Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
13. zář 2010

@eriska Ja to tady resila se Skret, oni cvicej Vojtovku s Tomaskem. Ja se na to jeste neptala v poradne, meli jsme ted jine litani, ale Martin se posledni dobou strasne prohejba do luku, vyvraci hlavu atd, proste uplne normalne nevypada u toho 😅 Opet jsem nekde cetla, ze je to blby. Jenze u Dr to nikdy nepredvedl a my spis resili ty ledviny, ale ted se zeptat musim. Proste vypada, jak jdyz ma blbej svalovej tonus, ty sijovy svaly. Ale nejsem rehab., nerozumim tomu...

baterka
13. zář 2010

@jasekd 😀 no asi od všeho trochu - nervy ze stavby a taky courám na wc (ten nám tu už 14 dní funguje, jediná vymoženost v baráku, tak si jej chodím užívat i v noci 😎 ), přes den dost vypiju (tak č až 5l) a žízeň mám i v noci, takže pak musím zákonitě někdy na wc), ale jak koukám, tobě začlo být blbě už v noci? no tak to je pech.... ach jo, ty teda zkusíš
@eriska jo net je v tomhle na škodu, to máš pravdu, tak zvaž podle sebe a hlavně ať je Tomík v pohodě

baterka
13. zář 2010

@jasekd taky se na ten luk musím zeptat, my jdem až 30.9., tak jsem prozatím zvědavá, co řeknou Tobě. Jinak jsem koukala na své fotky a kolem 4 měsíců mám na všech fotkách ten luk a myslím, že jsem se vyvinula docela zdravě 😉 , takže to bude snad u obou kluků OK

jasekd
13. zář 2010

@baterka no my jdem 29.9., presne na Martinovy pulrocni "narozeniny", tak se o moc driv nepoucim... Ja ho teda v tehle pozici moc nefotim, vypada jak v tetanicke kreci, jako postizenej 😝, ale dela to skoro furt. Ted se zas chystam do prace a malej vzdycky po prvnim krmeni jeste chrupkal a dneska nic, prisla jsem do loznice a nasla ho na brisku, pochopitelne celeho pobliteho... No a ted je pod hrazdickou opet ve svem oblibenem prohnuti a vzteka se jak pichlej tarantuli...

baterka
13. zář 2010

@jasekd aha, tak to se to od Tebe o moc dřív nedozvím 😅 , no nevadí. Marek to nedělá tak často, tak jednou dvakrát denně a občas se takhle prohýbá, když ho zvednu. V šátku ale nemá šanci a tak, pokud chce nosit a nechce ležet, dám jej do šátku a mám pokoj 😵. A když jsme u toho spaní, Mára právě zase usnul 😵, prostě slaďouš

crawler
13. zář 2010

ahoj holky🙂

my jsme píchli kolo u kočárku, tak to včera bylo sado, protože malej není zvyklej spát v postýlce :-/ tak jsem hledala nové duše a s prominutím - obchody s kočárkama jsou pěkný sviňky - duše prodávaj za 200kč i víc - přitom to má cenu mnohem nižší - dělaj jak kdyby byly duše na kočárky něco speciálního, přitom to jsou normální duše, jen menší naž na kolo, takže objednám v Rubeně jako eriska - tam stojí kolem těch 50-60kč...

@eriska já bych to taky tak nehrotila...nás rodiče tahali tak, abysme neřvali, takže když jsme křičeli při chování na miminko, tak nás prostě zvedli na stojáka atd. Já jsem měla a mám páteř naprosto v pořádku. Co se týče chodítka, tak jsem taky četla, slyšela atd. že to není vhodné, ale synovec ho měl a taktéž záda a vše v pořádku...Jen musíš počítat, že se naučí dřív chodit🙂 Náš Vítek sám chodil v 9 měsících - on byl teda čipernej i tak, ale chodítko tomu určitě pomohlo😉 Jinak na naftu do Ikei samozřejmě přispěju!😉já už píšu seznam toho, co tam budu chtít koupit...😀 je docela dost dlouhej😀DD

eriska
13. zář 2010

crawler, jééé, když bys napsala dřív, máme doma jednu duši náhradní😉 jsme vám ji mohli dát🙂 já zase četla, že se chodit naučí dýl..no uvidíme..stejně nejdříve koupíme autosedačku..nožky mu z ní čouhají, u hlavinky místo má, ale ty nohy..kope jima do sedadla..a když ho přenášíme, tak se převažuje..čili naše investice bude za to, chodítko rozmyslíme..bylo by fakt jen na chviličku 🙄 přesně, taky nic nehrotím..já v tomhle asi nejsem taková pozorovatelka, dokud jsem si tady o tom luku, nebo ručkách, když je dítko na bříšku nepřečetla, nevšimla jsem si toho 😅 my nosíme zásadně na stojáka a nijak tím netrpíme..nechci dělat něco, co by bylo tomulkovi proti srsti, jen proto, že si to někde přečtu😉

crawler
13. zář 2010

@eriska prosím tebe...však můžete píchnout znovu...náhradní duše se vždy hodí...já budu objednávat rovnou i dvě na přední kola...člověk nikdy neví...

eriska
13. zář 2010

crawler, my na ty přední kola zapomněli, jinak bychom je objednali taky😉 tak třeba příště..nejhorší je, že poštovné stojí víc, než ty duše, ale zase je to levnější než někde v krámě..a rezerva doma je fajn..už jsem si koupila i pupmičku a pumpujeme, pumpujeme😀

skretik
13. zář 2010

my jsme na to noseni byli upozorneni primo rehabilitacni sestrou, ale jak rika Eriska, matersky instink pozna co je pro dite spatne a co ne, takze bych to tak taky nehrotila. Ja ho tak taky nosim, i kdyz se snazim min, ale nosim 😅. Kazdopadne i s tou nasi "krivou" hlavickou je to co doktor to jiny nazor. Rehabilitacni sestra rika, ze delame velke pokroky, ale ze cvicit jeste potrebujem a nase detska tvrdi, ze to cviceni neni vubec potreba, ze se srovnava sam a sam dela uzasne pokroky.. tak si vyberte co je spravne a co ne. Jelikoz to Tomaskovi moc nevadi, tak cvicime, to mu urcite neuskodi, jen je opruz, ze musi byt sleceny uplne do naha.

@eriska tak uvidis jak vam to vyjde, my se prizbusobime s tou Ikeou a klidne se tam muzeme sejit i pozdeji. V Praze ted radi nejaky virozy a skoro kazdy okolo nas je nemocny, tak se bojim i do MHD ☹ , snad se to zklidni.

baterka
13. zář 2010

@crawler
@eriska a vy nemáte v kočáru duše s rozměrem jako to nejmenší dětské kolo? já šla normálně do cyklosportu a dvě koupila, sedí tam přesně a je to za pár kaček. no zlatá Inglesina 😎

eriska
13. zář 2010

baterka, nevím jak craw, ale my nemáme☹ no, ono to je celkem fuk, hlavně, že už je doma náhradní..další cesta po třech kolech. 😖 to se mi nechce 😠 hele, dneska je asi spací den, tomík to už podruhé taky zalomil 😵 tak můžu hledat na netu výzdobu stolu na svatbu 😉
skretik, no jo, tohle počasí a do toho školáci, to je pak viróz všude naseto..a kór u vás v praze 🙄 tak mě napadlo, že by nám jedna z vás mohla dát tel. číslo, abychom vám třeba písli, až budeme vyjíždět..ještě se s evčou domluvíme, jestli koupíme dálniční známku a povalíme to po dálnici či přes kolín..

baterka
13. zář 2010

@eriska aha, tak to jo, no hlavně že se dá sehnat, že jo. Já taky jednou jela po třech a fakt nic moc, od té doby vozím i duši i pumpičku s sebou 😉. A Marek už zase hnípe, šla bych taky, ale hledám pořád to světlo do koupelny..., Tak hodně úspěchů při hledání výzdoby na svatební stůl, to bude paráda a už se to blíží, co?

ivet6
13. zář 2010

@baterka a Jas: Štěpka se taky začal zaklánět a dělá to nejradši při kojení, že se pustí a zakloní se mi přes tu ruku, co mám pod nim....dělá to teďka pořád 😨 , ale připadá mi to jako normální věc ve vývoji a pro něj zpestření pohybu...tak nevim, jak moc to dělaj vaši kluci?

@eriska mně přijde to chodítko docela dobrý...taky sem četla samozřejmě, že se to nemá...ale taky se nemá dítě posazovat na klín, a s 3 měsíčním a výš, to prostě taky nejde dodržovat, protože to milujou a jsou už zpruzený tím ležením na zádech. Nošení na stojáka pod zadkem - taky nosíme no 😠 - on by mi jinak pořád řval, takže mít ho někde jen vleže si vážně neumim představit 😉

@skretik jsou tu všichni nachcípaní, že jo? Já si toho taky všimla...Včera sme tu měli kamarády a jeden z nich byl taky nachcípanej 🙄 , tak sem si říkala, že se mi to snad zdá a byla sem naštvaná, ale pak na druhou stranu...kdyby měl rýmu Štěpky taťka, tak se tomu taky nevyhnem, tak zbývá jen doufat, že už mají nějakou imunitu a že se naopak alespoň trochu potrenuje! Nevim, jestli jet do tý ikea autem, nebo metrem .... 😕 ono je to skoro jedno, jelikož ikea je taky vždycky natřísklá lidma... 😠

crawler
13. zář 2010

@eriska tak já ti objednám na ty malý chceš? co na nich máte napsaný? my máme 10x2...a kolik stojí dálniční známka? a jak trvá cesta přes Kolín? já osobně bych klidně vymetala dědinky, ale záleží na tobě - ty jsi řidička - já ještě nemám ani řidičák🙂 já se orientuju jen podle manži - ten nerad jezdí po rychlodráhách, páč jsou víc nebezpečný....ale jak říkám - tohle nechám na tobě😉

baterka
13. zář 2010

@ivet6 Marek to dělá hlavně v leže a mám pocit, že jen když na mě pořádně nevidí (když ho dám do naší postele, tak pak jsem zády k němu a on se kroutí dozadu, aby na mě viděl) a pak taky občas když ho nesu, tak se jakoby celý vzepře -"postaví" a zaklání hlavu, je celej napnutej a taky občas u přebalování. U kojení zatím nee. Je to tak týden, co začal a udělá to tak dvakrát třikrát denně, víc snad ne. Hele ale taky bych zas tolik neplašila, pokud v tom luku není pořád, tak to určitě nic děsivýho nebude. Já se na to doktora zeptám, ale jdeme tam až 30., tak do té doby budu Marka pozorovat a jemně ho rovnat, když to začne dělat. V šátku to nedělá, takže když chce nosit, je šátek jistota 😉

crawler
13. zář 2010

@ivet6 no já jsem momentálně nachcípaná šíííleně...z nosu mi pořád kape, ale příští týden to bude ok...ale děsím se, aby to malý nechytl....má synflorix 1.dávku - myslíte, že ho to ochraňuje už proti rýmě???

skretik
13. zář 2010

@ivet6 no my mame prave chrchlu tatku doma 😖 ,ale zatim nic drastickeho tak snad to Tomasek nechytne,ceka nas to ockovani

skretik
13. zář 2010

@baterka Tomasek to dela taky, kdyz ho drzim treba na odkrknuti a nedrzim mu tu hlavicku, tak se cely prohne v zadech az mam pocit, ze se zalomi 😅 . Myslim, ze kdyz to delaji vsechny nase miminka, tak je to urcite normalni vyvoj.

baterka
13. zář 2010

@skretik pravdu máš 😉 , snad jo

jasekd
13. zář 2010

Snad jo, koukam, ze to delaj vsechny deti, akorat nas Martin porad, vypada jak Carda Retarda 😅
@eriska
@crawler Docela zavidim tu Ikeu, hned bych nakupovala... Ja osobne bych teda jela urcite po dalnici, ty prdelky u Kolina nesnasim, my tak obcas jezdili z dovolene a je to vopruz, ale je fakt, ze to jsme za sebou meli uz dlouhou cestu, takhle na kratsi to neva, tak to bych asi setrila..
Martin naopak dneska spavej den nema, zlobil uz vcera v ZOO a dneska v praci taky, uplne si obraci rezim, co se tyka denniho spani, snad ta noc mu vydrzi i nadale takto idealni, vzdyt ja v noci vstavam casteji kvuli mimu v brise (nevolnost a WC), nez kvuli Martinovi 😀 Tomu jen cestou na WC podam dudlik, kdyz mruci.

baterka
13. zář 2010

právě jsem se vrátila z ouřadu - byla jsem požádat o rodičák. Takže do Markových dvou let na chleba máme a pak bych ideálně chtěla nastoupit na další MD. Snad to půjde. Když vidím tu rychlost j Jas.... 😵

crawler
13. zář 2010

@baterka bat a jak je to teda s těma změnama? platí teda, že za celou dobu MD pobereme 216tis. a měsíční dávku si můžeme zvolit?

baterka
13. zář 2010

@crawler neee, to je jen návrh, zatím to ani neprojednala PS. Zatím platí klasika - zvolíš si mezi dvou, tří a čtyřletou. Na dvouletou musíš mít denní vyměřovací základ vyšší než 380,- Kč/den, to doložíš z OSSZ. Mě začíná rodičák od 6.10. A jak jsi na tom Ty, když jsi předtím studovala???

skretik
13. zář 2010

Ja to ted taky vyplnuju a vubec nevim jeslti si to dat na 2 nebo 3 roky, Ja bych dalsi dite az budou tomaskovi 3, ale s hypotekou nevim nevim a jestli nam to jeste snizi tak uz vubec nevim jak bysme vychazeli, kdyz si to dam na 3roky. Ale asi to tak udelam,nevim co pak s Tomaskem, kdybych ve 2letech mela nastoupit do prace...

jasekd
13. zář 2010

@skretik Tady je teda kazda rada draha, on je to strasnej rozdil v penezich, jeste ze ja to dala na ty dva, ani to nevycerpam cele 😀 Ale pokud chces dalsi dite opravdu spis za 3 roky a nemas hlidani na to, abys sla na ten cca rok do prace, budes muset dat ty 3. Nebo nevim, kolik jsi vydelavala, jestli bys pak shanela nejakou chuvu, sestrenka ted shani a neni to sranda,prece jen sverit nekomu deti... Ale zase kdyby byla moznost treba castecne pracovat z domova (nevim co delas ty, u me to v uvahu nepripada) a castecne dat hlidat nejake babicce... Je to nejaky 4 tisice mesicne rozdil. Ja jsem nakonec fakt rada, ze to takhle dopadlo, ja planovala s mamou, ze az bude Martinovi 3, pujde do skoly a ona si vezme to druhe na hlidani, tak to bude mit lepsi, uz mu budou dva. Ale je to jen takove planovani, uprimne si neumim predstavit svou mamu, jak hlida tak male dite 😅 Ony ji ty miminka nejak nebavej, ale navrhovala to ona. Ona je taky Dr a ted chudak maka i za me, my mely ordinace vedle sebe a ona ted dela i me pacienty, tak si asi mysli, ze pak bude hlidat, hlavne abych ja uz sla makat, ale bojim se, ze uz nebude mit silu a chut, ona uz je v duchodu ted, ale furt maka a ma toho docela plny zuby, takze ja pak mozna taky budu shanet chuvu.

crawler
13. zář 2010

@baterka protože jsem jen studovala, tak jsem nepobírala žádnou PPM 😒 a nemůžu si vybrat běh rodičáku - musím mít tu 4letou variantu...

soniq
13. zář 2010

holky jsem tu jen naskok.....malýmu dneska babička objevila špičku jeho prvního zoubku 🙂. Mějte se moc hezky a zítra ahoj

miselaniki
13. zář 2010

ahoj holky,
byla jsem s malým plavat tak moc nestíhám. Dnes už jsme polívali obličej vodou na povel.
@soniq - jééé to moc gratulujeme🙂)
Vidím, že řešíte rodičák, já jsem to podala dnes.
@skretik - já jsem si dala na dva roky, máme to vymyšlené tak, že si za 1,5 roku nechám vložit embryo co máme zmražené a jestli bude "chtít mimi k nám" tak zůstanu doma, když ne tak půjdu do práce a bude Kryštof jedináček. Já už toho času moc nemám🙂. No já jsem na hlídání domluvená s tchýní a jinak jsem si našla soukromou školku kde berou i takhle malé děti, ale je to darda řeknu vám. No ale když to jinak nepůjde bude muset tam. Jinak já dělám z domu tak se to bude dat nějak nakombinovat.

mandragora10
13. zář 2010

@skretik Ja mam taky na 3, budeme se muset tak za 3 roky stehovat do vetsiho, abychom se tam s druhym miminkem vesli, takze ja asi jeste pujdu na chvilku do prace, aby nam dali hypoteku. No po pravde, vubec si neumim predstavit, jak s tou castkou vyjdeme, ale hold se budeme muset uskromnit ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru