Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
24. únor 2010

jo, craw, jinak s těma kalhotama, ještě je olbéknu i zapnu, ale jak sedím, tak mě ta guma tlačí a nejde vyoperovat..tak jsem koupila nový..třeba je budu nosit 3 týdny, třeba 5, ale v něčem chodit musím a nechci tam mimíse utlačovat.jako, když jdu na procházku, tak si je beru, ale jak vím, že budu sedět někde dýl, tak nee..

verisek
25. únor 2010

dobre rano holky, ja uz nemuzu spat asi od 6 😒
furt jsem se prevalovala, tak jsem vylezla z postele
craw: sluzby napsany nemaji, je to znama, takze jsem se k ni vtirla, ale diky bohu za to, aspon nemusim trnout na koho narazim a jsme na vsem domluvene
jinak to jsem ani nevedela, ze Salacova porodila, jeste pred tydnem jsem ji videla v Olympii na kaficku 🙂
eri: tak mam pocit, ze si budu muset koupit jeste jedny tehu dziny 😒

evuss
25. únor 2010

Dobré ránko,

Eri tak nad černýma penízkama sme taky přemýšleli, ale ve firmě to šéfka nikdy nepraktikovala a nechce s tím ani začínat, takže musíme přinejhorším něco vymyslet jinýho 🙂 Jinak mě ta práce fakt baví, účtařinu mám ráda a vždycky sem měla sen ,že než nastoupím na mateřskou tak si seženu nějakou účtařinu dom a budu dělat i při mateřské, ale to se mi bohužel nesplnilo. Ale místo toho jsem našla jinej způsob jak se dají vydělávat penízky takže to začínáme s manželem rozjíždět a jelikož je tam i možnost vypracovat se z práce tak se už do klasickýho zaměstnání po mateřské vrátit nehodlám, takže si to teď i tak trochu užívám, nevím jestli mi rozumíš. Hlavně se dá se šéfkou parádně na všem domluvit takže super. Mám ještě nějakou dovču asi 12dní takže přes březen budu chodit (vyjma prvního týdne ten ještě celý) tak 2-3 dny v týdnu a zbytek si napíšu tu dovču, takže se zas tak moc nepředřu. Nehledě na to že mě tu netrápí, když mímo protestuje nebo něco tak se sbalím, sednu vedle ke kolegovy do pohodlnýho křesílka, hodím nohy nahoru a je. Takže komu by se chtělo z takových podmínek za slušný peníze, že 😀

A s tím dřívějším příchodem na svět nestraš 🙂 Příští týden hodlám koupit v lékárně co je potřeba, něco mám už doma a hodím to do kabele stejně jako s věcičkama pro mímo a na rychlej odchod budeme připraveni. Doma už dostali instrukce co kde je, kdyby to na nás přišlo, aby aspoň postýlku povlíkli, mají to tam krásně nachystaný, jen vyprat a načančat a je to. Kdybychom bydleli už sami dva tak bych to asi brala zase jinak, ale tím že bydlíme u našich a mamka slíbila, že vypomůže jak bude moct, když bude nejhůř, tak su docela vklidu.

No nic jdu se vrhnout na práci večer na vás zase mrknu. Zatím se mějte papa

andrea110409
25. únor 2010

Ahoj holky,
tak mě dneska končí mé lenošení, které jsem si užívala včera a půjdu na kontrolu na diabetologii a nakoupit, ještě nějaké věcičky. Taky tenhle týden už musím rozhodnout kočár a objednat ho, aby jsme pak nebyli bez kočáru 🙂 Nakonec jsem se rozhodla pro jinou barvu a tak jsem na to zvedavá 😎
Musim se taky dokopat dneska žehlit tak uvidim, ale už fakt musim 😉

t.kosticka
25. únor 2010

Ahoj holky!
Tak já toho mám taky dneska dost...Už jsme si obarvila hlavu, teď půjdu na poštu, mám tam balík, včera jsem pošťáka promeškala, jedu na oběd s 2kamarádkama, odpoledne musím vyžehlit, už se mi to nakupilo za 3týdny 😅 ...jo a musím koupit dárek manžovi, příští týden má svátek...

Andy, přeju hezké verdikty na kontrole...

soniq
25. únor 2010

Ahoj holky, vím, že jsem tu dlouho nebyla ale doufám, že jste na mě nezapomněly 🙂. Ale snažila jsem si číst co jste psaly, jen jsem neodepisovala.
Nebyla jsem tu, protože jsme měli problémy s rodičema od přítele, přestěhování z pokoje do pokoje, já jsem začla mít menší zdravotní problémy, vysokej tlak a drážděna děloha, takže jsem jezdívala často do brna na vyšetření a kontroly. Sice jsme v pořádku, ale Dr mi řekla že malýmu se ta drážděna děloha moc extra nelíbí a že je možný, že bych mohla i předčasně porodit, tak uvidíme jak prcek bude reagovat🙂. Ale jsem ráda, že nemusím brát žádné léky atd, beru jen vitamínky.A přítel je bez práce, tak mě jde hlava kolem a padlo na nás toho nějak moc, takže jsem neměla čas ani náladu a bývám hodně unavená, hodně spím.
Co se týče sexu, tak přítel ten chuť má ale já vůbec ee, celý těhotenství mě nijak neovládla chut na sex, ale přítel to respektuje, takže super. 🙂
Jinak my už máme postýlku připravenou, kočárek máme doma, vyprané a vyžehlené oblečky pro malýho, pomalinku vše nakoupeno, jen musím ještě plínečky, do porodnice oblečení pro malého mám taky nachystáno a o víkendu si dám do tašky i nějaký moje věci kdyby si náhodou Kubík umínil přijít na svět dřív🙂.
Já na mateřskou nastupuji od pátku, zítra jedu k doktorce aby mi ukončila neschopenku a dala mi papír na mateřskou.
Jinak máme vyřízené i papíry k určení otcovství a dokonce máme vyřízený i to že malej bude mít dvě jména. Myslela jsem, že to bude nějaký lítání atd, ale bylo to v poho. Takže do porodky mám všechny papíry nachystaný tak jak maj být 🙂.
No, nevím co už psát, jestli mě něco napadne tak písnu.

janinka22
25. únor 2010

Ahoj holky 🙂
Tak já se dnes konečně trochu víc prospala,vstávala jsem až před půl devátou 🙂
Jinak včera byl den,to vám povím. Jela jsem do brna do poradny a pak jsem měla sraz z bývalou kolegyní z práce a s bývalým kolegou. Manža jel se mnou - měl včera dovču - k doktorce šel se mnou,tam mi sestra sdělila že jsem byla objednaná na úterý a ne na středu! Její chyba - špětně mi to napsala do průkazky! Tak mě přeobjednala na příští týden,jen nechápu,když vím že doktorka tam byla,tak mě přece mohla vyjímečně ještě vzít,když byla chyba na jejich straně a ne na mojí! 😠 jsem tam jela zbytečně jako..
Pak jsem šla na ten sraz,miláček že pojede umýt auto a pak přijde za námi.. a představte si,posadili nás ke stolu vyloženě pro 3 lidi a když jsem se zeptala jestli by nám tam pak mohla jednu židli přidat,tak řekla že NE. To jsem taky nepochopila,my bysme se tam mačkali a nikomu by to nevadilo,židle navíc měli..a měli by o zákazníka navíc!
No prostě fakt něco včera...

Jinak dneska se chystám na prohlídku do porodnice tady u nás tak jsem zvědavá 🙂

Asi před dvěma týdny jsem objednávala zboží z mamitati,jsem to tu už asi psala,ještě nic nedorazilo,ani nemám žádný info,tak jsem jim psala mail,sice odpověděli až za 2 dny,ale aspoň že tak.. prý to pošlou nejpozději příští týden...tak budu čekat no.

zuzi82
autor
25. únor 2010

Ahoj holky,
teda ten včerejšek dočíst mi dalo zabrat 😉 Hodně jste toho popsaly. Už si ani nepamatuju na co všechno jsem chtěla reagovat. Tak zkusím popřemýšlet.
Včera jsem byla na plavání a bylo to zase perfektní. Bylo nás jenom pět, takže parádička, jak jsme měly celý bazén pro sebe. Pak jsem jela k obvodní doktorce domluvit si, kdy nastoupím na mateřskou a naposledy za ní dojdu, aby mi ukončila neschopenku a pak jsem jela do práce. Je tam nová ředitelka, se kterou jsem se vůbec nepotkala, tak mě ještě před nástupem na mateřskou chtěla vidět. Zároveň jsem zašla s kolegyňkama na obídek, tak bylo dobře.
Večer na mě padla šílená depka, tak si vám vyleju srdíčko, protože to jinak nemám komu říct. Děsí mě penízky. Domeček ještě není hotový, budeme ještě kupovat obklady do koupelny a plovoučku do patra. Kromě toho musíme zaplatit obkladače, což bude tak 10000 Kč a taky elektrikáře, aby udělal zásuvky v patře. Musíme zateplít základy, to bude taky tak desítka, nechat zaměřit domek a udělat revizi el. Penízky se pěkně kutálejí a pomalu už není z čeho. Našetřené korunky pomalu docházejí, hypotéka je vyčerpaná a pomalu není z čeho šetřit. Jsem fakt ráda, že jsem na mimíska odkládala už od léta nějaké penízky stranou takže mimískoviny koupit můžu. Manža mě pořád uklidňuje, že to nějak zvládneme, ale mě pohled na náš vybrakovaný účet děsí ☹ S mojí mamkou to řešit nemůžu, protože, když si trochu postěžuju, tak má hned pocit, že mi musí nějak pomoct a poslat nějaké peníze, ale to já přeci nechci. I tak nám hodně pomáhají, takže raději moc nemluvím a tchýni se svěřovat pro změnu nechci, to jistě chápete. 😖 Je to děs. Máme krásné bydlení a jsem pro to moc šťastná, byl to můj sen mít vlastní domeček, ale ty peníze, to je peklo. Alespoň kdyby byla nějaká vyhlídka, že se to zlepší, ale vzhledem k výši mateřské a pak rodičáku, to spíš vypadá, že bude hůř. 😠
Teri: Mě už druhý den tak bolí pipikosti, že je mi pomalu do breku. Včera, když jsem se na bazéně oblíkala, tak mi opravdu málem tekly slzy bolestí. Nebolí to jen, když sedím a vůbec se nehýbu. Na plavání jsem se ptala cvičitelky, jestli na to není nějaký cvik a bohužel říkala, že o žádném neví, že to zkusí pohledat, ale že to budu muset asi vydržet. 😢 Tak a už dost naříkání.
S telefonama souhlasím, jen nevím, jestli by každá neměla dát číslo dvěma. Nikdy nevíte, kdy vás to chytne a máme termíny celkem blízko u sebe, tak ať třeba Eri nepíše Craw v domění, že Craw nám dá vědět a ona bude taky rodit. 😀
Veri: počasí v červnu si dobře pamatuju. Moje sestra se vdávala 6.6. a chtěla mít zahradní párty. Vše bylo nachystané a ve středu před svatbou, kdy bylo asi 10°C a pršelo, se rozhodla, že musí alespoň hostinu přesunout do hospody. S obřadem se nedalo nic dělat, ale naštěstí v tu sobotu začalo pršet až kolem třetí odpoledne a to už jsme popíjeli a papkali na sále. 😉

crawler
25. únor 2010

Hezký den těhulinky🙂

zuzi: co se týče peněz, tak naprosto chápu! Není to vůbec lehká situace - moc dobře to známe :-/ Taktéž - nebýt rodičů, tak by to šlo ještě hůř...snaží se nám přispívat na benzín,internet, apod. Ale když to jde, tak odmítáme. My teď naštěstí máme vyhlídky lepší - už se blíží první výplata manži, ale asi si dokážete představit, jak jsme na tom byli - já na vš = pouze stipendium (měsíčně cca 1200kč) a manža byl od promoce čili od června doma také zadarmo a práci, jak víte sehnal až teď od února to je 8 měsíců bez příjmu. Manřa bral během studia naštěstí sirotčí důchod, takže jsme měli peníze na účtu, ale i tak - hrozně nás mrzelo čerpat z úspor, který by se daly využít jinak...Takže zuzi přeju pozitivní mysl - ono to opravdu nějak půjde a nemá cenu se moc stresovat - mysli na teď a tady a na život s rodičákem kašli 🙂...

Jinak souhlas s těma číslama na 2 osůbky. Je pravda, že přeci jenom můžeme rodit různě. Tak buď můžeme udělat tel.seznam nás všech a rozeslat si ho přes IP nebo email a nebo si každá dle naší tabulky (mám ji v albu) vybere tu, která má termín o dost dřív nebo dýl než ona sama...co myslíte? nebo nějaké další nápady?

jinak holky, copak budete dnes vařit nebo papat? já ještě vůbec netuším...ale musím se dnes opět dokopat k pár stranám bakalářky...fujky fuj...

soniq: tak ty jsi Soňa, že jo? zrovna tu byla nedávno o tobě řeč, tak je moc fajn, že jsi zase nakoukla🙂))

eri: krkouni jsou fajn - viděla jsem, když přišli na svět - bylo to na čt1 v pořadu "den D" - taková ta reality show...

jinak já už jsem ze své sportovní zimní bundy přesedlala na kabát - bundu jsem sice ještě zapla, ale už jsem se fakt bála o zip a v kabátu mám ještě ďobek místa 🙂, tak snad se brzy oteplí, abych nemusela hledat další variantu 🙂

ivet6
25. únor 2010

zuzi, já sem taky počítala, jak to uděláme s penězma, až nastoupím na mateřskou a zjistila sem, že než pujdu zpátky do práce, tak budeme žít do poslední koruny každej měsíc....takže třeba nějaká dovolená s mimčem nám nehrozí....byla sem z toho naštvaná asi 4 dny...ale pak si řekneš, zvládli to všichni a všichni nějak začínali a nějak to prostě pujde 😉 A už to neřešim 😉

holky, chtěla sem se zeptat...když budu po nemocenský nastupovat na mateřskou a oni mi tam ještě budou chtít nasáčkovat mezi to dovolenou....jak se mi budou počítat peníze za tu dovolenou? Stejně jako bych chodila do práce a měla dovču, nebo když jsem předtím na nemocenský, tak se peníze za dovolenou snižují? To je to, proč se doporučuje vybrání si dovolený po mateřský? 😖 Můžete mi to prosím ještě někdo jednou polopatě napsat 😠, ať se mnou v práci moc nezametou 😅

mandragora10
25. únor 2010

Ahoj holky,

tak si dnes uziva poslendi pracovni den...uz moc nepracuju, spis s eporad s nekym loucim, uklizim stul, cistim e-maily atd. a nejpozdeji ve 4 to zabalim.
Ohledne penez mi ani nepovidejte....taky to doma porad resime a vubec si neumim predstavit, co budeme delat, az budu brat jen rodicovsky prispevek. Mame 2 male byty na hypoteku, pritel ma plat nizsi nez ja, jeho plat pokryje akorat bydleni, takze budeme mit tech 7 600 Kc na jidlo, benzin a veskere vyziti na mesic....to fakt nevim, jak z toho nekdo dokaze zit ☹

Ivet, byt tebou, vubec nepristoupim na variantu, aby jsi si vybirala dovolenou pred nastupem na materskou...zamestnavatel te do toho nemuze nutit, kor kdyz jsi na neschopence. Proste budes na neschopence do te doby nez nastoupis na materskou a o dovolenou pozadej az ke konci materske, aby ti na ni navazala a po skonceni dovci pak prejdes na rodicovskou dovolenou. Financne je tato varianta nejvyhodnejsi.
Ale nejsem mzdova ucetni, takze nedokazu rict, z ceho se ti bude pocitat castka az budes na dovolene.

zuzi82
autor
25. únor 2010

Nějak to budeme muset zvládnout. Vím, že tyhle starosti teď máme více méně všechny. Kdybychom měli baráček komplet, tak se vůbec nestresuju, ale bydlíme skoro na staveništi, chtěla bych to dát co nejdřív do pořádku, ale vím, že na to nebudou korunky ☹
Jinak jsem koukala na ty pupíky a krása. Ivet, ty jsi pěkný hubeňour, ale bříško máš moc hezké. Eri, trochu se mi zdá, že tobě bříško už moc neroste. Taky musím dohodit fotky. Chtěla jsem to včera stáhnout, ale díky depce jsem nebyla schopná.
Ještě se vrátím k masáži hráze. To je teď hodně diskutované téma, jak jsem si všimla. My masírujeme pravidelně každý večer pět minut už od pátku a začínáme slavit úspěchy. Rozhodně už to není tak moc nepříjemné jako poprvé a dokonce se manža už bez problémů dostane ukazováčkem po dva články, takže je vidět, že to k něčemu je. Já bych byla ráda, kdybych nemusela být nastřižená vůbec, ale myslím, že tou masáží si můžu pomoct alespoň tak, že nebudu mít třeba sedm stehů, ale jen dva. A navíc, to co tady včera někdo psal. Prý se po masáži ta rána lépe hojí, jak je ta kůže změklá, takže my rozhodně pokračujeme a snad to k něčemu bude. Měla jsem z toho dvoučlánkového úspěchu takovou radost, že jsem na to myslela ještě v noci, když jsem se vzbudila. 😀 😀 A myslím, že i manža má radost, pořád se trápil tím, že neví jak to má dělat a že to určo dělá špatně, tak teď aspoň vidí výsledky. Začínám se těšít na večer na další 😀 😅

miselaniki
25. únor 2010

Ahoj holky,
andy: přeji dobré výsledky
janinko: to by mně tedy naštvalo kdyby jela k mudr. zbytečně tedy
zuzi: no znám to když jsme rekonstruovali, byli jsme po koupi bytu takže totálně
vytaháni z peněz a já když už se něco dělá tak pořádně, takže jsme žili z ruky do huby, ale nějak jsem to zvládli
crax: včera jsem t o zapomněla napsat samozřejmě že schvaluji to dávání si tel. čísel
man: tak přeji hezký poslední den v práci užij si to
Holky já jsem byla včera na tom kurzu Péče o novorozence. Byl výborný, ale co mně tedy překvapilo, že tam bylo strašně moc tatínků. Čekala bych to na předporodní přípravě, ale na péči o novorozence nee. Tak jsem i litovala, že manža nešel se mnou. Pediatr nám toho moc řekl a ještě byl vtipný tak to uteklo.

Tak kdo měl zájem tady jsou ty homeopatika, já ale nevím jestli to jde použít úplně univerzálně, tak
se raději ještě poraďte.

Arnica C30
Caulophyllum C9
Krizové kapky-bachova esence
Před porodem:
5 dní před porodem: Arnica 10 granulí jednorázově
až do porodu: 3 x 5 střiků denně Krizových kapek
Porod
1. doba porodní – do otevření branky Caulophyllum 5 granulí každou 1 hodinu, případně Krizové kapky sprej 5 střiků každou hodinu
2. doba porodní – nic nebrat
Po porodu: Arnica 4 x denně 5 granulí, krizové kapky 4 x 5 střiků denně až do zahojení

Ještě jsem tedy našla odkaz na užívání homeopatik u porodu a po porodu
http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

andrea110409
25. únor 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět z kontroly na cukr...všechno v pohodě jen ranní hodnoty nízké. Bohužel, ale jsem za ten měsíc zhubla o víc než kilo a tak jsme si teď naordinovala veprový plátek a rýži se zeleninou a sýrem. S váhou musím něco udělat.....může to být ale i tím stěhováním že jsem měla velké fyzické vydání.................tak jdu vás u oběda dočíst 😎

andrea110409
25. únor 2010

zuzi: s penězma vim přesně o čem mluvíš. My jsme s manželem koupili byt (tzn. hypotéka jako blázen)¨a vzhledem k tomu že jsme nic neměli tak ještě 200 000 padlo na jeho zařízení a to rozhodně nejsme kompletní. Neděsí to rozhodně jen tebe, my máme každej víkend porady co si můžem dovolit koupit a co ne ....sice se kvůli tomu nehádáme, spíš to opravdu řešíme, ale i tak je to stres jako blázen. Jediné co nás uklidnuje je ze maximálně o ten byt příjdem protože jine dluhy nemáme.

katy007
25. únor 2010

Ahoj holky,
tak včera mi nešel net 😠 pak jsme šli s P. plavat a voda i teplota super, celkem jsem byla překvapená, že jsem i dlouho v kuse vydržela plavat 🙂 pak do Dvořáčků na oběd na zvěřinku a pak jsm e šli celkem kus domů bylo nádherně tak se šlo moc dobře.

Dneska jsem byla v PL omrknout kočárky a bude trošku jiný než jsme měla vyhlídnutý ten mi už nevozí, potvory jedny 😠 😠 😠 ale ten je taky super a navíc polák mi ho nechá ušít z jaké chci barvy a designu takže super 🙂 a malé jsou koupila úžasné punčocháčky

katy007
25. únor 2010

Tak jsem vás alespoň trošku dočetla, s penězmi ... no raději nekomentovat, člověk je na něco zvyjklý a najednou to nebude. Ale neřešíme to. Máme nějaké úspory, i když pravda manža mi slíbil auto ještě do porodu tak se odčerpá, ale jinak my hypotéku naštěstí nemáme, resp. já mám jen stavebko za 2 tis. což se dá a jedenkrát ročně si zaplatím důchodové.
Naštěstí schválili původní mateřsku jupí 🙂 akorát mě nasmolil Kalousek debil jeden řekl že zvýšení o 4 tis. se dítě zadluží, že ještě v 18 letech bude dlužit 5 tis. jaksi si vůl neuvědomil, že maminka, které zvýší o min. 4 tis. musí mít výdělek cca 25 tis. měs. a že po mateřské se jistě vrátí i za stejný peníz a zase bude platit nemalé daně! to mě fakt vytočilo, dělá z nás maminek, jako bychom byly vyžírky a sociálky co jen rodí a zneužívají systém jako cikánky! to mě vždy namíchne tak jsme si alespoň pokecala! 😅

crawler
25. únor 2010

andy: tak super, že je vše ok a s tím kilem dole to je spíš fajn, ne? však se neboj, že by mimimu něco chybělo - bere si od tebe a ty jsi prostě jinde na těle zhubla no🙂 taky bych chtěla, ale naštěstí mě nijak váha už nahoru neleze - mám pořád cca 10kg, takže to není špatný - jak jsou ty tabulky dle původního BMI, tak jsem v tom normoš pásmu, kdy bych měla přibrat 10-16kg, což myslím víc nebude, takže taky spokojenost a to nutno podotknout, že o jídle to fakt u mě není - páč teď dost mlsám a přitom váha stagnuje...

katy: co se týče politiky, tak mě je blbě úplně ze všech - teď zase kolik milionů stále ta jejich podělaná cesta - to oni jsou ti, kteří zadlužují naše děti a ne maminky, které jsou na MD pár týdnů a za pár šlupek...ale dost rozčilování... 😅

jinak krása počasí, že? všechno už mi naznačuje, že se porod blíží - prostě jak vím, že mimi přijde na jaře, tal zatím jak byly ty kvanta sněhu a mrazy, tak mi to nepřišlo, ale teď můžu pořád větrat, páč je venku teplo a no holky prostě už je to skoro tu 😀

andrea110409
25. únor 2010

craw: já mám nahoře něco kolem necelých 8, ale vzhledem k tomu, že jsem předtím měla nadváhu tak je to i tak dost 😉 Co se týká počasí tak naprostá paráda...konečně mi začlo schnout prádlo na balkoně a já se asi užehlím 😀 Mrňouskovi věci jsem už dneska vyžehlila a dala do šuplíku....přece jen chci aby bylo vše připraveno kdyby něco ... 🙂
Koupila jsem si taky dneska podprsenku na kojení...vypadá děsně, ale víc jak jednu pořizovat nebudu a za tu cenu vem to čert. Koupila jsme ji raději větší protože mamina řikala že měla problém, že jí byly všechny po porodu malé. 😖

katy007
25. únor 2010

Jo holky počasí je venku super, chodím na procházky dopo i odpo, ale už musím volit kratší cesty už mě pak vše bolí a jsem vyřízená. dneska se těším na jogu, dnes mě brutálně bolí pipi kosti tak nevím zda je to tím, že jsme si to tady přečetla a držím s vámi basu nebo co se děje, možná to tam protáhnu nebo alespoň na to zapomenu-.

Craw: ty bys jim nepřála výlet do Amazonie? 😅

andrea110409
25. únor 2010

Tak ty kosti mě myslím nebolí (doufám, že to nezakřiknu) 🙂, ale v tom močáku mi škube pořád a občas opravdu sotva jdu.....je to jak žiletka. Příští týden jdu na kontrolu tak to tam zase zmíním a uvidíme.
Katy: obdivuju tvoje procházky....já zvládnu tak jednu denně a i tak jsem utahaná a to jsem ještě zhubla a mám navrch opravdu necelých 8 kg. 😒

t.kosticka
25. únor 2010

Tak jsme se vrátila z oběda s kamarádkama, měla jsem salát s chřestem a kuřecí kousky v parmské šunce...mňam mňam mňam...a pak kávičku a tiramisu 😵

Zuzi:
To víš, že jo, poštěžuj si! Není divu...jen málokdo může říct: mám dost peněz, v pohodě vyjdu,že jo?! A s těma mimčama...je to přirozený stadium, když člověk zakládá rodinu, většinou i zařizuje to hnízdo, takže tohle podle mě řeší 90% mladých rodin... i nás nevyjímaje...

nejlepší lék na neštěstí je slyšet, že je na tom někdo ještě hůř...tak přidávám taky svou trochu do mlýna...my máme teď výdaje (=splátky) tak 15000kč měsíčně a není vůbec dodělaný barák...nemáme ani stropy, natož obklady, koupelnu, podlah.krytinu, a už vůbec nemluvím o vybavení....taky není z čeho to pořídit, když jdu na mateřskou, stěží z mateřský a platu poplatíme splátku. Bojím se taky a moc...ale dokud nebudem úplně v prdeli, tak na to nechci myslet...

to je mi zuzi líto, že tě ty pipikosti až takhle hodně...

je krásně enku, mám chuť někam vyrazit, ale jelikož jsme teď přišla 😀 tak bych asi byla úplně K.O.

zuzi82
autor
25. únor 2010

Holky díky, já vím, že to tak máme skoro všechny. Já měla včera moc pěkný den, jak jsem byla s kolegyňkama, ale pak jsem přišla domů, mrkla do pošty a tam složenka na doplatek elektriky. A ta složenka mě tak složila. Když jsme tu měli hotovou elektriku tak manža na Čezu nedomluvil zálohy a tak jsme brali el. asi tři měsíce bez záloh. Pak jsem se do řešení pustilá já a změnila to nastavení a začali jsme platit, ale ty tři měsíce, které teď musíme doplatit jsou znát. Vůbec jsem si neuvědomila, že to tak bylo, takže mě to dost zaskočilo 😒
Ale dneska už je to lepší, nějak to prostě musíme zvládnout. Dneska jdeme zadat návrh na obklady do horní koupelny, tak to mě snad trochu rozptýlí, ale zase se korunky budou kutálet 😒

t.kosticka
25. únor 2010

zuzi, jaký budete mít obkladačky v horní koupelně? A nábytek?!

zuzi82
autor
25. únor 2010

Dole máme modro šedé se stříbrnými kostičkami v mozaice. Je to český obklad Rako a nahoru dáme poláky. Béžovo zelené a na listelách jsou plastické bambusové lístky. K tomu necháme udělat dřevěné skříňky, dvě malé pod umyvadla a jednu širší mezi vanu a záchod, kde jsem původně chtěla koupat mimíska, ale teď to vypadá, že mimčo už bude ve velké vaně, až bude koupelna hotová.

crawler
25. únor 2010

katy: já bych jim ten výlet do amazonie klidně přála, ale do té nejhlubší části pralesa, kde žijou "milí" domorodci a samozřejmě bez zpáteční letenky - to by se za ty prachy vyplatilo 😠

holky nezávidím vám to splácení, ale závidím to vlastní bydlení a možnost vybírat a zařizovat...😀 já nevím, co bysme těch 8 měsíců bez příjmu dělali, kdybychom kupovali byt, jak jsme prvně plánovali. Nakonec jsme od toho upustili a ještě že tak! 😅 Jinak my neplánujeme stavět - asi by to ani na jednoho z nás nebylo a když už by, tak dřevostavbu...ale spíš plánujeme koupit nějaký domek a pak si ho postupně zvelebovat...ale to je ještě daleko...🙂 :-/

zuzi82
autor
25. únor 2010

Craw: Vlastní bydlení je bezvadná věc. Navíc máme přesně takový domeček jaký jsme si vysnili a myslíme si, že je to ten nejkrásnější na světě. Ale kolik to už vzalo peněz. Tak jsem nakoukla do výdajů a už teď nás to stálo asi 2,5 mil. A to jsme nemuseli kupovat pozemek. Je to prostě síla. Za deset let bude líp, alespoň bude hotovo, i když hypošku budeme pořád ještě vesele platit. 😒

crawler
25. únor 2010

zuzi: no to teda síla je! a kolik platíte měsíčně (hypo.)? ono, když ty příjmy nějakou jsou, tak se dá uskromnit, ale horší je, kdyby byl jeden bez práce, tak to už bez pomoci utáhnout nejde...

holky nevíte, jaké jsou podmínky novomanželské půjčky? vím, že před časem se dávalo až 300tis. a za každé dítě 30tis.strhli...minimální úrok a tak - třeba na vybavení domácnosti by to bylo super...nevíte, jak to je teď, když je ta slavná krize?

andrea110409
25. únor 2010

Holky, dostala jsme nabídku na odkup kočárku značky Bébecar...nevíte někdo nějakou referenci ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru