Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
1. dub 2010

Dobre ranko, holky,

ta hlasim, ze jsme si vymenily cisla s Janinkou a Ivet, takze informace by se sem mely dostat vcas.
Ja dnes i vcera spala bez problemu, ale zacinam mit sny o miminkach, porodu atd., takze nervy asi trosku pracuji 🙂 Navic mam porad rymu, uz treti tyden...takze to je asi opravdu jarni pylova alergie...no snad vsechno rychle dokvete a bude lip.
Craw, moc se tesim na fotky a zpravy od Erisky, zase budeme trosku moudrejsi, co nas brzy ceka a jak zvlada peci o miminko.
Renys, drzim palecky, at je dneska vse v klidu a mimco prijde na svet az budete mit doma tatinka.

andrea110409
1. dub 2010

Holky, to je focený teď u nás v obýváku u zdi na samospoušť 🙂 Akorát sem se vrátila z pampelišek pro želvy 😎

crawler
1. dub 2010

jani: my máme 4 balíky - 1x 3-5kg a 3x 3-9kg nebo jak...já právě taky nevím, kolik jakých, tak to zatím nechám být a uvidím podle toho jakýho bude mít macíka 🙂

man: manža je taky alergik a už taky začal kýchat, smrkat a až toho bude kvést víc, tak se přidají nateklé oči...Pomáhá mu na to Livostin - je volně k prodeji...

andy: tak to je v Tobě skrytý nějaký umělecký talent!!!🙂 super... jak to říct...kompozice? 😅 Fakt se ti to moc povedlo - to by stálo za to vyvolat ve větším formátu a nechat zarámovat, ne?🙂

janinka22
1. dub 2010

man, tak jsme na tom podobně,mě už taky trápí rýma zhruba 3 týdny,ne-li už 4... jo a taky jsem začla nějak pokašlávat, myslím že je to taky díky alergii.. no v úterý jdu konečně na alergologii, tak jsem zvědavá co mi tam dr. řekne a jestli mi vůbec něco na to dá - nevím jestli se něco smí brát nebo ne.

andy,tak to jsi šikovná že se tak fotíš na samospoušť 🙂 taky bych to mohla zkusit..

janinka22
1. dub 2010

craw,díky,no já chci kupovat Pampersky v dvojbalení.. tak koupím asi zatím jedno dvojbalení těch mini a jedno dvojbalení těch o číslo větších.. však stejně pak budem muset dokupovat dál a dál, tak snad zas budou nějaký dobrý akce 😎

andrea110409
1. dub 2010

craw: no musím se podívat jaké to má rozlišení a uvidíme.......občas se nějaká fotka povede a tuhle budu mít asi ráda 😉 No až nebudu vědět co na mateřské tak si pořídím pořádnej foťák a budu se tím přiživovat 😎

andrea110409
1. dub 2010

jani: s plínkama taky váhám, jsme rozhodnutá pro látkové, ale jestli ze začátku nebudeme schopni tak nepohrdnu ani papírovýma. Bohužel tím, ale odpadá nějaká zásoba a budem asi kupovat dle potřeby.

crawler
1. dub 2010

jani: taky spoléhám na akce🙂 teď tady u nás v qantu měli Happy a 1ks vyšel na 2,30kč nebo tak nějak - prostě super...já mám nakoupený 2 balíky pampersek a 2 balíky těch Happy...

andy: a čím přesně by se chtěla přiživovat? že bys fotila na živnostňák třeba svatby apod...? taková pořádná zrcadlovka stojí taky pořádný prachy viď?

renys
1. dub 2010

Jani, my máme 3 balíky Pampersky - new baby - 3-6 kg, a pak jedno balení Babylove - newborn - 2-5 kg a říkala mi kámoška, že si mam ještě dokoupit tyhle maličký, aby mu nohavičkou nic neproteklo..

renys
1. dub 2010

Tak já pádim na kontrolu. Papa

crawler
1. dub 2010

renys: tak ať vše dopadne ok🙂)! pak se ozvi🙂

janinka22
1. dub 2010

reny,aha,takže tak 4 balíky těch nejmenších asi viď..? Ach jo teda,tak nevím.. ono záleží jak bude prcek taky velkej,takže to těžko odhadovat že. Větší velikostí nic nezkazím,do té doroste a menší se dá kdyžtak pak nakoupit že jo

andrea110409
1. dub 2010

crawler: ono já toho mám rozpracováno v hlavě víc, ale nějak jsem ještě nedošla ke konečnému závěru. Jsem vodnář a ty lítaj od jednoho k druhému 🙂 Zrcadlovky jsou drahé,ale o některých by se dalo uvažovat a hlavně né vždy je to o špičkové kvalitě foťáku. Momentálně mám 8 megapixlový Olympus s 18 násobným zoomem a když to s ním člověk umí tak fotky vypadají hooodně dobře.

crawler
1. dub 2010

andy: závidím odvahu něco rozjet!....já osobně mám skolony, že bych si nevěřila a tím pádem by to asi nemělo moc šancí na úspěch...ale je to super...! teď jsem teda četla, jak se rozjela ta cestovka pro plyšáky...to mi hlava nebere...když by na mě manža vyrukoval s takovým nápadem, tak bych si myslela, že se zbláznil a přitom se zdá, že se z toho rozjíždí byznys...nechápu, páč vidím mnohem potřebnějš místa, kam dát peníze...:-/

miselaniki
1. dub 2010

Ahoj holky,
reny: ať kontrola dobře dopadne
craw: tak se těším na info od eričky
janinko: já mám koupený 1 balík těch nejmenších do porodky a pak mám 2 ( 3-6 kg) a 3 (4-9 kg)
man: rýmu nezávidím to tedy musí být otrava

Holky taky už jsem se chtěla zeptat na katy, že tady už chvilku nebyla, tak uvidíme jestli nerodí. V Brně bylo ráno -2C tak šla ráno se psem v zimní bundě, ale už svítí sluníčko. Jdu dnes ke kadeřnici dobarvit a ostříhat aby mi to vydrželo aspoň 2-3 měsíce až pak budu moct na chvilku od malého. Manžel má rýmu a škrábe ho v krku tak si říkám ať malý ještě vydrží v bříšku než se doléčí aby mohl s námi.

crawler
1. dub 2010

jani: tak tak---do větších se vždy doroste - já se právě bála nakoupit víc balíků těch malých, aby ho třeba nějak neškrtily a tak...prostě až podle toho, jak si to ozkoušíme...

crawler
1. dub 2010

mis: ahojky🙂, já se chystám ke kadeřníkovi až v 6ned., abych se dala trochu dokupy a udělala si radost..🙂

andrea110409
1. dub 2010

mis,craw: kadeřníka jsem absolvovala minulý týden a jsem tomu ráda...přece jen to pro mne pro příští dny asi nebude prioritou 😎 Holky holky už se to blíží ...........dneska manžel dostal instrukce kde má co nakupený a jaké hromádky má kdy vzít.....tak jsem na to zvědavá jak se mu to zdaří 😉

verisek
1. dub 2010

dobre rano, ja ted vstavam 😅
konecne jsem se poradne vyspala.. 🙂
reny: na paleni zahy zkus suseny svestky
uz se moc tesim na zpravy a fotky od eri
jinak co se tyce plinek ja mam 2 baliky pampers 1 a 2 baliky pampers 2, nevim jak dlouho vyuzijem ty nejmensi..
my jdem dneska se znamyma na zeleny pivo, ja teda jen ochutnam, za prve pivo nepiju a za druhe po tech strevnich potizich nechci nic riskovat
takze dneska na obed bude jen kureci maso a ryze, no apon uz nebudu tloustnout 🙂
ja jdu na monitor v utery tak jsem zvedava, vubec se v tech cislech nevyznam..

crawler
1. dub 2010

andy: no já pořád nemám tašku dobalenou 😅 , ale manžovi jsem tady už připravila balíček s oblečky pro mimíse na odjezd z porodky🙂jinak taky pořád kontrolujete stav baterie na mobilu a kolik benzínu máte v nádrži? my to máme do porodky 50km, tak přeci jenom musíme mít nějakou tu rezervu🙂 a co se týče baterií v mobilech, tak oboum nám už dodělávají...stačí jeden delší hovor a mobil klekne 😨 tak doufám, že ne zrovna v nějakou nevhodnou chvíli 🤐

andrea110409
1. dub 2010

craw: jééé tak to jsi mě docela pobavila, ani jedno nesleduju. Za jedno mobil dobíjím tak nějak normál a benzínu máme v nádrži pořád dost protože manžel jezdí do práce autem a tak to má pod palcem 😉 Ale my to máme do porodnice jen 15 km spíš se bojím aby jsme někde nechytli zácpu a nebo bouračku. Od nás se jede do porodnice takovýma serpentýnama a tam by to byl průšvih 😎

mandragora10
1. dub 2010

Andy, moc pekna fotecka, jsi sikulka.
Plinky teda zatim nakoupene moc nemam....mam jen 2 baleni tech uplne nejmensich Newborn....koupim teda jeste jedno baleni te dalsi velikosti...mame maly bytecek, skoro zadne ulozne prostory, takze nevim, kam bych to dala. No nastesti bydlime kousek od Tesca, co ma otevreno 24 hodin denne, takze v pripade potreby proste pritel vyrazi na nakupy.
Craw, mobil taky furt kontroluju, nabijecka je jedna z mala veci, kterou planuju dat do tasky az nez se pojede a porad na to myslim, abychom ji nezapomneli 🙂 Jinak nez odejdu z bytu, vzdy tak trikrat dokola kontroluju tasku, jestli mam u sebe prukazku a mobil 🙂
Ja mam dneska nejakou lenivou naladu, jeste jsem porad v pyzamu, nejak me boli hlava....a to jsem planovala, jak uklidim cely byt, protoze zitra maji prijet na navstevu nasi...ach jo, budu se muset premoct. Ale ten hnizdici syndrom...ktery ma avizovat prichod porodu, u sebe vubec nepozoruju, tak bud je porod jeste daleko nebo proste nejsem hnizdici typ.
🙂

andrea110409
1. dub 2010

man: tak o lenoře mi něco povídej, včera jsme se vymlouvala na to že je ošklivo, dneska je hezky a nejsem na tom líp 🙂 Musim, ale došít ještě ten polštářek a dát pak prát poslední várku prádla pro prďolku. Přišel nám košík a tak chci vyprat povlečeníčko co k němu bylo.
Možná je to tím, že už sem tak dlouho doma a člověk se tak nějak rozleží nebo co.

andrea110409
1. dub 2010

Holky tak sem si teď četla o té vyrážce co mám a vypadá to na těhotenskou kopřivku a moc se s tím teda dělat nedá. Tak to budem muset nějak přetrpět a uvidíme. tři dny jsem si myslela, že je to důsledek toho mého atopicku a tak jsem na to zkusila tu mast co mám v jednodekádní kůře tj. 3 dny. Nebylo to, ale nic moc a tka na to kašlu a do porodu to už nějak doklepeme. zkusím to jen promazávat tím podpůrným olejovým programem. Stejně jsem z toho používání té masti, která měla lehký nádech kortikoidů ale měla byla nervozní a ještě asi budu i po porodu. Na druhou stranu si, ale řikám, že jsou ženské co v těhu kouří a taky se jim rodí zdravé děti a tak se snažím nenervovat.

verisek
1. dub 2010

andy: ja mam ted taky citlivejsi pokozku, treba po holeni mi naskacou pupinky, to driv nebylo.. te masticky bych se nebala, mimco uz je hotove a je chraneno placentou.. ja do sebe taky lupla paralen jak mi bylo spatne.. to bychom nesmely nic..
rostou vam jeste briska v tom poslednim mesici? nekdo rika, ze uz mu nerostlo a spis zaclo klesat a ze uz ani nepribral..
ale co jsem cetla tak mimis jeste nabira, 20 deka tydne 🙂

andrea110409
1. dub 2010

ver: díky za uklidnění, ono sem tu léčbu praktikovala i dřív, ale pod vedením kožní tak doufám, že byla rozumná 😅
Bříško mi snad ani moc neroste,a le u mě je to jiné jak mám tu dietu a ani neklesá, já to teda nepoznám, ale zkušené maminy mi řikaly že je ještě vysoko. Já ale tím jak budu mít ten porod případně vyvolávaný tak je to asi stejně šumák. Jen mě štve, že přitom vyvolávání tam strávím v té porodnici asi mnohem víc času než normálně 😎

bari1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andrea110409
1. dub 2010

bari: já osobně byla na jednom předporodním kurzu kde se mluvilo podrobně o průběhu porodu ....upřímně podle toho co jsme si tu s holkama na to téma řikaly tak to každá porodnice řiká jinak. Je, ale dobré to slyšet aspoň má člověk pocit, že má v hlavě pořádek a ví co bude. Co se týká další péče o mimino tak hodně spoléhám na porodnici, která u nás funguje skvěle a všechno řeknou v reálu.

miselaniki
1. dub 2010

bari: já jsem byla na předporodním kurzu ( i na kurzu kojení a na kurzu péče o novorozence), celkem pečlivě jsem vybírala a byla jsem opravdu moc spokojená. Na tom předporodním byl se mnou i manžel a kromě terorie, jsme si zkoušeli i úlevové polohy a dýchání, což mi přijde užitečné. Film o porodu nám pouštěli, tak není to jako se dívat na komedii, ale pro mně je lepší vědět "do čeho lezu".-). S manželem jsme se byli i podívat v porodnici a to bylo hlavně důležité hlavně pro něho - ví kam mně má dovézt, jak dlouho tam může parkovat a jak to vypadá na porodním sále, vůbec si to nedokázal představit. Takže mně kurz určitě pomohl.

andrea110409
1. dub 2010

Tak už sem konečně došila to povlečení a už je v pračce na preventivní vyprání 🙂
Teď jdu dělat něco k obědu, ale vidím to na vaječnou omeletu 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru