Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
4. dub 2010

Tak to jsou super zprávy, že moc gratuluju k Adélce a super porodu. Mám z vás holky radost. 😀

mandragora10
4. dub 2010

Jee, no tak to je uzasny, dalsi miminko je na svete. Katy moc gratuluju a teda rychlost porodu a zadne poraneni, to je snad sen. 🙂 To mam radost, ze to slo takhle dobre a ze je Adelka uzasne miminko.

evuss
4. dub 2010

Pěknou neděli přejem a přidáváme se ke gratulacím a obdivu k porodu.Teda já chci taky takovej porod! 🙂 No ale u nás taky furt 2v1. Dneska nám je zase uplně normálně oproti včerejšku. Tak kdo bude další? 🙂

ivet6
4. dub 2010

Katy, taky moc gratulace...paráda 😉

andrea110409
4. dub 2010

katy: moc gratuluju a ten průběh porodu ve skrytu duše závidím.
Ale holky to snad neni pravdy, vždy´t už roděj všechny co měli termín až po mě....to si snad budu brát osobně, jdu uvařit maliníkovej čaj 😀

renys
4. dub 2010

Jéééé, další miminečko tady máme - Katy, moc moc gratuluju !!!! Holky, já si včera říkala, že se tady od pátku neukázala, jestli třeba už...no tak další úžasnej a rychlej porod, to je fakt bomba, jak to holky děláte?? Já chci takýýýý!!!!! Taky jdu na maliník 🙄 😀 ..

andrea110409
4. dub 2010

Teď nevim jestli Katy dělala masáž a nebo nějak speciálně cvičila...nevíte někdo ?
Já mám pocit, že já asi jen tak neporodím a že půjdem asi na to vyvolání 😖

verisek
4. dub 2010

paaani, dalsi mimco na svete, moc moc gratuluju a ten porod teda to je sen kazde maminky 🙂

renys
5. dub 2010

Ahojky kočky,

tak vám přeju krásné Velikonoce 🙂 !!! My stále nic, ani poslíčci.

andrea110409
5. dub 2010

Dobré ráno holky,

tak ani já zatí nic, jsem na tom stejně jako renys 🙂 Nakonec si toho mrňouska opravdu dáme k výročí svatby 😎
Dneska tu byli už první koledníci tak si odnesli nějaké dobrůtky a manžel dostal velké čokoládové vajíčko.......myslim, ale že už padlo za vlast.
Všem přeju krásný den a mne asi čeká žehlení 😉
Taky mě napadlo: nadělili jste si něco nového ....aby vás beránek nepokakal ? 🙂

mandragora10
5. dub 2010

Krasne velikonocni rano,

u nas taky vubec nic, my se asi trefime opravdu presne do terminu 🙂 Ale ja zatim nikam nespecham 🙂
Nenadelila jsem si nic, protoze ted se uz do niceho nevejdu a na tech par dni si porizovat novou vec nema cenu, takze si budu nadelovat az shodim bricho 🙂 Tak snad bude beranek brat na tohle ohledy 😉

andrea110409
5. dub 2010

man: no ono já sem na to šla fikaně, já si koupila zdravotní pantofle do porodnice co jsem dlouho chtěla a z těch nevyrostu 😀
Já taky nespěchám, ale začínám být natěšená, už se na tu změnu moc těšíme oba s manželem protože takhle se nám ten byt zdá prázdný a až moc klidný .......ve 30 by prostě už člověk asi měl mít děti 😉 Nebo aspoň na mě to tak působí.
Jinak jsem doufám vyzrála na případný odtok plodové vody ......místo intimek teď nosím normální vložky i na noc a řikám si že tak předejdu nějaké nehodě, nebo aspoň v plném rozsahu 😎

mandragora10
5. dub 2010

Andy, jojo, taky me neapadlo koupit si aspon neco praktickeho jako jsou boty...vcera jsme byli na nakupech, ale nic me neoslovilo. Koupila jsem jen darky pro pritele a tatku...maji svatek v dubnu a kvetnu, tak pak asi s kocarkem nebudu mit naladu na obihani obchodu.
Jinak my uz se doma na miminko taky moc tesime, je nam taky uz pres 30, takze to bereme jako takovy prirozeny vyvoj v nasem vztahu 🙂 Jen si rikame, ze klidne v brisku muze vydrzet aspon do pristiho vikendu, protoze mame ve stredu a ve ctvrtek vecer jeste naplanovane nejake spolecenske akce 😉
Vlozky zatim nenosim, ale o odtoku plodovky uz jsem taky premyslela...hlavne minuly tyden, kdy jsem chodila porad do kina....tak jsem zvazovala, zda si pod sebe neat nejaky igelit, abych jim tam nepomokrila sedacku 🙂 Rikam si, ze si mozna tento tyden dam pod prosteradlo nepromokavou podlozku, co mam pripravenou i v detske postylce.

verisek
5. dub 2010

krasne velikonocni rano..
tak my velikonoce nijak extra neslavime, jen se navstivime s rodici
vcera jsme byli v kine na Zeny v pokuseni a bylo to moc fajn, film i vecer, byli s nama znamy co maji malou holcicku, tak jsem dostali rady a taaak
no holky reknu vam bude to narocny ten zacatek... 🙂

andrea110409
5. dub 2010

No právě teď ještě pořád zvažuju ten monitor dechu, už sem napsala do jedné nemocnice tady jestli ho nejde půjčit. Protože v té porodnici co chci rodit to nejde....maji jich málo.
ver: jinak my veikonoce taky neslavíme, já je nemám ráda...loni jsem se schválně na ně vdávala a bylo to supr 😉 Takhle to pro nás až tak moc neznamená......ve městě je to jen takové symbolické a koledníci nechodí.

renys
5. dub 2010

Ahojky, taky už máte myšlenky jen na prcíka a už ho úplně vidíte v postýlce? 😵 My jsme teda dnešní svátek pojali úklidově, když jsem ráno navrhla, že vyluxuju i vytřu, tak mi to manža zatrhnul a radši to udělal sám 🙂 . Holky, teď to čekání bude asi nejhorší, co? Taky si řikáte, když si jdete v noci lehnout, jestli to třeba tuhle noc nepřijde?

mandragora10
5. dub 2010

Andy, ja taky Velikonoce primo nesnasim....v Praze chodi koledovat maximalne male deti, k nam kolednik neprisel ani jeden, pritel nemel ani pomlazku....ale zase si rikam, ze az ten nas mrnousek povyroste, ze s nim rada pojedu k mym rodicum na venkov, at si vyzkousi trosku hezci atmosferu Velikonoc a pujde treba koledovat s dedou 🙂
Mne se ted zdaji porad sny o miminkach...jak uz rodi kamaradky kolem me a tady na konikovi, ale o tom nasem zatim ne. Jojo, muze to uz prijit kazdym dnem a nam se najednou zmeni zivot 🙂 Ale to cekani si docela uzivam 🙂

andrea110409
5. dub 2010

Už dlouho jsem tu neviděla kostičku 😉 kdo ví jestli neni další potom zároku.
man: u našich jsou ty Velikonoce taky lepsi a tak pristí rok už budem zase tam 😉
reny: mě dneska manžel dokonce zavazoval boty protože sem se v kalhotech nemohla ohnout 😎
A s tou nocí souhlasím, mám totiž nějaký vnitřní pocit, že budem rodit v noci 😉

evuss
5. dub 2010

Pěkné velikonoční odpoledne, tak u nás velikonoce taky jen tak symbolicky aby se neřeklo. Manža teda nemrská, ale taťka a příbuzenstvo z okolí přišlo, ale spíš bych řekla, že přišli okukovat břucho než mrskat 😀

Jinak dneska sem měla teda šílenou noc. Od dvou do čtyř sem byla vzhůru, sem tam sem teda usla tak na pět minut, no ale děs. Prcek sebou mláti o stošest. Všude mě píchalo. Ležet sem nemohla jak jsem měla přeleželý boky a na zádech se "dusím". No fakt to stálo za to. Ráno sem měla šílenej hlad takže místo abych si lebedila dlouho v posteli tak už sem po sedmé šla snídat. Pak jsem si šla teda lehnout, ale najít správnou polohu je fakt umění. Už se těším až si po porodu lehnu na břicho. No a přes den mi ten náš rarášek dává taky pěkně zabrat. Asi mi chce zase vlést na záda nebo co. No já se těším až bude zlobit venku a pozlobí i někoho jinýho než mě 😅

miselaniki
5. dub 2010

Ahoj holky,
no to jsou novinky Katy moc gratuluji k Adélce. 🙂 🙂 🙂
No taky bych si přála takový porod holky, to jsem tedy zvědavá jak to bude u nás. Taky by mně tedy zajímalo jestli masírovala hráz. Já jsem konečně dobrala ty bobule na zavádění tak asi začnu masírovat, snad to ještě bude mít smysl.
Velikonoce taky neslavíme, tak jsme oddychovali a pak jsme jeli ke tchýni na oběd. Jinak mně tedy bolí záda, pipi kosti, mám i občas tlak na konečník tak mi asi fakt kleslo to břicho.

eriska
5. dub 2010

krásné odpoledne, přejeme,

tak jsem pročítla pár řádečků, ale tomínek mě odvolal..a teď se v postýlce pořád nějak kroutí, takže jen na rychlo

Adélko,taky tě vítáme mezi miminky, první dubnový a první holčička🙂 a je super, že jsi tak hodňoučká a mamku jsi skoro vůbec netrápila, ty porody jsou čím dál rychlejší..teda, holky, to jsem zvědavá, jak budete rodit vy, co máte termín v květnu..to ani nestihnete do porodky🙂

jinak, veri, bříško spadlo, pod prsama je úplně stejné jako předtím, spodek je, ale ten já měla pořád, jen teď je víc vytahaný..ale co, tomínek je zdravý, tak na břicho kašlu, jak bude pěkně, honem ven a ono to třeba půjde samo🙂 ale ty se podle mě bát nemusíš, budeš odcházet bez bříška a s mimískem..kloboučky, úžasná věc, včera jsme začali používat, jen nevím, jak se o ně pečuje, tak je před a po kojení vyplachuju horkou vodou..holky, nevíte?

kosmetika, já neměla s sebou nic, jen aviril, první den mi na něj naplácali johnsna, tak byl osypaný, pak jsem se domluvila se sestřičkou, ta mi doporučila měsíčkovou koupel od weledy, na první koupání mi ji půjčila a na doma jsme ji už koupili..a je super, malý po tom nemá ani flíček..rychlé koupání? my nejdříve žínkou umyjeme hlavičku a obličej, pak dáme do vaničky (kde je už ta koupel od weledy), tam umyjeme a hotovo..

jinak, my jsme noční pták, přes den chrupká, v noci pláče, ale tak moc, že nevíme, co s ním..krmíme, chováme, chodíme, dudlíkujeme a nic..a já už jsem samo úplně vyřízená

andrea110409
5. dub 2010

Eri: tak to přeji hodně sil, vim že moje kamarádka měla u holčičky taky obrácenej režim, ale netušim jak to řešili. Jen co se přihlásí na ICQ tak se jí zeptám. Kloboučky máš od nějaké konkrétní firmy ? A rychlý porod je můj sen, jen nevim jestli nezůstane jen u toho snu 😉 Kdyby aspoň člověk věděl kdy to přijde, takhle vlastně ty poslední týdny člověk jen čeká a neví dne ani hodiny 🙂 A neboj bříško se procházkama určitě upraví a budete to řešit hned jak budete v pořádku 😎
Je sranda jak ti to v popisku ještě pořád píše, že čekáš miminko 😎

eriska
5. dub 2010

já si z bříška starost nedělám..malý je v pořádku a to je to nej..

jo, plínky, kojíme plus mínus každé dvě hoďky a předtím měníme plínku..ale do porodky nám stačili ty huggies, od 2 kilo, to malé balení

janinka22
5. dub 2010

Ahoj holky,tak co dostaly jste pořádně na zadek? Já tak akorát.. objeli jsme rodinu..můj taťka má zrovna dneska i narozeniny,takže u našich jsme se zdrželi a s manžou pěkně panákovali...takže ten mi tu teď jak mrtvola spí,ani jídlo nesnědl co jsem uvařila..
Zítra jedu do Brna,jdu na alergologii tak jsem zvědavá jak dopadnu.

Eri,to je fajn,že je vám s malým doma dobře 🙂 tvoje info bylo vyčerpávající,tak ani nevím jestli se ještě na něco ptát.. 😎

Katy,gratuluju k holčičce,to se nám to tu pěkně rozrůstá!! To je bezva 🙂

renys
5. dub 2010

Ahojky, tak já nebyla vyšupaná a beránek mě asi taky pokaká 😅 . Odpoledne jsme šli na prochajdu a ke konci taky tlaky na pipi a na zadek, manža mě pak předváděl, jak chodim se skoro rozkročenejma nohama jako kačena 😀 , no je to nějaká váha, co tam už nosíme..

Erisko, tak držim palečky, ať se ten režim brzy srovná, z toho nočního pláče má manža docela strach, ale to se nedá nic dělat, prostě to k tomu taky patří..Takže kloboučky na prsíka se osvědčily, paráda, já mam u nich napsáno, že by se měly před 1. použitím a pak 1 x denně 3-5 min. vyvařit ve vodě.

Miselaniki, ty jsi brala globulky na nějakej výtok?

Holky, má tady některá z vás taky toho streptokoka?

andrea110409
5. dub 2010

reny: ja vyšupaná taky nebyla 😉 tak až příští rok
streptokok se nám naštěstí vyhnul
Jakou máte značku těch kloboučků a jsou nějak rozděleny velikosti ?

eriska
5. dub 2010

reny, ja mam kloboučky od baby novy, nic tam napsáno není, jen, že se nemají vyvářet..tak uvidíme, ale osvědčily se a je to super, než trápit bobíše..a velikost nevím, kupovala jsem je v lékárně a to se mě neptala, takže asi se to nedělí?

přidala jsem pár foteček Tomínka

miselaniki
5. dub 2010

reny: ve stěru jsem streptokoka neměla, ale něco jo ( myslím nějakou bakterii nebo co) tak jsem brala macmiror, ale nic mně ani nesvědilo, ani nějaký výtok jsem nezaznamenala
andy: já jsem tedy kojící kloboučky neplánovala, ale když čtu jak jsou holky spokojené tak si koupím do Medely ( mají tři velikosti), mám tam kamošku a budu si od nich brát i kojící podprdu.

eriska
5. dub 2010

mis, já sice nemám vpáčené bradavky, ale mám je ploché..a v nemocnici jsme sice "bojovali", ale doma jsem je vytáhla, jen tak, že to třeba bude lepší..a bobíšek se hned krásně přisál, tak jsem si řekla, proč ne..aspoň nemusí bojovat s tím, že hledá bradavku a jen si v klidu tahá..

miselaniki
5. dub 2010

eri: malý je nádhernýýý, pusinka🙂), já ti tak závidím, že už ho máte doma, my už se nemůžeme dočkat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru