Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
7. lis 2009

díky moc🙂 a myslíš, že by jim stačilo, když jim řeknu, že vše bylo ok? nebo chtějí konkrétní hodnoty z té krve?

crawler
7. lis 2009

jojo, taky mám jít ve 20.tt, ale dr. mi dala kontakt na nějakýho chlapa tam u nich v budově...myslíš, že by mě vzali i jen tak nebo to musí mít nějaký důvod - jako třeba ten utz ve 20.tt? že bych teda nešla k tomu chlapovi, ale k nim...😉

eriska
7. lis 2009

já myslím, že chtějí konkrétní hodnoty, já jim říkala, že to dopadlo dobře, ale oni potřevali vědět ten papp-A a to druhý, beta hCG, nebo jak, z hlavy to nevím přesně..já tam volala, jestli se k nim můžu objednat na ten utz ve 12tt, jestli mě vezmou, ikdyž nechodí k jejich dr. a oni úplně v pohodě..mě můj dr. taky poslal jinak..tak si myslím, že bude stačit, když řekneš, že by ses chtěla objednat k nim na utz ve 20tt, ale že k nim nechodíš, a jestli potřebují nějaké hodnoty znát, nebo jestli si máš s sebou vzít nějaké výsledky..ale jsou tam strašně moc hodní

crawler
7. lis 2009

eri: díky moc...😀 myslím, že hodnoty tohohle mám zapsané v těhu průkajdě, takže to by nebyl problém...já to zkusím a doufám, že budou mít volno 😉

verisek
7. lis 2009

ahoj holky, tak jsem docitala a docela me dostalo, ze nekde chteji za epidural 1500,- to je jak kdyby jste si museli zaplatit narkozu k operaci jinak vas to bude bolet 😅 to mi prijde fakt ujety, ja epidural chci i kdyz to nektere odsuzuji, nevim proc bych se mela trapit nekolik hodin v bolestech kdyz to jde jinak..

eriska
7. lis 2009

ahoj ver, přesně tak..si to klidně i zaplatím..já prostě na bolest nejsem

crawler
7. lis 2009

ver: to jsem psala já - u nás za to chtějí 3500kč to je ještě lepší viď?...nevím, ale placené je to na více místech - ne všude je epi samozřejmostí...možná je to placené protože musí mít ve službě spešl anesteziologa, který to umí napíchnout - je to k páteři, takže jsou tam určitá rizika...ale je jasné, že by to nemusela být taková pálka...tak se poptejte, jak je to ve vašich porodnicích - eriska to bude mít určo zadáčo - to je shovívavej kraj - genetika i 3D zadáčo, tak určo i toto 😀 ...

andrea110409
8. lis 2009

Ahoj holky, tak jsem si pořídila první těhotenské kalhoty, vypadají krásně. Jne mají jednu vadu, nedrží mi na bříšku ☹ Budu si teda muset do nich navlíknout gumu a doufám, že to zabere.....v obchodě se to nepoznalo 😒 Tak snad to nějak dopadne a zítra to dořeším 😉

verisek
8. lis 2009

ahoj holky, zitra jdu na ty podelany triplle testy, tak drzte palce 😒 vysledky jsou az za tyden... taky mazec, u sreeningu v 1 trimestru mi je volala jeste ten den odpoledne.. no jo no, toto je hrazeno pojistovnou, tak co bych cekala 😅

evuss
9. lis 2009

Dobré ráno holky, teda já nestačím valit bulvy co se tu člověk dozví, penízky tu jen cinkají 😒 Jinak já byla včera vybrakovat švagrovou a odjížděla sem s cestovní kabelou a dvouma igelitkama plnýma dětskýho oblečení a plínek 🙂 Oblečení je teda spíš na větší děti ne na uplný miminka, ale to se bude taky hodit a ještě mám slíbený, že mi dá ty malinkatý, má je půjčený nějaká kamoška. Tak teď ještě musím skočit za sestřenkou a probrat to u ní a pak hurá na nákupy. Sme to včera přivezli, ještě jednou probrali a roztřídili co je malý a co větší a říkám mažovi, tak taťko a můžem jít rodit 😀 Já se tak těším až ty panenkovský oblečky budu mít na koho navlíct, to je hrůza... A taky su teď trochu klidnější, že už mám přece jen něco doma, že kdyby nedejbože něco, tak to stačí jen vyprat, vyžehlit a je nachystáno...

eriska
9. lis 2009

ahojky,
an: já včera utratila 400 za těhu oblečko..mamka mi přinesla pytel od známé, tak mám rifličky, 2x elasťáky od jitexu, jedny černý společenský kalhoty, 1 barevnou tuniku a 1 šedý tríčo..jsem spokojená🙂 ségra mi včera přivezla předčasně k narozkám super tepláky a tričko k nim, tak doufám, že na těhu jsem připraven😉
ver: neboj, dobře to dopadne..zatím máš všechno v pořádku, tak na to ani nemysli..nemá to cenu..těš se na další utz, kdy uvidíš mímo🙂
evus: já mám od tety 8 pytlů oblečka pro mímo u babičky na půdě..chystám se to přebrat o vánocích..to tam budeme celé svátky, tak na to bude času dosti

a jak se máte při ránu?

katy007
9. lis 2009

Ahoj holky,
vy jste se zase rozkecaly 😅

Já bych do epiduralu šla než se trápit v bolesti: U nás stojí 1500 Kč a chci nadstandarní box, kde je i masážní vana, ale rodit do ní asi nebudu. Co se týče nástřihu tak jsme slyšela, že ten nástřih nebolí, že o tom ani žena neví, že má jiné starosti akorát to šití je nepříjemné a hojí se to stejně.

Jinak já už mám oblečení na sebe nakoupeno, max. nějaké tričko, dneska možná budu dělat modní přehlídku tak bych hodila do alba.

A UTZ mi dr. dělá vždy. 🙂

eriska
9. lis 2009

katy, utz fakt závidím..já už se toho 25. nemůžu dočkat..pak se zeptám dr., jestli nemůžu jít na utz dřív, než ve 30tt, si to klidně i zaplatím..chci mimíska průběžně vidět..taky jdu do epiduralu..než se trápit a nemít na samotný porod sílu, to si to radši zaplatím, ať to stojí, co chce.to se nafoť, a hoď do albíčka..už se těším na fotečky..já už mám nafoceno, jen to sem nejde vložit, protože jsem teď na ségry noťasu a ona nemá program na úpravu obrázků a nejde mi změnit velikost..ale bříško už mám pořádný 😎

zuzi82
autor
9. lis 2009

Ahojky,
eri, tak to je super kup ty těhotenský oblečky. já mám ty dvoje kalhoty, ale ještě si koupím nějaké tričko a svetřík.
katy, když já se právě nejvíc bojím toho šití.
Jinak mě dneska bolí záda. Včera jsem vytírala po spárování a ty dvě a půl hoďky v dřepu s hadrem v ruce mě úplně zničily. A dneska odpoledne tradááá pokračuju.

eriska
9. lis 2009

zuzi, me boli zada a nemusim tak dlouho vytirat..staci mi jen zamest..ja a koste holt ted nejsme kamaradi😀 tehu oblecky uz jsou pripraveny na prani..a jsem moooc rada..uz me nebavi mackat se v mych starych kalhotech
no. on cely ten porod nebude sranda, ja jen doufam, ze se mi vyhnou vsechny komplikace a ze to vsechno zvladnu tak, abych byla schopna se o mimiska postarat..a je pravda, ze na to zatim nijak nemyslim..driv jsem z porodu mela hruzu, ale ted, tesim se, az budu mimi s nami

katy007
9. lis 2009

Já porod neřeším a nemyslím na to raději, každá porodila tak budu muset i já a pokud nebude síla tak naštěstí setřičky pomůžou s mimčem a doma mi pomůže mamka. Vím, že porod nebude procházka růžovým sadem, ale myslím, jak ten mrňavý, uřvaný uzlíček bude venku na vše se rázem zapomene, spíše jsou pak horší ty poporodní depky, znám 2 maminy a neměly to holky jednoduché to bych fakt nechtěla!

Eri: tak já nijak jumbo bříško nemám jako něco už jo, ale třeba ředitel mi nechal vzkázat po sekr. že nemám tak žrát, že jsem přibrala a kg navíc mi nesluší! tak to hulvát řekl, na to sekr. řekla, že nežeru, jen jsem už přes 4 měs. těhu. zato on je seladon s postavou Šebrleho sám vyžratý jak vepř, od něj to fakt sedí! 😅

eriska
9. lis 2009

katy,to ti fakt vzkazal? co to je za blbce? tehu brisko je to nejkrasnejsi brisko, ktery zena muze mit..u me to taky zatim neni zadny extrem, aspon doufam, ale i tak, mam pocit, ze v tehu kalhotech vypada brisko vetsi nez v tech mych starych netehu
jj, ja si prave taky rikam, ze odrodilo uz spousta zenskych a zvladly to bez kurzu, bez ruznych vymozenosti doby..my mame tu vyhodu, ze uz nejaky ty vymozenosti jsou, tak proc se jim branit, ze? a nejako to dopadne..ja se tim nehodlam a ani nechci stresovat

katy007
9. lis 2009

Eri: jo řekl, vůl jeden, ale u něj mě to nepřekvapuje je to buran! Jinak taky v těhu kalhotech a sukních mám větší pupík než v klasických, dneska mám na sobě manžestrové 3/4 bedérky co jsme nosila než jsem tolik zhubl a je mi v nich teď fajn 😅 ale bříško tolik nevynikne, ale zase další kousek oblečení taky dobrý, alespoň je co točit.

Já porod neřeším a ani moc ty historky jak někdo trpěl, co vše zkusil nechci slyšet, já vím, že se budu trápit, ale proč nad tím uvažovat a děsit se zda mě taky potká to či ono, potká tak potká budu muset přežít a pokud ne tím lépe. No já naštěstí na takové věci jsme flegmoš a neřeším to.

mandragora10
9. lis 2009

Ahoj holky,

teda Katy, reakce toho tveho sefa me fakt dostala. Tohle slyset, tak se pekne urazim nebo mu naopak pujdu neco od plic rict. Tohle je preci tak sprosty. Co on ma co posuzovat, kdo jetlusty a kdo ne. Kor kdyz sam vypada, jak vypada. Navic u zen by mel byt dvakrat opatrnejsi, protoze zacatky tehotenstvi se opravdu daji velmi lehce zamenit s rostoucim spickem na brisku - myslet si to klidne muze, ale v zivote to nemuze vypustit z pusy.
Ja uz teda brisko mam, ale pro okoli zatim neni moc rozpoznatelny, takze v praci kdo to nevi, zatim si niceho nevsimnul....ale podle me ma jiny tvar nez kdyz nekdo pribere. Navic kdyz ostatni partie jsou porad hubene a jen je boulicka na brisku, tak by mu to mohlo docvaknout 🙂

katy007
9. lis 2009

Mandra: jak říkám je to hulván na n- tou, mě to do očí neřekl, ale už se těším až se s ním potkám tak mu taky řeknu od plic, copak pane ředitli, už nechodíte na tenis? a myslím, že mu hned cvakne.
Přitom když mám tričko akorát tak už je to jasné těhu bříško a ne špekíno 😅 navíc vem kolik ženských má třeba problémy, jsou na hormonech a jsou nateklé!

eriska
9. lis 2009

no, kazdy jsme holt jiny a co nekdo dokaze vypustit z pusy..ale zase dobry je, ze ho znas a vis, co od nej cekat a ze te nic nerozhazi..ted se nema cenu nervovat..
no, ja nejsem zadna hubenice,takze me ostatni partie nejsou nijak hubene, ale, musim zaklepat, nezvetsuji se..jen to brisko. a jak pise man, ma jiny tvar, nez to puvodni spekate..je vice pevnejsi a kulatejsi..

katy007
9. lis 2009

No mě zatím roste taky jen bříško a prsa a dost 😅 včera jsme se měřila kolik mám přes pupík a je to 90 cm 🙂

eriska
9. lis 2009

tak mne zaim prsa nerostou, ale nijak mi to nevadi, ty moje "cecka" mi bohate staci, a na vetsi se ani netesim..vidis, to bych taky mohla zmerit obvod kolem pupiku..jen najim metr.. 😀

katy007
9. lis 2009

tak já mám teď o číslo větší 😅 ve finále i po porodu by to tak mohlo zůstat a doufám, že i stejně pevné, abych pak nemusela někam na úpravu 😅

Holky máte někdo doma ten velký nafukovací balon na sezení?

eriska
9. lis 2009

katy, ja mam takovy stredni,ale zatim nepouzivam..nejak neni cas..obcas na nej sednu k tv, ale to se fakt neda nazvat pouzivanim..no, ale budu muset zacit cvicit, boli me zada..
nevite o nejaky strance na netu, kde je cviceni pro tehu? a treba i jidelnicek?

katy007
9. lis 2009

Eri: já dostala od pojišťovny dvd s těhu cvíčem, letem světem jsme se na něj koukla, ale necvičila ještě a nevím zda se doma kdy dokopu 😅

eriska
9. lis 2009

teda, tak to mas super..u ktery pojistovny jsi?ja taky nevim, jestli se doma dokopu, ale rikala jsem si, co kdyby nahodou..🙂

katy007
9. lis 2009

U bývalé HZP dnes je to tuším Česká průmyslová a navíc dostanu jako těhule 4.500 Kč na cokoliv co se týče těhu což je fajn 🙂

eriska
9. lis 2009

tak to mas super..ja jsem u vzp..a zadna slava☹

mandragora10
9. lis 2009

No tak ja jsem na tom stejne jako Katy...roste mi taky spodni brisko....do kulicky 🙂 a pak teda hodne prsa. Uz mam podprsenku o 2 velikosti vetsi.....misto 80 B mam D....je to priserny 🙂
Jinak koukam, ze asi budu muzet zmenit pojistovnu, jsem u VZP a ta snad nenabizi zadne vyhody.
Mic na sezeni mam v praci i doma, ale zatim ho mco nepouzivam....v praci se radeji opru o operadlo a doma jsem ho jeste ani nenafoukla. Ale byla jsem na cviceni na micich pro tehotne a to bylo docela fajn. Mela jsem predsevzeti, jak budu doma taky cvicit, ale zatim jsem se nedonutila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru