Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
4. lis 2009

Ja chodim do prace, sice uz zdaleka neni takova motivace, co driv, snazim se vse co nejrychleji udelat a po 8 hodinach jit domu, ale doma bych to asi zatim nezvladala....neumim byt moc sama, mam pocit, ze v praci se krasne zamestnam a den mi utece, doma bych asi mimiko resila vic, vic se pozorovala a asi i utracela za vecicky atd 🙂
Evi: na materskou musis nastoupit nejpozdeji 6 tydnu pred porodem, ale klidne muzes uz 8 tydnu nebo kdykoliv v teto dobe. Ja planuju byt v praci do poloviny unora, pak si vybrat vsechnu dovolenou, na kterou mam narok pristi rok....myslim, ze to da nejakych 12 nebo 13 dnu a pak nekdy zacatkem brezna na materskou.
pritele zlobim tim, ze zustanu doma presne v den, kdy zacne zimni olympiada a budu cely den fandit...tak mi uz ted zavidi 🙂

evuss
4. lis 2009

Jejda eriska, tak to musí být opravdu nepříjemné to bych asi taky radši zůstala doma. Man tak to jsi mě moc nepotěšila 😒 Musím si to ještě pozjišťovat a uvidím co my z toho vyleze. Co budu dělat takovou dobu? Já si to teď vůbec nedovedu představit, přesně jak říkáš nejsu zvyklá být sama a v práci je my fajn, občas to teda je na pytel taky, ale co není, že 🙂 No tak to su zvědavá... Uvidím na kdy nám dají termín dle UTZ páč bude nejspíš jinej než máme teď, no a podle toho se budu muset nějak zařídit. Ještě budu muset zaučovat někoho novýho na svý místo, tak abychom to stihli... No uvidíme.

katy007
4. lis 2009

Evus: já jsem taky pracující lid, ale i se mnou je to podobné jako u Mand nic se mi nehce, žádná motivace, jen aby to už pro dnešek bylo za mnou 😅

Jinak já foto z UTZ dostanu od dr. vždy a zadara 🙂

zuzi82
autor
4. lis 2009

Já jsem taky doma. Ze začátku jsem mívala silné migrény, kdy se mi motala hlava a dokonce jsem i zvracela, tak mě dr. nechala doma. Jsem ráda, protože v práci je velký tlak na prodej. Manageři nás chodí poslouchat jak jednáme s klienty a pak je každý týden individuální pohovor, co je špatně a jak to zlepšit. Naprosto to nesnáším a na začátku těhu být každý den ve stresu, že mě někdo bude kontrolovat nebo "motivovat jak být lepší" jsem nechtěla.
Je pravda, že mimčo doma více řeším. Mám už na netu vybranou postýlku, povlečení a tak. Kdybych chodila do práce, tak bych absolutně nestíhala, ale vzhledem k tomu, že nás čeká za měsíc stěhování a doděláváme baráček, tak mám alespoň čas si objet i pracovní desky do kuchyně, úchytky na skříňky, dlažbu ven a tak.

eriska
4. lis 2009

zuzi, tak to jsme na tom stejně..mě ty migrény ještě nepřešly, trpěla jsem na ně před těhu a nijak to nepřestalo, ba naopak, je to ještě horší..a tak nějak jsem si doma zvykla, zajela si svůj režim a ty bolesti jsou takové, že se dají vydržet a není to nic, kdy bych si uřízla hlavu, jen abych měla klid..a rvát prášky do sebe nechci, takže radši klid doma..a je pravda, že je to mnohem lepší, než ten stres v práci..já asi víc mímo neřeším,jj, čtu si víc časopisy miminko, betynku, koukám na net, ale že by to byl nějaký extrém, to nee..a jak říkáš, my akorát rekonstruujeme byteček, tak když to hlava dovolí, jedu se někam s přítelem mrknout..sama do auta nee..a včera přišel strejda a přinesl mi vzorky prac. desek, lamin,...a to byl mazec to vybrat, aby se nám to hodilo k novileu..nakonec to vyhrála ořechová deska a skříňky budou z břízy..líbí se mi přírodní kombinace tmavší a svělté..jakou kuchyň máš vybranou ty?

evuss
4. lis 2009

Ty bolesti vám teda nezávidím ☹ Ale je fakt, že by byl doma čas jak říkáte na věci ohledně toho bydlení, taky stavíme baráček. Moje pracovní výmopoc tam ustala jen na takové drobnosti, tak bych aspoň mohla vymýšlet zařízení. No ale kuchyň už mám z 95% vybranou a ostatní věci přijdou časem. Stejnak do do dubna nestihnem, tak teď spíš vymýšlím, kam dám v pokoju u našich postýlku a takový radosti, takže bych se stejně určitě nudila 🙂 Ale mít takový problémy jak vy, tak bych taky neváhala ani chvilku...

zuzi82
autor
4. lis 2009

Eri: skříňky mám ořech a pracovní desku jsem definitivně vybrala včera a vyhrála vanilka. Mezi skříňkami budeme mít obklad z mozaiky, která je žíhaná zeleno-bílá, takže deska musela být nakonce jednobarevná. Jinach bych brala nějakou světlou imitaci mramoru.

eriska
4. lis 2009

zuzi, no jo, ořech, ten si moc líbí..my nakonec vybrali světlý skříňky, protože nemáme tu kuchyň s obývákem nijak velkou a taky barva novilea na podlaze, tak jsem z tmavých skříněk ustoupila a aspoň desku dáme tmavou..já mezi dolními a horními skříňkami chci mít prac.desku, v mé staré kuchyni jsem měla malé kachličky (ne mozajku, ale o trochu větší) a strašně mě štvalo, jak jsem měla zastříkané spáry a pořád to čistit, tak jsem zvolila desku, tu jen přejedu a hotovo🙂 ale ta vaše kombinace zní moc pěkně..já chtěla taky vanilku, ale zdendovi se nelíbila, tak jsme se shodli na dřevě
evi, a co ty? jaká bude kuchyň? já se přiznám, že jsem se ještě nenudila..nějak jsem prostě z práce přešla na klidový režim a říkala si, že je to pro mimi nejdůležitější, abych měla klid a hotovo..navíc klukům vařím obědy a svačiny, sice si pro to jezdí, ale mají to určo lepší, než nejíst nic..občas, když je hodně dobře, tak jim to tam zavezu, ale sama se jezdit bojím, když mě ta má migrénka trápí

evuss
4. lis 2009

No my budeme mít kuchyň bílou v matu a boky a prac. deska, která bude i místo kachliček budou v tm. hnědé asi taky ořech nebo nevím co to je přesně, hrozně se mi kombinace bílá s tm. hnědou líbí tak sem to zvolila takto, uvažovala sem i o opačné kombinaci (tm.skříňky), ale mám strach, že by to bylo moc tmavé takže proto takto. A koneckonců ať má taky mimčo na čem dělat ťápoty od špinavých ruček 😀 Holky já vám měla od rána takovou chuť na něco kyselýho, že sem po obědě neodolala a musela si zkočit pro zavináče, na to sem si dala mysli tyčinku a sme spokojeni. A to sem se ráno bavila s šéfkou, že nemám chutě, no asi sem to zakřikla 😀 Jak jste na tom s chutěma vy?

zuzi82
autor
4. lis 2009

Spáry budeme mít z nějaké hmoty, která jde snadno čistit. Taky jsem se toho bála, ale náš dvorní obkladač na to má něco extra, tak to snad nebude taková hrůza.
Já žádné extra chutě nemám. Jen občas šílím po ovoci.

eriska
4. lis 2009

holky, protě ty naše kuchyně budou super..jako evus, tak jsem taky vybrala světlou, aby to tam nepůsobilo moc tmavě..a víš co, na tmavý je víc vidět prach.a pacinky od mrňouse se vyčistí..s tím si hlavu nedělám..no, já poslední týden ujíždím na ananasu..min. týden to byly mandarinky, předminulý chleba s medem,..ale jako žádný šílený kombinace🙂 zatím😀

andrea110409
4. lis 2009

Ahoj holky já chodím do práce taky končit bych měla koncem února tak uvidím jak to bude. Broučka jsme si pořídili by potom co jsem odevzdala projekt a tak mám teď relativně klid. V tyhle situaci mi totiž nikdo novej projekt nedá😉 Jen počasí není nic moc a já sháním boty ve kterých si v zimě nenatluču🙂 Jsem ze severu a tak jsme tu už 20 cm sněhu letos měli.

verisek
4. lis 2009

ahojky, tak ja se taky chystam, ze zustanu doma, myslela jsem ze se to 2 trimestru zlepsi, ale mam obcas silnou migrenu, kdyz je nekde vydychany vzduch, tak je mi na omdleni a obcas mam pocit na zvraceni ☹ takze zavidim tem co muzou byt v praci co nejdyl..a kolikrat kdyz si zmerim tlak tak ziram 90/50, snad me doktorka necha doma
jinak co se tyce pohlavi, strasne zalezi na ultrazvuku, v Prenatalu je super, priblizil to a zvetsil tak, ze i my jsme poznali, ze to nebude holcicka 🙂 jinak mne to bylo celkem jedno, ale manzel si pral vic holcicku 🙂

crawler
4. lis 2009

ahoj holčinky🙂

tak genetika je v pořádku a dneska jsem byla v poradně a bylo vyštření pohmatem - takže čípek je dlouhý a tvrdý, takže ok 🙂

jinak já mezi pracující lid nepatřím - studuju vš - ale dost to flákám a radši se učím doma, než být celý den pryč a teď kor, když je zima...dneska jsem hodně zmokla a teď z toho kýchám, mám rýmu a musím se modlit, abyc to neodnesla chřipkou...

jinak -ptala jsem se dnes mé dr. na tu mou šíleně rychle rostoucí váhu a ona mi řekla, že s tím prostě nic nenadělám - že je to hodně dědičné a pokud se nepřejídám, tak nedělám nic špatně, ale tělo si to prostě reguluje samo...tak tě prsk - ale doufám, že mi to aspoň půjde dobře dolů...jenže u nás v rodině máme sklony k nadváze, tak nevím nevím...asi budu muset hodně makat, abych se dostala na původní váhu ☹

andrea110409
4. lis 2009

Ahoj holky tak jsem dneska s můžem počítali rozpočet co budeme mít až budu na mateřské a bude to víc než bída ☹ Máme nějakou hypoteku, zařizujeme byt a ani ostatní výdaje taky nejsou nejnižší. Jsme zvědavá jak to celé budeme zvládat. Dneska z toho mám nějakou depku.

crawler
4. lis 2009

andy: no vám pracujícím se nedivím☹ u nás to bude pohoda - páč naopak budeme mít příjem navíc - já mám totiž jako studentka jen 750 ubytovací týpko + 500 prospěchové stýpko+ 750 přídavek...teď mi ubytovací končí a namísto toho budu brát sociální stýpko od univerzity 1600kč + přídavek 750 + prospěch.s. 500 - pořád je lepší rodičovská ;-D ale ti, co jsou zvyklí na plat, tak to je bída a děs...my nemáme dluhy - báli jsme se jich, takže takhle se to dá, ale zadluženým nezávidím...☹ 😖

andrea110409
4. lis 2009

Crawler: no nám nic jiného nezbývalo, neměli by jsme kde bydlet a cpát peníze do nájmu se nám nechtělo. Do toho ta krize.....no co si stěžuju jsi na tom hůř 😉

crawler
4. lis 2009

no, my právě své bydlení ještě nemáme - bydlíme v 2+1 s tchýní...To víš, všichni musíme dělat kompromisy, ale radši než si brát hypotéku (to až časem, když budeme mít příjem oba) - cpát peníze do nájmu je opravdu hrozné a beze smyslu...to víš - nějak to jít musí...ale štve mě, že vláda chce neustále ty sociální výhody ukrajovat a ukrajovat...za chvíli už nebude porodné žádné a prd... 😠 😖

andrea110409
4. lis 2009

V 2+1 s tchýní? no tak to máš svatou trpělivost 😉 Já to nezvládám ani v baráku, ale fakt ze ja mám tchýně dvě (starou a mladou) 🙂 Obdivuju vas ze se tam vejdete ještě s mrňouskem 🙂

crawler
4. lis 2009

andy: nic jiného nám nezbývá kvůli těm penězům 😖 ...to víš - my máme jeden velký pokoj, máma má svůj malý a velká jídelna s kuch.koutem je společná...víš, co když nad tím někdy přemýšlím, tak bych hned vypadla a byla ve svým, ale pak dám na druhou váhu ty peníze...takhle si nemusíme nic odpírat - díky tomu, že nic nesplácíme, tak v pohodě vyjdeme - daň je to, že nemáme úplné soukromí...ale když chceme, tak si zalezeme k sobě a nevylezeme 😀DD né, musím říct, že kdyby byla každá tchýně jako ta má, tak ty vtipy na ně neexistujou, ale mít svý bydlení je samo lepší 🙂 ale co naděláš? museli bysme vyhrát ve sportce🙂...co se týče životního prostoru až s námi bude malej, tak uvidíme, jak to půjde a když to bude blbý, tak se holt budeme muset hódně uskromnit a bude hypotéka, páč si nehodlám kazit život nějakou ponorkou v bytě... 🤐

andrea110409
4. lis 2009

Hele budu vám moc držet palečky aby to šlo a aby jste se shodli 🙂 Takové soužití je málokdy, myslím tak v pohodě.

crawler
4. lis 2009

nevím no...záleží na povahách všech v té domácnosti...manža je vždy při mě a to je podstatné, ale už se těším až budu mít jednou svou kuchýýýýýýýň ;-DDD

andrea110409
4. lis 2009

crawler: no právě to je můj sen 😀 a ve 30 sem si řekla že už teda jo 😉
Já jsem s tchýní taky v pohodě, ale každá máme trochu jinej styl života a tak by to s mrňousem nedělalao dobrotu. V manželovi mám taky oporu,ale tchýně ho furt spíš berou jako syna než jako dospělého chlapa a to by teď nedělallo dobrotu 😉

crawler
4. lis 2009

mě je teprve 22, takže všechno snáším líp, jestli se to tak dá říct - je jasný, že čím je člověk starší, tím víc touží po svým vlastním...já věřím, že se brzy dočkáme😉 ale je fakt, že takhle máme dost luxus i co se týče úklidů a tak...tchýně je v důchodě a tak já peru minimálně, žehlí taky ona, atd...já mám na starosti nejvíce vaření, ale to je moje hobby, takže no problem 🙂

evuss
5. lis 2009

Dobré ráno, teda holky jak sem to tak četla, tak klobouk dolů. My máme někdy ponorkovou nemoc s našima v jednom baráku (jedné domácnosti) a to mají relativně velkej barák, takže v 2+kk si to moc nedovedu představit, ale je fakt, že nás je doma občas i 7 k tomu pes a kočka 😀 Ale hrozně se taky těším do vlastního 🙂 Podívejte maminy jak jste tu mluvili o těch penězích. Co kdybych vám řekla, že vím o způsobu jak si přividělat nějakou korunu bokem i s mrňatama nebo při práci nebo obojím 😉 a ještě ušetřit na běžných nákupech. Zajímalo by vás to?

katy007
5. lis 2009

Ahoj holky,
vy jste se tedy včera rozepsaly 😕 ale stihla jsme dočíst 🙂

Teď v rádiu popisují jak probíhají kurzy výuky na konících jééééééééé hned bych se jela projet 🙂

A včera jsmebyla na té těhu masáži a super, budu pravidelně chodit, paní mě hýčkala, ale zároveň i odblokovala a pomohla cítila jsme se jako bych dostala nový krk 😅 zabalila mě do dek, přivezla ke mě topení abych nenastydla, obklopila mě polštářky abych měla pohodlí a masírovala teplým levandulovým olejem no paráda a levanduli mám moc ráda 🙂

Evus: taky máme linku ořech se světlou deskou. No my naštěstí máme bydlení vyšeřeno v r. 2007 jsm ekoupili už velký byt a od ledna do 1/2 dubna dělali kompletní rekonstrukci, bylo to hodně náročné, ale zvládli jsme to teď už jen ten pokojíček a chci krásné velké zrcadlo do předsíně a něco vymyslet v předsíni do kouta na kytičky. nedovedu si představit, že bych u té reko byla těhule.

Evus: dej nám tip na přivýdělek.

Andy: odkud jsi pokud to není tajné? V passu to nemáš 😉

crawler
5. lis 2009

brý ráno🙂

evuss: tak jsme tady v 2+1 jen 3, což není vůbec zlý - sestra má taky 2+1 a jsou oni 2 + 2 děti a mají mnohem míň místa, takže sice je to jejich, ale tísní se dost;)

taky jsem na ten přivýdělek zvědavá🙂

eriska
5. lis 2009

dobré ranko, dámy, jste se včera rozepsaly🙂
no, u náš penízky taky nejsou něco extra..přítel má sice dobrou práci, ale co jsme měli našetřeno, pomalu ale jistě padá do reko..jako, dluhy mít nebudeme, takže budeme žít jeho platu a z mateřský..byt máme, no nemáme svůj, ale je mojí mamči a ta říkala, že ho přepíše na mě..takže i tak, jsme doma, s jistotou, že si zaplatíme jen to, co spotřebujeme😉 a teď ho předěláváme z 2+1 na 2+kk, takže budeme mít svoji ložnici, dětský pokoj a kuchyň s obývákem..což je super..a jelikož máme hodně moc vysoký stropy, tak děcák je vyřešen formou dřevěného horního patra (ořech😀), tak tam může za pár let přibýt i sourozenec a vejdeme se v klídku🙂

ev: klidně piš, jestli to není nic "černého", tak sem s tím, myslím, že si každá ráda něco přivydělá, když by se to dalo zkloubit s mimčem a domácností tak, aby nebylo nic zanedbanýho🙂

katy, tak masáž byla dobrá? já to taky musím zkusit sehnat, jestli to někde u nás dělají..už mě záda dost bolí..a od rána mě bolí v krku a mám rýmu, tak plánuju zůstat v posteli, abych to vyležela hned na začátku

katy007
5. lis 2009

Eri: byla bomba, chrochtala jsme blahem a pomohla mi a paní moc příjemná 🙂
Já raději o velikosti našeho bytečku psát nebudu abych neprovokovala, na patře jsme jen 2 byty a soused naproti prodává byt a P. říkal, nepříkúpíme? 😅 oni mají taky pidi byt 😀

Holky necháte si dělat fotky jak jste těhulky takové ty profi poloakty? Já bych moc ráda, kamarádka teď jedné své kamarádce fotila a poslala mi odkaz a paráda sedla jsem na prdel jak má nádherné fotky, lepší než některé kočky mají v albech od profesionálů. Ona profík není jen to má koníček ale vždy co nafotí tak nádhera!!!!!!! klidně na výstavy!

andrea110409
5. lis 2009

Katy tajné to není jsem z Liberecka🙂 Holky dneska jsem měla úžasněj sen teda pokud to byl sen. Protože špatně spím a pravidelně se budím kolem 4. Dneska to bylo stejné,snažila jsem se pak rychle usnout ale jak na potvoru to nešlo. Najednou mi vevnitř po břiše přejel takovej výrazný bodový tlak jakoby si mrňous rozplet nožičky. Měl je doteď totiž pořád v tureckem sedu. Byla sem přesvědčena že nespím, ale teď kdyby jste mě zabily tak nevím🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru