Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
27. srp 2010

@janinka22 Marek usíná v osm, budí se na kojení v půl druhý a v pět, stává tak cca v sedm. Pohoda 😎

miselaniki
27. srp 2010

@janinka22 - přesně takhle to měl Kryštof, ale teď asi tak 14 dní se budí ve dvě, ve čtyři a v šest na kojení a usíná večer kolem desáté.

baterka
27. srp 2010

@miselaniki míši mě neděs.... 🙂!

miselaniki
27. srp 2010

@baterka - no to rozhodně nechci🙂) a každé dítě je jiné.

karolina20
27. srp 2010

@mercedesse no to by teda byla radost,my máme zatim vše neutrální,jelikož se necháme překvapit.Ale kočárek mám vybraný černý s banánově žlutou.

jasekd
27. srp 2010

@baterka Podle me uz reakci mit nebude, tak to mate super, my poprvy zvys.teplotu na cipek, podruhy uz jen malinko, bez cipku, potreti pohoda, a bylo to ockovane s prevenarem, davala jsem ten na pojistovnu... My bohuzel mozna budem spadat do te skupiny nemocnicnich deti, tak ma i rotaviry... Jak to, ze nemate TBC? Ja jsem myslela, ze 4.den v porodnici nebo max.do 6ti tydnu je to povinne... A ovecku budete mit jen na paseni nebo s nima mate i jine plany? A jen se ptam, proc tak velikansky pozemek, jeste pronajimat... A sekat to kosou, no to jsi odvaha, to jste az takhle ekologicky? Ja todle zazila jako mala, ne sekani kosou, to delal deda, ale obraceni sena atd, no bleee, to uz by se mi nechtelo, vsichni jsme byli otroci sena, skupit, rozhodit, skupit, kazdej mrak nas honil 😀
Holky, nechci nastvat, Martinek jde spat cca ve 21 a vstava v 6 😀 Mozna je to tou UM, ale on je maximalne spavej uz odmalinka, i kdyz byl jen kojenej... Druhe mi to prej vynahradi, jestli jo, tak se na nas chysta pohroma 😝

jasekd
27. srp 2010

@eriska na skytavku jsem dala cucnout prso, flaska tak dobre nefunguje, tak ted se musi vyskytat sam, ale tim, ze reflux odezniva, tak uz to neva...

katy007
27. srp 2010

My jsme chodily spát kolem 22,30-23 a budila se kolem cca 6 ráno, na chatě se naučila spinkat dříve tak kolem 20,30-21 ukládám ke spánku, budíme se kolem 3-4 ráno a pak až kolem 7 ráno tak se to taky dá, potom kolem 9,30-10 jde na hod. zdřímnout to jsm evenku když je hnusně a usne doma tak někdy spinká až do 12,30 a pak kole 13,30-14 spinká po obědě do cca 16 hod. a pak vydrží až do té 21.

baterka
27. srp 2010

@jasekd no tak to vypadá, že Marek fakt žádnou reakci nemá 😉! A s TBC - jo, vím, že se pohybuju už za hranicí zákona 😝 😎 , ale mám na to spešl papír z plicního. Totiž jako těhotná jsem šla povinně na plicní (poslal mě tam gyndař) a tam jsme si promluvily s doktorkou, co kontroluje očkování z porodnice. A ona mi říkala, že podle ní je to kravina očkovat živou vakcínou takhle malý dítě, že už dva roky leží u hlavního hygienika návrh na zrušení očkování v porodnici a dlouho už se mluví o tom, že se to buď odloží po prvních dávkách hexy (po půl roce) nebo se to zruší úplně (viz Němcko, Rakousko a další země EU), protože nákaza hrozí minimální. Taky tam zrovna byla maminka s asi 14tidenní holčiočkou, co měla děsnou reakci - zánět snad všech uzlin po těle, třísla a podpaží samá boule, vysoká horečka, no chudák miminko.... A tak mi napsala lístek do porodnice, já to všude nahlásila a nenaočkovali ho. A doktor se taky nedivil, zatím to všihni buď schvalují nebo to respektují. Je to tak, že pokud to nezruší zákonem, tak jej nechám naočkovat po tom půl roce, když bude mít za sebou první várku hexy (další se pak dává až v roce).
A s tím pozemkem - no manžel chtěl hlavně velkou zahradu - tak ji má 🙂! Až se víc osází stromy a keři, už to bude v pohodě, taky tu chci mít hodně záhonů, takové malé permakulturní zemědělství v praxi 😵 , snad na to bude odvaha a energie. A ekologicky jsem trhlá dost, to je fakt 😉

mercedesse
27. srp 2010

Nejvíc se mi na tobě líbí ty první, krásně ti zvýrazňujou prsa a tak jako seděj. Ale krásný jsou všechny. 😉

mercedesse
27. srp 2010

@karolina20 No já mám právě i ten kočárek modrej, takže by to byla fakt bomba, ale nějaký oblečky máme neutrální.

Jo s těma šatama to bylo pro erisku, já si až teď všimla, že už jste o dvě stánky dál 😅 Jsem nějaká přepracovaná, od rána lítám na zahradě jak hadr na holi. Ale mám vypletou zeleninovou zahrádku a posekanej trávník i s ostříháním kolem obrubníků, tak mám aspoň dobrej pocit, že se celej den neválím.

crawler
27. srp 2010

@jasekd krásně spinká Martínek, ale určo to není UM, páč Išek chce někdy stejně po 2 hodinách, ale většinou máme režim - 21,30 spát, kolem 2.jíst a pak kolem 7,00 vstáváme - někdy máme excesy, že jí ve 21,00, 00,00 pak ve 3, v 6 a už chce vstávat 😝pp já mu už týden nedávám ani tu kaši, protože pil málo mlíčka, tak jsem do něj nechtěla cpát něco navíc, dnes už bumbá líp...

zeptám se holek na UM - kolik ml za 24hod. vám děti vypijou? já to cca počítala - 4x za den 150ml a v noci 100ml což je plus minus 700ml...a vážíme odhaduju 7kg...co myslíte? je to moc? málo?

eriska
27. srp 2010

mercedesse, holka, neblázni a šetři se..v prosinci (záměrně nepíšu v listopadu, to bude mimi ještě moooc hodný) si už v klidu nic neuděláš...alespoň já to tak mám, vše dělám v rychlosti, aby se to stihlo a pak zjistím, že vzadu na poličkách vytřený prach není, pod topení se podlaha taky jen přejede,... 😀 prostě nejvíce času je s prďolkou...

holky, já vám závidím uspávání, že lehnou a spí..my to tak taky měli, ale začal být protivný, tak jsem si myslela, aj jaj, začínají zuby, slzy jako hrachy, tak jsem pochovala a už týden uchováváme..ono mu nejde zabrat, usne při kojo, ale pořád s sebou hází, dneska, když jsem ho uskákala, tak ještě vzlykal ze spaní v postýlce..jsem ho i přes den zkoušela nechat "vyřvat", ale to nejde..ze začátku dobrý, ale on nabírá, rudne, až se začne dusit, jak se vzteká..a na to já nemám 😖

crawler, my měli ve čtyřech měsících 6650 a dr. říkala, že dobrý, takže bych řekla, že išek taky dobrý...🙂

mercedesse
27. srp 2010

@eriska Já se stejně potřebovala odreagovat, dneska zase moc nekope a to jsem vždycky šíleně nervní, takže je lepší něco dělat, než to pořád zkoumat. On má vždycky tak dva dny hrozný aktivity, kdy si myslím, že se mi vybourá z břicha a pak to dva dny dospává. To jsem vždycky úplně hotová, jestli mu něco není.

eriska
27. srp 2010

mercedesse, tak vidíš, když to víš, že to tak dělá, pak žádné nervy..tomík celé těhu nekopal, ke konci jsem si už zvykla, že z něj fotbalista nebude..🙂 no jo, ono nejde jen tak sedět..ale řeknu, co teď bych za to dala..

skretik
28. srp 2010

@eriska gratuluju ke svatbe a jsem jednoznacne pro ty prvni, strasne moc ti slusi!!!

My jdeme na ockovani 9.9, a budeme dostavat hexavakcinu a rovnou i prevenar, ten proti 10pneumokokum, doktorka nam to doporucila, duveruju ji, tak s tim souhlasim.

Se spanim to mame posledni dobou jak kdy, ale vetsinou usne tak v 8 a pak se budi mezi 3-4 a pak kolem 6, to si ho beru do postele a vydrzi jeste tak do pul9, takze to jde, ale posledni tyden nejak blbne, jednou spi takhle a pak spi spatne. Dnes se budil po hodine a pul-hruza. Asi pred tydnem se mi zacal otacet na bok a prijde mi, ze ho to tak chytlo, ze to proste chce delat i v noci a to ho budi a me samozrejme taky.

Jinak jsme museli zacit cvicit Vojtovku 😖, na jedne svatbe jsem potkala kamosku, ktera je detska rehabilitacni sestra a te se nelibi hlavicka, pry ji ma "sikmo", mozna by se to casem srovnalo samo, ale mohl by mit pozdeji problemy s pateri. Nastesti kdyz nas vysetrovala rikala, ze je chycena jen hlava, ze zbytek tela je v pohode, naopak ma pry perfektne vyvinuty brisni svaly, takze to cviceni neni tak drasticky a snad to brzy srovname. Nastesti to Tomasek snasi dobre, tak mi to tim hodne usnadnuje, kdyby hodne plakal, tak by me to nicilo, ale on jen tak nadava bez breku, nekdy ani nebroukne 😉

katy007
28. srp 2010

Eri: mě se nejvíce líbíš v těch 1 a pak ty 4 ti taky moc sluší. Už začala svatební horečka?

Jinak svítí sluníčko, vyjdme na procházku a za 10 min. slejvák, malá mezitím usnula a těch v postýlce už nechce spát jsme to vzdala, akorát kravičky na kolotoči měly rodeo jak s nimi pořád točila 😀 tak snad po obědě zalomí.

jasekd
28. srp 2010

@skretik Jak sikmo hlavicku? Nas malej zase, jak se otaci na bok a brisko, desne moc u toho zaklani hlavu, delaj to vasi taky, nebo se proste jen prekuli na bok? I kdyz spi na boku, hlavu ma v zaklonu... Je proste furt do luku. Tak at to zabira...

@mercedesse podle me dobre delas, ze neco delas, jestli se cejtis, proc nepracovat, prijdes na jine myslenky a taky ti nepujde uplne do kopru fyzicka, ja kdybych nepracovala, jsem na tom daleko hur a ver mi, stejne to po porodu neni zadna slava, ja byla zvykla sportovat a pak nemohla a je to znat, tak aspon ta prace. A jestli budes mit hodne dite jako ja, tak i leccos stihnes 😉 Martinek, co mu odezniva ten GER, tak je zlatej a nenarocnej 😉

@eriska nam teda nechat vyrvat taky nikdy nepomohlo, ale ja s tim problemy moc nemam, furt cekam, kdy se to zhorsi 😅 A z satu uz mas asi jasno, ze ty jednicky, vid 😉 Ja rada jednoduche, proto ty 4ky, ale pokud chces princeznu, 1 je jasna volba (podle fotek)

@crawler Martin ji 5x denne, v noci ne. Mlika ma cca 180-200 ml, ne vzdy vypije vse. My mame Nutrilon AR a ten Sumetrolim, takze ja vic redim, aby mel tekutiny, takze myslim, ze poctive davky jidla ma cca 160. Takze to mliko ma 4x a na obed tu zeleninu, pokud slupne cca 150 zeleniny, mliko uz nedam, ale vetsinou nechce tolik (vcera brokolice jen 35 ml), tak pak dokrmim mlikem cca do te davky. Vazi 7 kg, meri asi 65 nebo 66. Podle toho, co pises, je to spis min nez doporucene mnozstvi, ale podle vahy je to dost, porodni mel mensi nez Martin myslim, ze? A taky je o vic nez mesic mladsi. Podle me si hodne ulozi, asi to dobre stravi, takze pokud mu to vyhovuje, nepridavej ani neubirej, pokud by se budil, zkusila bych pridat, ale nekdy to najednou proste nechtej. Nas Martinek neni zadny Michelin a mel ze zacatku problemy s pribiranim, ale rozhodne neni nejak hubeny, tak mu jidlo nejak nenutim.

@baterka Cim vic stromu, tim vic listi na hrabani, nezapomen 😀 Jinak k tomu TBC, ja bych urcite naockovala, treba odlozene, ale naockovala. Kor u vas, jste takovy cestovatele, dite treba bude taky. Moje znama (je to lekarka) chytila TBC na dovolene v Indii, rozhodne vzdy neplati, ze je potreba na nakazu opakovany styk s nemoci, jak jsem nekde cetla. Ockovani neuchrani pred onemocnenim, ale spis pred nejtezsi formou TBC (nepamatuju ze skoly presne, ale jde o ty ruzne organove, napriklad kostni vysevy). Ted jako malej asi nema moc sanci se nakazit, ale jako vetsi... Jak je to s ockovanim v pozdejsim veku, nevim, a nejsou tu podle me s tim zkusenosti. Rikala ti ta Dr, kolik deti treba ockuji takhle pozdeji? Musi to byt mizive cislo... A proc ty jsi musela na plicni?

katy007
28. srp 2010

Jaksed: my zase máme trošku placatou hlavičku, malá spí jen na zádech, když ji dám na bok spát hned se překulí, hlavičku do luku zakládí jen když je na boku a "stěhuje" se za hračky nabo aby se dostala mimo deku odráží se tak hlavou a nohama

V po jdeme na očkování a prevetivku tak jsem zvědavá na váhu.

Jinak nevíte kolik očkování je na pneumokoky Synflorix celkem?

karolina20
28. srp 2010

ahojky ve spolek,copak dneska vaříte k obědu?já jen něco rychlýho a ještě jdu teďka péct margot buchtu.. 😉

katy007
28. srp 2010

Karol: já vepřové kostky v zelenině s bramborem, pct nic nepeču i když ke kávičce by buchta bodla, ale v př. týdnu se budu pokoušet o řeckou baklavu tak jsme zvědavá jak se povede, přijdou hosti malé popřát k svátku 🙂

karolina20
28. srp 2010

@katy007 to zní dobře-ten dnešní oběd.A co je to ta řecká baklava?

katy007
28. srp 2010

Karol: to je hrozně návyková věc! Hnozně dobrá slaďura, jsou to buď kostečky nebo těsto ala nudle jak vls tenké, já to budu dělat poprvé, z list. těsta, ale našla jsem recept i na to těsto na řeckých stránkách, ale je to chuťově jako naše listové. Jinak je to plněno ořechy a zalito sirupem, hrozně dobré, před 14 dny mi to ségra přivezla z Řecka, ale i řeckých restauracích je mají.

andrea110409
28. srp 2010

Ahoj holky tak jsme se vratili z dovolene na chalupe a mame asi podobne trable jako Eri. jen ja sem to prisuzovala ockovani a zmene prostredi. Vecer pred usnutim se Sima porad usmival a najednou straslivej krik a nesel utisit ani u prsa a ani v naruci. S manzelem jsme uz sileli a mrnousa nalozili do auta a ze pojedem na pohotovost. Jen vsak Sima nasedl do auta tak zalehl a usnul. Z pohotovosto seslo a my s muzem cely spoceny sli spat. Podobne to probihalo jeste nekolik noci a vse jak kdyz utne skoncilo po uplnku, kterej Sima nesnasi.
Jinak jsme taky zacali s prikrmama a prvni byla mrkvicka a to byla desna legrace, mrkev jsme snad meli uplne vsude 🙂 🙂 Zacali jsme s prikrmem v 4,5 mesici a chtela bych se zeptat jak jste na tom vy a prikrmy.......omlouvam se ze vas nedocitam, ale nejak se to neda. Sima uz skoro nespinka a tak je to narocne.
Zdravime vsechna miminka i ta jeste nenarozena 😎

crawler
28. srp 2010

@andrea110409 zdravím tě andy a šímo 😉 já jsem iškovi párkrát zahustila mlíčko krupičnou kaší (mají ji za dobrou cenu v rossmanovi), ale ted už mu to zase nedávám, páč nechtěl moc jíst, tak jsem si říkala, že mu nebudu cpát kašičku, když nepije ani moc mlíčka (dnes má v sobě teprve 400ml)...ale co Išek miluje je jablečná šťáva Babylove z DM a tu mu ředím 1:1 s kojo vodou - to hltá a hltá🙂 jinak v týdnu jdu k mudře, tak my říkala, že už mi řekne, jak mám vařit zeleninovou polívčičku a že začneme dávat 🙂 takže s mrkví ještě počkám až na to jak bude reagovat na tu polívčičku🙂 a jak šíma roste? poslední dobou se tu moc neukazuješ, tak by to chtělo aspoň nějaký fotečky 🙂

andrea110409
28. srp 2010

@crawler : fotky určitě dodám a Šíma měl na 4 měsících 6,32 kg a 67 cm.

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 My uz taky zacali prikrmy, mrkev, mrkev + brambor a ted dva dny brokolice, ale ta mu moc nejede, jinak je to zatim spis pro zlost, moc to nechce jist, radsi mliko a prska a breci a vzteka se a je to vsude.... Ta fotka z vyletu dnes pridana, to je pevnost v Josefove?

andrea110409
28. srp 2010

@jasekd jojojo byli jsme tam na výletě v rámci dovolené. Dost mě to městečko překvapilo 😎

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 Je divne, vid? Ja z nej tenkrat chytla slusnou depku, jako prohlidka pevnosti moc zajimava, ale to mesto... Takove cikanske ghetto mi to prislo...

andrea110409
28. srp 2010

@jasekd tak to máme stejnej postřeh....a nebyly tam žádný stromy. V minulosti jsem se hodně zajímala o architekturu a tak mě to fascinovalo...manžel z toho ěl depku...prý se mu vracela vojna 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru