Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
15. led 2010

Nám na kurzu říkala, že na kojení má vyhrazené dvě lekce, protože těch info je hodně a jeto dost složité, tak se trochu začínám bát. Vždy jsem si myslela, že jen přiložím a je to, ale možná to fakt tak lehké nebude. Tak uvidíme.

miselaniki
15. led 2010

Ahoj holky:

man: gratuluji k výsledkům, já jdu v pondělí
janinko: bacha na pády, hlavně, že na zadek, malý se trochu pohoupal
O kojení jsem toho zatím moc nepročetla abych se nestresovala. Tak snad nám to ukážou i v porodnici a pak pediatr doma a zvádly to naše mamky, zvládneme to i my. I když je pravda, že mám kamošku co si pak už ze zoufalství - vůbec jí to nešlo - pozvala domů laktační poradkyni a že to bylo to nejlepší co mohla udělat. Takže vždy se najde nějaké řešení 😅
Jo holky ještě k těm lahvím, kamoška mi říkala, že kromě Aventu je dobrý i Mum protože je to prý jediná lahev která jde celá rozdělat - odšoubovává se i dno a pak se to výborně umývá, že se tam nemusí dovolat tím kartáčem. Tak se na to chci mrknout v obchodě.

miselaniki
15. led 2010

no samozřejmě jsem chtěla napsat ...dolovat s tím kartáčem.... výborný překlep🙂)

katy007
15. led 2010

Miši: už jsi objednala nějaké to lehátko pro prcka?

Zuzi: my taky máme 1 dvoulekci věnovanou jen kojení tak doufám, že vše pochopím a půjde to samo 🙂 kéž by šlo vše tak lehce 😉

Teď jsme si vzpoměla od mamky kolegyně před 2 porodem vysvětlovala 5 letému synovi, že maminka odjede do nemocnice a tam bude pár dní a pak mu přiveze domů bratříčka. Chudák se snažila tak citlivě, opatrně a synek ji říká mami vy s tím naděláte opici malá opička vypadne ze zadku a hned obě zase skáčí po větvích 😀 ta byla v šoku a nevěděla jak reagovat 😀 😀 😀

miselaniki
15. led 2010

No katy zatím jsem neobjednala, protože jak ležím tak se nedostanu do obchodu a chtěla jsem to vidět i naživo abych dobře vybrala. Ty si už objednala?

eriska
15. led 2010

ahoj těhulky,

katy, tak to je dobrý, takovouhle reakci by asi žádná mamča nečekala 😀

s chůzí jsem na tom stejně, taky chodím jak připosraná, taky sleduju střechy plný sněhu, rampouchy a obalené větve..dávám si větší pozor..ale já toho moc nenachodím, hned mi ztvrdne břicho a odtvrdne když si v klidu sednu..když jsem chodila na plaváčka, tak mi tam mamina v 9. měsíci spadla, naštěstí na podložku a na zadek, ale byl to pořádný šok..a za 14 dní se jí narodila zdravá Viktorka

byla jsem v tescu, i u nás mají slevy😉 jen jsem si doma zapomněla kartu a v peněžence byla pouze stovka, takže jsme koupila jen dudlíka, od nuku, silikonovýho ortodontickýho..ale měli tam hodně druhů, různý ceny, ale když jsem otočila, abych si to pročetla a zjistila, v čem je rozdíl, tak tam měli napsáno všude to samý..lahvičku chci od aventu a ty v akci neměli, takže si na ně počkáme..ale měli tam dost pampersek a i vlhčený ubrousky..č balení po 72 ubrouscích za 200..což si myslím, že je asi dobrý?

katy007
15. led 2010

Misi: zatím ne jen se rozhoduji jaké koupím asi to z Chicca jsme opustila je jen do 9 kg dítěte od toho FP je to do 20 kg takže déle využije a jde z toho poskládat houpací křesílko až bude špunt větší. TAky vibruje a má bzukající hračky. Jen teď volím mezi variantou co je z tvrzeného plastu prý je stabilnější než to klasické kovové to mám i albu. A to plastové je i krásnější, v př. týdnu už kvedlám doma nohama tak je zajdu omrknout naživo a pak objednám přes net.

tak já nevím holky, že bych taky zašla juknout do toho Tesca. nevíte berou tam takové ty dárkové jakoby stravenky?

eriska
15. led 2010

katy, u nás v tescu berou jen tesco lístky, ale v pardubicích berou stravenky..ale zase je to jen na potraviny..tak nevím, jak to je u vás..já přemýšlím nad plínkami..mají pampers, 3 balení za 898..a ty vlhčený ubrousky..

katy007
15. led 2010

No já právě dostala "stravenku" a nevím kde ji udat, psali na kulturu do divadla, ale tam to neberou tak bych zkusila třeba to Tesco a vzala za to plínky. Jaké kupuješ - velikost?

zuzi82
autor
15. led 2010

Katy, pokud nemyslíš klasické stravenky, ale dárkový poukaz tak ty berou. Myslím, že jakoukoliv značku. Pokud máš něco standardního tak v poho.

zuzi82
autor
15. led 2010

Tak já jdu péct žloutkové věnečky, tak na mě myslete. Ne vždy se podaří. Je to hrozná piplačka a občas mi nevyběhnou. Kdyby byly jen pro manžu, tak to neřeším, ale zítra mi přijede spolužačka z vysoké s manželem, tak musím mít nějaké krásné na stůl. Moc se na ten zítřek těším. Je to má nej kámoška, byla mi na svatbě za svědka. Na vysoké jsme spolu 3 roky bydlely na pokoji a ona teď čeká mimčo 4.5., tak budeme mít rozhodně co řešit. Dlouho jsem jí neviděla. Kvůli té stavbě nějak na setkání nebyl čas, tak se zítřka možná ani nedospím. 😅

eriska
15. led 2010

katy, určo se zeptej na informacích a tam ti poradí🙂 já budu kupovat zelený pamepersky, ty klasický žádný sleep and play apod. a koupím tak dva balíky těch 3-6 kg..a pak mi teta říkala, že uvidíme, jaký bude mrňous cvalík a třeba budeme kupovat 4-9..ale ze začátku těch malinkých balík spotřebujeme v nemocnici, tak ať jsou aspoň jedny, dvoje doma..jinak co tak koukám, tak ob týden je mají v akci v různých hypermarketech..

katy007
15. led 2010

Zuzi: je to dárkový pokuz od firmy co vydává i potravinové stravky. Tak to je super jdu pro plíny. Můžu za ně vzít cokoliv? tak držím palce aby se věnečky povedly, ty já můžu, ale nikdy jsme je nedělala.

eriska
15. led 2010

zuzi, taky držím pěstičky, ale vzhledem k tomu, že si pamatuju, kolik jsi toho pekla, se nemusíš bát..my je měli na vánoce a samo, byly první pryč..domácí jsou holt domácí😉

katy, já bych se radši zeptala na informacích, co za ně můžeš u koupit..u nás jsou prodavačky mrchy a dají ti pryč i krabičku od sirek, protože to není potravina, tak ať pak nejsi v šoku🙂

zuzi82
autor
15. led 2010

Ty dárkové jsou v pohodě, jsou na cokoliv. V Tescu jsem po škole dělala, takže vím, taky je tam chodím utrácet.

zuzi82
autor
15. led 2010

Jo a jinak holky díky za podporu, snad to v nové troubě půjde lépe než ve staré. Tam nešla regulovat teplota, tak to byl problém.
Eri: manža je právě ode mě strašně miluje, ale já vždycky když si představím, jaká je to práce, stojím u toho celý den, vztekám se a on je pak za odpoledne dokáže mít v sobě, tak je to někdy ubíjející, ale samozřejmě jsem ráda, že mu chutná. 😉

miselaniki
15. led 2010

zuzi: tak pošli nějaké vituálně-mňam já je miluji🙂 jo jinak jak jsem ležela a nebyla jsem moc na netu tak jsem ti ani nepochválila tu tvoji novou kuchyň - fakt moc hezká. No my když jsme rekonstruovali byt tak jsem taky chtěla větší kuchyň a jsem moc spokojená - mám plno pracovní plochy a to je radost vařit.

katy007
15. led 2010

Zuzi: díky za info. A plníš vanilkovým krémem nebo šlehajdou? nebo obojí? Ať jsme tlustí na 3 prsty? 😅 děláte mi děvčata chutě! Abych nevyrazila na špacír do Sparu pak mě budete mít na svědomí!

Eri: u nás ny ty obědové dají jak kde. Někde ani ty sirky a jinde i alkohol, tabák, ale já kupuji jen potraviny, denně na obědy nechodím. Bych byla jako sud.

zuzi82
autor
15. led 2010

Misi: díky, kuchyň je fakt super a jsem šťastná, že tam mám dost místa.
Věnečky plním jen pudinkovým krémem, manža na šlehačku moc není. A na špacír si klidně zajdi. Já si včera na svačinku dala celé Metro, jestli víte, takový ten dezert ve sladké polevě a pak mě pěkně pálila žáha, ale bylo to mňam mňam.

katy007
15. led 2010

Zuzi: jasně že znám to já taky můžu nejraději máme klasiku punčovou 🙂

zuzi82
autor
15. led 2010

Tak přesně tu jsem si včera "sežrala" na svačinku. Pořád jsem bojovala s tím nechat alespoň jeden kousek manžovi, ale nakonec jsem si říkala, že ve skříňce je ještě jedno, tak kdyby chtěl, tak si může dát.

mandragora10
15. led 2010

Teda holky, vy mi ale delate chute 🙂
Zuzi, drzim palecky, at se venecky povedou. Hned bych si taky dala. A o metru ani nemluvim, to uplne zboznuju. Sice je to desive sladky, ale jendou z acas, proc ne 🙂
Zrovna tady vymyslim, co budu varit o vikednu a rikam si, jeste ze to tady ten muj pritel necte, hned by zavidel, ze je u vas napeceno. Ja pecu velmi vyjimecne a kdyz, tak neco hodne rychleho. Ale rikam si, ze tenhle vikend uz bych neco upect mohla 🙂

katy007
15. led 2010

Man: já budu o víkendu dělat mramorovou babajdu je třeba vyzkoušet novou formu od Ježíška 🙂

andrea110409
15. led 2010

Teda holky ničite mě tema dobrotama. Já ale jedu na vikend k naším a mám slíbenou babovku mnam mnam. Jinak já teď ulitavam na jednom typu hoříckych trubicek. Dneska mrňous sebou děsně mlel a jako udobření zafungoval až banán🙂 ale domácí věnecky taky miluju🙂

eriska
15. led 2010

my věnečky ještě navrch namočíme do čokolády..😉 ale vůbec tu práce zuzi nezávidím, je to fakt piplačka..to já bych klíďo pekla, mě to baví,ale bohužel, přítel sní tak dva kousky a zbytek je na mě, takže nepeču a jistí to víkendy u babičky, pak mamka něco pošle, přítele mamka něco pošle a jsou zásoby..😀ale jak píše man, když mě to chytne, tak mám taky ráda rychlý věci, smíchat, nalít a upéct🙂

zuzi, ta kuchyň je báječná..už se těším, na tu naší..strejda říkal, že už má nařezáno, oblepeno, teď volal přítel, že podlaha bude do večera hotová a tak nějak příští víkend tu kuchyň a už budu zase ve svém..jééé..to se to těším

zuzi82
autor
15. led 2010

Holky, tak hlásím, že věnečky jsou krásné. Nová trouba holt dobře peče, tak úžasné jsem je ještě nikdy neměla. Tak teď už jenom rozkrájet a naplnit a navrch rumovou polevu, to bude dobrota. Ale zase to bude zítra večer pryč. Obvykle dělám dvě dávky, ale bála jsem se jestli se povedou, tak jsem udělala jen jednu, tak to bude asi velký fičák. Manžel věnečky tak miluje, že jsem mu je pekla i na naší svatbu na stůl. Vždycky, když ho chci odměnit, tak to věnečky nebo nepečený dort ze zakysané smetany jistí. Ta druhá varianta je ale o 100 % rychlejší.
Eri: to je fajn, že už se brzy dočkáš. Mě by asi nejvíc mordovalo to, že nejsem s manžou a obvzvláště teď ho potřebuju mít u sebe a vědět jak se těší a má nás rád. Fakt tě obdivuju, že si to tak dlouho vydržela. Být s mamkou a trochu se užít je sice fajn, ale není nad drahou polovičku 😅

verisek
15. led 2010

ahoj holky, tak ja mela mlsnou tak 1 den, ted me to preslo, ale zitra chci delat lososa se spenatem, testovinama a syrovou omackou, je to mnamka..

crawler
15. led 2010

Aoj holky🙂

právě dělám k obědu palačinky a tak odbíhám a dočítám co jste napsaly🙂

dneska jsem taky byla v tescu a litr je fuč 🙂 Erisko - škoda, že jsme se nepotkaly🙂

Koupila jsem zbytek výbavičky - skleněná lahev 250ml s ortodontickým dudlíkem a proti polykání vzduchu (nic proti, ale je to to stejné jako Avent, ale ten to má patentované a tak ta lahev stojí o 200kč víc)
pak ještě na čaj s menší dírkou ale jen 125ml.
Držátko na dudlík, hřebínek s kartáčkem, nůžky, bezpečnostní tyčinky do uší a nosu, vlhčené ubrousky a taky 2 nádherná bodýčka (dohromady jen za 75kč) 😀 Dám je do alba🙂

Jinak erisko ty plínky jsme koupili taky, ale už kdysi v hypernově v chrudimi- měli akci za 2 balíky 600kč, takže tohle je vlastně nastejno - my jsme vzali 1 balík těch nejmenších do porodky a na doma a pak balík těch 3-6kg nebo jak...🙂 Takže já být tebou, tak to vezmu -je to dobrá cena...

ty vlhčené ubrousky jsem vzala jen jeden balík, páč jsem si říkala, že to balení po 3 nebo 4 je už moc a aby to nevyschlo...nevím...

crawler
15. led 2010

jinak teda koukám kolik je hodin - no už se to nedá považovat za oběd🙂

andrea110409
18. led 2010

Dobře ráno holky právě sedím na cukru a je to síla brr. Bříško mám plný sladký vody a sem zvědavá co tomu bude říkat mrňous. Mám sebou ale úžasnou knížku o nošení děti v šatku,máte s tím někdo zkušenost a nebo o tom uvažujete?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru