Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
16. pro 2009

Hezký den všem🙂

baterko - já tě hledala, páč jsem viděla, že jsi založila nové téma, ale nenašla jsem tě v dubnu ani v květnu, tak je fajn, že jsi tu🙂)

mercedess: jak bylo řečeno - žádné stresíky, páč psychická pohoda pomůže k děťátku nejlépe🙂 Budeme se těšit až se ozveš, žes našla // 😀

eriska: ták, včera jsme se koukli na to dvd a je to vážně super!🙂 trvá cca 15minut. střídají se záběry 2d a 3d, ale každopádně je to jak 4D, páč je to normálně v pohybu - né jen nějaké snímky a záběry, ale prostě tak, jak to bylo na utz, tak je to tak nahrané. Dr.vše ukazuje myší, takže až se na to budeš dívat, tak tam vidíš šipku a víš na co se zaměřit. Nám se to moc líbilo a doma jsme postřehli další věci, kterých jsme si přímo tam nevšimli🙂 Jen kdyby se šprnďa míň vrtěl ;-DDD jen co ho dr.zaměřil a chtěl přepnout na 3D, tak on zmizel ze záběru ;-DDD Takže přeju sice aby byl chlapeček vzhůru, ale zároveň, aby to byl kliďásek ;-DDD Fotečku už jsme si dělat nenechali - uděláme si je přímo z toho dvd a necháme vyvolat až toho budeme mít víc a budu dělat album😉 Je to vážně eri moc hezký zážitek! Hezký bylo taky to, že dr. ukázal, jak můj naplněný močák tlačí na mimi a kontroloval mi i děložní hrdlo a ukazoval kudy mimi poleze ven;.-)

Co se týče výbavičky, tak mě napadá: takový to lehátko do vany na koupání, aspoň 5 přebalovacích podložek, náhradní savičky, snad i odsávačka mléka, kojící podprdy, něco na mimískovy vlásky a na čištění uší, nosánku a očiček, taky nějaký nůžtičky na jejich pidinehýtky...

zuzi82
autor
16. pro 2009

Mandri, já ještě před dvěma lety to považovala za zbytečnost, ale loni na zástavu dechu málem umřela dvě miminka v mém okolí a vlastně je zachránil jen monitor dechu, který spustil a tak je mamči vzali do ruky. Jedno bylo hned dobré, k druhému volali sanitu a jeho strýček, který byl náhodou u toho a má zdravotnický kurz, tak musel nasadit umělé dýchání. Já byla rozhodnutá koupit z bazaru použité, ale nakonec mi ho prodá ta mamky kolegyňka, takže to mám vyřešené.

crawler
16. pro 2009

man: taky záleží, jak velký byt máte...třeba my budeme s mimi pořád u sebe, takže to asi nutné není, ale sestra to má, tak si to asi půjčím, ale osobně bych to nekupovala...pokud ale bude mimi ve svém pokoji a ty budeš třeba vařit, tak tam nemůžeš pořád lítat a sledovat ho...nejlepší by bylo si ho půjčit nebo koupit ojetý, páč je to fakt dost draý....

eri: savičky by neměly mít velký dírky, páč pak by nechtěly z prsa - u toho se totiž musejí namáhat a kdyby jim to z lahvičky teklo samo, tak by je už prso nelákalo...já budu taky každopádn kupovat takový ty tvrdší, který mají tvar anatomicky kopírující bradavku a jsou tvrdý asi ze silikonu...Já koupím buď značku Avent nebu NUK...ale spíš Avent - na tu jsem slyšela jen samou chválu...

zuzi82
autor
16. pro 2009

Lahvičku mám jednu větší a jednu malou, ale to zatím tak neřeším, to až za pochodu. A dudlíky jsem koupila ty ortodontické. Jinak dnes mi přišla sada na péči o dítě, kde jsou nůžtičky, hřebínek, kartáček a myslím, že ještě něco. Je to v takovém pouzdýrku, tak myslím, že i když pojedeme k našim, tak to bude fajn. Jinak kojící podprsenku zatím kupovat nebudu. Až těsně před porodem. Prsa mi zatím nevyrostla, tak se bojím, že to ještě přijde. A určitě pak ještě koupím takové ty chrániče bradavek. Kamarádka je neměla a v porodce jí pak vynadali, že nemá moc vystouplé bradavky a že bez nich malého nenakojí, tak jí je přítel musel dokoupit.

zuzi82
autor
16. pro 2009

Jo a ještě těsně před porodem koupím jednu krabici sunaru, kdybych náhodou nemohla kojit, tak ať nemusím hned cestou z porodky do obchodu. Moje mamka nekojila, protože neměla vyvinutou tu prstní mléčnou žlázu, tak se trochu bojím, aby to třeba nebylo nějak rodové. No snad ne, ale pro jistotu tu jednu krabici koupím.

janinka22
16. pro 2009

ahoj holky,jen se vám jdu "ukázat" 🙂 měla jsem teď dva dny dovču,celou dobu jsem nebyla na netu,takže nevím jestli vás vůbec dočtu... práce je totiž teď dost,tak na net moc nestíhám chodit,natož tu něco číst 😅 už se těším na vánoce,na další volno a po novým roce bude snad i větší klid v práci..
V pátek jdu na podrobný ultrazvuk k dr.,tak doufám,že se dozvíme co mám v bříšku 🙂
Vyfotila jsem i aktuálně pupík,ale musím stáhnout fotku do počítače,pak ji sem dám.. Taky jsem koupila konečně první oblečky pro mimčo - v globusu měli slevy,tak jsem koupila sadu tří bodíček s krátkým rukávem za 100 Kč 🙂 taky jsem udělala foto a přidám do alba..
Jinak se cítím docela dobře,jen mě zas občas pobolívá břicho..
Dnes jedu sama autem a venku začlo tak sněžit..tak jsem zvědavá na cestu domů,snad bude v pohodě

crawler
16. pro 2009

erisko: kočárek krásný a bříško ještě víc, ale mám pro tebe špatnou zprávu - jsi už zase na 2.místě - mě zase nějak poskočilo a mám ho větší ;-D 😝 😲 jo a jinak - opticky mi přijde jako bys ho v tom 21tt měla větší než na téhle nejnovější fotce 😉 asi je to zkreslený, ale fakt mi to tak přijde 😉

zuzi82
autor
16. pro 2009

Eri: taky se mi zdá, že minule bylo bříško větší, nebylo teď focené ráno a předtím večer? Jinak kočárek je kráááááááááásný (no aby ne, když mám v albíku stejný 😀 ), jste rozhodnutí pro tuhle barvu?

katy007
16. pro 2009

Už jsem doma, nebylo mi moc dobře tak jsme si vzala 1/2 dne. Odpočinula jsme si v peklíšku a už je fajn. Jen čekám P. kdy se dořítí konečně s obídkem už bychom něco zobli 😅
a nafotila jsme aktuální pupík a věcičky pro piškotka 🙂

eriska
16. pro 2009

tak jsem zpatky z nehtiku (dala jsem si stribrne konce a od nich bilou a cernou carku a vypadaji fakt moc hezky, vanocne🙂) a jsem po polivecce, ta nam moc chutna😉

ja monitor dechu porizovat nebudu, ale ty chuvicky ano..mame postylku na koleckach, takze si vzdycky postylku prevezu..a kdyz bude mimco spat, tak si myslim, ze se taky rada zdrimnu..

zuzi, jj, kocik mame stejny, jen se mi u nej nelibi ten sportak, ale zase si na nej nikdo neztezuje, jako v-crossu barvu nevim..mne se treba libi modra, ale do lesa pry vic hodi zelena😀 a taky se mi libi ta seda, ale zadnou jsem nevidela jeste nazivo, takze az uvidime nazivo, tak se rozhodneme..ale asi to bude jedna z tech zelenych..zase si rikam, aby na ne nelezli brouci..uvidime, no..neboj, urco budeme moci vsechny kojit, ja tedy sunar kupovat nebudu, kdyz bych nemohla kojit, tak nebudu moci uz v nemocnici a tam maji nejaky svuj druh, ktery mimcum davaji, takze bych pak zaukolovala babicky, nebo tatku..a jak jsem tak cetla, tak pak ten sunar svadi pouzit..ja se spis bojim, jestli to budu zvladat, myslim, bradavky, nijak velke je nemam, ale zase ne vpacene, tak se musim dr. zeptat, na nejaky formovace, ci co..ale jsem v tomhle hrozna..se stydim 🙄

craw, ja uz se tak na ten utz tesim..do zitrka asi nevydrzim..tak myslis, ze to bude kluk? zadna nevesta pro toho naseho lumpika? a pujdes tam i ve 30tt? nebo pujdes jinam? to je jen opticky klam..a je to z vetsi dalky..☹ jinak je o kousek vetsi..hlavne teda vecer, ale porad se uklidnuju, ze jeste vidim prsa, az uvidim prsa i bricho vetsi nez prsa, tak to bude horsi..☹ jinak nam volal tatka, ze zitra musi na sluzebku, takze na utz nepujde a byl z toho takovy zklamany, takze dvd dam udelat urco, ale zatajim mu ho a dostane ho pod stromecek😉 fotecku asi udelat dam, protoze ja neumim k tomu dvd pridavat zvuky, ani z toho delat fotky..takze mu dam fotecku, ze dvd nemame..ale asi jen tu za 50..i tak musim poprosit mamcu, aby mi na to pujcila, nez prijdou penizky..

zuzi82
autor
16. pro 2009

Já bych chtěla tu modrou co mám v albíku, ale taky ještě uvidíme, jak vypadá naživo. Sporťák se mi taky moc nelíbí, ale možná je to tím, že je otočený jako na tebe, zatímco ostatní kočíky to mají focené naopak a když ho dáš po směru jízdy, tak to bude stejné jako V-cros.
Já budu kupovat cestovní postýlku do obýváku, v té monitor dechu mít nebudu, ale spíš se bojím zástavy dechu v noci, když budu spát.
Sunar koupím opravdu jen pro situaci, že kojit nebudu moct a pokud to půjde, tak ho radši asi hned vyhodím, ať nezblbnu a neuvařím ho 😀 Já babičky nezaúkoluju, protože jedna se moc o miminka nezajímá a o výbavičku už vůbec ne a druhá je 350 km, tak to by asi nešlo a manža sice prožívá pohyby a moc se těší, ale trochu se bojím, že pro něho bude časově náročné i jen přijít za mnou do porodky v návštěvních hodinách. Má toho v práci docela dost a bojím se,že na jaře bude ještě hůř. Dělá stavební dozor a přípravu staveb, tak na jaře se to asi dost rozjede. I teď chodí z práce tak o půl šesté nebo v šest. Taky zvažuju nadstandart, kam můžou návštěvy v jakoukoliv denní i noční hodinu, ale zase si říkám, že mi přes den bude smutno, když tam budu sama, tak uvidím, jak se rozhodnu.
Jinak i já mám zatím prsa větší než břicho, tak si říkám, že to ještě není tak hrozné. I když večer už je to těsné.

mandragora10
16. pro 2009

Katy, Eri....mne prijde, ze vam od minule fotky briska ani neporostla, ze stagnuji 🙂 Ja mam posledni foto nekde z 19.tydne, takze az se o vikendu vyfotim, zmenu urcite zaregistrujete....mne posledni 2 tydny docela vylezlo 🙂 Vsechny kalhoty uz zapnu jen tak tak a v pohode je muze nosit bez pasku. Predpokladam, ze po Vanocich uz vytahnu nejake tehotenske oblecky. I okoli uz zaregistrovalo brisko....v praci teda kolegove, ITaci nepoznali, proc je velke, tak se me zeptali, jestli jsem posledni dobou nejedla nejak moc cukrovi ? 🙂 A kdyz jsem odpovedela, ze ne cukrovi, ale miminko, tak koukali jak blazen 🙂

eriska
16. pro 2009

zuzi, tak to je blby, moje mamca, ta se uz strasne tesi, jak bude vozit a hlidat, ale bohuzel, kazdy den je tak do 6, 7 v praci, tak si malyho bude uzivat o vikendu..ale jeji kamaradka ma obchod s vecickama pro miminka, takze rikala, ze kdyz neco bude maly, nebo velky, tak mi to u ni koupi treba v noci a doveze🙂 a co se tyce druhe babicky, tak ta je v invalidnim duchodu a na mimco se taky moc tesi, bude to jejich prvni vnouce, tak doufam, ze bude pohoda..ja tedy nadstandart chci..uz jen pro to, ze po porodu toho clovek ma dost a co si budeme vykladat, tak ten klid je super, i ta svoje sprcha a wc..a jak pises, navstevy tam muzou chodit neomezene a to u nas bude potreba..se mi tam ani vsichni nevystridaji a pujdeme domu..a taky, to je zkusenost tety, s ni na pokoji byla cikanka a zadna hygiena, porad hafo lidi..takze ja bych radsi nadstandart, kde budu sama, nez s nekym, ktery nedodrzuje ani zakladni hygienu,at uz je to kdokoliv..

man, tak u me nestagnuje, jen na fotce se tak tvari😀 ale katy ma krasny tehu brisko, tise zavidim🙂 tak se koukej nafotit a pridat do albicka🙂 to vis, chlapi..jak to neni takovy to vetsi typicky tehu, tak to vidi, ze se clovek prezira..ja teda byla spekata uz pred tehu, takze na me to nebylo tak znat..jen se speky meni na kulaty tvar😀

verisek
16. pro 2009

ahoj holky, tak jsem konecne vse docetla, jinak my mame po velkem ultrazvuku, prdola ma 21 cm a 300 g, roste pry ukazkove, kdyz jsme tam prisli, tak asi spinkal, tak do neho musel pan doktor parkrat stouchnou, coz se mu moc nelibilo, tak se zacal pekne vrtet, co nas fakt pobavilo, ze vyplazoval jazyk 🙂 jinak vse je v poradku a je zdravej, akorat me porad trapi ryma..
jinak co se tyce vybavicky, tak si to budu muset napsat co nam chybi.. 😒 ale uz toho mame hodne nakoupenyho.. zavinovacku budu taky kupovat, ale asi jen jednu

miselaniki
16. pro 2009

Ahoj holky,
man: monitor dechu budu kupovat je to sice drahé, ale mám ze svého okolí podobnou zkušenot jako zuzi
eri, zuzi : hezký kočár
janinko: díky za tip s tím globusem na ty slevy, právě se tam dnes chystáme
verisku: super, že je všechno v pořádku a prdola roste jak má
katy: mám rychlozavinovačky dvě, jiné pořizovat nebudu
Já mám z výbavičky tedy všechno oblečení skoro až do roku dítěte, jenom si nakoupím nové věci do porodnice. Mám peřinky, povlečení, mantinelky, zavinovačky, fusak. Postýlku a vaničku mám zatím u kamarádky, koupila jsem si to lehátko do vaničky. Jo a já jsem tedy potřebovala utratit ty stravenky v lékárně tak už mám i kosmetiku Sebamed, odsávačku, teploměr, líh, kapičky na prdíky atd. Pro sebe jsem si koupila jenorázové kalhotky do porodnice, vložky do podrsenky i ty vložky po porodu.

zuzi82
autor
16. pro 2009

Misi: fakt dobré. Ty bys mohla jít rodit už příští týden. To já tak vybavená rozhodně nejsem. 😎
Veri: gratuluji k ukázkovému miminku. 🙂
Eri: v porodce ve frýdku mají sprchy i na normálních pokojích, ale máš pravdu, že můžu mít smůlu na "spolubydlící" a pak budu litovat, že jsem si ten nadstandart nevzala, tak ještě uvidím. Musím to probrat s manžou. Jinak babička, co je tady, tak se taky těší, ale ona se moc netají tím, že miminka moc nemusí, že má ráda až děti se kterými si může malovat a hrát pexeso, tak nevím. A že by mi sháněla nějakou výbavičku, co budu potřebovat narychlo, nebo kupovala Sunar, tak na to raději spolehat nechci 😉

zuzi82
autor
16. pro 2009

Jo a jinak já mám zítra těhotenskou přednášku, kterou mi hradí pojišťovna, tak jsem zvědavá. Potřebovala bych se dozvědět něco o péči a výbavičce, ale myslím, že to spíš bude o potížích v těhu. Ale od ledna budu chodit na těhotenský kurz, kde by toho mělo být víc. Je to 4x 90 minut. Tak na ten leden se fakt těším.

eriska
16. pro 2009

teda, mis, jak pise zuzka, tak vy uz jste teda komplet vybaveny🙂 tak trosku i zavidim..ale zase se na to nase nakupovani tesim..sebamed je dobra kosmetika, taky ji nejspis poridime, je sice drazssi, ale ja na ty johnsny, niveii, bubcheny, nejak neverim..zlate sebamed, aviril a indulona..teda, jeste bepanten na prdelku a na bradavky

ja planuju nakupovani az po vanocich..tak nejak doufam ve slevy..a taky nejdriv musim prebrat oblecko po bratrancich a sestrenicich..mam toho dva obrovske pytle, takze uz muzu vytridit saticky, sukynky, atd..takze na doma bude oblecka hodne, coz jsem rada..protoze u nas v rodine kluci dost trpeli na prdiky, a kdyz se jim to povedlo a vylitlo to, tak ani pampersky tomu nezabranily..a taky dost blindili..takze si rikam, ze kdyz budu mit doma dost tech onosenych vecicek, tak se nebudu muset stresovat, ze mi chybi treba kabatek, atd..ale jeste chci nejaky lepsi oblecko k dr. a do porodky a kdyz se pujde na navstevu treba k rodicum pritele..tak aby byl frajer a nebyl v onosenych vecech..a taky jsem dost veci dostala k narozkam, tak si myslim, ze pod stromeckem taky bude dost balicku s mym jmenem, ale obsah bude patrit mimiskovi🙂

zuzi a bude s tebou chodit na ty kurzy manza? ja se taky musim kouknout, jak u nas zacinaji..ja teda se pece o mimco nijak nebojim, od svych 5 let hlidam prubezne nejaky prcky, poslednima jsou ted uz 5.leta dvojcata a to byl mazec, takze tak nejak vim, co me ceka a nemine..ale ta vybavicka, no, to tety radi, ale preci jen, je to uz 5 let.ale radi, co do porodky, ze ty jednorazovky jsou super, ze ty mela teta vzdy pri vizite, ale pak navrch natahla normos kalhotky, co mela od babicky, takovy ty velky bavlneny, ale ze po tom porodu to bylo super..a taky mi doporucila, at si pod porodni vlozky davam normalni vlozky,ze to tak rychle neprotece..ale to je asi dost individualni..tak uvidime, holt se s tim budeme muset kazda nejak poprat..

miselaniki
16. pro 2009

No holky ono je to tím, že mi je tolik kolik mi je a všechny moje kamarádky už mají aspoň jedno dítě, tak se mi naskládalo těch věcí moc, za což jsem vděčná. Dále mám kamarádku dětskou sestru, ta mi hodně radí co pořídit a co ne a hlavně jsem fakt potřebovala utratit ty letošní flexipassy v té lékarně jinak by to propadlo, tak jsem se musela dokopat ty věci nakoupit.
Holky já s tím nadstadardem zatím nevím v Brně je to celkem o štěstí se tam dostat.
Zuzi taky plánuji od ledna kurz tak jsme moc zvědavá, hlavně na tu péči o novorozeně, to ti tedy Eri celkem závidím, že máš zkušenosti, já jsem se sice starala o nejmaldšího bráchu, ale to už je let.
Jinak se těším na výprodeje tam se pak vyřádím na hadříkách co ještě potřebuji doplnit pro mrňouska.

zuzi82
autor
16. pro 2009

No já se momentálně nemám koho bych se zeptala, všechny dětičky v rodinách už chodí do školy. I když jsem v minulosti taky občas hlídala a kde bylo nějaké dítko, tak tam jsem nemohla chybět, tak už to je dlouho a moc těch dětí u nás zase nebylo. Mě v těch kurzech hlavně zajímá výbavička, třeba co na koupání a tak. Na ten lednový kurz půjde manža na jednu lekci, která je zaměřená na tatínky a taky porod (no a samozřejmě na jejich pomoc u porodu). A ty věci do porodky jako kalhotky a vložky myslím budu celkem odkládat. Mám z toho trochu hrůzu, teda z toho co bude po porodu, z porodu ani ne.

katy007
17. pro 2009

Ahoj holky,
to je venku nadílka co? jako vypadá ten sníh sice krásně, ale do vánoc asi nevydrží, jen to klouže ☹ a pak bojím, bojím, že se namelu.

Misi: já v tomto týdnu taky jdu ve velkém nakoupit do lékarny musím necelé 2 tis. utratit co mám z pojišťovny, letos těhulím dávají 4.500 př. rok se to má krouhnout tak to raději vše vyberu letos!
JInak taky oblečky mám skoro všechny do 1 roku od švagrové, od Ježíška mám objednánou soupravu do postýlky, kočárku a závěs vše stejná látka, nábytek v lednu necháme dělat u stolaře a postýlku a vaničku budu mít od švagrové. A taky chci to polohovací lehátko pro mimča, jsme četla jak v autosedačce ničím dítěti záda a to mi potvrdila i kámoška co je rehabiliťačka, že v autě ano, ale doma ani za nic.

O nadstandardu taky uvažuji, ale spo¨íše o nadstandartním boxu, ještě to musím probrat se svou dr. jestli mi třeba neřekne že je to zbytečné, pokoj ani ne, v POrubě stejně pořád pouší sestřičky pokud se zrovna nepodává jídlo, nejsou vizity.

Eri: taky mám nové drápky, dost jsem je zkrátila, hodně rychle mi teď rostou a mám Francii vínová šikmá špičky, pod ní z takového svicavého prychu antracitovou čárku a ve vínovém nalepenou bílou hvězdičku moc hezky vypadají. Akorát je to nezvyk tak hodně krátké drápky, ale brzy dorostou.

janinka22
17. pro 2009

ahoj holky.
Já se na pořádný nákupy taky chystám až po novým roce,taky doufám v hodně slev 😎 no a taky v to,že už se zítra dozvíme pohlaví 😵 takže se mi pak bude líp nakupovat.

zuzi,jak to tady kolikrát čtu,tak mám taky strach z toho co bude po porodu 😕 to se krvácí celý šestinedělí,nebo jak to je? Musím si o tom něco přečíst,ať nejsem pak moc překvapená 😅 ale zase jsem se tím nechtěla moc "zatěžovat",možná je někdy lepší se s tím vyrovnávat až to přijde a říkám si,že když budu mít v náručí miminko,tak mi pak takový ty nepříjemný věci tolik nepřijdou,protože budu mít radost z malýho/z malé..

katy,tvoje pojišťovna dává těhulkám 4 500,- ???? To je teda hodně,u jaké jsi pojišťovny,jestli se smím zeptat???

eri,ty zkušenosti s dětma taky závidím,já nemám vůbec žádný,tak doufám,že to všechno budem pěkně zvládat,ale kdyžtak se obrátím na švagrovou,která má teď syna dva a třičtvrtě roku a v lednu bude rodit dalšího 😎

katy007
17. pro 2009

Jani: u bývalé HZP 205 teď se sloučila a myslím že se jmenuje průmyslová. koukni na www.hzp.cz a to se přesměruje na nové stráínky. Mají tam zatím slušné bonusy jak pro dospělé tak i pro děti a navíc je s nimi i sloučený medipartner a přes něj jsou další výhody třeba na sport, masáže, relax, vitamíny v lékarně apod. letos jsme u nich otočila min. další 3 tis. na masážích a permicích na sport.

zuzi82
autor
17. pro 2009

Ahojky kočky,
nadílka je skutečně slušná a já za hodinu jedu do Frýdku na tu přednášku, tak doufám, že hlavní cesty budou udržované. Večer jsme jeli do divadla do Nového Jičína a to byl celkem děs. Manželovi se nechtělo, že jsou strašné cesty. Ale máme koupené předplatné a v září, když byla první hra z pěti, tak jsme si spletli datum, no a teď bychom nejeli kvůli počasí a to tuším, že nějakou tu hru budeme mít určitě hned z kraje května hned po porodu, tak to taky nepůjdeme.
Jani: s tím krvácením to je asi taky hodně individuální, ale třeba moje tchýně mi nedávno říkala, že krvácela po manželovi hodně a celých těch šest týdnů. Moje mamka nemá tak hrozné zkušenosti. Možná to trochu taky záleží na velikosti míma, nevím. Rozhodně se na to netěším. Doma už pak bude fajn, ale v porodnici - hrůza. Navíc jsem dost stydlivá a i ty vizity. No doufám, že to bude v klidu.

janinka22
17. pro 2009

katy,teda to jsou fakt bezva výhody... ale zase jestli nemáš někde problém s pojišťovnou u doktorů nebo tak? Některým je to jedno,ale někteří spolupracují jen s některýma... na ty stránky kouknu,díky 😉

zuzi,určitě to bude individuální jak píšeš.. jinak jsem na tom jako ty,taky se budu nejhůř cítit asi v té porodnici a budu se těšit domů.. no radši na to teď nemyslet 🙂

Jinak v Brně je taky nasněženo,ale podle mě to do vánoc všechno sleze jako naschvál a na štědrý den hlásí už teploty nad nulou a déšť se sněhem 😖 ale třeba se spletou a budou bílé vánoce 🙂

katy007
17. pro 2009

Zuzi: vy jezdíte do divadla až do NJ? A na čem jste byli? My celou dobu měli předplatné do divadla, letos poprvé ne to jsme už byla těhu, nebylo mi dobře a navíc v 19 hod. co většinou hrají jsme už měla i půlnoc 😅 ale teď jdeme 29.12. na Labutí jezero a už se moc těším, bylo vyprodáno tak jsme číhala, kdo si včas nevyzvedne rezervaci a dočkala jsme se, a ještě chceme na Silvestra Sugar, sice jsm eto už viděli, ale je to super tak chceme znova, stejně jiný Silvestrovský program asi mít nebudeme.

Co vy plánujete holky na Silvestra?

zuzi82
autor
17. pro 2009

Katy: My to do Jičína máme stejně daleko jako do F-M, takže je to jedno a tam je super předplatné. Všechny hry jsou hostující divadla a většinou pražská. Včera byla komedie Veřejné oko s Lukášem Vaculíkem a Ivanou Jirešovou. Bylo to super.
Na Silvestra budeme doma a před půlnocí pojedeme k monžovým rodičům a pak půjdeme na půlnoc k hradu na ohňostroj. Letos asi na dlouho naposledy. Příští rok už budeme pěkně sedět doma a dívat se jen z okna.

katy007
17. pro 2009

Zuzi: tak to bych taky šla já naposledy na pražácích byla na Vydrovi, BOuškové a Nárožném a fakt to nemělo chybu! jdu juknou kdy pražáci zase přijedou, jsi mě navnadila 🙂

baterka
17. pro 2009

dobré ráno všem!
Tak prvně hlásím včerejší super ultrazvuk, paní doktorka se tam s mimčem "trápila" asi 40 minut, musel jsem dvkrát na wc a jednou udlat řep 😀 , aby ukázal i horní ret a nos kvůli možnému roštěpu, ale holky, uffffff!, vše je ok. Konečné výsledky z amnio jsou všechny tky ok, to se mi ulevilo! Takže mimi má 23 cm a 325g. Je to kluk jak buk 😀 !
K výbavičce: tak já mám nějaké oblečení od kamarádek a přislíben ten koupací kyblík a autosedačku, můj muž vyrobil kolíbku a postýlku (to je výhoda, když mám tesaře 🙂 ) a zbytek začnu řešit mezi sváty a po novém roce pes net. Hlaně objedat látkové pleny a tak, něco koupím v IKEA a zbytek mrknu hlavně po netu, nerada obcházím obchody... Kočárek mám vybraný, ale musím ychytat nějakou bazar akci, do novho nejdeme, je to dost pálka a já jsem na neschopence, takže se bojím, že jen tak penízky nedozí, viď Eris.... ☹

V divadle jsem byla včera - Divadlo bez zábradlí, Každý rok ve stejnou dobu, skvělé, klasika, y s kámoškoiu po horké čokoládě a pokecu v páté řadě, prostě nádhera. Kamarádka mi popisovala, jak byla v devátém měswíci na Shakespearovi ve 120 minutách v Dlouhé a nemohla na wc, páč to bylo bez přestávky, si někde přečetla, že si má kulturu užít ještě před porodem, dost mě od toho zrazovala, jiná zas byla na Strawinském - Vítání jara a mimi ji málem vyskočilo z těla (je to na klasiku fkt nážez), takže jsem mslím zvolila optimální verzi, bylo to moc fajn a doporučuju, po porodu se pár měsíců kvůli kojení za kulturou nedostaneme... 🙄

katy007
17. pro 2009

Baterka: gratuluji k dobrým výsledkům? ty jsi musela i na amnio testy? Něco špatně vyšlo? Ty budeš používat látkové plenky? jinak jsem objevila 2 úžasné eshopy a zdají se mi tam i rozumné ceny tak pokud chceš pošlu odkaz do IP aby nás někdo neprudil, že děláme reklamu. Kočík mám vybraný v PL už na mě tam čeká 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru