Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
14. čer 2010

Craw: nevzdávej to! JInak jsme teď četla v Mamince příběh jedné paní co se nemohla rozkojit a vyzkoušela homeopatika nějaké CH 5 něco zkus se zeptat v lékarně a nejsou drahé a nakonec kojila do 1,5 roku! tak zkus toto. byla by škoda, malého odstavit i když je to náročné to vím sama jak jsem němohla kojit kvůli žloutence a mléko odstříkávala, převařovala, krmila a dokrmovala nutrošem.

andrea110409
14. čer 2010

@crawler to mi to kojeni prijde skoro zbytecny kdyz celkova davka bašty by měla dělat cca 120 ml. Teda pokud se nepletu do detailu to nastudovany nemam.

andrea110409
14. čer 2010

@katy007 teda tak to je sila a tu zloutenku jsi mela ty ?

crawler
14. čer 2010

@miselaniki a jak proběhla ko, když jsi po sekci? Prohlíží i nějak jizvu? a řeší se antina? a co ti řekla na cvičení po porodu? neptala jsi se na pohyb?
@katy007 Išek už taky objevil ručičky a já mu vždy cpu lahev nebo prso - vždy si dá, tak teda nevím, jestli si je jen tak cucá nebo má hlad...? Tebe milování bolelo i když jsi neměla nástřih ani poranění? jakto?

Tak já mudře asi zatajím, že už se milujeme od 3.týdne po porodu...Nějak jsme neměli potřebu čekat - já bez očistků a vzhledem k tomu, že jsem po sekci, tak mě dole nic nebolelo...Každopádně u nás je to taky lepší než předtím - ale je to spíš psychickým rozpoložením - prostě to, že spolu máme dítě nás změnilo i v tomhle...

Jinak, kde se toulá renys, janinka, eriska,...??? no kde jste holky?

katy007
14. čer 2010

Andy: ne malá měla novorozenevckou a hodnoty pořád neklesaly tak jsme museli toto praktikovat prvně jsem se na to vyprdla pač ručně jsem prd odstříkala, 2 hod. v čudu, hodnota se zase zvýšila, pak jsem si od duly půjčila el. profi a to bylo celekm rychle odstříkáno a jak jsme převařila tak to pak klesalo, dneska kojím už normálně a vše je OK.

katy007
14. čer 2010

Craw: bolela mě pipi kost, dr. říkala, že to může být po kojení citlivější (a my se milovala po kojení, když malá usnula) nebo že jsem byla hodně unavená a méně "připravená" tak uvidíme. Jako vydržet se to dalo zase tak moc to nebolelo,

crawler
14. čer 2010

@katy007 Když u nás je problém ve Františkovi - buď se nechce přisát a nebo hned usne - čili stihne vysosat třebas jen 20-30ml a někdy ani to ne. Čili mě se pak vytvoří zase jen ten trošek...Když jsem zkoušela ho přikládat pořád a jemu se chtělo přisát, tak se mi mlíka udělalo hodně a já musela odsát, že k prsu zas už nechtěl a byla to třebas 100ml...Problém je, že on je jak na houpačce - jednou mu to jde, pak zase ne...:-/

andrea110409
14. čer 2010

@katy007 aha no tak to zni tkay jako supr komplikace 😒
U nás sex jeste nebyl a s prohlidkou sem ostuda pujdu az tento tyden a to je uz 9. Nejak jsem nemela odvahu, jizva me dost pobolivala a tak jsem to odsunula ono se houby stane.

crawler
14. čer 2010

@katy007 tak to jo...no řekla bych, že hrozně důležitý je být odpočatá...Ono teda taky kojení brzdí touhu, takže vy co plně kojíte to máte stížené s tím milováním...:-/ Ale ono se to urovná 😉

Jinak já jsem zvědavá, kdy mi dorazí MS vzhledem k tomu, že prd kojím...

andrea110409
14. čer 2010

Holky a co domácnost? Uklízíte nějak víc, kvůli bacilum? Co dudlíky, jak ty často vyváříte nebo mejete ?

crawler
14. čer 2010

@andrea110409 to víš, že jo - vždyť o nic nejde...Mě mudr v porodce říkal, že už můžu jít po 3 týdnech /tak si teď říkám, že to milování vlastně nemůže vadit/...Já ještě na ko nebyla, ale chystám se...odrazuje mě jen to, že to mám daleko a nevím, jak to skloubit s Iškem...

A holky na kyčličky s malým se má jít po 6ti týdnech, že? Tuto středu bych s ním asi měla zajít - včera nám bylo 6 neděl...

crawler
14. čer 2010

@andrea110409 Neee...ale zrovna včera jsem desinfikovala všechno s čím příjde pusinka malýho do kontaktu. V boxu, který jsem dostala v porodce byla spešl desinfekce v tabletách - jmenuje se Milton a všimla jsem si, že ji mají v Tescu...

katy007
14. čer 2010

Craw: jo po 6 týdnech a pak intervaly určí dr. pokud nejsou komplikace, my jdeme na potřetí až v půlce července máme vše v pořádku.
A nechceš ho dokrmit raději svým odstříkaným MM než UM?

Jinak já uklizím jak kdy někdy pravidelně, jindy nestíhám a je bordel jak v tanku. Ale co se týče desinfekce nic nepřeháníme, dudlík denně večer zalívám vřelou vodou a nechám to tam cca 30 min. prý to tak stačí.

crawler
14. čer 2010

@katy007 když dokrmit vlastním nemůžu - on potřebuje na dokrm mezi 80 - 100ml a já odsaju stěží celkově 50-60ml...Kdyby se pořádně přisávala pil, tak by problém nebyl ☹ Co nadělám no? Tvorba mlíka je otázka nabídky a poptávky - poptávka je hodně malá - takže mlíka taky málo...Když si vzpomeno, jak se mi v porodnici nalily prsa, že jsem během pár minut měla 50ml, malému stačilo 30ml, tak jsme doma ještě dávali do mrazáku, ale on si pořád vytahává jen tuhle malou část a přitom už potřebuje mnohem víc. Třeba dneska asi spurtuje, páč během hodiny a půl vyzunkl přes 200ml UM...

jasekd
14. čer 2010

@crawler Hipp jsem v DM videla, tak uvidime. Dik za rady. Mne taky Martin zvracel hlavne MM, nepribejval, co jsem do nej dostala, to skoro vyblinkal, hruza, ale on ma ten reflux, potverzeno na ultrazvuku, chodime do gastro poradny. Proto ma ten Nutrilon antirefluxni, ale tim, ze se ted hodne zlepsil, chci zkusit neco jineho, ten AR je dost hustej a trochu ho zacpaval.
Mas vahu? Abys zjistila, zda vubec neco od tebe vezme? Jinak asi neni jiny reseni, nez odsavat, pridavat k UM a davat flaskou, mlicka se bude delat min (ja nikdy moc neodsala, ale mela jsem jen rucni, nevim, jak elektrickou...) a casem prejit na UM, to se neda nic delat. U nas je chyba ve mne, mam malo mlika, ale u tebe to vypada na problem u Iska a tam asi nejake metody na rozkojeni jsou k nicemu, kamoska z porodnice mela to samy, mala nesala, pritom mlika by bylo az dost, a uz jsou na UM, tohle se fakt nerozkoji. Snazila se odsavat, ale nejlepsi odsavacka je dite, jinak je mlika cim dal min.To jsi dobra, ze se furt snazis, ale je to strasne unavne, ja to znam. S vahou aspon vis, kolik si vzal, apokud by to fakt bylo jen tech 20, 30, ja bych se na to asi vykaslala, maximalne odsavala, dokud tam neco mas. Mne treba slo lip odstrikavat rucne, nez odsavat, ale jak rikam, neinvestovala jsem do el.odsavacky. On taky jak taha naprazdno, napolyka dost vzduchu a z toho zvraci nebo ho boli brisko...
Drz se a netrap se tim, delas pro to maximum. Mne furt nekdo rikal, co a jak delat, kazdy se pta, zda kojim, rikam ze kojim, jen dobrejm znamejm rikam, ze s dokrmem, on si kdekdo mysli, ze clovek dava dokrm z pohodlnosti, ale pritom je to takova prace... Navic v tech vedrech by se mel, pokud neni dite plnekojeno, davat nejakej caj nebo prevarena voda, a ja to do nej nemuzu dostat. Z flasky vubec, max. po lzickach, spis po kapkach... Pil mi jen oslazenej (musel vypit pred tim sono vysetrenim, neslo to, takmu museli dat sondou primo do zaludku, tak mi Dr poradila priste osladit, pak to vypil, tam musi vypit skoro 50 ml caje), jenze nechci ho na sladkej zvykat 😒

miselaniki
14. čer 2010

@crawler - tak prohlídka klasicky na koze, možná si udělala dobře, že si měla sex protože to vyšetření nebylo úplně bez bolesti ale dalo se, pak mi udělal ještě vniřní sono, kde zkontroloval dělohu i jizvu zevnitř, řekl, že všechno OK. Bral mi stěry z čípku, ale proto, že tam na jaře chodím na kontrolu. Antiko jsme neřešili protože plně kojím, ale hlavně, že jsem po IVF takže u mně asi přirozené otěhotnění moc nehrozí.
@andrea110409 - uklid - vysávám denně protože máme psa, dudlíky občas vysterilizuji, jinak denně přelívám převařenou vodou
@crawler - v těch tabletách desinfikuješ co? Dudlíky a savičky?

eriska
14. čer 2010

ahoj holky,
tak my se hlásíme..je mi fakt líto, jak bojujete s kojením a UM, ale nebojte, podívejte, jak rychle uteklo těhulení a tak uteče rychle i těch pár měsíců a budete dávat polívečky, ovocná pyré apod..vydržte..🙂 ikdyž věřím, že to není jednoduché..mně stačí kojit přes kloboučky a pořád je omývat, vyvařovat..ale oproti vám si nemám na co stěžovat...

holky, mimískové jsou děsně krásní a strašně rychle rostou..já mám pocit, že nesthám třídit oblečení..rychle ze všeho roste..

konečně se nám umoudřilo počasí, nám teda více vyhovuje, když je jako dnes, pod mrakem a kolem dvaceti, než když teploměr ukazovat přes čtyřicet.

plínky, my jsme na pamperskách baby active a už dlouho dáváme 3, ale jsme taky starší..nám vyhovují více trošku větší, než když mu byly akorát a to občas protíkaly..a měli jsme i sleep and play a dobrý, neprotékaly a ani nijak extra nesmrděly

jinak my byli taky u babičky, ale chytla mě tam děsná alergie, dva dny jsem jen smrkala, kýchala až už jsem na nos nemohla sáhnout,tak holt z příjemného chládečku jsme frčeli zpátky do města..a poslední dva dny se mi nic nedaří, všechno spálím, udělal se mi opar a pos...l se nám pc..

katy007
14. čer 2010

Craw: zkus el. odstříkavačku s tím hodně vysaješ, ručně skoro nic mluvím z vl. zkušenosti ta el. Medela stimuluje bradavky jako bys kojila, půjčují ji v porodnicích nebo duly, pujč, vyzkoušej a pak uvidíš jak to půjde.

mandragora10
14. čer 2010

Teda holky, vy jste se dneska rozepsaly 🙂
My se akorat vratili z 2.kontroly kycli...vse uplne v pohode...to mi spadl kamen ze srdce, protoze jsem se na preventivni baleni 2 plin vykaslala....no a ted uz nemusime davat nic. Jeste nas ceka posledni kontrola na zacatku srpna, zda se mu vyvinula jaderka.
Jinak my o vikendu taky vyzkouseli prvni romantiku se vsim vsudy a mne to teda vevnitr jeste docela bolelo, takze zadna velka romantika to nebyla. No ale treba priste uz to snad bude lepsi. Mis...prvni kontrola na gynde mi taky nebyla moc prijemna, zasunuti zrcatek jsem pretrpela.
Jinak k odsavani...ja denne odavam cca 80 ml, abych Tomikovi michala pred jidlem trochu nutritonu na ublinkavani a stejne jsem si poridila elektrickou odsavacku....mam levnejsi od Farlinu a na takove to jednodenni odsavani bohate staci. Koupili jsme ji pres aukro a nevysla vubec draze. Rucne mi to slo sice taky, ale trvalo to desne dlouho.

eriska
14. čer 2010

man, gratuluju k úspěšné kontrole, já se v těchto vedrech na plínky tyky vyprdla a nějak to nejde vrátit zpátky, přijde mi, že tomík je bez nich spokojenější😉
jinak, sexík, my máme tak 4x za sebou, ale pořád to kapku bolí, teď už jen ze začátku, ke konci to už je lepší, tak snad časem to bude úplně nej😉
a prstíky tomík objevil taky, teď má narvanou celou pěstičku v pusince a to 20minut bumbal, takže u nás to hlady není..jen nevím, jak to odnaučit..doufám, že to odejde samo

eriska
14. čer 2010

přidala jsem fotečky z vítání, jsou to ofocené fotky, tak kvalita nic moc a udělal se mi tm nějaký ílý proužek..

crawler
14. čer 2010

@jasekd no já právě už z porodnice jsem odcházela s krvavejma prsama, jak se neuměl správně chytit a pak to došlo tak daleko, že laktační mi poradila jen odsávat a nechat zahojit - za ty 4 dny, co jsem jen odsávala se mi brutálně zmenšila tvorba mlíka - je to jak říkáš - dítě je nejlepší odsávačka -stimuluje prs specifickým způsobem -to žádná odsávačka neumí. Pak jsem ho zase začala přikládat, ale chtěl málokdy a když už se přisál, tak sosal blbě...Já mám odsávačku ruční medelu - vím, že je dobrá, protože jsem odsávala k 500ml za den, ale jak je mlíčka málo, tak mě to nezachrání - možná by elektrická odsála o 30ml víc, ale to mě nevytrhne a je to velká investice...Ještě to chvíli budu zkoušet,a le tuším, že už to moc dlouho nevydržím... 😝 No oslazenej určo nee - to by neměl dobrej základ na zoubky...Já Iškovi v těch vedrech dávala fenyklový - občas se šklebil, ale neblinkal, takže jsem to do něj po locích dostala 🙂

crawler
14. čer 2010

@miselaniki by ses divila kolik párů pak otěhotnělo přirozeně 😉 No Eriska ale má taky antiko - ono jich pár je i pro ty, co plně kojí...já jen, že po sekci nesmíš otěhotnět minimálně 2 roky, aby to nebylo rizikový...

crawler
14. čer 2010

@miselaniki jo a v těch Miltonech desinfikuju, dudlíky, savičky, lahvičky, odsávačku, prostě všechno, co přijde do styku ať už s UM, mateřským mlíčkem nebo Iškovou pusinkou...

katy007
14. čer 2010

Eri: moc šikovný na vítání občánků. Kde se to zařizuje? N8m zatím nic nedošlo tak bych nerada o něj přišla. Dneska jsem chtěla vyřídit koněčně porodné, ale šíleně pršelo tak zítra na 100% stejně musíme ven ať se děje co se děje, jdu předávat byt novým lidem. A není nač čekat než porodné zruší úplně - bych se ani nedivila! 😠

Holky chci pořídit nosít nějaké starší přes MMB původně jsem chtěla novou Manducu, ale raději koupíme starší na piškoty a nové s AL kostrou pro dítko od 1 roku. Budu ho mít na chatu tam se s kočárkem nedá, kor teď po velké vodě to bych kompletně i starý kočár oddělala. Mám raději volit od Chicca nebo od Infantu?

mercedesse
14. čer 2010

jojo craw má pravdu, mám kámošku, prvního kluka má po umělým a druhýho nečekaně a snad ještě při kojení tuším.

eriska
14. čer 2010

tak já velký úklid dělám o íkendu, kdy mi někdo pohlídá bobíška, ať mu doma nepráším a nesmrdí mu tam čistící prostředky..teda, zametáme denně a vysáváme ob den, kůli chlupům.jjinak ty klasické práce..pokud stíhám..když nestíhám, tak je u nás bugr..dudlíky, tak ty večer přeleju vodou z konvice..pěstujeme imunity..podle mě přehnaná desinfekce spíš přitěžuje..všeho se musí s mírou...

crawler
14. čer 2010

@mercedesse já právě takhle narazila na dost takových případů tady na koníkovi, takže to zase až takové výjimky nebudou 🙂

crawler
14. čer 2010

@mercedesse jo mer a gratulka k triplákům!🙂

mercedesse
14. čer 2010

díky craw, pořád jsem ještě nějak mimo, samozřejmě jsem to zase ořvala slzičkama štěstí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru