Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
24. lis 2009

Ahoj holky, ahoj Teri a vítej.
K těm bolavým zádům, včera jsem málem brečela bolestí a večer, když jsem sem šla juknout, tak jsem si k počítači vzala velký míč a jak si tu tak četla, tak se na něm tak houpala a vrtěla a dost mi to pomohlo. Teď mě už třetí den celý den vystřeluje bolest jakoby z kyčle do nohy a to je celkem hnus, protože to bolí vlastně při každém kroku a někdy je to tak silné, že mám až pocit, že se mi podlomí noha, ale ten míč včera fakt zabral. Ráno zase ta bolest, tak jsem si dala horkou spršku a taky se to zlepšilo. Na netu jsem četla, že by se nemělo dlouho stát a že pomáhá ten míč, horká vana, bazén a másáže, ale s těmi opatrně. Tak uvidím, co všechno budu muset zkusit, aby se to trochu zlepšilo.

t.kosticka
24. lis 2009

Děkuju.
Zuzi, mo´je babička je celkem "doktor laik". Všechny v rodině vyléčí 😀 . O víkend sme tam byli hrát karty a jelikož jsem seděla asi 1,5 hodiny u stolu, začaly mě moje záda bolet šíleně. babička nelenila, přinesla mi Overball, napůl vypuštěný a já si ho dala mezi záda a opěradlo a fakt to bylo polně jiný kafe, bolest žádná. Hned jsem ji poprosila,ať mi ho ve středu koupí na svý rehabilitaci, budu ho mít v práci, protože u PC trpím, jak kůň... 😉

t.kosticka
24. lis 2009

fuj, to jsem se svýma překlepama teda uvedla 😅

zuzi82
autor
24. lis 2009

Jojo Teri, balon mi fakt pomohl. Ráno sice bolest byla zpátky, ale dala jsem si horkou spršku a taky to bylo lepší a teď, zatímco si s tebou píšu tak se zase tak houpu na balonu. Mám to asi z toho, jak celý den stojím. Vždycky dopoledne peču cukroví a po obědě jedu uklízet do domečku a kolem čtvrté pak už nemůžu vydržet.

t.kosticka
24. lis 2009

Já vím, ty máš ten úklid, o víkend první noc v novém, že?!
Já nevím , jestli si pamatuješ, jak jsem se rozčilovala s holkama v té druhé diskuzi, že všechna cvičení pro maminky začínají kolem poledne, že totálně kašlou na pracující nastávající matky...Tak jsem konečně našla jediný(teda na radu kamarádky) plavání-cvičení v bazénu na Kladně ...pro inspiraci mrkněte na video 😉

https://www.youtube.com/watch?v=xF1OeagzI34
zuzi82
autor
24. lis 2009

No tak sláva. A kdy začneš chodit?

t.kosticka
24. lis 2009

No, teď mám hodně zrovna doktorů, tak je mi blbý požádat šéfa (protože je to od 17hod., takžýe i tak musím o malinko dřív odejít z práce, ale je to v rámci pár minut), aby mě pustil, ale chci to ještě stihnout do konce roku, firma mi proplácí 500,-/ročně na sortovní aktivity, tak by byla škoda toho nevyužít ještě do konce roku 😉

A co už si upekla Zuzi?

t.kosticka
24. lis 2009

sportovní...ne sortovní 🙄

zuzi82
autor
24. lis 2009

Teri, tak to vypadá suprově. Připomíná mi to takový lehký aquaaerobic. Ve vesnici, kam se stěhujeme je bazén a taky tam dělájí plavání pro těhotné, jen je to asi až od pozdějších tt. Musím to zjistit, ale určitě tam chci chodit. Je to i s přednáškami, tak by to taky mohlo být dobré.

t.kosticka
24. lis 2009

A od kolikátýho tt můžeš na to vaše cvičení chodit?!

zuzi82
autor
24. lis 2009

Zatím si jen vykrajuji těsto a peču ty placičky. Slepovat a zdobit budu až v novém. Těším se, že letos ty misky od máslových krémů a čokolády nebudu mít v ruce, ale krásně to strčím do myčku a bude.
Jo a přidala jsem si fotky s bříškem, nebo spíš mým špekatým pupkem a fotky s výbavičkou do albíčka, tak můžete mrknout. I když kvůli tomu břichu moc nedoporučuji, je to fakt síla. Samé sádlo, samé sádlo 😀

zuzi82
autor
24. lis 2009

Tak jsem se dívala a je to od 28. týdne, tak to už mám vlastně za pár, že? 😉

eriska
24. lis 2009

dobre ranko, holky,
tak ja predbezne soupravicku do porodky mam. v pondeli mam narozky, takze jsme s tetou vybraly krasny dupajdy, bodycko, kabatek a cepicku a od mamci mam k tomu chlapaty kabatek a boticky..az to dostanu, vyfotim a dam do albicka.jinak ten kabatek s botickama tam je..holky, vy planujete kupovat fusak do autosedacky? ja si rikam, ze na zacatku dubna takova zima nebude, ze bude stacit neco tepleho a deka..tak fusak do autosedajdy porizovat nebudu..az pak do kocarku na zimu..

katy, to delas urco dobre, ze s pejskem pockate, nez mimo odroste..takhle bys mela na starost dve deti..jak rika moje mamca, tak z tech trech deti zblaznim (mimi, pes a pritel😀) nasi se rozvedli a tatova nova pritelkyne mela papousky, andulky, a od te doby je nemam rada..mela jich moc, v 3+1 a oni silene rvali, nedalo se tam spat..a mrchy klovali do vlasu..ale je to o vychove,ze? i papousek se da vychovat..

holky, ja nad bazenem premyslela, u nas je cvico, od 13:00, ale je to dost drahy a taky se bojim ruznych bakterii a infekci z vody a mam alergii na chlor, tak si rikam, abych mimcu nejak neublizila uz ted..tak nevim, rozhoduju se..voda je super, nadlehcuje, nezatezuji se klouby..no, uvidime po vanocich

t.kosticka
24. lis 2009

Zuzi, pěkně roste šmudla 😀

t.kosticka
24. lis 2009

eri, katy...my taky chtěli na jaře psa, ale miminko ho "předběhlo" a taky máme v plánu počkat s pejskem a ž bude malej aspoň samostatnejší... 😉

zuzi82
autor
24. lis 2009

Teri, to asi myslíš ty špeky, že? Mě to břicho připadá jako peklo, ale manža se vždycky tak pěkně usměje, když mu to tak řeknu 🙂
Eri, já taky fusak do sedačky kupovat nebudu. Stejně nikde ten první měsíc moc jezdit nebudeme, tak z podoky a k doktorovi bude myslím stačit deka přes sedačku. Koupím fusak až pak na zimu.

zuzi82
autor
24. lis 2009

My jsme na tom s pejskem taky tak. Ještě nemáme plot a já bych navíc chtěla psa, až bude mímo trochu odrostlejší, tak možná za tři roky. Chceme německého ovčáka a to může být taky celkem tele, tak zatím bych to neriskovala.

eriska
24. lis 2009

zuzi, tak to mas porad mensi brisko nez ja..dneska rano vylezlo o pekny kus dopredu, spicek muj..zitra zaciname 21.tt, tak vyfotim a muzes byt v klidu..mne uz ani nejde zatahnout😝 teda, tak to ja zatim nepecu, babicka rikala, ze zacneme az po mikulasi..a to bude🙂 pro tri rodiny, ale u babicky, u kamen, to pujde samo...jen jsem vcera psala seznam, co budeme pect, co na to potrebujeme a prolezala jsem stare vanocni casopisy..no a kalendar a premyslela nad jmenem...doufam, ze se nam prdolka zitra ukaze v cele sve krase a vyber se mi zuzi na holcicku ci na chlapecka🙂

teri, my si pejska poridili v cervnu a mimo se vylouplo v cervenci, neplanovane, ale je nase🙂 tak uz to s tim pesanem nejak musime zkloubit

t.kosticka
24. lis 2009

Každá máme menší či vetší špek a zevnitř ho vytlačuje miminko 😀 prosím Tě, jaký peklo?! 😉 Buďme rády, že ty špeky máme, aspoň jsou prckoví v bezpečí 😀

zuzi82
autor
24. lis 2009

No mě ten špek přijde hrozný! A zatáhnout už taky moc nejde. Jen nahoře u žaludku, ale to spodní ani kousek.
Kolik toho na tom seznamu máš? Já mám taky seznam a vlezlo mi na něho 26 druhů, tak se musím činit.
Jsem zvědavá s čím tu zítra přijdeš. Doufám, že se nám hned pochlubíš. Protože jak ne, tak 😠

katy007
24. lis 2009

zuzi: kde máš špeky? Já vidím kulatící se bříško! A jistě se stěhuješ na Olešnou co? Tak je suprový aquáč a to těhu plavčo mě tam zaujalo, byli jsm e tam na jaře a byly tam vývěsky a já si říkala, že je to super, akorát trošku z ruky a divoká řeka je pěkný 😝

Eri: je to u výchově, Mates je potichu jak pěna, akorát jak má hlad a tluče krmítkem a my nic tak se ozve, ale když s ním někdo spí v obýváku tak nikdy ani nepíská, ani neštěbetá, ani nerumpluje s hračky.

Teri: co jste chtěli za psa? My jack russel teriér.

Eri: já do autosedačky koupím speciální deku a fusak mám pravý ovčí do kočárku na zimu. A pokud někam v zimě pojedeme tak auto se za chvilku roztopí tak je zimní fusak do autosedajdy podle mě zbytečný. Stejně prcek bude navlečen do tisíce bund a svetříků 😅

t.kosticka
24. lis 2009

eri, když je to neplánovaně, tak s tím člověk nic neudělá...zkloubíte to určitě báječně...a podel toho, jak s láskou mluvíš o tom vašem výmarkovi, tak ani jeden nepřijde zkrátka 😀

t.kosticka
24. lis 2009

my chtěli nakonec labradora... výmarskej ohař (to už jsem erisce říkala), byl můj sen... ale nakonec jsem se rozhodli takhle, dokonce jsem si už nakoupila encyklopedie, jak ho vychovat a jak se o něj starat, abychom byli připravení...no a pak jsem šla koupit Velkou knihu o mateřství 😀

zuzi82
autor
24. lis 2009

Katy stěhujeme se do Fryčovice, což je hned vedle Hukvald. Je tam takový nový malý bazének, tak myslím, že i voda tam bude neškodná http://www.fryrelaxcentrum.cz/clanky/plavani-te...
A budu to mít tak pět minut pěšky, což je taky super.
Teri: nevím o jakých špecích zrovna ty mluvíš, když žádné nemáš. 😀

evuss
24. lis 2009

Já to blbě napsala, nemyslela jsem klasický huňatý fusak, ale jak píše Katy, tu "díravou" deku. On člověk s tím počasím nikdy neví, radši ju pořídím. Jinak jak tu tak mluvíte o tom civčení a plávání tak já už byla cvičit 2x dnes jdu po třetí. 30min. na balonech a 30min. ve vodě, je to supr, hlavně ta voda, všem doporučuji. Já chodím do Blanska do nemocnice, mají tam svůj bazén, takže i ta hygiena tam bude určitě na nějaké úrovni a hlavně je krásně teplouček.

eriska
24. lis 2009

zuzi, panecku, vlcaka, tak to vas obdivuju, babicka ho dostali v kvetnu, k dedovym narozeninam a kdyz mam moznost to porovnat s nasim vymarkem, tak bych ho nechtela ani za nic..je to strasnej pohrk, k misce si neda sahnout, od malicka vrci,a to jsem to zkouseli fakt ruzne..nevim, treba to je tim, ze my ho mame papirovyho, zatimco oni ne..dedu poslechne, ale to je tak vse..takze ja bych do vlcaka nesla..ale jako hlidac je dobry..

teri, labrador si myslim, ze je dobra volba, je to krasny pes, mirumilovny, ma rad deti a hlidac..takze k baracku a k prtatku (v nasi rodine jsou 3 a vsichni si je chvali) ale nejak se to s nima proste musi zkloubit a uvidime, jak nam to pujde..vy se mate, ze mate tu zahradku, to je super..my, v 2+kk...no, uvidime..holt az se nastehujeme, tak uz ho nemuzeme tak rozmazlovat, aby si zvykal, ze neni stredem pozornosti on, ale miminko..jinak, my mame hafo knizek a reknu ti, ze me nepomohly..proste to chce jediny a to byt dusledny..kdyz po nem neco chces, tak to chce vyzadovat tak dlouho, dokud to neudela..a trestat..ja vim, nekdo je proti tomu, ale nam chovatele a lidi, u kterych jsme byli na psim tabore rikali, ze tohle je proste divoky plemeno a kdyz mu neukazes ted, kdo je pan, tak se pak jednou muzes pekne divit..jako nerikam, ze se musi rezat hlava nehlava, to nee..ale kdyz neposlechne, tak ho vytahame za ucho..a to na nej plati🙂 ale uz dost odbocuju od tematu...no, ale podle me, s detma to je stejny..musi se jim vytycit hranice, kam smi a kam nesmi..

katy007
24. lis 2009

Teri: tak výmar je krasavec vždy po nich pokukuji, jako dítě jsem chtěla labradora, ale jsm e v bytě tak raději menšího psíka (a já máti vyčítala, že nechtěla labroše je to taky taková jalůvka) 😅

Zuzi: tak to budeš denně chroupat saláty z Fryčovic co? 😅 to vůbec nevím, že je tam nový bazén.

katy007
24. lis 2009

Jo holky a už jsme se nahlásila na předporodní kurz, začne v lednu a poslední 2 volná místa byla!

evuss
24. lis 2009

Nad předporodním kurzem jsem přemýšlela, ale zatím se na něj nechystám. Ale v lednu bych se chtěla jít mrknout do porodnice jak to tam vypadá a tak. Jak to máte vy?

janinka22
24. lis 2009

Achoooj holky.
Tery,koukám,že už jsi taky přesídlila sem 😀 to je dobře 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru