Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
12. lis 2009

ahojky holčinky🙂

je to morda dočíst takových stran🙂

štrúdl i oběd se povedl a teď už odpočinek 😉

k těm chůvičkám - já si půjčím od sestry...a přemýšlely jste i o zvlhčovači vzduchu? sestra si ho musela pořídit kvůli malýmu a já když tam vždy přišla, tak to byla paráda, jak se mi úúúžasně dýchalo - mám totiž s dechem problémy...

co se týče nehtíků, jak tady řešíte, tak já mám jen ty vlastní a nalakuju je jen máálokdy...Ale víte, že k porodu je nesmíte mít nalakovaný - natož umělý...takže si myslím, že poškrábání mimíska alespoň v porodnici nehrozí 😀DD

janinka22
12. lis 2009

katy,fakt až tak pozdě se ti bříško vyvalilo jo? No u každýho je to jinak,ono se to srovnávat moc nedá.. áá tak to jsou další užitečné zprávy s tou mateřskou..
craw,prosím tě proč jako nemůžu do porodnice s nalakovanýma nebo gelovýma nehtama? To teda nechápu..já přeci nebudu nikoho operovat 😀 nevím no,se na to poptám,ale přijde mi to divný

crawler
12. lis 2009

janinka: protože se na prsty dávají nějaký čidla - monitor něčeho - četla jsem to už mnohokrát tady na koníkovi 😉 a i ve své chytré těhu knížce - psali tam, že rodička musí mít čisté (nenalakované) a ostříhané nehtíky ;-D ten lak nebo gel by zřejmě rušil "signál" něbo tak něco 😉

mandragora10
12. lis 2009

Katy, super, diky moc za informace, ja jsem mela za to, ze se nam narok na dovolenou na 2010 krati o cas, co budeme na rodicovske, tak toto je pozitivni zprava 🙂

janinka22
12. lis 2009

craw,aha,no tak to jsi mě teda moc nepotěšila,že je budu muset dát dolů 😢 ach jo teda 😝

janinka22
12. lis 2009

tak jsem se trošku uklidnila na jiných diskuzích na netu...holky tam píší,že u porodu gelovky měli...takže záleží na porodnici..zeptám se u nás a uvidím,ale podle mě je to blbost určovat takový podmínky teda 😔

eriska
12. lis 2009

holky, tak jsek tu..buchta odevzdana, obidek taky..uz se nam rysuju sadrokartony v loznici..tak super🙂
jani, ja znam spoustu mamin, co ty nehtiky meli pred, pri i po porodu a problem nebyl..urco bude nejlepsi, kdyz se zeptas v porodnici a tam ti reknou..ja si nenecham, protoze sice s nimi delam vsechno, ale cit v nich nemam...a jak jsem tak zkousela zapinat ty male knoflicky a patentky, tak nijak rychle nebylo..ale to delam spis pro svuj pocit, aby mimco nedrzovala svou pomalosti

andrea110409
12. lis 2009

Ahoj holky, teda nestíhám číst 🙂
mandragora: Jane Salome má moje kamarádka a je s ním spokojená, ale ani já nechci mít černý kočárek přijde mi to zvláštní 😉
Všem přeju hodně štěstí a gratuluju k výborným výsledkům testů 🙂
Mě dneska nějak neni dobře, buď mě zlobí záda a nebo se mi vrátily nevolnosti. Vůbec si nechci připouštět, že by to mohlo být něco jiného.

katy007
12. lis 2009

Tak jsem holky hodila pár fotek do alba 🙂

Jaji: však porovnej mé bříškko ještě před týdnem bylo stejné jako v 13 tt a teď ... 😀

crawler
12. lis 2009

ahojky: )

janinko: nechci mystifikovat - možná jsem to třeba blbě pochopila a týká se to jenom císaře nebo epiduralu nebo já nevím, ale fakt jsem to četla na více místech...Tak se určo poptej, za to nic nedáš ;-D Já jsem nad tím nijak dalece nedumala, páč gelovky nenosím, tak jsem si říkala, že to nebudu řešit, ale představovala jsem si to jako takovýho toho krokodýlka, kterýho ti nasaděj na prst...

andy: tak šup do postele a odpočívej 🙂)

katy: paráda - těhulčení už nezapřeš🙂 - moc ti to sluší ;-D jsi mě dohnala🙂

janinka22
13. lis 2009

hezké páteční ráno 🙂 katy,už máš teda pěkné bříško! To jsem zvědavá jak za tři týdny budu vypadat já 😎
já jsem v noci nějak pokašlávala,tak doufám,že z toho nic nebude...udělám si čajíka s medem,snad to bude v pohodě,nerada bych teda marodila 😒
ještě k těm nehtům-kámoška co je taky od nás,tak v naší porodnici už 2x rodila,tak se vlastně můžu zeptat jí,protože taky nosí gelovky! 🙂

katy007
13. lis 2009

Ahoj holky,
u nás začíná vykukovat sluníčko 🙂

andrea110409
13. lis 2009

Ahoj holky tak mě ani dneska není nic moc a to mě čeká jednání.

eriska
13. lis 2009

dobre ranko, holky,
jani, uvidis, zeptas se a kdyz si je budes moci nechat, tak proc ne..ja s nima sice malinky veci rychle zapinat neumim, tak si je nechavat nebudu, ale kazda jsme jina a kdyz to zvladas, tak proc je davat dolu,ze? navic, to muzes udelat vzdycky🙂

katy, to zavidim..tady vykukovalo, ale uz se mrska schovalo☹

an, udelej si nejaky cajik a treba bude lip..ja uz mam v sobe jeden proti migrene a zacina to byt snesitelnejsi

zuzi82
autor
13. lis 2009

Dobré ranko,
tak já se hlásím po kontrole. Vše je v pořádku. Krev z minulého týdne ke kombinovanému testu (NT) je taky v pořádku, takže mimi je zdravé. Doktor chválil i mojí váhu, že už pomaličku začínám přibírat. Dělal utz a mám také 3D fotečku s obličejíkem a je naprosto úžasná. Já dneska lítám tak 2 metry nad zemí. Možná i výš. Na té fotce už jsou krásně vidět očka, nos, pusa, brada a má tam u hlavičky i ručku s prstíkama. Fakt už to vypadá jako mimi. Je to bomba pocit mít už takovou jasnou fotku našeho miminka.
Jinak taky nějaké info co vás zajímá. Já za ni platila jen 50 Kč jako za každou jinou fotku. Omlouvám se za ty výlevy, ale už jsem mluvila s manžou, mamkou a ségrou a pořád bych to ještě chtěla někomu sdělovat. Tak vy mě snad pochopíte.

mandragora10
13. lis 2009

Ahoj holky,

Zuzi, gratuluji k dobrym vysledkum i krasne fotecce. Doufam, ze ji hodis do alba, abychom si ho mohli prohlednout. Uzivej si tu radost 🙂
V Praze dneska pocasi takove nijake, ale na vikend hlasi pekne, tak snad se predpoved vyplni. Jedeme na tyden do lazni na relaxacni pobyt....fitko, bazen, vyrivka, masaze, koupele....tak se uz strasne tesim. Jsem zvedava, co tady za ten tyden me nepritomnosti vsechno proberete 🙂
Jinak co delaji vase miminka v brisku? Uz citite pravidelne pohyby? Ja uz docela zretelne, zatim teda hodne nepravidelne, ale uz je to obcas citit i rukou, kdyz ji prilozim na brisko. Jinak je to spis takove simrani, jezdeni bublinkou uvnitr briska 🙂

zuzi82
autor
13. lis 2009

Díky Man,
nechápu, jak se vám podařilo sehnat tu Betynku speciál. Já už se dívala ve třech obchodech a nic a tchýně dnes taky sháněla a řekli jí, že už je vyprodaná. Tak ještě zaúkoluji sestru v Praze.

miselaniki
13. lis 2009

Ahoj holky

V Brně takové pidi sluníčko vykukuje.
andreo: přeji aby bylo lépe
zuzi: gratuluji k výsledkům a tešíme se na fotečku, já jsem po kontrole ve 12tt s fotečkou obvolala všechny🙂)
man: relax týden závidím hned bych jela

Jo jinak já pohyby ještě moc necítím jenom fakt náznaky tak snad to brzy přijde. Doktor říkal do 20 tt ale jak čtu jsou tu některé které to cítí tak od 15tt.

zuzi82
autor
13. lis 2009

Misi, klid. Já pohyby zatím vůbec necítím. Dr. se mě dneska ptal, ale říkal, že to nevadí, že do dvou týdnu to určo bude.
Jinak taky závidím týden v lázních ☹

katy007
13. lis 2009

Tak u nás pořád sluníčko.
Zuzi: moc gratuluji a taky se těším na fotku v albíčku 🙂

Já pohyby cíím (zrovna i teď) 🙂 a včera jsem poprvé pocítila i když jsme měla ruku na bříšku 🙂

miselaniki
13. lis 2009

Zuzi tak napiš jestli si sehnala ten speciál, v Brně ještě byl klidně bych ti ho když tak poslala.

zuzi82
autor
13. lis 2009

Díky Misi. Dám večer vědět. To bys byla zlatá.

janinka22
13. lis 2009

zuzi,tak to je super,gratuluju k úspěšné kontrole a 3D fotečce 🙂
man,jéé ty se máš,taky bych si hned na takový pobyt zajela!! Tak si to tam hezky užij,odpočiň si a pořádně relaxuj 😉

katy007
13. lis 2009

Misi: ty máš jack russel teriéra?

Holky co je v é Betynce tak spešl, že ji všichni sháníte?

mandragora10
13. lis 2009

Katy,

nazvali to "nakupni bible rodicu". Doporuceni detske vybavicky, rady jak vybrat kocarek, postylku, hracky, sedatka, veci na koupani, kosmetiku, plinky, prebalovaci pulty, mlicka, prikrmy, nositka, zdilicky atd.
Docela zajimave....ulehci to praci, nez vse studovat na Internetu.

miselaniki
13. lis 2009

Ano katy máme roční fenečku Niki.

katy007
13. lis 2009

tak to se možná zkusím po ní podívat, jedu zítra do Prahy a tak ať je co číst ve vlaku 😅

Misi: a je hodně temperamentní a divoká? uvažujeme o koupi na jaře 🙂

janinka22
13. lis 2009

já se dneska taky zkusím podívat jestli betynku ten speciál budou mít,jak pojedem nakupovat..
dneska mi ten den v práci dost utekl holky,jsem balila hooodně obálek s jednou takovou nabídkou..a tak za dvě hodinky zhruba snad vypadnu z práce 🙂 akorát jsem dnes zase hřešila,dala jsem si k obědu mekáče 😅 se divím,že mi ani není zle.. ale jsem ráda. No a dneska mám zase větší bříško..nejvíc mě štve,že musím obměnit totálně šatník,protože jsem normálně zvyklá nosit samí uplý a krátký věci..a teď se to nehodí a taky mi to začíná už i vadit,no a navíc když už začíná lézt bříško,že...

miselaniki
13. lis 2009

Katy je to opravdu temperamentní pes a vyžaduje hodně venčení, dlouhé vycházky. Takže žádný lenoch je s ním ale strašná prdel, říkáme jí tryskomyš protože se fakt ani na chvilku nezastaví🙂).
Na jaře - jako před tím než porodíš?
Omlouvám se holky, že tady píšeme o psech, doufám, že to nevadí.

Jinak jsem se chtěla zeptat máte už vybranou autosedačku?

crawler
13. lis 2009

hezké odpolko holky.-D

Tak včera jsem si koupila deník a už jsem dnes začala spisovat těhulčin deníček ;-D Pak si vytisknu fotečky a budu lepit - juchů - je to blbost, ale moc mě to baví 😀DD

pohyby: já poslední 4 dny ho cítím každý většinou večer - třeba sedím u noťasu a cítím, jak se mi tam převaluje🙂, ale rukou na bříšku ještě necítím....Je to krásný pocit🙂 jsem zvědavá, jak se mi to bude líbit až bude udělovat řádné kopanečky🙂

eriska: dneska jsem se objednala do toho g-medu. Prvně jsem si psala své dr. jestli to nebude vadit, když mi napsala kontakt na jiného dr, ale že bych chtěla na 3D. Ona, že samozřejmě můžu jít i tam.Měli volno až 15.12.:-) Je to za strašně dlouho - já se toho našeho mimíska snad nedočkám 😢... Doufám, že aspoň bude vzhůru a budeme toho hodně vidět. Sestřička říkala, že to bude lepší než ve 20.tt, páč že toho uvidíme o dost víc (to budu už 22tt). Tak se moc těšíme. Ten 3D je zadarmo, jak jsi říkala. Chtěla jsem se tě zeptat, zda máte z g-medu nějaku tu fotečku - sestřička mi říkala, že stojí 250kč - to je ten stejný formát jako u té klasické 2D? Chtěli bychom z toho 22.tt mít DVD - to je za 600kč, ale ještě se poptám, jak to vypadá a zda to stojí za to mít to DVD...No, kdyby nám mimísek spal, tak si nechám udělat jen foto...😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru