Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
19. dub 2010

Ahoj maminky a budoucí maminky, nejel nám net tak jsem tu nemohla být. Nemám vše přečeteno, není na to nějak moc času. Jinak Maxík je krásnej, Gratuluji k těm co dobře dopadly na kontrole a kdo se chystá tak přeji hodně štěstíčka. Evussko: na tebe s malým myslíme. Malej už si zvyká na postýlku, konečně ale nesnese mít posebou monitor dechu, to začne plakat, tak nevím no. Jinak dneska ráno jsem stihla uklidit a vyprát a ted jsem se konečně trochu nasnídala a vypadá to, že půjdu na další kojení, malej se probouzí a bečí. No nic, moc jsem toho nenapsala, já musím za tím pokladem 🙂. Jink přeji všem krásný den 🙂

mercedesse
19. dub 2010

ahojky holky,
zuzi: no tak to je teda na prd. Ale brzo bude prcek s váma a ani si nevzpomeneš na nějakýho debila doktora.
Já musela dneska na chvíli do práce. Po pěti minutách mě ta nána, co je tam za mě, tak vytočila, že jsem musela odjet. Zhádaly jsem se jak malý holky. A to tam ještě musím tak kolem 15 hodiny znova, ale to jdu za někým jiným. Nakonec jak jsem na ni řvala, tak jsem řekla, že odpoledne příjdu a pak už se neukážu. Já marodím, abych byla v klidu a ona mě bude takhle srát. Omluvte silný výrazy, ale jsem rozzuřená.
Jinak je mi zatím celkem dobře. Jednou za čas se ozve žaludek, ale zatím to jde ustát. Nějak už se nemůžu dočkat toho utz, ale je to ještě za dlouho. Sem tam mě vezme příšernej strach, jestli je vše v pořádku, ale to asi znáte i vy. Břicho průběžně bolí, ale taky je to snesitelný. Nejvíc teda večer. Zítra končíme 2. měsíc a 9tt, teda podle ms, podle utz už dneska, tak doufám, že v takovým stavu jako teď přežijeme i další 4 týdny. Pak už se snad trošku uklidním.
Reny a katy, nádherný fotečky miminek. Oba jsou naprosto kouzelný. Já chci takýýýýýýýýý. 😉

renys
19. dub 2010

Holky těhulky, moc vám držim palečky, ať už to dlouho netrvá a máte taky ten svůj uzlíček doma v postýlce 🙂 . Ty pocity, jaký to bude, kdy to bude....jsem taky měla. Tak Man už rodí??

Zuzi, tak pevný nervy s tim nepříjemnym doktorem. Já zažila v porodce za celou dobu jen jednu nepříjemnou osobu a to pediatra, nějakej Kabir...asi Ind a místo aby řešil malýho, tak se chlubil, že dělá DJ a že pro Óčko vymyslet chat nebo co, asi čekal, že půjdu do kolen 😀 a pak byl nepříjemnej, fuj..

Craw, fakt se toho kočko neboj 😉 , při tom spinálu jsem se už na operačnim sále musela co nejvíc nahrbit na boku, zavádění nebolelo, pak jsem jen cítila, jak to píchla do levý nohy - mravenčení a pak do pravý, to mi až škublo s nějakym nervem, pak mi taky tahle noha přicházela dýl k sobě. No a pak, když mi natírali břicho dezinf., tak už jsem to cítila "jinak", pak se mi zeptali, zda jsem "tohle" - zřejmě tvrdý štípnutí - cítila a pak hned - "tak už vás řežou" 😀 😲 ...no a pak mi cloumali s celym tělem, jak malýho rvali, no a pak mi ho v rychlosti ukázali, pak ještě jednou už zabalenýho na pomazlení a pak do mě vstříkli jemně narkózku, abych to ostatní radši nevnímala, no a pak už si jen pamatuju jak mávam manžovi na chodbě při cestě na JIP a pak našim a jelikož tam máme známou na novoroz., tak naši šli s manžou fotit a poňuchňat se s malym 😵 . Jizva už je krásně zahojená, je tenoulinká, a neboj se, ty první bolesti, kdy sotva chodíš budou každým dnem lepší a lepší!!!! 🙂 Já jsem byla fakt ráda, že jsem toho císaře měla, že dr nic neriskovali 😉 .

miselaniki
19. dub 2010

Zuzi: no tak si narazila na blbce tedy. Hlavně, že tvůj gyndař je v pohodě.
No mně tedy v porodnici natočí monitor, změří tlak, vyšetří moč. UTZ mně dělali jednou a teď naposledy se mudr. dívala jenom jeslti má malý dole hlavičku v porodních cestách. Chodím taky jenom jednou týdně. Jdu znova zítra tak jsem zvědavá. Taky mi můj gyndař, říkal, že mně pak budou zvát častěji, ale zatím to tak nevypadá.
Soniq: tak ať malej hezky roste
Mer: no ještě, že si na té neschopence, máš být v klidu a ne v nervech. Tak se hezky držte a pěkně přibírejte, pak nám napiš co poradna.

renys
19. dub 2010

Katy, teď koukám, že už si taky maminka, moc moc gratuluju 😵 😵 !!!
Ještě musim dočíst, co ta Andrejka???

zuzi82
autor
19. dub 2010

Docela mě rozhodil ten přístup. Byla jsem v ordinaci tak dvě minuty i s oblíkáním. Asi jsem si moc zvykla na perfektního dr. a pak, když tam je standard, tak mě to takhle dostane. Ve čtvrtek si zajdu ke svému dr. nechat změřit tlak a zároveň na moč a uvidím, jak to bude vypadat.
Holky, vítě některá jak jste na tom s čípkem. Mě nepíšou CS, ale mám tam X1,5 cm, což znamená, že se čípek otevírá a je 1,5 cm dlouhý. Před týdnem byl 2 cm a v 38. tt 3 cm. Tak už by se to mohlo pohnout

miselaniki
19. dub 2010

zuz:. já jsem u svého gyndaře minulý týden s mykózou, v porodce mi sestra řekla do telefonu, že si mám koupit něco v lékárně, ale mně se to nelepšilo, tak jsem raději zašla. Prohlídl mně napsal léky a uklidnil, což v porodnici nehrozí.
Zuzi tak si zajdi k němu aspoň budeš v klidu. Já už mám čípek zaniklej takže mně už nepíšou nic🙂.

zuzi82
autor
19. dub 2010

Jo Misi, máš pravdu, že v porodce takový přístup nehrozí. Když jsem tam byla s tím nálezem na čípku, tak byl jiný dr. strašně fajn a primář si mě od té doby pamatuje a vždy mě zdraví a je taky moc milý, ale tenhle dr., co mě vyšetřuje, to je děs a hrůza. Manža je z toho taky přepadlý, že mají takový přístup, jako bych byla na obtíž, přitom čekárna prázdná, takže žádná velká honička. To u mého se nás kolikrát sešlo i pět. 😉

zuzi82
autor
19. dub 2010

Reny: jak jsi na tom teď s injekcema. Já budu mít injekce jen při porodu a po něm než najedu na Warfarin. Jak to máš ty?

skretik
19. dub 2010

Ahoj holky, moc vas vsechny zdravim a vsem uz maminkam, moc moc gratuluju 😵 😵 😵 a taky zavidim, mate krasne miminka 😵 . Uz se taky tesim az budu mit mimiska u sebe, uz je to nejaky dlouhy 😅 . Ale zatim to vypada, ze se

A jak se mate? Az na to cekani a ocekavani porodnich bolesti a tak, to je narocny 😀 .

crawler
19. dub 2010

Renys: Andrejka má Šimonka - stejný den jako ty🙂 A Man má Tomáška - nejčerstvější mimi 😀DD Já bych přeci jenom radši rodila přirozeně, ale jestli to nedopadne, tak budu vzpomínat na Tebe, že to bylo v pohodě a nebudu z toho dělat žádnou rošádu 😉 děkuju za uklidnění🙂

zuzi: se mnou se taky moc nemelou...čekala bych nějaké detailnější sledování, ale žádné utz, žádné průtoky, sledování placenty, apod...jen tlak, moč, vnitřní vyšetření a monitor...na monitoru máme pokaždé dost propadů a minule to i 3 x zvonilo, takže žádná sláva, ale prý je to v normě a žádné sledování navíc není...a já mám o bobka strach obrovský...a na druhou stranu řeší hned císaře aniž by mě nechala nějak výrazně přenášet...Prostě každý mudr má jiné praktiky, přikládá důraz na jiné věci, apod...No, co naděláme než jim důvěřovat, ale někdy je to zatraceně těžké...:-/

crawler
19. dub 2010

skret: co že se vůbec neukazuješ? 🙂 :-/ jak se máš?

eriska
19. dub 2010

ahojky, holky,

tak jsem vás v rychlosti dočetla..

reny, přidávám se ke gratulacím..maxík je nádherňoučký miminečko..prostě tmavovlasý a tmavooký děťulky jsou kouzelný..🙂

an, tak doufám, že už máš šití za sebou a v klidu si na pokoji vychutnáváš šimonka a půjdete brzo domů..

jinak gratuluju ke všem úspěšným kontrolám..těhulky, nikam nespěchejte, oni ti vaši drobečkové vědí, proč jsou v bříšku a kdy z něj ven..

víkend byl super, sobotu jsme trávili u babičky, takže hoooodně rukou na chování a hoooodně nohou na vožení..maminka aspoň vyluxovala auto a v klidu si dala ovocné knedlíky😉 a včera jsme byli s tomíkem za holkama na plaváčku a už máme domluveno plavání ve vaně..a samo, celý dny jsme venku..pochlubit se musíme, včera se na mě tomínek poprvé usmál, při přebalování, třeba to byla náhoda, ale skvělá..jinak se směje při kojení..a dneska ráno si po kojení sám usnul v postýlce..ale venku v kočárku se po hodince budil..a teď už se mi v postýlce vzteká, takže teď si sám asi neusne..no, aspoň něco jsem stihla napsat..

andrea110409
19. dub 2010

Ahoj holky tak mám po zákroku a snad vám ani nebudu psát jaké to bylo...byl to naprostý děs. Zákrok byl v narkoze a probuzení bylo do šílené bolesti kterou nešlo ovládat. Upřímně řvala jsem jak na lesy. Doufám že sem si to vybrala za nás za všechny a že teď budete mít všechny jen krásné porody.

crawler
19. dub 2010

eri: krásný nový fotečky 😀DD a Tomínek je čím dál hezčí!!!😀DD je to takový světlounký andílek 😉

crawler
19. dub 2010

Andy: ach jo...a dají ti aspoň něco na tlumení bolesti? to je hrozný!!! a teď zase hojení, že? :-/ snad už sis to všechno vyžrala a teď bude jen líp ☹ myslím na Tebe! snad už budete brzy doma 🙂

eriska
19. dub 2010

an, to mě mrzí, že si to tak "užíváš"..tak snad už bude jen líp, líp a líp a budete se šimůnkem brzo doma a tam si to spolu krásně užijete.

craw, ty jsi rychlík..ještě jsem to sem nestihla ani napsat..na ruce jsem uspávala tomíka, tak to šlo pomalu 😀

crawler
19. dub 2010

eri: normoš je šílenej rozdíl, když jsi namalovaná a kdy ne...normálně jako dva rozdílný lidi 😀 moc Ti to u kočárku sluší 😀DD

miselaniki
19. dub 2010

eri: malý je fakt nádherný, takový andílek a tobě to moc sluší s kočárkem
andy: tak to mně mrzí, co musíš podstupovat, tak snad léky na bolest by ti mohli dát, hlavně ať vás brzo pustí domů, to bude hned lépe

skretik
19. dub 2010

Andy tak drzim pesti at je to brzy lepsi a brzy ta bolest ustoupi, drz se, ted uz bude jen a jen lip!!!!
Eri Tomasek je nadhernej 😵 , moc se vam povedl 😵 .

Craw uz jsem konecne na materske , ale nejak je porad co delat, tak najednou nemam cas byt u PC, v praci jsem mela casu habadej, ale ted 😀 . No aspon mi to rychle utika. Zitra jdu poprve do poradny do porodnice, tak jsem na to zvedava, jdu ke zname, tak vam pak povim jak to tam probihalo, jestli znama neco znamena nebo uz je to tam takova rutina. Jsem od sveho doktora zvykla na UTZ pri kazde poradne a na mily a prijemny pristup, tak snad nebudu zitra zklamana.

Tehulky, uz vam kleslo aspon trosku brisko? Ja mam mimiska porad narvanyho hodne nahore a nevypada, ze by se mu chtelo sestupovat, ba naopak 😅 . Uz mam uplne znicene zebro 🙄 . Jinak ja mam v prukazce napsano CS2, ale kdyz jsem koukala u doktora do karty, tak tam bylo CS0, takze fakt nevim.
Maminky a vam brisko kleslo nejak driv pred porodem nebo jste to ani nepostrehly?

janinka22
19. dub 2010

skretik,téda ty jsi se dlouho neukázala! Už se nám to taky krátí co 🙂 s tím pokleslým břichem..ani nevím čoveče jak to zhodnotit,můžeš to zhodnotit podle mých fotek 😎

eri,Tomášek je moc roztomilej,sluší vám to 😵

andy,připojuju se k holkám,to mě taky moc mrzí že sis to tak vytrpěla,hold každej nemůže mít fajn porod bez komplikací,že..tak snad už teď bude všechno v pořádku a miminko ti bude dělat už jen radost 😉

mandragora10
19. dub 2010

Ahoj holky,

tak nas necekane dnes uz pustili z porodnice domu, jsem hrozne nevyspala, takze vice napisu zitra a dnes jsem jen prihodila do albicka fotky Tomaska. Vice napisu zitra, snad se k tomu dostanu 🙂
Mejte se krasne, zdravim vsechny maminky s miminky doma, v porodnici i ty jeste s miminky v brisku. Dekuji tez Ivet a Janince, ze vas prubezne informovaly a mne predavaly zpravicky od o vas a o vas. 🙂

janinka22
19. dub 2010

jéé Vladi,ahoj,tak už jste doma, to je super 🙂 jen si hezky odpočiň,ať nás pak můžeš zahrnout detailníma informacema 😀 Tomášek je krásnej! 😵

skretik
19. dub 2010

Jani, vid?! Tak strasne to uteklo 😅 , prijde mi to jako pred tydnem, kdy jsme byly v 7tt a psaly jsme na konika 😀 a ted uz budeme brzy maminky. Uz se nemuzu dockat 😉 . Tezko se to u tebe na fotkach pozna, mas takove malinkate a krasne brisko, ja pry taky nemam zadne velke, ale kdyz vidim to tvoje, tak mam obrovske 😀 😝. Rikaji, ze kdyz ti spadne brisko, ze to poznas, kdyz si das ruku pod prsa (palec mezi prsa), kdyz je ruka rovna, tak je brisko dole, ale kdyz se jakoby zveda, tak jeste nekleslo. Ja to ani nemusim zkouset, protoze citim to zebro, jak tam maly tlaci 😖.

Man Tomasek je taky nadherny, tech vlasku co ma, nadhera 😀. Hele az budes mit cas, tak napis jak se mate a tak? Palila te hodne zaha nakonci tehu? Kdyz je pry mimi vlasac, tak pali zaha. Me moc nepali (jen vyjimecne), tak budeme mit asi plesounka 😀

skretik
19. dub 2010

Jeee a Jani ted koukam, ze sis prosadila jina jmeno nez to po tatinkovi, tak gratuluju 😀 . Byl to boj?

janinka22
19. dub 2010

skretik,jsem si říkala,že bych tě taky zkoukla,ale nemáš žádnou fotečku ani 😔 no mě každej říká,že mám docela malý břicho,ale mrkni jaký měla pidibříško ve 40 tt man! To jsem oproti ní velryba 😀 Jéé to mi povídej,já se taky na malýho těším až bude venku a budu ho chovat 🙂 ale ono to určitě rychle uteče.. doufám teda. Jo no to víš,prostě jsem byla proti,aby se malej jmenoval po taťkovi,tak jsme museli vymyslet jméno se kterým budem souhlasit oba a hotovo,nic jinýho manžovi nezbývalo 😎

miselaniki
19. dub 2010

man: ahoj vítáme tě doma, malý je přenádherný a vlásků kolik má🙂). Těšíme se na zprávičky.

skretik
19. dub 2010

Jani tak jsem to napravila 😉 , v albicku mam fotku mimise ve 26tt ze 4D UTZ, byl moc akcni, takze tam toho neni moc videt 😀 a pak par fotek briska, i aktualni 😉 . Do konce tydne bysme meli jit do atelieru na profi fotky, ale nejak se mi do toho nechce, nejak se stydim 😅

renys
19. dub 2010

Erisko,děkuju 🙂 .

Man, gratuluju ke krásnýmu Tomáškovi 🙂 , holky, tady je ale úrodička 😀 . Tak která bude další??

Andrej, no to je děsný, chudinko ☹ , au au, těšim se pak na info, co se vlastně stalo, proč to museli opravovat? 😔

Miselaniky, mykóza Tě postihla, mrcha jedna, je dobře, že jí vyléčíš 😉 .

Odpoledne jsem Maxíka kojila po hodině, on má prostě zafixováno, že když se přebalí, tak pak dostane hamu papu, snažila jsem se ho ukecat, pšššš a tak a prosadil si svojí . Holky, dneska je mi líp, já jsem tak šťastná ...Jo a holky, taky jste to tak měly, že při koju se z vás valí krev? Asi jak se stahuje ta děloha..

crawler
19. dub 2010

renys: krásný albíčko - všude ti to tam mamino sluší - no a Maxíkovi samo taky 😉 jste krásná rodinka ;-D Jinak další bude snad Evuss - dnes nastupovala na vyvolávání...nějaké zprávy nemáte??? a pak se hlásím já!!!!TP tuto středu 😀

man: taktéž jste si upekli překrásného človíčka!!!🙂těšíme se na info, tak pěkně odpočívej🙂

skret: mě bříško nekleslo ani omylem - i mudra mi na to poukazuje, jak je malé vysoko - taky neustále pod žebry...ale myslím, že nemusí klesnout každé - co jsem tak slyšela, tak v praxi některé začnou kontra a bříško má ještě vysoko a jiné klesne 3 týdny předem...indivindy no...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru