Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
25. dub 2010

jani: moc vám to sluší. Taky bych chtěla ještě nějaké fotky s mužem stihnout....
zuzi: díky, jojo, je to těžký, žádná to nemáme jednoduché. Já dneska viděla kamarýádku doktorku a ta na mě hned halekala - Ty budeš přenášet, viď, máš břicho ještě úplně nahoře, to do týdne, kdy máš termín, určitě nebude, připrav se na min. týden přenášení... 🙄 takže Tě asi budu následovat.

začla jsem šíleně zadržovat vodu, tedy doufám, že to není tuk 😠 - za poslední 4 dny mám 2,5kg nahoře, neobuju skoro žádné boty, nenadám snubák... fakt bezva, připadám si jak hrošice

mercedesse
26. dub 2010

Čauky holky, tak co, máme další maminu a mimčo? Už byste s tím měli pohnout 😉 😀

crawler
26. dub 2010

Krásné ráno🙂

nakonec se mi podařilo připojit se na net, tak píšu 🙂

Eriska mi psala sms, že Mis má Kryštůfka - moc a moc gratuluju!!! a zááávidím - jsem stále 2v1 :-/ ani poslíčci...nic...:-/ Dneska jdu do rizikové poradny a jukne se na mě primář, tak jsem zvědavá, jaký postup zvolí...ale už mě to přenášení nebaví :-/ Bojím se o mimiho a už ho chci mít v náručí...každý den je čím dál víc náročný...všechno už mě bolí ☹ Jsem ve Svitavách u rodičů a manža je v práci daleko ode mě a mě už to fakt leze na mozek 😔 😝

Teď se vás pokusím dočíst😀

mercedesse
26. dub 2010

craw: neboj určitě už se začne něco dít. Přece tam prcek nebude věčně. 😉

zuzi82
autor
26. dub 2010

Dobré ráno,
my taky stále 2v1. Dneska jdu do poradny, tak jsem zvědavá, jestli se po tom minulém týdnu, kdy jsem byla tak aktivní, něco pohlo. Mimochodem jsem tu minulý týden v pondělí psala, že za týden už nebudu muset k tomu blbému dr jít, no a jdu zas. Mímo prostě vůbec nespolupracuje. 😠

mandragora10
26. dub 2010

ahoj holky,

Jani, moc pekne fotky, slusi vam to, budouci rodicove 🙂
Zuzi, Craw...uz vas ta mimca napinaji, je mi jasny, ze uz to taky chcete mit za sebou, ale nebojte, mimca si bud reknou sami nebo pomuzou doktori, dyl nez 10 dnu uz dneska doktori snad ani prenaset nenechaji, ne?
Bater, to urcite bude voda.....to tuk nemuze byt ani omylem, specialne kdyz mas natekle nohy a ruce....neboj, porodis a vse pujde dolu behem dnu stravenych jeste v porodnici.
My dnes mame za sebou celkem pohodovou noc...mezi jendim kojenim spal Tomasek 5 hodin, tak jsem konecne trosku vyspala. V 11 vyrazime k pani doktorce na premereni a zvazeni, tak jsem zvedava, zda jsme se dostali aspon na porodni vahu. No a jinak me ceka zehleni, myti koupelny....nevim, proc vsude radi, jak se maminka ma hlavne vyspat a uklizeni odlozit....vzdyt to bychom tady zili v desivem neporadku, pritel je cely den v praci, rodice mame 300 km od nas, takze kdo to uklidi...ja nebo Tomasek? 😉

zuzi82
autor
26. dub 2010

Chtěla jsem napsat, že doufám, že za týden už nebudu muset jít, ale teď se dívám, že to doufám mi nějak vypadlo. 😅

janinka22
26. dub 2010

Dobré ránko, těhulky a maminky.
Děkuji za pochvalu fotek 🙂
Mě se dnes konečně báječně spalo, vypadalo to, že bych spala aspoň do devíti, ale vzbudilo mě klepání, někdo tu něco dělá pod náma nebo co, tak se u toho nedalo spát, tak mě to hned ráno naštvalo 😠 ale vypadá to zas na krásný den, tak to by mi mohlo spravit náladu 🙂
zuzi, tak pak dej vědět jak jsi u dr. dopadla.. snad už to přijde samo, aby ti porod nemuseli vyvolávat

zuzi82
autor
26. dub 2010

Taky už mi začínají hodně otékat nohy a ruce. Třeba dneska mám nohy od rána hnus. Nemůžu se na to ani dívat. Ty bochánky na nártech a kotníky, co nejsou ani vidět, prostě síla.
Já bych se chtěla domluvit na další poradně, ať mě vezmou na vyvolání už v sobotu. To budu týden po termínu a minulý týden dr. říkal, že by mě nechali tak 7-10 dní, tak snad tam bude někdo vstřícný a půjde to. Ne že bych byla tak netrpělivá, ale mám strach z velkého mimča a díky tomu i komplikovaného porodu. ☹
Man: držím palečky, ať je na kontrole vše v pořádku a paní doktorka vás chválí. 😉

crawler
26. dub 2010

zuzi: naprosto rozumím tvým pocitům...jsem na tom obdobně a ještě o dva dny hůř ☹...Jediné, co mě potěšilo je, že mi kleslo bříško a to znamená, že to snad půjde přirozeně...a dnes se dozvím, jak je na tom čípek...jestli bude stále CS 0, tak už to asi nerozdýchám...☹ Hrozně mě tohle přenášení deptá...pořád čekám, kdy už začnou bolesti, pozoruju se, ale nic...natož takové příznaky jako má janinka - to vůbec nehrozí...☹ Jinak mě bylo taky řečeno, že nechají 7-10 dní...já přenáším 5, tak si říkám, že dneska už se možná dozvím den nástupu do porodky a budu ráda, protože sice ležení v nemocnici je hrozné, ale mám strach o mimi a chci být radši pod dohledem...chci, aby sledovali monitor a tak - budu se cítit líp...

bat: ty zrádkyně - ty přeješ zuzi, aby porodila dřív než já??? no co to? 😔 😨

crawler
26. dub 2010

k otokům...to už ani neřeším...trpím na ně už 2.měsíc a nevejdu se ani do širokých botasek...na váze mě to dělá dobrá 4kg...ruce nesevřu v pěst, páč mi natíkají i ruce a opuchlá jsem i v obličeji - no prostě radost na mě pohledět ☹...

mercedesse
26. dub 2010

No to když natékám už teď, prý ne kvůli těhu, tak to se mám asi na co těšit, teda musím zaklepat, teď se to znovu neobjevilo.

crawler
26. dub 2010

jinak stejně vám holky závidím ty starosti s kojením a tak 🙂...vím, že za pár dní "bych radši přenášela", ale teď mám před sebou jen vidinu miminka a to, že se uleví mému tělu, který už fakt dosluhuje :-/

Jinak zuzi: přenáší se u vás v rodině? u nás skoro všechny ženský, takže si fakt myslím, že je to nějak dědičný...po čem prd, to se podědí... 😠

verisek
26. dub 2010

ahoj holky,
tak ja taky nic, ani naznak, zitra jdu na kontrolu, jsem zvedava, jestli se neco zmenilo, minule rikala, pokud by to bylo stejne, tak to zacne uz resit abych neprenasela
zacinaji mi natekat nohy, ruce, no vsechno..vcera jsem mela problem s botama, prstynky uz taky nenosim..
vsechno uz me boli ☹

crawler
26. dub 2010

mer: třeba ne 😉 uvidíš - hodně záleží na uložení miminka a na jaké cévy ti tlačí...🙂 a jak se jinak cítíš? už finišuješ první trim, to je co? 😀

crawler
26. dub 2010

veri: tebe by nenechala přenášet? z jakého důvodu? no jako ono fakt není o co stát, ale mudři obecně jednají jen když je nějaký problém, jinak nechají přenášet...:-/

verisek
26. dub 2010

jinak brisko mi taky neklesa a co cipek se dozvim zitra

t.kosticka
26. dub 2010

Ahoj holky!!!

Míšo, gratuluju k miminku!!!!!!!!!

Jani, fotky jsou moc moc moc hezký! Vypadáte skvěle!

Holky, mě úplně přijde že jsme tady zcela mimo 😀 buď je to tu o kojení nebo o přenášení...mě se netýká ani jedno 😢 😀

verisek
26. dub 2010

minule jsem mela z niceho nic vysokej tlak a taky moc nechce abych rodila velke mimco, takze by to nechala tak 2 dny po terminu a pak bysme tomu museli pomoct
ona je to znama, takze normalni doktor by me asi prenaset klidne nechal

t.kosticka
26. dub 2010

veri, to je teda fajn mít známé v porodnici,co?! 😉

janinka22
26. dub 2010

holky, sice píšete jaký mám příznaky ale to taky nemusí nic znamenat.. i tak porod může přijít kdoví kdy.. tak se nechám překvapit no.. ale tak od pátku začnu mimíska trošku popohánět 😀 začnu se asi koupat v horké vaně, naordinuju nám povinně sexík a tak 😀 tak snad něco zabere

tery, co máš z toho, nejsi tu sama, neboj - mě se taky zatím ani přenášení ani kojení netýká 😉

t.kosticka
26. dub 2010

Jani, co jsem tady vypozorovala...žádné závěry hele 😀 ...za 10 minut může být všechno jinak 😀

mercedesse
26. dub 2010

Já se cítím celkem dobře, zatím jsem kilčo shodila, ale nezvracím, jen jak jsem doma, tak se pravidelně najím a mám dost pohybu na zahrádce, tak nás dr. snad pochválí. Při mý váze není moc dobrý přibrat nějak závratně. Vyskočilo mi trošičku bříško, ještě trochu blbě spím, ale jinak jsem celkem v pohodě, někdy až moc, až se bojím, že je něco blbě. No snad ne a brouček na nás bude v pátek vesele mávat.

ivet6
26. dub 2010

Ahoj holky 🙂

Mis, moc gratuluju ke Kryštůfkovi 😉

Držim palce holky 40 + něco , ať už se mimča hejbnou - venku je tak krásně 😉

Jani super fotky, moc Vám to sluší, závidim, jak si fotogenická 😉

Teri 😀 já taky, tak mi třeba napiš, jestli už máte přichystanou postýlku, no a taky sem si říkala, že už bych si měla pomalu rovnat věci do porodky 😲 Co ty?

evejka
26. dub 2010

Ahoj holky,moc gratuluju k miminku, Míško...hlavně se dobře zhojte a načerpejte síly 😉 Jani,super fotky, trochu mi připomínáš Annu K. za dob největší slávy 😀 Teri,my jsme na tom stejně,co?Termín daleko,ale s holkama soucítím a aspoň čerpám informace...Já bych si přála už to mímo za 14 dní vyprdnout.Včera jsme byli s manžou na prochajdě a bylo to krásný,dělali jsme spousty fotek a dneska když jsem je stahovala,tak jsem se sama sebe lekla...takovej koblih...když vidím Janinku,vlastně vás všechny...ufff...jinak malá je hodná, k doktorce jdem až 5.5.,tak se necháme překvapit 😀 Jinak nám taky řekli,že miminko bude velký (asi po nás obou) a tak se modlím,ať nepřenáším a rodíme aspoň o trochu dřív...zkouším se s mládětem domluvit 😀 tak se držte,holčinky 😉

t.kosticka
26. dub 2010

merci, to to letí, to je hrůza 😀 už 10tt!

ahoj ivet, brachu 😀 😀 !, dneska zrovna jsme si říkala, že bych si asi tenhle týden měla začít ty všci do porodky připravovat. 😅 Fakt.
Postýlku nachystanou nemám, protože nevím, kde po porodu budu, jestli ještě u našich nebo už v našem baráku, ale tam asi těžko a u našich není místo, takže by to asi taky chtělo nějak to promyslet. Včera jsem doprala poslední várku ložního prádla a plen, ještě čekám, až mi zavolají z Malvíku, objednávala jsme tam ty látkovky, tak ty chci taky vyprat...Peru u babičky, protož enaši mají pračku plnou chlupů od psa 🙄

janinka22
26. dub 2010

Tery, tak to nevím co jsi tím chtěla říct 😅 jako že to na mě klidně za 10 minut může přijít jo? 😀
Ivi, díky za pochvalu 😵 Já si chystala tašku do porodky taky nějak v 35-36tt.. 🙂

verisek
26. dub 2010

t.kosticka: to jo 🙂 ale to mas jak u vseho, pokud mas nekde nekoho znamyho, je to vzycky lepsi..

crawler
26. dub 2010

jo janinko, nemusí to znamenat nic a nebo může všechno...ono se to fakt nedá odhadnout ...🙂

veri: to máš supr - takový osobní individuální přístup!🙂...já se taky děsím velkého miminka, ale nedá se nic dělat - -každý den si může kynout a kynout...navíc mám strašné chutě na sladké, takže ho i dobře krmím... 😅

holky, já si připravila věci v 38tt a je fakt, že se mi na ten přebalovák jenom práší 😝 a tak jsem postýlku ani nechystala...vše mám vypraný i vyžehlený, ale do postýlky to dám až přijedu z porodky...Navíc dnes nám dělají ty plastový okna, tak máme celý byt zabalený foliema a já jsem happy, že v tom bordelu nemusím být a můžu být i rodičů 😵

zuzi82
autor
26. dub 2010

Craw: Já můžu přenášení hodnotit jen podle mojí mamky a já se narodila přesně na termín a ségra o tři týdny dříve, takže by měl být mimís už tady, ne? 😅
Tak jdu se oblékat a jedu do porodky, tak pěkně diskutujte ať mám co čísta jak se vrátím, hned hodím info. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru