Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
2. zář 2010

Adélce - tak přeji všechno nej k svátku🙂)

eriska
2. zář 2010

miselaniki, misi, jojo, řekla bych, že si to kluci užívali už teď, jen to naše tornádo bylo trošku hrrr a malá dělal kapku neopatrně, ale Fanny to ustál a stihl si i zdřímnout🙂

jasekd
2. zář 2010

@eriska Ahoj, tak se u zubare drz a kdyby bylo nejhur, nech si to opichnout 😉 O anestezii uz jsem ti psala... Fotky mate super. Kolik proboha Tominek meri? Ten Isan od Evci neni nejakej drobecek (je tezsi nez nas Martin), ale Tomik to je vazba, a vypada strasne dlouhej 🙂 a takovej dospelej...

soniq
2. zář 2010

Dobré ránko mminky a skoro maminky 🙂, holky, v tom případě když malýho nemůžu nosit vzpřímeně tak nevím jak ho budu nosit....už asi dva měsíce ho nosím vzpřímeně protože jinak nechce být, vždycky se začne vztekat, brečet a všelijak se mi kroutí takže to je síla ho držet jinak....a u Dr ho taky držím vzpřímeně a nic mi neřekla, tak já nevím no, jsu z toho ted špatná ☹. Adélkám přeji taky všechno nej k svátečku.....
@eriska kluci jsou krásní

soniq
2. zář 2010

@janinka22 to tě chápu že bez internetu jak bez ruky, znám to na sobě 🙂

karolina20
2. zář 2010

Ahojky maminky a skoro maminky.taky přeji všem Adélkám všechno nej nej nej k svátku.Jo a pořídila jsem si ten šátek na nošení miminek-je docela zajímavé uvázat kolem sebe 5m látky 🙂

jasekd
2. zář 2010

@soniq hele nebudem se deptat, priste se u Dr zeptame.. Ja se vic bojim toho prohejbani, spi uplne se zvracenou hlavou, furt ho opatrne rovnam. Jenze malej mel ten reflux a proste neslo nosit jinak, furt zvracel a nepribejval, a kdyby zvracel jeste vic, tak uz hubne 😠 Ted zase zacal, jak se toci i hned po jidle na bricho... Jinak uz je to dobry. Ono se jim to libi, ze videj, na predlokti jako male mimi uz taky moc nechce, leda ten tygrik. Koberce nastesti nemame. Jestli ti neblinka, tak asi takhle. Ja s tim netem jsem desna, ted rano nejsem schopna nic delat, tak tu drepim a pisu, malej vetsinou dopoledne dost spi a pak uz je mi lepe.
@karolina20 No mne to prave nevyhovovalo, s medvidkem OK a pak s mimem uplne naprd. Nechtel tam (coz vetsina ze zacatku nechce), a ja nevydrzela, protoze se mi to samotne moc nelibilo a je v tom vedro. Chci tu manducu nebo ergo, nejake z bazaru... Ale hodne holek tu satkuje, myslim bater, crawler, mis.... takze urcite to jde. Ja byla vytrvala a presvedcena o latkovych plinach a to je super, jednorazovky mame tak 4 na mesic 😉

karolina20
2. zář 2010

@jasekd taky přemýšlím o látkových plenách,myslím si že se tím i ušetří.No já si do toho šátku zatím zkouššel adávat jen panenku,ale ta nebyla moc ohebná,takže se mi tam dávala blbě.

jasekd
2. zář 2010

@karolina20 medved je lepsi 😀 Latkovky usetri prirodu i penize (pokud tomu nepropadnes a nenakupujes jak diva), a asi jsou pro dite zdravejsi, krome me tu latkuje jeste bater a mozna terka, ale ta sem moc nechodi. Baterka je nadsena az tak, ze ty pliny taha na zadech v batohu ke kamosce, protoze zatim nema pracku 😉 Takze my dve te v tom urcite podporovat budeme, ptej se a na diskusi latkove pliny je toho plno...

crawler
2. zář 2010

ahoj holky🙂

tak reakci jsme měli ☹ 😢

večer mu stoupla teplota a slz bylo! ☹ nebylo mu dobře a dalo to zabrat než se zklidnil - chování pomáhalo jen na chvíli, tak jsem mu ve 21,00 dala čípek do zadečku a ve 21,30 spinkal a probudil se až ve 3 na jídlo...dnes ještě není ok, ale venku v kočárku mu je fajn, já jsem s ním byla hodinu a ted jezdí babička už asi 2 hodiny...ách jo...už se děsím 2.hexy a 2.synflorixu :-/

jinak Išek měří cca 64cm - kroutí se, tak je vcelku nezměřitelnej 😀 no a 7,4kg - co vám budu povídat - od včera už mě zase chytá zápěstí, takže to zase musím mazat Dolgit krémem, abych zažehnala zánět ☹

co se týče toho nošení---no Išek už asi měsíc a půl nechce nosit jako mimi v leže - prostě jedině na stojáka , tak nevím, jak bych to měla dělat, protože se vzteká ...to stejný se sezením, budu se snažit to omezit na minimum, protože to řekla naše mudra, ale bude to pro Iška těžký, protože sezení miluje...:-/

baterka
2. zář 2010

@crawler
@jasekd
@soniq s nošením jsem na tom stejně, Marek díky refluxu taky vdrží jen vzpříměně..., občas, když je unavený a už takový "apatický", tak i na předloktí, ale když má pozoroací chvíli, musí prostě vidět 😉 . Tak se snažím aspoň mu dát nožky pod bříško, aby měl kulatá záda. Zkuste to, myslím, že pak jsou záda a tak páteř ok. Jinak craw - Marek by taky už nejradši seděl, ale zatím nesmí 😝

@karolina20 jojo, jasekd to popsala dobře 😀, jsem trošku maniak, ale jsem tak spokojená. Jak se šátkem (mám už dva, první jsem nosila elastickej - je super na začátek, dobře se s ním váže - dobře se utahuje a pro malý mimča je super) a teď jsem si koupila tkanej, ten je už pevnější pro starší děti. A váže se taky dobře. Doporučuju naučit se to od nějaké kamarádky, s medvěděm je to fakt trochu jiné, mě třeba pomohla PA v porodnici - měla jsem šátek s sebou a tak jsem vázala už 2. den po porodu 🙂. Jo a hlavně se neboj tam to dítě dát, když ho budeš pořád držet, nic se mu nemůže stát, mimina mají rádi, když jsou sešněrovaný, rozhodě lepší vždy utánout víc než míň! Kdyby to bylo už moc, mimi si samo řekne. Jo a nevázat hned po jídle, to většina dětí blije. Marka můžu vázat až tak půl hoďky po kojení, má reflux, takže jinak bych měla poblitý výstřih (jako už mockrát 😝) . No a s plínama - dneska je děsně možností, ale pokud máš pračku a kde plíny pověsit, určitě doporučuju, ušetří se tím fakt dost! Jako jasekd - Marek má tak 4-6 kd jednorázovek na měsíc - skoro se mi ani nevyplatí kupovat balení, protože než ho spotřebuje, vyroste z té velikosti 😅. Tak držím palce a kdybys pořebovala nějakou zkušenost nebo si nevěděla rady se značkama, ptej se nás odbornic 😎 😀

baterka
2. zář 2010

@crawler s reakcí mě to mrzí, ale snad ty další dávyk budou víc v pohodě... 😉

karolina20
2. zář 2010

@baterka Mám známou která ten šátek taky má a nosí ho spíš,než vozí kočárek.Našla jsem tyto pleny http://www.proslunicka.cz/ctvercove-pleny/259-b... neznáte to některá?a co ty plýnky navrch,co jsou na suchý zip nebo na patent?

jasekd
2. zář 2010

@karolina20 neznam, ja mam Kikko lux 70x70, ale ja to moc nedelam, ten novosklad, hlavne mam kalhotkovky Haipa Daipa a pres to ty jejich PUL kalhotky na patentky, ty pliny se zapinaj na tu snappi sponku, prijde mi to nejlepsi... Pak mam k doktorum all in one Imse Vimse a Pop in bamboo, ale ta HD je lepsi, akorat trochu hrubne, kdyz mas tvrdou vodu...

janinka22
2. zář 2010

tak my máme konečně po prvním očkování..hexa vakcínu a prevenar - tu nižší variantu,říkala,že to tak běžně kombinuje,prý nám dá dvě dávky tohoto co se neplatí a pak další dvě 13 s doplatkem po 300,- tak jsem souhlasila. Adámek plakal ale jak jsem ho vzala do náruče tak dobrý,pak mi dokonce v kočáru pěkně usnul,zatím je v pohodě tak uvidíme,doufám,že nedostane horečku abysme nemuseli dávat sirup a tak..
jinak vážíme 6,98 kg a naměřili nám o 1 cm míň než před měsícem - 63 cm 😀 že by se Adámek zmenšoval..?? 😀

baterka
2. zář 2010

@karolina20 s plenkama těžko říct, nejlepší je jít na nějakou předváděčku, což je prezentace všech možných druhů látkovek - zadarmo. V Praze to např. pořádá latkovepleny.cz , zkus mrknout. Mě vyhovuje například systém vícevrstvých plen od Poppollini a k tomu svrchňáky PUL od Bambino mio, ty od Kikko mám taky, ale spíš tak do kočárku, na ublinknutí, na otření pusinky po kojení a tak, ne přímo na zadek 🙂. Teď jsem pořídila dvě All in one, tak jsem zvědavá 🙂! A se šátkem je to různý - některá miminka ho nesnesou (nebo maminky spíš nemají nervy na to, aby si přes počáteční odpor zvykly), napříkald Marek prvně taky dost brečel, než jsem pochopila, že nechce ležet a tudíž ho vázat do kolíbky je čirý nesmysl 😎 , já používám šátek a kočár tak půl na půl. Šátek spíš na kratší cesty a když jedu hromadnou dopravou nebo když jdu na nákup a tak. Kočárek pak na procházky do lesa a když vím, že někde zůstaneme dýl, aby tam mohl ležet a spinkat a mě nebolela záda 😅

katy007
2. zář 2010

Ahoj holky,
moc děkujeme za přání k svátku. Až se Adulka vzbudí vyřídím 🙂

Teri: i tvé Adulce přeji vše nej.

Craw: tak my máme stejné reakce po očkování, po 1 dávce hexy a synflorixu, byla celý den apatická a bez nálady, večer teploty museli jsm edát Panadol, po 2 a 3 dávce, plakala jen v ordinaci, pak v pohodě, veselá, hrála si, ale večr opět teploty a Panadol, už to naštěstí máme za sebou a více jak rok klidu.
Jo holky a novinka Adulka má ode dneška 10,30 naušničky byla hrozně šikovná skoro vůbec neplakala a hned jak nás uviděla (rodiče do ordinace neberou) tak přestala plakat a už se jen smála, ani ji to skoro vůbec nekrvácelo. Čekala jsem hodně krve, řev, pláč celý den a nic, jsme moc ráda, při očkování bývá větší cirkus. 🙂

baterka
2. zář 2010

@janinka22 jani gratuluju k úspěšné kontrole a očkování, snad vše proběhne bez problémů, abych Tě uklidnila, tak Marek neměl reakci vůbec žádnou. Tak držím palce na klidnou noc. A je to kus chlapa, i když se Vám zmenšuje 😵

katy007
2. zář 2010

Craw: my taky nosíme zásadně min. 1-1,5 měs. na stojáka jako mimi už nechce chce se pořádně všude rozhlížet, ale hlavičku ještě raději podpírám, i když už udrží.
Mě zase bolí hrozně záda.

Holky mě se zdá, že Ada bude brzy zkoušet sedět, jak je v sedátku nebo auto sedačce tak se skoro zvedne do sedu a když ji má manža na břiše tak to samé. Ale zdá se mi, že je to ještě brzy. A co zuby už se někomu klubou? U nás zatím nic.

eriska
2. zář 2010

hoj, hoj holky,

tak mám za sebou kosmetiku a blaho na duši..druhý orgáč, fakt že jo🙂))))mazala mě čokoládovými přípravky, tak jsem měla 100 chutí to zbaštit😀 a pak hledání toho pravého obleku pro ženicha a moje nervy praskaly ve švech 😖

jinak tomík usnul sám!!!!po 14 dnech nošení..hurá..

co se týče nošení, my tak nosíme už děsně dlouho, držím ho tak i v ordinaci u dr. a nic neříkala..mě naši taky nosili a nic mi není, takže to nehrotím, nosit budu vzpřímeně..myslím si, že to chce selký rozum a ne, že si někde přečtu, že se to nemá a začnu plašit..prostě tomík si nijak neztěžuje a když bych ho měla nosit na miminko, tak mi od rána do večera řve..jinak, my dneska poprvé seděli samy...tak půl minutky odhaduju..jsem ho oprřela o polštáře, dala před něj hrazdičku, musela jsem děsně na záchod a v leže brečel a přijdu a on sedí, rovný jak pravítko a hrál si zvířátky..🙂 no je to moje šikula největší😉 holt, pohybově dopředu, jak říkala dr.

holky, ty reakce na vakcíny mě mrzí, my jdeme taky v pondělí, tak jsem zvědavá

jasekd, tak měřeno doma, baj vočko, délka cca 67cm a váha 7,2 kg..

soniq
2. zář 2010

@eriska teda tu kosmetiku ti upřímně závidím🙂....a Tomík je velkej šikula. Hele, jsem si tě dala do přátel na Facebooku tak si mě tam jestli chceš hoď taky 🙂.

baterka
2. zář 2010

@eriska no šikulka největší!!! Marek se taky zvedá do sedu, ale já dělám, že to nevidím a hned ho pokládám 😖 a s tou kosmetikou - no ani mi holka nemluv! Bych šla hned! Jenže tady u nás v prdelákově asi těžko 😠

janinka22
3. zář 2010

@baterka díky,vypadá to že taky budem po očkování bez reakce,doteď dobrý,akorát jsem teda vstávala víckrát v noci na kojení než obvykle..tak snad to bylo jen kvůli tomu očkování..

@katy007 mě to nepřijde brzo na sezení,Adámek už se taky zvedá sám,zvedne se zatím tak po lopatky když mi leží v klíně,ale řekla bych taky že sedět bude brzo.. 😉 máme hold šikovný děti 😎

@eriska taky gratuluju k prvnímu samostanýmu sezení 🙂

eriska
3. zář 2010

soniq, jasně, přidám😉

kosmetika holky, nebýt svatby, tak tam asi nejdu..ale byl to relax a balzám na duši..už víc jak týden se tomík budí od tří co hodinku na kojo a pak od 5 kňourá, očka zavřený a na 6 vstává, takže jsem totálně nevyspalá, kruhy pod očima, no děs.tak aspoň nějakou radost si musím udělat..a 13. jdu na kosmetiku znova a to zkusíme i líčení na svatbu, tak se těším dvojnásobně

janinka22, já si taky myslím, že na sezení není brzo, kdyby to těm dítkám nešlo, tak to nezkouší a já mu ráda pomůžu, jak jinak by se to měl naučit, že? ala zase opět platí, co člověk a doktor, to názor..tomík si nesedl sám z leže, ale když jsem ho posadila, tak se sám napřímil do sedu, aby nebyl opřený, ale i tak..je to úspěch..a dneska ráno to vzal na bříško a pak po chvíli zpátky na zádička..takže tenhle týden máme samé pokroky..to si na to musím dát k snídani krupičnou kaši s kakajíčkem😉

jasekd
3. zář 2010

@eriska Hm, tak to jsou na tom kluci vahove i delkove podobne, Martinek mozna o chloupek mensi... A toci se na brisko jen na jednu stranu a zpatky na zada zatim ne. Ja na kosmetice nebyla nikdy, na svatbu jsem se malovala sama, ale muze to bejt prijemny. Jenze kdyz me namaluje profik, tak ja to pak stejne tak dobre neudelam, tak lepsi nevedet, at si pak clovek nepripada osklivej 😀

jasekd
3. zář 2010

Tak jsem volala na detske a Martin ma moc negativni, uuuufff, jeste se cela klepu 😝 Takze toho 10.9. muzem nakracet na to vysetreni, to se mi ulevilo...

crawler
3. zář 2010

@jasekd gratulka Martínkovi 😉 já se taky malovala na svatbu sama, protože se nijak moc nelíčím, tak bych se vůbec necítila dobře - měla bych pocit, že mám na sobě masku a proto jsem se namalovala sama a myslím, že to vypadalo pěkně a decentně...Já se i česala sama😉 a všichni se mě ptali, kdo mě líčil a česal, takže to zřejmě nebyla žádná katastrofa 😀

@eriska na mě natřít čokoládu, tak jsem jako kočka a musela bych to slízat...jé to ti musela vonět kůže - mě se hrozně líbí vůně čokolády - to musela být paráááda! Jinak, jak myslíš s tím výletíkem do Ikei? jak máte teda velký autí - vejdou se tam dva kočárky? nebo bysme jely jen s autosedačkama? jinak ráda bych teda ve všední den ráno vyjet, kdyby to šlo...co myslíš? Uděláme dámskou jízdu s dětma??? 😉

Holky pražandy - říkaly jsme si s Eriskou, že při té příležitostí by mohl být srazík? že byste za námi dojely do ikei. co vy na to? 😉

soniq
3. zář 2010

Ahoj holky, teda musím říct, že malej už je druhej den strašně ale strašně protivnej, pořád musím být u něho, hrát si s ním, nevydrží být chvíli sám, má úplně rozházenej denní režim, není to jaki dřív že jsem věděla v kolik půjde spát, v kolik bude vstávat atd...v noci vstávám několikrát za noc a to třeba jen začne brečet a hlad nemá....dásničky oteklé nemá ale mslím, že to asi b udou zoubky, jinak nevím co by to mohlo být, nejezenej je, napitej je, přebalenej je a to hraní se mnou taky není žádnej zázrak....moc dlouho nevydrží a chtěl by se chovat, koukat na telku taky.....☹. Jak to máte vy? Jsou taky takové nebo ee? Si říkám, jestli to třeba taky není počasím.....

eriska
3. zář 2010

jasekd, mě bude malovat i na svatbu, nechci žádné kraviny kolem svatby, ale tohle si chci užít, líčení a kadeřníky..zase dlouho si to neužiju..

crawler, tak tatínek se nás prý rád "zbaví" a můžeme jet třeba hned..jen já hlasuju nejdřív příští týden ve čtvrtek..a jojo, jela bych hned ráno, abychom tam do otvíračky byly, projdeme si to, dáme obídek, a můžeme frčet dom..ještě teda doufám, že se k nám přidají pražandy🙂 když už tam jedeme, ať se poznáme..😉co Išek? už je reakce lepší?

eriska
3. zář 2010

soniq, náš tomík to má přesně takhle stířdavě oblačno a zataženo..dva dny je zlatinko a dva dny je na zabití..též to přisuzuju začínajícím zoubkům a počasí..musíme to nějak vydržet, bude líp😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru