Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
23. únor 2010

Katy: já už oblečko nekupuju, ale ještě před 14 dny mi toho hodně dala mamka, co pokoupila a pak jsme šly ještě spolu do obchodu. Manžovi nevadí, že nakupujeme, ale mímu hodně závidí a spoustu věcí co má mímo by chtěl taky 😀 Pořád se ptá, kdy přijde s nákupama taky řada na něho.

eriska
23. únor 2010

no, tak to přítel nenakupuje a ani nakupovat nebude, on nákupy oblečení nesnáší..ale večer ho dokopu, aby zkouknul povlečení, co možná dneska vyberu..

holky, mě teda taťka tou zimní soupravou vyděsil, myslíte, že bude v dubnu taková zima? já nic zimního nemám, našla jsem teda pletený overálet, ale toť vše..nějak se mi nechce kupovat zimní olbečko..

ještě jsem se chtěla zeptat, budete dávat něco do kočárku jako prostěradlo, nebo plínku, nebo ručník? já vím, že teta tam vždycky něco měla..

katy007
23. únor 2010

Zuzi: a počkej až budeš kupovat hračky pokud to bude kluk ty autíčka, autodráhy, vojáčky co za něj nebyly! To pak budeš mít rázem doma 2 děti 😀

Jinak já moc hraček pro kojence nemám resp. skoro nic, čekám, že každý něco donese tak koupím až bude malá na světě.

eriska
23. únor 2010

katy, já nemám žádné hračky, dneska jsem teda od jedné paní objednala blešku anežku, od lamaze, ale jinak nic kupovat nebudu..stejně, tak první měsíc, možná dva z toho nebude mít rozum a bude na to moc malý a jak píšeš, myslím si, že hračky přinesou návštěvy..tak proč za ně teď utrácet..navíc, dokoupit se dají vždycky...

zuzi, jinak já si myslím, že ikdyž to bude holčička, tak budeš mít doma dvě děti🙂 já když vidím, jak je přítel vydřený ze sestřenky, jak si s ní hraje, a je mu jedno s čím, takže to těch chlapům je jedno, jestli holka, nebo kluk..já si k tomu připočítám ještě našeho bafana a mám doma rázem dětičky 3 😀

katy007
23. únor 2010

Eri: já koupila kolotoč, pak do kočárku to pružinu co chrastí, 2 chrastítka, usínáčka a pak takovou žirafku plyšovou co štěrká, a šustí ji kopýtka. Jinak nic.

ivet6
23. únor 2010

Ahoj holky,

tý jo, však vy už vážně klidně za měsíc budete mít donošený mimča....😉 Toto letí 😉

teri, holčička na 3D je krásná 🙂 - mně se nejdřív všecka ta miminka na 3D zdála stejná, ale teď mám fakt pocit, že každé má jinej nosínek i pusinu 😎 a každý je vlastně jiný 🙂 Tak sem zvědavá na porovnání pak na živo 😵
Terko a jak Adélka spolupracovala 😀 , byla aktivní? Do Štěpulky pořád ta paní musela šťouchat, aby aspoň změnil výraz v obličeji, když už ho natáčíme 😀 - ale bylo to v 8:00 ráno, takže se mu vůbec nedivím, že chtěl ještě spinkat . Sice i koukal, ale pohyboval se dost vlažně 😀 😀

skretik
23. únor 2010

Ivet to bud rada, ten nas sycak sebou tak mlel, ze bylo zase strasne tezke ho aspon trochu zachytit 😕 , a bohuzel zadne doktorovi finty jak ho uklidnit nefungovaly ☹ . Pan doktor mi nakonec taky rekl, ze ja jsem prece maminka,tak si ho mam uklidnit 😀 , samozrejme vtipkoval. Se me pak snazil uklidnit, ze to aspon znamena, ze se ma mimi dobre a vse je ok. Kazdopadne lepsi kdyz to mimi odpociva nez kdyz ma mejdan ...

ivet6
23. únor 2010

skret 😀, a chytili ste ho nakonec 😀?

skretik
23. únor 2010

no hele poslu ti na mail video a uvidis co jsme chytli a to je nase nej... video 😅 . Ale jo neco malo je tam videt 😉

katy007
23. únor 2010

Holky co dneska vaříte? 10.3. jdeme na prohlídku porodnice kde chci rodit.

zuzi82
autor
23. únor 2010

Katy: manža se těší, že to bude kluk a koupí mu velkou autodráhu a bude si s ním hrát, protože sám takovou neměl. A to nemluvím o autech na dálkové ovládání a tak. 🙂
Jinak já taky hračky nekupuju. Koupila jsem ten kolotoč, hrací deku a ještě bych chtěla sehnat spirálku na postýlku. Mám dvě kousátka, z toho jedno chrastí, ale to je vše. Zatím to neřeším. První dva měsíce je to stejně k ničemu a pak se možná rozjedou s nákupy ostatní.
Ivet: jo jo, máme to za pár!

eriska
23. únor 2010

katy, tak mi kolotoč podědili, deku s hrazdičkou přivezl dědeček z Polska a teď jsem objednala tu blešku anežku a tím končím..zatím..🙂

holky, co máte elektrickou troubu, prosím o radu, na kolik tam dáváte koláč? dělala jsem koláč z kysaného mléka se švestkama a nějak nevím, na kolik a na co to tam dát..já pořád dělala jen v plynové, kde jsem měla dvě čárky a teď tady toho je na mě moc..tak jsem to dala podle chytré knížky na horkovzduch a na 170..může být? jinak co robíte k obídku? já si dám asi koláč s mlíčkem, nic jinýho tady není..to musíme nakopit, ještě...

zuzi82
autor
23. únor 2010

Eri: taky nemám s elektrikou moc zkušenost a tak pomalu zjišťuji, co s tím, ale dala bych to na těch 170 taky. Jen na mé troubě je program pečení zvolna určený přímo na koláče a sladké, tak já dávám ten.
Já si na obídek udělám kuřecí jatýrka s rýží. Teď jsem si dala na svačinku Pribiňáčka, tak jsme si s mímem moc pochutnali, ale na oběd se stejně těším. 🙂

katy007
23. únor 2010

Eri: já mám elektrickou a koláče peču na 180C

Já dneska vařím bryndzovou polévku (koupili jsme v Makru kyblík bryndzy a pak mám z víku segedín, musím si ho užít dokud můžu 😉

eriska
23. únor 2010

zuzi, díky za radu..tak to u náš žádný speciální program na sladké není, ale dala jsem to podle knížky, když i ty souhlasíš s těmi 170, tak to snad dopadne..už tady krásně voní..🙂 no, pribináčka, to bych si taky dala, ale ty játra, tak to není nic pro mě..já přemýšlím, že k večeři udělám rizoto, mám na něj chuť a dlouho jsme ho neměli...co do něj dáváte? že bych vyzkošela něco novýho..já dělám buď s mraženou zeleninkou, nebo do toho oberu masko, které nemám, takže asi nahradím konzervovanou vepřovkou..no, moc zdravý to není, ale mám na to chuť

ivet6
23. únor 2010

neznáte nějakou dobrou internetovou lékárnu? Ještě nic pro mimi nemám, tak nevím, jestli by se mi to po vícero nevyplatilo koupit přes net 🙂

eriska
23. únor 2010

ivet, v tom já neporadím, já to kupovala normálně v kamenné lékárně, jednak jsem měla lístky a jednak jsem ještě potřebovala poradit..ale lékárna pro mě, i pro prcka mě vyšla na 1500, to myslím i ty jednorázové kalhotky, jednorázové podložky na přebalování, čajíky, olejíček, lahvička,atd..

zuzi82
autor
23. únor 2010

Ivet: já kupovala na Lekarna.cz, taky mě to vyšlo do 1500 i s potřebama pro mě a bylo to tu hned druhý nebo třetí den.
Eri: já do rizota dávám žampiony, pórek a obrané kuřecí masiko. Mraženou zeleninu já nemusím. Já teď taky půjdu péct sladké. Budu dělat řezy na metry neboli metrovku. Nevím jestli znáte, ale je to obrovská mňamka. Už se na to moc těším. 😅

eriska
23. únor 2010

zuzi, písneš mi do IP receptík? to já neznám, my děláme mřížkový koláč, ale to bych řekla, že je něco jiného..dopečno mám, jen je malinkato tmavší..já mám ráda světlý koláč, ale takhle ho má zase upečený babi..tak jen čekám, kdy vychladne a jdu do něj..

t.kosticka
23. únor 2010

Man, ivet - děkuju. 😵 ivet, malá byla strašně skvělá...úplná modelka, sice byla živá, ale ksichtíkem do "kamery" takže jsme všechno skvěle viděli, i jak vyplazuje jazyček, otevírá pusinku atd...mračila se chvilku, já to teda viděla, ostatní ne 😠

odbíhám od přípravy oběda....někdo se tady ptal, co kdo dělá k obědu. Já dělám kuřecí sotéé 😕s houbama a rýži...

jo, holky, když už se bavíte o lékarně, jakouže značku kosmetiky budete kupovat nebo už máte koupenou?!

t.kosticka
23. únor 2010

jo a paní doktorka taky říkala, že má strašně hezký ouška 😀

ale už končím, přestanu se vychloubat 😀 😀 😀

ivet6
23. únor 2010

teri 😀 😀 😀

eriska
23. únor 2010

zuzi, katy, tak tady je pár foteček z bytečku..až bude čásek, tak to třeba hodím na ms http://eriskaa.rajce.idnes.cz/

teri, jen se vychloubej, jsi správná mamina, taky bych se vychlobala, kdybych měla čím (resp. kým,že?😀) jinak co se týče kosmetiky, tak já malýmu koupila klasický aviril, mám ho vyzkošený na sobě a toť vše..žádná mýdla, pěny, šampony, nic..to je zbytečný utrácení..teda pro mě, protože mám dost citlivou pokožku, takže na prcka nic plácat nebudu...ještě asi přikoupím olejíček do vody, na promaštění, ten používám i já..takže se neztratí..jinak pro sebe jsem taky nic zatím nekupovala, jen intimní ubrousky a pěnu od lactacydu..

zuzi82
autor
23. únor 2010

Teri: my víme, že ta tvoje princezna bude ta nejkrásnější, tejně jako ta od Katy a tak bych mohla ještě dlouho pokračovat, že? 😉
Já mám koupené mýdlo a šampon na později od Seba medu a na zadeček mám Rybilku a Aviril

zuzi82
autor
23. únor 2010

Eri: byteček máte krásně udělaný. Myslím, že se vám tam bude s mimčem krásně bydlet.

eriska
23. únor 2010

jo, to my máme na zadeček bepanten a calciovku🙂

t.kosticka
23. únor 2010

já zatím jen koupila aviril olejíček a přemýšlím od jaké firmy koupím mýdlo a krém...na rybilku jsem slyšela samou chválu. Bylo mi poradíno, že je zbytečné kupovat pěny do koupele, šampony na vlasky, spch.gely atd...prostě prý jen stačí mýdlo, olejíček a krém a pudr na opruzeniny - pro začátek...

andrea110409
23. únor 2010

Ahoj holky...tak jsem odnesla další vzorky krve na těhu cukrovku a ve čtvrtek uvidim jak to bude vypadat. Jinak fotky z ultrazvuků máte úplně krásný, typuje už někdo komu je mrňous podobný ? 😉
Já jsem ještě dneska dokoupila kartáček na vlásky a mám v plánu projít seznam a zítra to dorazit.
V pátek se jdu podívat do porodnice a v březnu pak předporodní kurz. Jsem docela zvědavá jak to bude vypadat. Jinak se nám to už hooodně krátí. Dnesk jsem byla v práci a kdybych šla na mateřskou o těch 6 týdnů jak je standard tak bych končila tento týden...letí to letí. 😎

eriska
23. únor 2010

teri, to určo zbytečný je, proč na mimča plácat množství krémů a všeho možnýho už od malička..navíc si ta jejich pokožka musí začít vytvářet imutu a to by šlo jen těžko, když budou něčím napatlaný..takže my jen ten olejíček, mýdlo žádné kupovat nebudu, ale když by jo, tak bych určo zašla do lékárny..asi nějaké klasické..nechala bych si poradit..rozhodně bych nebrala bubchen, johnson, niveu..s tím nejsou dobré zkušenosti..tedy, z mého okolí..dost si chválí sebamed..tak kdyžtak ten..nebo prostě ozkoušíš a uvidíš, co bude malý vyhovovat..🙂 jinak pudr na opruzeniny já kupovat nebudu, ani žádný krém..až na léto, když bude vedro, tak něco na opalování, aby se mi hned nespálil..a to aspoň nějako 50 a zase v lékárně🙂

ivet6
23. únor 2010

andrej no jasně, po UZ jsme jeli hned k přítelovým rodičům ....... tak hádej na koho je celej podobnej 😀
Mně nedali sebemenší šanci, zřejmě sem zcela bez zásluh 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru