Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
22. říj 2009

Ahoj holky,
já se dnes opět probudila jako u rákosníčka mlha přede mnou, mlha za mnou a inverze je venku jak prase! 😠

craw: slyšela jsme že piškoti nejvíce ožívají, když se maminy chystají k spánku 😅 ale u prvorodiček jsou prý pohyby až v 18-20 tt. tak uvidíme.
Mimíska uvidíš, už ti pojede po bříšku sondou tak půjde 100% vidět vaginální ti udělá jen když bude potřebovat mrknout na nějaký detail, akorát nevím jaké má rozlišení už bude větší tak možná ho uvidíš ne v celku ale hlavička přes celý monitor, pak tělíčko, končetiny. Ale 100% uvidíš a možná i uslyšíš jak mu tluče srdíčko a že je to kravál! Bije jim o dost více než dospělému člověku a na tom velkém ve 20 tt (jistě to bude totožný přístroj co u mě ve 12 tt) uvidíš i vnitřní orgány a ve 20 tt i pohlaví. Ve 12 tt to u nás ještě nebylo vidět,a le dr. už tip měla tak uvidíme zda měla dobrý tip.

Holky půjdete na 3D?

Já včera jed jsem sněd sem:
(krajač mléka to nebyl) 😅
na snídani černý čaj s cukrem a mlékem 1,5 chleba s medem
po návštěvě dr. 1 zelňáka
v práci kolem 11 hod. banán a jablko
oběd plněné žampiony
sváča štrúdl u kamarádky
večeře čaj s mlékem a chleba se sýrem.

Já zatím nepřibírám pořád mám nahoře jen ty 2 kg jinak mě taky už pupík krápek porostl. Už máš svůj pupík v albu?

eriska
22. říj 2009

Ahoj, holky,
tak se přidám se svou trochou do mlýna..
já teď ujíždím na chlebu s medem, ten byl k snídani a k němu kakíčko, včera jsem vůbec nestíhala jíst, tak jsem přes den snědla jen 5 mandarinek, utopence s chlebíkem a večer housku s máslem a s medem a mlíčko..jinak se snažím do toho vecpat ještě nějakou sváču, obídek, sváču a véču..a dneska v noci se mi normálně zdálo, jak mám hlad a vyjídám lednici..naštěstí to byl jen sen, ale známá mi říkala, že u ní jsou noční nájezdy běžné (ale čeká dvojčata, tak doufám, že to je tím)🙂
mně bříško taky už pěkně roste..ale mámz toho radost, aspoň vím, že mímo roste...já jdu na utz až 27.11. a do té doby to nevydržím☹ chci už bublinku vidět..a nejlépe znát i pohlaví, tak doufám, že bude dobře natočeno🙂
jo, craw, k té nemocnici objednávat se nemusíš..oni berou úplně v pohodě..co mi říkaly jak maminy, tak mi to zjišťovala teta u sestry, ale určo se tam půjdeme podívat..tak bychom to mohli vzít společně, co říkáš? a chystáte se na předporodní kurzy? já nevím, asi bych šla, ale dost mamin mi říká, že to není potřeba..

katy007
22. říj 2009

Eriska: tak já včera v nosi vstávala a šla si udělat chleba 😅
Jinak dnes byl tatík v PL pro všesvatníky a dovezl mi prospekt o tom kočárku tak pak nasmenuji a pošlu míry, apod.

eriska
22. říj 2009

jee, katy, super, jsi zlatá..já teda si ho ještě omrknu naživo, pořád se mi nejvíce líbi v-cross, ale tenhle tvůj taky nevypadá špatně.jinak ode dneška to začala.doma všude prach, ale kluci jsou šikovní, jde jim to od ruky🙂

crawler
22. říj 2009

ahoj těhulky🙂

tak koukám, že je med oblíbený 😀 první měsíc těhulčení jsem ke snídani a večeři nejedla nic jiného, druhý měsíc byl ve znamení paštik (které jsem dřív vůbec nejedla, kvůli tomu, jaký to jsou blafy) a teď už jím zase všechno...Jinak, když jste tak psaly, jak jíte, tak aspoň vidím, že nijak nevybočuju - papáte zhruba stejně jako já - někdy toho sním více někdy méně...takže to přibírání nebude jídelníčkem, ale prostě nepochopitelnou potřebou mého těla si hned všechno ukládat 😀D Jinak já si to těhu bříško taky užívám - už si začínám připadat opravdu těhotně což je paráda 😀DD

katy: dneska se pokusím nahodit pupík do pc...nemůžu se k tomu dokopat... 😖

jinak my jsme dnes začli malovat, tak tu máme bordel jako v tanku, ale asi menší než vy erisko - fakt nezávidím - zato budu závidět až budete mít krásný byteček po rekonstrukci 😀

eriska: jojo, určo se na tu prohlídku porodnice domluvíme společně ;-D Na předporodní kurzy určo s manžou chci, ale záleží za kolik je tady dělaj - pokud by to bylo drahé, tak bohužel...ale chtěla bych strašně moc - vím, že asi hodně věcí člověk tak nějak ví, ale třeba ohledně správného tlačení a dýchání bych to chtěla přeci jenom slyšet od profesionálů a možná, že tam bude i něco navíc o čem nemám ani tušení...ale jak říkám, u nás to bude dost o ceně - nemůžeme si bohužel vyskakovat... 😒

katy: na 3D se prozatím nechystám - popravdě řečeno mě vždy ty fotečky (ne všechny, ale některé) dost děsí - vám některé ty snímky nepřipadají jak z hororru? 😀 A jaký měla tip tvoje dr. v tom 12.tt? 😉 Můj manža, když tam byl se mnou, tak mi říkal, že něco zahlíd mezi nožičkama, ale to ostatně mohla být jen pup.šňůra 😀 My se chceme nechat překvapit, tak doufám, že ten náš nebude nestyda, kterej nám bude všecno ukazovat ;-DDD

eriska
23. říj 2009

dobré ránko,
jojo, katy, jaký měla dr. typ? nebo to tajíte? my si to chceme nechat jen pro sebe..ať to je pro ostatní překvápko..nám dr. nic neřekl, jen, že je ještě brzo, ale my si oba myslíme, že to bude klučina..takhle akční holčička přece nemůže být😀 já jsem si dřív strašně přála holčičku, ale teď mi to je čím dál více jedno..hlavně, ať jsme v pořádk a ať to všechno zvládneme.

craw: tak když bys měla chvilku času, tak se můžeme sejít a zajít do mamaklub, ten předporodní kurzy pořádá spolu s nemocnicí CR, a mám pocit, že to není vůbec drahý..ale zkusím to zjistit..já jsem hrozná, ale nerada někde chodím sama..

jinak 3D, my na něm byli naposledy a pro mě to byl super zážitek..užasný..byl tam i super dr., který nám vše vysvětlil a pořád se snažil prďolu natočit hlavičko, aby nám udělal fotečku, ale mímo se zřejmě nerado fotí po babičce😀 já na 3D určo znova půjdu..25.11. jdeme, holky, já se už nemůžu dočkat..

bbberta
23. říj 2009

ty jo,holky, mne se zda, ze vubec nejite!!! nebo stane se nektere z vas, ze treba snite na SVACINKU 7 rohliku, 18 mandarinek nebo kilo mrkve??? zacinam mit obavy, ze to zacne brzy projevovat🙂 prave jsem udelala zhruba 3kila strouhane mrkve s jablky, tak se desim, ze to do me do vecera spadne:( kdyz delam teple jidlo, snim treba kilo jidla:( snad to malej zvlada..🙂
diky za tip s medem...🙂

je tu nekdo, kdo jde/sel na triply i pres dobre vysledky NT+??ja se chystam, neb mam pro strach udelano..a hlavne blbou doktorku🙂

katy007
23. říj 2009

Ahoj holky,
tak dneska jsem zůstala v pelíšku pokouší se o mě nějaký prevít bacil tak jsme mu přír. prostředky vyhlásila válku. Ale už jsme pěkně otrávená asi si zajdu pustit nějaký český film a spravení nálady 🙂

Jinak mi včera doraziilo tričko z MMB a je parádní nádherné a super mi sedí a krásně v tom jde vidět břušek 🙂

Eriska: její tip byl klučina, ale říká že zatím to není ani na 80% jisté tak uvidíme jinak je mi to jedno coto bude hlavně ať je zdravé a bystré dítko, ale zlobit moc nemusí 😅
Jak pokračujete s reko?

Craw: a co mylujete za pokoj? že by už dětský?

Berta: taky jdu na double testy i když NT mám dobré, prý test navíc nikdy neuškodí, vím, že se nemáme čeho bát.
Jinak ty toho sníš 😅 já se pořád musím do jídla nutit nějak nemám chuť a ani moc hlad, ale snažím se jíst pravidelně.

eriska
23. říj 2009

berti: já ani nevím, jestli na ně jdu, dr. ani neřekl, že jdu na NT...takže ani netuším, jestli mi triply bude dělat..každopádně když nabídne, tak půjde..když to umožňují, tak proč ne..já si teda nepřipouštím, že by se mohlo něco stát..pořád to vidím pozitivně..už píšeme i deníček..teď mi do něj zrovna 5. let starý dvojčata malují obrázky pro bublinku.🙂sestřenku či bratrance..jinak, já se do jídlůa musím nutit..za dnešek jsem snědla chleba s medem a mandarinku..a nemůžu se dokapat sníst víc..a je to špatně..mímo tak nedoustává žádné vitamíny..ale já prostě nemůžu..

katy: akorát jsem tam byla, koupelna je celá vybouraná, dělají tam topení, protože my tam měly dvě hnusné trubky, ty uříznou a dají místo nich žebříček..zítra mají v plánu vykopat trubky a pak elektřinu..a říkají, že si myslí, že příští neděli by koupelka mohla být hotová🙂 tak uvidíme..pak přijde na řadu ložnice a pak kuchyň s obývákem..co jste dávali za podlahu po bytečku? a jaké barvičky? já se pořád nemůžu rozmyslet, jakou do ložnice a do kuchyně s obývákem..

mandragora10
23. říj 2009

Ahoj holky,

berta: ja mam taky vysledky NT v pradku, ale na tripple testy jdu taky...ale spis jen tak, at mam uplnou jistotu a nijak se nestresuju. NT se u meho gynekologa plati, tripple je zdarma, tak at mi ho pekne udelaji. Chci mit co nejvetsi jistotu, ze je vse v poradku.

Jinak co se tyce jidla, ja jim asi jeste min nez pred tehotenstvim...proste nejak nemam na nic chut, na nicem si nepochutnam a snim mensi porce nez driv. Ale alespon se snazim jits pravidelne. Na kila jsem zatim nepribrala nic, ale brisko uz se rysuje, predevsim vecer to je znat.

eriska
23. říj 2009

man: to mám stejně..jím míň než před těhu..bříško se rýsuje pěkně.včera večer tak nějak vylezlo víc a ráno tam zůstalo, nikam se neschovalo🙂

bbberta
23. říj 2009

tak to jsem rada, ze ne vsichni triply odmitaji..ja vim, ze jsou mene presne a byvaji casto falesne pozitivni, ale diky tomu, ze to vim, snad se nebudu stresovat, kdyz to nahodou nedopadne. a kdyz budou ok, zas mi spadne dalsi kamen a budu mit radost..navic se pry z teto krve zjistuje i rh faktor a jeste neco..
zavidim vam, ze nejste tak zrave, na druhou stranu aspon muj klucina ma snad vsechny potrebne vitaminky🙂jen doufam, ze ma v brisku dost prostoru🙂

eriska: ja hlasuji pro drevene podlahy. a k barvam - my tak dlouho vybirali, a dumali, co se bude nejvic hodit k nabytku, az jsme nechali vse bile, a naprosta spokojenost! ja jsem totiz milovnikem jednoduchosti🙂 nedokazu si predstavit, ze budu mimcu malovat na zdi pokojiku nejake priserky..brrr...🙂

eriska
23. říj 2009

ber: na to já se zase strašně twším..v pokojíku máme udělané horní patro a vymalováno zeleně, naše ložnice, ale bude to mimíska..a už se těším, jak vezmu od tet dětičky a půjdeme malovat na zeď..no, já v bílé vyrostla a je dobrá, ale teď už pět let bydlíme v barevném, žlutá kuchyň, modrý obývák a oranžová chodba..omalovánky, ale strašně příjemný..takže zase barvičky chci..máte dřevo? já na to teď poslední dobou slyšela jen samé špatné, takže jsem myslela na marmoleum..🙂

verisek
23. říj 2009

cau holky, ja mam za sebou NT screening plus odber krve, dopadlo to na jednicku,, triplle testy vam lekar nabidnout musi, vy muzete odmitnout, ja na ne jit nechci, vychazi opravdu casto falesne, nedokazu si pak predstavit ten stres, jit nebo nejit na plodovku a pak opet nekonecne cekani, alepokud nekdo nepodstoupi NT tak bych na ne sla, ja ze ne platila 1450, ale nelituju 🙂
jinak to vypada, ze budeme mit chlapecka, prave kdyz jsem byla na ultrazvuku na NT tak pan doktor rikal, ze mu asi neco vykukuje mezi nozkama
pokojicek uz mame vymalovanej, ted uz chybi jen takovy ty dodelavky
kazdopadne po Vanocich nas ceka reko koupelny 😅 to bude bordel
jinak tady probirate jidlo, ja ted jim nejak min,,nema moc chut,, ale uz mam 3 kilca nahode, pribrala jsem hned na zacatku, ted to jde pomallinku, tak pul kila za mesic, brisko mam zatim maly, ani neni moc videt, ale vetsinu dzinu uz neoblecu, zatim mam jeste dvoje ktery muzu a pak klasicky kalhoty
jinak ja dneska snedla
jogurt
polivka a kure s ryzi
1 buchta
na veceri si dam asi celozrnej rohlik s necim, asi se syrem

eriska
23. říj 2009

veri, gratuluju, to je super, že jste v pořádku..ono se hned uleví, když to takhle víš,co? chlapečka? a co jste chtěli? a máte vybraný jméno? ono se to tu už řešili, ale mně se to nechce hledat🙂pokojíček máte hotový? to naše mímo zděí naši ložnici, ale jelikož jsme tam bydleli, kdyz jsem byla malá, tak to je pořád pokojíček a jen tam pomalujeme politou zeď, přiděláme skříň a bude na chvíli odbyto..až tam bude spinkat sám, tak tam přibude ještě postýlka a ze stolu dáme pryč PC..tu reko ti nezávidím. my začali včera a všude je hafo prachu, bordelu, do toho buzerují sousedi, že jim nejde topení, proč jsme jim to neřekli, že bude na dvě hodiny vypuštěný,...hrůza já teď taky nemám na nic chuť a když už na něco jo, tak když to připravím, už na to chuť nemám..teplý jídlo mi vůbec nejede..ale dala bych si kuřecí vývar s nudlema..budu muset udělat🙂

crawler
23. říj 2009

ahoj těhulinky😀

moc gratuluju ke všem krásným utz a výsledkům z různých testů 🙂)

My máme domalováno - katy: bohužel ne dětský pokojík - máme malý byt (zatím -doufám, že se jednou dočkáme většího) - malovali jsme kuchyňský kout s jídelnou🙂

já mám některý den větší chuť k jídlu a někdy menší - dnes jsem toho moc nesnědla, ale k odpolední svačině jsem dala 2,5 rohlíku s jahodovou marmeládou (v životě jsem tolik rohlíků nesnědla😀)

tak a pokud už mi nebude zlobit net, tak vám už konečně natáhnu fotky, tak se můžete juknout na můj velebřuch - vypadá to, že jsem přibrala mnohem víc než 3kg 😀DD

crawler
23. říj 2009

fotky břicha úspěšně přidány😀 tak můžete obdivovat - už se nosí v těhu džínách ;-DDD

bbberta
25. říj 2009

crawler: peknej pupik, ale hec, ja mam vetsi!!teda neni se cim chlubit...a to mam v planu tajit jeste tri tydny:( to bude fuska...🙂

katy007
26. říj 2009

Ahoj holky,
už je mi trošku lépe, ale jsem ještě raději doma.

Craw: hezký pupík 🙂

Eriska: my máme předsíň (chilli) , koupelna (modrá), WC (žlutá), kuchyně a jídelnu (béžovo - hnědá) dlažba, v obáváku parkety ořech a u sedačky koberec, ložnice, dětský javor plovoučka a šatna s tělocvičnou plovoučka oliva. Do dětského dáme i kus koberce a v kložnici mamé každý u postele huňaté ovčí podložky.

crawler
26. říj 2009

ahoj těhule - jsem si říkala, kdy konečně někdo něco napíše😀 Celý víkend tu bylo pusto a prázdno🙂

bberta: tak šup s pupíkem do fotoalba...;-D no teda já už bych to neutajila - jsem zvyklá nosit uplá trička, takže to je vidět hned - a čím blíž k večeru tím je vypnutější a kulatější, což už špek vůbec nepřipomíná😀DD

katy: ovčí podložky jsou super...vy máte doma i tělocvičnu? tak to je luxus😀DD

eriska
26. říj 2009

ahojky kočky,
omlouvám se, ale dneska jsem nestíhala, katy, víš, jak to rekonstruování dává zabrat🙂 ale koupelna se už zítra bude nahazovat, do neděle by měla být celá hotová (bílo, vínovo-červená) záchod bude taky hotový, stejné barvy..pak se vrhneme na ložnici..a tam bych ráda sluníčkovou žlutou..měli jsme ji v kuchyni a byla úžasná..a k ní bych viděla nábytek z ořechu..ale jakou barvu do obýváku s kuchyní? to netuším..chceme světlou podlahu -marmoleum- tmavou linku - do ní světlá deska a vymalovat, to by se mi líbila asi tmavší béžová..holky, co myslíte,může ta ložnice a kuchyň s obývákem takhle vypadat? já totiž na tohle nemám vkus..☹

ber: vyfoť bříško, já vám ho zítra taky vyfotím..už to je pěkně znát..ségra si včera sedla vedle a hladila a do toho vysokým hlásek říkala,tetička je tady..🙂

andrea110409
26. říj 2009

Ahoj holky, mám dotaz ohledně možného ublížení miminku v 16 tt.
je možné že bych mu mohla nějak ublížit v noci třeba tím že si lehnu na břicho a nebo že mi na to břicho něco zatlačí ?
Nevíte někdo jak ten človíček je odolný vůči takovýmhle věcem ?

crawler
26. říj 2009

andrea-to se neboj-je velmi dobře chráněný- já ještě normálně spávám na břiše-jen si ho podložím peřinou, aby se mi do ní zabořilo...takhle ublížit miminku -to bys musela utpět třeba prudkou ránu do břicha, apod,ale pokud ti spaní na břiše ještě nevadí, tak ne,musíš mít strach😉)

andrea110409
26. říj 2009

crawler: děkuju za uklidnění, na břiše nespím už dlouho. ale spíš protože se mi tak dělalo na začátku těhotenství špatně.
No a teď jsme už u toho nějak zůstala 🙂
Chtěla bych už cítit pohyby aby člověk věděl, že se tam mrňousek vrtí 🙂 Ale jako prvorodička si na to asi budu muset ještě počkat 😉

crawler
26. říj 2009

andra: já su taky prvorodička a už cítím😀 byla jsem se tu ptát holek na diskuzi pohyby babatka a ony mi potvrdily, že to jsou opravdu pohyby - možná to cítíš taky ale nevíš, že je to ono ;-DDD

andrea110409
26. říj 2009

a jak se to u tebe projevuje ?
Ja je citila ve 12 týdnu kdy mrňouska děsně naštvali ultrazvukem, tlačili mu na domeček a on se pak celou noc rovnal 🙂
Ke všemu nejsem žádné tintítko a tak je to možná i tím a nebo máme lenocha 😎

crawler
26. říj 2009

já taky nejsem žádné tintítko 🙂 no, musím večer ležet a úplně se zklidnit (před spaním) a soustředím se a cítím zřetelné jako by chvění - no to není vhodný popis - popsala bych to nejlépe, jako by mi tam plavala rybička a sem tam se otřela o bříško zevnitř...je to jemné, takže za pohybu bych to absolutně nemohla vnímat,a le jak se před spaním zklidním a nehnutě ležím, tak je to jasné - zkus to - jsi ještě dál jak já, tak to budeš určo taky cítit, páč mimčo je většinou vzhůru právě když se mamča hodí do klidu😀DD

andrea110409
26. říj 2009

OK tak já ho dneska prověřím a jsem na něj zvědavá 😉
Děkuju

crawler
26. říj 2009

zkus to a nevzdávej to hned - budu ti držet palečky a dej vědět, zda jsi nějaké šimrání cítila🙂 a jaké máš bříško? já už dost velké, tak si právě říkám, zda to taky hraje roli nebo ne...? 😕

andrea110409
26. říj 2009

no mě se nafouklo právě za minulý týden, jen koukám, že mi nějak blbne popisek protože bych myslím měla bejt v 16 týdnu těhu a ono mi to tam píše 17.
Mám ale pořád nafouklé spíš dolní bříško a zatím to na mě nikd nepoznal. Mám ale i dost širokou pánev a to prý hraje taky roli, mrňousek se tam líp porovná a nenutí ho to tak velézat ven 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru