Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
6. zář 2010

ahoj holky!!!!
zase mám už další možnost přihlásit se na net...u babičky, ode dneška mají net...tak to zase bude o dost snazší...

t.kosticka
6. zář 2010

no, to teda nestrašte, my jdeme na očkování zítra a doteď malá spala aspoň ukázkově...bez přestávky do rána...

katy007
6. zář 2010

Ahoj holky,
Jasekd: moc gratuluji 🙂
Karol: já používám Lowelu, ale zkusím brzy Batole nebo Persil, Lowela vůbec nevoní je to neutrální, ale zatím dobře pere, ale já jen kojím, nemám mrkvičky, apod. taky zkusím přidat trochu aviváže Batole, krásně voní.

mandragora10
6. zář 2010

@skretik No uvidime, jestli to nebyla spis vyjimka nebo zda to bylo opravdu tou kasi. Mame sunarku mlecnou, koupila jsem hotovou na zkousku, abych se s tim nemusela michat.....nalila jsem do flasky a na poprve jsem dala 120 ml....vypil uplne vsechno a jeste jsem ho nakojila. Usnul hned 🙂

katy007
6. zář 2010

Man: tobě dr. doporučila přikrmovat? Jak dlouho už přikrmuješ? POřád kojíš?

jasekd
6. zář 2010

Holky, vsem dekujem 🙂 K tomu spani, nebojte se dopredu, s Martinkem ockovani nic neudelalo, jen poprve trochu teplota a bolavy nozicky, spani porad stejne dobre, a spi do 6ti rano, i kdyz jde spat v 8, i kdyz pozdeji, jako treba vcera v 10. No uz vas nebudu drazdit 😀

@karolina20 Eco2 od Haipa Daipa na pliny, na oblecky Lovela tekuta, mrkev predpiram zlucovym mydlem a ctvercovy pliny od mrkve jsem ted hodila do Sava 😅 Na fleky od mrkve prej zabira nejakej Dablik na skvrny z DM, psaly holky na diskusi o latkovkach, ja to jeste nezkousela.

@baterka Jak ti pripada ten Ecover? Mne to dost smrdelo, kdyz se pradlo veselo, tak dobry, ale jak to schlo, smrad a nejhorsi, kdyz se to zaclo zehlit, smrad jak v ustavu, tak uz jsem dalsi baleni nekoupila 😝

@ivet6 nam spi taky takhle hezky, a uspavani mame taky dobry, proste lehne, dostane dudlik, pusti se hraci skrinka a do 10 minut spinka, bez revu 🙂 Ja se tak bojim, ze to druhe bude jine, ja nevim, co je to urvane dite 😅

verisek
6. zář 2010

tak jsem koupila taky kasi, jenze nestle dela jen do vody, tak uvidim, zkusim malinko dneska vecer a budu postupne pridavat jestli to bude ok

verisek
6. zář 2010

akorat, teda jsem zvedava jestli to pujde z lahvicky 😅
asi to musim udelat malinkko ridsi ze

jasekd
6. zář 2010

@verisek S kasi zkusenosti nemam, my ji nepotrebujem, ale pouzivame ten Nutrilon AR (antireflux), ktery je zahusteny, aby dite neblinkalo, a s tim ma teda mico dost praci to vytahnout, hlavne kdyz byl malej, trvalo mu to dlouho. I ted to delam trochu ridsi, aby mel vic tekutin, kdyz jinak nechce pit. Takze kasi z flasky si predstavit neumim, ale treba je to podobna konzistence jako to ARko...

mandragora10
6. zář 2010

@katy007 Katy bavila jsem se s doktorkou pri kontrole ve 4 mesicich, ze Tomasek se zacal budit v noci casteji na jidlo a pres den chce pit taky po dvou hodinach. Rikala, ze hold nekterym miminkam uz proste kojei nestaci a nez prikrmovat umelou, mam pry pockat a od 4,5 mesice muzu zacit s prikrmy. Radila zacit zeleninou v poledne, ale kamosky mi rikaly, ze na spani je lepsi kase. Takze jsem ji vcera zkusila poprve, uvidime, co bude dneska. POkud Ade kojeni staci, tak bych se do prikrmu nehnala. Tomasek se ted ale za poslendich 14 dnu vytahl o 3 cm a nepribral nic, takze to kojeni uz asi opravdu nestaci. Ale vubec se mi do prikrmu nechce.

zuzi82
autor
6. zář 2010

@verisek My používáme lahvičku z DM babylove a na ní pasuje savička z Nuk a oni mají savičky přímo na kaši. Má to větší dírku a krásně to tím proteče. Já dnes udělala kaši řidší, aby si Matěj postupně zvykal a to mu teklo tak snadno, že nestíhal polykat, tak jsem ho nechala vždycky dvakrát potáhnout a pak vyndala z pusy, aby to spolknul a pak zase dvakrát a ven. 😅
Dneska usínání vypadá nadějně. Zatím byl v ložnici manža jen jednou a zdá se, že spí, jen to nezakřiknout. Asi bych to měla zaklepat na dřevo, nebo na železo? 😀

soniq
6. zář 2010

holky, oni dělaj speciální dudlíky na lahve když se krmí kašou, jak píše Zuzi, je tam větší dírka.
@zuzi82 tak hlavně nezakřiknout, malej spí od 20hod, usínání je v poho ale jsu zvědavá kdy se probudí a jaká bude noc, ale nebudu si dělat planý naděje, že to bude dobrý🙂

skretik
6. zář 2010

@soniq @zuzi82 my meli usinani taky paradni v pul8 uz byl tuhy v postylce, ale uz od pul9 tam porad chodim, porad pobrekava 🙄 a prdi, asi ho trapi prdiky, ale nevim po cem by to mohlo byt 😕 Tak vam drzim palce at vam ty vase miminka krasne spinkaji, u nas to vypada blede 😖

eriska
6. zář 2010

ahojky holky,
tak dneska máme za sebou náročný den..dvě očkování s pořádným pláčem a velkýma slzička, až jsme je měla na krajíčku i já, ale potom si usnul a spinkal tři hodinky..a večer uspávání hrozný, střídali jsme se v nošení, nakonec ho přítel uhopsal na balónu..takže je opět pryč má snaha o to, aby usínal sám..jinak máme 7095g a 67cm..dokrmovat nemáte, jen od konce 6.měsíce můžeme začít zeleninkovými polívčičkami a ovocnými přesnídávkami, což se nás ze začátku kvůli alergii netýká..o kaším zatím ani slovo..u nás noční vstávání tak 3x, 4x za noc a trvá to víc jak měsíc, taky už padám na hubu, ale snažím se vydržet..do příkrmů se mi ještě nechce..

verisek, jakou židličku jsi objednala? nás čeká fábula a i známá mi na ni pěla chválu🙂

holky, tak trošku jiné téma, mám oběhnutou matriku, socku, schůzku s fotografem a objednané prstýnky..takže za dnešek jsme toho stihli dosti

crawler, mandragora10, ivet6 a skretik, tak to necháme na ten týden potom? nám to je jedno, my se přizpůsobíme..protože s příštího týdne mi vychází teda pondělí kolem půl 1, nebo čtvrtek? né, ten taky někdo nemůže..a já bych byla ráda, když už tam pojedeme ať se sejdeme všechny..takže uvidíme, jak craw s manžou vymyslí tu dovču a podle se zařídíme?

eriska
6. zář 2010

skretik a nesnědla jsi něco?

soniq
6. zář 2010

@skretik jé, to je hrozný, asi mu vadí ty prdíky, má tvrdý bříško? malej když má prdíky nebo když ho bolí bříško tak ho má vždycky šílenně tvrdý, tak mu ho masíruju, chvilku cvičím nožičkama nebo v nejhorším připadě když to nezabírá tak ho chovám v klubíčku a to mě pak bombarduje a uleví se mu dost....tak hodně štěstí v noci....

soniq
6. zář 2010

@eriska teda, ty jsi šikula, tolik věcí jsi stihla 🙂, ale aspoň se můžeš chválit že jsi šikula🙂

eriska
6. zář 2010

soniq, to je pravda, se taky chválím😀 jenže nám za necelý měsíc začínají dělat okna, do toho ta svatba, takže chci mít toho co nejvíce zařízeno včas..ať pak nemusím stresovat, což asi stejně budu..

skretik
6. zář 2010

@soniq tvrdy brisko nema, ale prdi o 106. On byl taky pretazeny, protoze pres den spal pres 3hodky, ale vstal v pul3 a od te doby nespal,sli jsme pak jeste odpoledne ven,vypadal, ze usne, ale potkali jsme strasne ukecanou sousedku s kocarkem,tak se k nam pridala a on u toho povidani nemohl usnout,takze uz odpo nespal ☹ .Ted uz vypada, ze zabral a snad to bude dobry.

@eriska jediny co me napada je arasidova horalka, jinak si nemyslim, ze bych snedla neco nadymaveho. Ma chudacek maly i olezly tvaricky, jakoby lisej. Jedla jsem posledni dobou kazdy den tu horalku, tak treba mu vadi arasidy, nevim. musim to nejak vypozorovat...
Hodne si toho zaridila, jaky mate datum?
Ja uterky a ctvrtky muzu cele zari max. do pul3, ale pak uz budu moct kdykoliv

miselaniki
6. zář 2010

ahoj holky,
pes už je dobrý, naštěstí. S malým jsme byli na prvním plavání a super, šlo mu to hezky, ani nebéknul. Paní ho chválila.
Jinak k tomu spaní, Kryštof se začal častěji budit dávno před očkováním a opravdu se budí z hladu, nají se a v minutě spí. Takže sice vstávám v noci 3x, ale aspoň ho nemusím uspávat.
@verisek - chodíme do Kenny clubu v Řečkovicích ( mám to kousek od baráku) na vaničky
@crawler - to mně mrzí s tím spaním tedy☹
@jasekd - gratulka ke kontrole, to je moc dobrá zpráva 😵
@zuzi82 - to fakt může být z té kaše, prý se pak doporučuje zkusit jí dát přes den ať si zvykne a pak až na noc
@karolina20 - používám persil sensitive
@ivet6 - no to uspávání ti tedy nezávidím☹

miselaniki
6. zář 2010

@soniq - tak jsem zvědavá co zítra napíšeš, držím pěsti aby si měla klidnou noc
@skretik - jéé a nesnědla si něco co mu nesedlo?
@eriska - no tak hlavně ať nemáte reakci a tedy roste vám kluk hezky🙂), no ty si šikovnááá kolik si toho stihla

soniq
6. zář 2010

@miselaniki teda.....ke každé jsi něco napsala🙂. No malej se mi vzbudil už o půl 10, takže spal tak hodinu a půl a další vstávání čekám tak o půl 12. Mezitím bude kňourání a vrtění ☹ Tak to se pes uzdravil docela rychle,ne? to je dobře. A malej je šikulka, je vidět že se mu to líbilo když byl hodný. 🙂

eriska
6. zář 2010

miselaniki, holka, to plavání vám tááák moc závidím dneska jsem to řešila s naší dr. a ta mi doporučila, ať tam nechodíme,neboť jsem jako malá byla atopička a tomíkova kůže jeví stejné příznaky jako ta moje..takže jsem se na plavání raději vyprdla..bojím se, aby neměl exém po mně..holt se to bude učit jako já, někde v bazénu😉

skretit, to klidně může být..já jsem měla období, kdy jsem si dávala každý den delissu a taky byl po tom lehce osypaný..musí se to vypozorovat, přesně jak píšeš..datum, 23.10. takže ještě dost času zbývá😉

soniq
6. zář 2010

@eriska jé, ten den bude m alej slavit 7 měsíc 🙂....hezký datum máte.

janinka22
7. zář 2010

Ahoj holky,

tak tahle noc zas stála zato... večer jsme Adámka uspávali 2 hodiny! 2x jsem ho nakojila,pak hopsání na balonu,ale pokaždé když sme ho dali do postýlky tak se vzbudil a řval ☹ Po desáté se mi to konečně povedlo..vzbudil se před 2 ráno-kojení,pak další ve 4 a od půl 6 nemínil dál spát 😠 nejsem vyspaná,ach jo. Jestli se to nespraví,silně uvažuju o příkrmech..

miselaniki
7. zář 2010

ahoj holky,
@soniq - no to toho Jakoubek moc nenaspal☹
@eriska - tak eri jestli má na to náběh tak je lepší to nedráždit, já bych tam taky nechodila kdyby měl Kryštof nějaké problémy
@janinka22 - jéé to mi je líto, já si to ani nedovedu představit a nezkoušela si třeba pustit ten fén, nebo ventilačku, já vím že to furt melu dokola🙂, ale já uspávám maximálně 10 minut - vezmu ho na ruce do koupelny, dám dudlík, houpu,pustím ventilačku a fakt spí, nebo někdy do kočáru když fakt nemůže usnout.

janinka22
7. zář 2010

@miselaniki příště to vyzkouším,díky 😉 ale právě jsem vysávala a u toho neusl teda..tak nevím

soniq
7. zář 2010

Dobré ráno holky.....tak teda já jsem měla noc 🙂. Jak jsem psala tak malej se vzbudil o půl 10, potom ve čtvrt na 2, to bylo dobrý, ale já jsem potžom nemohla vůbec zabrat tak jsem byla do čtv rt na 5 vzhůru, o půl 5 jsem už konečně usnula, ale zase malej se probudil, že má hlad.....🙂. Pak jsme spali do půl 9, já bych teda spala dál, ale malej se začal smát a povídat si a to u toho už nešlo 🙂.
@janinka22 tý jo, zkus teda večer to co ti poradila Míša, třeba to zabere a budeš mít fintu jak na Adámka, ale tu noc lituju. ☹

skretik
7. zář 2010

Dobre rano, taky se pridavam k hrozny noci, uz zacinam byt fakt vyrizena 😖. Usnul sice v pul8, ale jak jsem psala od pul9 cca do 10 poplakaval a nakonec jsem ho nechala spat v nasi posteli. Do postele jsem se dostala az kolem pulnoci, to jsem ho prendala a kdyz jsem konecne usnula, tak se vzbudil, pak se vzbudil ve 3 a pak v 5 a od te doby zase poplakaval, tak jsem ho nechala u nas, spali jsme sice do pul9, ale s prestavkama :o(. Ani nechtel prso, jen ho asi neco bolelo nebo nevim...Dokonce jsem ho v noci musela i chovat, coz normalne nemusim ☹ . Rano otevrel oci a rechtal se, povidal, proste jakoby nic. Tak fakt nevim 😕

soniq
7. zář 2010

@skretik asi založíme klub ospalých maminek bo co 🙂. ty naše ratolesti si s náma pěkně hrajou, malej je teda vždycky ráno když se probudí vysmátej jak lečo, upiovídanej....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru