Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
8. kvě 2010

Craw: vítej doma a ještě jednou velká gratulace a přejeme hodně zdraví 😎

baterka
8. kvě 2010

craw: vítej! Gratuluju a užívej si domácí prostředí 😉. Jsem zvědavá co porod a tak, tak až budeš mít chvilku ...
zuzi: co Ty, jak to jde?
katy: Adélka je nádherná!!! Kočanda 😉

já stále nic, zítra další monitor... sestavili jsme ale aspoň konečně postýlku, vyprala jsem potahy na autosedačce a kočárku, takže už můžeš, Marku 😎 😲 !

miselaniki
8. kvě 2010

bater: tak se drž a zítra napiš, ale chlapec by se už mohl ukázat když má všechno už tak hezky nachystané🙂).

zuzi82
autor
8. kvě 2010

Nějak nic nestíhám. Můj den se rozdělil do několik kojících bloků, mezi kterými se snažím alespoň něco doma pofackovat 😀
Malý je zlatíčko, hodně spinká a taťka taky pomáhá. Ani bych nevěřila, že může být z Matýska tak vedle. Už aby šel do práce, nebo mi to dítě úplně zkazí. Malému stačí kníknout a Mirek už k němu běží a už by ho bral na ruky. To se mnou má tvrdší režim. Když sedím (nebo spíš pololežím, protože sedět ještě nemůžu), tak jsem ráda a zvedání je pro mě zatím za trest, takže na nějaké kníknutí nereaguji. Jak brečí, tak se samozřejmě zvednu, ale jinak si říkám, ať se snaží zabavit taky trošku sám 😉
Maminy, jak vůbec reagují tatíkové u vás? Já jednu noc vůbec nekojila. Mirek ráno nadával, že se vůbec nevyspal, protože se malý pořád vrtěl a nespal, ale já si spíš myslím, že na něho manža pořád mluvil a hleděl a budil ho, aby si ho užil. Dokonce mě ani nebudil na kojení, že prý jsem tak pěkně spala, tak mě chtěl nechat a malý neřval, tak co. Ale možná to bylo tak, že se bál, že by po kojení hned usnul a měl by po zábavě. 😀
A zkušené mamči poraďte. Malému se vždy objeví takové jako malé uhříky na tvářičkách a na zádíčkách. Jsou to potničky? Co s tím? Malý nevypadá, že by mu to nějak vadilo, ale ráda bych ho toho zbavila. 🙂

janinka22
9. kvě 2010

Ahoj holky,

tak se hlásíme s Adámkem, že jsme od včera doma z porodnice.. 🙂 dočítat vás nebudu, to by bylo minimálně na týden čtení v kuse 😀 založím album a postupně přidám fotečky, taky popíšu porod..
Všechny vás moc zdravím, doufám, že se máte dobře. Je tu něco důležitého nového co bych měla vědět? Vím od Man o miminkách Craw a Veriska..

janinka22
9. kvě 2010

holky, chtěla jsem se vás zeptat, jaký je podle vás nejlepší postup kojení x přebalování..? Když malýho prvně přebalím a pak kojím, tak pak hezky usne, ale při nebo po papání se většinou pokaká, takže je znova na přebalení hnedka po kojení, což ho vzbudí a pak nespí... no a když prvně kojím, tak si ho pak vzbudím přebalením a nechce spinkat .. tak nevím jak to dělat teda

jo a ještě jedna věc - jak se vám hojí šití po nástřihu? Mám pocit že to nikdy nepřestane bolet.. a to si dávám čípky na bolest co mi dali v nemocnici.. doufám,že se to brzo zahojí..

mandragora10
9. kvě 2010

Dobre ranko,

Janinko, Craw...vitete doma.
Craw, Katy....moc hezka miminecka mate!!!
Janinko, ze zacatku jsem prebalovala hlavne pred kojenim...je fakt, ze se Tomasek vetsinou pokakal pri nebo hned po kojeni, ale ty tri hodinky v tom vydrzel. Ted zalezi, jak moc je hladovej....nekdy prebaluju pred kojenim, nekdy po...ale ne tesne po nem...ono je fakt, ze ted uz Tomasek spi mnohem min nez kdyz jsme prisli z porodnice, trva mu treba i hodinu a pul nez zabere, takze nejake to prebaleni ho vubec nerusi.
Siti se zrova me hoji hodne spatne, ve ctvrtek to budou 4 tydny a porad to citim a obcas se mi spatne sedi, navic porad jeste krvacim....tak preju, at se ti to hoji lepe nez mne 😉
Zuzi, ja bych malyho nebudila, pokud mas pocit, ze pribira 🙂 Co bych ja dala za to, kdyby nas hladovec vydrzel bez jidla dyl nez 3 hodinky 🙂

mercedesse
9. kvě 2010

Ahojky holky
vítám maminy doma z porodnice, mimi jsou nádherný. Já chci taky. Mě se začaly dělat porůznu boule na břiše, jak prcek posunuje střeva. 😀 Jen ať posunuje, já už chci pořádnej těhu pupík. Jo a dneska mi na fotoblogu naskočilo 199 dní do porodu, pomalu končíme dvanáctý týden, tak ještě jeden a snad už budu moct bejt klidnější. Ale teď to docela utíká. Příští týden jdu v úterý do divadla a ve středu na koncert, pak k doktorovi a na ekg, další týden asi k zubaři. Takže pořád nějaká zábava.

verisek
9. kvě 2010

ahoj, ja taky prebaluju pred papanim
jinak mame doma taky hladovce, tim, ze ho krmim z lahvicky tak mam prehled kolik vysosa, jeste se nestalo, ze mi prestal sam sat, uz jsme mu museli zvysit davky a stejne porad cuca, primo hlta, pak skyta 🙂
papat chce kazdy 2-3 hodiny, porad mam pocit, jestli treba nema hlad a nebo naopak jestli ho treba neprejidam, ale to by se asi neprisal, ze a savicku vyplivl?
snad se to casem ustali
dneska jsem zkouseli kojit pres kloboucek, ale nic opet nevysal a bradavku si nedokaze chytit ☹ tak zacal za chvilku plakat a pak uz primo rvat ☹

verisek
9. kvě 2010

jinak taky vitam craw a janinku 🙂
a gratuluji k mimousum

evejka
9. kvě 2010

Holky,gratuluju k návratu domů a mimouškům...už bychom taky rádi a zatím nic🙂

skretik
9. kvě 2010

Ahoj maminky, taky gratuluju k navratum domu a ke krasnym miminkum 😵 .
Evejko neboj mi se taky dockame 😉 , i kdyz nekdy mam pocit, ze uz mi z toho sibne... Ale me to delaji lidi okolo, dneska uz jsem mela asi 3telefonaty a nekolik sms a to jeste nemam ani poradne termin 🙄 . Podle UTZ mam teda zitra, ale i tak mame porad jeste cas...

Ted jsem domyla okna a myslim, ze uz je pro mimi pripravene vse, uklidit jsem stacila taky vse co jsem chtela, tak ted jdu na kafco, tak snad me to aspon trochu rozptyly 😉 . Preji vam vsem maminkam i tehulkam prijemnou a hlavne klidnou nedeli a davejte na sebe vsechny pozor!!!

renys
9. kvě 2010

Ahojky, tak čerstvý maminky už jsou doma, vaše miminka jsou nádherný 🙂 🙂 ! Verisku, Nikča je taky krásnej 🙂 .

Zuzi, tak ty pupínky měl malej v porodce skoro po celym tělíčku, teď se mu udělá sem tam někdy na obličeji, je to červenej flíček s bílym středem? Tak to je prý ekzantém - lehce alergie buď na prádlo, nebo krémík, kup si v lékárně pudřík Devilan a lehce mázni přímo ten pupínek.

Jani, s tim přebalovánim mam taky dilema 😒 - v noci nesu rovnou na přebalení, protože ho pak dam do postýlky a hned se spinká dál. Ale přes den máme problémy po koju s usnutim, vyžaduje chováníčko až do spánku - takže poslední dny je to u nás náročný, sotva stíham vařit a zhltnout oběd, aby zas nezačal amok 😅 .....takže někdy ho přes den přebaluju až po koju, protože pak cítí sebemenší loužičku či bobánka v plínce.

Craw, těšim se pak na fotečky v albíčku. Tak jak císař? Dalo se to? Měla si ho taky v epidurálu?

janinka22
9. kvě 2010

holky,díky za názory,stejně si to prostě budeme muset přizpůsobit tak aby nám to vyhovovalo,to chce asi čas..
veri,mě kojení zaplať pánbůh začlo jít včera,v porodnici jsme s tím hooodně zápasili, malýmu se nechtělo sát, i když měl hlad, tak byl línej.. přes klobouček jsem taky zkoušela, to bylo lepší ale taky nic moc, chvíli jsem tam i odsávala.. ale jsem ráda, že teď nám to už jde.. 🙂 Já si myslím,že kdyby neměl hlad, tak ti tu savičku nebude chtít

evi, skretiku, dočkáte se taky nebojte 😉

baterka
9. kvě 2010

ahoj holky, včera jsem si užila první, zato pořádné poslíčky...., ale nakonec jsem o nějak rozchodila a noc byla docela klidná
dopoledne jsem byla na monitoru, kontrakce mám, ale podle doktora zatím slabé..., monitor je ale v pořádku, takže mimi nic nechybí
a teď mám stahy tak po 7 minutch, tak uvidím, zda to zesílí nebo přejde...., dm vědět buď sem nebo kdybych odjela, tak erisce smskou. Zatím se to dá vydržet, ale už se musím předklonit a zhluboka dýchat, ale po půl minutce je to pryč, tak jsem zvědavá, zda se mi Marek narodí ke svátku matek nebo až později....

baterka
9. kvě 2010

jani: máte reklamního fešáka 🙂! Moc gratuluju

zuzi82
autor
9. kvě 2010

Bater: tak držím pěsti, aby se to rozjelo a bylo to rychlé 😉

baterka
9. kvě 2010

díky, asi fakt pojedem, už je to po 4 minutách...... 😝

skretik
9. kvě 2010

Bater, tak to uz bys mela jet, to vypada nadejne 😀 😝 .
Ja mam dnes taky od rana poslicky, ale zatim to neni nic pravidelneho a silnejsi bolest je jen obcas, jinak me tak poboliva bricho jako na MS, tak uvidime co se z toho vyklube. Bater tobe drzim palce at to mate rychle za sebou!!!!!!!!

skretik
9. kvě 2010

Jani Adamek je krasny a moc vam to vsem slusi 😵 😵 😵 !Moc gratuluju!!!

zuzi82
autor
9. kvě 2010

Jani: My přebalujeme před kojením a pak až před dalším, ale je pravda, že tím, že Matěj pije málo, tak toho v plínce moc není. A k šití, uvidíš, že bude každý den líp. Já to teda ještě hodně cítím a až do středy mám zákaz na tom sedět, takže zatím jsem na kruhu nebo v leže, ale oproti pondělku, kdy jsem byla první den doma, je to nesrovnatelné. Ve středu si zkusím normálně sednout a myslím, že to už půjde. 🙂 Taky si to mažu gelem na hojení hráze od Nobilisu a cucám homeopatika, tak doufám, že to brzy bude úplně dobré. 😉

zuzi82
autor
9. kvě 2010

Reny: díky. A jak teda vypadají ty potničky? Já myslela, že to má z tepla. Že ho moc oblékám. 😅

verisek
9. kvě 2010

ja siti taky jeste citim, i kdyz si pani doktorka dala pry hodne zalezet..
jinak my pocurame plinek teda mraky
kolikrat za den ti vasi bobanci kakaji? ten nas mysak tak 3krat, ale nekdy too teda stoji za to, musime pak i vetrat po prebalovani
🙂 jinak jsem zjistila, ze obcas hodne rychle dycha, hlavne po jidle, myslite, ze je to normalni?
pripadam si chvilkama jak blazen, porad ho pozoruju, jeslti je vse v poradku a premyslim, jestli delam vsechno dobre..
man: diky za ty cviky, dneska jsem poprve cvicila
🙂

eriska
9. kvě 2010

ahoj holky,
já vás obdivuju,stíhám vás dočítat, ale psát moc nee..dneska jsem vás třeba dočítala u babičky, přítel má aktivovaný na mobilu net, tak jsem jezdila po návsi a četla, abych byla v obraze..

SMS OD BATERKY, V 8 HODIN MĚLA KONTRAKCE PO 5MIN., OTEVŘENÁ NA 5CM, DLE DR. TO BUDE MÍT ZA PÁR, PAK PSALA, ŽE JI JDOU PÍCHNOUT VODU..tak doufám, že ráno budu psát, že Mára už je venku😉

janinko, souhlas s holkama, my taky přebalujeme před kojo, a pak třeba i po..když má v plínce plno a nespinká a chroumá se a nelíbí se mu to..jinak, když spí, tak ho nechávám..

my spotřebujeme plínek hodně, protože tomík je schopný během přebalování čistou plínku znovu prosrajdit, nebo pořádně pročůrat, tak mu dávám čistou...nechci, aby byl opruzený..a kadíšujeme vždycky alespon 4x 😅

zuzi, podle mě to jsou potníčky..prostě to vypadá jako uhřík..nám pomáhá potřít to řepíkovým čajíkem..někdy ho i uvařím do půl litrového hrníčku a přidám do koupele..a pak je super na potření mandlový olej lisovaný za studena..já ho mám od eoné a malýmu se po tom potníčky ztrácejí..anebo stačí taky aviril zásyp a tím potníčky potřít..jinak my potníčků máme v obličejíku dost, ale vždy, když jdeme ven, nebo přes noc, se mu ztrácejí..kdyby to byl exém, nebo nějaký jiná vyrážka, tak se ti neztrácí..

evuss
10. kvě 2010

Dobré ránko,
tak gratulujeme ke krásným miminkám!!!
Takže bater už to má asi taky za sebou co?
Nějak sem se sem teď nedostala, furt se něco dělo. Co se týká přebalování tak my přebalujem před jídlem a občas i po jídle. Plínek má spotřebu taky hodně, nejvíc mě přijde že pročůrá večer, to než usne tak ju přebaluju třeba třikrát 😒
Ty pupínky se nám taky udělali, ale je jich jen malinko u ouška, ale už se sami ztrácí.
Veri: Viky taky začne občas tak zběsile dýchat. Poprvý jsem se trochu zarazila, ale teď už to tak nesleduju.

zuzi82
autor
10. kvě 2010

Dobré ráno, tak si někdy říkám, do čeho jsme se to dali. To mimčo je fakt velká starost a hodně strachu. Pořád se bojím, že málo papká a málo přibírá a dnes mi přibyla další, ať toho nemám málo. Ráno v šest nám začal houkat monitor dechu. Tak jsme s manžou hned skočili po postýlce a s malým zatřásli. Pak se nám to stalo ještě v osm. To jsme ho zrovna pozorovali a manža mi ukazoval, že to nebere každý jeho nádech, že se někdy nadechne tak maličko, že ho to prostě nezaznamená. A jak jsme ho pozorovali, tak zrovna dýchal úplně malinko, takže ho to nevzalo a spustilo to znova. Volali jsme doktorce a ta říkala, že s houkacím monitorem se zatím setkala jen asi dvakrát a ty mimča pak posílala někam na vyšetření, takže si máme před polednem zavolat a ona řekne co a jak. ☹ Jsem fakt ráda, že byl manža doma, protože kdybych byla sama, tak se asi strachy zblázním.
Jinak to tady vypadá na pěkný den, tak snad po obědě zvládneme i malou prochajdu.
Eri: pupínky na zádíčkach už zmizely a už má jen malý zbytek na tvářičce, takže si taky myslím, že klasický ekzém to nebude, protože ten by zůstal. 😉 Začala jsem ho méně oblékat, asi to měl z toho, že byl moc nabalený. On je celkově horkokrevný. Už v porodce byl pořád rudý z horka a holčička, která byla s námi na pokoji, tak byla pořád zabalená v zavinovačce a přikrytá peřinou a stejně měla pořád studené ručky. Matýsek dostal normální barvu až doma, kde bylo tak o 5 stupňů chladněji než v nemocnici.

andrea110409
10. kvě 2010

Dobré ráno.....
koukam clovek tady chvilku neni a už pomalu ztrácím přehled.
Moc se omlouvám Craw, že už sem jí pak nenapsala, ale máme nějaké špatné období a tak nevím kde mi hlava stojí, ani dočítat vás nestačím. Mrňousek má prdíky a mám pocit, že si vzal dávku ještě za dva chlapečky. Statečně, ale bojuje a tak se uklidňuju, že za 2 měsíce už bude klid a do té doby budem zkoušet všechno možné.
Jinak jsme ale zdraví a krásně přibejváme.
Nově příchozím maminkám z porodnice přeji ať se co nejrychleji zabydlí a začnou s náma probírat ty každodenní radosti a na Baterku jsem už mooooc zvědavá a těším se na nové fotky mimineček.
mis: jak dopoadlo převážení? Nebo až zítra?
man: co kefír funguje nebo ne ? My zatim statečně pijem 🙂
Co se týká přebalování, tak v tom máme hokej protože mrňousek nejvíc kadí při kojení a nebo těsně po něm a to s ním hýbat nehodlám a tak to pak zvládáme v mezičase. Jinak už mám počuranou postel protože se Šimonek rozhodl při přebalování ještě něco dodělat 😎
Veri: Šimonek taky zběsile dýchá a ještě se kroutí jak užovka, někdy ho vůbec nemůžu vzít do ruky jak je prdíkama zašprajcovanej. A já sem ještě lepší blázen, protože já pokud si nejsem jistá že dýchá, tak ho malinko pozlobím aby se zamlel...tomu se řiká praštěnost 🙂
Zuzi: na potničky mi radila doktorka odvar ze šalvěje a potírat.....je protizánětlivá. Ale pokud je jich jen pár tak za chvilku zmízí. V porodnici je v posledním stádiu přetírali lihem do prasknutí....muselo to jít ale snadno a byl to líh na pupíček.

eriska
10. kvě 2010

HOLKY, TAKŽE BATERKA VÁM MOOOOC ZDRAVÍ, PŘED PŮLNOCÍ SE JÍ MAREČEK NARODIL, 52CM, 3,0 KG, V SEDM NA PŘÍJMU, V DEVĚT PÍCHLI VODU, VE 23,15 JIM DORAZIL TATÍNEK A PŘED PŮLNOCÍ BYL MAREK VENKU🙂

jinak, opožděně, maminky přeju vše nej k včerejšímu svátečku🙂

zuzi, určo to byli potníčky, jak sami zmizí..teda, s tím dýcháním, to je další starost, to je pravda,ale jestli tě to trošku uklidní, tak tomík to dělá taky, ale já to teda nijak neřeším..on spinká, pak jakoby na chvilku přestane dýchat a pak zase jede normoš dál..a co mi říkali, tak to mimča tak mají, takže jsi mě celkem vyděsila a až odpo půjdeme k dr., tak se radši přeptám, co ona na to..jo, s tím monitorem, prý musíš mít mimčo přesně na prostředku a nedávat ho pod matraci, ale jen pod prostěradlo..tak to třeba ještě vyzkoušej

andy, to mě mrzí, že vás to takhle trápí a zkoušela jsi pít čaj z fenyklu a kmínu? já vypiju min. litr za den a tomík si občas večer pobrečí, ale tak do půl hodinky ho to přejde..a já teda moc mléčných výrobků nee, protože mi po tom brečel..takže jím jen vanilkovýho pribináčka, mléčnou rýži a dneska chci zkusit zakysanou smetanu..co mu to udělá..ty jo, potírat lihem, tak to bych mu určo nedělala, jak to praskne, tak je to musí pálit..to at radši vypadá jako puberták..

eriska
10. kvě 2010

jo, holky, málem bych zapomněla, zkoukla jsem vám albíčka a prckové jsou úžasní..krásně rostou..toto strašně rychle utíká, nezdá se vám?

janinka22
10. kvě 2010

Ahoj holky my měli dneska pěkně krušnou noc.. jak malej pořád spal, tak si to vynahradil pěkně.. asi od devíti večer do půl jedné v noci brečel a my ho nemohli utišit, ani kojit nechtěl, nevěděli jsme co mu je, nakonec se mi ho teda podařilo uspat u prsa, ale byla to síla, odpadli jsme všichni tři únavou v obýváku na gauči asi jsem snědla něco blbě a měl bolení nebo nevím..

Dneska jsme prvně sami doma, manža jel do práce, tak jsem na ten den zvědavá, asi bych měla dřímat i přes den abych nabírala síly.. ale potřebuju si hlavně udělat nehty, páč je mám šíleně dlouhý, jak mě nečekaně nechali v nemocnici..
Zítra k nám přijde paní doktorka, tak jsem na to taky zvědavá, doufám, že bude fajn.

veri, my kakáme taky tak nějak, záleží kolik toho malej vypije, a občas taky rychle dýchá a po tom kojení je to tím, že je nosánkem přilepenej na prso ne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru