Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
6. dub 2010

mis, tak to je asi nervozita,co?!
Já vám tak závidím, že už to máte takhle blízko...

t.kosticka
6. dub 2010

ahoj evej!
tak to mě mrzí, že sis musela vytrpět pobyt v nemocnici, to není příjemný nikdy... 🙄
Tak hlavně se teď při těch přípravách nepřepínej...

O záchvatech paniky mi ani nemluv, ty mám tak 20x denně 😀

evejka
6. dub 2010

Jé tak to jsem ráda,že to je všude 😉 hele Teri,neživím,tak nepřepínám 😀 je to všechno na manželovi,ale je teď zaměstnanej dost v práci,tak to jde pomalu...ale uteklo to,co?Když si vzpomenu na ty začátky.... 😀

ivet6
6. dub 2010

evej, tak držim pěsti, ať už je všecko v pořádku, a moc ten byt nepřeháněj, když čtu, na co všecko se ještě chystáš 😝
mis, závidim, už chci tak moc ať je červen!!
kosti, přesně vím o čem mluvíš, poslední dobou už toho začínám mít taky tak dost 😒 Tělo se nějak blbě vypořádává s prokrvováním nebo co, takže mi stačí, abych třeba škrábala brambory a normálně mě pálí svaly na rukou u toho, nebo vyšla po svejch 10 schodů a nahoře se můžu rovnou složit, protože se svaly nějak blbě dokrvujou....sem tam se ještě dusím 😝 no konec prostě 😀 A představa ještě osmi týdnů v tomdle neli horším stavu, mě vůbec nerajcuje....a to sem měla pocit, že všecky holky, co teď rodí to zvládly levou zadní... 😉

andrea110409
6. dub 2010

Ahoj holky,

tak jsem zpět z monitoru, dneska to trvalo dost dlouho. Mrňous sebou děsně házel a tak ho natáčeli dost dlouho. Následně mi dělali vyšetření a to teda žádná slast nebyla ☹ Prý je mrňous ještě vysoko a otevřená jsem na jeden prst což je málo. Udělali nám aky ultrazvuk a nevim jak to ta doktorka dělala předtím, ale teď mrňous vyšel na 3,6 kg a to mi teda zatuhnul úsměv na tváří 😒 Doktorka teda řikala, že je to normální velikost zhledem k týdnu, ale já to teda rozdýchávám.
Další vyšetření mě čeká 8 a nástup na vyvolání mám 10.4. ráno.
Mrňousek je v pořádku to sem moc ráda, ale na mě ta dnešní kontrola dolehla nějak depresivně, asi to budu muset rozdejchat

t.kosticka
6. dub 2010

tak to teda uteklo 😢
evej, správný přístup...to znám s tím "jde to pomalu" ...u nás na stavbě mi taky přijde, že všechno stojí, ač je tam manža denně . Třeba včera! tam byl od 9,00 a přišel po zprávách na nově 🙄

ivet, jo jo...to mám to samý...furt na mě všichni koukají, proč tak vzdychám...ale mě se jen blbě dýchá...tak tak 1x do 2 minut se nadechnu zhluboka 😀

mě taky přijde, že si tady nikdo moc neštěžoval?! ☹

t.kosticka
6. dub 2010

andy, 10.4.?! to je chvilička! Je dobře, že je mrňous v pohodě... 🙂

mandragora10
6. dub 2010

Andy, teda to je kusanec to tvoje mimco 🙂 Ale ony se ty vahove odhady maji brat s rezervou, doktori se muzou seknout az o pul kg....tak treba nebude tak veliky 😉 Tak uz mas termin i na vyvolani, tak se moc nestresuj, nejpozdeji 10.4. mas mrnouska venku 🙂

t.kosticka
6. dub 2010

To je stejně takový zvláštní vědět, že za 4dny NEJPOZDĚJI bude malej venku 🙂

andrea110409
6. dub 2010

kostička: jojo za chvilku i má ten datum pro mne dost velký význam, nějak mě provází životem pořád 😎 😎
Ptala jsem se taky doktorky jak to funguje a prý : dostanu tabletku a ta by měla vyvolat porod, pokud se to nestane tak dostanu druhou a pak se zase bude čekat. Někdy se pak musí udělat den pauza a jede se na novo když to nezabere 😒

t.kosticka
6. dub 2010

že by znamení?! 😉

😀 je to takový úsměvný: spolkneš tabletku a kulíšek se narodí 😀

andrea110409
6. dub 2010

kosti: jen aby to šlo tak lehce, já mám z toho dneska nějakou depku a to sem byla furt v pohodě 😖
Bojim se té váhy a tak ještě koukám na net s jakou je to přesností.

t.kosticka
6. dub 2010

Já si myslím, že to je dobrá váha, nestresuj se tím!!!!
Vždyť i ta doktorka říkala, že je v pohodě...
( budu se opakovat po několikáté, ale já jako novorozeně měla necelých 5kg a moje sestra taky hodně přes 4kg, takže všechny mimča, co mají ve váze číslo "3" jsou v pohodě...)

mandragora10
6. dub 2010

Andy, presne jak pise kosticka, mimca do 4 kg jsou na rozeni porad v pohode. Moje sestrenice porodila mimco lehce pres 4kg a uplne bez nastrihu a nejakeho vetsiho poraneni....a nedelala masaz hraze ani nemela epino.

verisek
6. dub 2010

ahoj holky, tak monitor ok, pry mam peknyho divocaka, celou dobu se mlel 🙂
CS mam 6 ale cipek se zatim nezkracuje
za tyden jdu na dalsi prohlidku a monitor
jinak me zatim o ultrazvuku nic nerikala, tak nevim kdy me posle, docela by zajimalo kolik uz ma kg a jak tam lezi..

miselaniki
6. dub 2010

tak jsem vás dočetla 😀

andy: tak ty už víš datum, tak to fajn představa, že nejpozději 10.4. budeš mít mimi vedle sebe. Váhu bych taky neřešila, je to fakt odhad a zbytečně se nenervuj.
kosti: no je to takové zvláštní, že porod už může být i zítra, ale zas lepší než kdybych přenášela
evejko: tak hlavně, že už je všechno v pořádku a jseš doma
evuss. gratuluji ke kontrole
ivet: mně dělali stěry i na jiné věci než na streptokoka, asi záleží od doktora, něco našli tak jsem brala bobule na zavádění
veri: gratuluji ke kontrole, tak vy máte divočáka, náš zas na monitoru pořád spinká

andrea110409
6. dub 2010

holky děkuju za uklidnění 😉 Už sem na tom líp 😎

katule01
6. dub 2010

Andy, váha je určitě v pohodě i kdyby byla přesná, já vážila přesně 3,6 když jsem se narodila a mamka říkala že byl porod úplně v pohodě.... Máš super, že prcek bude už za 4 dny nejdýl venku, krásná představa.... Hodně štěstí!

andrea110409
6. dub 2010

mis: no ono podle toho co jsme četla od tebe tak ty to mas kazdou hodinu a to je taky dobra pred 😎 stava

verisek
6. dub 2010

andy: ja bych se nestresovala tou vahou, urcite bude mit min, ty ultrazvuku to urcuji plus minus.. budes mit urcite ukazkove mimco do 3,5kg 🙂

soniq
6. dub 2010

Eri, máte krásnýho chlapečka, gratuluji moc. Máš pravdu, že když nastřihli, tak se mi taky blbě sedělo, ale už několik dní je to dobrý, chce to čas. A že nevíš jak malýmu pomoci když pláče a nic mu nepomáhá, to mám taky tak, je mi líto že nevím jak mu pomoc a potom kolikrát brečím s ním 🙂, ale to chce čas a vše se pomalu naučíme 🙂. Začátek byl krásný když jsem malýho nakojila a on hned usnul, ted už je to horší, probudí se, chce se mazlit, zacvičíme nožičkama kvůli prdíkům, potom zkusíme jestli si nechce odříhnout, mezitím pláče a tak to trvá vždycky zhruba hodinu a potom až se vyřve a rozkouká tak si řekne, že by se teda už mohl konečně napapkat 🙂.
Jinak gratuluji všem co byly na kontrole a dobře jim dopadla a těším se na další mimčátka 🙂.

renys
6. dub 2010

Ahojky,
gratuluju ke kontrole Veriskovi a Misi 😉 , Andrej, už se Ti to blíží, ty brďo, v sobotu....no myslim si, že zítra na kontrole dopadneme podobně, taky si myslim, že už dostaneme termínek na vyvolání a že to bude do neděle, taky jsem z toho dneska nějaká nervní a manža přišel vysmátej, plánuje si už zapíjení 😀 ...

miselaniki
6. dub 2010

reny: díky, budu na tebe zítra myslet, tak hned napiš ať víme jak jste na tom

andrea110409
6. dub 2010

reny: přeju aby jsi to rozdýchala líp než já 😉 Nějak mi těch 8 týdnů co nechodím do práce děsně uteklo a už je to tady.
Holky co už máte malé broučky doma tak se nám prosím nikm neztraťte na jiná fora protože já myslím, že z vás budu čerpat hoooodně informací 🙂

renys
6. dub 2010

Holky díky 😉 , no prostě před tim neutečeme, finále už je tady 🙂 , ale zároveň se i hrozně těšíííím 🙂 . Na ty prdíky jsou prý bezva nějaký probiotický kapičky.

andrea110409
6. dub 2010

Tak jsem hoky udělala asi dost praštěnou věc....přečetla jsme si nějaké příběhy o porodu co jsou tady na foru.....rozhodně nedoporučuju pokud chcete zůstat v klidu 🙂 Nejlepší je to co píšou holky tady, to bylo ryché poměrně klidné a tak to bdueme mít všechny 🙂

renys
6. dub 2010

Andrej, neboj, nejsi sama, já je mam přečtený všechny 😀 , hlavně nečti Velká poporodní zranění, to je taky dobrý čtivo pro nastávající 😖 ..

verisek
6. dub 2010

andy: ja taky cetla ruzny pribehy a akorat se vynervovala, kazdej porod je jinej, nekdo ho ma tezsi, nekdo lehci.. ja ve svym okoli nemam nikoho kdo by to popisoval nejak strasne.. dneska jsem potkala znamou co ma 14 denni holcicku, na porod si vubec nestezovala, vyvolavali ji ho, dostala 2 cipky, epidural, pak se to rozjelo a na 3 zatlaceni byla mala venku..spis ted bojuje s kojenim, mala ji nechce sat a nepribira.. a place a place

andrea110409
6. dub 2010

reny: koukám ty jsi taky dobrej masochysta, tak tak daleko jsem nedošla a ani nehodlám 😅 Dneska by to asi nebyl dobrej napad...............přemejšlim když řikali že mrňous je vysoko tak jestli je nějaká metoda jak ho trochu posunout 😎

andrea110409
6. dub 2010

ver: a co je pak horší, jestli pár hodin bolesti a nebo bezesné noci nad hladovým mrňouskem 😒 myslim, že je mi to naprosto jasné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru