Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
1. srp 2010

Eri, mě mlíko se přestalo vytvářet takže jsem postupně přestala kojit. Jj, kyčle jsme měli taky ok. J, jídlo mu dávám mezi 12 - 13hod jako oběd, aby si zvykl na stejný režim a já mu kupuju 5litrový vody bez bublinek samozřejmě, prodávaj je v Lídlu a z nich mu dělám jak mlíka tak i v tom vařím.....napřed jsem mu dávala kojeneckou ale je drahá a řekla jsem si že když mu nic nedělá obyč voda z obchodu tak mu to budu dávat... Já taky si neumím představit, že bych malýho neměla, zrovna dneska večer když na mě přichází depka tak se podívám na fotečky když jsem byla těhotná, potom jak se malej narodil.....je to prostě zázrak 🙂

t.kosticka
2. srp 2010

Ahoj holky,
hodila jsme do alb nějaké nové fotky...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/t-kosticka/a...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/t-kosticka/a...

@janinka22 to mě mrzí, musíš být úplně vyděšená...jak říkají holky, kojenci jsou gumoví, ale já osobně bych asi radši doktorce šla....pro jistotu.

@soniq to je teda nepříjemný řešit takový věci...přeju Ti ať jste s prckem spokojený, ať to dopadne jakkoliv...

@eriska to já nevím, já si všechno nastavuju už ve foťáku...ale když půjdeš do nějakýho fotolabu, tak ti tam určitě poraděj...

zuzi82
autor
2. srp 2010

Dobré ráno,

@soniq To je mi teda fakt dost líto, že musíš tak brzy po porodu řešit takovou krizi. Tak hlavně ať to dopadne tak, jak si ve skrytu duše přeješ a ať do s Kubíkem zvládnete.
Vy už jste začali s příkrmem, tak to je fajn. My se za měsíc taky chystáme na mrkvičku, už se těším, i když to ze začátku bude asi boj. 😉
Jani: Asi bych taky radši šla k dr. Tak snad bude Adámek ok a už se vám to nikdy nestane. Holt mimča rostou a budou vyžadovat čím dál víc hlídání. 😉

janinka22
2. srp 2010

Ahoj holky,

tak jsem šla dnes pro klid duše k dr.,ale má dovolenou,má tam zástup ale až kolem poledne,potkala jsem se tam se sestřičkou a povídala si s ním o tom pádu a ona mi řekla,že tam chodit k dr. nemusím,jen Adámka sledovat,a až kdyby se mi něco nezdálo tak přijít,prý se stejně sledujou jen zorničky-tak to hlídat jestli se jedna nezvětší a taky kdyby třeba extrémně vyspával nebo zvracel neobvykle..Já myslím že to bude v poho

@soniq tak to je nepříjemný jestli se budete rozcházet,to je síla,když máte tak malý mimčo ☹ to je ale hold život,mrzí mě to,hlavně abys to v pohodě zvádala

evejka
2. srp 2010

Ahoj holky...ufff 😉 konečně se ozývám...mateřství není žádná prča,ale situace se stabilizovala a už jsme v pohodě 😀 Haňulka je hodné a moc milé miminko (i když už jsme zažili pár hysteráčků nepřetržitého hodinového stupňujícího se křiku),ale je to náš malej smíšek a Colombo...zvlášť když spinká s jedním otevřeným očkem..fotečky bych sem dala moc ráda,ale manžel si to nepřeje,tak nebudu jitřit čisté vody 😉 Jinak se cítím dobře,jizva se hojí,i když mě v ní zapomněli 15 cm stehu,který zhnisal a vytahovali mi to po šestinedělí...no nic,ať žije české zdravotnictví!...Minulý týden jsme měly 5,2 kg a 58 cm,plně kojím a mléčný bar je nonstop otevřen, dneska spinkala v noci dokonce 9 hodin,takže máme na sebe čas i s manžou a je to jako zamlada hi hi hi 😀 !!! 😀 Je to úleva po těch hodinovkách...máme už zaběhnutej systém a řád a chodíme spinkat kol 7-8 večer a probouzíme se kolem 3-4 hod.,pak dáme kójo a zase zabereme. Dneska spinká i dopoledne,což je zázrak,ale během dne má tak 2 tříhodinnové intervaly spánku.Děkuju Craw za výbornej tip na knížku Nejšťastnější miminko v okolí,manžel mi jí koupil a mrzí mě,že jí nemám už od začátku,to napravím s Nejšťastnějším batoletem v okolí,která následuje.Moc gratuluju ke krásným miminečkům,ale nemůžu se dostat na vaše fotoblogy,nevím,kde je error,takže jsem shlédla jen ty,co posílají linky...Adélka od Kostičky je fakt kočena...Soniq,mrzí mě tvoje situace,sama si jí nedokážu představit,ale všechny dramata život řeší geniálně a neboj,sama nezůstaneš už nikdy...některým chlapům to trvá holt dýl a je to opravdu zápřah pochopit svojí otcovskou roli,třeba to bude chtít jen čas...držím palce,ať vše zvládneš s tolik potřebným nadhledem...Janinko,neboj,Adámek bude v pořádku,jsou to gumoví medvídci 😀 Holky,děkuju,že vás mám,je to taková super podpora...tak se všechny držte a ať nám rostou 😀

crawler
2. srp 2010

Ahoj holky🙂
@soniq Hlavu vzhůru, máš úžasnej poklad v malým a pokud si přítel neuvědomuje, že jeho syn a ty pro něj můžete být vším, tak za to nestojí a ať klidně jde. Vím, že se mi to lehce říká, ale život s někým, kdo by o vás nejevil zájem, stejně za nic nestojí. Ale je fakt, že může mít velké problémy a chlapi nejsou moc sdílní, může ho něco užírat a bohužel to odnášíte vy. Uvidíš, jak to dopadne, ale vy to s mylým zvládnete 😵

@eriska já používám PhotoFiltr - určo to půjde někde stáhnout - je to jednoduchý program, ale úplně stačí🙂 Taky chceme dát našim k vánocům kalendář🙂

nám paní muidra řekla, že příští měsíc už začneme dávat zeleninovou polívčičku a pro malého už tu mám nachystanou banánovo-mrkvičkovou šťávu od Hippu, tak se moc těším na jeho výraz až ochutná něco jinýho než je mlíčko 😵

crawler
2. srp 2010

@evejka no ahoj ženský!!!😀 udivuje mě, že ti nedali samovstřebatelný stehy - já je měla vstřebaný už než jsem šla z porodky 😕 škoda, že nebudou fotečky, ale to se nadá nic dělat. a jsem ráda, že knížka boduje🙂 na batole se taky chystám 😉

mercedesse
2. srp 2010

Holky potřebovala bych od vás poradit, jakou mám koupit matraci do postýlky? Nějak se v tom nemůžu vyznat a vy už máte zkušenosti. Pak jestli mám kupovat peřinku a polštářek do kočárku i deku a fusak? Ale ten asi až do největší zimi, že jo? Začínám se v tom ztrácet 😝

eriska
2. srp 2010

mercedesse, tak já mám deky dvě přímo pro tomíka, ta jedna je slabší a tou ho přikrývám teď místo peřinky v postýlce, ta druhá je španělská s medvídkem a tu budu používat na podzim..jako, jednu na doma a jednu na ven (obě jsme dostali, nejdříve jsem nadávala, co budu s dekami dělat a ony se holky hodí) a mám i polštářek a peřinku do kočárku, ale na zimu už ji určo nepoužiju, je malá..fusak kup určitě, mimi bude malinkatá, žádná termoregulace, tak ten se hodí..já ho do něj dávala u babičky i teď, jak byly na jaře ty mrazy..fusak a navrch deku, podle počasí..každopádně, dekou nic nezkazíš, tu si můžeš pak nechat třeba u mamky, aby tam svou, nebo používat na hraní😉

evejka, no holka, to je dost, že ses ozvala..a já se těšila, že nám prďolku ukážeš, tady to je samý chlap, holčičky jsou vzácnost...a myslíš, že ani na chvilku, jen haňulku bys nám neukázala? já teda musím říct, že přítel s tím problém nemá, baví ho ukazovat našeho tomíka a samo taky se mnou kouká na fotky ostatních miminek🙂 ale jak píšeš, nemá cenu doma výřit vody..

holky, já se na jednu stranu na příkrmy těším, na druhou neee, té práce s tím, takhle jen vytáhnu prso a je to..ale na druhou, když vidím, jak hezky "papká" čajíka a kapičky ze lžičky, tak si myslím, že s tím nebude problém, ale to ksichtíkování a celá kuchyň od zeleninky..to bude...jo a židlička je vybraná...bude to fábula 🙂

eriska
3. srp 2010

Dobré ranko,
tak mamulku, kde jste?my jsme zrovna doma, tomík spinká a nikde nikdo 😕

tak aspoň přidám pár nových foteček z neděle, kdy jsme se snažili dostat barryho do vody víc než po nohy..

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/eriska/album...

zuzi82
autor
3. srp 2010

Dobré ráno Eri,
Matěj zatím taky spí. Já už jsem po snídani a jen čekám, kdy se z ložnice ozve. Na krmení už se teď budí tak kolem páté a pak ještě usne, takže to začíná být pohoda. Dneska musíme do lékárny a na poštu, tak jak se vzbudí, tak nakrmíme a vyrážíme, dokud tu není ještě takové horko. Zatím tu totiž svítí sluníčko a je krásně. Tak končím, už ho nahoře slyším 😉

skretik
3. srp 2010

Dobre rano, tady od rana strasne prsi.Mame mit dalsi prazsky srazik, tak snad se pocasi umoudri a prestane prset 🙄 . Me spi ted Tomasek v satku, mel nejake spatne rano. Jinak t o u nas pravdepodobne opravdu vypada na zoubky, dneska skocime asi na kontrolu, tak uvidime. V sobotu jsme byli na pohotovosti, protoze moc nepapal a kdyz tak u toho plakal, ma na dasnik takove bile tecky, tak jsem se bala aftiku, ale pry to vypada spis na zoubky 😅.

eriska
3. srp 2010

zuzu82, ahojky zuzi, tomík se taky budí mezi 4-5 na krmení, ale pak vstává zase mezi 6-7, chvilku si hraje a pak spinká..u nás je zataženo, příjemně chladno - aspoň pro mě a vypadá to na déšť. to máte teda zarizování, my si to oběhali včera, dneska jen uklízet, válet a maminka bude brouzdat po netu a vymýšlet, jakou kytí chce mít jako nevěsta - ikdyž, kala je asi jasná volba😀DD

eriska
3. srp 2010

skretitk, pane jo, to si užíváte, zoubky vůbec nezávidím, já doufám, že nevylezou dřív jak v 7. měsíci, ať můžeme bezbolestně kojit..my máme chrudimský srazík zítra..dle počasí 😅

janinka22
3. srp 2010

ahoj holky,

tak u nás v noci pršelo,teď je zataženo a vypadá to zas na déšť..tak jsem zvědavá páč jsem domluvená odpoledne na ven..

@skretik jůů tak to brzy zoubky 🙂 i když mě taky občas přijde že nám už porostou, taky se mi ale nechce kojit se zoubkama,tak snad to ještě počká..

téééda pražandy už budou mít druhý sraz a ještě chrudimský srazík.. no jak koukám tak brňandy na to kašlou,jen já se tu pořád ptám kdy něco uspořádáme 😒 a pořád nezájem,nikdo na mě neraguje,ach jo ☹ asi budu muset přijet do Prahy na sraz 😀

skretik
3. srp 2010

@eriska gratuluju k zasnoubeni 😉 , svatba bude nakonec jeste letos,jo?!
Tomasek mi ted spinka jako ten tvuj 😉 , budi se ve 4 a pak mezi 6-7 a pak jak kdy, bud jeste nejak usne v posteli nebo jdeme kolem 9 ven. Takze uz je to fajn, uz nejsem tak unavena,jen jeste nedokazu spat v kuse do tech 4 a porad se prubezne budim...

skretik
3. srp 2010

@janinka22 no uvidime co z toho nakonec vyleze, treba se doktorka spletla (v to trochu doufam) 😅 . Jasan prijed do prahy, radi te uvidime 😉

janinka22
3. srp 2010

no koukám,že sem brňady už ani moc nechodí,tak se nedivím,že nejsou žádný reakce..teda co je s váma holky?? 😕 Veri, misi...chjo teda

eriska
3. srp 2010

skretik, no, ti tomáškové jsou prostě zlatinka, že 😉 svatba letos nebude, pořád kojím po dvou hodinkách, tak to ani nechci vidět ten zmatek, co by byl..necháme to na příští léto, červen, červenec, to bude už tomík větší a třeba by přespal u babičky a nechal rodiče užít si svatební noc 😀 😀 😀

janinka22, tak to vezmi do chrudimi, to je blíž, my tě taky rádi uvidíme, o veriskovi nevím, ale misi má s kryštůfkem problémy s kadíšováním, tak jestli je tak rozmrzelý jako tomík, když ty problémy měl, nedivím se, že sem moc nechodí..jani, tys dělala ten pěkný kalendář ze svatebních fotek, nebo si to pletu? /což je klidně možné/

janinka22
3. srp 2010

@eriska nee Eri,já žádný kalednář ze svatebních fotek nedělala,to byl někdo jinej 😎 no joo,když mě se tak daleko cestovat nece ☹

eriska
3. srp 2010

to já bych klidně cestovala, řídit mě baví, tomík v autě chrupká, proto, když by se domluvil nějaký srázek na půli cesty, tak bych jela hned🙂snad se nezlobíš, že jsem si to spletla, já jsem měla nějak zafixováno, že ještě v té diskuzi co byla před ps, jsi dávala fotky ze svatby..tak to byl někdo jiný, ale kdo?to těžko říci..a co adámek? je v pohodě po tom pádu? já včera sice neměla žádný pád, ale dala jsem si k obědu houskový knedlík, no blbka největší, ale vůbec mi to nedošlo a tomulka celé odpoledne proplakal☹

t.kosticka
3. srp 2010

Ahoj holky,

@evejka ahoj! Ráda tě tu "vidím"...i když fotky neuvidím ☹ ale chápu...
s těma stehama mě to taky zaráží...

holky, představte si, že na kontrolu po šestinedělí já jdu až v půlce srpna, což bude "desetinedělí"...může mě můj doktor takhle odmítnout, že toho má hodně, dovolenou atd?!...takže ještě ani sex nebyl. bojím se, dokud mě neprohlídnou...

t.kosticka
3. srp 2010

@skretik vám už rostou zoubky?! 😨

mandragora10
3. srp 2010

ahoj holky,

teda, skreti...takhle brzy zoubky, to vam nezavidim, ja taky pevne doufam, ze nam porostou nejdriv v 6 mesicich....ale Tomik ted hrozne slinta a vse si cpe do pusy a brousi dasne, tak treba na nas vyskoci taky driv.
Vcera jsme byli na kyclich, stravili jsme tam ve fronte 2 hodiny, ale nastesti je vse v poradku a uz tam nemusime, tak jsem rada.
Na dnesni srazik se tesim, tak snad se pocasi jeste umoudri...vzhledem k tomu, ze kojeni nam vychazi na nekdy behem sraziku, tak by to bylo znacne komplikovany 😖
Soniq....to me moc mrzi, ze musis resit takove problemy, tak snad si to jeste pritel nejak srovna v hlave. Hlavne se uz nestresuj a uzivej si miminka!!!

verisek
3. srp 2010

ahoooj holky,
ja nejak nemam cas sem ted chodit, cist a psat, malej pres den moc nespi takze se mu musim venovat, dokaze si uz hrat sam, ale nekkdy ho to proste nebavi a chce spolecnost
navic nam behem mesice zacnou delat novou kuchyn, takze litame jeste kolem toho..
jenom jsem to tak prolitla a nejvic me teda zarazilo co psala soniq, nechapu jak muze chlap odejit od maleho miminka, nebudu sprosta 🙄 ...
holky, musime nejaky sraz nekde v Brne domluvit, ja nejsem vubec proti 🙂
tak se tady zatim mejte krasne a pusinku vsem miminkum 🙂

verisek
3. srp 2010

jee a holky, Nikous se vcera sam pretocil z briska na zada, vubec nevime jak se mu to podarilo, hral si na hraci dece, sla jsem na neho mrknout a byl na brisku a mel i zvedlou hlavu
tak jsem mela radost jak kdybych vyhrala ve sportce 🙂

zuzi82
autor
3. srp 2010

Kosti: já byla taky na prohlídce až když měl malý dva a půl měsíce a sexík byl už před kontrolou. Jak už mě nic nebolelo a měla jsem chuť. Manžel teda chtěl počkat, ale já ho přesvědčila, že čekat nemusí. 😅

crawler
3. srp 2010

Hezký den holky🙂
@eriska no u nás pršelo už v noci, takl jsem zvědavá, jak to bude vypadat zítra 😅
@skretik tak jestli to jsou zoubky, tak necht to malý zvládá dobře😉 jednou na dovolené jsem zažila psycho - to byste nevěřily - na pláži si tam hrála holčička - bylo to batole a když se usmála, tak měla komplet všechny zoubky - to bylo normoš strašidelný 😅 😲
@t.kosticka já byla na ko taky v 10týdnech a milovali jsme se 3týdny po porodu, ale já nebyla šitá dole - i když jsem měla trochu obavu, jak na tom bude čípek, protože když se mudrři snažili, abych porodila přirozeně, tak mi roztahovali branku ručně, což byla chuťovka a dost bolestivá, tak jsem se bála, abych pak nekrvácela, ale čípek byl evidentně ok...já myslím, že pokud se cítíš dobře, tak nemusíš s milováním čekat až po ko (aspoň se to tak i všude píše 😉 )
@verisek téda tak to Išekještě ani náhodou🙂 on sebou strašně mrská, ale aby se otočil - na to to ještě nevypadá, ale může překvapit...

miselaniki
3. srp 2010

ahoj holky,
no já teď nějak nestíhám🙂. V pátek jsme jeli do toho penzionu, ale už v sobotu jsme se vrátili. Malý tam vůbec nechtěl spát, v noci jedl každé dvě hodiny. Do toho náš pes, který chtěl uhlídat celý penzion což nešlo🙂). Takže jsme s manželem uznali, že toto není to pravé, že musíme pomalu nejdřív někam do chaty kde budeme sami a pak postupně zvykat. Tady fakt pořád couralli lidi, pomalu celou noc. Pak ještě doma jednu noc nespal, teď už naštěstí dobrý. Ale aspoň jsme si to vyzkoušeli, zjistili kolik krámů se nám vejde do auta🙂).
soniq: moc mně mrzí co přežíváš, asi to není lehké, ale člověk nikdy neví co se stane, přeji hodně síly, ale hlavně radosti z malého
zuzi: co tedy Matěj na té kardiologii? možná si to psala a já nějak nepostřehla
janinko: sraz kdykoliv jak se domluvíme, možná bychom si do IP mohly napsat telefonní čísla a zavolat si pak všechny
kosti: adélka je moc krásná, hezky rostete
Taky jsem přidala fotky:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/miselaniki/a...

crawler
3. srp 2010

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru