Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
12. črc 2010

@crawler Craw, my jsme na tom stejne, ven vylezame jen brzy rano nebo az vecer a vetsinou jen na balkon, kde je stin. Vyrazim maximalne autem se zapnutou klimatizaci nekam do obchodu, kde je taky klimatizace, jinak sedime doma. Tomik byl vcera dost protivnej, pricitala jsem to vedru. Dneska ma zatim lepsi naladu, ale je to ais tim, ze cele dopoledne pospaval, kdezto vcera nespal skoro cely den. Ji teda spis po 2,5 - 3 hodinach, ale ji tak 20-30 minut.

janinka22
12. črc 2010

Ahoj holky,

no jo fakt to tu vázne,taky koukám..no asi jak je to vedro tak jsou všichni radši u vody nebo na dovolených.. to já zrovna nemůžu..
Tak jsem dnes byla znova u dr. a když viděla že se mi to horší,ta mi napsala Herpesin 200 po 8 hodinách,mám zas přijít za dva dny a kdyžtak zvýšíme dávku.. řekla ať si jen zavolám k dětské ať ví že to beru a kdyžtak jestli mám nějak omezit kojení-volala jsem tam a prý nemusím a ten Herpesin brát můžu,tak jsem ráda.
Ale řeknu vám teda je to pěknej hnus,mám strach aby se to dál nešířilo a taky kdoví jak dlouho s tím budu zápasit! Jsem ale ráda že nemusím přestat kojit. Ale chvílema to svědí,pak zas bolí.. 😢

Adámek taky špatně snáší vedra,ale občas usne a dlouho spinká..ven s ním chodím,vždycky to nějak ustojíme..ale dnes se mi taky odpoledne nechce,buď půjdu k večeru nebo bazének na balkoně 😀 jsme koupili 🙂

Jinak se musím pochlubit,koupili jsme nový autíčko - Octavii,takže konečně máme taky auto s klimou 🙂

Malej chce taky častěji jíst,ale já mu dávám i čajík místo toho..včera ho vypil 200 ml + celodenní kojení.. no jo ve vedru je žízeň 🙂

crawler
12. črc 2010

@mandragora10 a co ten exzém? je to lepší? jinak já ty děti lituju...dospělý se s tím vedrwem popere líp :-/a nejhorší je, že už se pomalu začíná vyhřívat i byt a když takhle bude ještě pár dní, což hlásej, tak už i v bytě bude na chcípnutí ☹

chodíte holky nakupovat do DM? spokojenost s jejich značkou? my jsme včera koupili megapack (4x80) vlhčených ubrousků. a jumbopack plínek, tak jsem zvědavá...taky jsem u nich koupila mast proti opruzeninám a spokojenost...hlavně díky těm slevovým kuponům se dá dost ušetřit, takže jestli budeme spokojení, tak přejdeme od pampersek na babylove...

crawler
12. črc 2010

@janinka22 jakej máš čajíček? malej se u něj slušně šklebí a vypije jen pár lžiček...no, kamarádka měla taky pásovej opar a prý je to vlastně neštovicovej vir, tak její malý bratránek a setřenka chytli neštovice a odbyli si to...ale co Adámek? mudr nic neříkala na tuhle možnost? jinak my máme Fabii taky s klimou, ale mě klimoška vadí...je mi šoufl a bolí mě z ní hlava...přitom čištěnou ji máme...:-/

janinka22
12. črc 2010

@crawler od Hippu na dobrou noc 🙂 granulovanej..je to sladký tak mu to chutná..
ano je to neštovicovej vir jak píšeš..ale když se chráním oblečením tak to malej prý nechytí..

crawler
12. črc 2010

@janinka22 já mám taky Hipp pro bříško, ale bez cukru a proto se tak šlebí 😀DD tak to jo, ono je sice fajn, když se neštovky odbydou brzo, ale tohle by bylo ještě moc brzo...☹

jasekd
12. črc 2010

Ahoj, ted jsme privalili z kycli, vse OK, ale je to peklo v tom vedru. Zavidim tem, co plne kojej. Malej furt breci, ma zizen a ode me mu to nestaci a je rozcaplej, vodu ani cajik nechce. To je vecne tema, jakej cajik? Ja uz mam druhej a furt stejny ksichty, jako craw, spis jen po lzickach a kolikrat to stejne vypousti koutkem pusy ven a smeje se tomu, jak na me vyzral 😀 Jenze furt ho futrovat Nutrilonem taky nechci. Zkousim do Nutrilonu prilejt trochu caje, at si na tu chut zvyka a je to trochu ridsi, to pije celkem ochotne, ale caj ne, to uz spis tu vodu. Nechapu, jak tenkrat na tom gastru vypil 50 ml caje pred vysetrenim, je fakt ze jsem to tenkrat osladila, aby nemusel zas na tu nasogastr. sondu, ale jinak sladit odmitam. Jenze co je mensi zlo, kdyz malo pije nebo kdyz pije sladky...
@janinka22 Cim je slazenej ten Hipp?
@crawler Vlhceny ubrousky OK, i kdyz ja spis pouzivam fleecovy ubrousky namoceny jen ve vode nebo mesickovym odvaru. Pliny docela sly, i kdyz nejlepsi v porodnici byly ty Happy newborn, Pampers docela jdou taky, no a ted mam ve vetsi velikosti ty Alany z DM, jsou to totiz eko rozlozitelny pliny, ale prvni dojem nic moc, tak nejak sustej a pripada mi, ze nebudou moc prijemny. Ale my mame hlavne latkovky a tam max.spokojenost, akorat k Dr je nemam, protoze prece jen ten papir odlepis, udela se ultrazvuk, zalepis, proste jednodussi manipulace

jasekd
12. črc 2010

@crawler Ty pliny, co celkem usly, jsem myslela ty Baby love. Jsem to tam nenanpsala

janinka22
12. črc 2010

@jasekd je slazenej hroznovým cukrem a jinak je v tom lípa,meduňka a heřmánek

jasekd
12. črc 2010

@janinka22 dik, tak ze bych koupila treti? 😀

crawler
12. črc 2010

@jasekd já ten čajík liju taky malýmu do UM a to pije - dám mu tam vždy tak 20ml čaje na 60ml UM a spokojenost🙂No já osobně bych právě ten doslazovaný čajík od Hippu nekoupila - proto jsem ráda, že začali dělat i neslazenou verzi...já myslím, že to bude jen otázka času - prostě si musí zvyknout na jinou chuť než je mlíčko a bude...mě osobně ten čajík chutná - voní po pendrecích díky fenyklu...látkování obdivuju - sice v jiných směrech přemýšlím také ekologicky,a le na látkování jsem si netroufla ☹...

crawler
12. črc 2010

@jasekd a jaký 2 už jsi měla?

ivet6
12. črc 2010

Ahoj holky,

já už dneska ani nevětrám, protože sem si do bytu akorát to vedro pustila, takže dneska tu máme příjemně 😉 - bydlíme v přízemí a sluníčko sem nesvítí ...
Štěpka je v tědlech dnech taky pěkně protivnej, a zároveň ho dost bolí bříško :-/ Mám pocit, že má i řidší stolici (ikdyž mi doktorka říkala, že ok, já mám stejně pocit, že je to průjem - první měsíc mu totiž hovínka doslova voněly a teďka co to má tři týdny řidší tak to je rychna jako blázen) .. holky co jen kojíte, smrdějí miminkům hovínka? Já tu změnu totiž nechápu... 😕

JInač dávám Štěpánovi fenyklový čaj, zajedno kvůli bříšku, ale taky se tím dá oblafnout a oddálíme kojení 😉 nejdřív ho tak šolíchal, ale teďka už mu chutná a tu minilahvičku za den dáme 😉

@janinka22 a kde ten opar máš? Já ho měla 2x - jednou na zádech a jednou na krku a pamatuju se jak to svědilo jak blázen, tak přeju, ať ti to rychle zaschne!! A měla sem ho ze stresu. Po maturitě a po autoškole.

Na kyčle dem zítra, tak snad to bude ok 🙂

jasekd
12. črc 2010

@crawler Hipp Bio - fenyklovy, a ten prvni byl detsky caj s hermankem od Lerosu, ten jsem koupila kvuli tomu vysetreni na gastro, to jsem jeste kojila, malymu byly asi 4 tejdny a tohle mi dali v lekarne. Ani jeden teda dobrej moc neni, se tem detem nedivim, ja taky nejsem zadna bylinkarka 😀 Jedine, co slo docela pit, byl ten malinik pred porodem...

jasekd
12. črc 2010

@ivet6 Vonely 😀 No ja ti uplne neporadim, ja prikrmuju, ale cim je starsi, tim vic smrdi, a hlavne naopak kdyz ma trochu zacpu. Kojim a davam Nutrilon k tomu a nekdy smrdi vic, nekdy min, podle me je to normalni..

crawler
12. črc 2010

@jasekd a ten Hipp - to máš nálevový sáčky? páč granulovanej fenyklovej je od Hippu slazenej...já že nálevvý sáčky jsem viděla až ted jako novinku, ale je to drahý...jéé...vidíš, já měla s maliníkem dost problém - pila jsem to se sebezapřením😀DD

crawler
12. črc 2010

@jasekd jojo, my taky rychníme:-/ ...😀 hele, měl maličkej někdy tuhý bobečky? mě jeden čas pravidelně bobkal tuhý a to bylo asi protože měl málo mateřského...teď už je to zase hořčice 😅 😀 😝

ivet6
12. črc 2010

holky, já kupuju koření fenykl, 20 zrníček zaleju vodou a nechám vylouhovat 😉 - je dobrej, valim ho do se i já 😉

crawler
12. črc 2010

@ivet6 vida - to mě ani nenapadlo 😅 😀 dobrej nápad!

janinka22
12. črc 2010

@ivet6 opar mám na boku.. jo je to nepříjemný..a za jak dlouho se ti to ztratilo a co jsi brala na to? Já to mám taky ze stresu to je jasný..

ivet6
12. črc 2010

@janinka22 nejhorší to bylo prvních 14 dní, jak to mokvalo a svědilo, pak jakmile to začne zasychat, tak už pohoda. Já už si to bohužel nepamatuju, protože to je 10 let, ale brala sem myslim ATB a mazala to něčím hustým bílym na zaschnutí. Pak sem tam měla ještě asi měsíc růžovou jizvu (ale to je samozřejmě jedno 😉 )

jasekd
12. črc 2010

@crawler Jojo, nalevovy sacky, cca za 40 Kc myslim... Ted v tech vedrech miva takovej bobek, takovej spunt, no a pak uz klasika. Mne uz se asi mesic dari to vychytat, davala jsem Martinovi ty probiot.kapky a krasne se po nich srovnal, kadi vzdycky rano nebo dopol., ja uz to poznam, jak tlaci, tak ho svliknu, dam pod nej ubrousek, on to vyprdne, vyhodim to a nemusim machat posrany latkovky, koupat cely dite (kdyz se vykadi nekdy do pliny, treba nad ranem, nez vstavame, musi pod sprchu) a on v tom nemusi bejt. Vcera teda kadil dvakrat, ale i to jsem zvladla. Klasicka BKM to teda neni, oni si hlidaj, i kdy dite cura a to ja teda neresim, i kdyz bejva casto rozbalenej, aby vetral.
@ivet6 Se kupuje normos v krame? Protoze jinak je fenykl takova redkev, ne? Myslim, ze jsem videla v Albertu. Jo, musim ti pochvalit v albu fotky briska, ta s krysou (potkanem? ja tyhle zviratka moc nemusim, tak je nerozeznam 😀 ) je spravne dekadentni a ta beruska je bozi. Jinak miminko samo taky krasne, ale to tu mate vsechny 😉

janinka22
12. črc 2010

@ivet6 aha,no mě to zatím ale ani nepraská ty puchýřky..tak se bojím jak to budu mít dlouho ☹ no uvidíme,snad mi zaberou ty prášky na to

ivet6
12. črc 2010

@jasekd óóó, no děkuji za pochvalu 😀 Potkyše máme tři - jsou super 😉 JInač ten fenykl, v potravinách mezi kořením od zn. Vitana. Stejnej pytlík jako třeba kmín, nebo pepř...... Jsou to zrníčka (takže asi odkvetlý květ) o maličko větší než kmínové. A vyjde to za pakatel 😉 Sobě si dávám do půl litrového hrnku 2 lžičky, Štěpánkovi zaleju 15 - 20 zrníček malej hrnek. Louhovat to nechám jak si vzpomenu (třeba i hodinu) a chutná mu to, fakt 😉
Jen poznatek, nemají to v Penny a často je vyprodaný i v Bille, vždycky sem ho ale sehnala v Albertu 😉

ivet6
12. črc 2010

@janinka22 oni by ty puchýřky neměly praskat, ani by se měly vysušit! Hlavně, kdyby ti to prasklo, nebo sis to rozškrábala, tak ta tekutina tam je děsně infekční, takže pak pořádně umejt ruce, než si kamkoliv jinam sáhneš 😉
A jinak Jani, angína je horší 😉, tak neklesej na mysli 😉

verisek
12. črc 2010

ahoj holky, to vedro je fakt sila, dneska jsme byli nakoupit, autem a i tak jsem byla zpocena a malej chudak tak to ani nemluvim.. ted spinka, je z tech veder takovej unavenejsi, v noci uz krasne spinka
nevite prosim ktery caj je dobry pro tak male deti? aby byl neslazeny, ja mam od hami, ale tam je cukr, tak mu ho nechci moc davat
jestli hipp neco ma?

jasekd
12. črc 2010

@verisek Cajiky resime vyse a sama bych rada vedela, kterej mi bude pit, vhodnych je dost, ale dobrych asi malo, a jestli je zvyklej na slazenej, nevim, jestli bude ten neslazenej pit, ja teda uspech nemam.
@ivet6 Fuj, to ja teda bych radsi tu anginu, kdyz mas vaznej prubeh vylozene s neuralgickejma bolestma (je to zanet nervu, proto se to vysype v urcite oblasti, kopiruje to prubeh toho nervu smerem od patere), zadna sranda. Ja to nastesti nemela. Je to zpusobeny stresem a oslabenim organismu, tak se ten virus, co prezival v tele, aktivuje.

ivet6
12. črc 2010

@jasekd no fuj to je každopádně...a asi i nebezpečnější, ale pořád mě to bolelo míň, než třeba angína, kdy tě bolí i mluvit 😒 A taky musim Janču nějak povzbudit ne? 😉

verisek
12. črc 2010

tak hipp dela cajiky bez cukru, zitra ho koupim, jinak my nemame problem, ze by neco nechutnalo 🙂

jasekd
12. črc 2010

@ivet6 No ono zalezi na prubehu, u nekoho to probehne relativne v pohode, nekdo popisuje ty bolesti dost drsny. Na slunce bych s tim skutecne nelezla,mimco holt doma vydrzi, stejne aspon ten nas je ted protivnej doma i venku. A jak radej odpocivat, je to tezky, ja vim,ale prubeh hodne zavisi prave na oslabeni organismu. U vetsiny lidi se to taky objevi jen jednou (primoinfekce jako nestovice a pak pri oslabeni jednou ten zoster), ze by ses tak stresovala, zes to mela 2x?
@verisek Tak to mas dobry, my holt mame nejakyho capka, jen tak neco mu nevoni 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru