Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
24. lis 2010

@jasekd jo promiň, nějak jsem se zapomněla a nenapsala to... No já zatím lepek nedávám a v nejbližší době to neplánuju, asi to zkusím vydržet min do 3/4 roka, pak uvidím, jak dál. Bratranec je taky MUDr., dělá léta čínskou medicínu a ten nedává synovi lepek ještě ani v roce, ale prý trochu začne - špaldou a tak. Chce to ale něco loupanýho, aby to nebylo celozrnný, podle mě by se jim pak týden nevykadil.... 😅 Takže pokud bude hezky papkat jiné věci, do roka to snad zvládnem, ještě se někde poradím a poptám. Ty už jsi ho tedy dala? A trošku je kolik a čeho? No a s kravským mlíkem mám jasno asi už teď - do roka určitě ne ani do příkrmů ani do kaše, prostě nikam, pak uvidím, ale na pití určitě ne do dvou let. Tedy..., pokud mi to tchýně nezkazí..... Ta mi teď řekla, že bych mu měla koupit rohlík, ať si ho cucá.... 😠 😠 😠 . Jo a jinak Mára se dneska pochlapil a pochopi, že na tý lžičce je opravdu něco, co se má spolknout, hurá, takže baští mrkev jak zběsilej, ale moc mu jí zatím nedávám, stejně dokojuju skoro stejně dlouho jako bez mrkve 😅

baterka
24. lis 2010

@jasekd ty jo, tak kamarádku moc pozdravuj a kdyby chtěla, ať se klidně ozve. Přesně vím, jak se cítí, já byla s nervama v kýblu skoro týden, protože mě nemohli na amnio dřív objednat... 😠 A však víš jak to bylo, mě to vyšlo myslím 1:20 a to je fakt dost...., Ona má nějakou hraniční hodnotu nebo taky hodně? Pokud jí ale neseděly týdny už ve 13tt, tak si myslím, že je to stejný případ jako u mě!!! Zkus jí uklidnit

jasekd
24. lis 2010

@baterka No ona je taky doktor, dela na chire, takze rozumove tohle asi vi, na rozdil ode me ma ze sestaku i statnici z gyn.por., ale stejne se tomu clovek neubrani, protoze na druhou stranu moc dobre vi, co vsechno to muze znamenat. Dneska ji volali, zitra jde podepsat souhlas s AC a tam ji teprve ukazou vysledky, takze jak moc velke ma riziko, nevim, je ji 31,5 roku, je o neco starsi nez ty. To tvoje riziko bylo fakt na masli, kor kdyz zas tak "stara" nejses. Proto doufam, ze by mohla bejt podobnej pripad jako ty, kdyz i tobe to dopadlo dobre. Ted jen aby to nebylo, ze to dite je postizene a bylo "divne" uz v tom 13 tt...
Lepek jsem dala asi na 7. mesicich v kasi (z DM Babylove krupicna bio mlecna s bananem), ze zacatku jen malo. Davam ji tak jednou az dvakrat do tydne. Na noc zatim furt pije jen mliko. No a ted jsem nedavno dala do prikrmu trochu nevajecnych spaget. Zacla jsem velmi pomalu, ale zacla, cca o mesic dyl nez je dovoleno. Zmeny nepozoruju, ze by mu neco z jidla vadilo. S tim mlikem budu taky hoooodne opatrna. Ja ho miluju, ale kdyz je to takovej alergen 😖

000kata000
24. lis 2010

a tak to ju a nevys kdi budu mit prvni pohyby????

jasekd
24. lis 2010

@000kata000 No kazdou chvili. Ja jsem ted 21 tt a citim je asi tak tyden, takove slabounke, ale ja to ani u prvniho tehot. moc nepoznala, spousta holek je ma i driv, treba 17, 18 tt...

000kata000
24. lis 2010

a tak to ju a kolikate pak budes mit ju a nevis co to je kdis rodis pres nejakej zvon 😀

000kata000
24. lis 2010

ju astrasne se bojim porodu

jasekd
24. lis 2010

@000kata000 No ja budu mit druhe dite a s tim zvonem asi myslis VEX (vakuumextraktor), pouziva se, kdyz mimco nejde vytlacit, pricucne se mu to na hlavicku, je to jina alternativa klestoveho porodu a nechapu, co je na tom vtipneho? 😅 Nedelas si srandu tak trochu?

mercedesse
24. lis 2010

No taky mi ty otázky po pravdě příjdou divný. 😅 Zkus si přečíst tohle, tam je spousta dobrejch informací

www.tehotenstvi.academy.sk
😉

000kata000
24. lis 2010

mno ne jen mi psala kamoska o tom vys ja jsem nerekla ze je to vtipne jen se o to zajimam to je spatne???? 😀

jasekd
24. lis 2010

@000kata000 No asi mne i Mer prijdou divne ty smajliky, jako toto: 😀 A kdyz uz jsme u toho, tak i ty hrubice jako ginekolog, vys (od slova vedet), kdi, tiden atd, jak ze zakladky a i to je ostuda 😝

000kata000
24. lis 2010

mno ja za to nemuzu nejde mi moc cedky jazik vys

baterka
25. lis 2010

@jasekd hmmm, tak to má asi ještě horší než já, když je mudra, zná všechny ty možné komplikace..., asi se jí to víc honí hlavou. Ale určitě to dobře dopadne. Mě hrozně pomohlo, když jsem si na koníkovi přečetla o tripplech a jak pak všem, co tam psaly, že měly riziko DS, vyšla ta amnio dobře, to jsem si trochu oddychla a ten večer dobře usnula. A pak taky holky na koníku, myslím hlavně eriska, dokázala mi to nějak napůl vymluvit 😅 . Tak na ní moc myslím a napiš, jak dopadla!
S lepkem - zakoupila jsem si chytrou knihu od Petra Fořta. Aby Dětem chutnalo. Ikar. Praha: 2008. (Ty jo, to jsem zblablá ještě ze školy, že takhle píšu literaturu, teď mě to došlo..... 😀 ), tak se jdu poučit! Vypadá to slibně, žádná jasná pravidla, nechat to hodně na dítěti, když mu něco nejedem, necpat, pokud to jde, kojit a nikam se nehnat, tak jsem zvědavá na ten lepek a mlíko.... Dám vědět, co jsem vyčetla.
Jdu dolů hlídat řemeslníky, pokládají nám dlažbu v kuchyni 😎 .
Mer, co Ty, jak jsi na tom???? A co Karol?

mercedesse
25. lis 2010

@baterka já jsem pořád celá a ani mi nepříjde, že by se mělo něco dít. Takže to spíš vypadá, že to zítra rozhodnou doktoři. Už jsem s tím smířená. Dneska překontroluju tašku a zítra snad i doufám, že mě nepošlou domů, ale zkusej vyvolávat. Už toho mám fakt plný kecky, tak ať je to co nejdřív za mnou. 😝

baterka
25. lis 2010

@mercedesse to bude dobrý, ať už to dopadne jakkoli, mysli hlavně na to, že už budeš mít synka v náručí! A to za to stojí, i kdyby to dopadlo vyvolávačkou. A na druhou stranu, ještě se to může samospustit, kamarádka začala spontálně rodit právě noc před tím, než měla ráno nastoupit na vyvolávačku 😉 . Tak se drž a dej nám pak vědět zážitky

mercedesse
25. lis 2010

Jasný, když tak bude zprávička na tomhle tématu
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tehulky-...
tam mám telefon na jednu holčinu. Tak snad to napíše. Notebook si sebou neberu, stejně bych na to neměla myšlenky. Nebo napíšu sama, že mě poslali dom, no. Nebo začnu rodit dneska z toho jak jsem nervní a bude. Možná se to tý kámošce spustilo právě proto. 😉

karolina20
25. lis 2010

ahojda,ráno když jssem se probudila,tak mi bylo hrozně,nevěděla jsem jestli to pujde horem nebo spodem,bylo mi na zvraceni.Ale teďka už ne,byla jsem u doktora možná tam půjdu ještě za týden.nerozumím tomu...

mercedesse
25. lis 2010

@karolina20 z toho si nic nedělej 😉 Mě je taky dneska nějak blivno, tak si říkám, že by přece jen něco. Ale taky asi prd. Jen mě to břicho nějak příšerně tlačí, ale to už je asi setrvalej stav.

lucietka77
25. lis 2010

@mercedesse tak beruško.. vidím a čtu, že jsi ještě celá... teda.. ten si dává načas, co? 😉 Moc na Tebe myslím a držím palečky, aby už to bylo.. 🙂 To očekávání musí být peklo... tak snad to přijde samo a třeba ještě dnes 😉

jasekd
25. lis 2010

@baterka Napisu, jak dopadla, snad bude mit stesti. A ty dej vedet s tim lepkem, jak se na to chytra kniha tvari.
@mercedesse
@karolina20 Na zpravy a zazitky od obou se tesime a Mer na zitra drzim palce. Ja jsem si taky rikala, ze bych snad sla do vyvolavacky, ale co jsem pak slysela zkusenosti, tak v mym pripade asi ne, nebyla jsem pripravena. Pokud ti reknou, ze se otviras a nabidnou, ze to trochu posoupnou, pak jo, ale natvrdo vyvolavat, pokud nebude jinej problem, to bych asi nechtela. Ted jsem se sesla s holkou tady z netu, byly jsme spolu jednou na vode a tady na sebe narazily. Ta vyvolavacku mela, protoze uz byla dlouho na 3 cm a nebylo ji dobre, a slo to u ni rychle, sice velky bolesti a zaver trochu hektickej, ale odrodila asi za 3,5 hodiny, protoze byla pripravena 🙂

mercedesse
25. lis 2010

@jasekd no já právě asi nachystaná nebudu vůbec, proto se toho bojím. U mě se to vůbec nehejbe a CS mám už asi měsíc 2. Ono to nějak dopadne. Vyvolávat budou nejspíš jen kdyby už zlobila placenta nebo plodovka.

@lucietka77 jsi hodná, díky. Já už bych hrozně chtěla mít Mišáčka doma v postýlce. 🙂

jasekd
25. lis 2010

@mercedesse No prave, kdyby zlobila placenta, tak neni o cem mluvit, ale jinak bych pockala. Vzdyt mas den po terminu, nic hroznyho, i kdyz chapu, jak ti je, ten konec je moc narocnej.

mercedesse
25. lis 2010

@jasekd já vím, že to s tím přenášením není tak hrozný, ale znáš to. Nervíky pracujou jak divý, člověk se hrozně těší na ten uzlíček a zároveň má strach, aby to bylo všechno v pořádku. Takže už to prostě chci mít za sebou. No aby nakonec nebylo překvápko, je mi fakt od rána divně, teď jsem uklidila celej barák, teď jsem vylezla z vany, jdu si ještě radši oholit nožky a zbytek a třeba se to rozhejbe fakt samo. Spodek mě teda bolí neskutečně, ale to se mi stává už delší dobu. Mám vždycky pocit, jako by malej tou hlavou vyloženě vrtal do pánve 😝

jasekd
25. lis 2010

@mercedesse No tak aspon sestupuje 🙂 Ja ho prave mela i hodne vysoko, kdyz se to rozjelo. Chapu te uplne, neboj, ja tu pak taky budu fnukat 😀

mercedesse
25. lis 2010

@jasekd to je fakt, pak zas já budu uklidňovat tebe. I když ty už víš, do čeho jdeš 😀 Já jsem hrozně ráda za tu podporu. On to člověk všechno tak nějak sám ví, ale potřebuje to stejně slyšet. Moc mi to pomáhá. 😉

jasekd
25. lis 2010

@mercedesse No tim hur, ze vim 😀 Jasne, kazdej si to musi odrodit sam, ale hodi se vypsat se z toho, protoze treba manzel na nejake moje obavy apod. moc neslysel...

mercedesse
25. lis 2010

@jasekd no právě Michal na to reaguje tak nějak divně a do toho ho nechci moc děsit, protože už tak byl mazec ho přemluvit, aby tam byl se mnou. Jako nepotřebuju aby tam byl na tu poslední fázi, ale tu dobu před tím. No a moje máma nepochopí ani jak mě sere, když mi každej den volá a ptá se - tak co, už. Přitom ví, že bych jí hned psala sms kdyby něco. Ale jako aby mě nějak podpořila, nebo se o tom se mnou aspoň bavila, tak to ne. No a ségru zas nechci moc děsit já, protože jí je skoro třicet a pořád se k dětem nějak nemá, tak abych jí ještě zbytečně neděsila, nebo se nedočká vůbec. 😀

jasekd
25. lis 2010

@mercedesse Hlavne ze s tebou pujde, a jak pises, nejdulezitejsi je, ze bude s tebou v te prvni dobe, pak uz to i tobe bude uplne fuk a vetsina chlapu nakonec zustane az do konce. Mamu mame asi podobnou, treba by sei bavila, ale nevi jak. Mne tyhle dotazy od mamy nevadily, proste mela starost, spis ty hlasky cizich lidi uz mesic pred terminem, jak to, ze jsem jeste cela. Nekteri maji pocit, ze musej konverzovat za kazdou cenu, pritom by stacilo rict "Dobry den". 😀

mercedesse
25. lis 2010

@jasekd normálka mi to taky ani nevadí, ale právě, že se ptá každej. Copak já vím, kruňa, kdy to bude? Kdybych to věděla, tak nejsem tak nervní 😀 😀 😀 A ke všemu, když jim prostě nepříjde sms, tak nic. Dobře vědí, že budu psát hned jak bude venku, tak co otravujou. 😠 😀 ne, kecám. Mě ten zájem těší, ale trošku to prohlubuje tu nervozitu.

jasekd
25. lis 2010

@mercedesse Tak co, furt nic?! 😀 Ne, nechci te vytocit, jestli nic, tak na zejtra drzim palce. Ja taky nejak chytam nerva ze zitrka, ted to na me dopadlo trochu, co nam reknou, tak si budem navzajem drzet palce, ju?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru