Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
29. říj 2010

dobré ránko!

@andrea110409 ó jé, tak to uspávání mě mrzí, snad se to zlepší..., může to být na chvíli 😉
@mercedesse tak to jsi šikula, že jsi přestala, když jsi předtím (promiň) hulila jak fabrika 😅 ! Tak jen tak dál!
Já nikdy nekouřila a už to asi nepřijde, mě to vždycky přišlo třeba na gymplu spíš směšný, jak šla půlka třídy ven kouřit a připadali si v tý kvartě fakt nejdůležitější... 😅 , takže jsem neměla zájem. Nesnáším jít s davem, protože, jak říká můj kamarád: jen mrtvá ryba plave s proudem🙂, něco na tom je. A to mě uchránilo od kouření a snad i od jiných věcí.

@jasekd prosim Tě, 60 kg...., co já bych za ně dala.., já mám na 175 cm 68 😖 😠 ...! Ale na jaře si sem vezmu kolo, mám k Vánocům slíbenej Croozer a budeme tu drandit po kopcích! Jen jsem pak v létě zas chtěla otěhotnět, tak jsem zvědavá, jak dlouho to na kole vydržím 😝 A myslím, že Ty u dvou dětí budeš mít taky docela pohyb.... 😵

karolina20
29. říj 2010

Ahoj holky chtěla jsem se vás zeptat jestli máte některá zkušenosti s mastičkou Sudocrem?

jasekd
29. říj 2010

@katy007
@katy007 Kdyz je prikrm, tak bych uz tekutiny navic urcite davala, kor jestli po nem nedokojujete. Kdyz bude chtit, vezme si, kdyz ne, nevezme, to ji ublizit nemuze. My s tim hrozne bojujem a sidim ho i tak, ze prikrmy, zeleninu i presnidavky i doma delane redim vodou, abych do nej neco dostala. A ted to obcas udelam tak, ze dam do lahvicky max. 50 ml, aby byla lehka, a dam mu jina prebalovaku na hrani, on to cuca a vcera takhle vyzunknul 30 ml, kdyz mu to davam ja, nevypije nic. Ale ja ty tekutiny hrotim asi vic, skrz tu lecbu.

jasekd
29. říj 2010

@baterka Jenze ja nemam 175 cm, ale 168, vis 😀 A na kolo se jen tak nedostanu. Jinak ja kourim od 18ti, takze zadna poza, rozkourila jsem se na medicine. Na koleji pred zkouskama v tom stresu, nikdo si s tebou nesel popovidat, na prochazku apod, kdyz sis potrebovala odpocinout od uceni, neni cas, ale na cigo sli vsichni, sedeli jsme na schodech a relaxovali a abysme se nemuseli k uceni brzo vracet, dali jsme treba 3 za sebou 😝 Dnes bych na to asi chcipla...
@karolina20 My ano, za me docela dobry, mame vzorek z porodnice jeste. Davam na zapareniny na krku, tam to zabira, nekdy na zadecek. Jinak mame Rybilku, Bepanthen jsem obcas mazala na prsa, ale na to, jak je drahej, to pro me neni zadnej zazrak, ted ho uz kupovat nebudu, mam po Martinovi a v porodnici daj maly vzorky, takze ja nekupuju nic. Uz moc nemazu, jen vyjimecne. Na podrazdeny rantly od pliny nam pomaha Excipial a vubec na kuzi odvar z mesicku (koupim v lekarne mes. kvet, preleju varici vodou a prilejvam Martinovi do vany, nebo jsem ho s tim utirala, navlhcila jsem hadrik).

andrea110409
29. říj 2010

@karolina20 Mám s ním skvělé zkušenosti, máme tak yještě vzorek z porodnice protože jsme měla ještě rybilku a teď mám avirilku. DO koupele při porblémech dávám šalvěj a sudocrem večer na zadeček když mi přijde zarudlý.

mercedesse
29. říj 2010

Ahojky holky, tak jsem doma z porodnice. Tak to naše malý éro se samozřejmě potřebovalo nejvíc vyspat, když jsem byla na monitoru. A teď už celý odpoledne řádí. No ale dr nakonec řekla, že dobrý. Strašně dlouho pak lovili na utz průtoky pupečníkem. No prostě zlobidlo. Ale vše v pořádku a zatím to nevypadá, že by se něco chystalo. Znovu jdu za týden zase v pátek, tak snad bude hodnější a předvede nějaký rodeo. Jen mám ketolátky v moči, ale to je tím, že jsem včera nějak prošvihla večeři. Prostě jsem na ni zapomněla a pak už mi přišlo blbý jíst v půl desátý. No asi jsem měla. Dělali mi stěry a při prohlídce jsme mylslela, že si tam dr. vleze celá. Ale ona je tím známá. No hlavně, že je vše ok. Žádný konkrétní hodnoty z monitoru nevím. Jen jsem zahlídla občas na obrazovce cca 150 a 8-10. Já to vidím, že budeme rodit až v prosinci 😝

jasekd
29. říj 2010

@mercedesse Podle monitoru jsi zatim opravdu v klidu 😉 Hele normalne ve mne hrklo, jako jak zpatky?! Uz porodila?! No blbnu, no. Moje Dr ma totiz jak dobrej UZ tak CTG u sebe, takze ja byla v porodnici jen jednou, v dobe terminu chteli monitor po dvou dnech, takze v patek a v nedeli do porodnice. Tam mi rekli, ze porod jeste ne, a druhy den rano jsem jela... Takze klid, mas jeste cas. Mne pretaceli monitor opakovane, delala jsem drepy, chodila po schodech, a kolikrat stejne nic moc, byl zrovna linej. Chce to predtim treba vylizt do schodu nebo snist neco sladkyho, se rika, coz ty nemuzes, tak aspon se ale najist, bude zivejsi a ty tam nebudes lezet tak dlouho. Jak to snasis? Mne se delalo dost zle na zadech, jak tlacil na dol.dutou zilu, ja dokonce jedno odpoledne musela cele prolezet na levem boku a druhy den jit znova (predtim jsem byla jeste v praci a za to me teda trochu sprdli 😀 ), no po tehle zkusenosti lituju vsechny, co museji v tehot. lezet, to bylo sileny odpoledne a to bylo jen jedno a ne cele mesice. Tedka bych naopak ulehla hned 😝

jasekd
29. říj 2010

@karolina20
@mercedesse Tak holky, ktera pojede driv 😀 ? Strasne se vam to krati, a zas tu budu jedina... Neprida se nekdo? 😀

@karolina20 A jak ty se cejtis, vsechno dobry?

mercedesse
29. říj 2010

@jasekd já bych taky mohla chodit ke svý, ale mám to k ní 40km a do porodky jen asi 10km. Takže už mě radši předala do tý porodky. Jinak nikdy mi to tak nevadilo, ale teď jsem se po deseti minutách začala šíleně potit a musela jsem se otočit na bok. Bylo mi dost blbě pak i na utz, tak jsem taky ležela na boku. Asi taky ta dolní dutá žíla. Sestřičky taky říkaly, že asi budu muset přijít znovu, ale dr. pak usoudila, že tam 3 pohyby jsou a maj bejt prej nejmíň dva, tak že dobrý.

karolina20
29. říj 2010

@jasekd no jsem také zvědavá která z nás půjde dřív,ale myslím si že že mercedesse,no uvidíme 😉

mercedesse
29. říj 2010

@karolina20 já, já, já hezky žádný předbíhání 😠 😀 😀 A jak se vůbec máš. Všechno v pohodě? Sudocrem mám taky koupenej,ale jen malej, protože mám i Bepanthen a Rybilku. Tak to vyzkouším, co bude vyhovovat. Jéé teď koukám, že máte holčičku taky vybranou Kristýnku, i když u nás je to jen formalitka na papíře. No třeba v druhým kole.

karolina20
30. říj 2010

@mercedesse nebudu předbíhat,to se nedělá 😉 máme se dobře ve čtvrtek jdu k doktorovi,bude mi dělat stěry.Dnes jsem si ten Sudocrem taky koupila,ale jen malej,protože ho chci zatím zkusit.

baterka
31. říj 2010

děvčata, zdravím po neděli, koukám, že jste všechny venku a užíváte nádherného podzimu s mimčama, to je dobře. U nás pracovní víkend (jak jinak), ale s výsledky!!! Od včerejška peru a sprchujeme se DOMA!!!!! Hurá! Konečně má Mára plíny jak ze škatulky 🙂! Jo a craw - pračka pere jak ďas i s Ecoverem, je fakt dobrá!

jasekd
31. říj 2010

@baterka Ahoj, prave jsem nakoukla 🙂 Super, to je radosti. Ja dneska pracku skoro ztrhala, cerne pradlo, Martinovo lozni, zdimani potahu z kocaru, jedna deka z dutyho vlakna, druha deka (na zimu davame tlustsi), no a ted jeste plinu pujdou. Jo a nase lozni mi vyprala mama, nabidla se, ze to povesi na balkon, kdyz je tak hezky. My byli vcera na chalupe u nasich, delali jsme cely den drevo, manzel a tata rezali pilou, mama stipala, loni jsme jim dali k Vanocum stipacku dreva, stala cca 5 tisic, je to tak na stredni polena, pritlak nebo co to je myslim 4 tuny. Jestli pojedete na dreve a nemate to, tak kupte, mozna na barak asi vetsi pritlak, stipat sekerou, palici a klinama, to je otrocina. Nebo uz jste koupili drevo zpracovane? Ale to je zas pekelne drahe. Nam tam vsude roste a pada, taky se opravovala strecha, tak jsme rezali stary tramy, takze my mame dost. Az jednou budu mit ten baracek, budem si aspon cast dreva delat na chalupe. Ja jsem to nastipany skladala do beden, udelali jsme haldy. Martin byl u tchyne, dnesk aje pekelne rozcapenej. Nema u nich rezim. Nechce spat, nejde. Ja ho proste dam, at si tam hraje, obcas dam dudlika a za chvili spi. U nich si houkne a hned ho berou. Taky dostal dve davky jablek, coz me trochu toci, nesmime to s nima prehanet kvuli tem lekum a oni ho tim narvali, mliko vynechali, prej kdyz mu chutnalo. Je to jednou za cas, tak nic nerikam, ale uz nevim, jak to mam furt vysvetlovat?! NO a samozrejme byl v papirovkach, ale drzim hubu, jsem rada, ze mi ho hlidaj a ne kazdej si na ty latkovky troufne a ta starsi generace ma vubec fobii. Oni jsou fakt dobry, ale obcas me neposlouchaj a maj pocit, ze to vedi lip. To nasi me poslouchaj lip. Ale ti Martinka hlidaj jen chvili, na cely den si netroufaji. Nasi taky vedi, jak je to s tema ATB, tchani jsou laici a tak nejak to neberou. Uf, to jsem se zas rozepsala...
Jo a ma uz dva zuby, teda prorezany hranky, dolni jednicky. Snasi to super, akorat jeste vic si hrabe do pusy, dokonce i posun casu mu nevadi, rano jsme ho drzeli trochu dyl u nas v posteli, tak jsem zvedava, v kolik bude rano vstavat.

baterka
1. lis 2010

@jasekd no štípač by se tu hodil, ve středu nám přivezli dřevo - objednala jsem naštípaný a hádej co přivezli.....? 😠 Nenaštípaný... No to je prostě tady ten kraj, lajdáctví hrozný! Né, že by v Říčanech vše fungovalo na 100%, ale fungovalo. Zas to bylo dražší. Jenže já radši zaplatím víc za pořádnou práci než míň za fušeřinu... No nic, mrknu na štípače a uvidím, zda si to nebudeme přát k Vánocům... Díky za tip!
Teda s tchánovci si taky užíváš 😝 , to já jim ho naštěstí při plném kojení můžu půjčit tak na dvě hodinky, dýl ne, ale to přijde. Já jsem zas děsný pedant na zdravou výživu a ta pžedstava, čím ho budou krmit je děsivá... U Vás je to ještě horší těmi léky, to je jasný. Nemám nápad, jak jim to vysvětlit....asi mají pocit, že moc hysteršíš, co??? To je na palici...
Dneska jsem byla s Márou konečně na druhé hexe, má 67 cm a 7,31 kg a tak do měsíce bych měla začít s příkrmy..... Jej, jak mě se nechce! No co, nějak to nastuduju a půjdem do toho. Zelenina je ok, spíš se mi nechce do něj cpát lepek a maso..., proštuduju si knížky a internet a nějak to zkoulím 😅 . No a peru teď taky furt, jak sjem tu bez té pračky mohla 4 měsíce být??? 😵

jasekd
1. lis 2010

@baterka Ona je manzelova mama hodna, mam ji rada, ale tohle proste nejak prechazeji, i manzel ma pocit, ze hystercim. Kdyz bude mit Martin kyselou moc, tak ty ATB v kyselym prostredi krystalizujou a mohou poskodit tkan ledviny a moc. cest, je to snad banalita? Muj tata rikal, ze by az tak striktni nebyl, rikal vynechat citrusy a kysely veci, coz je u mimin jasne, ale ze sladky jabko by mu dal, ale neni pediatr, ale internista a ted PL pro dospely... Moje ped. rika radsi ovoce moc ne krome bananu. Takze davam jednu davku ovoce redenou vodou, jabko sladke a banan, obcas Hamanka i jiny druh. Kdyz se to prevari, mel by se ten vit. C i trochu znicit, ne? Coz je sice nezadouci, ale pro nas i vhodne momentalne. Manz. mama dela dom. presnidavku a ja ji naredim a prejdu varem. Dneska zadne ovoce nedostal, jen UM a ted bude zelenina. Musim si hlidat pH moci, minule jsem se nezeptala, rekli mi jen, ze je cistej, pred tou mikcni mel naopak 7, coz je moc, ma bejt cca 5-6, ale tata rikal, ze to neva a nikdo se nad tim nepozastavoval. Hlavne aby nespadl do nejakejch nizkejch hodnot. Akorat ze jeden odber mesicne a navic po jidle (UM) asi neni moc prukaznej. Mne se to maso pro mimco taky az tak nezda, podle me je to celkem zatezujici potravina, ale zase dulezita pro rust, tak jim verim. V podstate i ostatni holky tady maji podobne info jako ja, davaji ho. Prikrmu se tak neboj, Martin je naprosto zvlada, akorat pocitej s tim, ze kdyz je kojenej, bude mit problem se ze zacatku vykakat. Pomahaj ty probiotika, ja je davam kvuli tem ATB, protoze to mu streva taky rozhodi. Co se tyka tchanu, taky ti neporadim, ono jestli jsi vegetar. a oni masozrouti, tak jsi proste divna a oni si budou delat svoje, zvlast pokud nezasahne manzel. Predstava, ze mi cpou dite gothajem, to se mi jezi chlupy a asi bych jim ho nepujcovala 😖 To se ovsemm pak nikam nedostanes, kdyz nebudes mit hlidani. Ty jsi takova alternativnejsi nez ja a i ja jsem obcas za exota a to jim normalne, akorat ty pliny a recyklace apod, a stejne si nekteri tukaji na celo dal to budou delat podle sebe... Hele, porad ti Marecek tak bleje? My jsme ofiko z gastra vyrazeny, ze GER se lepsil, ale dneska (na brisku teda) zas hodil uplne krecovitou dalekonosnou savli, az jsem se lekla 😖 Uz aby sedel, a jestli bude dal blejt i v sede, tak se do spitalu vratim, at ho znova prohlidnou.
To je zas roman, ale potrebovala jsem se vypsat 😀

jasekd
1. lis 2010

@baterka S tim stipacem, pokud nemas, neni nad cim vahat! Motorovku mate? Ja vim, ze jsi eko, ale rezat rucne a sekerou stipat, to jsou galeje, znam moc dobre z chalupy. Deda jel na cirkularce a kdyz umrel, umrela i cirkularka... Nasi se ji bojej (zazitky ze soudniho lekarstvi, kdy se probiraji i urazy pilou a mama jeden na pitevne videla "nazivo", kdyz my stazovali, byl jen jeden utopenej bezdomovec, takze ja bych se tak nebala), nesmela se spustit, navic deda jako "spravny" kutil sundal veskere ochranne prvky, ze prekazej, kupodivu umrel s kompletnima rukama. Tchan je podobnej pripad a chybi mu kousek prstu. Takze my tahali rucni pilou a stipali starejma sekerama. Motorovku obsluhuje pouze manzel a dale musi byt pritomen dalsi ridic pro pripadny odvoz do nemocnice, ale jinak jsou nasi normalni 😀 Stipacka je bezpecna a dobre jistena, k vam na barak, pokud kupujete vetsi kusy dreva, bych urco ale dopoprucila vetsi nez na ty 4 tuny, nam staci ta 4 tunova, i takhle uz vazi pres 50 kg a neni uplne snadny s ni manipulovat,. proto jsme do vetsi nesli. Ale je to jen chalupa na rekreaci.

baterka
1. lis 2010

@jasekd díky, spřízněná duše 😉 !
Tedy, to chápu, že v rodině lékařů je Martínkův stav pro všechny jasný a je daný, co se smí a nesmí. Tchánovci to asi moc neřeší, ale taky to asi nedělají schválně.
S tchánovcema to není tak zlý, možná to vidím černějc než to je. Jsou hodný, moc se snažej, maj mě rádi ( a Marka zbožňujou), akorát nejsou má krevní skupina. Prostě já vyrostla v dost intelektuálním prostředí (až moc.... 😝 ) a jsem zvyklá na jiný styl komunikace a životního stylu, tchán má učňák a tchýně maturu na nějaké rodinné škole. Navíc tchýně se narodila s nutkavým pocitem všem a vždy pomáhat - i proti jejich vůli. Ona miluje, když je užitečná - celé dny uklízí, žehlí, pere, vaří, peče, dělá svačiny a tak. Nic proti tomu nemám, akorát někdy narážíme na to, že já jsem asi o dost emancipovanější. Ale ona to nebere... Například na moji větu, že manžel si přece může svačiny dělat sám, když je chce, se na mě usmála a řekla: to pochopíš časem, že je dělat musíš... 😠 Ani to nemyslela jako ironii, prostě je přesvědčená, že pokud mu nebudu dělat svačiny, teplé večeře a nebudu mu nosit pivo k televizi (tu ani nemáme), tak nebudeme mít šťastné manželství 😅 no jo, ale jí už nepředělám, tak se s tím musím njak naučit žít.
Jinak jsem právě chtěla napsat, že Marek se už celých 24 h nepoblil a co myslíš - hodil tu ukázkovou šavli těsně vedle klávesnice..., takže nic. Já to neřeším, dokud mu chutná a přibírá. Kdyby to ale trvalo i po těch 6m nějak hodně, tak se Dr. zeptám.
U nás se dřevo dělá motorovkou a sekerou, vše manžel, já tak menší polínka nebo třísky na podpal, na mě ty pařezy a klíny nějak nejsou, nemám na to fyzičku, zvládla bych jich tak pět a pak bych si musela dát pauzu... tak na týden 😀 . Jdu mrknout na ty štípače. Sice chtěl manžel k Vánocům foťák, ale tohle je levnější a užitečnější... 😵 Mooooc díky za tip

jasekd
1. lis 2010

@baterka No tak to ja bych taky nestipala parezy, ja tak mensi polinko, mrzacit se nehodlam, to uz bysme mohly fakt delat vsechno. U te stipacky stojis, mackas cudlik a packu a podavas polinko, proti starym casum uplny sci-fi 😀 Naplnili jsme tak 15 beden, takovy ty stary dreveny z Ovoce a zelenina, cca za 3 hodiny. Martin taky pribira, akorat ze zacal blejt vic, snad je to tim pohybem na brisko. My jsme meli prokazany GER a hranicni siri pyloru, ale tvrdili mi, ze se rustem zlepsuje, tak snad se mu tam ta stenoza dodatecne vytvorit nemohla 😅 Mozna pozadam na nefro, aby mu mrkli i na zaludek, driv to delali, akorat ted jak se zhorsila ledvina, cumej jen na ni a pulhodina v haji... Svaciny jsem delala cca 1x tydne, kdyz jsem chodila do prace a mela chut, tak jsem ji delala pro sebe. Jako svacina super, ale mne se s ni nechtelo delat. Ted do prace nechodim, tudiz nedelam. Jsme dospeli a at si dojde do kramu nebo si ji udela (neudela, ale to je jeho problem), mne ji taky nikdo nedelal. Vecere varim, ale kdyz se mi nechce, neni a jsme o hladu, povinne u nas ji jen Martin 😉

karolina20
2. lis 2010

ahojky tak včera mi poprvé ztuhlo bříško 🙂

baterka
2. lis 2010

@jasekd jsem ráda, že taky nepatříš do skupiny svačinářek 😀 , přesně jk píšeš. Večeře vařím, protože mě to baví, ale tady v polních podmínkách o dost míň. Takže už se faakt těším na kuchyň a ledničku. S tím GER - já to nikdy doktorovi neřekla, protože mi to nepřišlo důležitý, když pije a roste, ale podle mě je to jasný, hází šavle do oblouku, dáví se u toho.... Některý mimink jen tak lehce ublinknou u říhnutí, to když Marek předvedl tu svoji šavli poprvé na veřejnosti, tak už paní na zastávce autobudu div nevolala rychlou... 😅
Dneska jsem zvládla cestu do Děčína, vyřídila ČEZ, nákup, lékárnu a DM, stavila se u tchýně a ještě si koupila jeany, zlatej šátek 🙂!

jasekd
2. lis 2010

@baterka Nejdriv jsem myslela, ze napises, ze pani hodila taky 😀 No tak to je jasnej, ale asi mas dost mlika, ze ti pribejva. Mne nepribejval, takze ja to hlasila, teda oni to resili, proc je tak hubenej. Tyhle savle ja bych asi hlasila, aby tam nemel stenozu, i kdyz by se stejne cekalo, jak se to vyvine rustem. Akorat se ti divim, ze tak jedete v tom satku, jasne, ono ti nic moc nezbejva, ale to ja bych byla furt poblita. A mne blil i 3 hodiny po jidle, takze ani rada nevazat ho hned po jidle by mi byla k nicemu. A kam ho das, kdyz si zkousis ty rifle? Na satek na zem? To mi taky vadi na noseni, nemam odkladaci prostor... A nakup, lekarnu, dm, rifle, vsechno mas na zadech? To jsi teda asi Rambo nebo malo jite, ze to uvezes 😀 Jinak svacinarka, to je stara smradlava baba v silonovy zastere v zavodni jidelne a to my teda nejsme 😝
@karolina20 Vypadas, ze z toho mas radost 🙂 Ja to ani nejak nepozorovala, proste bouloval a to byl mazec obcas, on byl dlouho pricne. Ty mas mimi hlavou dolu? Snad uz ano, ze... Me dnes tak krute bolelo bricho, az jsem se bala. Asi to byly zada,, strilelo mi to zpod zeber do strany a dopredu, hnus, tak jsem si zas vybavila, co me ceka 😝 Asi jsem si o vikendu u delani dreva skripla trochu nerv.

karolina20
2. lis 2010

@jasekd mám.No asi je hlavičkou dolu,jestli se teda od posledního ultrazvuku nepřetočilo.někdy mi to přijde že se mi odráží a dole naráží na močák 🙂

jasekd
2. lis 2010

@karolina20 Ja mela uplne stejnej pocit, ale od cca 34 tt byl hlavickou dolu a pak podle prubehu porodu i hodne vysoko, nesestouplej, ale mne pripadalo, ze sedi akorat na mocaku.

baterka
2. lis 2010

@jasekd no jo, ger to je, ale co se s tím dá dělat? Nic, čekat, snad to postupně přestane. Mlíka mám asi dost a výživný, páč naštěstí ani teď v půl roce nechce jíst častěji, v noci se budí jednou a přes den jí po 3-4 hodinách, občas má nějaký výkyv, ale tohle je standard 😉. V šátku vážu kromě Mrka mezi nás ještě plínu a ta je zeblitá dost, občas to proteče na mě, takže nic moc, ale jak víš, auto nemám a jiná možnost dopravy nejni. Mě to nevadí, a Rambo fakt nejsem, nebyl to nákup na týden, ale jen pár nutností na pár dní (manželovi maso, nějaké pečivo, sýr, trochu ovoce a zeleniny). No a kalhoty jsem si zkoušela i s šátkem, jsou bokový, takže to šlo, nějak mě ani nenapadlo ho sundavat.... 😅
Zdá se mi to, nebo se ostatní devčata někam zdejchly????? 😕

crawler
2. lis 2010

ahoj holky🙂 pak vás dočtu, ale ted jen píšu, jaký máme lítačky kolem domu - liška se sekla a chce dodat další dokumenty od exekutorů atd... 😝 a to chceme půjčit pakatel a navíc se ten úvěr jmenuje "snadno a rychle" přitom kvůli nim už musíme znovu prodloužit smlouvu o smlouvě budoucí a stále se nám díky tomu oddaluje termín, kdy budeme vlastníci 😝 Nicméně jdeme do plastových oken a nakonec díky zimním slevám to vůůůbec není tak zlé, jak jsme čekali! okna se vejdou do 50tis., a i se dverma (2x) se vejdeme do 80tis. 😲 jsou to ty bílý plasťáky. sice se mi líbí dřevěný dekor, ale peněz není nazbyt...

dneska Išek snědl celý banán a jablko - samozřejmě rozmixlý 😀

bat: jak to u vás pokračuje? co zima? u nás to dnes bylo na jeden rukáv, paráda!
jas:co ty a nevolnosti?

zítra musím dočíst, co jste všechno vyplodily😀

zatím se mějte a brou brou🙂hlavně at junioři dobře chrní🙂

baterka
2. lis 2010

@crawler brou brou, ať dobře chrní i Išek, Mára už hodinku chrupká, dobrá koupel a courání po Děčíně ho asi znavily.... S baráčkem se to moc nehýbá, ale manžel maká - teď zrovna řeže maflem prkna na strop a doufám, že Marka nevzbudí. Chudáček (manžel), vstává v 6 do práce, celý den maká (je tesař) jak kůň, přijede v šest a jde zas makat doma, je to otročina... Aspoň teď o víkendu jede na vodu, to je fajn, odpočine si. A s těmi okny a dveřmi jste udělali dobře a vidíš, nakonec to vyšlo líp jak u nás - nás stály okna 64 a dveře 30, takže celkem 94, ale oken zas bylo 12 😝 . Tak hlavně, ať Liška přestane prudit, to je fakt síla a ať už jste co nejdřív napsaní na katastru!!! Tfuj, tfuj tfuj

baterka
2. lis 2010

jo holky, bombarduje mě tchýně a mamka, co mají koupit Márovi k Vánocům...., napadají Vás nějaké vkusné, nehlučné a familyfriendly dárky? Mě napadl jenom ponorný mixér na příkrmy, ale to je spíš dárek pro mě než pro něj.... Já se fakt bojím haldy hlučných, svítících, blikajících a hrajících hraček, nemáme tu na nějaké kraviny místo a navíc by mě brzy z toho hluku asi kleplo...,

katy007
3. lis 2010

Ahoj holky,
malá je s mamkou venku tak mám na chvilku čas juknout do PC. Teď jak je pořád ta venku krásně a teplo (až 20C) tak toho využíváme a jsme furt venku a když jsme doma tak si hrajeme, nebo si hraje sama, ale musím na ní koukat tak se s ní válím na dece 😅

Bat: my Aduš budeme kupovat jídelní židličku, nosítko ala krosna, autosedačku (pravděpodobně) pyžámka a nějaké hračky. A samozřejmě nějaké knížky. Hračky kupuji od FP a ty hlučné nejsou, hrají jemně 🙂

jasekd
3. lis 2010

Dobre rano.
@baterka Jasne, nic se s tim nenadela, akorat ja jsem opatrnejsi, to vis, Martinek je sama dilatace a cysticka a kde to ma bejt siroky, ma to zas uzky... Teda ted jsem napsala uplne krasnou lekarskou zpravu, to je slovnik, teda 😀 K tem darkum. My budeme kupovat jidelni zidlicku, autosedacku, pyzamka, knizky 😀 no neco jako @katy007 , takze od nasich asi ta zidlicka, taky jeste nemame fusak... Pokud chces osobni darky, tak si rekni pro Maru o nejake kosticky, leporela , takovej ten hrnec, co se do nej podle tvaru strkaj kosticky, treba se prodava i nehraci.... apod. Ty svitici hracky vas stejne neminou a drzkovat zas nemuzes. My ted mame pro Martinka pianko naprosto strasne, barevne a hlucne, zatim ho nezajima, naopak rad busi do klavesnice, i kdyz ta nehraje. To pianko je na 3 baterky, strasne rvalo, tak manzel jednu vyndal a dal misto ni dratek a hned je to snesitelnejsi. Pianko jsme koupili my, aby se na brisku zabavil, ale zatim nezabira. Po nekom jsme podedili drevenou hracku od Manhattan baby, jsou to takove barevne tycky s kulickou na konci a jsou spojene gumickami do takoveho sloziteho utvaru. Na kazde tycce je jeste jedna kulicka, co jezdi, neumim popsat. Hezky se to chyta, je to barevny, dreveny a nehraje to 😉 Nejakej FP jsme taky dostali, zatim jen nehrajici. Obecne ty hracky jsou dost priserne, ale jen s drevenymi asi nevystacime. Taky ty drevene jsou dost tezke, co mame, a Martinek zatim akorat je vezme do ruky a mlati s tim nejlepe do hlavy, takze drevo nedavam.
@crawler Okna super, Liska uz mene. On je s tim barackem nejaky problem z minulosti nebo je to normos postup? Ja se v tom nevyznam.

JInak dnes je miopet zle, zvracim a vsechno me boli, na pravy strane pod zebrama, bolel vas nekoho v tehot. zlucnik? Hlavne ze se mi po porodu stejskalo po brisku 😠 Tohle uz fakt asi naposled. Slepak mam samozrejme taky, tak jeste ten by se mohl pridat... Fakt nevim, co je to pohodove tehotenstvi, ale jestli holka bude tak uzasne hodna jako Martin, tak to za to stoji, blbe tehot. hodne deti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru