtím...takže věřím tomu, že vaši chlapi to mají taky..a jestli ne, tak jsou pěkní blázni..těhu bříško je to nejkrásnější na světě..😉 takže holky, žádný depky🙂

mandragora10
11. únor 2010

Dobre ranko,

Ivet, mas krasne brisko!!!

Ja byla vcera v poradne, dle ocekavani vse v poradku, cipek beze zmeny, ozvy miminka v poradku, dalsi kontrola uz za 14 dni, ted se to bude zkracovat, od 35. tydne pak uz po tydnu. Vecer po praci jsme s pritelem vyrazili na predporodni kurz do porodnice. Mam z nej moc dobry pocit. Pritel byl teda trosku vydesenej, hold si o tom zatim nic neprectl, tak vlastne vubec nevedel, o cem porod je. Tak mi tam celou dobu soucitne mackal ruku a hladil brisko 🙂 Porodni asistentka, co to vedla, nam presne popsala, jak to chodi u nich v porodnici, at radeji vzdy, kdyz mame nejake podezreni, ze neco neni v poradku nebo ze porod uz zacina, prijedeme. Popsala, co delaji automaticky, co muzeme odmitnout, jak dbaji na kojeni, jak to bude vypadat na pokojich a na zaver jsme si vsechno prosli...od zvonku, kde mame zazvonit, pres prijem, pripravnu, porodni saly a pokoje. Mam z toho opravdu dobry pocit a tak nejak jsem vnitrne presvedcena, z eto proste zvladneme bez problemu 🙂 Rovnou jsem se zapsala jeste na dalsi 2 prednasky: sestinedeli a kojeni, at si na porodnici a jeji prostredi zvykam.
Zitra mam volno z prace a v pondeli nas ceka poslendi ultrazvuk....jsem moc zvedava, kolik ten nas mrnousek vazi a meri, tak doufam, ze nas neodbyde a vscehno nam rekne, no a hlavne aby nam potvrdil toho kluka. Na zmenu vybavicky uz by asi nebyl cas a penize, ale aspon bych dokoupila par saticek. Ale pevne verim, ze chlapeckove byvaji jistejsi 🙂

zuzi82
autor
11. únor 2010

Eri: my taky na začátku 30 tt vážili 1450 g, tak taky nevím, možná jen Katy bude mít štěstí na malé miminko. Já bych tedy byla ráda, kdybych rodila tak 38 nebo 39 tt. Stejně je to už pak na nic. Pořád jen čekáš a sleduješ se, tak raději ať to příjde v tom 38 tt. Mě by se líbilo, kdyby to naše mimčo přislo na svět 15.4. U nás je patnáctka šťastné číslo, tak třeba se zadaří. Když jsem to říkala tchýni, tak mi řekla, že se mému plánu ani nesměje, že jsme takoví klikaři, že nám zatím vše vychází podle plánu a že nám určo vyjde i tohle. 😉
U nás manžovi bříško rozhodně nevadí. Naopak, čím je větší, tím ho víc hladí. Jen v pelíšku dává pořád pozor, jestli na to mimčo netlačím. Se mnou je to trochu horší. Večer když lehnu, tak už mě všechno bolí a jak se přetočím tak u toho už hrozně funím a hekám a to si moc sexy nepřipadám, ale manža se mi akorát směje. No musí se připravit na porod, to neuslyší nic jiného, že? 😎

katy007
11. únor 2010

Eri: ty čekáš kluka, ten by měl mí svalnaté tělo a ne jen samá ruka a noha, ale my musíme mít modelkovské míry 😀 žádný brunclík 😉

Zuzi: objednala jsme si vše ve stejném designu věci do postýlky od povlečení, mantinel, nebesa, kapsář, zavinovačku, závěsy pak přebalovák, povlečení, prostěradla a peřinu s polštářem do postýlky. vše žirafí vzor.

Já jdu na poradnu zase za měsíc. Včera jsme se zase koukala na UTZ ale mám to lumpa, ještě na schodech dělala kotrmelce, jen co vstoupím do čekárny hodné dítko, u dr. dělala že spí jen co jsem venku zase řádila jako černá ruka 😀

katy007
11. únor 2010

Jo a včera jsem konečně dostala Prenbatal box hned malý i velký + volné vzorky od Hippu co tam dr. měla.

zuzi82
autor
11. únor 2010

Taky čekám velký balík z ebutiku. Jen ještě nedostali zboží od dodavatele. Má mi přijít konečně postýlka, kapsář, jedno povlečko a peřinka s polštářkem do kočárku. Už se na to těším. Jen aby už chlapi dodělali to patro s ložnicí, ať to můžeme sestavit.

andrea110409
11. únor 2010

Ahoj holky pěkně mě štve že mi ta protivná doktorka neřekla jak je najel velkej mám jen míry. Ráno mi už bylo dobře a tak jsem k doktorce nesla a uvařila si další bylinkový čaj. Sedím v práci ale vzhledem k tomu že zítra končím tak už nic nedělám a tak je jedno kde sedím🙂 Jen mě pěkně boleji záda a to teda netuším co je příčinou. Na plicní ani nikam jinam jsem poslaná nebyla a jak tak čtu tak to bylo dobře.

baterka
11. únor 2010

Teri: s tím plicním, tak já tam byla, ale u nás to fuguje naštěstí tak, že jsem šla do jiné budovy než tuberáci - tam kde očkují malá mimi na TBC a pak je kontrolují. Paní doktorka mi právě vysvětlila, ať nenechám mimi očkovat v porodnici na TBC a napsala mi průvodní list do porodnice, kde píše, že za dítě přebírá po dohodě se mnou odpovědnost co se očkování na TBC týče, páč je to tak brzy po narození pro mimi hodně nebezpečný (jak píšeš - pokud tedy nemá nikdo v rodině v anamnéze TBC), takže já tu návštěvu pokládám za užitečnou. Ale to proto, že u nás funguje prevence a domluva mezi gynekologem a plicním a navíc tam mají odděleně tuhle odrinci a pak jinde ty tuberáky a tak. Mrzí mě, co sis tam musela prožít a navíc výsledkem je jen razítko..., to je fakt děs! Tak snad jsi v pohodě a nic sis s sebou neodnesla!!

holky, já na mamitati taky kupovala matraci 🙂! Kokosovopohankovou a vypadá úžasně. Jen má jednu stranu hrubší a jednu hladším, tak musím prokoumat a načíst, která je ta horní ... 😉 !

Míry malého taky netuším - u mě to doktor bere pokaždé - čípek, ozvy, váha, ok, můžete se obléknout. A to je celé! Takže nemít Pařízka, netuším, jak je mimi zhruba velké a kolik váží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru