Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
6. srp 2010

Čauky holky, tak jsem absolvovala test na cukrovku. Teda už mám i lepší zážitky, ale nebylo to vůbec tak zlý, jak všichni říkaj. Dalo se to vydržet. Výsledky budou v pondělí, ale tu první hodnotu před vypitím toho sajrajtu jsem prej měla naprosto v pohodě 5,2.

ivet6
6. srp 2010

@janinka22 my to máme taky tak, posledních asi 14 dní, a teď je to už každý den.... 😒 Nejdřív sem si myslela taky, že chudáček bříško, ale mám pocit, že kdyby to bylo bříško, tak snad řve i u chování za chuze a i u koupání - a u toho neřve. Pak todle skončí a začne opět řev, kdy se vzpírá, vřeští, jak kdybych to týrala, potí se u toho, takže pak ještě převlíkačka.....a takle už frčí od 4 od rána nějakou dobu po každým kojení s tím, že večer to vyhrotí do úplnýho maxima a to už jako padám na hubu... 😖 😖 😖 - nepomáhá chování, dudlík ...nic! Maximálně občas ten úvazek 😝 ufff...
...takže u nás to vypadá až do pozdního večera než přítel přijde z práce tak, že co mi upadne od ruky, to tam prostě zůstane ☹

zuzi82
autor
6. srp 2010

Ahojky,
tak my máme za sebou první očkování. Matěj samozřejmě brečel, ale jak jsem ho vzala do náruče, tak se utišil a bylo. šli jsme pěšky, máme to 4 km, takže už mám dnes za sebou osmi kilometrovou procházku. Když jsme přišli domů, tak začalo pršet a teď leje jak z konve. Matěj cestou od doktorky usnul a už spí dvě a čtvrt hodiny. To je teda velký uspěch. No nebylo by špatné, kdyby po tom očkování byl jen více spavý, ale jinak reakce žádná. 😅
Už začínám přemýšlet o tom, že ty bolesti v pánevní oblasti mám z nadváhy. Pořád mám těch sedm kilo nahoře a ani před těhu jsem nebyla hubeňour, tak je to asi na moje tělo moc. Ale už jsem se začala trochu víc hýbat a taky už čtvrtý den jím dělenou stravu a pětkrát denně malé porce. A poslední jídlo nejpozději v šest. Včera jsem měla o půl kila víc než, jak jsem začla, ale dneska už jsem zpět na původní váze, tak třeba to už půjde dolů. 😉

soniq
6. srp 2010

Ahoj holky.....tak vidím, že nejsu jediná, malej mi od včerejška brečí, není to vkjuse ale když ho položím tak brečí a brečí a potí se taky u toho takže síla....uspí ho když se chová ale v noci to je v poho...Jsem si na to řvaní přestala zvykat a ted zase, ale asi vím z čeho to má...kupujumu mu mlíko od Hipp s probiotikama a ted neměli tak jsem musela akutně koupit jen Bio od Hipp a když jsem si říkala že ho zkusím dát do vany a vykoupat ho protože byl hodně spocenej tak jsem si všimla jak tam ležel že má zase hodně nafouknutý bříško...takže to bude asi tím mlíkem...asi na tom něco bude že tam jsou obsaženy probiotika...teplotku nemá, napapanej a napitej je, přebalenej taky...dásničky nějak opuchlý nemá...Za chvíli si jdu pro objednaný mlíka tak doufám, že zítra už to bude lepší. Přeji pevný nervy s miminkama, že nám ale dávaj někdy dost zabrat, co ? 🙂

jasekd
6. srp 2010

@eriska Kazivost se nededi, spis postaveni zubu a ruzne ortodonticke vady, obecne mlecne zuby jsou na kaz nachylnejsi (horsi hygiena, sladka piti, hodne velka dutina nervu, proto i castejsi komplikace kazu...), musi se topeclive hlidat a co nejvic se snazit pak cistit a kdyztak co nejdriv spravit.
@crawler ja si z toho nic nedelam, kojila jsem plne mesic a pak s dokrmem, malymu je pres 4 mesice, takze myslim, ze mel dost, i kdybych ted skoncila uplne.

evejka
7. srp 2010

Ahoj holky,my jsme taky druhý den neklidný a blahořečím Craw za tip na knížku Nejšťastnější miminko v okolí...jakmile Haňule začne vřeštět,udělám pevný zavinutí,kolíbám jí,kdy ona je v poloze na boku,k tomu jí hlasitě syčím šššš a dám dumlat dudlíka...do 2 minut je ťuhýk...kéž bych to věděla od začátku těhu,ušetřila bych si tolik nervů.Když nezabere do spánku,aspoň se krásně uklidní a já jí můžu pak nakojit a uložit.Ťukám na dřevo,ale zatím to funguje...tak to zkuste. 😉 Jinak já mám taky 6 kg pořád nahoře,nic moc nepomáhá a to jsem opravdu ve stravě ukázněná,ale po tom císaři se bojím cvičit,takže teď čekám na pořádný počásko a svižný prochajdy s kočárem.Jo jinak se musím pochlubit, v září jedeme do penzionu v Krkonoších na dovču.Jmenuje se to Dům Alois, je to v Černém Dole a jsou přímo vybaveni pro děti od kojence po starší..jednání s paní majitelkou bylo skvělý,máme zajištěnou postýlku,vaničku,přebalovák,dokonce i dva pokoje,abychom měli s taťkou taky čas pro sebe a za přiměřenou cenu...300 Kč za den...no tak snad budeme zdraví...už se moc těším🙂

ivet6
7. srp 2010

Ahoj holky,

už jste některá vyplňovala formuláře na přiznání rodičáku? Chápu správně, že ten fialovej formulář mi musí potvrdit na sociálce, se kterým pak žádám o rodičák na úřadě práce, tam kde se žádalo o porodné? 😝

A není někde na netu kalkulačka, která mi spočítá, kdy mi končí mateřská? Nebo si těch 26 týdnů musím odpočítat sama? 😖

To je porooood todle... 😠 😠 😠

ivet6
7. srp 2010

ps: a od kdy má chodit na účet ta vyšší mateřská? Nebo kdy se má doplatit ten rozdíl, než schválili tu vyšší verzi?

baterka
8. srp 2010

čau holky!!!
jsem na chvíli zas online, zkusím vás dočíst, ale moc nadějně to nevidím, byla jsem pryč měsíc!
Tak copak je nového? Mimina nám pěkně rostou, co?
Marek je pořád zlatíčko, v tomhle se nic nezměnilo 😎 , jen už je na ruce dost těžký 😀

@ivet6 mě dorazila vyšší mateřská teď - tj za červenec! Hurá!!! Rozdíl je víc jak tři a půl tiscíce, takže je to fakt znát

eriska
8. srp 2010

ivet6, mně taky dorazila teď vyšší mateřská a je znát..je to super..může se koupit skříňka do koupelny..já o rodičák byla žádat v pátek, přítel to byl zařizovat v porodce a když nesl na sociálku rodný list tomíka, tak mu tam ten fialový papír potvrdili..já chci tu tříletou a aby mi to navazovalo, tak na sociálce řekli, že máme přijít žádat konec července, začátek srpna..a tomík se narodil 30.3., takže cca 4 měsíce po..

janinka22
8. srp 2010

Ahoj holky,

platí ten zítřejší sraz pro brňandy - na přehradě u přístaviště v 11 hod.?? Já se radši ptám,abych tam třeba nedojela a pak nechodila kolem přehrady sama 😀 tak pište někdo!!

jasekd
8. srp 2010

@eriska Ahoj, ty a Craw, nejste od Chrudimi? Jak to u vas vypada? Tady v Jablonci pohoda, ale co se deje za Libercem, to je katastrofa, tak jsem si vzpomnela na vas tedka... Vcera jsme byli u kamaradu, holka ma cast rodiny v Raspenave a druhou ve Frydlante a jsou uplne v haji, evakuovany, baraky pod vodou, strasny. Tak doufam, ze u vas to neni tak zle, jestli jste odtamtud.

janinka22
8. srp 2010

holky,taky jsem se chtěla zeptat jak na tom jste,jestli vás někoho zasáhly povodně?? Doufám, že ne..
tak snad to taky nejpřijde k nám. No jestli zítra bude pršet,tak z toho srazu stejně nic nebude..

miselaniki
8. srp 2010

ahoj holky,
@janinka22 - jani já ti ráno ještě napíšu jak na tom budu, já jsem se totiž včera vzbudila se zatvrdlinou v prsu a na druhém jsem měla červený flek. bolelo to šíleně. Tak zatrvdlinu jsem rozmasírovala a malý to vysál, na ten flek si dávám obklady z tvarohu, naštěstí nemám teplotu, ale jsem jak zmlácený pes. Tak uvidím jak mi bude ráno. Moc se omlouvám, ale toto jsem fakt nepředpokládala.

eriska
8. srp 2010

ahojky,
holky, díky za starost, u nás nic, šlo to všechno kolem..ale jak craw netuším, přes slatiňany to šlo..písnu ji sms..ikdyž naši říkali, že ti odnesli spíš pole...ale co zuzi?ty minule chodili v holinách

miselaniky, misi, můžu doporučit gel z aloe vera, mně pomohl na červený flek i na zatvrdliny

zuzi82
autor
8. srp 2010

@eriska Ahojky, u nás je pohoda. Sem deště vůbec nedošli a celý víkend krásně svítí sluníčko. Dnes jen přes den trochu popršelo a teď už je zase jasno. 😉

verisek
8. srp 2010

ahoj holky,
pisu ohlednne zitrjsiho sraziku, jelikoz nevim jestli dorazim
udelalo se mi na ruce neco, jako kdyz mate znaminko, takovou tu pihu a zvetsi se vam a divne nafoukne, vubec nevim co to, ale radsi si s tim zitra zajdu, pokud me doktor veme 😒

janinka22
9. srp 2010

Jéé holkytak dorazí vůbec někdo?? Pro mě by to byla zbytečná cesta z Ivančic do Brna... obzvlášť na přehradu.. 😒
tak aspoň ty mis se ještě ozvi..nebo ostatní

miselaniki
9. srp 2010

ahoj jani,
my už se chystáme, určitě přijedeme🙂
@eriska @zuzi82 - jsem ráda, že jste v pořádku, já se na to nemůžu dívat ani v tv je to hrozné.

eriska
9. srp 2010

dobré ranko,
brňandy, užijte si srázek a můžete společně zkusit popřemýšlet, kde by mohl být srázek všech, co by chtěli..my se hlásíme, autí máme v provozu, tak není problém někam dojet..a vzali bychom craw..

janinka22, co ty zoubky? já už mám taky pocit, že s nima začneme každou chvílí bojovat, tomík má průjem, je nevrlý, do pusy nacpe cokoliv, co má po ruce a když jsem koukala do pusiny, tak ty horní dásně jsou takový naběhlý..

no a my dneska jdeme k dr. na druhou hexu a na synflorix..tak jsem zvědavá, jak to zvládne

jo, mandragora10, man, co svatbička? jak sis to užila? a co to kojení? těším se fotečky

janinka22
9. srp 2010

@eriska já ti nevím,sice byl od středy do včera Adámek fakt protiva,ale asi od soboty do pusy už tolik nic nestrká..zeptám se ještě dr.,jak to vidí,jdeme tam zítra,ona snad pozná jestli to jsou zuby nebo ne..ale radši bych byla,kdyby mu fakt ještě nenarostly-kvůli kojení,ať to vydrží do toho půl roku 🙂
díky,snad na sraz nedorazím jen já a mis 😎 no i kdyby,tak si to snad užijem i sami dvě 😉 jo a kouknu do mapy abysme nějaký ten společný srazík taky vymyslely 😉

@miselaniki těšíme se a doufám,že se ještě někdo přidá,abysme nevozily sami 🙂 Adámek mi ještě usnul (musela jsem s ním vstávat před půl sedmou),tak se teď aspoň v klidu chystám.. tak v půl desáté ho nakojím a v deset chci vyrazit,na přehradu jedu autem poprvé sama 😅 tak na to chci mít v klídku čas.. jo a dojdu teda k přístavišti jo? Snad tam ještě trefím,jsem tam nebyla ani nepamatuju..noo kdyžtak na sebe máme tel. čísla.. 😎

miselaniki
9. srp 2010

@eriska - no zkusíme něco vymyslet bylo by to fajn se vidět
@janinka22 -- jani určitě u přístaviště, parkoviště je hned u toho. Já uvidím jak mi to vyjde s kojením. My přijedeme šalinou.
No jinak malý slintá taky příšerně, pořád mu měním bryndáky🙂

soniq
9. srp 2010

Ahoj holky Brňandy....my se s Kubíkem omlouváme ale nebudeme mmoct přijet, jelikož domluvenej odvoz autem nám ráno padl a jelikož jsem v So jhela s malým do brna busem a viděla jsem jak to nezvládá tak to nechci riskovat, ono je to dost dlouho, do Brna jede bus 47 min a ještě než se dopravíme na přehradu tak to taky nějak trvá. Tak se moc omlouváme a mrzí mě to, snad příště. To se už nebudu na nnikoho spoléhat. Užijte si srazík, hlavně at vám nezačne pršet jelikož na Vyškovsku to vypadá bledě, je zataženo a tma.

eriska
9. srp 2010

miselaniky, janinka22, moc si srazík užijte, my si s craw vždycky taky užijeme, hlavně je super vidět kluky..už se těším, až budou větší..to bude více srandy..to bude super, když něco vymyslíte..chtělo by to místo mezi brnem a prahou..třeba nějakou chatku, penzion, aby bylo kde být..mně je celkem jedno, kde to bude, pokud to nebude na druhý straně republiky..jinak pro nás není problém ani praha ani brno, takže my se v tomhle s tomulkou podřídíme vám😉

janinka22
9. srp 2010

@soniq tak to je škoda ☹ verisek psala že asi taky nedorazí tak už asi zbývá jen evuss,že? No uvidíme ..

eriska
9. srp 2010

holky, info o craw, voda se jim vyhnula🙂

janinka22
9. srp 2010

@eriska to je dobře 🙂

eriska
9. srp 2010

tak já frčím, musím na poštu, na sociálku kvůli rodičáku a pak k doktorce..tomík ještě chrupká, tak ať a sebe něco hodím a namaluju se..

miselaniki
9. srp 2010

@eriska - tak to je fajn, že craw v pořádku
@janinka22 - no uvidíme co evuss, jsme mohli jít i do těch Lužánek.-))

soniq
9. srp 2010

taky mě to mrzí, jsem se těšila jak se uvidíme a pokecáme....však se můžeme kdykoliv jindy vidět, domluvíme se a já si to musím nějak zařídit. moc si to holky užijte 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru