Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
19. led 2010

Ahojky, tak na hematologii jsem včera dopadla vzásadě dobře. Zatím je krev v pořádku, ale v sobotu jdu do nemocnice na utz nohou, tak se uvidí, jak to vypadá v žilách. Doufám, že to taky bude v pořádku. Jinak bych musela začít píchat dvakrát denně heparinové injekce a mezi námi, každý den kdy nemusím je super, tak doufám, že to vydrží co nejdéle a pokud možno až do porodu.
Jinak na bazén chodit s miminkem chci a ve vaně plavat taky budeme. A já jsem rozhodně pro jednorázovky a látkovky jen na široké balení ze začátku. Tak jako Katy jsem lenoch.

zuzi82
autor
19. led 2010

A s těmi pády, to počasí je fakt síla. Já spadla přímo před domem minulý týden, ale jen jsem si tak lehce sedla do hromady sněhu, ale včera jsem měla několikrát co dělat, abych to ustála. Je i dost nepříjemné, jak mi ujela noha. Hned mě zabolelo v bříšku, ale večer to bylo v pohodě, tak doufám, že to bude dobré. Já se teda snažím raději nikam teď nechodit. U nás je teď problém dojít vůbec k autu. Holt musíme dávat pozor. 😉

verisek
19. led 2010

dobre ranko holky, ja se hlasim k papirov. plinkam.. moje mamka i babicka rekly vetu: ty ani nevis jak to mas ulehcene tema plinkama, my porad jen praly a praly a pak zehlily a skladaly,
je fakt, ze driv nebyly poradne pracky 😒
jinak ja potrebuju dokoupit jeste hlubokou korbicku ke kocarku a vubec nevim jakou barvu, sportak je takovej cerno antracitovej, dela se k tomu i korba, jenze jestli se prcek narodi zacatkem kvetna, tak mam strach, aby mu v te tmave nebylo zbytecne vedro..

miselaniki
19. led 2010

Ahoj holky,
Ivet: hezký kočár, líbí se mi ty barvy
Zuzi: tak fajn, že je to zatím dobré s tou krví
Katy: jelikož jsem doma na neschopenkce a vůbec netuším jak to je, co je potřeba vyřídit před odchodem na mateřskou?
Já jsem byla včera na ten glukozový test, až mně bolel zadek od toho sezení tam. Snad to bude OK. Plenky budeme používat určitě jednorázové. Plavání a cvičení miminek máme 5 minut od baráku takže budeme chodit určite.

miselaniki
19. led 2010

veri: dívala jsem se na netu na ty zavinovačky od Lodgeru a jsou opravdu moc hezké i když dražší. Už ji máš? píšou, že se to dá pak použít i jako deka na hraní tak mně napadlo, že bych to pak pužívala i jako deku do kočáru- nevíš není to moc malý jako rozmerově?

t.kosticka
19. led 2010

Ahoj holky!!!

Craw, zatím pokukuju to obyčejným extra savých látkovkách a přes to svrchňáky kalhotky...zatím vedou ty bambino mio. Jsou na ně i dobrý recenze od mamin. Ale co bude za 3 měsíce... 😀

Do alba přidávám foto břicha a myslím, že i ve 22.týdnu Vám mohu směle konkurovat 😀 .....

Jo a foto kalhotek, co jsem včera koupila 😉 😉

zuzi82
autor
19. led 2010

Kosti: moc pěkné bříško. Musím uznat, že na 22 tt mě to překvapilo. Opravdu můžeš konkurovat. Ale je krásné.

t.kosticka
19. led 2010

😀 mě to taky překvapuje, kila nabírám trochu rychleji, ale furt docela v poho....plodovky mám prý tak akorát, tak nevím, čím to. 😉

katy007
19. led 2010

Misi: az budeš 6 týdnů před porodem dr. ti vypíše MD a tu zaneseš do práce, ale nezapomeň se tam zastavit do 15.2. (tedy pokud děláš ve větší firmě) kvůli odpisům daní, já už včera podepisovala.

Kosti: super bříško 🙂 mě taky nějak přes vík vyskočilo více 😉

miselaniki
19. led 2010

katy no já mám firmu v praze a bydlím v brně, tedy to budu muset poslat poštou a do poradny jdu 9.2. tak raději zavolám účetní aby to nebylo pozdě. díky moc

verisek
19. led 2010

mis: zatim ji jeste nemam, ta mensi je cela bavlnena a myslim ze rozmerove je 106x106 a ta vetsi je fleecova 130x130, ja chci tu mensi, protoze na zimu pak uz chci koupit fusak.. kamoska ji ma tu malou a je s ni moc spokojena, pouzivaji do kocarku a do autosedacky, poprve jsem ji videla u ni a moc me nadchla

mandragora10
19. led 2010

Ahoj holky,

tak jste me vcera nahlodaly a cely vecer jsme s pritelem diskutovali na tema pliny, jestli latkove nebo papirove. Nakonec jsme se shodli na tom, ze zkusime nejdriv ty papirove, protoze je to fakt jednodussi a kdyby mimco melo nejake kozni problemy, tak zkusime na urcite obdobi latkove. Jinak latkove mam jeste ty klasicke, co byly za nas, mam asi 60 ks, tak ty budou spis do postylky pod hlavicku, na otirani, pripadne na kycle. Vyhoda tech modernich latkovych plen je v tom, ze se uz nezehli, ale jenom to skladovani nez se naplni pracka, pak je davat do pracky - mame bocni plneni, proste jsem citlivka jdu do papirovych 🙂
Zuzi, to je dobre, ze kontrola dopadla dobre, tak snad to vydrzi!
Katy, uzij si dneska posledni den v praci a zitra ty Pustevny, pocasi zatim vypada slibne.
Kosti, je fakt, ze teda brisko mas asi vetsi nez ja ted, ale mas ho zase takove hezky kulate, coz ja nemam, takze zavidim 🙂 S pribiranim si nedelej zadne starosti, je to hrozne individualni a kolikrat ty, co naberou 20 kg, topak hned daji pryc a ty,c o naberou jen 8 kilo, pak treba 5 kg nosi dele.

katy007
19. led 2010

Miši: raději si zavolej a pošli vše najednou, já tu ještě budu muset, ale mám kousek od práce dr. tak to zase taková "zajížďka" nebude.

Man: na Pustevny se už těším, snad zítra nebude sněhová kalamita, vezmu foťák a něco snad i nafotím.

t.kosticka
19. led 2010

Katy je dnes poslední den v práci? To mi nějak uniklo. Tak to si to užij... 😉

Man, je to tak ...člověk míní, mrňous mění... třeba taky potom zjistím, že nám vyhovuje úplně něco jiného... Teď jsem jednoznačně PRO. Ale je třeba vyzkoušet všechny možnosti.
Jo jo, kulaté bříško je, taky kulatí zadek, brada,kolena ... 😀 😀 starosti si nedělám, spíš si z toho dělám srandu. Až budu vyprávět dceři, jaký jsem byla valibul...

eriska
19. led 2010

Dobré ranko, holky,
já se právě na plavání taky chystám, a ne jen pro to, že jsem tam 8 let pomáhala..Přijde mi to jako super věc, mimča jsou i pak víc otužulý a v pohodě..u nás po plavání funguje sauna, takže to otužování bude fajn..a plavání ve vaně, je to pro mimčo nejpřirozenější, protože si přeci jen "plavalo" v plodové vodě, takže hodlám ve vaně začít co nejdřív..proto ani nebudeme pořizovat žádnou velkou vaničku..ta je jen na chvilinku a pak hned do vany..

co se plínek týče, tak my určo papírovky, taky jsem lemra líná, a než se s tím prát, věšet, žehlit a skládat, tak to ten čas radši věnuji miminku nebo příteli..přeci jen, těch praček bude dost i bez plínek..a já nevím, sice říkají, že se žehlit nemusí, ale asi pro svůj pocit, kdybych je dávala, tak bych žehlila..ze začátku tu stolici nijak tuhou nemají, hraje všema barvama a já když si vzpomenu, jak to ta naše prťata měla kolikrát i na zádech, tak mi přijde i lepší papírovku vyhodit, tím se zbavit smradu, než to někde máčet a pak čekat, než se naplní pračka a prát..taky mám ty klasické bílé, ještě po nás a budou na kyčličky, do postýlky, do kočárku, na blinkání, mám i dost plínkových osušek, krásně sepraných, takže se hodí..ale i tak koupím tak tři nově, líbí se mi s těmi obrázky, abychom měli do poradny nějaké hezké..

jinak dneska už mám čtvrtou pračku dětského danou na praní, tři jsou od včerejška v sušárně a dvě mě ještě čekají..peru v lovele a je super..krásně voní a s většinou skvrn po prťatech si poradila..a teda aviváž nedávám a peru to naruby..zatím spokojenost, takže můžu vřele doporučit..

já vám ty kočárky tááááák moc závidím..sice se mi líbí camarelo q12 i q10, ale bohužel, ještě jsem na něj nikde v krámě nenarazila..a zase si říkám, že do toho našeho třetího patra bez výtahu, bude lepší kočárek, do kterého se dává taková ta vložná taška..když bude malý spát, tak ho v ní přenesu a nemusím ho budit..ale ten typ se mi nelíbí..tak nad tím tak uvažuju, že praktičtější je určitě lepší než jen to, že se mi nelíbí..nemáte někdo tenhle typ vybraný?

janinka22
19. led 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli budete kupovat do postýlky nepropustnou podložku (na ochranu matrace). Já ji chci objednat, jen přemýšlím jestli se ještě na to jako dává prostěradlo..?? Když ta podložka je zvrchu froté materiál. Nevíte? Asi jsem pitomá, ale abych nedávala zbytečně moc vrstev 😀

Co se týče plavání,tak určitě bych ráda s mimčem plavala,jak ve vaně tak pak v bazénu,snad se to u nás taky pořádá.. aby se pak naše dítko nebálo vody 🙂

Na pleny jsem názor od minula jak jsme tu diskutovaly nezměnila-jsem stále pro jednorázovky, taky jsem líná se s tím prát apod. ...když je v dnešní ta jednodušší možnost,tak proč ji nevyužít..

Tery,máš moc hezké bříško,opravdu takové kulaťoučké roztomilé 🙂

zuzi82
autor
19. led 2010

Tak já už taky peru druhou pračku. Jsou to úžasné věcinky. Na žehlení se tak napůl těším a netěším. Moc to nemusím a když si představím, že to navíc jsou takové malinkaté věcičky, ne jako manžovo tričko. To je plocha, nasadím žehličku a jedu, ale tohle. Bude to asi trvat dlouho, tak to musím postupně nějak zvládnout.

eriska
19. led 2010

Jani, tak to netuším, zda se na vrch dává ještě prostěradlo, ale já ho asi dávat budu, přeci jen, když se stane "nehoda", odprdne to nejdřív prostěradlo..myslím, že to nijak neškodí..
jinak co se plavání týče, tak můj milovaný plaváček dělá kurzy i v brně, takže ty můžu doporučit..posílám na ně odkaz..já teda brněnské plavandy nezmám, jen ty z chrudimi, pardubic a nějaké za žďáru, ale dám za ně krk do ohně..instruktorky jsou super a hlavně, vědí co dělají..poradí i s masážemi, saunováním, otužováním, v rodinách plavou od 6.týdnů..takže ty můžu doporučit..😉

eriska
19. led 2010

píšu, že posílám odkaz a odkaz nikde, takže tady:http://www.plavacek-deti.cz/detailbazen.aspx?IDBazen=16

zuzi, já se na žehlení moc netěším, dlouho nevydržím stát, hned mi tvrdne břicho, tak to budu žehlit asi až do porodu😀 ale zase jsem u mamky a ta říkala, že se na žehlení těší, tak se asi zapojí..jj, vyžehlit se to musí všechno, zepředu, zezadu..dá to víc práce než to naše oblečko..

mandragora10
19. led 2010

Jani, tak ja taky budu mit nepropustnou podlozku a na to jeste prosteradlo, prijde mi to praktictejsi.

Jinak vam holciny zaviidim to prani a zehleni, ne ze bych zehlila nejak rada, ale ty malinkate vecicky jsou tak roztomile, ze mi to ani vadit nebude. Ale vzhledem k tomu, ze jsem v praci, tak si tuhle radost dopreju az v breznu. Jedinou utechou mi je, ze nam zatim neprisla objednana komoda, kde chci ty vecicky skladovat, takze nemam zatim pocit, ze mam zpozdeni a vse budu dohanet na posledni chvili.
Eri, s tim tvrdnutim briska je to blby, nemuzes si k tomu nejak sednout? Ty male vecicky by mozna sly zehlit i na stole nebo jestli mas polohovatelne zehlici prkno, tak si muzes k tomu sednout na gauc.

janinka22
19. led 2010

eri, já si taky říkala, že bude lepší ještě na to dát i prostěradlo.. jen jsem chtěla znát i něčí jiný názor, díky 🙂

páni, holky, já zatím ještě ani nic neprala... má mi dojít celý balík plný oblečení, tak to dám dohromady, až budu mít všechno, tak to asi najednou vyperu. Na žehlení se taky netěším, protože jak píšete takový malušenký věci žehlit to bude něco!!

co máte dnes na obídek? Já už se vrátila tady z jídelny, měla jsem kuřecí kapsu plněnou bylinkami s rýží. Bylo to dobrý, ale nějak mě to moc nezasytilo.. tak myslím,že budu mít zas brzo hlad 😅

janinka22
19. led 2010

man, taky díky za názor 😉
jsme na tom podobně, taky se mi do toho praní a žehlení nechce, když zatím chodím do práce.. to je člověk rád,že přijde domů a odpočine si,viď? 🙂

zuzi82
autor
19. led 2010

Já budu mí na oběd hovězí plátek s rýží.
Vůbec se vám nedivím, že se vám po práci nechce, to bych taky počkala, až budu doma, ale takhle si to pomalu a postupně udělám.
Man: já ještě komodu nemám kam dát, ale vyklidila jsem nějaké naše šuplíky ve skříňkách a tam si to zatím poskládám. Trochu si myslím, že dětský pokoj se bude dodělávat na poslední chvíli, zatím je to staveniště a to praní a žehlení nechci nechávat až na duben. Raději to jen pak přenesu ze šuplíku do šuplíku.

t.kosticka
19. led 2010

Jani, já taky s podložkou pod prostěradlo počítám. Ve výbavách dokonce doporučují mít 2kusy....

Já budu mít k obědu kuskus se zeleninou...včera jsem si udělala celý kastrol a mám to aspoň na 3 dny k obědu, už mě nebaví, hlavně v tomhle počasí neustále někam vyrážet...

Eri, já taky žehlím v sedě, dám si židli k prknu a jedu.... 😉

t.kosticka
19. led 2010

Holky,
nadhazuju téma: SPODNÍ PRÁDLO!

Kde sháníte podprsenky, kde budete kupovat kojící podprsenky, potřebujete teď speciál.kalhotky a máte v plánu nakupovat speciál.kojící pyžama a košile?

Já mám teď teda konkrétně šílený problémy se spodním prádlem, zejména s podprsenkama, jak se mi změnily prsa - vyrostly do všech stran, mám i úplně jiný tvar a ještě je asi i potřeba dbát na pohodlí, co se týče bradavek( a ještě mi z nich neustále vytéko to mlezivo- takže krajka vůbec nepřipadá v úvahu)...

Jak jste na tom vy?!

evejka
19. led 2010

Ahoj holky,zdravím z pracovního procesu🙂mám toho nad hlavu,zaučuju novou kolegyni a zabere to strašně času... 😖 Teri,mě vyrostly prsa o 2 čísla,je to děs z C mám DD a je to fakt hukot. Mám pocit,že nosím balóny...Strašně mi vyhovuje natírání olejíčkem od firmy Hipp...krásně voní a celý tělo je pak pěkně hlaďoučký a nedělaj se zatím strie a cítím i úlevu.Mám nahoře 6 kg,ale připadám si,že je toho daleko víc...pupíka mám jako ty+zadek a boky..jooo, objednala jsem si gatě po netu a když mi došly,neseděly...no i mistr tesař...Jinak k těm prsenkám 😎 mám výbornou zkušenost s Marks and Spencer...maj tam speciální mateřský,kojící,velký velikosti,výběr...pohodlný s kosticemi i bez.Dokonce i zmenšovací 😀 ,tak tam jukni....2 kojící podprdy stály dohromady 350,- a jsou v kombinaci černá a bílá..maj tam i velký výběr nočního prádla,propínacích košil atd....zahájím útokem první týden v únoru🙂Jinak včera jsem vyrazila do Tesca,tak mám pár hadříků a plenky...jinak doporučuji akci v Globusu 108 ks Pampersek new baby za 349 Kč, v Tescu maj jen 80 ks za tu samou cenu.Bylo vtipný,že jsem včera u plen odchytla pár maminek a vyptávala se...je to indiwindy,ale doporučujou střídat...říkali zelený Pampersky (později se u nožiček mohou vytahovat a protékat,Teskácký zelený č. 3 jsou prý TOP a Huggies...no tak uvidíme. 😀

mandragora10
19. led 2010

Kosti,

tak to je tema - pro me je momentalne koupe podprsenky nocni mura. Hned ve 3. mesici jsem si musela koupit 2 nove podprsenky...normalne mam velikost 80 B nebo 75 C, v tom 3. mesici jsem uz nesehnala podprsenku v takovych tech obchodech, kde normalne nakupuju...Tezenis, C&A, H&M atd. Kosicky D mi tam nebyly a vetsi Tje samozrejme bez vystuze, takze mi jsou i pers triko videt bradavky....desny. 😠 Navic jak jsou prsa tezka, nedrzi tak hezky tvar - hold tehotenska podprsenka neni zadna push-upka ☹ Momentalne uz vyrustam i z kosicku D, takze fakt netusim, co budu delat, az zacnu kojit.
Nastesti do kalhotek se zatim vejdu v pohode, tak aspon ze ty resit nemusim 🙂

t.kosticka
19. led 2010

Ahoj evej!! Chápu 😉 Evej, to jsme na tom úplně stejně, taky dříve trojky a teď mám fakt asi pětky, protože D jsou mi všude malý...Zlusím toho Spencra...díky!!!
a vůbec - oblečení, když tak rychle roste bříško, je teda žhavý téma... všechno je mi akorát jen chvilku 🙄

Man,
já zase naopak sháním bez výztuže, jelikož se mi prostě do těch vycpávek ty prsa nějak nevejdou a vylezají ze všech stran...
Holt, to jedna z těch investic, který musíme podstoupit, byť jen na chvilku, no?!

I kalhotky si kupuju větší, měla jsem 38 a teď už i některé 42 divně tlačí a zařezávají se.

andrea110409
19. led 2010

Ahoj holky, tak já dnes byla na rehabilitaci a mám pár cviku, který by mi měli pomoct na záda. Zatím to vypadalo rozumné. Vždycky mě ale všude fascinují jak mě pořád upozorňují na opatrnost až z mého pohledu zbytečně. Jinak my jsme pro látkové pleny a už jsou i vyprane a připravené🙂 Zítra budou výsledky z cukru a za 2 týdny UTZ. Katy preju hezky poslední den. Mis:zadek jsem měla ze včera taky pěkně placatej🙂

miselaniki
19. led 2010

Kosti,

já jsem si pořídila těhu podrsenku jak jsem si kupovala těhotenské kalhoty, obchodě pro těhulky. Baba byla neskutečná, mrkla na mně vybrala kalhoty a ty tu podprdu se trefila, zkotrolovala mi jak mi sedí a musím říct, že jsem velmi spokojená a nelituji ani těch peněz, telová barva bez kostic, se širšími ramínky. Ze 75 C jsem skočila na 80 D. Půjdu si tam pak koupit i kojící. Kalhotky - těhotenské jsem zavrhla, nějak mi to nesedělo. Koupila jsem si v Intimissimi takové jemnoučké pod břicho nikde netáhnou a v jednom obchodě jsem koupila takové elastické co mám i přes břicho. Z velikosti M jsem na L. Jinak v Maks&Spencer mají kromě super spodního prádla i velice hezké oblečky na mimi. Koupila jsem tam tu bílou sadu co mám v albíčku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru