Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
2. bře 2010

Dobré ránko,

tak my jdem na kontrolu 16.3. a to budeme asi 36tt. Tak doufám, že mě už pošle na kontroly do porodky, a když ne tak si to zkusím vyžádat, páč co předvedla minule mě od ní dost odradilo a ke konci bych přece jen byla ráda trochu hlídaná.

Katy: tak já mám to bolení nárazový. Asi 14dní zpětně mě boleli uplně šíleně žebra. Před tím to byli záda. Teď je naštěstí takový klidnější období, ale když dlouho chodím tak mě pak tlačí břucho. No prostě už to není taková sranda jak na začátku. Ale já si teda nějak zvlášť stěžovat nemůžu, řekla bych že to snáším velice dobře, třeba pipikosti mě nebolí vůbec. Ale dneska zase začínám cítit záda, tak doufám, že to brzo přejde.

Jinak jsem se dívala, že jste řešili kočárky. Všechny jsou moc hezký, miminka se budou mít.

eriska
2. bře 2010

Dobré ranko, kočky,
an, to zvládneš..😉 to víš, teď máš dva mozky, tak to půjde samo😀

katy, jsem na tom stejně, jen bez těch pipi kostí, ty se mě zatím netýkají, ale musím to radši zaklepat (takže, ťuk, ťuk na dřevo) dost už mi dělá problémy v noci otáčení, to mě většinou někde píchne..od včera máme doma na trvalo pejsana, takže první noc, celkem dobrá, chrupkal si v pelíšku, jen v 5 ráno mu začalo být smutno, tak se narval mezi nás do postele a od té doby jsem vhůru..pak se mi podařilo usnout a už zase vstával přítel do práce..a teď mi tady chodí a kňuči☹ je mi ho líto, ale už mě štve..a včera večer jsem s ním šla sama na procházku, měli jsme tu elektrikáře a holky, nikdy více, ruce mám až ke kolenům vytahaný, břicho mě pak šíleně bolelo, takže ho bude muset chodit venčit přítel a odběhnout z práce..já se tak nějak po včerejšku bojím..

katy007
2. bře 2010

Evi: tak mé dr. mi dělá vždy UTZ a navíc je přímo ve FN tak to mám dobré. ale už by mě měla převést na porodnici, kde taky působí, abych tam měla místečko.

evuss
2. bře 2010

Katy to se máš, že patříš k těm šťastnějším, kteří mají UTZ pokaždé. Já sem to tak nějak brala, že dělá jen ty hlavní UTZ, ale když sakra jednou řekne, že si mímo raději i příště UTZ zkontroluje tak by to i měla udělat, ne. A jestli si to nepamatuje tak ať si to napíše. Fakt mě minule tím přístupem dost nakrkla. Takže do porodu to "u ní" snad nějak zvládnem a pak odejdu k někomu jinýmu.

Eri ťuká se třikrát 😀 S tím pesanem, jsi mi připoměla nedávný téma, kdy jsme se bavili, že to ty zvířata tak nějak asi cítí, ikdyž ten váš měl včera asi otupený smysly 🙂 My jsme byli s mamkou v sobotu se psem venku (bigl) a ač je ten dacan malej tak dokáže táhnout za tři. Mamka ho vedla a furt ho napomínala ať netahá. Pak si potřebovala odskočit, tak mi ho dala a aniž bych mu cokoli řikala nebo ho napomínala, tak šel se mnou pěkně u nohy. Pak jsem dala vodítko zpět mamce a on šel furt u nohy, tak jsem mu řikala, že už může běžet, že ho drží panička, tak se otočil, podíval se asi jestli nekecám a když viděl, že vodítko má mamka tak se rozběhl a tahal a tahal. Tak sem se řechtali, co to jako mělo být a na to jsem si vzpoměla, že jste o tom tady psali, takže na tom asi fakt něco bude🙂

janinka22
2. bře 2010

Dobré ránko,holky.
Jak tak pozoruju ty vaše tt tak už se vám to pěkně blíží.. 🙂 Já tomu nemůžu uvěřit jak ten čas letí... už se tak těším až toho našeho malýho drobka budu držet v náručí 😵
Katy,mě v posledních dnech bolí "pipi" kosti čím dál víc,včera mě bolely hodně,takže nejsi v tom sama 😎 co to vůbec znamená holky,jak děloha tlačí dolů nebo už nějaký roztahování..?
Mě dneska konečně přijde balík s mamitati.cz,po třech týdnech,tak se těším 🙂 zase něco poškrtám ze seznamu a už toho moc zbývat na dokoupení nebude,tak je to fajn.

mandragora10
2. bře 2010

Dobre ranko, holky,

tak ja uz chodim posledni mesic do poradny na gynekologii po 14 dnech, jdu tam jeste pristi tyden, to budu na konci 35tt a dalsi tyden uz budu chodit do porodnice po tydnu. Tam se docela tesim, protoze tam delaji ultrazvuk kazdy tyden, tak aspon budu klidnejsi, ze je mimco v poradku.

Ted, co jsem od patku doma, je mnohem klidnejsi, divoci jen vecer, kdyz se natahnu u televize, jinak se pres den jen obcas prekuli, protahne nozicku, obcas si zaskyta....asi se mu to dovolenkovani libi vic nez sezeni 8 hodin v praci.

Vcera jsem byla na kurzu masazi miminek a uplne me to nadchlo. Uz se hrozne tesim, az budu moct to nase miminko masirovat. Bud eto takovy nas ritualek kazdy den. Navic nam tam ukazali spoustu tipu, jak si poradit s prdiky, jak miminku pomoct, tak snad to bude fungovat.

verisek
2. bře 2010

ahoj holky, me od vcerejska boli strasne zebra pod prsamana prave strane, jak kdyby mi je nekdo zlomil 😒

t.kosticka
2. bře 2010

ahoj děvčata!!! 🙂

bavily jste se tady o kočárku, my si pro něj jedeme dneska!!!!! 😀 se těším, jak malý dítě!!!

evuss
2. bře 2010

Veri: tak přešně to jsem měla těch 14dní zpětně, ale teď už to přešlo, tak vydrž, třeba to taky bude za chvílu dobrý.

t.kosticka
2. bře 2010

z těch potíží si nic nedělejte!!!

Veri, ty jsi taková štíhlá holka, když ti mimi roste pod srdíčkem, je jasný, že tě tlačí víc, než nás, který jsme ještě obalený tukovýma polštářema!!! 😀

A pipi kosti mě bolí neuvěřitelně... 😕

zuzi82
autor
2. bře 2010

Ahojky,
já se od minulého týdne cítím celkem dobře. Pipi kosti bolí méně, takže můžu normálně chodit, vstávat a tak. Jen to spaní. V noci se vzbudím a nemůžu usnout. Dneska to celkem šlo. Šli jsme spát ve čtvrt na dvanáct a vstávala jsem o půl sedmé a spala jsem v zásadě v kuse, ale včera jsem byla v noci hodinu a půl vzhůru.
Já teď chodím do poradny co tři týdny a od příště už bych měla chodit každý týden. Do porodky mě doktor předávat nebude a bude si mě sledovat až do konce. 😉 Jsem ráda, je příjemný a pečlivý.
Man: na kurz masáží se taky chystám, ale až s miminkem. Je ta možnost tam jít až s mímem, tak si říkám, že to bude lepší než s panenkou. 🙂

eriska
2. bře 2010

evus, jojo, tak já to beru, protože teď byl 4 měsíce na hlídání u přítelových rodičů, tak tam trošku zvlčel a teď má zase přísný režim..ona s námi byla včera na procházce ségra, co má mopse a ten náš blb se mohl zbláznit, tak si myslím, že to bude tím..a taky, na mě není tak zvyklý☹ ale už jsme kňučet přestali a chrupká mi u nohou..ještě sice čas máme, abychom natrénovali, jak být hodný pes, ale ať si zvyká už teď..

man, a ty se mu divíš, že je mu doma dobře? 😉 já jsem včera psala asi 3 hoďky přítelovi otázky na myslivost a to se malýmu vůbec nelíbilo, takže se ani tomu vašemu nedivím, že je doma spokojenejší..jj, masáže, taky se moooc těším, já sice na kurzu nebyla ale četla jsem si knížku a pak si ji od holek na plaváčku půjčím a budeme taky masírovat..kor u kluka, ty masáže na prdíky zabírají🙂

jani, já myslím, že tady někdo psal, že je to roztahování dělohy, jak píšeš

veri, tobě se taky daří,co? nedávno ti bylo špatně v obchodě, teď žebra, taky mrňous zlobí..jako, nemůžu si stěžovat, určo jsou na tom maminy hůř než já, ale i tak,že?

t.kosticka
2. bře 2010

evuss, Tebe jsem se už minule chtěla zeptat, nechodila si náhodou do diskuze Chalupa-cottage,vintage a stará patina?

zuzi82
autor
2. bře 2010

Ty bolesti pipi kostí prý způsobují hormony, které působí na roztahování vazů. Jak se pánev roztahuje, tak to bolí.
Žebra taky občas cítím, ale většinou stačí, když si sednu jinak.
Naše mímo je pořád na pravé straně, takže moje břicho je dost nevzhledné, zvláště když si lehnu na záda. Levou půlku mám propadlou a na pravé mám trvale bouli. Je to sranda. 😀 V noci když se otáčím v posteli, tak mě vždycky píchne nebo bolí na té pravě straně, to už teda taková sranda není. Asi mi tam to mímo moc tlačí, jak je jenom na té jedné straně. 😠

t.kosticka
2. bře 2010

zuzi, to 😀 😀 nevzhledné břicho 😀 😀

janinka22
2. bře 2010

zuzi,díky za vysvětlení,já věděla že je to nějakým roztahováním,jen jsem nevěděla co se to roztahuje 😀
Mě jinak zatím nic nebolí jen občas záda,když dělám něco moc dlouho,žebra vůbec. Ale to může taky ještě přijít,jsem sama zvědavá co mě ještě čeká,co si ještě zkusím.
Já jdu za týden na UTZ tak se těším,že zas prcka uvidím 🙂

t.kosticka
2. bře 2010

Holky, POTŘEBUJU RADU. Dám si do alba dvě barevné varianty kočárku mezi kterýma se rozhoduji...poraďte, který... 😨

eriska
2. bře 2010

teri, mně osobně se více líbí ten první, čili obrázek č.26..ale nebyl by pro holčičku lepší nějaký veselejší?

zuzi, s bříškem to máme stejně..taky je prcek vyvalený na pravé straně, a jak lehnu, tak je to znát 2x tolik..včera začal škytat, tak jsem odhrnula košili a jsme se s přítelem mohli potrhat smíchy, jak skáče jen ta jedna půlka😀 ale zase aspoň ta levá strana tolik netrpí..

holky, nenatíkají vám někomu prsty? ne u nohou..nohy mám úplně v pohodě, až se divím, ale na rukou, to už mám úplný konve a jak jsem sundala gelovky, tak žábáci hadr..☹

janinka22
2. bře 2010

Tery a jaký je v těch kočárcích rozdíl prosím tě?? Asi jsem slepá,ale žádnej nevidím.. 😅

t.kosticka
2. bře 2010

já moc na ty divočiny nejsem...radši mám klasické barvy, ve kterých pak bude zářit naše růžová princezna...a taky až tam pověsím ty barevný hračky a hrazdičky, tak nechci aby to vypadalo jak cirkus...a ten nejhlavnější důvod, proč jsme vybrala hnědou je, že...kdyby druhý mimi byl kluk, abychom nemuseli kupovat další kočár...

Mě zatím prsty ani nic jiného nenatíká... 😒

verisek
2. bře 2010

teri: mne se libi vic ten prvni

zuzi82
autor
2. bře 2010

Eri: já jsem za tu pravou stranu vlastně ráda. Kdysi jsem měla ten problém se žílama právě v levé noze, tak jsem ráda, že tu levou stranu tolik nezatěžuje. Je to prostě velmi rozumné a inteligentní miminko, které nechce mamince ublížit. 😀
Mě občas ruce natečou, ale není to nijak pravidelné ani časté.
Teri: já bych pro změnu volila ten druhý, ale taky bych šla asi do veselejší barvičky. Nakonec u mě se není co divit. Mám vybraný zářivě tyrkysový kočárek a kdybych věděla, že čekám holčičku, tak koupím sytě růžový. Ten se mi od Camarela taky moc líbí, ale tím, že nevíme co to bude a spíše myslíme, že kluk, tak do toho nejdu. 🙂

janinka22
2. bře 2010

eri,mě taky zatím prsty nenatíkají,jen cítím těsněji prstýnky než dřív,ale já je sundávám na noc a když jsem doma,takže mám aspoň přehled jestli je vůbec ještě navlíknu a zatím je to dobrý naštěstí 😎 doufám,že to tak i zůstane

evuss
2. bře 2010

Kosti: tak do té diskuze jsem nechodila... A co se týče té barvy, tak teda nezávidím rozhodování... Budete to kupovat osobně nebo přes net? Já jen že bych se asi rozhodla až bych to viděla na vlastní oči, jsou si hodně podobný a v reálu můžou vypadat víc odlišně. Takže já neporadím, omrkla bych to naživo.

Eri: tak já s natíkáním problémy nemám, ruce vůbec a nohy mi natekli jen jednou u kontníků.

t.kosticka
2. bře 2010

Jani, ten první hnědý má na tom světlém podkladu jemný kostičky hnědou linkou a ten druhý v tom má i šedivou barvu... 🙂

zuzi82
autor
2. bře 2010

Jani: taky jsem si nejdřív říkala, jestli se Terka nespletla a nedala tam omylem dvakrát stejný obrázek, ale v těch kostičkách je trošku rozdíl. 🙂

t.kosticka
2. bře 2010

tak zatím vede ten první...

my to jedem koupit osobně a už jsme je ií viděli minule na vlastní oči...ona ta hnědá je hezky teplá...na obrázku to vypadá nudně, ale v reálu je to trochu jiné...

katy007
2. bře 2010

Teri: mě se taky více líbí to světlé káro než to šedivé.

Eri: mě jen v divadle trošku prsty natékají, měla jsem na knap prstýnky, ale ještě šli sundat, jinak ne. Tak bylo docela horko a moc jsem raději nepila.

Ty žebra bolí, ne že vás prcek do nich kopne, ale kopne do jater a to pak bolí jako by to chytlo žebro. na pravé straně na levé kope do žaludku.

Taky chci na masáže s mimčem a pak i na cvíčo s miminky už se těším. 🙂

Man: ta moje cácorka je teď taky klidnbější, hold už nemá tolik místa na to hemžení. 🙂

janinka22
2. bře 2010

Tery,aha,no mě přijdou prstě stejný,to je jak když máš hádanku najdi deset rozdílů mezi dvěma obrázky 😀 Jinak souhlasím,že nejlepší je vidět barvy kočárku naživo,protože fotky můžou zkreslovat..

t.kosticka
2. bře 2010

mě se osobně nejvíc líbí tenhle http://www.detskyruzek.cz/kocarky/hluboke/roan/... ... ale manželovi ne... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru