Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
2. únor 2010

ahoj holky, tak jsem vas konecne docetla, clej den jsem nebyla doma..
koukam, ze vestsina uz mate skoro celou vybavu, nam chybi jeste prebalovaci komoda, chuvicky, prosteradlo do postylky, vypl do polstarku a perinky a pak nejake malickosti z lekarny
kdyz jsem byla naposledy na kurzu tak jsme mely tema vybavicka, hodne veci ktere jsem chtela koupit jsem zjistila, ze jsou ze zacatku zbytecne, treba odsavacka hlednu na vysavac, kosmetika na koupani a na mazani, koupaci kyblik 🙂
ale co jsem zkusila a urcite chci koupit je bio kokosovy olej na mazani telicka, je to pry to nejlepsi co muze byt a uplne to staci, vim, ze i manzelova sestrenka ho pouziva

crawler
2. únor 2010

ahoj holčiny🙂)

jsem vyřízená - ráno jsem vycházela z domů v 8 ráno a přijela jsem po šesté večer...cestování vlakem je někdy pro zlost 😠 Byla jsem na předporodním kurzu v Litomyšli a bylo to moc fajn, vedla to asi 30letá PA, bylo to o tom, co do porodnice, kdy přijet, jak poznáme porod, atd atd a pak nás provedla porodníma sálama, ukázala nadstandartní pokoje a prostě celé oddělení - zrovna tam nikdo nerodil, tak jsme se tam mohly zdržet a pořádně pokoukat a vyptávat se...Působilo to tam na mě velice příjemně - jeden sál je modrý a druhý žlutý...působí to vcelku domácky a to je jedině dobře 🙂

jinak zítra jdu na další poradnu, tak snad bude vše ok 🙂

veri: a kolik ten kokos.olej stojí? a ten nahrazuje jakoby třeba aviril?

holky co si koupíte na bradavky? říkala nám, že máme mít mastičku už do porodnice, že ze začátku než se miminka naučí správně přisávat, tak nám můžou způsobit několik oděrek a poranění, tak aby se nám to lépe hojilo...Nevíte ze zkušenosti, co je nej - ona těch značek říkala hodně, ale já bych nejradši něco, co je nejvíc ozkoušený a ne jen drahá značka...

přeju krááásnou noc:_)

crawler
2. únor 2010

jo a katy: dívala jsem se, že máš termín porodu 2 dny přede mnou, ale píše ti to 31.tt a mě 29tt - to je teda divný 😀

eriska
2. únor 2010

tak my máme lehátko s hrazdičkou, která se dá oddělat, tak uvidíme, jestli nepůjde nějak přichytit k postýlce či košíku..každopádně zatím hrazdičku pořizovat nebudeme, stejně od začátku není nutná, tak třeba časem, když se naskytne nějaká pěkná a za dobrou cenu..

já šla dneska mamce naproti do práce a cestou jsme se stavily v lékárně a nakoupily za 700 a mám pár věcí, lahvičku od aventu, chicco vložky do podprdy (stály sice 120Kč, ale jsou ozkoušený známýma, tak jsem si řekla, proč ne, když to mám za lístky) vzala jsem jich jedno balení, jsou po 30, do porodky to určo stačí a pak na doma koupím nějaký levnější.., pak jsem koupila velký Bepanten, aviril, čaj pro kojící matky, digitální teploměr, calciovou mastičku, žádná mýdla, pěny ani šampóny pořizovat nebudu, nemá to cenu..a samozřejmě jsem zapomněla na poporodní vložky a jednorázový kalhotky..to až v druhé várce🙂

veri, tak ty už máš taky slušnou výbavičku, to už ti toho moc nechybí🙂 a co vám na kurzu říkala, že je na začátek ještě zbytečné? ať to nekupuju;)

craw, to je dobře, že se ti na kurzu líbílo a že se ti v porodce líbí..nám snad zítra vyjde ten náš, domlouvala jsem se strejdou, že kuchyň dovezou na třetí, a když ne, dám mu klíče a na kurz půjdu, ale zatím to nechci zakřiknout..co se týče mazání na bradavky, tak já mám ten Bebanten (o tom vím, že je odzkoušený a jsou to dvě mouchy jednou ranou, na prdelku a na bradavky) a pak calciovou mastičku, o té jsem na nějaké diskuzi, či v nějakém článku o výbavičce do porodky četla, že je taky moc dobrá..takže jsem dneska v lékárně vzala obojí..já se calciovko mažu i teď, když mi naskočí exém, nebo jsme s ní teď mazali Barrýskovi omrzlinky na pacičkách, takže se nám doma neztratí..co se týče olejíčků, tak pokud je to ten kokosový, lisovaný za studena, který máme na plaváčku, tak je to stejný jako aviril..holky mi ale doporučovaly mandlový, že je pro mimča to nej..ale ty u nás stojí přes 200, což mi přijde dost drahé a vystačíme si s avirilem, občas promažeme vazelínkou,indulonou nebo calciovkou..mám to i vyzkoušený na sobě, tak nebudu na prckovi experimentovat..jinak, ty olejíčky lisovaný za studena jsou všechny super, měla jsem meruňkový, který měl už skoro prošlou lhůty, tak mi ho holky prodaly za pár korun a fakt super..ale říkám, necítím v tom rozdíl, když jsem se mazala avirilem, tak byl výsledek stejný..musí se to asi ozkoušet..a taky uvidíme, co bude miminkům vyhovat..

verisek
2. únor 2010

craw: ten kokos moc drahy nebude,zjistim to presne ve ct na kurzu, tam ho prodavaji, mazes s tim miminko uz od narozeni, krasne ho to promazava, ale vylozene na zadecek to neni, na ten koupim asi rybilku a bepanthen, ten je pry dobry i na bradavky, pak je pry na bradavky i puralan a cicaderma
ja budu muset kojit pres kloboucky jestli to teda vubec pujde
😒
jinak z tech zbytecnosti rikala prave kosmetiku, at skoro mic nekupujem, jen neco na zadecek(opruzeniny) a na telicko na promasteni, zadny sampony, mydla atd, pak tu odsavacku na vysavac, koupaci kyblik, pry v tom miminko nikdy dobre nevykoupes jak ve vanicce, napr. zadecek, coz ma pravdu, pak takove ty teplomery v dudliku, ty jsou uplne na prd, nejlepsi je pry digitalni, ale s ohebnou spickou..
jinak pro sebe nemam jeste nic nakoupenyho, vlozky atd, to necham az ke konci

janinka22
3. únor 2010

Dobré ráno 🙂

Jak vás tu tak čtu tak mi z toho jde hlava kolem 😀 já z těch věcí nemám koupeno ještě nic,tak abych si rovnou začla psát co tu doporučujete ať se neptám třeba za 2-4 týdny znova na to stejný 😀
Já byla včera v poradně,navrchu mám už 7 kilo,všechno je v pořádku i ty testy na cukrovku jsou v pohodě,tak jsem ráda. Na utz jsem objednaná až na 9. března, to budu 30+4tt...

Holky gyndařka na mě zase cosi vybalila,ovšem jsem spěchala,protože mě vzala o dost pozdě než jsem byla objednaná a manža čekal venku,tak jsem to s ní nějak hlouběji neprobírala.. Ohledně mateřské - jsem jí říkala,jak to mám v plánu,že si od 19.2. vezmu dovolenou a navážu 19.3. rovnou mateřskou a ona na mě že je prý výhodnější nastoupit na mateřskou až 6 týdnů před porodem,abych měla pak mateřskou dýl po porodu.. co si o tom myslíte? Já v tom nějaké finanční výhody moc nevidím a nechápu proč to teda říkala.. dýl už v práci být nechci (že bych dovču o 2 týdny oddálila),už teď jsem z toho unavená.. a na nemocenskou se mi nechce-přijde mi to nevýhodný finančně... můžete mi prosím napsat svoje názory,popř. jak to budete mít vy? Děkujíí..

katy007
3. únor 2010

Ahoj holky,
včera nám dorazilo lehátko tak jsem hend do něj musela strčit chobot a je suprové, jen musíme koupit nabíječku na ty tlusté baterky, to bych pak musela asi kupovat po krabicích.

Craw: já jsme teď 30 tt - vžd o 1 tt míň než mi tu píše pass nevím proč. TP bych měla mít dle MS a tak mě to bude i vypisovat dr. 14.4. jako Eriska, ale myslím si, že malá vykoukne na svět až kolem toho cca 19.4. jak mám TP dle 1 UTZ. Ale necháme se překvapit 😉

Jinak tu zas chumelí o 106!

zuzi82
autor
3. únor 2010

Dobré ráno,
před chvílí mi volali, že dnes před polednem dovezou cestovní postýlku. Už se na ní těším.
U nás řádí nějaká střevní chřipka, já už jsem celkem dobrá, ale lehla tchýně i manžel. Tak uvidíme, koho to ještě přepadne. Manža si vzal na dnešek dovču a spí, tak mu to snad udělá dobře.

janinka22
3. únor 2010

katy,dívala jsem se ti do alba,máme asi podobný vkus 😀 takovou hrací deku mám taky objednanou 🙂 a které to lehátko teda máte? My máme to co tam máš na druhé pozici 🙂 akorát trochu jinak barevně
Tady taky začlo sněžit..

eriska
3. únor 2010

Dobré ranko, holčiny,
janinko, s tím ti já neporadím, jsem na nemocencké a ano, fakt je to finančně nevýhodné, ale já bych nemohla ze začátku být v práci a teď taky ne, vůbec si to nedokožu představit, u mě to fakt není tak, že bych nevěděla o tom, že jsem těhotná..

katy, 14.4.? tak to jsem zvědavá, kdo bude dřív, jestli ta vaše slečna, nebo ten náš rošťák, ale já mám nějak pocit, že to u nás přijde 13., tak uvidíme..hlavně, ať si v bříšku vydrží až do dubna a pak mi to je jedno, kdy se narodí🙂

zuzi, to mě mrzí, ale můžu doporučit SMECTU..ta je na střevní chřipku výborná, stačí sáček vypít a za chvilinku je klid..můžou ji i těhu..mně v tu neděli taky zabrala..

u nás nechumelí, ale poprchává.☹

eriska
3. únor 2010

jo, veri, to bude fajn, když zjistíš, kolik stojí a jak se jmenuje..ty, co prodávají u náš jsou pěkně drahé a to mi přijde zbytečný..ale kdyby byl nějaký levnější tak na střídačku bych ho brala🙂

zuzi82
autor
3. únor 2010

Nám na kurzu říkala, že na bradavky je nejlepší ten Puralan. Bepanthen je prý zbytečně drahý a každému taky nepomůže. Řešila jsem s ní, jestli odsávačku kupovat teď a ona říkala, že rozhodně, že i když mimčo nebude nemocné, tak nějakou tu rýmičku mít bude a pak se bez ní neobejdu, tak nevím.
A kloboučky na kojení vůbec nedoporučuje. Prý to zastavuje laktaci a pro ty, co mají vpáčené bradavky, tak doporučuje opatřit ty formovače a už je začít nosit. Prý to dost pomůže a kloboučky se pak nemusí. Mě dokonce prsa kontrolovala a říkala, že nemusím ani kloboučky ani formovače, že to zvládneme.
Kyblík taky říkala, že je k ničemu.
Olejíček na mimčo říkala, že je taky dobrý od Weledy s měsíčkem, že je i hojivý. Jinak já kupuju Rybilku a Aviril a právě ten olej od Weledy

zuzi82
autor
3. únor 2010

Jani: já jsem taky na nemocenské. Pro mě to je výhodné, protože jsem hodně dojížděla a tak jsem měsíčně dala dva tisíce jen za benzín. Ale nemocenská se vyplatila až tak od toho třetího měsíce, takže na čtrnáct dní nemo měsíc už to nestojí za to. A s penězma to možná doktorka myslela tak, že po porodu bys brala o čtrnáct dní déle mateřskou a pak až rodičák, ale zase by sis tu celkouvou dobu, kdy budeš doma o těch čtrnáct dní zkrátila (teda napsala jsem to hrozně, tak nevím, jestli to někdo pochopí). Pokud bych chodila do práce, tak bych rozhodně šla na mateřskou 8 týdnů před porodem. Už teď mívám dost a chodím si po obědě tak na hodinku lehnout. 😉

janinka22
3. únor 2010

zuzi,to je moje řeč,myslím si to stejně jako ty.. takže na to kašlu a prostě to udělám jak jsem se rozhodla,měnit to nebudu a hotovo,půjdu 8 týdnů před porodem a před tím si vyberu celou tu dovolenou a bude. Akorát mě tím zamotala zbytečně hlavu si myslím..a stejně říkala,že je to prý na mě jestli půjdu 6 nebo 8 týdnů..
Já právě už teď taky bývám taková unavená,takže se těším až uběhne těch 14 dnů a budu doma 🙂

Páni,já koukám kolik máte informací...já se teda na žádný kurz nenahlásila,tak žádné takové věci nevím,ale je fajn,že se o nich dozvím tady od vás 🙂

eriska
3. únor 2010

zuzi a doporučila nějaký typ nebo značku těch formovačů? já je určo nosit musím, sice vpáčené bradavky nemám, ale myslím, že jsou dosti malé, takže radši abych s těma fomovačema začala..tím se nic nezkazí,ne? a kloboučky asi taky pro jistotu koupím, člověk nikdy neví..jojo, weledu mi taky holky doporučovaly, ale je dost drahá, takže si vystačíme s avirilem a občas na střídačku promázneme indulonkou nebo calciovkou..pro začátek to stačí a uvidíme, co bude malý snášet..já bych rybilku vzala místo bepantenu, ale jak jsem psala, mám strašnou alergii na ryby, nemůžu ani vitamíny, kde jsou omega 3 mastný kyseliny, tak se bojím, abych prckovi tou rybilkou neublížila, tak jsem připlatila a koupila velký bepanten..ale ten puralan píšu na seznam, kdyby bepanten nefungoval tak, jak má..takže díky za typ🙂

zuzi82
autor
3. únor 2010

Já ty kloboučky mám koupené, ale PA říkala, že pokud se ti alespoň drážděním podaří ty bradavky dostat ven, jako že jsou vystouplé, tak není vůbec problém. Taky jsem se bála, protože normálně v klidu je mám úplně ploché, ale pokud je mi třeba zima, tak jsou vidět a ona říkala, že to stačí. Pokud se ti třeba podaří rukou je podráždit tak, že vylezou. 😅 Teda dneska píšu tak, že se fakt divím, že víte, co tím myslím. Asi mám nějaký nebásnický den.

katy007
3. únor 2010

Jani: musím kouknout do alba které je na 2 pozici 😅 já mám tu 1 pozici od FP zdálo se mi praktičtější je do 18 kg, kdežto z Chicca jen do 9 kg a kámošky to FP mají a max. spokojené.

Eri: to jsme taky zvědavá 😉

Dneska jsem ještě přiobjednala peřinu a polštář do postýlky a látku na obšití koše mi lumpi neumějí poslat tak to budu muset asi kout pokud mi jen to prodají nebo mamka bude muset obšít nějakou jinou látkou, ale moc na výběr není v látkách dětské motivy! 😠 😠 😠

eriska
3. únor 2010

zuzi, mně to stačí, já rozumím;) a udělala jsi mi radost, asi na tom budu s bradavkama stejně, jak je klid, tak nic a jak je zima, nebo jak se dráždí, tak vylezou, ale žádné obří bradavky to nejsou, ale on si je prcek asi vytáhne, jak bude potřebovat..jen to třeba ze začátku bude chvíli trvat..takže na formovače kašlu..díky moc za info a za rady..fakt se mi ulevilo..

holky, jak chodíte na předporodní kurzy, dneska možná stihnu, nebo nestihnu seminář o přípravě k porodu, když to nestihnu, myslíte, že přijdu o hodně? má to být hlavně o dýchání..

zuzi82
autor
3. únor 2010

Já bych radila stihnout. Neříkám, že všechny info byly nové a podstatné, ale určo jsem si z toho něco vzala. A třeba to dýchání je asi důležité. PA nám řekla v které době porodní máme jak dýchat, tak už jsem to trénovala. Poradila chlapům, jak kontrolovat, že dýcháme správně a tak.
A sp řisátím je to tak, že mimi nemá držet bradavku ale i kus dvorce, protože ty, nevím, mléčné kanálky končí v dvorci a pokud bude žužlat jen bradavku, nic z ní nedostane. Takže buď v klidu. Půjde to i s malýma bradavkama.

katy007
3. únor 2010

Eri: lépe stihnout, ale pokud nestihneš i v porodnici ti ukáží jak dýchat stejně spousta ženských až dojde na věc neví jak dýchat a tak automaticky nějak začneš funět jak ti to vyhovuje.

eriska
3. únor 2010

no, nám právě dovezou kuchyň, a volal pán z čezu, že po třetí dojde připojit elektroměr a noční proud..a kurz je od 4..ale pak je ještě příští týden povídání o porodu v nemocnici, kam chci jít rodit, tak tam by o dýchání mohli taky něco, říct? já budu doufat, že přijdou včas a kurz stihneme, ale nechci se stresovat, když ne..

zuzi82
autor
3. únor 2010

Při prohlídce porodky tě taky určitě naučí dýchat. Teď jsem na netu našla ten Purelan. Je to v balení 37 g za 204 Kč. Dá se to použít i mimču na prdelku a vyrábí to ta Medela, co vyrábí všechny potřeby pro kojení.

eriska
3. únor 2010

já včera koupila ten bepanten, za 279 toho je 100g..tak pro začátek nám to bude stačit, a jak říkám, na střídačku máme indulonu (tu koupím asi i dětskou na zadeček) a calciovku..a když to nebude vyhovovat, tak aspoň vím, co pořídit jiného..nakupovala jsem za lístky, takže mě to nic nestálo😉 co všechno holky kupujete v lékárně? a v drogerce?

jo, jinak mi včera teta doporučila, ať si koupím i čas pro kojící matky, že jim ho v nemocnici nevaříli..ona byla na nadstandartním pokoji, tak si ho vařila a ze začátku, když nebyla, tak ji ho dělal doma strejda a vozil v termosce..že je super..

janinka22
3. únor 2010

katy,aha,tak já mám to Chicco.. vidíš,ani jsem si nezjistila do kolika je to kilo.. 😅 no to už je jedno,však až z toho vyroste,tak to zkusím zas prodat dál..

ivet6
3. únor 2010

Ahoj holky, tak už to tady normálka sepisuju, co radíte 😉 A pak sem četla, že se to vyplatí nakoupit v on-line lékárnách, tak když toho sepíšu víc, tak se to asi vyplatí 🙂
Já sem chtěla na miminko ten teploměr do ouška, ale jak sem zjistila, že to stojí přes 2 tis... 😲 To je strašný....takže píšu teploměr s ohebnou špičkou 😀
Jinak dneska musim k doktorce, jelikož mám pořád křeče do břicha a do zad, tak doufám, že mi řekne, že je to v pořádku, a dá mi jenom magnézko 😒 Taky si neumím představit chodit do práce, jelikož v kuse mi je dobře vždycky maximálně tak týden 🙄 Takže eri, já nepoznám, že sem těhotná, ale že sem v jiným stavu rozhodně ano 😒

zuzi82
autor
3. únor 2010

Tak já v lékárně koupila, nebo ještě koupím:
Olej na masáž bříška
Rybilka
Prsní tampony
Aviril krém
Čistící vlhčené ubrousky
4 ks tetra osušky
Purelan
Calciovku
Poporodní vložky
Jednorázové kalhotky

Nevím, jestli je to všechno, tak pište, ať to můžu porovnat.
Samozřejmě líh a buničinu na pupík

verisek
3. únor 2010

ahoj holky, koukam, ze uz toho mate nakoupeno pozehnane.. 🙂
ja o tech formovacich bradavek taky premyslela, dela to medela a avent, stoji 300 nebo 1200, mozna to dela i nekdo jinej, ale to nevim, kazdopadne to chce zkusit,nekomu to pomuze nekomu ne e, kamoska to koupila a po tydnu vyhodila, bolely ji z toho bradavky, jakmile se to zapotilo, tak ji to sjelo dolu a kdyz nekde byly tak musela chodit porad na zachod to opravovat a furt se osivala 😅
pak ji v porodnici dali kojici kloboucky a kojila pres ne pul roku..
jaku zmack tech prsnich tamponu kupujete a kupujete jednorauove nebo ty ktere se perou?

zuzi82
autor
3. únor 2010

Veri, mám pocit, že ty formovače se mají nosit ze začátku třeba jen hodinu denně a postupně přidávat.
Já kupuju Fixies jednorázové

verisek
3. únor 2010

jojo, zacina se malo a pak je nosis dyl, taky uz budu muset jit navstvit lekarnu 🙂

verisek
3. únor 2010

jeste jsem se chtela zeptat kolik kupujete povleceni do postylky? ja mam zatim jedno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru