Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

skretik
13. črc 2010

Dobre rano holky. Ty vedra jsou sileny, co, uz aby to skoncilo. My to travime tak, ze rano jdeme na prochazku do lesa a pak jsme pres poledne doma a odpoledne travime pod slunecnikem na zahrade a malyho koupu venku ve vanicce takze je spokojeny a neni ani moc protivny, protoze je cely den nahaty a to se mu libi 😎, odpo si vzdycky zdrmne v kocarku pod stromem. Jsem z tu zahradu moc vdecna, ale uz se tesim az ty vedra skonci. Na spani mame v loznici 30stupnu-hnus 🙄 .

@ivet6 me se taky porad zda, ze ma Tomasek prujem, ale pry je to ok, pry je to tim vedrem, nesmi to hlavne byt cerny nebo zeleny a moc zapachat, nam to "smrdi" tak kysele 😅 a neni to nic hrozneho.

@janinka22 , @mandragora10 tak to jsou radosti, co ☹ . snad vam to brzy zmizi!!! a pak se snad taky konecne sejdeme, klidne i v tom nakupaku 😉.

Prazandy az opadnou trochu ty vedra udelame nejaky ten srazik?

janinka22
13. črc 2010

@ivet6 díky za podporu psychickou 😉 aha já myslela že to praská protože všude píšou a říkají že se tam budou dělat strupy..taky mi to praskání přišlo divný,když je ta voda v tom tak infekční..v tom případě to vypadá že už ta voda mi z některých mizí,jsou takový splasklejší a mění barvu teda.. dneska v noci mě to už pěkně bolelo 😢 už aby to bylo lepší!

@jasekd no na sluníčko by ale neměla jen ta postižená místa ne? A ty já mám zakrytý... zase nechodit vůbec ven se mě nechce,v bytě máme vedro,tak chci s malým aspoň chodit na vzduch víš..a odpočinek..no však to všechny znáte že s těma mimčama to jde hoooodně těžko! 😒

mandragora10
13. črc 2010

Ahoj holky,

Janinko, herpesin prasky beru uz skoro 7 let, jen v dobe tehotenstvi jsem mela pauzu, ale po porodu jsem zase zacala - detska lekarka mi naopak rekla, ze to mimcu vubec neskodi, spis naopak tim ziska proti vsem oparum protilatky. Jinak trva cca 3 dny nez ty leky zaberou tak, ze sama vidis viditelne vysledky. Tak hlavne aby se ti to nevratilo. Ja bohuzel na opary trpela moc, kazdy mesic nejaky, takze proto herpesin beru kazdy den preventivne.
Craw....byla to bakterialni infekce, byla jsem jeste i o svatkach na pohotovosti, tam mi dali nejakou masticku a zabralo to, takze svedeni a bolaky jsou pryc, zbyly jen jizvy, ale hlavne, ze je to pryc. Akorat mi nerekli, z ceho to bylo, tak doufam, ze se to nevrati!!!
Cajik zatim nedavam, Tomik v tech vedrech porad pije po 3 hodinach a nema potrebu pit casteji, tak si rikam, ze je snad spokojenej.
Ivet...kakani nam taky docela smrdi a je hodne ridke 🙂
Craw...v DM nakupuju pravidelne, vlhcene ubrousky, plinky i kosmetiku babylove a jsem spokojena.
Skretik...jojo, ja jsem pro sraz....v Praze budeme do 23.7., pak jen na skok prvni tyden v srpnu kvuli svatbe a pak az od pulky srpna, tak snad se s terminy nejak sejdeme. Ja bych klidne sla taky na koupaliste - jen mam desny plavky, protoze na moje prsa neco sehnat, to je umeni 😉 Ale nakupni centrum taky neni spatny, Tomasek je tam hodnej.

miselaniki
13. črc 2010

ahoj holky,
@janinka22 - tak se drž a hlavně ať tě to moc nebolí, mně už pomalu opar mizí tak snad to už bude dobré, do pátku je inkubační doba, ale věřím, že malý bude OK
@mandragora10 - tak to je super, že to máš zahojené, držím pěsti ať už máš klid
My jsme dnes měli poradnu, malý má přes 5 kg a 61 cm, pořád ale nemá OK to kakání tak mu opět dělali stěr a má malinko zahnisané to očkování po tbc, tak nevím jestli nám o nějaký týden neodloží hexavakcínu. Jinak mně přijde jako spokojené a veselé miminko i ty vedra celkem snáší, více méně furt spí. Tak snad je lepší k těm doktorům ani nechodit🙂)

jasekd
13. črc 2010

@mandragora10 Jestliplne kojis, tak cajik nemusis, ale jak je Um, tak vetsinou rikaj, ze jeste nejake tekutiny navic, jinak bych mu to taky necpala. No ale nekdy mi pripada, ze se pak poblinka a vic nez to, co vypil caje 😒 Jinak Herpesin kojicim zenam, to se mi teda nezda... To mas az takove problemy? Dava se to podle me spis vyjimecne, no nejsem pediatr ani kozni, tak do toho nebudu stourat...

mandragora10
14. črc 2010

@jasekd No ja beru jenom pul prasku rano a pul vecer, takze jen 200 mg denne, coz je pry davka, ktera do mleka prejde jen minimalne. Pry je to rpo miminko lepsi, nez kdyz se opar udela a pak musis brat prasek 5x denne nekolik dnu. Mam oslabenou imunitu, takze se mi opary porad vraci. ☹
Jojo, ja plne kojim, takze ten cajik spis jen tak ykousim, jak mu bude chutnat neco jineho nez mlicko...vcera jsem mu dala strikackou trosku slazeneho fenykloveho...tvaril se nadseneji nez na horky, ale stejne se sklebil 🙂

skretik
14. črc 2010

@mandragora10 no my jsme doma cely cervenec a v srpnu bysme meli jen na par dnu nekam vyrazit-doufam. Takze my jsme vice mene volny kdykoliv, takze staci rict a my nekam dorazite, klidne i to koupaliste, ale taky nemam zadne plavky, jsou mi jen jedny jednodilne i tak to neni ono 😖, takze kdybych si mohla vybrat tak nakupni centrum (tam se nam taky moc libi) nebo prochazku navecer ,ale prizpusobim se. Ted jsem cetla, ze ty vedra potrvaji az do srpna-uf...

Jinam Tomasem mi uz druhy den vstaval po 10hod, coz je parada. Usina tak mezi 9-10, spi tak do 2-3 a pak do cca 6, no a pak si tak do 8 povidame a pak jeste vytuhne, takze uz se konecne citim vyspala, takovyhle rezim by mu mohl vydrzet (kdyby se mu teda nechtelo spat celou noc 😉 ).

Chtela jsem se zeptat, udelal se nam na krku a na tvaricce takovy jakoby lisej, nevite co by na to mohlo pomoct? Zkousela jsem B-panten, ale to nepomohlo ani trosku...

jasekd
14. črc 2010

@mandragora10 No je to svinstvo, ty opary. Ja nastesti nikdy nemela a bojim se toho velmi, v praci jsem vidala i 5ti 6ti lete deti chudacky s oparem od rtu az do nosu ☹
@skretik No na krku bude asi zaparenej, tvaricka nevim, ale podle me z vedra. Martin se opet vysypal potnickama, i kdyz je jen v pline a ten lisej ma na pravy noze, presne kolem lemu plinek, no a nekdy to ma, nekdy ne, nezavisle na tom, zda mazu. Co mi prislo tak nejlepsi, asi Sudocrem. Ten krk je vopruz, protoze nesnasi myti a suseni v tech faldech. Vytiram mu to tamponem namoc. v olejicjku, kdyz pase konicky a ma ty faldy natazeny, jen voda to poradne neumeje. No ajak pase, tak to i pak hezky uschne a vetra.

crawler
14. črc 2010

@jasekd ty faldy pod krčkem jsou pro nás mor...nemůžu se mu tam dostat, páč koníky nepasem...:-/takže my tak všelijak čistíme žínkou...a pak nevím, zda promastit olejíčkem a zvláčnit nebo naopak vysušit např. sudocremem? páč jak měl malý exzém ze SebaMedu, tak mi mudra řekla hlavně nemazat olejíčkem - že by se to jen zhoršilo...a to pod krkem jsem vlastně taky opruzeninky a na to jsou dobré masti se zinkem což sudocrem je...tak nevím...zkoušela jsem sudocremem a myslím, že to pomohlo...ono jak se hrozně potil, tak mu to pod tím krkem vyloženě smrdělo, jak žluklý máslo 😝

janinka22
14. črc 2010

Ahoj holky,

@mandragora10 tak to je blbý že na to tak trpíš,já nikdy žádnej opar neměla a najednou tohle no! Jinak přijde mi že se to už lepší trošku,tak uvidíme co řekne dr.,jdu tam dnes ve čtyři.

@jasekd kdyby se ti udělalo co mě,tak bys určitě taky radši sáhla po lécích než to mít pak víc a víc.. ☹ já taky prvně nechtěla,ale nemíním se celá obsypat a pak bych to stejně musela brát. A když všichni tvrdí že to do kojení nevadí,tak jim věřím. Nic jinýho mi ani nezbude.

mandragora10
14. črc 2010

Tak jsem byla dneska na kontrole na koznim...tak nakonec jsem nemela bakterialni infekci, ale byl to atopicky ekzem ☹ V zivote jsem na to netrpela....pry za to muyou ais hormony po porodu, tak jen doufam, ze uz se neobjevi!!!
Opary jsou protivne, ale clovek se s nima tak nejak nauci zit, jsou horsi veci.
Jasekd....no pod tim krkem s mytim taky valcime, Toik celkove koupani nemusi, takze ted se cachta v kybliku, tam se mu docela libi, ale stejne mi prijde, ze z vody ma respekt a uz vubec se mu nelibi utirani osuskou....a to tu plinkovou latkovou, ktera by ho nemela nijak skrabat.
Skreti, tak dame sraz v obchodnim centru, jake mas nejradeji? 🙂 My mame pobliz Floru, Hostivar, Chodov, Palladium, ale zvladneme i vzdalenejsi.

jasekd
14. črc 2010

@janinka22 to byla reakce spis na man.... protoze ona to bere porad, tak jsem se ji ptala, proc, jestli ma neco s imunitou a tak. u tebe je to jasny, zoster neni zadna sranda, vzdyt jsem ti to sama psala 😉 jinak podle tho co pise man, ona ma asi opakovany opary zpusobeny herpes simplex virem, to se hodne vraci, to tvoje je varicela zoster virus, jakoby druhe onemocneni virem nestovic, ale neni to nova nakaza, ale aktivace viru v tele vlivem stresu, oslab.imunity apod a vetsinou to probehne jen jednou v zivote, tak snad uz mas vybrano 😉 A objevuje se to vetsinou jednostranne v jednom dermatomu, tzn useku zasobenym jednim nervem, kopiruje to prubeh nervu od patere smerem dopredu. Rozhodne jsem to nemyslela spatne, ze se ty nebo man jentak ze srandy ladujete Herpesinem... Tak at mas brzo pokoj.

jasekd
14. črc 2010

@mandragora10 Zkouseli jste mirnym proudem sprchu? To zabralo u nas, vanicku nenavidel... A otirani snasi az ted, protoze je teplo, ono je jim u toho asi zima, ruzne je clovek prevraci a macka, tak jsou vztekly. Taky mame tu velkou plinu, a jeste to zehlim, at to ma jemny...
@crawler Ten olejicek jsem myslela hlavne na cisteni tech hnusnejch smradlavejch zmolku, vodou to neumyjes. JInak asi spis vysouset, nemastit. Ja ocistim olejickem, necham uschnout a vetra pri paseni. Klid mame ale az kdyz zacal hodne zvedat pri paseni hlavicku a uz to ma celkem rad, predtim to byl boj, mel js z toho depku, ze je tam furt vopruzenej, jak kdyz se o nej nestarame.

skretik
14. črc 2010

@mandragora10 jsem pro Chodov, tam se nam minule moc libilo 😉 . a ted uz jen kdy a jestli se prida jeste nekdo dalsi 😉 . Prijedeme klidne i nekam jinam, kdyz budete chtit 😉 . Me ted Tomasek spinka uz 2 a pul hodinky pod tujkou na zahrade, pripravila jsem mu na zahrade vanicku, ale uz ho tam dnes asi nedam. Ale jinak to v ni miluje, cvachta se v ni a je hrozne spokojeny

verisek
15. črc 2010

ahoj holky,
mam dotaz, myslite, ze se mimousi vlezou jeste na zimu do hluboke korbicky? moje mamka porad strasi, ze ne, ze ty korbicky jsou ted strasne prtave 😒

crawler
15. črc 2010

@verisek Išek určitě ne...už ted je ho tam plno a to máme vnitřní rozměr na délku 85cm...ale když si vezmu, že bude nabalenej a k tomu nějaký larisy nebo tak, tak určitě ne...ale my máme sporták, že se dá polohovat až do lehu, takže to bude ok...

jinak my už se týden umíme smát nahlas a tento týden začal chytat hračky na řetězu na postýlce - ted už to není náhoda, ale vědomé... 😵

mandragora10
15. črc 2010

@jasekd ahoj, sprchu jsme nezkouseli, tak hned jak nam skonci odstavka teple vody, coz snad bude zitra, tak to vyzkousim....vcera jsem ho myla v kybliku a v nem mi ho zase nejde poradne zinkou otirat, navic mi porad sklouzava vic a vic pod vodu, jak mu stoupaji nohy nahoru 🙂
@skretik Tak prima, jsem taky pro Chodov....muzeme pristi tyden treba v utery nebo ve ctvrtek....casove je nam to jedno....spime maximalne do 8.
@verisek Veri, tak my se vejdeme do korbicky tak maximalne do rijna....uz ted mame na delku rezervu tak 10 cm, kdyz si predstavim jeste zimni fusak, myslim, ze nemame sanci....hold bude muset bytve sportaku.

skretik
15. črc 2010

@mandragora10 tak se domluvime jeste pristi tyden? Nam je taky jedno jestli utery nebo ctvrtek. Ale ted uz mi Tomasek 3 den za sebou vytuhl v postely a spi minimalne do 10, nekdy i trochu dyl. Ale usne az tak po 8 hodine, tak ho muzu v 8 nalozit a prospi se na chodove 😉.

Holky kdy vam zacli miminka zvedat hlavicku na brisku na 45stupnu? Me chodi na email kazdy tyden co mam miminko delat a dnes mi prislo (je nam 8tydnu), ze ma na brisku zvedat takhle hlavicku a to teda nezveda ani nahodou, zveda ji porad jen lehce nad podlozku... Kdyz ho nosim tak hlavicku uz drzi sam, ale na brisku se mu zvedat nechce...

skretik
15. črc 2010

co ostatni prazacky @ivet6, terez a ja nevim kdo jeste? Pridate se?

miselaniki
15. črc 2010

ahoj holky,
@verisek - no Kryštof se určitě v zime nevleze do korbičky, počítám, že bude ve sporťáku. A však sporťák máš ne?
@crawler - no šikovný kluk🙂) strašně rychle se to u nich mění všechno, že?
@mandragora10 - a jseš spokojená s tím kyblíkem? já jsem váhala pak jsem koupila vaničku, ale Kryštof se koupe rád, takže asi brzo pujdeme do velké vany. U nás jediný kdo nemá rád vodu je překvapivě náš pes - aspoň nám vždy u břehu bude hlídat věci🙂), potvora.
Holky to vedro je šílený. Já mám teplo ráda, ale u moře a ne doma zavřená, chodíme ven ráno a pak pozdě večer a prý to má být až do srpna, asi chcípnu☹.

miselaniki
15. črc 2010

@skretik - je a za jakého webu ti to chodí? pošli mi to do IP díky. Ty to si nepamatuji, ale já bych to tak strikně nebrala každé mimi je jiné a první vzpřímení by měl mít ve 3. měsící,ale jsou děti které to umějí později a nic se neděje. Kryštof pase, ale nevydrží to dlouho. Já jenom pozoruji, že jak ho teď pořád po jídle beru na tygříka - nejlíp si tak odříhne, tak se mu to zlepšilo.

jasekd
15. črc 2010

@verisek Holky uz ti odpovedely... Za nas taky ne, a to mame opravdu velikej kocar (Babyactive Ballerina, hodne podobna Roanu, klasickej 4kolak s pevnou korbou, sportak je k tomu zvlast a da se polozit do lehu)
@miselaniki Kyblik bych rekla, ze je prijemnej pro dite, je tam hodne potopeny, neni mu zima, ale pro rodice nic moc, kor kdyz je vetsi, neda se tam poradne dostat a umejt ho, takze mozna stridat s vanickou nebo velkou vanou a sprchovanim jako my.
@skretik Martin krasne pasl snad na 6ti tejdnech, kdyz byl hubenej a nepribejval, no a pak zacal prospivat co se tyka vahy, a asi na tejden uplne prestal zvedat hlavicku, proste lezel jak lemra na brise, ryl nosankem v zemi a fnukal, az jsem se bala, co se deje a pak zase pomalu zacal, jakoby se to znova ucil, a ted uz nadherne vydrzi, hlavu vysoko, otaci s ni, kouka po nas a dokonce se u toho smeje, driv rval. Ted je mu pres 3 mesice. Tak se nestresuj a nediv se, kdyby tam, byl nejakej vypadek, asi proste liny obdobi... Ze by se treba prevratil z briska na zada, ani nahodou... To se mu dvakrat povedlo taky driv, rozkejval se a spadl, ted ne.

ivet6
15. črc 2010

@skretik
@mandragora10

ahoj holky, do nákupního centra se mi vůbec nechce, ještě se tak nějak snažim s ním vyhýbat davům lidí. Takže strašně ráda s Váma pujdu, těšim se na to, ale až přestanou ty vedra a třeba do tý zoologický nebo Stromovky nebo tak, prostě ven 😉
Ale užijte si to 😵

miselaniki
15. črc 2010

Holky prý v Praze už prší? pošlite nám to taky na Moravu ať tady nechcípnem🙂)

jasekd
15. črc 2010

@miselaniki Tady na severu (Jablonec) prselo rano, chvili bylo snesitelne, ale ted je pod tema mrakama jak pod poklickou 😖
Jeste k tomu, co ty deti maji umet, Martinek treba moc nebere veci do ruky, jak tu nekdo psal, ze mimi si vezme spendlik, prehodi do druhe ruky, to ani nahodou, jako kdyz mu ho dam tesne k ruce, tak vezme (spis vlozim do dlane), chvili ho zkouma, prestane ho to bavit a nejak ho pusti, ani nevi jak. A to mam tady z vas skoro nejstarsi dite (o den starsi nez Erisky Tomik), takze je to hodne individualni.

skretik
15. črc 2010

@ivet6 na to uz se taky moc tesim, ale jeste az do pulky srpna ma byt takhle ☹ , no treba se to aspon nejaky den umoudri a vyrazime 😉

@miselaniki tak u nas v Praze spadlo jen par malinkatych kapicek, ale je pod mrakem tak to celkem jde, odpo jedeme na vylet, tak snad to takhle vydrzi.

@jasekd jojo to je pravda, je to vsechno hodne individualni, me zase spendlik drzi uz tak 3tydny a pozorovat hracky zacal taky hrozne brzy, ale s tou hlavikcou je lenoch no. No nevadi, kazde dite umi neco jineho v jinem obdobi

mandragora10
15. črc 2010

Holky, presne jak pisete, kazdy miminko je jinaci....nekdo je celkove lenoch, nekomu jde neco lip a neco hur. Tomasek nekdy pase krasne a nekdy...specialne ted v tom vedru, hned hlavu spusti a pofnukava. Hracky si taky neprendava, spis jen udrzi spendlik nebo chytne hadrovou knizku, ale ze by to delal az tak vedome, to ne....hlavne se snazi vse strcit do pusy, ale krome ruky se tam nicim jinym netrefi 🙂
Mis....jestli se Krystufkovi libi ve vanicce, tak kyblik nema smysl. Presne jak psala Jasekd.....je fajn, ze je tam dite cele ponorene, je klidnejsi, pripomina mu to polohu v brisku, ale ja ho v tom neumim moc umyvat, ve velke vane na lehatku je to mnohem lepsi.
Skreti, tak dame sraz zatim jen my dve, treba hned v to utery....klidne muzeme az odpoledne, at se pekne vyspite...

mercedesse
15. črc 2010

Tak jsem zpátky od dr (Podolí). UTZ dopadnul výborně, jsme zdravý a krásný mimčo a světe div se jsem .... Kluk Já mám tak neskutečnou radost. Hned přihodím fotečku do albíčka.

crawler
15. črc 2010

@mercedesse Moc velká gratulka Mer!!!!

mercedesse
15. črc 2010

Díky jsem úplně mimo, ale hrozně šťastná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru