Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
4. led 2010

Craw: už se těším na tvé bříško kolem 38-39 tt kam ty až dorosteš? 😅 jseš si jistá že je tam 1 prcek? a já si připadala jako obřík. 😉

eriska
4. led 2010

craw, tak to ja ho zase rada pujcim😉 po par probdelych nocich a totalnim bordelu v bytecku, budu rada, ze babicka prijde povozit..a navic, budu mit cas i na pritele..takze v tom mam ja jasno, pujcim a rada..😉 panecku, to je brisko, ale musim rict, ze vypada asi tak jako to moje, mozna jsme tak o centimetrik mensi 😀ale vic urco ne..jen na fotce to asi tak nevypada..jak se fotim sama..musim nekoho zaukolovat, aby me vyfotil..

katy, ja pritele k zubarce nedokopu, ani k moji ne..ono mu totiz ta jeho zubarka rekla, ze az prijde priste, takze mu nejaky zuby vytrhne a on to vi, takze tam nepujde..ikdyz ho zuby obcas boli, bere ibac a zapiji to vinem, ale ma to treba dva, tri dny a pak pul roku nic..tak uvidime..rekla jsem mu, ze si tam musi dojit driv, nez se maly narodi..

teri, panecku, to byla smula, blby zacatek roku..ale uz se s tim nic neudela a musite se s tim poprat..hlavne se nijak nestresuj a bud v klidku..miminko zadny stres nepotrebuje..jsme na tom s korunkama asi stejne, hledame je, kde se da a to nam jeste chybi hoodne moc veci dokoupit 🙄

jo, jinak brisko, no, spis poradny pupek pridam do albicka 😎

katy007
4. led 2010

Holky,
nemáte nějaký recept na čočkový salát? Manža měl trošku namočit na polévku a namočil pomalu jak pro vývařovnu 😅 a teď co s tím že?

evuss
4. led 2010

Kosti: tak to je teda požehnání ☹ Ale co člověk nadělá... A jinak na utz doporučuju do zásoby něco dobrého, kdyby drobek nechtěl spolupracovat. Znám to z vlastní zkušenosti 😀

Jinak nás čekají plesy tři. Jeden teď v sobotu myslivecký, pak jeden u nás hasičský a nakonec ségry maturitní. No a pak už se asi nikam jinam nedostanu 🙂

evuss
4. led 2010

Craw pěkný bříško 😎

mandragora10
4. led 2010

Craw, teda, ty mas ale pekne brisko 🙂 Ale je takove hezky kulate, aspon uz je kazdemu jasne, ze cekas miminko.

Zubarku mam odbytou, byla jsem tam kolem 20. tydne, rovnou mi dala razitko a rekla, ze mam prijit az po sestinedeli, ze mam zuby asi tak 8 let bez kazu takze druha navsteva je zbytecna. Pak mi pry udela rovnou rentgen, ktery stejne ted delat nemuze. Pritele mi vezme taky - je to taky ten typ, ktery nebyl u zubare minimane 2 roky a predpokladam, ze mi vezme i mrknouska. Musim rict, ze zubare se nijak nebojim, ale je to asi dane tim, ze jsem nikdy problemy se zuby nemela.

Nma s euz taky vybavicka rysuje, nove kousky jsem pridala do albicka. Pokusim se jeste v nejblizsi dobe vyfotit pupek, abychom mohly porovnavat. Myslim ale, ze na Craw zatim nemam ani nahodou, porad ho mam spis pod pupikem.

Na ples se letos nechystam, pritel netancuje. Sice jsme loni chodili do kurzu tanecnich pro dospele, ale kvuli memu urazu nohy z lyzovani jsme nestihli poslednich asi 5 lekci, tak si pritel jeste moc neveri a na zadny ples ho uz nedostanu. Ale zas tak moc me to nemrzi, protoze na plesech mam asi nejradeji to, ze clovek vytahne 1x za rok nejake pekne saty a momentalne uz mi asi zadne nebudou.

t.kosticka
4. led 2010

Díky holky, nic s tím nenaděláme, jen se potřebuju vypovídat...ráno pišla kolegyně s tím, jaký je to drááma, že se jí urval podpatek, tak jsem se jen zasmála a začla jsem vyprávět naší story...ale jsou ještě daleko hooorší věci, buďme rádi, že jsme zdraví a živí,že jo 😀 😀

evuss, myslíš něco k jídlu?! 😀

Holky, mě k zubařce poslala už někdy kolem 9 tt...

miselaniki
4. led 2010

Craw tak bříško máš nádherně kulatý🙂)
Man: pořizovala si tu zavinovačku do autosedačky? prý je to moc šikovné
Kosti: tak držím pěsti ať to zvládnete, to je tedy nadělení
Katy: to lehátko co máš v albíčku je od Chicca?
U zubařky jsem byla kolem 15 tt, mám přijít ještě těsně před porodem, dělala mi jenom jeden malinky kazík. Jinak mně moc břicho netvrdne, ale mám občas takový tlak na spodek, tak doufám, že mám čípek Ok, uvidím zítra.
Jo holky chci si pořídit kojící polštář, jaký máte s kuličkami nebo vyplněný dutým vláknem, každý mi říká něco jiného a já nevím co vybrat 😝

mandragora10
4. led 2010

Mis, ano, porizovala, je pry moc prakticka, tak jsem nevahala. Mam letni verzi, takze ji vyuzijeme uz pri ceste z porodnice, v dubnu uz snad bude pekne 🙂

Jinak brisko mi netvrdne, vubec vlastne nevim, co to je a jak se to projevuje....ale rikam si, ze kdyby to na me prislo, urcite to poznam. A pak podle vasich rad vim, ze si mam koupit Magnesii a setrit se. Nastesti zatim v pohode zvladam i cviceni. Jen me uz asi 14 dnu poboliva bederni pater, tak se ted pri cviceni zameruji na ni, v praci sedim na balonu a je to lepsi.

Mis, kojici polstar asi taky poridim, ale jaky typ zatim vubec netusim.

evuss
4. led 2010

Kosti: jo jo na jídlo, ony ty děti jsou hrozně úplatkářský. My ho přemluvili až po hodině hození a dvou čokoládových tyčinkách 😀

Mis: taky sem tam cítím tlaky na spodek, ale když jsem byla 22.12. na kontrole tak bylo vše ok. Myslíš že to nějak může souviset s čípkem?

Man: ty bedra mě taky bolí, skoro furt. Už si nedovedu představit, že bych v práci celý den seděla na něčem jiném než na balonu, bych asi zešílela. Já jen doufám, že při porodu to nebude moc bolet (oblast těch beder). Při MS mě vždycky boleli a někdy to bylo skoro k nevydržení a jestli to bude u porodu ještě horší, tak asi zešílím... No ale to je daleko zpět do současnosti 🙂

eriska
4. led 2010

tak holky, vam hubenym ty krasna pidi briska zavidim, fakt moc..pridala jsem i ten svuj pupek, a jak to tak porovnavam, tak jsem craw jedina konkurence..😀

ja u zubarky byla v zari, takze planuju jit tak nejak v unoru, v breznu se mi uz urco chtit nebude..🙂

kojici polstar mam, prinesl mi ho jezisek a je to super..jak to jde, tak se na nem valim..ja mam ten s kulickama, zatim jedinou jeho vadou pro me je to, ze jak lezim, tak kulicky susti..ale zvykla jsem si🙂

crawler
4. led 2010

no jo holky - s tím bříškem už jsem se sžila, ale je to fuška🙂 Nevím proč ho mám tak velký, ale mamka i sestry mi říkaly, že vypadaly ve stejnou dobu úplně stejně, ale ke konci jim už rostlo pomaleji 😅 sestra měla taky potvrzenou poruchu - měla 2x tolik plodovky než má mít těhule normálně, tak já nevím, zda nebudu stejný případ ;-D mě se hodně zvedá vrch bříška, páč jsem malá (krátký trup) a ty vnitřnosti se mi hrnou nahoru, takže pokud máte o pár cm víc, tak je to taky rozdíl 😉)) a dnes mě tedy mimís kopal prakticky už u žeber - asi mám dělohu trochu výš položenou, páč jinak to snad není možný nebo co...;-DDD

tery: těším se až nám povíš pohlaví a přeju hodně trpělivosti a žádný strachy s penězma - nějak to dopadne - hele, manža pořád nemůže sehnat práci (je to Ing. ale absolvent) a já studuju, takže žijeme ze stýpek, z našetřenýho a z podpory rodičů..Dnes byl manža zařazenej do projektu pro absolventy, že když ho někdo vezme a dá mu práci v jeho oboru, tak na něj bude moct čerpat příspěvek 9500kč od EU, tak snad se něco vyvrbí, páč musíme toho tolik nakoupit - mimi není nejlevnější záležitost, tak nám držte pěsti a hlavně manžovi 😉

mis: já budu na mimibazaru objednávat kojící polštář s kuličkama - má to kamarádka a je to děsně příjemný a obávala bychse, že duté vlákno se zdrchá a polštář pak přestane mít tvar...

crawler
4. led 2010

eri: ano jsi jediná konkurence ;-D ale jsem zvědavá, zda nás někdo nedoběhne - často to tak bývá, že se ženám bříško vyvalí třeba během týdne - nám roste pomaličku od začátku a tak máme značný náskok, ale třeba 🙂)

jinak jsem se včera měřila krejčovským metrem a přes pupík mám obvod už 98cm ;-DDD No holky musím to brát optimisticky, páč jinak by mě muselo trefit😀DD

katy007
4. led 2010

Misi: jedno to medvědí oranžové je Chicco a to druhé Fisher and Price. To od FP jde pak poskládat na houpací křeslo jako židličku pro dítě do 20 kg to Chicco je jen do 9 kg tak spíše teď u mě vede to FP, v tomto týdnu se chci jít na něj v polední pauze kouknout jedna paní ho na MMB prodává nové se záručákem,a korát asi jinou barvu.

Já mám kuličkový kojící polštář a je fajn už i já na něm odpočívám a je super.

Man: my s manžou taky chodili do tanečních pro dospělé a to byla sranda - ani jeden na SŠ nechodil, mě to bavilo a šlo, ale manža ten se vyloženě extra trápil, celou ne měl pokaženou, pač věděl kam bude muset jít večer 😅 jednou jsme to já musela odpískat učila jsme se na zk. a ten večer jsem dělala wafle a pak každou ne. želvíku musíme tam jít? Udělejme si raději zase wafle 😀 a pak jak začala latina a já ho viděla tak jsme to vzdala 😅

mandragora10
4. led 2010

Evi,

tak presne to me taky napadlo, jak me to bude bolet u porodu. U menstruace me nikdy nebolelo bricho, ale vzdycky jen bederni pater, ted uz se docela ozyva, parkrat me bolela i v noci, tak se trochu bojim, jak to bude s bolesti u porodu, kde to v zadech boli temer vsechny. No ale proste budeme muset vydrzet, nic jineho nam asi nezbyde. 🙂

Craw a Tery, s penizkama to snad bude casem lepsi, nikd eto neni ruzovy, pritel bere mnohem min nez ja, z jeho tak akorat poplatime hypoteku a bydleni, z me materske a rodicovske budee zit. Z materske si to jeste umim docela dobre predstavit, ale s tou rodicovskou moc ne. Ale ais to jde, kdyz to jini zvladaji.
Tery, tak hlavne ze jste vsichni zdravi a mimi je v poradku!

miselaniki
4. led 2010

man: no vypadá ta zavinovačka moc hezky
evuss: nevím jestli s čípkem, spíš jsem četla, že se roztahuje pánev a ty kosti a že to ke konci bývá, spíš mně to poprvé polekalo. Byla jsem v poradně před měsícem, tak už budu i ráda, když mně zítra gyndař zase "proklepne".
eri: no taky jsem slyšela, že kuličky šustí, ale že zas se lépe přizpůsobí a dá se ten polštář lépe vytvarovat

eriska
4. led 2010

craw, tak ja nebyla hubeny ani pred tehu, takze s tim pocitam, ze to nebude jen tak..ale co, hlavne, ze se tam ma mimisek dobre a pak se budu snazit co nejdriv dat dolu kilca ziskana v tehu a pak treba i ten zbytek..ja to neberu jako stred vesmiru..jojo, zavidim holkam jejich plocha briska, ale ja holt nemam vuli drzet diety a nedat si s pritelem k veceri pizzu..to neumim..ale uvidime, jak to bude s mimiskem..jo, jinak krejcovsky metr, tak ten ja nebudu zkouset ani hledat, jinak me trefi a muzeme frcet rodit zrovna😀

holky, tak jsem prolezla vase vybavicky a chtela jsem se zeptat, kde jste koupily dupacky? uplne ty klasicky..mne se sice treba ty polodupacky libi, ale bojim se, ze budou slejzat a treba riflicky, ty jsou sice mooc roztomily, ale nechci, aby to mimo tlacilo..chtela bych fakt ty klasicky dupky..nejlepe nejaky jednobarevny, nebo jen s mensim obrazkem, aby se nam to hodilo k bodyckum..protoze jak jsem tak zkoukla tu vybavicku, co zatim mame, vsechny kousky se mi sice libi, ale totalne mi nejak k sobe neladi☹

katy007
4. led 2010

Eri: já vše dostala od švagrové a kámošky, tak kde je splašily nevím a i dříny mám pro mimíska a takové super kapsáče a jakou mykšu/bundu s krokošem!

Co s etýče bolesti tak mám právě taky obavy s těmi porodními křížovými na to prý ani epidural nezabírá! A u MS jsme na to trpěla jak kůň, bez silných kapek jsme nedala ani ránu.

eriska
4. led 2010

tak jsem si na bazarku dvoje krasne dupky objednala🙂 a ted uz jen rychlozavinovacku a to mam vybranou smetanou, s zirafkama a k tomu i stejne povleceni a soupravicku do kocarku..jen musim zmerit u babicky velikost polstare a perinky..🙂 jinak ja mam hafo hadriku po bratrancich a sestrenicich, ale preci jen, jsou tam zlute flicky, od prikrmu, atd., zkusim vyvarit, na doma to bude super, ale treba do poradny a k pritelovym rodicum, tak to chci veci nove🙂

ja si teda zatim nic z porodu nepripoustim, zadne bolesti, co me ceka, nic..doufam, ze to v tu chvili nejak zvladnu..navic dneska uz clovek muze vlest do vany, zahopsat na balonu a hlavne, budu mit u sebe pritele..ja se spis bojim toho, ze mi mimoc prestane dychat, ze se mi zacne dusit..a co s nim pak? nevim, zda umim byt tak pohotova 😕

evuss
4. led 2010

Eri tak to ti trochu závidím, že budeš mít u sebe přítele, při porodu. Manža jít nechce, nevím proč, ale nutit ho nebudu. Porodu se moc nebojím, zvládlo to tisíce maminek předemnou ale mám děsnou hrůzu z toho, že mě bude blbě, budou mě bolet záda a budu tam sama a bude to trvat dlouho. S tím se budu tak nějak muset sžít nebo se nějak s manžou domluvit, že by tam se mnou třeba jen počkal než mímo poleze ven a pak šel třeba pryč a vrátil se za nama až bude po všem a budeme mít ty dvě hoďky nebo jak dlouho na vzpamatování. To bych taky radši aby tam byl s nama. No uvidíme... A neboj ono to určitě potom přijde samo, instinktivně. Tak se uklidňuju já 🙂

eriska
4. led 2010

evi, ja pritele nemusela nijak premlouvat, dokonce to zacal sam a strasne se tesi..jemu krev nijak nevadi, tak se dusuje, ze chce prestrihnout i pupecni snuru, jak to pry delaji ve filmech😀 tak uvidime, jak to pak oba zvladneme..ja ti to teda nezavidim ani trochu, je pravda, ze kdyby mi rekl, ze jit nechce, tak ho nijak nutit nebudu, to podle me nema cenu, ale asi bych se snazila premluvit treba segru, nebo mamcu, aby tam se mnou byly po tu prvni dobu porodni, ta je nejhorsi..vetsinou jsem slysela, ze samotny porod je v pohode a oproti tem hodinam s kontrakcemi hracka..tak uvidime..za par mesicu si tady budeme psat, jaky to bylo🙂

evuss
4. led 2010

No právě, to čekání mě děsí. Kdybych věděla, že přijedu do porodnice půl hodky tam budu hekat než to přijde tak su v klidu. Ale při představě že tam třeba jen dvě hodiny budu funět, brrrr. No uvidíme a třeba si ani zafunět nestihnu jak to půjde rychle 😀

zuzi82
autor
4. led 2010

Tak dost s bolestma. Nás se to přece netýká. My budeme mít to štěstí, že budeme všechny mít rychlý a bezbolestný porod, tak žádné strašení 😀
Teri: Je mi moc líto, že to u vás tak dopadlo, ale neboj, určitě to nějak zvládnete. Taky jsem měla při stavbě kolikrát šílený nervy, že nám nevyjdou penízky, nebo když se něco pokazilo a nevěděli jsme, jestli a jak to dát dohromady, ale nakonec už bydlíme. No ale s penězi to pořád není růžové. Nemáme dodělané horní patro, které bych do dubna chtěla mít, ale nevím, jestli se mi podaří našetřit na to potřebné korunky. Koupelnu zvládneme, ale za co koupíme podlahy, to fakt nevím.
Evi: vůbec nezávidím, že s tebou nechce jít. Já si pořád říkám, že když tam manžel bude se mnou, tak všechno zvládnu. Když mě to bude bolet, tak ho chytnu za ruku, on mě obejme a bude líp. To by s tebou nemohl jít alespoň na tu 1. dobu porodní, kde žádná krev není?

zuzi82
autor
4. led 2010

Jo a abych nezapomněla, musím tu doplnit fotky toho mého břicha. Myslím že bych pro eri a craw mohla být konkurence. Třeba večer mi to moje břicho připadá naprosto mega. Už bych si možná mohla odkládat i půlitr 😀

crawler
4. led 2010

eri: já mám všechny dupky poděděný, tak ti taky neporadím - mám mezi nima i takové, které měli na sobě synvci jednou dvakrát, tak jsou jako nový - mám to tak půl napůl s těma přeci jenom obnošenýma...

evuss: vím, že se chlapi nemají nutit jít k porodu - ono to asi fakt nemá smysl, ale když si představím, že by mi manža řekl, že tam nepůjde, tak bych byla psychicky na dně - pro mě by to byla zrada, že mám být na všechno sama...Každá to bereme jinak a některá u toho chlapa nechce, ale já jsem ten případ, který bude moc potřebovat psychickou oporu a hlavně ten pocit, že oba rodiče budou u toho zrození...

jinak holky - nedívaly jste se včera na tu komedii na nově - prodám šéfa? ta těhule hned na začátku filmu prohlašovala, že nebude chtít epidural, protože to škodí miminku, ale pak když na ni přišly kontrakce, tak o něj pomalu nakolenou prosila a to byla teprve na začátku ;-DDD tak si říkám, zda takhle taky nedopadnu ;-DDD

evuss
4. led 2010

Craw: taky sem si tam hned představila sebe 😀 Su na to zvědavá. Ještě to s manžou budem probírat, takže nehážu flintu do žita, uvidíme. Zkusím to téma nahodit po UTZ ve 30tt. Minule byl takovej na měko tak třeba kdo ví. Když nebude u samotnýho porodu, to mi ani tak nevadí, myslím, že budu ráda, že toho človíčka vyplknu a jestli tam bude stát nebo ne mi asi bude jedno. No uvidíme, ještě nerodíme, že 🙂 Já mám taky břucho nafocený večer ho sem přihodím, ale myslím že na Craw nemá, ikdyž po vydatné večeři bych ji občas taky mohla konkurovat 🙂

crawler
4. led 2010

zuzi: no sem s bříškem honem ;-D

evuss: tak třeba některá z nás bude mít štěstí na překotný porod, ale moc bych v to nedoufala😉 nedávno rodila poprvé nějaká celebrita a za 45minut měla všechno odbytý...paráda - ani nemohla být vyčerpaná...to my máme v rodině první porody 8hodin a víc, takže počítám s celým půldnem hekáním...ale holky - absolutně nepochybuju o tom, že když budem mít před očima to, že za chvíli budeme držet v náručí ty malé tvorečky, tak nám to hekání bude utíkat - vždyť co je to pár hodin v porovnání s celými těmi měsíci, kdy tady o tom všem jen mluvíme ;-D

crawler
4. led 2010

evuss: jojo, aspoň ta první doba porodní - třeba sám nevím, co od toho čekat a má strach, že by mohl panikařit...ale zkus mu to ve vhodné chvíli vysvětlit, jak to všechno probíhá a tak...na druhou stranu si myslím, že by sám třeba mohl litovat, že tě nepodpořil apod. Ale nutit nemá smysl určitě - to by napáchalo víc škody než užitku...no uvidíš no ;-D

eriska
4. led 2010

craw, tak u nas teta to pekny prodala, takze zbylo oblecko, co nosily treba vsechny 4 deticky, takze to podle toho vypada..ale jak pisu, na doma to staci..a kdyby mel mrnous exem, jako ja, tak tyhle seprany vecicky jsou nejlepsi..

evi, uvidis, treba te nechce videt, jak te to boli..ja bych se teda nijak nehroutila, ono, kdyz vis od zacatku, ze tam pujdes sama, tak se na to clovek pripravy..horsi by bylo, kdyby mi rekl, ze se mnou pujde a pak ve finale by to zrusil..

zuzi82
autor
4. led 2010

Evi a nepřemýšlela jsi o tom, že si tam vezmeš třeba mamku? Slyšela jsem i o takových případech.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru