Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
24. bře 2010

ahoj holky, moc vas zdravim vsechny, koukam, ze uz tady mame prvni mimi, to je super..
no musim rict, ze uz se tesim taky.. zacinaji me bolet nohy a pripadam si uz jak muflon 🙂
obleceni mi je maly, kalhoty nemuzu sehnat.. no je to uz na prd
jinak teplomer zatim nemam, ale docela fajn je digitalni s ohebnou spickou, ty celni a v dudliku jsou pry uplne na prd..
tak se zatim mejte krasne a uzivejte krasnych jarnich dnu
a mockrat dekuji za prani k narozeninam 🙂

crawler
24. bře 2010

Ahoj holky🙂

po několika dnech jsem opět tu 😀 letmo jsem vás dočetla, tak´že verisku - Tobě vše nej k narozeninkám aspoň takto dodatečně a především gratuluju Soně k mláďátku!!!Moc se těším na podrobnosti!!!Jinak popravdě mě to trochu vyděsilo - páč to znamená, že už jde fakt do tuhého!!! 😀DD

já mám teď krušné noci - mezi poslíčkama usínám, ale poslíčci jsoi krutější - stříleli mi až do kyčlí -bolest jako při křečích v nohách :-/ dnes jsem sotva došla do poradny...o pipi kostech ani nemluvím - šílený je už jen oblékání, kdy musím do kalhot zvednout nohu :-/ a otoky se horší - jak na rukách, tak na nohách...☹

na poradně mi zjistili, že mám nižší hemoglobin, tak jsem dostala železo, na ko jdu opět příští středu a to na kultivaci a monitor...Jinak čípek poslíčkům úspěšně odolává, páč CS stále 0 !!!

A co vy? taky máte trápení spojené s posledními týdny stavu 2v1??? 😉

Jsem šíleně zvědavá, kdo bude další a na koho to jako prvního přijde přirozeně - neuzavřeme sázky?!? 🙂 jinak zítra udělám tabulku, kde bude jako první maminka figurovat Soňa 😉

katy007
24. bře 2010

Veri: taky přeji vše nej k narozeninám. 🙂

Jinak na kontrole dneska OK, nic nenasvědčuje tomu, že by se malé chtělo do našeho blázince, máme 2420 g dělali nám i ozvy, ale sestra mě blbě dala sondu tak to špatně měřilo nebo úplně vynechávalo a ji nepřišlo nic divné, pak ji dr. nadala co to naměřila a musela jsem jít znova. Tak jsem se dneska zdržela, ale srdíčko je v pořádku a to je hlavní. A musím se pochlubit od kamarádky z MK mám 2 nádherné šatečky, brzy nafotím a hodím do albíčka. 🙂

miselaniki
24. bře 2010

Ahoj holky,
tak tedy nám to fakt začíná - první mimi- Sonig moc gratuluji
Veri: všechno nej k narodkám
craw: tak vidím, že nás je víc s tím nižší hemoglobinem, taky beru železo, prý to ke konci bývá u některých těhulek

Já jsem byla u mudr. v úterý, streptokoka nemám, ale něco se tam vykultivovalo tak beru bobule na zavádění. Příští pátek už jdu poprvé do porodnice (kde budu rodit) na kontrolu.
Jinak jsem tedy nadšená jak je nádherně venku, hned mám víc energie.

andrea110409
25. bře 2010

Ahoj holky, tak dneska naprosto luxusní noc. Spát jsme šla v 10 v 11:30 už sem byla vzhůru a vydrželo mi to až do 4. No a teď už sem zase 2 hodiny vzhůru. Naštěstí jsme si mohla v noci číst a tak to docela utíkalo....jsem zvědavá jak dlouho dneska vydržím a jestli brzo neodpadnu 😎

eriska
25. bře 2010

Dobré ranko, těhulky,

tak co se teploměru týče, tak já mám ještě po nás klasický rtuťový, jenže ten je blbý, dlouho to s ním trvá, takže jsem ještě koupila klasický digitální s ohebnou špičkou a vyšel mě na necelou 100 (konzultovala jsem s tetama a ty do uší a dudlíkový stojí za prd) přinejhorším se dá vždycky dokoupit jiný😉

u nás včera i dnes krásné počasí, včera jsem si dala procházku na trh, koupila petrklíč a nové brambory, tak jsem zvědavá, jak budou chutnat a tam potkala přítelovu mamču, tak jsme zašly na čajíček a odpo jsme šli s bafíkem na procházku, že si dáme nějakou kratší, půl hodinky, vyklubala se z toho 2,5 hodinový procházka a je fakt, že ke konci už jsem nevěděla, jestli mě bolí záda, břicho či nožky..ale bylo to super, krásně jsem se protáhla..

no, ty noci už začínají býti také krušnější, včera jsem 4x vstávala na záchod☹ ne že by to bylo tak akutní, ale prostě mi ztěžklo břicho a bylo lepší vstát.jenže pak usnout, do toho má přítel alergii, takže ze spaní pořád posmrkává 🙄

jinak já bych se nezlobila, kdybych šla rodit třeba hned, ale u nás to tak, bohužel, nevypadá..☹ je mi jasný, že budu přenášet..a to 14. duben je sakra daleko..nevím, jak to s těma boulema místo prstů vydržím 😔

janinka22
25. bře 2010

Dobré ránko.
Já už dneska zas nemohla usnout,když miláček v půl sedmé odešel z práce.. no a taky dobře,protože právě volal zedňajs,že za půl hodiny dojdou ještě dodělat poslední věci..a pak mají někdy dopoledne ještě dojít chlapíci nalepit zrcadla do koupelny-hurá 🙂
Jinak dneska asi budu konečně relaxovat a odpočívat 🙂 včera jsem dlouho žehlila..ale už by to mělo být pro prcka všechno komplet,už mi chybí jen koupit plínky a sobě kojící podprdu.

Holky díky za názory k tomu teploměru,asi taky koupím ten obyč. digitální s tou pružnou špičkou.. mě od toho odrazovala lékárnice a říkala že je lepší čelní nebo ušní,ale jak jsem o tom pak četla na netu,tak mě to úplně zmátlo,prý měření v oušku přesný není-musí být ten teploměr ve správné poloze k bubínku a to je dost těžký odhadnout! Čelní taky prý nic moc.. a to jsou tak drahý ty teploměry! No tak zkusím hold měření v zadečku a uvidíme 🙂 snad to bude v poho..

andrea110409
25. bře 2010

eri: rehabilitační sestra mi na otoky radila kroucení zápěstím....takové to co se dělalo na základce jako rozcvička. Řikala, že se tím něco v těch kloubech uvolňuje a mohlo by to pomoct....tak člověk za to nic nedá, třeba to klapne ;)
Jinak jak tě čtu tak já mám s prďolkou zlatej život. Tyhle neduhy mě naštěstí netrápí, ale dlouhé procházky mám velmi pomalé a spíš omezeně. U nás to na porod taky nevypadá, všichni mi řikají, že je ještě vysoko. Mamina, ale tvrdila, že já sem byla taky vysoko a pak to bylo ráz na ráz...tak nevim. Dneska bych, ale ještě chtěla umýt vaničku Savem a tak snad ještě chvilku vydržíme 🙂

eriska
25. bře 2010

jani, tak digitálem nemusíš měřit jen v zadečku, já vím, že tety si vzali prcka do náruče a normálně mu ho drželi pod pažičkou..ale holky, my máme jarní miminka a ty horečku mít prostě nebudou😉

an, taky si nemůžu stěžovat, jsou na tom maminy mnohem hůř než já, jen mi je nepříjemný, že mám oteklé prsty, večer i nohy, že dlouhé procházky už nedávám s takovým klidem,..ale to se všechno poddá, hlavně, aby byl prcek v pohodě..jinak díky za typ, budu kroutit..já jsem zvyklá spát s rukou pod hlavou, takže mi otéká už dlouho a ráno pak mlátím rukama do vzduchu, aby odtekly..jo, ty budeš mít vaničku savem? mně to moc nedoporučovali, ani žádnýma přípravkama třeba na čištění vany, atd..takže ji vezmu jednou sodou, tak je prý super..nebo mi mamča říkala, ať ji umyji normálně tekutým mýdlem..

jo, holky, jak baštíte to lněné semínko..jsem si ho včera koupila, pozdě, ale přece😉

janinka22
25. bře 2010

eri,jasně,uvidíme jak to prostě nejlíp půjde.. jestli udržet mimču teploměr v zadečku nebo v podpaží asi bude podobně obtížný 😎 ale máš pravdu,naše miminka budou zdravý,takže stejně teploměry nakonec nebudou potřeba 🙂

Já bych vaničku taky savem asi nemyla,bála bych se reakce miminka..

andrea110409
25. bře 2010

Eri: máme vaničku od známých a tak sem ji chtěla nějak účinně umýt nejakým slabým rozkokem. Tak to budu muset ještě promyslet. Teď sem přeprala kojenecké podprsenky a na seznam si ještě připisuju koupit ponožky do porodnice ať tam nedělám ostudu 🙂

eriska
25. bře 2010

jani, přesně, uvidíme, co nám půjde nejlíp..ale budu doufat, že teploměr potřebovat hooodně dlouho nebudeme..a když, tak se to nějak zvládne😉

an, já ji mám taky po známých, ale byla už 8 let zabalená na půdě, v igelitu, takže jsem ji u babičky opláchla ve vaně teplou vodou a než přijedu z porodky, tak ji mamka vezme tou jednou sodou..ta je na to prý nejlepší😉 hlavně, se používá i třeba do vaření, takže by problém s reakcí tělíčka miminka být neměl..ponožky😀 taky dobrý, ty jsem si schovala od vánoc, takový skoro bez gumičky..a taky jsem zabalila gumičky do vlasů a čelenku🙂 hlavně, mám dvě tašky.. 😅 to budou mít ze mně radost..jinak mi říkala holčina, že ji stačilo na 4 dny 30 papírových plínek, takže jsem jich nabalila 20 a zbyteknám tatínek doveze

renys
25. bře 2010

Ahojky holky, promiňte, že vám se lezu, mám na vás dotazíček, jestli pijete maliníkovej čajík a kolik hrnečků denně?

andrea110409
25. bře 2010

eri.....jéééé od Vanoc to mě nenapadlo, no ty už jsou v oběhu 😉 No dneska to celé překontroluju. Největší problém na prostor je župan. Sestřička mi koupila úžasnej ale tak na rození na Aljašce 😎

eriska
25. bře 2010

an, taky jsem dostala župan od ségrušky, je krásnej, barevnej a jako medvídek😉já ho přihodila až úplně navrch do tašky, protože mi říkali, že mi dají tu jejich slušivou košilku a je dobrý mít po ruce župánek, když se třeba chceš projít, či tak..takže panfole a župan je u vrchu🙂

reny, koukám, že máme stejný termín😉 já maliník piju, asi týden a nijak pravidelně (což bych měla) snažím se tak hrníček ráno, hrníček večer, ale četla jsem, že se můžou už i tři..jinak koukni tady u nás na diskuzi do alba ke craw, má tam o tom článeček

andrea110409
25. bře 2010

Jenom ještě se musim pochlubit jakej jsem magor jo....plíny se mi do tašky nevejdou a mám balík o 40 ks a tak jsem si ho podepsala fixou...to bude asi profesní deformace-všechno zdokumentované 😀
Na ten maliník se musím taky vrhnout, vždycky na to zapomenu.
Do toho se mi osypaly nohy a nevím jestli je to z atopicku a nebo něco jiného...má to kapku jiný charakter 😠

mandragora10
25. bře 2010

Dobre ranko, holky, vy jste dnes ale ranni ptacatka 🙂
My sli vcera spat az po pulnoci, byli u nas znami s tri mesicni holcickou a byli jsme z ni naprosto uneseni.
Vubec neplakala, porad se smala, pak si vyzkousela postylku pro Tomaska a moc se ji tam libilo, ze tam pak spinkala asi dve hodinky. Moc se ji libila i hraci hracka, co pro nej mame, tak jsme vse mohli aspon otestovat 🙂 Hrozne me to nakoplo a strasne se uz tesim.
Doufam, ze ten nas kloucek bude taky tak pohodve mimco.
Dneska se chystam pro nejake drobnosti do Ikey a pak pojedu k babicce, ma baracek se zahradkou, tak budu cele odpoledne venku. Uz ted mame na teplomeru 17 stupnu, to je nadhera.

Renys...piju 2 pul litrove salky denne.

renys
25. bře 2010

Eri, díky za infošku 😉 , jé no jo, já ale nějak cítim, že to bude dřív, no a právě, že jsem nedávno četla někde na diskuzi o jedný holčině, která si dala první dva šálky čaje a v noci jí praskla voda, tak aby to třeba nevzalo až tak velkej sešup 😀 ...jsem ráda, že nejsem jediná, jak vás čtu, koho bolí kosti v mezinoží a natýkají kotníky, no už jsme holt ve finále...

janinka22
25. bře 2010

holky,já jsem četla že to působí asi jak na koho-ten maliníkový čaj a lněný semínka.. psaly dost maminy že to užívají (užívaly) a stejně přenášely... takže bych na to až tak nedávala,ono až se prostě mimču bude chtít ven,tak to bude.. 😀

jinak já župan do porodky brát nebudu,všechny takový věci tam dostanem,takže se s tím tahat nebudu a ty 3-4 dny to v jejich oblečení vydržím a nebudu mít aspoň staros s praním. Ten počet plínek odpovídá tomu co jsem četla zhruba - že se má počítat tak 10 ks na den.. Takže jich vemu asi 40 ks.

renys
25. bře 2010

No tak dneska si ho koupim a uvidíme, co to udělá, mně právě dr nenechají přenášet, protože si pícham injekce na ředění krve, vyvolávanýmu porodu bych se radši vyhnula 😒 . Ty jo, vy si berete s sebou tolik plenek? Tak to musim taky přehodnotit, jo a docela mě štve, že na porod musí být vlastní košile, nebo spíš kratší triko, to bude asi vypadat..

eriska
25. bře 2010

man, to my s prckem jsme ranní ptáčata, ačkoliv bych podle klidu v bříšku odhadovala, že ještě nevstává..ale já tak od těch 6 prostě nemůžu spát, ale je pravda, že jsem včera usnula kolem 9..ta procházka mi dala zabrat..dneska půjdeme zase..to je super, že už máš odzkoušenou postýlku a když ti ji schválila i malá slečna, tak Tomášek ji bude mít ještě radši😉

jani, já právě nesnáším vše, co je s nemocnicí spojený, takže jsem župánek přibalila..navíc jsem ho dostala nový hlavně kvůli porodnici (a to jsem o něj ježuchovi nepsala)..stačí, že budu muset nosit jejich košile..teda, jednu takovou volnější jsem taky přihodila, kdyby náhodou..já právě mám balík o 108 plínkách, a ten jsem s sebou nechtěla brát celý, takže jsem jich 20 hodila do tašky a zbytek doveze přítel, má to 3 minutky autem,takže to nebude problém..ikdyž, jak jsem slyšela, co plánuje na zapití prcka, tak budu ráda, že si pro nás dojede😀

holky, stejně to není fér, my si ty naše robátka odnosíme, odrodíme, v nemocnici si užijeme své a chlap to ještě zapije..

eriska
25. bře 2010

reny, já beru 20, což mi nepřijde, jako hodně plínek, ale pokud jich uvezeš víc, určitě to je dobře..u nás v porodce nemusíš mít svojí košili, ani na porod, ani pokoj..já bych si s tím maliníkem taky nelámala hlavu, spíš si myslím, že to je pro dobrý pocit maminy..😉

mandragora10
25. bře 2010

Tak ja plinky do porodnice ani neberu, na prvni 4 dny je tam pry dostaneme, tak kdybych tam nahodou byla dyl, pritel je donese. Zupan si beru, doma ho vubec nepouzivam, tak konecne ho trochu provetram. Kosile mam svoje dve, takove osklive stare, aby mi nebylo lito, kdyby se znicily.
Malinik piju uz asi dva tydny, zadne zmeny na sobe nepozoruju, ale na rozdil od jinych bylinkovych casu je docela chutny, takze si rikam, ze jsem treba neco udelala pro snazsi porod 😉

janinka22
25. bře 2010

eri,jasně,to chápu,být ve svým oblečení je rozhodně příjemnější,i pro mě by bylo,ale říkala jsem si,že radši budu bez starostí,oni to prádlo pravidelně mění,hned když se ušpiníš a nemusíš nic prát apod. Já taky koupím pro novorozence ten balík kde je 108 ks a sebou plánuju vzít tak těch 40 asi,uvidím jak to budu dávat do tašky,mohla bych jich vzít míň a manža by pak mohl taky další kdyžtak dovézt,ať není ta taška tak velká 😀

máš pravdu jako,my si to všecko vytrpíme a chlapy budou jen slavit,není to moc fér! 😎 ale co naděláš no

to je divný mít vlastní košili na porod ne? O tom jsem ještě neslyšela.. Renys to ti řekli u vás v porodnici??

renys
25. bře 2010

Jani, jojo, nevim, jestli tim nemocnice šetří, nebo je to pro lepší pocit maminek 😒 ...já si koupila 3 kojo košile, jedna je taková kratší, tak tu si asi vezmu, je tmavě růžová 😅 ...Holky a kolik berete balení vložek? Já dvoje, ale dle sdělení na kurzíku by tam měly být k dispozici v dostatečnym množství, plenky taktéž. Holky, já si i radši koupila chrániče bradavek na kojo a i do podrpdy ty větrací košíčky...nemáte je taky někdo? Když jsem zkoušela nasadit ty na to kojo, to bylo docela dílko 😀 ...snad nebudou potřeba...

eriska
25. bře 2010

man, to se máte, že vám je v porodce poskytnou..holt každá nemocnice to má jinak,co?

jani, svoje, je svoje..ale uvidíme, třeba ji ani nevytáhnu..a ty čtyři dny utečou určo moc rychle, takže se ani nevzpamatujeme a budeme doma🙂

reny, a kde budeš rodit, jestli se můžu zeptat? já na kurz nechodila, ale na papíru, co jsem dostala z naší porodnice píšou, že jejich poporodní vložky budou k dispozici pořád, ale radši s sebou mám 30 kusů poporodních vložek a 20 kusů normálních vložek..zbytek, jako s plínkami, doveze v případě potřeby přítel..jinak chrániče bradavek nemám a větrací košíčky taky nee..jen jsem si koupila kloboučky na kojení

renys
25. bře 2010

Erisko, rodit budu v Plzni na Lochotíně, je to tam krásný, novoučký a útulný, ty porodní pokoje vůbec nevypadají jako porodní sály, ale jelikož tam mají každou chvíli narváno, tak mam strach, že na odd. šestinedělí tam sestry lítají jak hadr na holi, nestíhají 😒 ...

eriska
25. bře 2010

plzeň, tak tímhle směrem tady z naší diskuze asi nikdo není🙂 proto je pro nás košile na porodním sále novinkou..neboj, mimčo budeš mít u sebe a sestry nebudeš potřebovat😉

evuss
25. bře 2010

Ahojky holky, teda vy jste se činili ani to nebudu dočítat, snad sechytnu 🙂
Zdravíme s prckem novou členku, ahoj Renys.
Jinak my byli včera na monitoru a zrovna tam byla i moje dr. tak udělala UTZ, no nestačili jsme se divit. Kromě toho, že se náš paličáček zase ukázal ve svým světle, kdy měl ručičky před obličejem a prostě se rozhodlo, že bude opravdový překvápko A z toho co bylo vidět dr. usoudila, že vypadá trochu jak bart simson 😀, taky nám dr. řekla, že nejsme nijak velcí. Při produ prý víc jak 3kg mít nebudem, taky dobře 🙂 Ale hlavně jsme hlavou nahoru, máme málo plodové vody, tak to otečení jde stuha, ale jsme furt hodně vysoko, tak snad ještě zvládnem se otočit. Na porod to prý opravdu nevypadá. Takže jím hroznový cukr, mám chodit po čtyřech, chodit bosá a hladit bříško ve směru otočení ateď mi ještě kamoška řikala, že zabírá dělat kočičí hřbety, tak to by v tom byl čert. Prostě se to naše mimčo rozhodlo napínat do poslední chvíle, ať už v ukázání tak otočení.

verisek
25. bře 2010

evuss: kamoska je v 37 a mimco nema pretocene hlavou dolu, je tam podelne, uz ji rekli, ze se nejspis neotoci, takze pujde na cisare, nechce o pretaceni miminka ani slyset, ma z toho strach a divnej pocit.. tak snad se ten tvuj jeste umoudri a pretoci..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru