Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
1. únor 2010

mis: já už taky netrpělivě čekám až budeme mít přebalovák, aby jsem tam všechny ty věci uhnízdila -všechno to mám nacpaný ve skříni a bojím se jí otevřit, aby mě ty krámy nezavalily 😀DD

janinka22
2. únor 2010

Ahoj holky. Tak hlásím že máme doma od včera kočárek! 😵 tak jsem moc ráda,včera byl bezva den..šli jsme znovu do obchodu s kočárky s tím,že už některý vybereme a objednáme.. nakonec jsme zůstali u toho,co se mi líbil už minule...a zrovna jim přišel o víkendu novej a v té barvě zrovna co se mě líbí.. 🙂 manžovi se minule moc nelíbila,ale včera se mu taky zalíbila 😀 tak jsme ho vzali.. trojkombinaci za 7 700,- to je super ne? Tak jsme ho ještě večer zkoušeli 😎
Jo a taky mi včera přišlo lehátko pro malýho,tak z toho jsem taky měla radost. Je sice z druhé ruky,ale podle mě to úplně stačí 🙂 dávám do alba fotku... Kočárek jsem taky blejskla ale fotku mám zatím v mobilu.. takže až ji stáhnu tak ji sem taky dám..

miselaniki
2. únor 2010

Ahoj holky,

jani: no přesně tohle lehátko od chicca máme vybrané, koupila si na mmb? Na kočárek jsem zvědavá dej pak do albíčka.

zuzi82
autor
2. únor 2010

Dobré ránko,
Jani: lehátko je moc fajn, tak ještě šup šup s kočárkem, jsem moc zvědavá, jaký jste vybrali.

eriska
2. únor 2010

ahojky,
jani, gratuluju ke svkělým úlovkům, včera byl na to asi dobrý den, potkala jsem sousedku a hned mi dala podložku a košík na spinkání (fotky jsou v albíčku) a objednala jsem si lehátko. Taky ho mám od jedné maminky, ale potah je pratelný, tak ho hned šupnu do pračky a myslím si, že službu nám udělá stejnou, jako bychom kupovali nové..jen nám takhle zbydou nějaké korunky a můžeme koupit ještě něco jiného..a jaký kočárek jste koupili? jakou značku? pochlub se nám🙂

baterka
2. únor 2010

ahoj matky 😉 !
Tak koukám, že se nám ta výbavička po všech stranách rozrůstá, já byla včera V Bavlnce na lovu (kupu) a taky mám - separční vložky do plen, lanolinovou kůu na svrchní vlňáčky. Taky jsem v DM koupila jednorázové kalhotky do porodky, mají je za 60,- 5 ks, což je pohoda. Ale je to fakt, jak píše, craw, taky se mi to začíná hromadit a protože já budu muset s tím naším klučinou zůstat na šestinedělí u rodičů, než ten baráček nějak zobydlíme, tak mě čeká vlastn dvojí práce - jednak vše uklidit a používat po porodu a pak se se vším i s malým stěhovat o 100 km na sever..., to si teda vážně ztím neumím představit 😨

zuzi82
autor
2. únor 2010

Ahoj Eri: krásné úlovky. Jak ti dneska je? Je to už lepší? Já si včera dala na večeři dva rohlíky a pak mě dost pálila žáha a dnes už zase cítím rodeo ve střevech a navíc mě bolí hlava. Jak jsem na záčatku těhu byla v pohodě a žaludek byl klidný, tak mi teď mímo ukazuje, že to s ním nebudu mít tak snadné. Možná se bojí, že bych hned chtěla pořídit sourozence, tak ukazuje, že není o co stát 🙂 Tak mu budeme muset večer s manžou vysvětlit, že se hned na další nechystáme, že se mu chceme věnovat a užít si ho 😀

kozinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzi82
autor
2. únor 2010

Bater: tak to stěhování po porodu ti teda vůbec nezávidím. My ještě nemáme patro, kde bude ložnice a pokojík, takže zatím máme všechno jen tak v krabicích. Komodu se skříní máme u babičky na půdě ve formě prkýnek, peřiny a povlečení u rodičů a něco tady. Oblečko už mám vyprané a naskládané do naší komody na oblečení a během čtrnácti dnů mi přijde dřevěná a cestovní postýlka. Doufám, že i ty budou nějak šikovně rozložené do co nejmenších balíčků. Doufám, že to patro stihne manža alespoň nějak dodělat do konce března, ať už se tam pak může všechno poskládat a nachystat postýlka. Trochu se bojím, že to dopadne tak, že já odjedu do porodky a než se vrátím, tak to tam bude muset sám nějak přichystat 😲
No a možná to tam budeme stěhovat až se vrátím domů. Tak to snad ne, takže tobě vůbec nezávidím, ještě když to máte tak daleko.

eriska
2. únor 2010

bat, tak to stěhování ti nezávidím, ale zase máš výhodu v tom, že budeš mít po ruce maminku a to je ten nej,nej,nej pomocník🙂já musím říct, že už mě všechno celkem zmáhá, v neděli jsem na bytečku uklidila a pak jsem se zády nemohla ani hnout a tak za týden, 14 dní se budeme stěhovat, takže všechno od mamky nastěhovat zpátky domů, plus k tomu ještě pro mimíska a doma všechno, co bylo ve skříni, tak musím vyprat, no, vůbec se mi do toho nechce

zuzi, já tak přemýšlím, že mi asi nesedlo to vajíčko, co jsem si dala v neděli k večeři☹ včera ale už bylo dobře, večer jsem dala i jogurta a dneska jsem posnídala cini minis s mlíčkem a dobrý..tak budu držet pěstičky, ať to je jen nějaká střevní chřipajzna, než těhu nevolnosti, ale četla jsem, že ve 3.trimestru se těhu nevolnosti vyskytují..☹

holky, u nás zase sněží☹ já už chci sluníčko, a když ne sluníčko, tak by mi stačilo aby nesněžilo a nemrzlo..

baterka
2. únor 2010

holky, no každá to máme nějak 🙂, ale to se zvládne, hlavně se nesmme moc stresovat a oo se taky nic stane, když nebude mít mimi vše vymlováno a naklizeno, asi je fakt lepší spokojení rodiče než rodiče v stresu a ve shonu... Protože já už taky začínám cítít (tak týden), že se mi nechodí už tak dobře a rychle jako "zamlada" 🙂 a trošku funím do schodů....

Eri, Zuzi, tak doufám, že vám bude líp, přeci jen střevní chřipka je prevít, tak snad je Vám jen lehce šoufl a brzy to přejde. Já to musm zaklepat, zatím jsem jak řípa, navdory tomu, že třeba taťka má už čtyři dny nějakou děsnou chorobu, je mu zle, sípe a jen se tak plazí po baráku.... Snad to nějak přečkáme ve zdraví, tohle bdobí je naprd...

eriska
2. únor 2010

zuzi, neboj, když to nestihnete, on to manža určo zvládne připravit sám na příjezd miminka😉 minimalně sestaví postýlku a to vám pro začátek stačí..jak píše bat, nejdůležitější je, aby maminky byly spokojený a klidný, jinak to mímo vycítí a je zle..takže žádné nervy, nějak nám to dopadne

bat, my máme byteček ve třetím patře, bez výtahu a taky se mi chodí čím dál tím hůř, jsem zvědavá za měsíc, za dva se tam už nedokulím..a to ten náš pes lítá jak divý, takže to vidím, že na nějaké procházky mě s ním moc neužije..

zuzi82
autor
2. únor 2010

Já teď sedla na zem a rovnala DVD a zvedání .... hrůza. Začíná to být celkem síla. Vzpomínáte, jak jsme si přály, aby nám ty bříška začaly už trošku růst a pořád jsme to sledovaly? Teď si říkám, jak bude fajn, až budu mít mimi v náručí a břšíko nikde. Jak se mi bude zase dobře dýchat a vstávat a tak. 😀

katy007
2. únor 2010

Ahoj holky,
tak jsem tu dneska jsem se zapoměla u knížky, ráno jsme začala číst novou knihu a je moc hezká tak jsem se zapoměla 😅 jinak tady krásně svítí sluníčko.

Dneska by mi mělo dorazit lehátko pro mimčo tak jsme zědavá a dneska jdu uklízet pokojík, aby se tam dal ten nábytek.

janinka22
2. únor 2010

misi, lehátko jsem koupila tady na bazárku 😉 fotku kočátku přihodím co nejdřív...

eri,kočárek je značky Anmar - asi moc známá nebude 😅 ale vypadá dobře a myslím že i dobře poslouží,nepotřebujeme kupovat nic zbytečně drahýho.. jinak je v barvě zelenkavošedé.
eri,pěkná podložka a ten košík na spinkání taky vypadá hezky 🙂

Tak mě bylo včera večer pěkně těžko..a nevím z čeho..zkusila jsem si dát jogurt a docela to pomohlo. Dneska odpoledne jdu do poradny,tak se mi to hezky zkrátí v práci 🙂

Jinak tady je oblačno,občas vykoukne sluníčko tak je to pozitivní 🙂 a nesněží,doufám,že ani nebude.

eriska
2. únor 2010

zuzi, jo,zvedání, to začíná být můj věčný boj, třeba večer, když si lehnu na gauč a koukám na telku, tak potom vstát..anebo, když si lehnu do vany, včera jsem neodolala a zatímco přítel štukoval záchod, tak jsem se naložila do té naší krásné nové vaničky, no a dala si teplejší vodu, a pak vstát..jednak mi natekly nohy a jednak to šlo těžko..chjoo..co bude v březnu? máš pravdu, pořád jsme si říkaly, že bříška nerostou a najednou..byla bych ráda, kdyby přestalo růst..ještě, že je malý tak hodný a nedělá si v bříšku žádné mejdany..jen občas maminku pohladí, aby neměla strach..tak snad mu to vydrží😉

katy, svítí sluníčko? závidím..u nás je šedivo, ale aspoň už přestalo chumelit..já jsem dočetla včera a chystám se na další knížku, ale nejdříve musím příteli dodělat ty otázky..jsem teprvě u 5. z 21 a to je jen první okruh..má jich 7..☹takže to tady průběžně smolím..

zuzi82
autor
2. únor 2010

Eri: to naše zlatíčko teda rejdí statečně, což teď když mi není moc dobře, je trochu nepříjemné, ale alespoń vím, že je v pořádku. Mě se po neděli bříško zmenšilo. Včera manža říkal, že teď bysme fotit neměli, že by to vypadalo divně, že mám teď menší břuch než v tom 28 tt. Ještě by se nám ty fotky pomotaly 🙂

andrea110409
2. únor 2010

Ahoj holky tak mam po kontrole zatím jsme akorát tlusty a vše vypadá v pořádku. Nabrala jsem za měsíc 2 kg. Byla tam ale se mnou paní co nabrala v 7 měsíci 15 kg to je naprosto děsivá představa. Byla už v 9 měsíci a měla toho plné kecky. Taky jsem pozorovala teď ve městě kočárky jak kterej jezdí. Tahle zima je pro ne fakt skvělej test. Tak a jdu vás dočíst🙂

eriska
2. únor 2010

jani, tak pak hoď fotečku, koukala jsem na net a je jich hodně...ale ta cena, za kterou jste ho pořídili je krásná..taky doufám, že se nám podaří něco kolem 7tis., do 10. max..podle mě to nemá cenu, dávat do kočárku víc korunek, od hodně mamin jsem slyšela, že se pak dětičkám ve sporťáku nelíbilo a musely kupovat nový..a navíc, jak pak začnou chodit, tak se jim taky moc vozit nechce a pak nám bude stačit golfáč..ale my ho budeme kupovat až v březnu, protože teď ještě musíme zaplatit kuchyň,což není nejlevnější, takže kočík musí počkat na příští výplatu..už jsem skončila s hledáním na netu a pojedeme do jednoho obchodu, kde je mají levný a obrovský výběr a tam nějaký koupíme🙂

zuzi, já chci taky menší bříško..navíc se mi začínají dělat strie, na pravém boku jsou dvě, tak centimetrové, a na druhém se začíná malinkatá fialková čárka taky rýsovat..☹ ale nevím, co s tím..mažu elasti-q a to dvakrát, někdy i víckrát denně 🙄 když se dělají už teď, tak jak budu v dubnu vypadat? to už se do plavek nikdy neoblíknu 😝

an, gratulka ke kontrole..a dělali ti utz? abys nám povyprávěla, jak je malý velký?

holky, a kdypak se na utz kolem toho 30 tt chystáte vy?

janinka22
2. únor 2010

eri,já si taky myslím,že utrácet za kočárek je zbytečný,kdybysme měli na rozhazování tak proč ne.. navíc se může taky stát,že ho někdo ukradne apod. švagrové ukradli přímo z kočárkárny kočárek,měli ho zhruba za 20 tis.,tak to pak naštve mnohem víc že jo..

Já jsem zvědavá jestli mě už dneska dr. objedná na ultrazvuk nebo až v další poradně.. už se nemůžu dočkat až toho našeho prcka zas uvidím 🙂

zuzi82
autor
2. únor 2010

Andy: gratuluji k dobrým výsledkům
Eri: ze strií si nic nedělej. Už se mi taky minulý týden něco objevilo. Zatím jsou to takové fialové flíčky na bocí, kousek nad místem, kde jsou kalhotky, tak doufám, že to v plavkách nebude tak moc vidět, ale neřeším to. S tím nic neudělám. Já jdu na ko v pátek a jsem zvědavá, co nám pan doktor řekne. Na minulé kontrole jsem měla váhový přírůstek 4 kg a teď díky té něděli jsem na nule. Možná ještě do pátku něco přibydu, ale vzhledem k tomu, že ani dneska mi není nejlíp a tak to s jídlem nebudu moc přehánět, tak nevím.
Na utz ve 30 tt mě budou objednávat v pátek. Vidím to buď na čtvrtek příští nebo přespříští týden. Už se s manžou moc těšíme. Snad bude vše v pořádku.

zuzi82
autor
2. únor 2010

My máme stále jako favorita ten kočárek Camarelo Q12 a ten se tady na netu prodává tak za 10 tis. Kč. My na něho pojedeme do Polska, tak doufám, že bychom ho taky mohli mít za 7. Je pravda, že to máme jednoduché. U nás chce kočárek platit moje mamka jako dáreček pro mimčo, takže pokud v PL za sedm neseženeme, tak mě to nechává trochu klidnou. Ale i tak bych chtěla, aby za něho mamka dala co nejméně. 😉

eriska
2. únor 2010

jani, taky si myslím, že 7tis. tolik nebolí jako třeba 20. a jak píšeš, můžou ho ukradnout, nebo se s ním něco stane, blbě ho rozbiju a nevezmou to na reklamaci, takže taky nechceme drahý kočík..jo, kdybychom měli peněz na rozhazování, tak si klidně koupím nějaký hluboký, až se nám nebude hodit, koupím nový, pak zase, ale na to my nemáme

zuzi, mně se camarelo taky pořád líbí, ale už jsem se rozhodla, že praktičnost je mnohem důležitější🙂 to máte dobré, že budete mít kočárek "zadarmo", nám taky říkaly babičky, že nám na kočárek dají, ale jen proto si nevyberu kočár za 20 tisíc,že? navíc, musíme ještě koupit autosedačku a už mám vybraný povlečení a rychlozavinovačku do postýlky, to je další částka..příští týden, až půjdu z kontroly, zajdu do lékárny a už se to pomalinku bude blížit ke konci s nákupy..😉

zuzi82
autor
2. únor 2010

Já lékárnu objednám z netu tento měsíc. Povlečení a matrace do postýlky nechám až na březen. Teď to stejně není kam dát a v březnu snad ještě nebude pozdě. Taky to kvůli korunkám musíme nějak rozdělit. Čeká nás ještě nákup obkladů do koupelny v patře a plovoučka do patra, takže korunky se taky budou jen kutálet (bohužel od nás). Snad to nějak zvládneme a nedostaneme se moc do mínusu, to bych fakt nerada. Příští týden nám má dorazit sedací souprava, tak se s manžou moc těšíme.
Eri: to máš fajn, že už se budete tak brzo stěhovat. Určitě už se moc těšíš, že? To znám 😉

eriska
2. únor 2010

zuzi, těším se strašně, ani nevíš jak..zítra by měla dorazit část kuchyně, v sobotu by ji měli namontovat, během tohohle týdne přítel dodělá záchod (nevyšla nám dlažba, tak jsme museli, kvůli 2 kouskům objednávat celý balík) a snad už budeme moci zpátky do svého..ne, že by u maminky nebylo dobře, to je, ale víš co, doma, je doma a hlavně s přítelem, už se na něj s prckem moc těšíme..takhle, když se vidíme hodinku denně, někdy ani ne, tak nám je smutno☹ panečku, tak vás taky ještě čekají pořádné výdaje,co? já už čekám na penízky jak na smilování, pořád je co platit a jsou tisíce a desetitisíce a můj účet už je vybílený a přítelův na tom není o moc líp...já bych právě v únoru chtěla pořídit to lehátko, které jsem už objednala😉, povlečko, rychlozavinovačku a lékarnu (mám lístky od mamky, tak proč jich nevyužít,že?) a příští měsíc kočárek..a zase bude účet na nule..hrůza děs..

andrea110409
2. únor 2010

Utz až 10.2. ale už se nemůžu dočkat. Mrňous je teď úžasnej zrovna včera natáhl nožičku a jel mi s ní po břiše. Byla sranda to pozorovat🙂

ivet6
2. únor 2010

Ahoj holky,
já právě nevím, jestli je lepší koupit lehátko na hraní, nebo takovou tu hrací dečku, jak nad ní taky visí hračky %.......něco to asi chce, aby bylo mímo zabavený, ale nevim, co je lepší...možná vážně ta sedajda, že je v ní v polosedu, ale zase nevím, jak je to vhodný na jeho zádíčka a zase ta dečka si myslím by šla vložit i do postýlky....tak já nevim...%
Co teda preferuje te vy?? 😉 Co mám koupit 😕 ?

janinka22
2. únor 2010

Ivi,já mám doma už lehátko a deku o které píšeš (s hrazdičkou a zavěšenýma hračkama) mám už objednanou 🙂 takže budu mít oboje. Lehátko jsem pořizovala spíš z důvodu přenášení mimča přes místnosti,protože budeme mít jen postýlku v pokoji jinak nic (druhou postýlku v obýváku,kolébku apod....)

katy007
2. únor 2010

Já jdu př. st na poradnu tak snad se tam dozvím kdy půjdu na velký UTZ kolem 30 tt. A taky musím nakoupit ty vložky do porodnicem, kalhotky síťkované a tampony do podprdy. Kolik ks těm kalhotek budete kupovat? Já košilku kojící kupovat nebudu mám koupenou hezkou na rozepínáníA kojící podprdu koupím jen jednu do porodnice pak budu používat normální kosticové. Jen nevím jakou vel. té kojící podprdy si mám koupit co myslíte?

zuzi82
autor
2. únor 2010

Ivet: já taky budu mít obojí. Teď nám PA na kurzu říkala, že ty lehátka nejsou na zádíčka zrovna vhodné, je to podobné jako autosedačka, takže ho budeme využívat vždycky jen chvilku. Navíc si myslím, že ta hrací deka je lepší i na rozvoj pohybu. Mímo se přeci jen může snažit přetočit, zatímco v tom lehátku jen leží.
Katy: Kalhotek budu kupovat jedno balení po 5 ks. Místo košile budu mít dvě delší trika na knoflíky a kojící podprdu koupím taky jen jednu, kterou budu mít do porodky a pak když půjdeme někde na návštěvu, tak ať můžu pohodlně kojit. PA říkala, že doma je nejlepší se do půltěla svlíknout a mimčo položit na nahé tělo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru