Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
9. srp 2010

Ahoj holky @miselaniki @janinka 22 tak nevím jestli ještě nakouknete, ale my taky určitě dorazíme. Stejně jak Janinka doufám, že to najdu 🙂 Čísla na vás bohužel nemám, tak snad se najdem. Už se s Víky těšíme.

Jinak holky když jsem včera viděla tu hrůzu s vodou v televizi tak jsem hned přemítala kdo je z jaké části. Su ráda, že se to všem vyhlo.

mercedesse
9. srp 2010

Ahojky holky, tak u mě to bohužel vypadá na těhu cukrovku. Nějak jsem z toho hotová. ☹

soniq
9. srp 2010

@mercedesse Víš to jistě že ji máš? řekli ti podrobnosti? Neboj, to bude v poho, Dr ti poradi co máš jest a dělat a bude to ok.

mercedesse
9. srp 2010

No právě ta dieta mě děsí, nedokážu si představit, že si vážím jídlo. Výsledky po 1 hodnině jsem měla 10,1 a maximum je 8,8, takže asi jo. ☹ Nic jinýho zatím nevím.

soniq
9. srp 2010

@mercedesse to je až tak, že si to jídlo budeš muset vážit? To jsem nevěděla, jsem to nějak nestudovala když jsem ty výsledky měla v poho. Tak třeba to nebude tak zlé, jinak to budeš muset vydržet, pro mimčo cokoliv, ne?

mercedesse
9. srp 2010

Jasný, že pro mimčo cokoliv, ale docela mě to fakt sebralo. Nějak mám pocit, že už si to těhu neužiju a bude jen čekat, až se budu moc zase normálně najíst. Popravdě nevím jestli dokážu dodržet všechno do detailů. Mám z toho celkem strach, dřív, když jsem o tom nevěděla vůbec nic, tak mi to tak děsný taky nepřipadalo.

soniq
9. srp 2010

to chápu, že tě to sebralo, mě by to sebralo určo taky. Třeba to nebude mít dlouhé trvání a potom se budeš moct zase najest čeho budeš chtít. Však uvidíš co ti řekne Dr. zatím se zbytečně nestresuj, třeba to nebude tak hrozné. Pak hlavně napiš jak to bude probíhat, docela by mě to zajímalo co se bude vše dít když ti objevili tu cukrovklu těhu.

baterka
9. srp 2010

@mercedesse to zvládneš! Mrkni na net, co k tomu kde píšou a co to znamená v "omezení" stravy a určitě to nebude nic děsnýho. A hlavně se snaž uklidnit, mimčo bude v pohodě a Ty se aspoň nebudeš muset bát zbytečných kil navíc 🙂, to je dobrý bonus, ne?

jasekd
9. srp 2010

Ahoj, to jsem rada, ze je Craw OK, o Slatinanech se prave mluvi taky. Tady na Liberecku nikdy nic nebylo a najednou takova darda. My jsme v pohode, vsechno steklo na druhou stranu hor, kamoska tam prave ma celou rodinu.
@mercedesse To me moc mrzi, ze mas komplikace. Je potreba to opravdu dodrzet. To uz si tehot. tak uzivat nebudes, ale ja zas treba 5 mesicu prozvracela, takze o uzivani taky nemuze byt rec. Ja si taky neumim predstavit, jak si vazim jidlo apod, ale ty jsi aspon doma, ne? Takze na to budes mit i vic casu, neumim si predstavit, jak bych s tim fungovala pri sve praci. Poslali te na diabetologii? Byla bych taky hotova, hlavne kdyz si clovek zacne studovat podrobnosti, ja momentalne studuju detskou nefrologii 😖 no a nekdy lepsi nevedet, jenze informovany pacient zase lip spolupracuje 😉 Tak se drz.

jasekd
9. srp 2010

@baterka Ahoj, jak jste tenkrat dopadli na te neurologii, jestli se muzu zeptat?

mercedesse
9. srp 2010

Když právě dokud jsem nic nečetla, tak jsme tak vyděšená nebyla, teď už se bojím nějakej odkaz otevřít 😅 No snad to nebude tak zlý, ani nevím, jestli jsem to měla vysoký i po těch dvou hodinách, nebo jen po 1 hod. Je fakt, že jsem do teď moc nepřibrala a už asi nepřiberu. Dám určitě vědět, co se bude dál dít. No jo, nemůžu mít nikdy nic tak jednoduchý. ☹

baterka
9. srp 2010

@jasekd díky, dobře, mám jen děsně pečlivou doktorku, tak tam Marka radši poslala. Když byl maličký (tak do 4-5 týdnů), tak očas při přebalování škubal těma nožkama, ale už do nedělá. Na neurologii mi mudra říkala, že je to jen takový "pukavec" a že s ním musíme zvlášť opatrně, aby se nelekal. Způsobili mu to asi v porodnici, kde se s mimčama sestry moc nemažou .... 😖 , ale už je to ok, po klepání ani památky! Uf.

baterka
9. srp 2010

@mercedesse bude to v pořádku a vlastně s tím netem to není tak dobrý nápad, když o tom přemýšlím..., všude samé hororové příběhy... Bude to OK!!!

mercedesse
9. srp 2010

Jo jo bude mě posílat na těhotenskou diabetologii. Ve středu jdu ke svý gyndařce a ta mi dá doporučení. Že já tam kráva volala, mohla jsem si v klidu do středy užívat. 😅 Budu to muset přežít, nedá se nic dělat. Ale asi si pak hooodně rozmyslím další těhotenství, i když jsem vždycky tvrdila, že to jedináček nebude.

jasekd
9. srp 2010

@mercedesse No neblbni, zas tak horky to nebude, ta cukrovka je celkem obvykla, dokonce mam pocit, ze ji tady nekdo mel? Treba ti poradi. Vim, zes mela i jine problemy, ale tohle fakt neres, porodis, cukrovka bude pryc a za chvili budes chtit dalsi, uvidis 😉 Jak jsem psala, ja mela taky starosti, kvuli ledvinam miminka uz v tehotenstvi a ted nas ceka vysetreni, ktere rozhodne, zda operovat, ale stejne uz se tesim na dalsi bricho, hlavu vzhuru, budem ti vsichni drzet palce 🙂
@baterka Tak to je super, to mam radost. Nas je taky lekavej, ale nikdo to neresil, lepsi ale zkontrolovat, kdyz se neco nezda...

baterka
9. srp 2010

@jasekd jo a nejsi náhodou odnkud od Jablonce? Co voda, jste v pohodě??

mercedesse
9. srp 2010

No teď jsem to přečetla ještě jednou s klidnější hlavou a snad přežiju, i když jsem známej závislák na čokoládě. Nejhorší je, že se to příště bude nejspíš opakovat. Snad ty tři měsíce nějak přetluču.

baterka
9. srp 2010

@mercedesse další mimi řeš až porodíš tohle 🙂, bude to fajn. To já to měla až na to amnio vše ok, porod v pohodě, takže jsme s manželem laškovali už na podordním sále po porodu Marka, kdy hupnem na další 😎

jasekd
9. srp 2010

@baterka No tak to mne trvalo asi 14 dnu, nez jsem rekla, ze druhe bude, to jsi dobra 😀 Jo jsem z JBC, ale jak jsem psala, my jsme OK, vsechno steklo na druhou stranu Jizerek, tam je prave ta Raspenava, Frydlant, Chrastava... Nisa dela problemy az v Hradku a v Polsku, tam to maji taky strasny. My mivame problemy jen se snehem, voda tu nikdy nebyla. Ale mam pocit, ze rikali, ze LBC kraj byl posledni kde povodne jeste nebyly, takze tady u nas je to opravdu dost neobvykle, asi nejake mensi byly, ale ne takovahle hruza, my ty mista zname, a ted to tam je srovnane se zemi...Proc jsi vkastne mela to amnio? To je taky o nervy, ze?
@mercedesse Vidis, kazdy tu mel neco, bat amnio, nekdo tu cukrovku, ja ty ledviny, Zuzi problem s cipkem, nektere holky zas blbej porod, prenaseni a ja nevim, co jeste, a dopadlo to dobre nebo u nas urcite dopadne, ja sla z posledni kontroly na nefro s brekem celou cestu, v tehot. kdyz jsem jela do Hradce na vys., myslela jsem , ze se strachy pozvracim, ale doufam, ze bude dobre. Ty rady, at se nenervujes, jsou hrozne, ja vim, ale je to asi pravda, nastesti ja jsem toho dukazem, ze i matka ve stresu (problemy v teh., prace az do konce - jsem Dr, atd) muze mit hodne, pohodove, usmevave dite, ktere spi celou noc a place minimalne, navic miluje doktory a ruzna vysetreni mu necini problemy. Uklidnila jsem te trochu? 😉 S dalsim tehot. si zatim nedelej starosti, ja mela problem otehotnet a ted si zatim nepripoustim, ze budu mit znova, brzo chci druhe a doufam, ze prvni tehotenstvi telo trochu napravilo, ze to pujde samo 😉

jasekd
9. srp 2010

@baterka tak ted tu byl tata a rikal, ze mame vodu v chalupe (mame ji za LBC), nastesti jen ve sklepe a je to jen chalupa, takze klidek. A neni to z potoka, ale prusak spodni vody, vsechno je nacucane, studanka pretejka vrchem a po zahrade takovym dolickem, kde zadny potucek ani neni, se vali voda jak v rece, a to jsme v kopci, tak si to nejak neumim predstavit, kde se to tam bere. 😨

janinka22
9. srp 2010

holky,srázek byl fajn 🙂
@miselaniki pak přihoď ty fotečky ju
taky jsme se domlouvaly na dalším,doufám,že se přidá už i zbytek co dnes nebyly 😉

soniq
9. srp 2010

@janinka22 ..jé, já jsem na vás celou dobu myslela a záviděla jsem vám, upřímně 🙂. no určo že příště přijedem, jen si to musím zaříidit s cestou....tak povídej, jaký to bylo a co mimča? zvládli to v poho?

evuss
9. srp 2010

Ahojky holky, tak se přidávám k Janince, že srázek byl dobrej.Mimča byli hodný, jen Adámek měl asi na dnešek jiný plány tak chvilku plakal. Že Jani? Ale předvedli se všechny tři, že umí plakat. Ale jinak to byli zlatíčka. A taky jsme docela dobře pokecaly. Už se těším zase na příště, doufám, že už dorazíme všichni.

Jinak Mer nezmatkuj. Všechno bude ok.Hlavně jak je mimčo a ty v pořádku. Tak se zbytečně nenervuj.

mercedesse
9. srp 2010

evuss snažím se, už jsem se trošku uklidnila. 😅 bude to dobrý, jen mě to fakt zaskočilo. Malýmu evidentně nic neschází, protože mě celej den čile okopává. 😀 Hlavně, že jemu je dobře.

janinka22
9. srp 2010

@soniq jasně,příště si to musíš zařídit 😉 mimča fajn až na mýho Adámka..jak píše Evča-ale nekřičel trošku ale hodně 😠 ach jo,no to on tak hold dělá..se z něho pominu fakt.

soniq
9. srp 2010

@janinka22 by mě zajímalo co by dělal Kubík, ale bříško už má v poho tak je zase jak zlatíčko, jen když ho vždycky posadím do kočáru tak řve ale potom se ukilidní....nic si z toho nedělej, až bude větší trošku tak bude hodnej. A nevíš proč brečí nebo to je spíš vztekání?

soniq
9. srp 2010

a fotky ze srazíku má jen Mis nebo i vy?

evuss
9. srp 2010

No Jani zas tak hroznej pláč to nebyl. Myslím, že mohlo být i hůř. A co dudlík? Koupilas?
Soni fotky má Mis, já zapoměla foťák, tak musíme počkat až bude mít chvílu a přihodí je do albíčka.

miselaniki
9. srp 2010

Ahoj holky,
až teď jsem se dostala k pc, tady jsou fotky:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/miselaniki/a...

eriska
9. srp 2010

holky, klukům i viktorce to tam moc sluší..a probraly jste srázek na půli cesty? já chci takyyyyyyyyy

my jsem úspěšně přežili dvě včeličky, tomík jen breknul, aby se neřeklo a zatím jsme bez veškerých příznaků a chrní si to v naší posteli😀 no a míry, 6650g a 65 cm

mecedesse, prosím tě, nepanikař, těhu cukrovka je v pohodě, měla ji andy, tak si ji třeba písni..a měla ji moje tetka a prďolové jsou oba zdravý..sice se omezuješ v jídle, ale to není na škodu, kila se alespoň nepohrnou tak nahoru..😉 hlavně nepanikař, vezmi si, že by mohli přijít horší zprávy..tahle je ještě relativně dobrá😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru