Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
6. lis 2010

@mercedesse To jsi na tom jeste dobre, kdyz se ti chce do sexu, ja mam total utlum uz ted 😀

karolina20
6. lis 2010

@mercedesse Ahojda,včera jsem se tu byla párkrát dívat jestli nepíše jak si dopadla a už jsem se dočkala.Hlavně jsem si chtěla přečíst že je vše O:K.

mercedesse
6. lis 2010

@karolina20 díky, doufám, že ty taky v pohodě. Už to máme za pár, tak snad už to dotáhneme do šťastnýho konce. Dneska jsem se ještě přemluvila a uklízím, ale chce se mi do takovejch akcí čím dál tím míň. Jsem fakt poslední tejden líná jak prase. No jdu dodělat koupelnu a pak asi lehárko u telky. Na procházku to nevidím, když tam fouká tak hnusnej vítr. Večer jedem ke strejdovi, má svátek. Bydlej ve 4. patře bez výtahu, tak snad neporodím na schodech. Moc se mi tam nechce, beztak budu chtít v deset spát.
@jasekd no ono to s je jak kdy, ale náročný to je. Minule byla tak neskutečná chuť, ale nějak mě začalo brát to dloubání v zádech, pak jsem dostala křeč do nohy a nakonec jsme to vzdali, protože se mi i blbě dejchalo 😅 😀 Takže z toho byla taková dobrá komedie, ale sex to teda nebyl. Někdy v pohodě a někdy mám pocit, že jestli na mě v posteli šáhne, tak ho zabiju. 😠 😀

liafletcher
6. lis 2010

@jasekd to chces rict,ze to bude jako poprvi? 😲 au,ne mamca to este nevi,kazdopadne me nemuze nic vycitat,mela me v sestnacti 😀

karolina20
6. lis 2010

@mercedesse jj já taky dobrý,no taky si připadám teďka ke konci línější a línější.Na procházku jsem šla-chvilku na čerstvý vzduch,no a večer do kina.

jasekd
6. lis 2010

@liafletcher A ty ji reknes az po porodu, ze ma vnouce? To ji asi porazi 🙂 A tobe je taky nejak malo? No nekdo to ma treba v pohode, ten poporodni sex, my museli bejt dost opatrny, ale zadna tragedie, on se taky clovek trochu boji a to taky dela hodne.
@mercedesse To jsem se fakt musela smat, sex jak v duchodu, vid, taky jsme meli, a po porodu zas jak panna, to jsou zmeny 😀
@karolina20 To jsi dobra, ja v kine byla si v 8. mesici a malem tam chcipla, a byl to hodne dlouhej film, u nas nejdou natahnout nohy, tak jsem trpela na kolena, zada, a jeste mel nekdo k veceri cesnek. pomazanku 😝

karolina20
7. lis 2010

@jasekd no já jsem si naštěstí nohy natáhla,takže dobrý a jídlo jsem tam žádné necítila,takže fajn.Nevím jak bych snesla česnek .-)

baterka
8. lis 2010

dobré ránko, ženy 🙂!
Marek měl dneska klidnou noc a tak jsem parádně vyspalá, celý víkend jsem byla slaměná vdova a s návštěvami se tu dveře netrhly. Manžel se mi včera vrátil z víkendové vody (měli super počasí 😝 😀 ) a tak jsem ho asi dvě hodiny "zahřívala" v posteli, prostě fajn víkend!
Jinak jsem taky online nakupovala, sehnala jsem na fler pro Marka super kožené capáčky na první krůčky, šije je jedna paní a jsou opravdu nádherné, už se těším, až ni dorazí, to bude hezký dárek pod stromeček 😎

jasekd
8. lis 2010

@baterka Ahoj.
Teda fuj, to muselo bejt prijemne na te vode. A kde byli? No kdo jezdi na vidu v listopadu, neni zadna krehulka, ale tohle je dost, min. vikend bylo nadherne, to jsme delali to drevo, a stejne bych nejela. Ty jezdis i v tomhle rocnim obdobi? Jestli ano, tak ani topeni nepotrebujete... A to jezdej klasiku nebo maji aspon neopreny apod? Jen aby z toho zahrivani nebyl nejakej nasledek 😀
Ja ted volala na ped. a Martinek ma obe moci cisty, tak jsem rada, posl. dobou totiz skoro kazde curani tlaci, jako by chtel i kakat, ale neplace nastesti. Akorat vcera mel nejakej zachvat, nakonec to asi bylo hlady, nejak se nam rozezira, hlavne navecer se mu intervaly velmi zkracuji,v noci se nastesti stale jen budi a hraje si tam a vejska, ale necha se zpacifikovat bez jidla. Pak jsem se konecne dovolala na gyndu, po dvou dnech, furt je obsazeno, a Holcicka je taky OK, prej ukazkovy screeningovy hodnoty na tech triplech. Muze to bejt i tim, ze moje Dr ma fakt dobrej pristroj i oko a tudiz spravne urci vek ditete,ne jako u tebe 😠 Ovsem poucena tvou zkusenosti snazila bych se hned nehroutit a rikala si, ze to taky dobre dopadne, ale nemusim 🙂
My se chystame do Ikea, koupim Martinkovi nejake hracky a zacinam vymejslet predelavky v byte, aby to nase 1+1 pobralo dve deti, myslite, ze je problem, kdyz rocni dite nebude spat v postylce, ale na matraci v pelisku na zemi? Udelala bych mu pod nasi posteli (zvysena, asi 150 cm) bunkr. Dve postylky se sem totiz vejdou jen po tu dobu, co ja budu s miminkem v obyvaku a manzel s M. v loznici, do loznice dve nedam ani omylem, a nechce se mi ji kupovat. Mame na chal. jednu po nas, ale je dost velika. Nejak nemam predstavu o psychice rocniho ditete, zda se boji/neboji tmy atd. 😅 Bude se to resit za pochodu, ale prece jen, nejakou predstavu mit musim.

baterka
8. lis 2010

@jasekd gratuluju k moči i triplům, ufff!!! To jsem ráda. Jo, ono to u mě bylo tím, že můj dr. má takový šumítko (utz) a tak to napsal podle MS - jenže ty m,oje cyklóny dlouhý na to nebyly stavěný 😝. Takže už jen cukrovka a kultivace a už žádný testy, že jo.
ad voda: no my jsme trochu blázni, jezdíme v tyhlety datumy, na vodě aspoň nikdo není a většinou nebývá podstav 😉 . Manžel jezdí klasiku, žádný neopren, já mám neoprenový boty. Teď jeli Ploučnici, je to poslední akce sezóny, většinou bývá i sníh. Já ale byla naposledy na vodě vloni na jaře na Ohři (před těhu), pak jsem si to už nelajsla... Už se zas těším. Někdo má ze zvednutý hladiny řeky hrůzu (hlavně, pokud mu teče obývákem... 😅 ), ale my jak magoři zastavíme auto a jdeme se podívat, kudy bychom to jeli... 😀
Tak to řešíš docela problém s tím místem..., no myslím, že Martínkovi neuškodí vůbec, když bude mít pelíšek na zemi, pokud bude mít kvalitní matraci. No a Marek se teda tmy nebojí vůbec, prostě zhasnu a je tma, dám mu dudlík, on usne. Je to takový Pavlovův reflex 🙂. Do Ikea jedu za týden, ale spíš kvůli naší domácnosti než pro Marka

jasekd
8. lis 2010

@baterka Doufam, ze mate aspon vestu, kdyz jedete pri nejakem vetsim stavu, to ja bych se clovece bala. A ta Ploucnice je ted sjizdna po povodnich? Neni k koryte bordel? Ploucnici jsme jeli kus pod Strazi (klasika, ten tunel je super), meandrama a koncili jsme v Borecku, dal to neznam, tzn. to co tece blizko vas, uz neznam. Ani nevim, kam az se jezdi, akorat vim, ze tam dal jsou nejake celkem nebezpecne jezy. Vltava je klasika, super jezy, krasne okoli, co rict na Krumlov, je to reka, kam bych vzala i deti, akorat je to dalnice. My byli na zac. kvetna, takze super, letos byl manzel sam a 2011 jsme meli jet opet vsichni a zas nic, manzel zatim rika, ze taky nepojede, holka bude malinka (M. mel 5 tydnu, kdyz jeli) a k tomu ten Martin... Ale ja zas budu zdatna matka, tak uvidime. Ta Ploucnice, to je trochu bojovka, nikoho jsme tam nepotkali, spis jen gumy a traverzy a obcas nejakou mrtvolku kachny apod., v te bych se cvaknout nechtela, Vltava je takova "uklizena" proti ni. Ted po povodni bych se bala, ze mi v Ploucnici priplave naproti chcipla krava nebo jinej hnus 😝 😝 😝 A v tech meandrech se rika, ze tece do kopce, fakt to tak vypada, no bylo to dobrodruzo. Pak jsme jeslte byli na Jizere, jen z Lisnyho do Dolanek-Turnova, to je super i pro malinke deti, jeden pidi jez na Male Skale, jinak pohodicka a melko. Vrsek, perejky u soutouku Kamenice a Jizery jsem jeste nejela. Ohri neznam, jen z mostu, bydlel tam deda a ted jezdime za sestrenici, ale az na dolnejsi tok - Louny 🙂

karolina20
9. lis 2010

Ahojky holky,měla bych na vás dotaz,jak vypadají poslíčci?někdy mě hrozně bolí v tříslech,že se nemužu ani otočit,ale pak mě to přejde. 🙂

katy007
9. lis 2010

Karol: poslíčcci jsou křeče jako u menstruace, v intervalu třeba 3x za sebou a pak už nic. Třísla tě bolí z námahy, že se tělo už připravuje.

lucietka77
9. lis 2010

jéé, tak já čtu, že jste už některé skoro u cíle.. já teda začínám 13. týden.. to se mám ještě na co těšit, co?? Aspoň si to všechno přečtu a budu z toho moct čerpat 😉

karolina20
9. lis 2010

@katy007 aha tak to se mi stalo jednou jako u menstruace a pak nic.tak nevím 🙂 .už se tším až budu mít miláčka u sebe.

jasekd
9. lis 2010

@karolina20 Tohle nejsou poslicci, jak pise Katy, je to z namahy, ja jak jsem tehotna po kratke dobe znova, mam to uz ted, je to peklo a zacinam se tesit na porod 😠 Klasicke posly jsem snad s Martinem ani nezazila, nemusis je mit vubec, coz je ta lepsi varianta, nez se snima otravovat par tydnu. Brzo se s Mer dockate a ja tu budu jeste strasit 😝 Ledaze tu budou nove tvare jako treba @lucietka77 Ahoj 😉 My uz jsme vsechny tady v cili a nektere uz jedou druhe kolo 😀 Ta diskuse uz jede dlouho, jestli chces rady, jed na zacatek nebo se primo ptej 😉

lucietka77
10. lis 2010

@jasekd Děkuju 🙂 To já se ptát určitě budu.

mercedesse
10. lis 2010

Nazdárek holky, koukám, že tu máme novou dušičku. Luci vítej. U nás skoro nic novýho, akorát jsem ode dneška oficiálně donošený mimi. Začínám 39tt a 14 dní do termínu. Uff, ale byla to dřina. No a ještě bude. Snad se bude chtít malýmu brzo ven a bude to bez komplikací, když už jsme to dotáhli takhle daleko.

lucietka77
10. lis 2010

@mercedesse Ahoj, děkuju za přivítání. Tak to teda gratuluji. Snad bude i porod v pořádku. Já už teď vím, že budu rodit cís.řezem, protože mi bohužel přirozený porod nedovolí moje silně vyhřezná plotna, která mi tlačí na kořenový nerv.. 😨 Ale je to ještě dost daleko... Teď se modlím, aby mimčo mělo všechny ruce a nohy a ... no zkrátka aby bylo všechno na svém místě.. 🙂 Pripadám si jak paranoidní.. začla jsem číst všechno možné.. a zjistila jsem, že nemůžu, asi bych se z toho totiž zbláznila.. 😀

mercedesse
10. lis 2010

@lucietka77 Jo tak to se zeptej holek, jak jsem blbla já 😉 Loni jsem o mimčo přišla a teď to byly takový nervy. Ale všechno nakonec v pohodě. Všechno to tak rychle uteče, ale to se člověku zdá, až když je takhle na konci. Jinak od prohlídky k prohlídce je to nekonečný, já vím. Hlavně si to užij co nejvíc to jde. Mě už teď mrzí, že jsem se pořád jen hrozně bála a začala si to trochu užívat až někdy kolem 25tt a ještě ne stoprocentně. Nejhorší máš už za sebou. Těš se na nakupování pro mimi a zařizování. Je to krásnej pocit. Moc držím palečky, ať je všechno v pořádku a mimi roste jak z vody. 😉

lucietka77
10. lis 2010

@mercedesse že to letí... je to chvíle, kdy jsme náhodou zjistili, že jsem v tom a najednou jsem na konci trimestru.. 😀 Ještě jsem nezačala ani nic nakupovat.. ještě mi to nějak nedochází asi 🙂 . Budu se snažit si to užít, co to jde.

mercedesse
11. lis 2010

@lucietka77 ono je lepší s nakupováním počkat. Já začala až někdy po 24tt, když už jsmě věděli, že to bude klučina a taky z pověrčivosti. Prý se to dřív nemá. Takže máš spoustu času. 😉

Holkýýý pomóc, potřebuju poradit. Nemáte některá zkušenost se silnou bolestí pod pravým žebrem. Je to jako bych měla zlomený žebro. Nemůžu se pořádně ani nadechnout. Jdu zítra na kontrolu, tak nechci zbytečně plašit a leťet do porodky.

liafletcher
11. lis 2010

@jasekd jj az po porodu,my jsme se snaili s pritelem celi dva roky a ted se konecne povedlo tak ji chci pak prekvapit 🙂

karolina20
11. lis 2010

Ahojky maminky a budoucí maminky,tak jsem dnes byla na kontrole u doktora a náš miláček to celé prospal/a.Nepomohlo ani kašlaní,ani tleskání a ani zvonící budík u bříška.Máme my to ospalce.Jinak stěry dopadly dobře,ale dneska mi teda napuchly ruce.

mercedesse
11. lis 2010

@karolina20 tak gratulka ke kontrole, u nás mazel taky první monitor prospal a na druhým už řádil. Na otoky bacha, ale snad to nebude nic zlýho. Mě prstýnky zatím pořád padaj, tak jsem v klídku.

karolina20
11. lis 2010

@mercedesse děkujem,to mě už teda nepadají,jeden už jsem sundala uplně,a myslím,že za chvilku sundám i ten druhý,mám je ale nateklé jako jen prsty a po zápěstí.nohy mi zatím nenatekly.

mercedesse
11. lis 2010

@karolina20 Já otýkala jen v létě v tom vedru a od tý doby nic. To jsem měla nohy jako konve. Hlavně dávej bacha kvůli preeklampsii, ale oni by to doktoři hlídali, kdyby se jim to nezdálo. Já jsem na tohle srab, sousedka to měla a skoro umřela i s miminkem. Ona se najednou zalila vodou úplně celá a vyletěl jí tlak. Ale některý otoky jsou normální. No už se blížíme ke konci, tak už je ta zátěž fakt znát. Já jsem dneska z těch žeber na mrtvici. Snad to přes noc poleví. Jsem z toho pěkně protivná. 😝

karolina20
11. lis 2010

@mercedesse tak moc oteklá nejsem,doktor to dneska kontroloval 🙂 to se ti nedivím že si protivná,já předevčírem nemohla psát protože mě brala křeč do lýtka a tak zvláštně mi brněla.A to na mě pak přítel nemohl ani šáhnout... 😝

jasekd
11. lis 2010

Holky, vydrzte, mate to za par. Verte, ze mne bude jeste hur. Myslim, ze deti brzo po sobe jsou super pro ty deti, ja to snad taky zvladnu, ale to druhe tehotenstvi vlastne v jednom roce me pekelne nici. Aspon, ze ty deti se nenarodi v jednom roce, to uz bych byla fakt jak exot 😀 Monitory jsme meli vzdy problematicke, co ja se tam nabehala schodu, chodila na pretaceni, a nakonec dobry. To same ty otoky. Je normalni, kdyz natecou prsty, ke konci i nohy, zadrzuje se voda a i ten odtok z periferie je horsi, ja byla taky otekla. Vsechny moje kamosky musely sundat snubaky. Dulezite je, ze tlak je OK a neni bilkovina v moci a to vas hlidaj.
@liafletcher Tak to je mazec. Ty jsi v zahranici, ze. A to nepojedes domu ani na Vanoce? Aby maminku netrefil slak, to bude sok 😀

liafletcher
12. lis 2010

@jasekd to bude ok,jen najit tu spravnou prilezitost,na vanoce nemuzu domu to bude mesic pred porodem 🙂 anechci riskovat ze zacnu rodit v letadle prece jenom do evropy to bude nakych 9 h

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru