Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
7. pro 2010

Ahojky,
teď vůbec nestíhám. Peču na vánoce, letos budu i nějaké cukroví prodávat, tak musím makat, ať to mám ve slíbeném termínu.

@mercedesse Moc gratuluji k Míšovi a těším se, že brzy přihodíš nějaké krásné fotečky do albíka. Je to tedy pěkný dlouhán. Já si myslela, že můj porod byl malý zázrak, když ještě ráno v sedm jsem byla úplně zavřená a po poledni se Matěj narodil, ale vidím, že u tebe to bylo ještě větší překvápko. Málem jsi jim porodila na pokoji. 😀 😀 A bolest po porodu, tu ti teda nezávidím. Ještě teď je mi špatně, když si na to vzpomenu. Pořádně jsem nechodila celé šestinedělí a se sezením to bylo podobné. Hrozně mě bolelo šití a ještě víc kostrč. Ale už je to pryč. @jasekd Nicméně druhé zatím rozhodně nechci.

@karolina20 I tobě velká gratulka k holčičce. 😉

Jenom v rychlosti, máme dva zuby a pomalu se snažíme dostat na kolínka, ale zatím je to jen náznak a moc nám to nejde. Nožky se pořád rozjíždějí.

jasekd
7. pro 2010

@zuzi82 Mne to podle toho, co Mer psala o porodu, prislo, jako kdyz chtej mit od ni v noci pokoj, dali ji injekci na spani a pritom mela takhle rozjetej porod 😅 Dost mejch znamejch to takhle melo, furt ze nic, poslali manzela domu, pritom jim holky rikaly, jak tam chcipaj a ze uz to brzo bude, no a pak porodily malem na pokoji a bez manzela. Mne taky rano na prijmu rekli, ze to bude az vecer, nastesti mi odtejkala voda, tak si me tam nechali a manzela na moje prani taky. Jinak by me i v tech hnusnejch kontra poslali domu a za par hodin uz byl stop stav a musela bych do LBC a tam jsem nechtela 😉 Diky za tu vodu, i kdyz to bez ni je horsi. Nakonec se narodil ve 14, vyhnanej chudinka oxytocinem a jinejma lahudkama, protoze musel rychle ven. Pri rychlosti meho manzela by to urcite z prace ke mne nestihl, kdybych ho narychlo volala. On i v tech 5 rano, kdy ho budim, ze mi tece voda a mam kontra po 5ti minutach, ze jako pomalu pojedem, rikal, ze se mi to asi zda a at jdu jeste spat, ze on teda vstavat nebude 😀
Jinak jsi sikovna, ze peces i na zakazku. Tos delal vzdycky nebo si ted prilepsujes k rodicaku?

baterka
7. pro 2010

@zuzi82 ahoj zuzi, taky se živíš cukrovím? To mě těší, já taky už pár let Tak držím palce, ať se vše povede a stiihne, já letos dělám jen nepečené, pořád nemám tu kuchyň...... Marek má taky dva zoubky, jsou to pizizoubci 😀! Ale s kolínkama je tedy Matěj lepší..., to Markovy akce se snad ani nedají nazvat snažením 🙂. Tak se držte a zas se objev!

@jasekd no, my si řekli, že ještě jedno kolo prášků (...., já chtěla tedy už přestat, ať si tělo odvykne, ale manželovi se do přerušovaného sexu nechce... 😝 ) a koncem, února už pojedeme bez prášků, budeme si dávat pozor a "pustíme to" 😀 tak nějak v květnu, červnu 😀 , snad se do podzimu zadaří. To víš, my máme tu dvou letou rodičovskou a tak nás tlačí čas ... a prachy🙂. Ale kdo ví, co se stane s rodičákem za rok a půl, že, takže to je předčasný!

@mercedesse no tak to je skvělý!!! Držím palce, ať to vydrží. Hele jen s tím nočním spaním, nevím, ale mě říkali už porodnici, že pokud malý prvních pár týdnů v noci dlouho spí, tak bych ho měla nejpozději po šesti hodinách od posledního kojení probudit, přebalit a nakojit, jinak se přestává tolik tvořit mlíko. No uvidíš, já to dělala (Mára byl spavec) a kojím do dneška - jenom!

Jo holky s tím kojením, už jsem to tu psala, ale já pořád jenom kojím a včera jsme byli s Markem na třetí hexe a Mára přibral za měsíc zas půl kila...., už má 7,86 kg... No, takže kojení mu evidetně stačí, tak jedeme dál 😉

jasekd
7. pro 2010

@baterka A co ti rika doktor na to vyhradni kojeni? Ptal se na to? Martin taky pribira toho pul kila mesicne, myslim, ze je to ukazkove. Ono to kojeni asi staci. To UM nevim, kdyz i na te krabici je napsano, ze NEslouzi jako vyhradni potravina pro deti, ze se uz ma prikrmovat... Proste krmime tak, jak jsem psala. S tim spinkannim a kojenim, ja musela budit, jenze ono to moc nema efekt, to dite stejne moc nevypije, ale jednou za noc jsem budila, dokud jsme pouze kojili, a nekdy se vzbudil sam. Pauzu v noci mel tak 5-6 hodin, pres den ty 3. Ale on nepribiral, ja mela malo mlika, a pritom vypadal spokojene, jen podle Dr jsem zjistila, ze nepribira. Ted uz mame vahu, tak budu holku trochu kontrolovat, rozkojit se chci, i s M. jsem se snazila moc, ale ted nebude tolik casu, tak ta vaha by mi mohla pomoct. Ja si ze zacatku myslela, ze ma dost, kdyz byl spokojenej a jeste blinkal, ja myslela, ze je prejedenej, a a on byl hladovej 😅 Ja mam teda fibrozni mastopatii, sice mi nikdo nerikal, ze by to melo vadit v kojeni, ale byla jsem s tim asi ve dvaceti, v prvaku na vejsce, kde nikdo nepredpokladal, ze budu mit ted deti, tudiz jsem se neptala a nikdo to se mnou neresil, jestli to omezuje tvorbu mlika. Jsou to vazivovy zmeny mlicny zlazy, sla jsem s tim na UZ, jestli nemam nador. Proste nejsem rodici a kojici typ 😀 Ovsem po meste uz jdou drby, ze jsem se dala na drahu zaslouzile matky a na pacienty prdim 😀
Jak pokracujete s domeckem? Tady je snehu jak nasr..., pekne blbe se mi v tom jezdi, jeste ze nemam nejaky rizik. tehot., dru jak mezek, dneska jsem zas leteli s kontrolni moci, v 7,30, tma jak v pytli a v noci zas nasnezilo, vsude mantinely, i u strediska, budu muset pana spravce zmacknout, at tam vyhrabe prujezd pro kocar, a taky ty babky, co jdou k obvodakovi nebo k nam na zubni, aby si hnatu nezlomily 😝 Clovek az s kocarem pochopi ty chudaky duchodce a nedejboze vozickare, ty maj ted domaci vezeni, u nas tak do dubna 😝

jasekd
7. pro 2010

Ja se taky zivim cukrovim, ale jen tak , ze ho zeru 😀 A delam nepecene, nemam troubu, ledaze bych smazila na plotynce od varice nejake placicky 😝 Pujdu pomoct mame a ona mi da. Jo a moc se tesim na kuchani kapra, to zas bude mazec, ale moje hrdost a lakota mi nedovoli, nechat si ho vykuchat, prece umim vypitvat blbou rybu, ze. Ale dobre mi to nedela, a ten humus vsude kolem. Ale polivku miluju, tak se premuzu. Ale zabit si ho necham, ono v nasem sprchaci by si ani chudak nezaplaval. Uz mate darky? Ja ne.

mercedesse
7. pro 2010

@baterka většinou to do těch šesti hodin stihnem. A dnes v noci už jsem ani nedokrmovala, mlíčka začíná být dost. 😀

jasekd
7. pro 2010

@mercedesse no teda, to vypada super, rozkojis se a jeste se vyspis. Jen tak dal 🙂

baterka
7. pro 2010

@mercedesse to je skvělý!!!! Tak to máš ukázkový mateřství, to je fajn, budeš v klidu a dítě taky 🙂! Důležitý je si být jistá, že to zvládáš a malýmu je dobře, pak jde, podle mě, vše samo, tedy pokud jde kojení a tak. Tak se drž/te!

baterka
7. pro 2010

@jasekd děvče, ani mi nemluv, tady je sněhu jak na Aljašce, dneska to začlo natávat, bylo tu na nule, takže břečka ukázková, no tlač v tom kočár neprohrnutým chodníkem.... No s kojením jsem doktora nezatěžovala 😎 , on se neptal, asi předpokládá, že dokrmuju...., já jsem si říkala, že kdyby nepřibral nebo se choval nějak divně, tak se zeptám, takhle jsem to nechala a uvidíme, jak to půjde dál. S tím UM - hele ten Fořt tam píše, že děti na UM a dokrmovaný hlavně mají papkat zeleninu, né moc masa, páč pak mají moc bílkovin. Já vím, že jsi psala, že masa dáváš míň, než je trend, takže by to mělo být v pohodě. Hlavně bych fakt počkala s tím mlíkem a tak, jak psala craw, že Išek už baští jogurty a pudinky..., do toho já bych nešla, ale zas, je to každého věc, že. S tou Tvojí "dgn" tedy fakt netuším, Ty jsi doktor, já to slyšela (četla) dnes poprvé, takže jaký to může mít vliv na mlíko fakt nemám páru. Mě váha ze začátku pomohla, měla jsem ji si 4 týdny půjčenou od kámošky a vážila jsem. Ne pokaždé, abych z toho nezblbla, ale tak nějak dvakrát třikrát za den. A uklidnila jsem se, že pije dost. Pomohlo mi to hlavně psychicky, že jsem pak věděla, že brečí z jiného důvodu a ne hlady - je mu zima, chce chovat, chce se mu spát, chce přebalit a tak. Tak věřím, že s holkou to půjde a když ne, nevěš hlavu, lepší dokrmovat UM než sebe i dítě týrat 😉 ! Kamarádka takhle nadává na propagaci kojení za každou cenu, měla děsný problémy - vpáčené baradavky, velké dvorce..., normálně měla zánět obou prsou, do toho fakt asi regulérní laktační psychóza..., skoro celé šestinedělí měla horečky ke 40, k tomu psycho - u každého kojení řvala, dítě prořvalo noci (hlady...), než jí to rodina rozmluvila, že přeci nemusí kojit za každou cenu..., holka stejně ubývala na váze, ale ona jak byla v rauši, tak si jen trvala na svém, že přeci musí kojit, že je to to jedniné správné..., pak začala na UM a od té doby pohoda - dítě hodné, ona usměvavá!

mercedesse
8. pro 2010

@baterka jš doufám, že nám to takhe půjde dál. Já taky občas malýho zvážím, abych měla klid. že pije dost. Dneska v noci vydržel opět spát až do šesti a bez příkrmu, tak už mu to asi fakt stačí. Doktor říkal, že kdyby hladověl, tak i kadí třeba jen jednou za dva dny a to ten náš brouček je posr.. snad před každým kojením. Tak doufám, že je opravdu v pohodě. Dneska jsem ho vážila i nahýho a v pátek měl 3,44 a dneska 3,55. Já teda nevm, kolik maj přibírat, ale hlavně, že nehubne.

karolina20
8. pro 2010

Ahojky,tak jsme doma.do porodnice jsem přijela v půl sedmé a v v devět na sál,tam jsem ležela s kontrakcemi,při kterých jsem si říkala že je to poprvé a naposled. 😝 no dali mi ještě provokačku,ve čtvrt na dvanáct sestra řekla že budem rodit a v půl dvanácté byla na světě.Včera nám ještě brali krev z patičky kvůli žloutence a dobrý..Je to zlatíčko.Moc děkuji za gratulace.
@mercedesse a jak se máte vy?

mercedesse
8. pro 2010

@karolina20 vítej doma, tak to byl celkem rychlý porod, neboj mě už ten pocit, že žádný jiný dítě nechci pomalu přechází. Hezky si to doma s maličkou užívej. U nás všechno v pohodě, zítra jdeme na sono kyčlí, tak doufám, že budeme v pořádku. Jinak už jsem psala, že malej je úžasnej, v noci spinká jak dřevo a budí se až kolem šestý ráno. Takže paráda, takhle jsem si to ani nedokázala představit. Je sladkej. Ne že by občas přes den nezazlobil, ale to je normální. Jen při přebalování už mě asi 3x počůral. 😅 😀

karolina20
8. pro 2010

@mercedesse myslím že mě taky přejde 😉 no to mě malá když jsem ji měřila teplotku v zadečku tak mě ho pokakala 🙂

mercedesse
8. pro 2010

@karolina20 tak to jsem radši ani nezkoušela 😀 Jinak pokud jsi šitá, tak ti můžu prozradit, že už mě to od včerejška nebolí, skoro už o tom nevím. Jen jsem jako pořád neměla odvahu se na to podívat 😅 Ale sedět už můžu normálně, jen mě občas píchne nějakej steh. Snad brzo vypadaj.

karolina20
8. pro 2010

@mercedesse no taky mě to nebolí,nohu přes nohu si dám už normálně a jak píšeš jen mě občas píchne nějaký steh.

jasekd
8. pro 2010

@karolina20 Tak to bylo celkem rychle, ze... A siti uz te neboli, to je super. Me bolelo skoro mesic 😝 Ale moje blbost, nemasirovala jsem jizvu a vyrvala si jeden steh, blbej pohyb. Chce to tu jizvu masirovat, jinak zatuhne a pak da praci se toho zbavit. Ale povedlo se. Druhy dite ja nechtela minimalne mesic, no a kdyz jsem si rekla, ze jo, tak uz jsem byla skoro tehotna 😀 Tak at se ti dari jako Mer, klidne a pohodove miminko preju, a kdyz bude cas, hod sem dalsi fotku 🙂
@mercedesse Mne treba kakal hodne, cural taky, tak ja si rikala, ze to celkem jde, no a nepribiral. Ja jsem rada, ze tu vahu mit budu, sice si nekdo rekne, ze to moc resim (to mi rikali hlavne chytry bezdetny kamaradi), ale mne by tenkrat usetrila spoustu nervu a mozna bych kojila lip a dyl. Super, ze vam to tak krasne jde 🙂 Nam to moc neslo ze zacatku, a stejne jsem si rikala, ze jsem si to predstavovala o dost horsi, neni to takova veda, ty deti 😀
@baterka Ta moje dg, nic strasneho, ma to hodne zenskejch, ani o tom nevi. Ja mela nejakou bouli nebo blbou bradavku nebo co, ani uz nevim, tak jsem radsi sla, jen na UZ, ne mamograf. Vlastne to ma vetsina zen, ale v daleko mensi mire nez ja. Proste se ta spec. tkan meni na vazivo, ktery je z hlediska funkce kojeni naprd. Nebo tam to vazivo prorusta, ja uz si to z patologie nepamatuju, a ty skripta, co mam, jsou naprd, je tam mikroskopickej obraz nemoci,ale projevy makroskopicke a vliv na funkci atd, proste prakticka vec, to tam neni. Ted jsem zkousela najit na netu, zda to vadi kojeni nebo ne, a hazi me to na stranky Mamo poradny, a tz stranky delal nejvetsi idiot, kterej o tom asi nic nevi, protoze ani muj manzel, kterej v IT dela, to na tech strankach neumi vyhledat. Je to udelane moc jednoduse a nefunguje jim to. 😠 No kazdopadne z toho prsu, ktery ma horsi nalez, teklo mliko daleko min (overeno vahou) a i vic bolelo atd. Takze vliv to asi ma. Na tech strankach se na tuhle dg pta kazda druha a ten doktor co odpovida, furt dokola pise, ze je to zastaraly termin a blabla, ale spojitost s kojenim to vyhledat neumi, takze mne poradna neporadila 😅 Jako kdyz psychiatri furt resej, zda rikat maniodepresivni psychoza nebo bipolarni porucha nebo jak to ted maj, to je furt slovickareni... Jinak propagace kojeni, jak ja ji nenavidela, pri pomysleni na kojeni mi bylo zle. No a pak jsme se dali do kupy a brala jsem to kojeni tak, ze mu dam ode me bonbonek a doji se UM, ze mu dam aspon trosku, co mam, zaclo se mi to i libit, akorat jsme pak jeste michali UM, takze jsem na plazi u prehrady krmila pres hodinu a ne jako kamoska 15 minut. A lidi cumeli, ze to dite jako preziram, protoze dostl jedno prso, druhy prso, a pak 100 ml ve flasce 😀 Protoze tim kojenim mel treba jen 20-50 ml z obou dohromady. Ja ted nevim, kolik je Isanovi od Craw, ale je mladsi nez Martin, je mu tak necelech 7? Protoze mne rekla Dr dnes, ze mam zacit davat M. obyc bilej jogurt, je mu pres 8 mesicu. Coz mi trochu vadi, kdyz bude mit zas min tekutin, nejsem schopna to do nej nalejt, redim mu prikrmy, az rve, ze to nechce, nutim mu caj, ale nic moc, mliko pije rad. Snih roztal na sr..., pod tim je led, a ted to vsechno zmrzne, to se pomejem.
Co me dostalo, Dr mi rekla, za dva mesice prijdes s Martinkem a pak uz pockame a budem si je zvat najednou 😅 To ve mne teda hrklo. A dneska byla poradna plna tlustejch urvanejch nesympatickejch deti a taky brecelo tam jedno novorozene a to jsem si teda rikala, proboha, uz za chvili... Martinek totiz skoro neplakal a kdyz tak jenom jemne. Mela jsem toho plny zuby, navic mi ty cizi decka rozervali i Martina, ted to oblikani v zime, a pak tam budou ty mimina na me dve. No ale mama mela napad, ze mi posle zeshora Marusku, to je sestricka, co dela u nas, jako asistenci a chvili bez ni vydrzi, coz by slo 🙂 Tak se mi zas ulevilo, ze to zvladnu.

jasekd
8. pro 2010

Jo a miry z dnesni poradny: 8420 g a 72 cm, takze se nijak nevyzira 😉 Za dva mesice nabral asi kilo, coz mi prijde optimalni.

mercedesse
9. pro 2010

Taky my máme dneska zlobící den. Asi prdíky. Koupila jsem sabsimplex, tak snad zabere a nějakej čajík od hippu. Ale papá normálně, teď zbouchnul dokonce skoro 70. Až se bojím, aby mu nebylo zle. 😅

andrea110409
13. pro 2010

Ahoj holky, nestíháme nestíháme. Je to nějaké napěchovaní a do toho Šíma skoro nespinká a tak každou volnou chvilku věnuju přípravám na Vánoce a nebo pacifikováním toho bordelu doma 🙂 Holkám ještě moc gratuluju a přeju ať vás nic moc netrápí a ať i prdíky brzo odezní 😎
No prosim už je zase vzhůru a začne rodeo 🙂
Jinak na 8 měsících máme dva zuby dole 71 cm a 7,75 kg......trochu hubeňour ale já se fakt snažím......hezký advent holky

mercedesse
13. pro 2010

Tak jsem konečně udělala Mišánkovi album, tak můžete mrknout 😉

jasekd
16. pro 2010

Tady to teda zije 😀 😝
@mercedesse Album jsem prohlidla, pochvalu tusim udelila 😉
Me dneska slecna nakopla poprvy tak, ze udelala na brise bouli 🙂 Coz o to, je to roztomile, ale s Martinkem jsem to nesnasela moc dobre, docela to bolelo, navic mi prijde uhozene, ze dite takhle viditelne kope a mne je pritom porad zle, i kdyz se to lepsi 🙂
@baterka Kolipa mate snehu pani? My asi tak metr, chodit se neda, byla jsem naposled pred dvema dny, ale ted nepada, tak zitra asi vyrazim, uz by mela bejt ta kalamita zvladnuta a chodniky protazeny, aspon k prehrade. Do mesta nemam sanci.Stejne se tam s kocarem nedosatnu do jedinyho obchodu., tak co tam. Pak pujdem s manzelem pro kapra a dokoupit nejaky darky, stale nemame vse.

jasekd
16. pro 2010

@karolina20 Koukala jsem i na tve fotky, je to kulisek v te zlute cepicce, a miry idealni 😉 A hezka fotka se sestrenici.

karolina20
18. pro 2010

@jasekd jj je to zaltíčko,a děkujem.

karolina20
23. pro 2010

přeji všem Šťastné a Veselé Vánoce plné radostí a pohody.A do Nového roku zdravíčko lásku,pohody a hodných dětiček 🙂

jasekd
23. pro 2010

Ahoj,
vcera kontrola, obe jsme v poradku, holcicka uz definitivne potvrzena.
I my prejeme krasne Vanoce a zdravi hlavne detem, to je potreba nejvic, a pak spec. Craw, at udela ty statnice a Baterce aby nezmrzli a meli se v domecku dobre 🙂 A kazdy, kdo tu ma nejake specialni prani, tak at se splni. To vam preje Lucka, Martinek a (asi?) Vendulka 🙂

zuzi82
autor
23. pro 2010
lucietka77
23. pro 2010

Krásné vánoční svátky a hodně pohody a radosti s Vašimi krásnými narozenými i zatím nenarozenými dárečky v roce 2011 Vám přeje Lucka.

Mimochodem dnes mi paní doktorka na 70% potvrdila, že budeme mít holčičku 😵

mercedesse
23. pro 2010

Všem přeju s Míšou krásný Vánoce a šťastný rok 2011 a ať Vám děti krásně rostou a nezlobí. 😉

mercedesse
23. pro 2010

@lucietka77 tak předběžně gratulkuju k holčičce a užij si Vánoce s bříškem 😉

katy007
24. pro 2010

Aho holky,
přejeme krásné Vánoce a bohatého Ježíška 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru