Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
26. lis 2009

craw: já jsem nabrala ještě před těhu, měla jsem stimulaci na to umělé oplodnění a brala jsem plno hormonů bléé, pak jsem zhubla na svoji váhu takže přibírám od své původní váhy, naštěstí.
Holky já beru femibion 400 obden, řekl mi to tak doktor, ale dodal, že ani nemusím, že hlavně důležité je brát vitamíny do toho 12tt.

evuss
26. lis 2009

Eri tak já budu brát vitamíny až do konce. Zatím beru vápník, omega3, vitamín C a nejspíš začnu brát i tzv. denní kde jsou všechny důležitý. Mám ty nutrilite, což jsou přírodní koncentráty, tak se jich nebojí, ale to už jsem myslím psala, ne ... Eri teda vi těch alergií máte, já bych určitě v tvým případě volila nějaký komplex vitamínů ať to má Martínek aspoň v této podobě. No nic děvčata za chvílu padla, jdu se balit a hurá domů. Mějte se pěkně a pozdravujete miminka 😉

crawler
26. lis 2009

eri: já doberu calibrum mami asi během 2.trm a pak už nic kupovat nebudu - jedině, kdyby mi zjistili, že mám u něčeho nižší hodnoty a po porodu uvidím, jak na tom to moje tělo bude...jestli budu vyšťavená, tak nějaký vitamínky brát budu...jinak nee...ale ty, když jsi omezovaná alergiemi, tak ti to kapsle jistí;)

crawler
26. lis 2009

mis: tak aspoň, že se ti povedlo zhubnout po těch hormonech...😉 já teda obdivuju, co všechno musí někdy žena zvládnout, když chce dítě - myslím tím hlavně to umělé...taky sis musela píchat injekce do bříška, atd?...přirozené otěhotnění je fakt ale co se dá dělat...můj bratránek s manželkou se už taky dlouho snaží o mimi a nic...a my jsme se vzali a já po 1.styku v plodných dnech byla v tom...je mi jich líto a ani se mi to nechtělo říkat, že jsem si říkala, že je to musí mrzet...☹

soňa: já si taky myslím, že naši miláčci v bříškách musí ochutnat i to nezdravé - a přece se my-jejich maminky-nebudeme trápit, ne?🙂 všeho s mírou - ať už brambůrek, čokolád, paštik a i kofeinu🙂

mimochodem - jak jste na tom holky s pitím kávy? Já osobně jsem se první trimestr hlídala - říkala jsem si, že přeci jenom je to návyková látka jako alkohol nebo cigarety, ale teď když už má mimi to nejhorší za sebou, tak když mám chuť, tak si rozpustné Nescafé Gold dám ;) Ale za ten 1.trm jsem si tolik odvykla, že ani nemám tolik chuť - tuším, že za celou dobu jsem si dala jen 2x-3x víc ne... 😝 a je fakt, že mimčo zatím hyperaktivní není - spíš bych ho musela přemlouvat, aby se mi v bříšku překuli 😀

verisek
26. lis 2009

ahoj holky, ja cetla, ze pribirani na vaze se hodne odviji od vasi puvodni vahy a postavy, pokud je nekdo hubenej obvykle nabere vic v tehu, kdyz ma nadvahu nebo je silnejsi mel by pribirat min, ja uz mam skoro 4 kila nahore.. jim normalne, pred tehu jsem jedla strasne malo.. a hlavne nejsem ve stresu

andrea110409
27. lis 2009

AHOJ holky tak jsem asi jedinou která zvěřinu nemusí ale teď když jsem to tu četla tak se mrňousek lehce pohnul tak třeba je jiného názoru🙂 Co ale tím jistě tak svíčkova z jídelny mu včera nesedla, dostala jsem za ní včera pěkně "nakopano"🙂. Vitamíny bereme 1 denně calibrum. S přibíráním je to v mě tak že mám 2 kg návrh ale už před těhotenstvým jsem měla nadváhu a tak trnu z každého kila. Snad to pak ale půjde dolů a pomůžem tomu dlouhyma procházkama🙂 zatím pa jdem vstát do práce🙂

evuss
27. lis 2009

Ahoj holky,

craw já na kafe ze začátku neměla vůbec chuť takže jsem se nemusela ani nějak hlídat. A docela se divím páč před těhu jsem zvládla dvě až tři denně 😅 Ale chuť se mi už pomalu vrací takže sem tam si dobroučký kafíčko dám.

Jinak všem přeji pohodový den a obzvlášť ještě pracujícím. Mě se dnes nechtělo vůbec vstávat a pak mě ještě začalo hrozně bolet břicho, asi střeva, páč teď po záchodě se to zlepšilo 😀 Ale nejradši bych se vrátila dom a šla zase zalehnout do postele.

janinka22
27. lis 2009

dobré ránko 🙂

soniq-já si taky myslím,že když se něčeho nejí přehnaně tak je to v pohodě,i ty brambůrky nebo paštika-tu si taky občas mimochodem dám..to jsou podle mě zbytečný omezování..

craw: já naštěstí kafe nepiju ani normálně,takže v tom mám výhodu,že se nemusím omezovat.

evuss: mě se taky dneska nechtělo vstávat. To je dobře že už je ti líp. Sme na tom ale stejně,taky bych se klidně vrátila do postýlky,v práci se mi být nechce,navíc je od včera takový hnusný mlhavý počasí..no akorát na ležení v posteli 😀

katy007
27. lis 2009

Ahoj holky,
tak paštiky ani nic z játry nejím a nikdy jsme ani moc nejedla, brambůrky mi teď kupodivu nechutnají a dříve mi jely dost 😅 kávu nepiji co jsme těhu ne že bych byla tak svědomitá, ale nějak mi nechutná, ale každé ráno piji černý čaj někdy i 2x denně, občas si koupím kofolu nebo colu tak kofein prcek dostane.

Přibrala jsme 3,5 kg a jím normálně tak jak cca před otěhu. Nijak chutě na něco speciálního nemám ani na sladké moc ne. 1. trimestr vůbec teď občas třeba ukousnu manžou kousek zákusku nebo si od něj vezmu kostičku čoky.
Občas když si vzpomenu vezmu vitamín GS mamavit.

A tou zvěřinou nepovokujte! Místo abyste kus jelení kejtky zabalily a poslaly přes PPL tak ještě provokujete jak nejlépe chutná a jak vaříte!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 nebo mám poslat bedničky a mističky už na hotové jídlo? taky se tak můžeme domluvit 😉 😀 😀 😀

t.kosticka
27. lis 2009

Dobré ranko holky,

brambůrky mám ve skříňce v práci a kafe piju jedno denně v práci. Ptala jsem se doktora. Říkal, že by se němělo překročit množství 3 kafí za den...Já piju slabé, rozpustné. Mám i nižší tlak, takže je to asi i na místě.

zuzi82
autor
27. lis 2009

Dobré ránko,
tak včera na svačinku jsem zrovna měla paštičku. Kávu nepiju od osmnácti, kdy mi po ní začalo být zle od žaludku a na brambůrky teď kupodivu nemám vůbec chuť a s čokoládou jsem to tak měla vždycky. Já nejím žádné vitamíny. Už jsem přemýšlela, že si něco koupím, ale pak si řeknu, že jím tak nějak všechno i ovoce si zakousnu, tak jsem to zase odložila. Ale jak vás tu vy poctivky čtu, tak nevím, jestli bych hned něměla letět do lékárny. 🙂
Jinak poslední týden jím nějak hodně. Třeba včera jsme s manžou na večeři spořádali celý bochník chleba. Já teda měla míň než on, ale i tak to byla slušná dávka. Jenže kdo by odolal. Byl ještě lehce teplý, přímo z pekárny a na něm bylo vepřové podhrdlí, což já považuju za lahůdku. Jsem děsně masožravá. Teda na začátku těhu mi maso vůbec nechutnalo, to jsem byla dost zoufalá, ale naštěstí už je to zase v normálu. 😀
Jinak já vůbec nemůžu spát. Dnes jsem od třičtvrtě na šest vzhůru a čekala jsem až manžovi zazvoní budík, ale aspoň ten dnešní den plně využiju. Jinak tady je krásně jasno a svítí nádherně sluníčko. Mám dneska spoustu práce, takže budu tak spíš nakukovat. Zítra je velký přesun, takže musím ještě pobalit spoustu věcí a nachystat na to stěhování. Já se asi zblázním radostí. 😅

eriska
27. lis 2009

hezke patecni ranko, tehulky,
tak my uz jsme od 6 vzhuru,nejdrive me vzbudil budik od mamky, jak vstavala do prace a pak se mrnousek rozhodl, ze uz spat nebude a provadel si v brisku nejakou rekonstrukci te sve garsonky😀 moc jsme odnesli, na vysledky mam volat v pondeli odpolko, ale tak nejak jsem se presvedcila, ze bude vse v poradku a uz se tim nenervuju..

ja mela taky nadvahu pred tehu, takze se kilek docela bojim, ale holt nekdy si nedokazu dat jen jeden rohlik k snidani a dam si dva..ale na cem ted ujizdime je kakao..to si davame s prdolou kazdy den k snidani😉 a dneska jsme si k tomu koupili jednu koblihu a brusinkovy dzusik

taky hodlam vitaminky bastit az do porodu a pak asi i po nem..diky tem nasim alergiim, aspon takhle ma prcek nejakou denni davku vitaminu..my alergie mame oba v rodine a u nas je i ekzem, ale zase si rikam, ze lepsi to, nez nejake vrozene vady apod..

jak se tesite na vikend?

evuss
27. lis 2009

Eri su ráda, že už jsi přesvědčená že bude vše ok. Já se na víkend těším hrozně, doufám že se nic nevyvrbí a že budu moct dlouho spát a aspoň jeden den odpočívat. Taky bych se chtěla jít mrknout do lesa, už sem tam dlouho nebyla a chybí mi ten čerstvý vzduch. Když jsme byli ve středu v centru Brna na tom UTZ tak jak jsme šli tak sem myslela, že se udusím, hrozně těžko se mi dýchalo, jestli ten smog nebo něco, nevím. Nemáte to taky některá?

eriska
27. lis 2009

zuzi, tak to jsme dneska ranni ptacata dve🙂 nas presun bohuzel jeste neceka, za to hafo uklizeni, ale ted na to kaslu a bude klidek, alespon do te doby, nez budeme vedet vysledky, ono se to nezblazni..kazdopadne mooooc zavidim..pak musis nafotit a ukazat nam fotecky🙂

ja teda kafe nepiju, nejak mi nechutna, ale ani pred tehu, takze zadna zmena..jinak pastiky, bramburky, to mi nevadi..jen na bramburky je chut, tak kdyz jsou doma, tak padnou za vlast😀

evuss
27. lis 2009

Zuzi tiše závidím. To nás stěhování čeká až s prckem. Tak pak se pochlub novým hnízdečkem 😉

zuzi82
autor
27. lis 2009

Holky, nebojte, taky se dočkáte. Mě to přijde skoro neuvěřitelné. Od osmnáci jsem byla na kolejích s dalšíma dvěma kočkama a pak jsem šla rovnou k manžovým rodičům, kde sice máme svoje dva pokoje a kuchyňku, ale je to tu dost úděsné. Už tu jsem čtyři a půl roku. Stavba už trvá rok a půl, takže ten zítřek je už dost vytoužený a vymodlený. Je jasné, že ještě není vše na jedničku, ale to už se zvládne bez problémů za pochodu.

miselaniki
27. lis 2009

Dobré ráno holky,

no já jsem před otěhotněním pila hodně kafe, ale jak jsem otěhotněla tak mi bývalo tak zle, že jsem si na kafe ani nevzpomněla. Teď piju Caro a to jenom občas, což je pro mně tedy velké překvapení, protože jsem byla fakt závislák. Colu jsem pila po kapičkách na začátku při nevolnostech.
Tak brambůrky ani paštiky jsem nejedla ani před těhu, co mi chutná je čokoláda, tu si občas dám🙂
craw: k tomu umělému, taky jsem si píchala injekce, ale ono to spíš hrozně vypadá než to ve skutečnosti je. U toho je důležité aby se podporovali ti partneři, jelikož je to velký zásah do vztahu.

Na víkend se těším, jdeme ke tchýni na oběd, - výborně vaří mňam, pak máme v plánu vybírat koberec do pokojíčku a manža chce ještě dodělávat plot na zahradě, tak jestli bude hezky pujdu taky a nechám pořádně vyběhat tu naši tryskomyš - myslím našho psa🙂.

katy007
27. lis 2009

Tak já před těhu shodila 8 kg a tak snad na konci těhu budu na staré váze a pak se dám zase hned do formy, vím už jak na to takže to bude v poho, navíc přes léto pořád budu venku lítat, na brusle, zajdu zaplavat atd.

Na vík se těším, odpočinu i když v ne mi příjde návštěva tak zítra budu dělat moučník, nějaké slané záviny a roládky tak si moc neodpočinu, dopo chci vyrazit po obchůdcích a koupit větve do vázy, připravit byt na advent a koupit nějakou vánoční vůni do lampičky. a ten další vík už začnu asi péct cukrovíčko.

Misi: my už máme asi vybrán do pokojíku koberec, nakonec nebude kusový, ale přes celý pokoj i když je tam plovoučka, přeci jen na hraní bude lepší v celekm pokojíku a manža slíbil že bude denně vysavat tak jsme zvědavá jak dlouho mu to vydrží pokud tedy začne 😀

miselaniki
27. lis 2009

Katy: a jaký? myslím jako jednobarevný nebo s nějakým motivem?
Taky jsme řešili jestli kusový nebo na celý pokojík nakonec vezmeme na celý pokojík a taky si myslím, že na hraní a lození je to lepší. Manža vysává už teď, jelikož já nesmím.

katy007
27. lis 2009

Misi: já taky se musím šetřit a nesmím uklízet tak manža uklízí a když byl služebně v Praze tak přišla mamka vysat a vytřít. A příjde mi umýt okna, myslím, že s bříškem by mě nikdo do oken nepustil, ani kdybych chtěla 😅 občas to těhu není špatné co? 😀 😀 😀

No líbí se nám dva buď zelený se žirafkama anebo takový barevný je to vesnice = jsou tam budovy, louky, zvířatka, i cesty. Když jsme se P. zeptala zda to není spíše více pro kluky tak řekl že ne. že s panenkami bude chodit holčička přes přechod do obchodů a na zvířatka 😀

eriska
27. lis 2009

katy, mis, tak s kobercem to mame stejne..taky ho budeme davat na cely pokojik, urco je to lepsi, nez aby pak mimo lezlo po podlaze, to si dost uzije v obyvaku, tak at ma ve svem pokoji teplicko🙂 ja mela vybrany cerveny, s kytkama, nadherny, ale bohuzel, cervena to nebude, ale vymalovano tam mam takovou teplou zelenou, takze nejaky k tomu sladime, asi jednobarevny, a az bude prdola vetsi, tak koupime takovy ten kusovy, kde jsou silnice, atd..at ma kde jezdit s autickama...ja planuju vikend v klidu, zase s knizkou a vegetovat..zitra pojedeme s mamcou pro adventni vence, zaroven odvezeme stary nabytek k babicce a potrebuju v bytecku uklidit..tak asi zaukoluju segru, aby sla pomoci..jinak, jak jsme chteli, aby to, ze budeme mit chlapecka, bylo prekvapko, tak pritel uz to vyzvanil svym rodicum a v praci..a mne to dalo takovou praci to nikomu nerict🙂ale nasi mamce to dam jako prekvapko pod stromecek a tata to vedet nechce..takze to neni takovy problem...😉 ja to hned vykecala vam, takze to dal sirit nepotrebuju..

katy007
27. lis 2009

Tak my máme taky vymalováno světle zelenkavou barvou, proto ta vesnice koberec tam i půjde nebo ty žirafky. Je tam i zelená,a le není jen zelený, aby pokoj nebyl jen zelený. Jinak se mi tam ještě líbil takový hnědobéžový s medvídky. Ten by tm taky pasoval.

Eri: co čteš?

eriska
27. lis 2009

katy, nasla jsem u mamky nejaky romanticko-historicky romany od b.small, tak ctu tohle..takovy odreagovani..😉a prikladam to recepty a vymyslim, co budeme pect na vanoce🙂 pritel mi rikal, ze mu staci jen rumove kulicky, ze vic nepotrebuje😉ale i tak, vymysleli jsme kolem 11 druhu..no, musi se opatrne a pomalu..vsak ono se to nezblazni..ani peceni, ani uklizeni..katy, a kde mate ten koberec vybrany? je teda pravda, ze ja koukala spise po tech pro holcicku, takze na klucici se musim teprve podivat😉

miselaniki
27. lis 2009

Tak já mám vymyšlenou kombinaci světlemodré zdi, oranžový koberec a světlý nábytek, možná bílý. Teď v tom pokoji je ložnice a je na bleděmodro a vypadá to fajn a mám tam takové oranžové křesl , které si tam chci nechat na kojení a hezky to k sobě ladí ty barvy, tak snad seženu hezký oranžový koberec.
Zelenou bych chtěla, ale manža zelenou nesnáší tak jsem musela vymyslet jinou kombinaci.

eri a pak se říká, že ženské jsou ukecané🙂)

katy007
27. lis 2009

Eri: a jaké druhy už máš vymyšleny že budeš péct? já taky cca 10 -12 druhů vč. nepečených. Mám ho vyhlednutý v Brenu v OV mají i velkosklad tak tam je o něco nižžší cena než na obchodě a mám to i blíže než do obchodu. Maji i web kobercebreno.cz tak jukni žirafa je kusovka a vesnice a medové jsou metráž myslím, že ta vesnice je uviverzál ne klasicky klučičí co myslíš ty?

Misi: já chci taky nábytek kombinace bílá a barva dřeva už jsme si jeden pokojík stáhla a pošlu stolaři co by za to chtěl a hlavně kdy by to tak udělal. Křeslo závidím taky bych brala nějakého ušáka na kojení.

crawler
27. lis 2009

Dobré ránko těhuhu😀

Tak já holky chrním jako kdyby mě štípla moucha tse-tse - dnes jsem vstávala opět až 8:15 stejně jako včera...Ale zítra bude roznáška novin, takže budu vstávat před pátou, tak jsem si aspoň naspala do foroty🙂

Já už dnes holky začínám péct - budu dělat perníčky😉 Mám namyšleno taky 11 druhů, takže padne ohromné množství ořechů, páč je dávám skoro do všeho 😀

mis: taky mám pocit, že jsou často chlapi ukecanější - co se týče našeho mimi, tak to věděli všichni ještě než jsem to měla potvrzené od dr.😀DD

zuzi: jojo, to se máte🙂 my se snad taky jednou dočkáme😉

dneska mám novou fotečku pupíka, tak ji pak hodím do alba, ale mám pocit, že se nijak nezvětšilo - možná jde jen víc dokulata...S tou váhou je to fakt indivindy...já jsem byla myslím tak akorát - rozhodně ne hubená, ale ani macatá - teď už macatá jsem ;-D Co se dá dělat? Jedině se nepřežírat, což nedělám, takže spoléhám na to, že to pak prostě půjde dolů - závidím ženám, kterým jdou kila dolů jen díky kojení - taky bych chtěla🙂))

Jo erisko: nekoupili jste už nějaký ty plínky? Já že teď mají v hypernově pampersky za 119kč, což je dóst dobrý a myslím, že levněji už se sehnat nedají - já teda zatím nikdy nenarazila na plínky pod 100kč. My se chystáme v pondělí, páč to bude ještě navíc sleva 10%, takže plínky fakt za pár šupů...😉

Jen přebalovací pult se nám trochu prodraží - máme ho na míru - dost velký a hlavně dost šuplíků, který jsou na tom to nejdražší, takže se nám vyšplhá prakticky na 4000kč, ale zase bude podle našich představ no...

mandragora10
27. lis 2009

Dobre ranko vsem,

tak jsme dnes konecne byli na ultrazvuku a mame taky chlapecka 🙂 Takze u me zrovna ten cinsky lunarni kalendar nevysel. Kazdopadne nam to bylo uplne jedno, takze jsme strasne stastni.
Mimco se chovalo ukazkove, bylo skvele otocene, ze jsme vsechno krasne videli, vse vypada v poradku, krasne roste a dle ultrazvuku je o den starsi 🙂 Jen ukazat pohlavi se trosku stydel, mel porad nozicky u sebe, ale pak se mu postavil pindicek a bylo to jasne. Pritel byl na ultrazvuku poprve a byl z toho uplne rozneznelej...celou cestu domu jsme se smali a pusinkovali a jsme radi, ze toho naseho Tomaska uz muzeme oslovovat jmenem 🙂 Fotecku dostanu az za 14 dnu, meli roybitou tiskarnu a ja s sebou nemela flash disk, aby mi to prehrali.
No a ted mam pracovat a vubec se nemuzu soustredit...maminkam by povinne po ultrazvuku meli predepsat den volna 🙂

crawler
27. lis 2009

Man: mocinky moc gratuluju!!!Další chlapák na cestě🙂 a byli jste na 3D? nebo 4D? budu se moc těšit na fotečku až ji dáš do alba🙂 a japak už je dlouhý a těžký? ;) vůbec se ti nedivím, že se nemůžeš soustředit - já jsem mimo permanentně, co jsem těhu🙂

evuss
27. lis 2009

Téda další chlap do řady, co se to děje 🙂 Gratuluju Man. A prď na soustředění, vždyť si to zasloužíš 😉

katy007
27. lis 2009

Man:gratuluji 🙂 no mě vždy vychází ty velké UTZ kolem oběda a to se pak do práce nevracím tak pak obvolám naše mou nej kámošku a furt melu dokola to samé, P. mi říkal, až si to nahráji na diktafon a pak přehrávám 😀 já jsme zvědavá na po jak to nám vyjde. Řekli vám i míry a váhu?

Craw: jaké noviny roznášíš? máš nějakou brigádu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru