Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
2. lis 2009

gratuluji 🙂

andrea110409
2. lis 2009

Verisek:dekuju:-N

crawler
2. lis 2009

andy: taky moc gratuluju 🙂

já jdu zítra na 2.odběr, aby konečně dokončili ten integrovaný biochem.screening - odebírají do 12.tt a pak až v 16.tt a vyvodí výsledek...tak věříme, že je mimi zdravé. NT měl 1,7mm - kolik jste měly vy?

a ve středu jdu do poradny...ale myslím si, že už utz nebude...ale byla bych moc ráda, kdyby joo 😎

eriska
2. lis 2009

andy, gratuluju, hned je člověku líp,co? to chce oslavit, já si v pátek v sekáči koupila bodýčko a overálek s medvídkem..jednoduchý, krásný, neodolala jsem..říkala jsem si, když ta krev dopadla z půlky dobře, ještě zítra mi známá zavolá, jak dopadla genetika a to se mi pak úplně ulevi..
holčiny, vyfoťte bříška..mně to baví pozorovat, jak bříška rostou, taky přidávám nové foto do albíčka🙂

andrea110409
2. lis 2009

jojoj holky rozhodně jsem klidnější a doufám, že to tak dobře půjde i dál 😉
crawler:budu držet palečky aby ty testy dobře dopadly 😉 člověk pak má z velké části vyhráno.
eriska: ja myslím, že ten hadřík bude tou nejlepší motivací proto aby to bylo mímo v pořádku 😉

crawler
2. lis 2009

díky andy🙂

eriska: mám ho focený znovu minulý týden, páč zase povyrostlo🙂, jen ho musím přidat sem...

andrea110409
2. lis 2009

já nějak fotky taky doplním, ale až bude malinko volněji, teď máme spoustu lítání kolem bytu a tak jsem ráda když si večer sednu a nic nemusim 🙂

crawler
2. lis 2009

andy: a nevíš, kolik mělo tvoje mímo NT? a ty erisko taky nevíš?

andrea110409
2. lis 2009

crawler: snažím se to najít, ale bohužel to nikde nevidím ☹ jak by se měli hodnoty pohybovat ?

crawler
2. lis 2009

andy: měla bys to mít napsané buď v těhu průkazce a nebo přímo ve zprávě z NT screeningu - toho ultrazvuku z 12.tt. Myslím, že by se měly pohybovat do 2,5-max.3 - tohle šíjové projasnění ukazuje (když je nad tuhle hranici) na downův syndrom apod. a často potom ženou ženu na odběr plodovky...Já to mám napsaný přímo ve zprávě z toho utz - mám tam: 1 plod, teď různý ty značky a zkratky a pak NT 1,7mm...no neboj se, kdybys to měla vysoké, tak by ti to řekli 😉

andrea110409
2. lis 2009

Aha tak to vim že bylo v normě,ale bohužel nemůžu najít ten první výsledkový list 😒

andrea110409
2. lis 2009

Jen ze 16 tt tam mám AFP 1,75 tak jestli ti to pomůže

crawler
2. lis 2009

andy: jo, to máš fuk - ty už máš všechno ohledně genetiky za sebou a máš napůl vyhráno🙂 mě zítra čeká druhá část a pak teda nevím, jak dlouho se čeká na výsledky...AFP? tak to zas pro změnu nevím já, co to je, ale podívám se, jestli to tam mám napsaný🙂

andrea110409
2. lis 2009

Hele já to měla všechno do tejdne hotové, ale je fakt že to mám přes ten Gennet a tak nevim jesli o neni rychlejší 😉

katy007
3. lis 2009

Ahoj holky,
gratuluji k dobrým výsledkům. 🙂

Já si výsledek NT nepamatuji, papír jsem odevzala své dr. ale bylo vše OK min. týden jsme měla jít na krev, ale byla jsme nemocná tak jsem to zrušila a zítra budu volat dr. kdy mohu jít, aby se nijak nezkreslil výsledek.

Jinak o víku asi nafotím své bříško nevím zda nějak extra porostlo a oblečení co jsme si pořídila + oblečky pro piškotka co máme 🙂

evuss
3. lis 2009

Ahoj holky, tak se po dlouhé době zase hlásím. Nějak sem nestíhala 😝 Snažila sem se toho dočíst co nejvíc, ale je tu toho už tolik, že sem to jen prolítla. Sleduju, že už máte po výsledkách a vše ok, moc gratuluju. My si jdem pro výsledky dneska a taky pro žádanku na UTZ, moc se těšíme.

eriska
3. lis 2009

zdravím všechny maminy,
evus, to je dobře, že ses mezi náma zase ukázela🙂
holky, já vám tak závidím, já jdu k dr. až 25.11. a předtím jedu na další utz..a na něj se hrozně moooc těšíme..včera jsem ležela na zádech, přítel si dal hlavu na bříško a říkal, že něco rychlýho slyší..🙂 a tak bříško hladil, povídal mu, že za pár týdnů nám dodělá byteček a bude spinkat s náma, že to teď ještě bez něj musíme vydržet, no bylo to super odpoledne😉
jinak já si výsledky NT taky nepamatuju, jen vím, že od hlavy k zadečku jsme měli 74,4 mm, ve 13tt, holky, to si pamatujete, kolik cenťáků jste měly? jinak dr. říkal, že výsledky dopadly dobře, že riziko je minimální, tak jsem tu zprávu nijak nezkoumala

katy007
3. lis 2009

nepamatuji si, musela bych se podívat na UTZ tak je napsáno kolik plod měří, ale jinak si nepamatuji, dr. říkala, že je vše v pořádku, riziko minimální tak jsem více po tom nepídila akorát jsme se ptala co je to ten Patasův syndrom, pač to neznám. Tak jsem zase o něco málo chytřejší 😅

eriska
3. lis 2009

jj, já si z té zprávy, mám ji sice doma, moc nepamatuju, jen, že je vše v pořádku a že měříme skoro 8cm🙂

katy007
3. lis 2009

Já jdu do poradny až 18.11. tak jsme zvědavá o kolik jsme s epotáhli od posledně. Jinak večer mám bříško a ráno skoro nic tak nevím co ten špunt tam dělá a kde se schovává 😅
a mám hlad jako vlk jdu něco nakoupit nebo umřu 😉

eriska
3. lis 2009

katy, to ti docela závidím, že nemáš bříško, u mě to už je pořádně vidět, takže těhu nezapřu..já si akorát dělám rýžový nákyp a už se na něj moooc těším..to je snad poprvé, kdy mám chuť na sladký🙂 tak si kup něco dobrého a nech si chutnat😉

andrea110409
3. lis 2009

Ahoj tak jsem našla to NT JE TAM 1,00mm=0,62 MoM. Po dnešní kontrole zase dobrý jen mě občas bodné v břiše a to je prý tím jak se roztahuje děloha. Na testy moc držím všem pěstíčky🙂

eriska
3. lis 2009

no, já si to čísilko nepamatuju a jak předěláváme, tak vím, že jsem to dala někam, kde o tom budu vědět a hned to najdu, ale kde to bylo?😀 ach ta paměť😀
an: mě taky občas píchne v břiše, je to takový, jako když jsem měla MS, ale dr. mi taky říkal, že to je v pořádku..počkej, až nás takhle píchne třeba v 9. měsíci..to si myslím, že budu vyšilovat úplně jinak..😉 no a taky mě občas pobolívají záda

andrea110409
3. lis 2009

Záda jsou prevít mě nejvíc bolely v prvních 3 měsících. Teď se to celkem rovná tak to snad vydrží. Já si teď dala všechny papíry dokupy protože prý po mě v porodnici budou chtít záznamy z 12tt. Taky jsem dostala typ na stránky s autosedačkama tak by ho projdu a bude k něčemu tak ho sem hodím🙂

eriska
3. lis 2009

tak pak určo hoď odkaz, ikdyž já bych potřebovala poradit, jaký kočík, bojím se, že ten co se nám líbí, tak mu bude za rok sporťák malý, ale zase na druhou stranu se dá vždycky prodat a koupit nový,co? sice korunek není nazbyt, ale pohodlí míma bude na prvním místě🙂
jo, volala mi známá z laborky, testy z genetiky, i ty, co dělaly v laborce dopadly dobře😉

katy007
3. lis 2009

eri: tak na mě už je taky vidět že jsem spíše těhule, než že mi šmakuje 😀 ale mamka u 1 dítěte až do 6 měs. bříško skoro neměla, ale u mě už 1 měs. musela pro větší kalhoty 😅

Jinak v tomto týdnu bych ráda navštívila těhu masáž buď jsou klasické nebo thajské pro těhule tak nevím kterou zkusit 🙂

eriska
3. lis 2009

jj..na masáž bych šla hned, ale bohužel u nás tkový nejsou..já bych asi zkusila nejdřív klasiku a pak thajku😉

katy007
3. lis 2009

No právě taky mám z té thajky trošku strach,a le co jsme četla příspěvky maminek tak prý chrochtaly blahem. ale asi půjdu na klasickou pro těhulky provaděnou českým občanem 🙂

eriska
3. lis 2009

tak dej pak vědět, jaký to bylo..mně teď záda docela zlobí, tak budu muset začít aspoň cvičit

andrea110409
3. lis 2009

Já bych šla hned na jakoukoliv🙂 zlobí mě kostrč a pokud by to pomohlo tak potom hned skočím. Zkusím zjistit co nám je tu nabízeno a nebo vyrazím do bazénu teda pokud se vejdu do plavek.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru