Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
1. črc 2010

@janinka22 Janinko, Adamkovi to moc slusi.....a pekna je ta fotka, kde jste vsichni 🙂

My zatim horka zvladame dobre....ven chodime po ranu nebo vecer, pres den jsme doma nebo sedime nekde v restauraci na zahradce ve stinu, dneska jsme byli v obchodnim centru uzit si letni slevy, jeli jsme na okra Prahy a nebylo tam moc lidi, tak to bylo fajn. Tomik byl hodnouckej, bud spinkal nebo me z kocarku pozoroval, hodne se smal a povidal. Kez by takhle pohodovy byl kazdy den 😉
Jani, ja nejsem Brnanda, takze jen pisu, ze na plavco bychom chteli chodit od zari, to bude Tomaskovi 5 mesicu.

janinka22
2. črc 2010

dobré ránko,

koukám,že jak je venku hezky tak to tu nějak vázne 🙂

@mandragora10 Vladi,já právě četla že chodí maminy už od 3 měsíců plavat..a né ve vaně ale normálka do bazénu,tak to mě zajímá víš..no asi to chce obvolat a poptat se jak to kde mají.. děkuju za pochvalu 🙂

Jinak my se dnes vzbudili v noci už v 3:15 a pak znova s budíkem taťka v 6:30 ale vyspaná jsem docela dobře..venku je zatím zataženo,tak to vypadá že dnes nebude takovej hic,i když podle předpovědi by být mělo tak uvidíme..

zuzi82
autor
2. črc 2010

Dobré ráno,
tady je teda jasno a horko hned od rána. 😉 Včera jsme byli poprvé plavat ve vaničkách a Matěj si to vyloženě užíval. Jinak právě finišujeme s doděláním ložnice a během těch volných dnů se chceme přestěhovat na noc do patra. Přijedou moji rodiče i s babičkou, tak by to v těch dvou pokojích dole bylo trochu stísněné.
Jani: k plavání, je to tak, že se plave v bazéně už od 3 měsíců, ale záleží na kvalitě vody a typu bazénu. Pokud je to veřejný bazén, tak se plave až od půl roku, ale pokud je to malý soukromý bazének, jen pro plavání dětí, tak se může už do těch 3 měsíců. 🙂

andrea110409
2. črc 2010

Ahoj holky, tak Šíma má všechna vyšetření v pořádku (rentgen, oční pozadí) a tak to je snad dobré. Chová se normálně jen ho musíme ještě do 8.7 pozorovat aby nedošlo k nějakým sekundárním problémům. Všude mě hrozně uklidňovali (oční a nemocnice) nikde se na mě nekoukali jako na brutální matku a tak snad to zase nebyl takový extrém....moc vám děkuju za podporu a snad budu moct 8 slavit 😉 Hezký den

eriska
2. črc 2010

ahojky,

my teda ty vedra, do toho rýmu a pořád tozlobivý bříško, tak moc nezvládáme..tomík vstával 3x za noc, což nejsem zvyklá, obvykle vstává až ráno, tak jsem unavená..dávala jsem mokré plínky kolem postýlky, ale asi moc velký efekt to nemělo..a o víku má být ještě hůř..

andy, to je dobře, že je šíma v pořádku..

verisek
2. črc 2010

ahoj holky,
eri: mne doktorka poradila na rymu toto: pred spanim odsat nosik tou odsavackou na vysavac, nakapat Nasivin(dela se specialni pro miminka) vypodlozit matraci a by se mu lip dychalo a dat nad neho mokry plinky, udelat jakoby takovej stan
jinak ve ct jdem na neurologii skrz to cviceni, tak jsem zvedava, bavila jsem se o tom s mamkou a jeji kamaradkou a rikali, ze je to pitomost, kazdy miminko zacina chodit, lezt, sedet a pretacet se jindy..

janinka22
3. črc 2010

Ahoj holky,

teda to jsou hice,to je síla,vidím se někde u vody! Po obědě jedem ke známým na zahradu tak se těším,mají i bazén 🙂 akorát je to děs-oblíkla jsem si plavky a ještě se to dá,docela mi jsou přes ty prsa ale kdybyste viděly jak komicky vypadám! Jedno prso viditelně tak o číslo větší než druhý! 😢 a ostatní plavky jsou mi malý. No jsou to nevyztužený bikiny,takže to ani nemůžu nijak vycpat..budu si připadat jak debil..

Joo si představte,že Adámek dneska spal od desíti až do čtvrt na sedm!! Něco kolem 8 hodin! Tak jsem se po dlouhé době krásně vyspala! Včera byl totiž hodně vzhůru a dost protivnej tak ho to asi unavilo a to vedro do toho..teď jsme před chvíli přišli zvenku dala jsem ho na postel a on tam znova vytuhl 😀 jsem to musela i vyfotit 😀 pak tu fotku sem přihodím.

@verisek Veri,to je jasný že u každýho mimča je ten vývoj jinak,jsem ti to psala,nemůžeš svoje mimčo srovnávat s jinýma a pak si z toho dělat hlavu 😉

Tak si užijte horký víkend!

soniq
4. črc 2010

Ahoj holky, konečně jsem tu, měli jsme rozbitej počítač a neměla jsem se jak se tu objevit........ani to nebudu dočítat, jen ty nejnovější...My konečně rýmu máme za sebou, pomohly kapičky Libenar do nosíku a u mimin se ta rýma drží dlouho než u dospělých, tak hlavu vzhůru, bude líp. Jinak jsem dala nový fotky tak se můžete mrknout. Malej je čím dál tím víc hodnější, teda nechci to zakřiknout a uvidíme jaký bude až mu budou růst zoubky, tAk jsu ráda, že to brečení máme za sebou zatím. Krásně zvedá hlavičku, směje se nahlas a nejradši je aby si s ním pořád někdo hrál nebo povídal, jinak v noci stáváme tak 2-3krát, takže to je super. Holky držte se, ty vedra jsou příšerný, malýho máme pořád na zahradě a je jen v plínce, líbí se mu to..... Mějte krásnej prodlouženej víkend a ahoj

crawler
4. črc 2010

@soniq máte krásný fotečky🙂 malej už chlapák a skvěle pase koníky🙂 Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli vám sedl Hipp a zde jste u něj zůstali? My jsme na něm pořád a teda Išek roste jako čuník - 350g týdně 🙂Prostě nám chutná😀

Jinak tu nikdo není, tak asi jste všici u vody? My jsme radši zalezlí doma jako v noře a je nám tak fajn🙂)

soniq
4. črc 2010

Craw: jj, Hipp je skvělej, nemůžu si ho vynachválit, tak díky moc za radu, pořád ho bereme, já už nekojím, nemám mlíko. i Dr mi řekla, že Hipp si každej pochvaluje. Musím říct, že malej taky strašně roste a buclatí, byli jsme v úterý na kontrole a měří 59 - 60cm a váží 6kg a obleč máme velikost 62 má tak tak a dáváme už 68 a 74, podle toho jestli to jsou dupky nebo kalhoty. Jo, jinak díky, vždycky to fotím honem honem 🙂. A co vy? Jak se máte, vše ok?

evuss
5. črc 2010

Ahojky holky, tak po dlouhé době taky zase zdravíme. Dočetla jsem vás tak letem světěm, prohlídla ty vaše drobečky, ikdyž někteří už jsou pěkní chlapáci. To je hrozný jak to utíká 🙂

Jinak co se týče plavání, tak bychom taky chtěli začít chodit, ale když jsem se dívala na ty ceny co se v brně pohybujou tak nevím nevím, když si k tomu přičtu ještě cenu za cestu tak se na to asi vyprdnem. Teď ještě zkusím kolik to stojí v Poličce a uvidím. Jinak Viktorka už "plavala" v bazéně na zahradě. Byli jsme tam 2x a vypadá, že se jí to líbí, ale je tam nějaká klidná, tak nevím no 🙂 Chvílu plaveme a pak ju dám do člunu, z ručníku udělám stříšku, přikryju plínkou a krásně ji to ukolíbá. No je to supr, co vám budu povídat. Potom přidám fotečky.

No nic jdu se nasnídat a pak se připravit na stopovanou. Pozbírala jsem po příbuzenstvu děti a vyrážíme si ji zahrát, se těším jak kdyby bylo pět mě a ne jim 😀 Tak přeji pěkný teplý den a chválím všechny miminka je vydět, že se mají dobře 😉

ivet6
5. črc 2010

Ahoj holky,

nevíte něco o reakci místa v pichu po očkování proti TBC ještě v porodnici? Štěpánovi se to teďka zvětšilo a je docela protivnej 😒 Já sem o tom nic nevěděla, ale na netu sem se trochu dočetla, že je to správná reakce. Je to pravda, opravdu se to má v šestým týdnu života mimina takle zvětšit? Ošetřuje se to nějak? Nebo kdy se to zase uklidní?

verisek
5. črc 2010

@ivet6 mame uplne to stejny, doktorka rikala at s tim nedelam, kdyby to zacalo hnisat ani nemackat jen to potrit takovym tim fialovym, tou vodickoou a nechat byt, samo se to uklidni

ivet6
5. črc 2010

@verisek tak jo, moc děkuju 😉

skretik
6. črc 2010

Ahoj holky, to je konecne krasne pocasi, co 😀 . Jsem z toho uplne nadsena. Vcera jsme si udelali celodenni vylet a bylo to super, dnes zatim nevim co budeme delat, ale nechce se mi byt doma, kdyz je takhle.No neco vymyslime.

@ivet6 me rikala detska doktorka, ze to bude jeste nejakou dobu "pracovat" , takze ten "pupinek" se bude kazdou chvili jeste menit. Nam se to vcera po koupani trochu slouplo a tekla krev, tak jsem volala na pohotovost a ptala se jestli to nejak nevadi a pry v pohode, jen jsem to potrela lihem a nechala dychat.

My jsme byli minuly tyden na ORL , Tomaskovi zaclo tect z ouska, tak dostal nejake kapky, ze ma zanet zvukovodu, pry to muze byt jeste z plodovky. Nastesti nevypada, ze by ho to nejak moc bolelo, teplotu nema ani nemel a ani neni nejaky protivny, tak snad to bude dobry. Jen si porad saha na hlavicku a na ouska a ja nevim jestli to ma co delat s tim zanetem nebo je to normalni 😕 . Taky si vase miminka porad sahaji na hlavicku?

baterka
6. črc 2010

ahoj holky,
po dlouhé době se zas hlásím, snad vás Eriska pozdravovala!
byla jsem na baráčku hlídat řemeslníky a není tam net (a taky koupelna, wc, podlahy, stropy a omítky 😒 😎 ), takže Marek měl dost Sparťanskou výchovu, ale zvládal to výborně.
zkusím vás dočíst..., ale můžete mi někdo shrnout, pokud je tu něco nového?
jinak pupínek po tbc neřeším, Mára není očkovaný 😎

baterka
6. črc 2010

už jsem vás dočetla! Uf
jinak já to už taky dostala a to plně kojím!!! Měla jsem to tak čtyři dny a nebylo to silné, ale jasně tmavá krev..., možná to bude tou antikoncepcí nebo čím, berete taky Azalia? Prý josu jediné, které se můžou při kojení - nedostává se to do mlíka

crawler
6. črc 2010

ahoj holky🙂

nám se tbc už asi zahojilo - dlouho už je to stejné...ale na jiné diskuzi je jedna maminka, která ještě nemá hexavakcínu, páč to nemají zahojený a to je malému asi 5 měsíců...

já jsem teď po 16 dnech dostala znovu menses, ale trvala jen 2 dny a byla slabší...ale zatím bysme fakt nemohli praktikovat plodné a neplodné dny, páč jsem celá rozhašená - zatím to řešíme kondomem (teď u nás v kauflandu měli durexy zlevněný ze 45 na 9,90kč, tak jsme asi vypadali jako úchyláci, když jsme brali několik krabiček😀)

@baterka a ty už budeš brát hormonálku a nedělat PPR? Jinak ještě např.Cerazette a myslím, že ještě nějaká HA je, pak jedině kondomy nebo tělísko bez hormonů.

@soniq to je škoda, že už nekojíš? jaktože se mlíčko přestalo dělat? :-/ My se pořád pokoušíme rozkojit - mlíčka mi přibylo, tak Išek dostává před každou lahvičkou malý předkrm😀 Ale stejně spotřebujemě 2-3 krabice Hippu každý týden...My vážíme skoro 5,5kila a to máme 2 měsíce a 4dny🙂 cm nevím, ale jak jsem ho zkusmo měřila tak 60-62cm.

evuss
6. črc 2010

Ahojky,
@skretik u vás je dneska krásně? To se máte. U nás je od rána zatažený a taky pršelo, je tak kolem 20 stupňů, ale je to pěkný zpestření oproti těm vedrům. Jinak Viky si šahá na hlavu a ošuka taky. Hlavně když se jí chce spát, ale i přes den, vypadá u toho občas srandovně, jak kdyby měla hlavu plnou starostí 😀

@baterka a jak jste se stavbou daleko? Už to vypadá na stěhování? My jsme si dali konečně po dvou letech stavby ultimátum a budem se stěhovat buď 12.11. nebo 7.12. to máme s namžen narozky, tak buď dostanu dárek já nebo on 😀

Tak já musím zaklepat, že ke mě se menses ještě nevrátil a doufám, že dlouho nevrátí, vůbec se mi po něm nestíská 🙂

@crawler teda Išek už je kus chlapa. To my máme asi o kilo míň, ale beztak už mi přijde Viky hrozně veliká. Utíká to jak voda, to je hrůza.

baterka
6. črc 2010

@crawler no já se právě teď bojím dost nepřesnosti a tak jsme šli do HA, ale maximálně na rok, páč chceme pro Máru určitě sourozence a aby se mi ten cyklus zas srovnal. minule jsem s tim bojovala přes půl roku.. 🙄 , ale do kondoml se nám nechtělo..., holt pohodlnost zvýtězila a to jsem si přísahala, že HA už nikdy... No jo no.... ☹ Ta snad to pak půjde

@evuss jo tak to bych taky ráda věděla, chybí nám tam teď hlavně čistička, ale už máme povolení, takže hledáme vhodnou firmu, jinak pak už vše bude fungovat a i když to bude dost hrubá stavba, jakmile půjde spláchnout záchod, zapojit pračka a lednička jdeme do toho natrvalo. Takhle jsem tam byla na 14 dní a sprchuju se na zahradě.... 🙂, v létě to jde, ale co na podzim, e jo! Ale do září na tuty!! Vám držím palce, ať je to nejpozději na narozky, co Vám tam ještě chybí??? To už tedy stavíte dost dlouho, co? My to koupili před rokem jako úplnou ruinu, takže si někdy říkám, že lepší stavět od základů... Tak držím palce, ať Vám Viky dodává energii do finishe 🙂!

katy007
6. črc 2010

Ahoj holky,
tak jsme se vrátili z chaty, Aďa opět udělala pokroky nejenže si umí z mé ruky vzít hračku zicherku, ale dneska poprvé si ji přendala z ručičky do ručičky. Taky jsm e byli poprvé s nosítkem na túře a je v něm moc spokojená, mám i nějaké fotky tak pak je tu hodím.
Jinak hříbky moc nerostou, ale borůvek je modro.
🙂

crawler
6. črc 2010

@evuss no jo, však holčičky mají být menší než chlapáci🙂 Išek přibírá zhruba 350g týdně - někdy o fous víc a někdy zase míň😉
@baterka No, já už se začala měřit a můžu ti říct, že bych asi byla těhotná hned, kdybysme se na PPR měli spoléhat - teploty lítaj kvůli nočnímu vstáání a krmení, menses si chodí jak chce a hlen nemám žádný...:-/A vzhledem k tomu, že jsem po císaři, tak si ani žádný risk nemůžu dovolit...o HA taky uvažujeme, ale bojím se toho, že by se mi tělo rozhasilo ještě víc...myslím, že se mi dá rychleji dokupy bez chemie...taky se nám zpočátku vůbec do kondomu nechtělo, ale zkusili jsme a zjistili jsme, že to není žádná hrůza - ba naopak jsme shledali několik výhod - nemuset prát prostěradla tak často apod. 😀

@katy007 to je tedy Áďa šikula!!!🙂Išek špendlíkem máchá, ale ani neví, že ho má v ruce. a chce si cpát pěst do pusy, ale když v ní má ten špendlík tak mu to samozřejmě nejde a vzteká se 😀DD

mercedesse
7. črc 2010

Čauky holky, tak je se tu máte?
Já teda konečně přidala fotky břicha, aspoň focený z mobilu. Foťák se nějak nechce odnést do opravy. Nelekněte se špek je to hroznej. 😅

mandragora10
7. črc 2010

Ahoj holky,

tak vas s Tomaskem po delsi dobe zdravime. Tomasek se ma moc dobre, je to hodne a vesele miminko...uz zadny zamracenec, vetsinu dne se usmiva, obcas i chechta, skoro nebreci. Z hracek ho nejvic bavi latkove sustici knizky, u nich vydrzi treba i pul hodiny....driv se jen koukal, ted uz je chyta, snazi se jima sustit. Spendlik taky zatim jen drzi, cpe si ho do pusy a taky mu to mco nejde, hrazdicka ho zabavi na chvili....povida hrackam, boucha do nich....no a momentalne ho hrozne bavi kopat nohama 🙂
Mne se vyrojila nejaka kozni infekce, tak uz od minuleho tydne litam po doktorech a pohotovostech, vsude dostanu nejakou antibiotickou masticku, ale zatim zadna nezabrala, takze uz mam svedici a mokvave pupeny po celych nohach a rukach a bojim se, aby se to nerozsirilo dal. Nesmim na slunicko, coz v tech vedrech je skoro nemozny. Nesmim si holit nohy, takze jako tmavovlaska prakticky nemuzu do spolecnosti....a kdyz, tak jen v kalhotech ☹ A to mame mit za mesic svatbu 😖

mercedesse
7. črc 2010

Man to je mi líto, že máš takový problémy. Snad se to do svatby ztratí.

baterka
7. črc 2010

@katy007 ta Áda je ale šikula, kam se Marek hrabe 😀 !
@crawler máš asi prvavdu, ale můj manžel kondom snáší ještě hůř než já a ani pro mě je to až krajní nouze..., takže tak 9 měsíců HA a pak uvidíme
@mercedesse břuch parádní a ty šaty taky, prostě těhule jak má být!!!!!
@mandragora10 ojojoj, to je mrzutý, tak držím palce, ať to brzy zmizí!!!

evuss
7. črc 2010

Ahojky holky,
@baterka tak to předělávání vám nezávidím, hodně lidí říká, že je to fakt horší než stavět od základů. My jsme teď zalili podlahy na čisto a teď řešíme pomale už vybavování jako kuchyň, dveře, obkládáme koupelnu, obezdíváme krb atd. Už se to chýlí ke konci, ale furt je tam práce jak na kostele 🙂 Děláme si všechno samy kromě obkládání, podlah. topení a zalití anihydritem, takže ono to nějaký ten čas zabere, ale zase máme radost z dobře odvedené práce 😉

@katy007 Áďa je šikulka. To Viky si vykládá z hračkama v lehátku, občas je i chytne a snaží se do nich bouchat stejně jako do chrastítek v kočárku, ale jde jí to čím dál líp. Ale když jí dám do ruky špendlík tak ho žužle a mlátí se sním do hlavy 😀 Jinak chvílu nepoleží v klidu, furt s sebou šije, mlátí nohama rukama, přetáčí se ze strany na stranu...

@mandragora10 tak to jsou radosti, co. Hlavně aby to brzo zmizlo a svatba klapla na jedničku.

@mercedesse téda už 21tt to to letí 😲 Ale břuch pěkný, uplně jsem zavzpomínala na starý těhu časy 🙂

zuzi82
autor
7. črc 2010

Ahojky,
tak se zase hlásím. My jsme zatím pořád samá návštěva. Mám pocit, že to nikdy neskončí. Zatím jsou pořád ještě lidi, kteří Matěje neviděli a tak máme obsazené všechny víkendy až do konce prázdnin. 😅
U nás je všechno v pohodě. V noci vstáváme nadále jen jednou, ale už dáváme Matěje spát dřív. Ze začátku chodil tak kolem desáté a budil se tak mezi druhou a třetí. Teď usíná v osm (takže my máme s manžou klidný večer ve dvou) a na krmení se budí tak ve dvě a pak až kolem šesté. Přes den už máme i nějaký režim. Vždycky se napapá, pak šup pod hrazdičku, kde si chvíli hraje sám a když se začne ozývat (spíš nadávat), tak si jdeme povídat říkanky jako Polámal se mraveneček, Paci paci a tak a když vyčerpáme říkanky, tak si ukazujeme hračky. Matěj do nich bouchá pěstičkama a strašně kope nožkama. Pak se unaví a jde spinkat do dalšího krmení do košíku do chodby, kde je nejchladněji a taky největší tma. Jen po obědě spinká v ložnici v postýlce a to někdy vydrží fakt dlouho. Včera usnul na téměř čtyři hodiny. Už se mu taky daří občas nějakou hračku, co má na hrazdičce, chytit, ale myslím, že zatím je to jen náhoda, že zrovna rozevře pěstičku, když se trefí do toho, do čeho chce. 😅
Taky jsem přidala nějaké nové fotečky. Mám i po první MS a nic moc. Sice mě nic nebolelo, jen jeden den jsem se cítila tak všelijak, ale spíš unavená, než abych měla nějaké bolesti, tak jsem si vzala ibalgin a byla jsem úplně fit, ale za to jsem to dostala ve čtvrtek a ještě teď mám malé dozvuky. Byla jsem zvyklá, že jsem měla ms tak čtyři dny, týden je na mě fakt dost. ☹ Já bych metodu plodných a neplodných dnů využívat mohla. Věděla jsem že to dostanu, přesně vím, kdy jsem měla ovulku, takže u mě je už všechno zase v normě. 😖
Během týdne bysme měli mít hotovou ložnici, takže se budeme s postelí stěhovat do patra a já se moc těším. Bude víc místa a taky budeme mít zase naší postel. Teď spíme na rozkládacím gauči, dá se to vydržet, ale pořádná postel je lepší. 🙂

@mercedesse Krásné bříško, už to je krásně vidět. Kdy přesně jdeš na ten utz, kde ti řeknou, co to bříško schovává? A vůbec, co byste radši? Chceš kupovat modrou nebo růžovou? Sem by se hodila spíš ta růžová, už jsi poslední naděje na vyrovnanější skóre. 😀

soniq
7. črc 2010

Man: a nevíš z čeho to máš, řekli ti vůbec něco doktoři když pořád lítáš k nim? Tak hlavně at se to do svatby zahojí...držíme s Kubíkem pěstičky 🙂

mercedesse
7. črc 2010

Holky díky,
zuzi jdu 15.7. (mamča má zrovna narozky), tak snad se nebude brouček zase maskovat. Mě už je opravdu úplně jedno co to bude, původně jsem chtěla holčičku, teď co si myslím, že je to kluk, tak mi to vůbec neva, i když to je jen takovej pocit. Michal chce rozhodně kluka, ale nemyslím, že když to bude holčička, že si půjde hodit mašli. Uvidíme příští týden, pak už pomalu budu nakupovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru