Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
16. bře 2010

Katy, fotek bylo asi 65, nechala jsem si ale vyvolat jen 9 nejlepsich, preci jen uz pak byly hodne podobne a na nekterych mi to mco nesluselo 😉 Trvalo jim to 3 pracovni dny.

andrea110409
17. bře 2010

Ahoj holky, tak dneska jsem první já koukám a to se mi z postele vůbec nechtělo 😎 Venku je hnusně a já se zase v noci budila, naštěstí teda už bez křečí a tak to bylo příjemnější.
Ale dneska by měl přijít kočár tak se těším že si ho vyzvedneme a pořádně prohlédneme v barvě, kterou jsme si vybrali 😉

crawler
17. bře 2010

Krásné ráno🙂

no andy - příspěvek máš sice první, ale já jsem vstávala před 6, tak nevím nevím...😉

včera jsem přijela úplně zdrchaná ze školy až před devátou večer...ani jsem se neumyla a padla a pak na mě padl manža - děsně se mu stýskalo 😀 sranda no...ale síla se vždycky najde, když se chce 🙂 Dnes mám školu od 12.00 do 14.00 tak je to lepší, ale včera, jak už jsem byla unavená, tak mě neustále braly slabé křeče do lýtek, kyčlí a do kříže...:-/

a v noci opět poslíčci - takže si myslím, že by to mohlo mít vliv na CS a příští středu na poradně už by to mohlo být jiné číslo než 0 😀

andy: jsem moc zvědavá, co budeš říkat na kočárek - určo budete spokojení🙂 My máme kočár u rodičů a když tam na víkend jsme, tak s ním pořád jezdíme po bytě - nějak se nemůžeme nabažit a dočkat reality😀DD

andrea110409
17. bře 2010

craw: já taky vstávám s manželem a to je tak kolem 6:30, ale vzhuru jsem od 5 nějak jsem nemohla dospat. Jen nevím proč si takové věci dělám protože prďolka spí, manžel spí a já chodím po bytě 🙂
Dneska jsme si taky našla prvně články ve kterých se píše o péči o novorozence a uvědomila jsme si, že ve výbavičce mi ještě chybí nůžky na nehtíky a případně nějaký olejíček na tělíčko....tak pokud se donutím dnes někam jít tak to vyřídím 🙂
Poslíčky zatím nemám a nebo je prostě nepoznám 😉

crawler
17. bře 2010

andy: já na tělíčko koupila aviril - tím jsem byla patlaná už i já 😀 POslíčky bys poznala - mě prostě v noci vzbudí bolest v břiše, která je totožná s bolestí, jakou jsem měla při MS - zaspat se to nedá a nevšimnout si toho taky nejde (to je jako by sis nevšimla, že pořebuješ na velkou 😉) A od kolika maža dělá? My máme nastavený budík vždy na 5.15, aby byl v práci v 6.30, ale nakonec vždy vyjíždí chvíli před sedmou, tak nevím, proč ten budík rovnou nenastavíme na 6.00:-)

Jinak kolik holky berete jednorázovek do porodky? Já si tak pomalu připravuju tašku - nevím, proč se tomu říká taška, když mám sbalenoou teprv půlku a už nemám místo 😀 Což je blbý, páč nás upozornily, že místa je málo a ať toho fakt nemáme moc - přitom toho tolik nadiktujou a jsou to objemný věci (vložky, plíny,...)...

eriska
17. bře 2010

hojky, hojky, holky

tak já teda takové ranní ptáče jako vy nejsem, s přítelem nevstávám a naštěstí to po mně ani nechce..sice, než mu zazvoní budík, tak jdu na záchod, čímž ho vzbudím, ale pak se převlékne, vezme sváču a jde..a dneska jsem i usnula, jenže vedle nás vrtají, tak jsem spala na intervaly, chvíli jo, chvíli ne😉ale já si ráda poležím..myslím, že to se mi dlouho už nestane..poslední dva dny mě ráno bolí záda jako u MS, vždycky tak pět minut, ale dneska bolely teda pekelně, až jsem si říkala, že ten porod zase taková flákárna nebude a do tašky do porodky přihazuju polštářek s pecičkama z třešní..

andy, já koukala včera po albíčkách holek, nejen u náš v PS, ale různě, a když jsem viděla, kolik tam mají hygieny pro prcky, tak si připadám jako exot..já mám akorát aviril, calciovku, bepanten, vatové tampony, vatove tyčinky, dvoje plínky a 4 vlhčený ubrousky..toť vše..podle mě je víc věcí jako úplná zbytečnost..jinak nůžtičky taky nemám a kupovat nebudu..mám ty svoje, krásné rovné a s jinýma stříhat neumím..a co jsem doma sondovala, tak ty s kulatou špičkou jsou stejně blbý..takže je kupovat nebudu..kdyžtak se přikoupit dají vždycky..oni se ty malinkatý nehtíčky stejně nemají stříhat hned..

craw, já beru celý balík..stejě to budu mít na pokoji, tak co zbyde si odvezeme..ale když mi teta líčila, jak přebalila, nakrmila, přišla vizita, přebalila znova, pak přišla dětská dr., přebalila znova, nedej bože, když se mrňous mezi tím pokadila, že ten balík měla jen tak tak..že doma ho v tom chvíli necháš, ale v nemocnici jí bylo blbý, aby před dr. rozbalovala pokaděný či počůraný dítko..jinak taky mám pocit, že toho je hodně moc..a to jsem balíky s vložkama atd. co šlo, rozbalila a vzala si po 20 kusem poporodní, po 20 kusech normální a zbytek jsem připravila tatínkovi do tašky, aby mi dovezl..

tak holky, pěkně pište, ať mám co číst, já za 10 minut odcházím do poradny, tak jsem zvědavá, jáké čísilko si přinesu já..😉

andrea110409
17. bře 2010

craw: jednorázovky si beru, jen možná mi je bude manžel přivážet postupně po částech. koupila jsme balik o cca48 ks a ten se docela dá 😉 . Manžel chodí na 8 a nebo dle potřeby když jede na služební cestu. Má ale rád když ráno všechno v klidu zvládá a tak má budík na brzo, ale často se stává, že vstává až v 7 😎

katy007
17. bře 2010

Ahoj holky,
já sice ranní ptáče, ale zase jsem se v noci moc nevyspala, ale pak jsme šla ještě na chvilku lehnout,m ale už jsme neusla.
JInak peru do postýlky a zítra snad načančám, snad to dobře bude schnout.

A poslíčky zatím stále nemám 🙂

eriska
17. bře 2010

teda, tak to jste toho moc nepopsaly 😅

já jsem se vrátila z kontroly, všechno v pořádku, CS dohromady 4, malý se zatím mezi nás nechystá, což je škoda, nevadilo by mi, kdyby jo 😉 jinak na ko jdu za 14 dni a příští týden v pátek se musím objednat na monitor..

zuzi82
autor
17. bře 2010

Ahojky,
já byla vzhůru dnes už před pátou. Vezla jsem manžu do práce a musel tam být už na šest, takže jsem možná vítěz. Za to jsem dostala od manži krásnou zamilovanou sms. Je fajn, když ocení, že kvůli němu tak brzy vstávám.
Já beru do porodky jedno balení vložek a jedno balení plínek (28 ks) a druhé sbalím manžovi do igelitky, ať to třeba druhý nebo třetí den přiveze.
Poslíčky taky zatím nemám, jen mi dost často tvrdne bříško a cítím takové tlaky. Ale myslím, že u mě se zatím rozhodně nic nechystá.
Dnes budu péct, zítra se jedu rozloučit do práce s kolegyňkama, tak musím dovézt nějakou mňamku.

andrea110409
17. bře 2010

Ahoj holky, tak dneska moje kamarádka našla na testu 2 čárky ..............tak to jdu prožívat celé na novo, protože teď už mi volala a se stejnou panikou jako já před 8 měsíci se ptala co má dělat 😎 😀

katy007
17. bře 2010

Zuzi: co to bude dneska za dobrota? Ty celkem dost často pečeš 🙂 já naposledy o víku dělala mazanec k snídani, těsto si nechám vypracovat pekárničkou, je to o něčem jiném než ručně, kolikrát pak volám hrnečku dost, víko se zvedá při kynutí 😀

Andy: tak to je příjemné řešit s kamarádkou problémy tohoto rázu. Taky se těším až mi takovou novinku poví má nej kamarádka 🙂

zuzi82
autor
17. bře 2010

Katy: jo, jo, peču často. Manža to má dost rád a naštěstí to na něm není vidět. Tentokrát dělám pro kolegyně Polevové kostky (z ořechového těsta, po upečení se nakrájí na kostky, namočí do kakaové polevy a obalí v kokosu nebo oříškách) a Medáky (medové těsto slepované krémem a povidly). Taky udělám slaný závin z listového těsta se špenátem a rolky s anglickou a sýrem. Tak snad bude holkám chutnat. 😉

katy007
17. bře 2010

Zuzi: ty jo to budou mít holky zítra boule až za ušima 🙂 pošleš mi recept na ty meďáky? Zní to dobře, med máme rádi a neznám to ještě. Díky moc.

eriska
17. bře 2010

zuzi, souhlasím s katy, to se kolegyňky budou mít..pošli sem taky něco🙂 škoda, že ne to ještě nikdo nepřišel..já udělala jen dortík se zakysané smetany s piškotky a teď jsem si na dvě hoďky zdřímla, dortík taky, tak ho jdu sníst na svačinku🙂

katy, tak pak vyfoť postýlečku..mně povlečko ještě nepřišlo, takže si myslím, že postýlku bude chystat mamka, jestli nepřijde do té doby, než pojedu do porodky..☹

zuzi82
autor
17. bře 2010

Eri: dortík ze zakysanky je taky super. Ten s manžou moc milujeme. 😎

eriska
17. bře 2010

zuzi, my taky..já teda piškot nedělám, jen naskládám piškotky do mističek, navrch krémem, ovoce, piškotky, krémek, ovoce a želatinu..a je super, že se tam člověk může vyřádit..prostě, co dům dá..a hlavně, je bez vajíček a bez oříšků, tak ho můžu taky..a byl teda výborný😉 jen ta jedna mistička je pro mě a pro mrňouse málo..takže by měl přítel rychle přijít domů, abychom mu ji nesnědli😀

zuzi82
autor
17. bře 2010

Taky dělám jen s piškotama. Já nedávám želatinu, ale nahoře to posypu grankem, taky je to moc velká dobrota. A to děláš jen dvě misky? To já rovnou dělám ve velkém, do dortové formy, jinak to u nás nemá cenu.

eriska
17. bře 2010

no, dneska jen dvě, protože jsem měla jen malou zakysanou smetanu a pribináček..a samo, od dr. jsem se zapomněla stavit další smetanu nebo tvarůžek a pak už jsem byla líná pro něj jít, tak jsem si říkala, že to bude jen taková mlska🙂jinak já želatinu dřív nedělala, taky jsem sypala kakajíčkem, ale pak jsem ji udělala ze šťávy z kompotu a byla mňamka, tak když mám chuť, tak ji udělám😉 ty jo, já bych si dala ty medový kostky..my děláme medové řezy, tak nevím, jestli to je něco podobnýho, ale ty mám mooooc ráda

crawler
17. bře 2010

Holkýýý - zítra to tu nebude fungovat - no co si počneme? 😀DD

rychle musíme psát ať zítra nemáme takový absťák🙂

my děláme dort stylem - že ušleháme 2 zakys.smetany s cukrem a do toho zamícháme pytlík piškotů - 1/2 téhle směsi dáme do dort.formy, pak vrtsvu jahod (pořádnou) a zbytek směsi...a necháme uležet...jednoduché a super🙂

já dnes měla k obídku žemlovku, mňamy🙂

dneska mě bolí kolem pupíku, mám to tam děsně naplý, takže už asi vyleze hádám...jinak mě teď během pár dní vyrostl pupík dopředu - poznám to na kabátu - v tom nejširším místě mi ulítl knoflík, což jsem ještě před 4 dny zamaskovala a teď už ne - kabát se mi už rozevírá 😀DD ještě že už se má tolik oteplit a já budu moct nechat kabát ve skříni 🙂))

eri: o takovém CS se mi ani nesní - jsem zvědavá, zda za týden budu mít 0 nebo 1 😀

taky se tak holky zadýcháváte i na rovině? já děsně :-/

jinak balím tašku do porodky na etapy a nějak nevím, zda tam mám vše důležité: vložky, kalciovka, kojící podprda, tampony do podprdy, noční košile, jednoráz.kalhotky... pro mimi plínky, ubrousky, čepička, ponožky...pak tam samo dodám ještě přezůvky, hygien.potřeby a doklady ...máte ještě tip, co už tam můžu předem přibalit?

andrea110409
19. bře 2010

Ahoj holky, tak to tu už funguje, jsem zvědavá jak se nám bude povídat v této nové verzi 😉
U mě asi nic nového, dnesk jsem byla na stěrech na streptokoka a do týdne uvidím jak to dopadlo. Už bych, ale od těch vyšetření chtěla mít klid, nějak mě to neba. teď mi zase našli v moči trochu zvýšenou hladinu leukocitů a začínám být z toho unavená. Možná opravdu je těch 9 měsíců moc dlouhá doba a člověku ke konci dochází trpělivost a chce aby začala etapa jiná. Možná to má, ale i příroda tak zařízeno aby jsme se na porod vlastně těšily...tak přeji hezký víkend, hlavně hodně sluníčka 🙂

eriska
20. bře 2010

krásné ránko, těhulinky,

teda, já nevěděla, že koník nepůjdu, pustím si ho k snídani, to už je můd denní rituálek, a ono nic..co to nám závislákům dělají? u nás za ty dva dny taky žádná změna, jen mě víc bolejí ráno záda, jako při MS a občas i břicho..

an, souhlasím s tebou, ta příroda to má dobře vymyšlený, abychom se těšily..já bych šla rodit hned, kdyby bylo na mně, už mě to velké břicho, oteklé nohy a všechno to méně příjemný kolem štve..nejvíc asi to břicho, myslím si, že budeme pěkný otesánek☹

jak se máte při sobotě? my s mrňousem pěkně uřvaně.. 😝 přítel dnes dělá myslivecký zkoušky, takže celý týden je protivný, dneska ráno to gradovalo, když vázal kravatu a nešlo mu to..chtěla jsem jet s ním, protože tam budou všechny holčiny od těch kluků co známe, tak mi řekl, ať nikam nejezdím, takže teď tady brečím a nějak to nejde zastavit..nejhorší je, že už jsem byla namalovaná, ustrojená a teď mě ta řasenka akorát pálí..ještě, že jde koník😉 to je pozitivní🙂

tak holky, krásný víkend a usměvavé protějšky přeju..

jo, craw, já jdu tu tašku teď přeházet do druhý, co mi půjčila ségra, tak kdyžtak připíšu, co tam mám navíc..pro mimi mám ještě dvě látkové plínky, na ublinknutí a pod hlavičku..jo a my máme mít 23 Kč, které se zaplatí hned za náramek pro miminko😀

mandragora10
20. bře 2010

Dobre ranko,

Eri, neplakej, to bude dobry 😉 Hlavne ze uz jde konik....jsem docela konzevativni, tu starou verzi jsem mela rada a nevim, proc ji menili, graficky se mi taky libila vice...no snad si casem zvyknu.

Ja byla vcera v posledni poradne u sveho gynekologa, stery na streptokoka mam negatovni, tak jsem rada, cipek stale 2,5, takze zadna zmena od minule. Pristi patek uz jdu do porodnice. Moc se tesim, protoze mi udelaji po 5 tydnech zase ultrazvuk, tak snad ten nas mrnousek uz povyrostl.

Taky uz se tesim, az budu bez briska, mam cim dal vetsi problemy se spanim a nevejdu se do zadne jarni bundy 🙂

Tasku do porodky uz mam zabalenou, chybi jen par drobnosti, co tam prihodim az v den D. Ale doufam, ze to nebude driv nez 14 dnu pred terminem....jeste mam do 2.4. listky na filmovy festival 🙂

Eri, tech 23 Kc za naramek...to je snad vtip, ne?

crawler
20. bře 2010

Krásné ránko🙂

tak konečně zase v provozu 😀

andy: přesně tak - příroda to má vymyšlené a těhulka nemá čas na strach - touží už aby se zbavila toho břemene 😀 Mé břemeno je holky 14kg od začátku těhu - dnes ráno jsem se vážila :-/ a když vezmu svou váhu před svatbou (s tou sem byla spokojená), tak už je to celkově 18kg nahoře :-/ To bude makání než se to dá dolů - teď je to maskovaný tím těhotenstvím, ale nechci se vidět v zrcadle potom až se nebudu moct vymlouvat na mimíska...☹

eri: hlavičku vzhůru!!! já jsem zase smutná, páč se celý týden těším na manžu - v práci bývá dlouho, protože připravují audit a nakonec stejně nestíhají a v práci bude i celý dnešní den a možná i zítra :-/// A to jsme měli v plánu víkend ve Svitavách u rodičů ☹ Co se dá dělat no....jsme rádi za to, že je práce...A neboj, až bude mít přítel zk za sebou, tak se bude usmívat na celé kolo - to víš, měl nervy ! 🙂

eri: a bereš si třeba ručník? já to na svém seznamu nemám, ale dostkrát jsem to někde četla...a toaleťák? já si třeba neberu župan - žádný totiž nemám, kupovat nechci, páč bych ho už nevyužila a půjčit nemám od koho...ale jde o 3 dny, tak to snad bez županu zvládnu 🙂

eriska
20. bře 2010

man, to víš, ty hormony..ale včera měli všichni rodinný pepíci svátek a mamka chtěla dědovi vypálit cd, s písničkama od matušky, gotta, spálenýho, nováka..tak tady poslouchám maličkou a je to kouzelná písnička..jinak jsem pláč už přemluvila..řekla jsem si, že když tam chce být sám tak ať si je..mně to je fuk..pozitivní na tom je, že se aspoň můžu jít mrknout na námko na jarní jarmark a koupit si nějakou hezkou kytičku🙂
taky se už nedostanu do žádné bundy, tak jsem vybalila svetr a vestu, do toho se ještě vejdu, tak doufám, že sluníčko vydrží🙂
těch 23 kč není vtip..bohužel..ale tak jsem je přihodila k dokladům, ať tam pak nevzniknou zmatky..a do pokladničky strkám kovový 50, abych s sebou měla nějaký drobný, ikdyž, co bych tam kupovala..
jeee, filmový festival, taky bych šla do kina na nějaký filmek

taky se mi starý koník líbil více..tohle mě nijak nebere, ale tak co, hlavně, že funguje😉

crawler
20. bře 2010

man: těch 23kč není vtip, já tam budu možná rodit taky a tak to mám taktéž zjištěný 😀 Sranda no...

eri: jo k té porodce - sleduješ, jak se to v chrudimi vyvíjí ohledně té kolektivní výpovědi na porodním? já teď žádné novinky nemám, ale dalo tam x lidí kolektivní výpověď...(teď nevím, tuším, že to znamená odchod do 2 měsíců? to už by tě nepostihlo...)

já chci taky ultrazvuk!!!

My jsme teď mimimu začali říkat Vibroušek...nevím, co v tom bříšku dělá, ale někdy mi ho prostě rozvibruje - jakoby rozkmitá 🙂

eriska
20. bře 2010

craw, ručníky jsem zabalila dva tmavý, na tělo, jeden světlý na obličej..toaleťák jsem taky vzala a balíček kuchyňských utěrek, četla jsem o nich, že je lepší se utírat do nich, se hned vyhodí..a taky jsem sbalila intimní kapesníčky..myslím si, že vlhčený budou lepší..tak uvidíme, co z toho povezu zpátky, ale příště budeme chytřejší, že?😉

craw, tak vyraž k nám a koukneme spolu na jarmark🙂 taky budu sama, protože až zk udělá, tak tam budou slavit a to ještě předpokládám, že mi zavolá, ať pro něj dojedu..jj, je dobře, že manža práci našel, až to budou mít připravené, tak se zase uvidíte častěji..lepší, když si to odbyde teď, než bude mimísek🙂 já jsem na něj fakt naštvaná, takže se může usmívat jak chce😉

tak já mám 10 kg nahoře, ale to jsem zatím posnídala jen 2 buchty, protože nějak nemám chuť..večer to je určo víc..už bych se ráda zbavila bříška, je to fakt namáhavý..strašně moc holkám závidím ty jejich pidibříšinka, ikdyž je mi jasný, že je jedno, jak je velký, pro těho je to prostě záhul.

to já se spaním nemám problémy, usnu, v noci se někdy vzbudím, někdy ne, spát můžu na bocích, na zádech, dokonce jsem se dneska probudila na břiše..

eriska
20. bře 2010

craw, já o žádné kolektivní výpovědi do teď ani neslyšela..ty mě děsíš 😲 ale ať, stejně porodku měnit nebudu..hlavně, ať tam je teplá sprcha..to mi stačí 😵

taky bych šla na utz..hned, vidět ho, prďolku..vždycky mě vystresuje, když se v bříšku celý den nic neděje..ale příští pátek jdu na monitor..tak aspoň uslyším srdíčko🙂

crawler
20. bře 2010

eri: ty jsi se probudila na bříšku? chudák mimís 😀DD já spím taky krásně - střídám boky a záda a no problem...No eri, popravdě - přišla bych kdyby to bylo blíž - takhle jsou mé nohy rády, že vůbec choděj - včera jsem měla prsty zase 2x takové - blé 😅 ...ale teda povinností mám stejně dost - budu prát, péct a na netu hledat možnosti financování bydlení - pomalu chceme zkoumat různé alternativy (hypotéky, úvěry ze stavebního spoř., úvěr 300, apod. Předpokládám, že je to na delší dobu, než to schválí a zařídí a my bychom do půlroku rádi bydleli ve vlastním...tak uvidíme 🙂

crawler
20. bře 2010

eri: mě to říkali rodiče, páč zprávy ani v tv ani v novinách nijak extra nesleduju. Prostě je tam primář kapacita, ale personálu zřejmě málo a slouží jako joja přesčasy, tak se všichni nakrkli a dali kolektivní výpověď - primář má teď 2 měsíce na to to vyřešit - buď najít nové lidi a nebo se dohodnout s těmi stávajícími...tak uvidíme, jak to dopadne...já teda stejně spíš počítám s Litomyšlí, páč s největší pravděpodobností budu v SY kvůli tomu, že nám budou dělat ty plastový okna, ale kdyby to na mě nějak hupslo dřív a byly fofry, tak budu rodit taky zde...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru