Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
2. bře 2012

@andrea110409 aha, cukrovka, tak to je jasný, já už si to nepamatuju, přeci jen to je už skoro dva roky, co se Šíma narodil. Mě teď taky předpovídají velký dítě, ale já zas na ty odhady tolik nedám a jinak jsem zdravá, snad 😅 . No hlavně že je Šíma zdravej a Ty že z toho nemáš zážitek, který by Tě třeba odrazoval od dalších dětí, to je důležitý. Já si to asi moc beru a moc to řeším a to jsem to z Vás měla skoro nejjednodušší. Asi je to tím, že na mateřský nemám v zimě co dělat a tak si čtu různý knížky a weby a sama sebe radikalizuju. Kdybych rodila na podzim, tak celou sezónu makám na zahradě a na podobný vylomeniny nemám čas a jedu klidně rodit do nejbližší porodnice s tím, že si tam klidně pár dní odpočinu a zalívat a sekat bude někdo jinej😀 😀 😀

jasekd
2. bře 2012

@baterka Ty jsi fakt vtipna 😀 No kazdej resi, co ho pali. Me tehotenstvi a porod nepalily, tak jsem se tomu nejak nevenovala a spokojenost. No jsem rada, i kdyz ti to nepreju, ze ma nekdo takovej zazitek taky, on se na me kazdej diva divne, ze me to tak bolelo, az mi manzel naznacil, ze jsem mozna hysterka? Kdyz nikdo jinej tohle nezazil. U obou tech okamziku byl a jak jsem jinak zvladala, tohle byl des. Pokud potreti, tak to odmitnu, bude li vse OK, jenze to jsem si rikala uz letos a po 10 hodinach a jen na 4 cm prisla PA, zda tedy neprdnem vodu, a ja ANO!!!! 😀 😀 😀 A pak uz to jelo. Jinak mit sluzbu sama, a 4 rozjety porody, tak ti tu vodu taky prdnu 😀 To musi bejt mazec, nekdy tam je nuda a nekdy se rozrodi 5 lidi. U prvniho nestihali prebihat a zasekli se u me a ostatni pomalu krizily nohy, aby nerodily samy, a ted u Vendy noc, ticho (teda na konci krome me 😀 ), klidek, PA jen pro me, Dr. patrne spal 😵 Ten den rodilo asi 5 zenskych, ale posledni 2 hodiny prede mnou, tu jsem slysela za zdi, kdyz uz mi bylo strasne, a to jsem malem praskla zavisti, ze uz to bude mit za sebou, a pak uz jen ja a nikdo novej neprijel, ani me nejak nehonili ze salu, nepotrebovali hned uklizet jako u prvniho, kde sice dodrzeli ty dve hodky s usmevem, ale pak uz fofr, ted pohodicka, a nakonec protekcne nadstandard 😵 To byly tak krasny okamziky, porod pozde vecer fakt byl lepsi nez za plnyho svetla a frmolu ve dne. Mela jsem kliku, takze te preindukce vubec nelituju.
JInak jak pises, ze jsi zdrava, zijes zdrave... jedna moje hodne dobra kamaradka prave ted lezi na izolaci v Motole na radioterapii kvuli nadoru stitne zlazy. Nikdy nekourila, zije zdrave... a z chronickyho zanetu a patrne Cernobylu 😠 ma tohle. Nechci tim rict nic, jen jsem si na ni vzpomnela, myslim na ni furt a piseme si, ani jedna ted nemame hezky obdobi, ale uz spradame plany, jak bude lip 🙂
Teda ja jsem fakt zvedava, jak to nakonec u vas bude, abys nerodila nekde na poli, prvni porod kolik? 5 hodin?

baterka
3. bře 2012

@jasekd haha, no tak vidíš, ta plodovka byl fakt nejhorší okamžik, to se klidně Tvému manželovi podepíšu, takže nejsi žádná hysterka!!! Na poli rodit nehodlám, snad dojedeme v pohodě. Zatím se neotvírám, takže snad ještě min tři týdny budu v celku.
My teď řešíme jinej problém - dneska jsem po koupání Markovi zběžně projela šourek a nenahmatala ani jedno varle!!!!! 😨 😨 😨 A přitom to dělám tak jednou za 14 dní a vždy je tam měl!!! Nevíte některá čím to může být, hlavně prosím @jasekd , přeci jen jsi MUDr., i když zubařka.... Je možný, že by mu zalezly? Nebo si toho měl všimnout doktor? Ještě pořád Markovi neudělal 18 měs. prohlídku a to už jsem tam byla dvakrát - ale prý nemá čas, že až příště... Tak jsem z toho teď dost vyplašená, protože rozhodně teď nemůžu plánovat nástup s ním do nemocnice na operaci, když do měsíce asi porodím... A prý se to musí vyřešit do dvou let... Už se fakt vidím, v šestinedělí... 😔 😔 😔

jasekd
3. bře 2012

@baterka Zkontroluj ho znova, nebyla mu zima, v te vasi siberii, nevtahly se mu dovnitr? To se zimou stava. Ale to se stahne cely pytlik a jakoby se zmensi. Ted jsem se ptala manzela, a pry muzou uplne zmizet, aspon jemu to jde 😲 U Martina jsem si az tak nevsimla, ale bude to reakce na zimu, zkontroluj ho, az se zahreje. Jinak kdyby prinejhorsim neco se delo, tak do nemocnice nastoupi manzel, my o tom uvazovali, kdyz ma jit M. na tu operaci, ale ted uz Vendy kojim jen v noci a pred odpolednim spanim a vyjimecne vecer, kdyz neusne po flasce, takze ji asi odstavim a pujdu ja, snad nebude treba nekde lezet i s ni. Napis, jak to dopadlo, ale doufam, ze to bude OK 🙂

baterka
4. bře 2012

@jasekd jojo, díky, bylo to asi zimou, manžel je dneska večer po koupání nahmatal, byly výš, ale jsou tam obě! Uffff, to se mi teda dost ulevilo. To víš, doktor nejsem a vlastní zkušenost nemám 😅 , takže jsem se vyděsila, netušila jsem, že můžou v chladu utéct do tepla, mršky... No tak díky, je to chlap s gulema 😀

jasekd
4. bře 2012

@baterka No tak to je dobre 🙂 Jj, je to regulaci teploty kvuli spermiim, potrebuji stalou. Ja jsem tohle vedela, ale ze zalezou uplne, mi taky rekl az nedavno manzel.

andrea110409
5. bře 2012

Teda holky vy jste mi daly 🙂 vcera jsme pri koupani kontrolovala Simu a on me tlouk rucickama at toho necham ze je to jeho 🙂 Ono my stejne musime zkouset pretahovat a tak to nema rad 😝

baterka
5. bře 2012

@jasekd @andrea110409 no jak říkám, není nad vlastní zkušenost 😀, my dneska navíc byli s Markem na 18 měsíční (trochu za zaenitem...) prohlídce a jsou tam, speciálně jsem se na to ptala, zda je to ok. Doktor jen říkal, že to máme občas kontrolovat a kdyby se mi zdály hodně vysoko až v tříselném kanále, tak máme zajít na urologii, ale jinak dobrý!
No jinak já dneska k obědu dělala pizzu a já snědla celou a manžel půlku, super... 😠 Je mi fakt jasný, z čeho jsem nabrala těch 18 kg... 😅 No nic, po porodu snad budu lítat okolo dvou capartů plus zahrada a nějaké stavební akce na baráku, tak to nějak vyběhám, ale netěší mě to. Jenže ta pizza byla taaaak dobrá 😅 😵

@jasekd ještě dotaz - kolik máš plínek? Já přemýšlím, zda mi to vyjde tak, abych prala aspoň co dva dny, každý den se mi prát nechce.... Tedy doufám, že oba látkovat 100% budu jen do léta, pak už snad Marek nějaké vynechá, ale zajímá mě Tvoje zkušenost a hlavně ten počet. Díky!

jasekd
5. bře 2012

@baterka Na M. jsem mela 24x Haipa Daipa, ted jich mam 30, k tomu 4x Kikko cc spis jako nouzovku, 10x rucnicek Ikea, co jsem davala narovno na rychloprebaleni Martina doma. 3x AIO, ktere temer nepouzivam, v podstate by se tedy dalo rict, ze tocim tech 30 kalhotkovek. Ze zacatku jsem prala cca po 1,5 dni, temer denne 😅 Ted tak za 2,5 dne, M. uz je doma bez. Jestli pouzivas cc, tak ty schnou rychleji. Ted v zime, kdyz se topi, a vlete, by mi plinkek stacilo min, ale jaro/podzim bez topeni to bylo tak tak, ale kalhotky schnou dyl.

baterka
6. bře 2012

@jasekd mám jich asi 29, přesně to ani nevím, jak jsem to kupovala po bazarech vždy po pár kusech 😅 , ale snad to bude ok. No aha, tak na denní praní to zatím vidím..., ale snad to bude rychle schnout, bude jaro a tak to dám ven na větřík. A co je "cc"??? Já mám všechny (až asi na čtyři clasicc) HD bio pastelka... a jsem max spokojená! Jsou teda některý už s flekama, ale mě je to buřt, peru jen v ecoveru a na 50°C... Díky. No jsem zvědavá, mám ještě dvě AIO, ale nepoužívám je, nějak se moc rychle pročůraj a to mi vadí a pak navíc děsně dlouho schnou... Asi špatný model. No a taky mám 24 ks Bambino mio 1 a k tomu 3 svrchňáky od velikosti XS a S, ale oni dost protečou..., na Marka jsem je měla do 6 měsíců, než jsem objevila HD 😎

jasekd
6. bře 2012

@baterka čč, klasicka ctvercovka... Takze 29 ks HD a jeste ty Bambino (ty neznam) 24x? To musi stacit, a prani vidim tak za dva dny 😉 AIO mam Pop in, pouzivala jsem hodne ty svrchni kalhotky z toho, jinak mi nevyhovuje, a IV vel. M a vel. L, jakz takz, ale jen na chvili k Dr. podle me AIO protecou brzo vsechny, mozna kapsovky ne, ale za ty sileny ceny uz nebudu zkouset zadnou, proste chodim k Dr. bud s HD nebo papirovkou, hlavne Martin, kdyz ho tam nechci prebalovat, jako treba zitra, kdy jde na rehabku jen jako doprovod Vendy. Ja mam HD pastelku a 3x bio Pastelku, ta je o neco lepsi, jemnejsi material a je o neco vetsi, ale v nasi tvrde vode jsou hrube vsechny 😝 Na noc ji vycpavam, pro V. rucnickem Ikea, pro M. 3x origos vkladka HD. Svrchnaky PUL HD, vyhovuji velmi 🙂

baterka
7. bře 2012

@jasekd jo cc = čč, to mi nedošlo 🙂! Jasně! Těch mám mraky, ale moc nepoužívám na zadek, spíš na utírání a tak. No stačit by to mělo. Já ty bambino mio dala už na Mimibazar, ale když se neprodají, asi to budu nějak kombinovat. Jsou to vícevrsrtvé plínky, menší velikost, skládají se na třetiny. Nasákavost super, jen jak jsou narovno, tak ta novorozenecká kaše občas proteče na kalhotky, ne dál a furt abych to prala..
PUL od HD nejvyšší spokojenost, to potvrzuju

andrea110409
8. bře 2012

@jasekd
@baterka teda holky vetsina vasi posledni komunikace je pro me stejne srozumitelna jako prednaska z matlabu co jsem mela kdysi, ale neni to vase vina.To ja se jen v latkovkach neorientuju, sice jsme mela snahu ale nejak sem jineudrzela, uvidim jak u druheho...protoze ty papirovky teda uz nemuzu ani cejtit....radeji nechvam Simu litat dopoledne bez pliny a rizkuju pocurane teplaky nez koupit dalsi balik 🙂asi vypestovana alergie ...ale snad me trochu s druhym prejde 🙂

baterka
11. bře 2012

@andrea110409 to neřeš 🙂! No jo, s nočníkem je to u Marka asi až do maturity nebo do promoce.... 😠 , no doufám, že v létě se něco přiučí od táty - čůrat na stromečky na zahradě apod., jinak tedy nevím.... No a co kupovat nějaké eco rozložitelné? Třeba v DM je mají, kupuju je (jako nouzovka, kdyby Marek všechny svrchní prokadil a já neměla vůbec nic) a jsem s nima spokojená. Je tedy výhoda, že mu vydrží balík třeba na tři čtyři měsíce 😉 .
A jak Ti jinak je? V pohodě? A bylo Ti zle na začátku? Já jak to bylo u Marka v pohodě, tak teď jsem si to vybrala i s úroky, zvracela jsem jak alík do 4. měsíce, teď zas děsně nabírám..., no bude to asi nějaký dáreček 😀 .
Jo a žhavá novinka posledních dnů - nemůžu už moc spát a bolí mě stydká kost..., mimino má asi už hlavu dost dole, protože jsem jak na trní, princezna na hrášku... To z minula taky neznám... 🙄

andrea110409
12. bře 2012

@baterka Ahoj ja uz se mam fajn, jen píďalu málo cítím jestli se hejbe tak to mě malinko znervoznuje obcas, ale jinak mi uz nastesti spatne neni. Se Simou mi bylo ale jak sem zacala brat vitaminy tak to bylo v pohode...ted to vubec nezabralo a bylo mi zle jak psovi 3 mesice. Ja sice nezvracim,ale braly me stavy slabosti kdy jsme manzelovi volala at radeji prijde z prace ze mi je strasne zle ( a to u me fakt neni normalni)pak sem byla hrozne unavena ze sem kolem 5 vecer odpadavala v neovladatelne unave. Nastesti je to lepsi a ted sem docela v pohode, jen obcas neobedvam ....ale delame vylety a vecer vydrzim. Jen mam chut na uplne jine veci a obcas me dost vecer boli kycel od zad . Ale jinak super co ti budu vykladat :D:D:D:D:D:D:D:DD:D

crawler
12. bře 2012

@baterka Moc na Tebe myslím - blíží se Ti to, z nabírání si nic nedělej 😉 co se týče stydké kosti, tak z prvního to znám - někdy jsem se ani nemohla rozejít a bolelo to někdy dost a dost 😝

Jas - jak válčíte? jde to? dlouho jsem tu nebyla, tak jen doufám, že není hůř! přeji moc a moc síly!!!

@andrea110409 na tu neovladatelnou únavu si moc dobře vzpomínám 😀 tak je fajn, že už je Ti líp - nějak si nedokážu představit, jak bych fungovala s Iškem, kdyby mě potkalo takovéto druhé těhotenství...a i tak - bříška vám závidím 😉

jasekd
12. bře 2012

@baterka
@andrea110409 Telo to druhe tehotenstvi hur zvlada, ja sice zvracela 5 mesicu denne i nekolikrat u obou, ale jinak jsem u prvniho byla jakztakz v pohode, ale u druheho jsem mela pocit, ze se rozpadnu 😝
@crawler Jsme ve stadiu cekani, chystam se s Vendulkou do Prahy na odbery na genetiku, diagnoza bude ovsem trvat i 3 mesice. Ted jsem si dosly na kontrolni UZ ledvin (kvuli vyssimu riziku nadoru) tady a je to v poradku 🙂 Akorat cvicime Vojtovku, to je ted muj hlavni problem, nejde nam to, zitra kontrola na rehabce 😅

crawler
12. bře 2012

@jasekd uf, tak supr, že uz ledvin je v pořádku. čekat 3m na výsledky genetiky bude asi hodně těžké a psychicky náročné...☹ co manžel? umí Tě podpořit?(předpokládám, že to snáší líp jak Ty)...Jinak o cvičení Vojtovy metody jsem viděla tv dokument )možná v sama doma), zkus pohledat, zda někde na netu nejde stáhnout nebo zda není něco online ke zkouknutí - třeba by Ti to pomohlo 😉 držím palce!

baterka
13. bře 2012

@crawler díky jojo, letí to jak ďas, už jsem pochipila, že jde do tuhého a jakž takž si sbalila tašku a dokumenty, taky jsem dneska napsala porodní plán a včera vyprala kočárek a autosedačku 😎 . Věci už má mimino u Marka ve skříni, zatím jen jednu malou poličku 😉, takže klidně už můžeme jet rodit 🙂 . A co Vy, už máš tucha, kdy půjdeme naproti Iškovýmu sourozenci? A jak se vůbec má? Už něco povídá? A jak jste na tom s látkovkama a nočníkem? U nás první dobrý, druhý teda bída...

@andrea110409 😀 , hmmm, ta koukám, že začátky jsme tentokrát měly stejné, já odpadávala s Markem na polední spaní a stejně jsem byla večer jak mátoha, tak tak, že jsem vydržela do osmi, kdy chodí Marek spát. Pak to bylo tak do sedmého dobrý a teď zas docela zvládám, ale manžel má pocit, že mám tentokrát nějak děsně velký břicho (a asi vůbec všechno....) a je mě prý líto, že se mi tak špatně pohybuje 😅 a sex tedy buď vůbec nebo málo... 🙄 No jo, tak musíme pár týdnů počkat..., nebo spíš tak dva měsíce... 🙄

@jasekd tak aspoň nějaké dobré zprávy! Ta Vojtovka je záhul, teta takhle cvičila s adoptivním synem asi 8 let, ale je fakt, že ho dostali se strejdou z ležáka v kojeňáku ve dvou letech do naprosto samostatnýho kluka, co vystudoval střední, teď bydlí sám v bytě a má svoji práci a ve 23 snad už i přítelkyni 😉. On je tedy hodně postižený, nedovyvinuly se mu klouby na rukou a v loktech, stejně tak kolena a nárt s kotníky, ale chodí sám. Takže věřím, že to nějak zmáknete a půjde to. Vojtovka prý musí bolet, což musí být pro rodiče asi děsný... Tak hodně sil!!!

crawler
13. bře 2012

@baterka a máš nějakou fotečku bříška? se chci pokochat 😀 a jinak platí ten ambu porod? a jak budete řešit hlídání Marečka až to vypukne?...já měla teda u Iška obr - ani mi to tak nepřipadalo, ale všichni mi to říkali 😅 Jinak sourozenci jsme otevření - tento cyklus jsme se milovali párkrát i bez ochrany, ale ještě neproběhla ovulka, takže pravděpodobně z toho nic nebude...Jinak Išek - no látkujeme jako diví - vybírá si jakou AIO chce - našila jsem mu s opicema, slonama, žábama, autama apod. takže se mu do nich asi hrozně krásně čůrá, protože nočník nechce ani vidět 😝 Klidně by si lebedil v prodojený a klidně i podělaný plíně celý hodiny- chjo - čekám s odpleněním na léto - ušiju mu tréninkáče kam budu dávat jen tenkou vkládačku a chci mu je dávat jen na spaní a ven - jinak bude ve slipech a doufám, že si tu "volnost" zamiluje a nebude už chtít mít vycpanej zadek😀 A co se týče mluvení. tak je to bída, ale pozoruju pokroky - snaží se napodobovat zvuky a tento víkend jsme obohatili slovník o didi (děda) a koko (slepice a nebo když chtěl od babičky gumovýho medvídka), takže náš slovníček činí všehovšudy cca 15-20slov 😝

jasekd
13. bře 2012

@crawler No, ted jsem ve fazi otupeni, nic noveho se nedeje, ohledne te vady, ted je nova ta Vojtovka. Dnes jsme byli na prvni kontrole, poopravila mi cviceni a pridaly jsme jeste jeden cvik, takze ted mame dva a mam je stridat. Manzel to tak neproziva, protoze o tom vsem prd vi 😅
@baterka ono ji to ani neboli, spis je to proste namahave, a protoze to cvici deti, ktere maji tu skupinu svalu slabou, tak je to samozrejme vytaci a vztekaji se, neni to nejak drsne, aspon tedy to, co cvicime my, ale to dite bojuje, nechce to delat a je problem udrzet ho ve spravne pozici. Kor kdyz se zacne cvicit az takhle pozdeji, jako my od tech 10 mesicu, od narozeni to jde lip. Vendy holt ma ten "problem" az ted, tak cvicime az ted. Tvoje teta ma muj obdiv, mit nemocne dite je silene narocne, a to moje deti maji takove problemy, ktere resi prevazne jini a v normalnim zivote nas nijak neomezuji, nemusim doma vylozene s nima makat, a pokud si nekdo takove dite vezme dobrovolne, smekam, ja bych na to nemela, teta mu zachranila normalni zivot 🙂 Tu jeho vadu si nejak neumim predstavit, jak to vypada, jak funguje.. To ma klouby nefunkcni, nebo ma jen nejake pahyly? Chodi sam nebo s protezami/berlemi atd? Vendy by ani civcit nemusela, s M. jsem necvicila, ale pro klid duse a tu jeji vadu radeji cvicime, aby byla fakt silna a mela zada v poradku, kdyby se muselo pak neco resit ohledne chuze atd. A snad tim padem bude rychlejsi ve vyvoji nez M., je to celkem narocne takove dite, a to je zdravej. Jeste ted (29.3. bude mit 2) nechodi ukazkove a furt je na cumaku.
Na ten vas porod jsem fakt zvedava, kdyz prvni byl v pohode, bude druhej jeste lepsi, uz ted se tesim na popis a nove mimino v nasi pidi diskusi (zbylo nas asi 5-6 lidi, ze), jako samotnej porod ani nezavidim (dneska ve spitale jsem potkala na chodbe primare a volal na kolegu "nevis, jak je to na tom sale, vypada to na sekci nebo jeste ne?" no to se mi udelalo spatne, jak nejaka chudera asi trpi a jeste ji mozna riznou), ale ty prvni okamziky fakt jo 🙂 Mas pocit, ze to bude driv? Ja u M. nemela zadnej pocit a byl presne v terminu, zniceho nic, a u Vendy uz jsem si mesic rikala, zda nerodim, a prenasela jsem 9 dnu. Na tohle vubec nemam cuch 😀

jasekd
13. bře 2012

@crawler
@baterka holkyyy, aspon v necem jsme nejlepsi 😀 U nas frci nocnik na doma naprosto spolehlive uz asi mesic (jinak kakani uz skoro rok), na ven zacnu resit, az bude teplo a spani me zatim netrapi, vsak zaciname. Ad mluveni, Martin mluvil krasne, rikal i slova typu koralky, nakladak atd atd, v listopadu rekl svoji prvni vetu... a ted mluvi cim dal hur, vety zadne, vsechno patla a za chvili budu rozumet jen mama, tata, mimi, curat a vstavat 😠 Nechapu, zduvodnuju si to tak, ze jednak napodobuje mimino a jednak toho chce rict moc a proto se mu to pomatlalo, kdyz mel tech slov 10-20 , tak je umel fakt lip. Radeji uz nepatram, zda to neni znak nejake vady 😠 😀 Craw, tak ze by dalsi mimino, prala bych ti to, predpokladam, ze kdyz se nechranite, ze byste uz chteli.
Velikost bricha u Martina velky, u Vendy obri, taky se tocila KP a zpet jeste v 36.tt 😀

jasekd
13. bře 2012

@crawler
@baterka vy mate deti o neco mladsi, kvetnovy, ze? Treba si taky zacnou rikat, Martin zacal ze dne na den, predtim jsem ho vysazovala a obcas si rekl na kakani nebo jsem vzdy poznala, ze tlaci, s kadenim cekal na nocnik celkem spolehlive, curani jsem chytala po spani, jidle, prochazce apod, ale pliny byly stejne mokry casto. A pak jeden den zacal hlasit, obcas nehoda, max 1x denne, a ted uz treba 14 dnu bez nehody. I se zvetsuje interval, co je ochotnej cekat, nez najdu nocnik a svliknu ho 🙂

crawler
13. bře 2012

@jasekd 😀 vidíš, u každého je něco - my sice ukázkově chodili v roce, ale s plínama půjdeme snad i do školky 😀 a to mluvení - vůbec se neděs, protože Fany už tak před 3měsícema říkal táta, bába a pár zvuků zvířátek a pak měl na dva měsíce pauzu a všechno komolil a neřekl nic a ted se zase trochu rozmluvil 😀 Jojo, miminko bych chtěla - mhd by sice radši počkal až na podzim, ale co by pro mě neudělal, že? 🙂 jako nejde o žádné snažení, ale jak to vyjde tak to vyjde - oba budeme moc rádi 😵 tím spíše teď - Fanoušek ukázkově spí ve dne v noci, poslouchá, je více méně klidný dítě a mě to dělá samou radost a tak bych ráda sourozence v menším věkovém odstupu. Každý ten odstup má svoje plus a mínus, takže to nemá smysl řešit, co by bylo výhodnější a já jsem pro to, abych rd navázala a pak šla makat...🙂

crawler
13. bře 2012

@jasekd tak Fany kadí stylem, že odběhne do svého kouta v pokoji a během pár vteřin to má v plíně - nestihla bych ho vysvléct ani náhodou - a když se ho x-krát za den ptám, zda nechce čůrat, tak vždy řekne, že ne a nakonec je stejně durch :-/

jasekd
13. bře 2012

@crawler Ja se taky obcas zeptam, ale on uz to ted nesnasi, tak se ho snazim neobtezovat, protoze vim, ze si rekne, ale nekdy mi to ujede, chces curat? Neeee, a za minutu Curaaaaaat!!!! a matkou pretrhni se, nebo pocuram koberec 😀 Muj muz chtel taky cekat na podzim (2010) a byl z toho cervenec 2010 😀 Nekdy lepe driv a bez stresu. Me ale tlaci ta prace, tebe ne, ty budes nekde zacinat, ze? Ja se musim vratit a pak se uvidi. Dneska v tom spitale jak jsem potkavala samy bily havrany, jsem si pripadala uplne neuzitecna na te MD 😅 Oni delaji takove dulezite povolani a ja utiram soply 😝 Ovsem kdyz ja jdu do prace, tak s deta, cili to neni zadna zmena, ale akorat stres navic 😝 Ted tam skoro nechodim a uplne citim, jak jsem z toho vypadla.

crawler
13. bře 2012

@jasekd jojo, já budu začínat, mám soc. antropologii, tak pak tak půl roku před koncem rd chci rozeslat životopisy do azyláků a různých neziskovek v okolí - ráda bych dělala v oboru - bavilo by mě to...ale nevím nevím...radši nemyslet...Jinak neužitečná? být matkou je ta nejdůležitější profese na světě - představ si to - máš vychovat a vypiplat nesamostatného jedince v samostatného a slušného člověka - to je důležitý a velice těžký úkol!!! by the way k tématu http://www.novinky.cz/domaci/261695-cesi-zacnou... ....čr závisí na imigrantech - fakt dobré ☹

jasekd
13. bře 2012

@crawler Ja vim, mam tyhle pocity prevazne jen ve zdravotnickych zarizenich a je to zpusobeno tim, ze jsem radeji lekar nez pacient/matka pacienta, a to jsem ted furt. Ono na bilych hadrech si clovek vypestuje malinko zavislost a kdyz je dlouho nema, tak mu chybi 😀 Pak si vzpomenu na ty stresy a rikam si "Uzivej si klidku doma, pak budou deti jeste porad male a k tomu naplno pracovat, to bude teprv mazec". V podstate jsem doma rada 🙂 Hele a co dela vlasten manzel? Taky neco takovyho? VY jste s @baterka podobny obor, ne? Nevim, zda Tereza to ma i vystudovane, ale delala jsi v nejake takove oblasti, ze?
@crawler a co baracek, jak se zije, co uz mate hotove?

crawler
13. bře 2012

@jasekd manža je inženýr kontrolor kvality - dělá vedoucího kvality ve firmě, která vyrábí větrné elektrárny. co se týče baráčku, tak je zde stále hodně prostoru, kde můžeme utopit penízky🙂 letos jsou v plánu nové interiérové dveře plus podle peněz zrekonstruovat schodiště a koupelnu. jinak veškeré potřebné zázemí je hotové - stačí spíš jen esteticky zlepšovat a dolaďovat. Jinak co Ti budu povídat - tolik místa a soukromí - nad to není - i kdybychom to tu měli sebeprostější 😀 ...za chvíli už nám začne i práce na zahradě, takže o víkendy je postaráno 🙂 a co vy? ještě se nevyloupla nějaká nemovitost za slušnou cenu? za nás vřele doporučuji mm realitku - na tom našem domečku bylo několik exekucí a zástav a makléř nás tím vším provedl - řekl co a jak, telefonoval, fakt se snažil ...

jasekd
13. bře 2012

@crawler Jeste ne... Jsme narocni na lokalitu, a na to, jak jsem narocni (teda spis ja), mame malo penez 😀 Dik za tip, koukla jsem na jejich stranky ted, bohuzel primo v JBC nemaji skoro nic ted, ale budu koukat... Jinak hledam pres Sreality. Tak to mate prima. My to soukromi meli vzdycky, ted jeste to misto.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru